Opinie o Retech w Mielec

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Retech. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Retech o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja mebli kuchennych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Retech w Mielec

Były

Zastanawiałem się czy dodać opinię neutralną czy negatywną ponieważ: Pracowałem tam parę lat, jedyne plusy tej firmy to ludzie (przynajmniej na moim dziale) gdzie się żyło w zgodzie i nikt nikomu nie robił problemów a i atmosfera była. Drugi i ostatni plus że nie było norm każdy robił swoim sumiennym tempem. Minusów jest sporo więcej. Niskie zarobki, możliwość awansu nikła, system premiomy to porażka bo niby kwartalne premie ale kasę za styczeń luty marzec dostaje się końcem maja + jeden dzień chorobowego i masz po premi kwartalnej i rocznej. Prezes sporo mówi ale słowa średnio dotrzymuje, wiadomo zagrywka pod podbudowanie pracownika. Ogólnie odradzam chyba że ktoś idzie np po szkole dla doświadczenia na takie frezarki bo chłopaki bardzo pomocni to na chwilę można iść

A co znaczy nazwa firmy ?

Michu
@Michał

Re jako prefiks oznacza ponowienie, ponowny, odnawialny tak jak są tam ponownie przyjmowani i zwalniani ludzie, a tech to technika wykorzystywania pracownika.

@Iwo nadal te zwolnienia trwają?

Czy w Retech jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Iwo

Jakie problemy narazie są zwolnienia

Problemy? Jesli chodzi o naprawienie czegoś to tak: utrzymanie ruchu czyli ludzie którzy zajmują się jakimiś naprawami czy poprawkami urządzeń oświetlenia itd. Itp. Jest aż dwie osoby na firmę a jeśli chodzi o zrobienie jakiegoś przyrządu no to tu jest tylko jedna zmiana a jak zgłosisz by zrobili jakiś przy ad to czasem możesz się nie doczekać :-)

Ślusarz

Rozmowa kwalifikacyjna odbywa się u Vice-prezesa ogólnie rozmowa jest dość spokojna nie ma się Rozmowa kwalifikacyjna odbywa się u Vice-prezesa czym stresować

Pytania? typowo podstawowe typu: gdzie pan pracował czym się tam zajmował oraz w zależności na jakie stanowisko potrzebują pracowników prezes pyta czy dany pracownik umie np.: obsługiwać szlifierki wiertarki lub spawać na koniec rozmowy proponuje pracownikowi na jakim stanowisku mógłby pracować oraz proponuje stawkę na okres próbny. Pytania są łatwe i ogólnie rozmowa kwalifikacyjna jest fajna

MłodyM

Ile można dostać realnie na rękę w tej firmie jako operator CNC?

BIBIBUBU

Witam. Chciałbym zapytać jak oceniacie firmę Retech i samego Prezesa-ów?? Jaki jest stosunek wobec pracownika i czy są szanse na rozwój?? Pozdrawiam

Zzzz
@BIBIBUBU

Szczerze nie polecam tej murzyniarni w tej firmie nie ma żadnych perspektyw. Prezesi traktują tu ludzi jak jeleni których można w każdej chwili wymienić na nowych żeby tylko nabijać ich kieszenie. Parę lat temu można tu było zarobić a teraz to tylko firma na przedtrwanie pokoleji zjeżdżają ze wszystkiego dodatków.Praca w tej firmie to zmarnowane lata chyba że ktoś lubi lizać **** bo tylko tak tutaj można wyjść na ludzi.Dobrze sprawdza się tutaj powiedzenie gdzie kucharek 6 tam nie ma co jeść każdy tu chce żądzić szkoda tylko że po trupach do celu.Tyle w temacie. :)

A kiedy zaczną się grupowe

Czy retech zwalnia

Pacman
@Ania

Zdecydowanie tak

Czy teraz 1 zmiana jest od 6 rano do 14 tej??

Mina

Tak a są przyjecia do pracy

Dydydydy

Plusy: Ludzie na hali i pewnie w biurze tez Ogólnie czysto Szefa zadko widać Praca raczej znośna (raz ciężko raz lekko) Minusy: Kasa Monotonia Brak perspektyw rozwoju

Kamil
@Dydydydy

Z minusów wyszczególniłeś bark możliwości rozwoju. Czy masz na myśli awans, na który nie ma perspektyw, czy szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe? Chciałby się tego dowiedzieć.

Dydydydy
@Kamil

Ani jedno ani drugie, chodzi o to że ciągle powtarzalna praca te same rzeczy produkowane

Wesoła

Osoba odpowiedzialna za rekrutację w tej firmie to blond ciemnota. Nie przyjmujecie do pracy matek, które mają małe dzieci, a to jest rażące naruszanie prawa. Ludzie jak się decydują na pójście do pracy to sprawy dzieci w tym przedszkoli i żłobków, a nawet opiekunek mają dopięte na ostatni guzik, ale to trzeba być osobą inteligętną żeby to zrozumieć. Słyszałam o waszej firmie dużo nieciekawych opinii, a nawet miałam okazję się o tym przekonać na własne oczy. Apeluje do wszystkich matek, które pójdą na rozmowę do tej blond idiotki, niech nie tłumaczą że mają małe dzieci, bo nie mają przymusu o tym mówić, a oni nie mają prawa o to pytać. Osobiście nie polecam tej firmy, bo to jedna z najbardziej żenujących firm w Mielcu.

Pawel W
@Wesoła

Widzę że jakaś urażona 'madka' to pisała bo nie chcą jej wziąć do pracy ????????

Pawel

Najwieksza porazka to jak z logistyka zrobili konstruktora. Chlopak nawet rysunku nie znal. Sam sie zwolnil i rozpowiadal ze mu malo placa. Bylo mu Batrek albo Lukasz.

Do Pawla
@Pawel

Dlaczego piszesz ze to największa porażka. Akurat znam tego chłopaka osobiście i wiem ze jest bardzo madry,ambitny i szybko się uczy. Gdyby nie on to ten nowy system nie byłby nawet w połowie wprowadzony z tego co jest. Widzę ze masz bol (usunięte przez administratora) ze chłopak chce się rozwijać w tym kierunku.

@Pawel

No i miał racje że się zwolnił bo tam płacą słabiutkie pieniądze , firma retech to nie koniec świata , ludzie przychodzą tam ,uczą się roboty i szybko zmieniają bo nie opłaca się tam siedzieć na dłuższą metę jak w około płacą za to samo stanowisko dużo więcej.

Hehe
@Do Pawla

Ale się uśmiałem. Do tej pory technologie tego Pana bawią ludzi :D

LOLOLO

Prawda jest taka że jak się ma 2 lewiusie ręce to nawet najprostsza praca i 30 zł na godzine potrafi znaleść powód do narzekań :).Pracuje tam od wakacji i w stosunku do poprzednich zatrudnień to ta firma wypada najlepiej a pracowałem już w kilku miejscach w Mielcu od Lear'a po Gumotiv na Rzochowie. Na start dostajesz 16.50 co i tak jest sporo jak na strefe w Lear miałem niecałe 15 zł po 8 latach pracy!( to dopiero porażka a praca dużo,dużo,dużo bardziej wymagająca pod wzgledem fizycznym jak i psychicznym) po okresie próbnym 17.50 czyli nie jest zle jak na osobe co ze stalą wcześniej nie miała do czynienia,na Gumotiv miałem 3200zl plus premia(jak wiadomo za wszystko moga obciąć a biegasz po hali jak wół roboczy od stanowiska do stanowiska:( nie wytrzymałem tam nawet pół roku:).Osoby na hali spoko jak nie wchodzisz w konflikty to nikt nic ci nie powie i nie bedzie cię gnebił Ja robie 8 h i spadam do domu czasem pogadam ale nigdy na prywatne sprawy bo to nie przystoi w zadnej firmie bo jak wiadomo gumowe ucha są w kazdej firmie bez wyjatku:).Jest duża stołówka gdzie mozesz sobie zamówić coś do jedzenia jak chcesz bo Panie tam gotują na 1 zmianie masz darmową kawe czy herbate gdzie takich luksusów próżno szukać w innych firmach wszedzie automaty i jedynie do czego można sie przyczepić to obskurne kible gdzie fakt smierdzi niemiłosiernie bo pracownicy (nie wszyscy) nie dbają o czystośc tylko papier do ... pałeta sie w kazdym koncie i to cholerne odbijanie karty przy kazdym wejsciu i wyjsciu gdziekolwiek poza hale co mnie troszke irytuje bo czesto zapominam o tym.Jak ktoś niema dzieci na utrzymaniu albo sam nie pracuje na w rodzine to stawka jest ok tak jak pisałem na strefie przewaznie stawka oscyluje w granicach 14-15.50 za h(mowa o firmach pokroju Lear,Husqvarna,Sanglass,Kronospan a tu dostajesz 1 zl wiecej po 3 miechach próbnego 2 zł wiecej

@LOLOLO

z czasem się dowiesz że to co piszesz to tylko iluzja. Jesteś nowy. popracujesz zaobaczysz

Halina
@bbbbs

Widzę, że też jesteś związany z firmą i zdaje mi się, że masz odmienne doświadczenia. Opowiesz, jak to wygląda z Twojej perspektywy? Zależy nam na rzetelności opinii, dlatego też każdy punkt widzenia bardzo się przyda.

@Halina

Nam czyli komu? I po co pani moja opinia?Proszę o więcej szczegółów.

LOLOLO
@bbbbs

Pewnie jesteś jednym z tych co na 8h pracy tak ze 4 przesiaduje na kiblu w klopie:) Taki to pracownik co by brał a w zamian nic nie da od siebie i że jemu wszystko się nalezy.Popracował byś tak pare miesięcy w np.Lear to byś odrazu inaczej śpiewał i z pocałowanie ręki brał byś to co oferuje retech.Zresztą jak mi nie będzie pasowała praca tutaj to zawsze moge się zwolnić a kierowników i innych na wyzszym stanowisku niż moje mam daleko...z takimi osobami nigdy nioe wchodziłem w głebsze relacje i niemam zamiaru tego zmieniać chocbym takową osobe znał na wylot

@LOLOLO

Hahahah a w tej bajce są smoki xd a tak na poważnie nic dziwnego skoro pracowałeś w lear. Przez takich ludzi jak ty pracodawcy robią z pracownikiem co chcą. To już nie te czasy że się brało co się miało.(usunięte przez administratora)

Kekw

Szczerze nie polecam tej firmy. Brak szacunku i przyzwoitego zachowania się wobec pracownika. Nawet jeżeli starasz się wykonywać swoją pracę rzetelnie to i tak każdy ma to gdzieś. Tam nie liczą się umiejętności, doświadczenie, staż. Mógłbym wyliczać w nieskończoność ale i tak nie ma to większego sensu. Szkoda nerwów.

Marecki
@Kekw

Do tego dodaj że pewna pani często siedzi na kamerach i patrzy czy przypadkiem ktoś nie opuści stanowiska dodaj że wchodzi sobie kiedy chce do toalety męskiej nie wiem w jakim celu acha w ogłoszeniach o pracę pisane jest " atrakcyjny system premiowy " faktycznie jest atrakcyjny premia kwartalna więc wystarczy 2 dni chorobowego i już nie masz premi :-) a do tego im bliżej premi tym bardziej patrzą w kamerki ktoś wspomniał że będzie nowy system do kontowania podczas gdy w przewodnikach potrafią być takie bzdury że klekajcie narody na kolana rysunki potrafią nie zgadzać się z przewodnikiem operacje są błędnie pisane technologia pozostawia bardzo wiele do rzyczenia

Aaaa
@Marecki

Premia kwartalna wypłacana z 50 dniowym opóźnieniem czym spowodowanym ? Nikt tego nie wie ..

Ile jest zmian w Retech?

Morelo

Od czasu do czasu 3

Kamerzysta

Dokładają kamer tak by wszyscy pracownicy byli objęci monitoringiem :-) jak się podrapiesz po 4 literach to będzie nagrane :-D a jak ci się uda to nawet możesz liczyć że cię odwiedzi pewna pani i zapyta czy cię buzia nie boli o gadania :-)dodam że pewna pani nie jest pracownikiem firmy :-) jest wynajmowana

Pawel
@Morelo

SSC ma 1 zmisne , retech 2 , galwanizernia 3

Lukasz

Ile mozna zarobic jako spawacz nierdzewki bez papierow do przyuczenia jednsk majacy jakies podstawowe pojecie o spawaniu na okresie probnym i po ? Czy mozna liczyc na chociaz na 2400 na start

Morelo
@Lukasz

Nie

Czy trzeba mieć ukończone szkolenia czy pracodawca to gwarantuje?

Wojciech

Witam! Pracowałem w retech i jest to tragiczna firma. Prezes zachowuje się jak by pozjadał wszystkie rozumy, (usunięte przez administratora) ze strony kierowników, kolesiostwo i ogólny brak godności - tak po krótce można nazwać to co się tam dzieje. Ludzie którzy pracują tam dłużej to życiowe niedojdy które nic poza retechem w życiu nie osiągneli. Przykro mi pisać takie rzeczy, zazwyczaj staram się znajdować pozytywy, lecz w tej - pożal się Boże - firmie ich nie znalazłem. Artur C1SŁ0, Przemek N0W4K, oraz Maciej K0RP4NTY (RODO) trójca najbardziej przykrych kierowników, nadają na prezesa na każdym rogu, a gdy on jest w pobliżu, to jak pieski koło niego - DRAMAT. Podziękowałem za współpracę, nie polecam nikomu.

Do Wojciecha
@Wojciech

Ale tutaj bzdury piszesz , chyba dawno nie byleś na Retechu , przecież Nowaka nie ma już 2 lata bo się zwolnił :) a drugi jest na wypowiedzeniu. Jak nie wiesz jak jest to nie pisz bzdur. Jeszcze jedno masz odwagę pisać po nazwiskach to tez się podpisz swoim. Pewnie nie masz odwagi !!!! taki wielki jesteś. Ludzie zakompleksieni tylko tu piszą.

Aaaaa
@Wojciech

Masz Racje Ziomek!Prezes i Reszta To Rodzinka...a ,kiedyś byli Tacy sami jak My!Tylko widza Kasę ,a,nie Dobro Pracownika...Znam Cala Sprawę.Alle Ludzie sie zmieniają.Pozdrowka dla Rodziny p.Prezesa…

gogogogo
@Do Wojciecha

oho chyba jakiś kierownik to napisał

Wojciech
@Do Wojciecha

Nie podpisuję się nazwiskiem w internecie z dwóch powodów: 1) Miałem kiedyś z tego powodu nieprzyjemności 2) moje nazwisko jest dosyć znane w Mielcu A Kolega to czemu nie pokazuje nazwiska? czyżby kolega był hipokrytą? Czy kierownikiem?

Taksobie

Pracowałem tam ponad rok temu na prasach krawędziowych, po prawie 3 latach miałem 16zl brutto także 2tys nie było na rękę. Atmosfera ogólnie dobra, prócz presji ze strony kierowników, jak było więcej roboty to zmuszali do nadgodzin, nie że czy mógłbyś zostać itp tylko masz zostać i mnie to nie obchodzi czy masz autobus potem do domu czy coś. Nagle premie obcieli wszystkim bo firma gorszy czas miała ale stare x6 można było na nowe bmw x5 zmienić :D

Aaaaa
@Taksobie

Sw,Racja..bo trzeba było żeby p.Prezes Brat w Niemczech,kupił sobie mieszkanko na Majorce...bo tego sobie Zona Zażyczyła..Pytanko czy Tak ich Mama Wychowała?aby wykorzystywać Ludzi?

Barti

Pracuje tam rok. Ludzie spoko, kierownicy Też, przynajmniej Ci na mojej zmianie. Zarobki słabe Ale spokój na hali, nie ma tak dużo roboty. Najgorsze gnidy to Maciej K. Przemysław N. I Artur C. Ogólnie to polecam ale mogłoby być lepiej.

CNK
@Barti

Cisło, Nowak, Korpanty - trzech frajerów :D Nowak żul, Cisło idiota, a Korpantemu władza odbiła ;)

Www
@CNK

A wołowiec?

Sławek
@Www

W pracy cwany zaś na mieście potulny jak baranek. W CNC cienki jak (usunięte przez administratora) węża, wiem bo pracowałem.

Zostaw merytoryczną opinię o Retech - Mielec

• Jak się pracuje w Retech?

Zobacz opinie na temat firmy Retech tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 14.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Retech?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 7, z czego 0 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Retech?

Kandydaci do pracy w Retech napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Retech
1.9/5 Na podstawie 81 ocen.
  • Wojska Polskiego 6A
    39-300 Mielec