Opinie o Pettino w Barcin

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Pettino. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Pettino o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Odzież, galanteria, biżuteria - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pettino w Barcin

Z jakich powodów pracownicy kończą współpracę z Pettino? Czy sami rezygnują ze współpracy, czy są zwalniani?

@Jolanta

Jedyne co robi, to straszy że nie znajdzie się nigdzie innej pracy.

Mała Nowy wpis

Hejka. Nie wiecie czasem czy tutaj pakowaczy jeszcze nie potrzebują? Będę od wakacji pracy szukać a widziałam, że przez urząd kiedyś tak się ogłaszali. Ciężko mi było o coś aktualnego. Rotacji nie ma czy może lokalnie się ogłaszają?

Użytkownicy czekają na odpowiedź 57 dni.

Jak wygląda ścieżka kariery w Pettino? Czy trudno jest zdobyć awans?

Uczciwy obserwator Nowy wpis

Szef Rafał to zwykły (usunięte przez administratora) i kombinator który poprzez (usunięte przez administratora) wpływa na pracowników. Sposoby rozliczania pensji dalekie od panujących zasad. Zmuszanie do pracy na chorobowym norma. Wmawianie kradzieży pracownikom i straszenie że on ma racje - standard w wykonaniu tego panna. Bardzo słaby pracodawca który działa poza wszelkimi zasadami funkcjonowania. Dziwi mnie tylko dlaczego pracownicy sami nie potrafią zrobić porzadku przy pomocy instytucji państwowych takich jak PIP. (rozumiem że pracują tam i są zastraszeni ale można anonimowo zgłosić pewne sytuacje) Ogólnie jeden z gorszych przedsiębiorców których spotkałem na swojej drodze życiowej. Takim mówię stanowcze NIE!!!

Rysiu Nowy wpis

Jak to możliwe, że przyjmowaliby na 1 / 4 etatu? Widzę wygasłą jakiś czas temu ofertę ze strony UP, po jej treści jak i samych godzinach wskazany został raczej cały? Praca jest od 6:00 do 14:00. Co z nadgodzinami? Kiedyś pisali cos, że nawet do 17:00 można było robić. Dalej tak jest? a jak płatne?

W jaki sposób weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Pettino? Czy pracodawca zawsze powiadamia o wyniku rekrutacji?

W 99% przypadków sami odchodzą, bo nie mogą znieść szefuncia Rafcia i jego wiecznych pretensji i pomiatania, kręcenia, kombinowania. Sam nie zwalnia bo potem ma problem ze znalezieniem nowych pracowników

A no i warto dodać, że jak się samemu odchodzi, to masz gwarantowane obrobienie (usunięte przez administratora) opowiadanie kłamstw na twój temat i standardowo opowiadanie, że to Ciebie wymienili żeby tylko zatuszować prawdę jak tam jest i obronić swój wizerunek, który prawdę mówiąc i tak jest już mocno nadszarpnięty jako pracodawcy.

Jolanta

Ale chyba to nie ma znaczenia czy ktoś odchodzi czy jest zwalniany skoro efektem jest problem ze znalezieniem kogoś na wakat. Właściciel robi cokolwiek aby właśnie ludzie zostawali skoro ma byc taka rotacja?

@Jolanta

Jedyne co robi, to straszy że nie znajdzie się nigdzie innej pracy.

Zoja

Ktoś się ostatnio tu odezwał w temacie rekrutacji, powiecie czy są jakieś aktualne przyjęcia? Widziałam ofertę z 2020 na magazyniera. Nadal przyjmują czy to już zamknięty rozdział? A jeśli tak to czy praca jest odpowiednia dla kobiet? Mam już doświadczenie, tylko wcześniej pracowałam w odzieżówce.

Hehe
@Zoja

Przyjmują na 1/4 etatu, umowa zlecenie reszta na czarno.

Jaki jest styl zarządzania w Pettino?

Kama

I co z tym tematem znajdywania pracy? trudno jest się „przebranżowić”? widziałam dawniejsze oferty do Barcina dla prasowaczki i tak z ciekawości jak na razie weszłam, myślałam ze poznam zarobki i tryb pracy ale widzę ze od roku jest tu cos pusto w komentarzach. Tak czysto orientacyjnie to czy praca przy Słowackiego na tym stanowisku jest jeszcze w ogóle możliwa? jeśli tak to ile osób jest na dziale i jaka atmosfera występuje? Zarobki rynkowe?

Nicik
@Kama

Trzeba dodać że wstawiają oferty pracy w UP, ale dają tylko zlecenie na 1/4 etatu , reszta na czarno i nie ma mowy o żadnej umówie o pracę to jest powiedziane z góry.

Justyna
@Nicik

Chyba nie załapałam. Jak taki zabieg, o którym piszesz mógłby być w ogóle możliwy poprzez pośrednictwo Urzędu? Wszyscy idą normalnie na taki układ? Jest coś w ramach rekompensaty? Jakiś dobry ten zakład od środka czy o co chodzi?

Nicik
@Justyna

Na rozmowie masz odrazu powiedziane o zasadach.

Jeśli masz inną opcję to nie wchodź w ich zespół

(usunięte przez administratora) Ogłoszenie o pracę wystawili zachęcającą ale realia okazały się zupełnie inne. Mobbing ze strony brygadzistki i szefa. Poniżanie, wyzywanie i wyżywanie się na pracownikach. Praca niby 9h dziennie ale trzeba było być na każde zawołanie, kazali zostawać na nadgodziny nawet od 17 aż do skończenia wysyłki ( około 1 w nocy). Zdarzyło się że i w niedzielę kazali przyjść. Osoby na emeryturach pracują na czarno. Nieliczni dostali umowę zlecenie za 14,70 zł brutto, tyle że na rękę dawali kwotę z kosmosu - dużo mniejszą niż powinna być po odprowadzeniu składek. Do ZUSu zgłosili, że pracownik przepracował 10h lub 15h w miesiącu gdzie w rzeczywistości wypracowane były ponad 160h! Albo wcale opłacają... Nie można zachorować, bo potrafią wydzwaniać i kazać wrócić do pracy bo wysyłka ważniejsza. Szef zastrasza i grozi, (usunięte przez administratora) na każdym kroku. Brak listy płac i listy obecności, takie rzeczy pracownik sam musiał sobie notować w swoim notesie, a przy wypłacie brygadzistka jeszcze próbowała wmówić, że tyle się nie przepracowało. Ich księgowa wystawia zakłamane zaświadczenia o zarobkach (jeśli ktoś potrzebuje zgłosić taki dokument do opieki). Dając ten dokument mówi " Musimy sobie nawzajem pomagać".

pracownik anna

dziwne ze brak listy plac ;) ja pracuje 4 rok i lista jest zawsze na hali , a co chcialas Sylwia zeby zaproszenie Tobie wysylala osobiscie brygadzistka do podpisania sie;). Ty jestes najgorszy fermenciarz dlatego dobrze. ze sie Ciebie wyzbyli i tej drugiej artystki Kopciowej ;) za robote sie bierz a nie ciagle wedrujesz po firmach i jakos nigdzie miejsca zagrzac nie mozesz

pracownica

jak sie do pracy przychodzi nie na czas i pod wplywem promili to tak zkonczylas zreszta z Twoja uczciwoscia to tez roznie bywa w Bracinie pracy nigdzie nie znajdziesz bo kazdy pracodawca bedzie wiedzial co wyrabiasz

Daga

Trzeba to zgłosić do ZUSu i PIPu. Niech się za nich wezmą.

Oczywiście, krzyk i wieczny szantaż zamknięcia sklepu przy takich utargach

Danka

Tak, są świadczenia. Możesz za darmo umyć szefowi samochód. Za darmo możesz go dotknąć bo przy takich zarobkach to tylko golf2.

Aga

praca w sklepie odzieżowym w Kauflandzie-Pettino to jakieś nieporozumienie, szef Rafał czepia się o wszystko o krzywo ułożone bluzki, o to jak wyglądasz a niby nie zwraca na to uwagi, o to,że się uczysz i popełniasz błędy myśli,że Krzykiem wszystko załatwi a tak naprawdę tylko odsuwa od siebie pracowników, którzy jak go widzą to są tak zestresowani.że nic nie mogą powiedzieć. PAN i Władca

@Aga

no dziwne to co piszesz ja mam kolezanke co tam pracuje w tym sklepie 2 lata i na szefa zlego slowa nie powie moze. masz problemy z uczciwoscia i musieli ciebie pilnowac. ale z tego co slyszalam to probowalas krasc. (usunięte przez administratora) jestes ! Ciesz sie ze ten gosciu wlasciciel policji nie wezwal kolezanka. z marketu :) pozdrawiam

Milka
@Aga

Skoro szef stosuje (usunięte przez administratora) nagrajcie go telefonem. Zgłosić to na policję i starać się o odszkodowanie. Najlepiej zrobić to w kilka osób.

Jedyne co istnieje w tej firmie to wieczne pretensje Pana i Władcy, każdy ucieka z tej firmy jak tylko może czy to ze szwalni czy ze sklepu. Wszystko jest wiecznie źle, Pan i Władca jest najmądrzejszy i wie wszystko najlepiej, a cała reszta to plebs, który nie dorasta mu do pięt. Nie polecam pracy w tej firmie choćby się paliło i waliło, wolę mieszkać pod mostem i jeść suchy chleb niż pracować na nowy samochód dla tego pana.

H.

Dokładnie, święta racja. I drogie panie biurowe, przestańcie podszywać się pod dobre opinie, ochy i achy, byle (usunięte przez administratora) szefowi wybronić bo każdy już wie, jak tam przesrane jest. Krzyk, obrażanie i mobbing na każdym kroku. Nie ośnieszajcie się i przestańcie wybielać.

Milka
@H.

Ile firma zatrudnia osób? A może by tak zrobić mały bunt, z 10 osób na l4 i Lisek zaraz podejście do wszystkich zmieni.

Czy bez matury się nie dostanę ?

Wypłacają dodatkowe nagrody w Pettino?

Była pracownica

Dodatkowe nagrody? A ktoś tam w ogóle o nagrodach słyszał?

Czy pracodawca Pettino motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Motywuje. Krzykiem.

pracownica

motywuje dobrymi zarobkami ja pracuje i nie narzekam

@pracownica

Co wy tam w tym biurze bierzecie, że same odpowiadacie na wszystkie zarzuty podając się za pracownice? ????????‍♀️

Danka

Maseczki szyte w dobie pandemii dla UMIG Barcin przez Pettino nie spełniają swojej roli.Mąż po powrocie z zakupów powiedział tylko, że o mało się nie udusił,maseczka bez usztywnionej górnej części ciągle lądowała na oczach,a gumki na uszach tak cienkie, że wżynały się boleśnie w skórę.Panie PETTINO -nie chcemy takich maseczek.One mają ochraniać nie DUSIĆ!!!!!!!!!!!!!

dorota

dobra firma ja polecam pracowac trzeba wszedzie

Była pracownica

Zgadzam się w 100% z negatywnymi opiniami. Poniżanie, wyzwiska, krzyk i zastraszanie na każdym kroku. Pani brygadzistą zawsze znajdzie kozła ofiarnego. Praca po godzinach, do roboty dziesięć rzeczy na raz, a i tak źle. A i tak za darmo. Ten zakład pracy to w gruncie rzeczy zakłd pracy przymusowej. Ryba psuje sod głowy, ale przez tyle lat nikt tam do dzisiaj tego nie zrozumiał... A pozytywne opinie to piszą sobie tutaj chyba panie w biurach, które próbują zbudować pozytywny wizerunek firmy. Nigdy nie żałowałam, że przestałam tam pracować, zastanawiam się tylko jak dałam radę tak długo tam wytrzymać. Żal mi w gruncie rzeczy szefa, bo jedyne co ma to pieniądze, a klasy w sobie żadnej... Nie pozdrawiam.

wiktoria

Praca jest fajna i pracownicy tez. ja na brygadzistke nie narzekam szef tez bardzo ok pracowac trzeba wszedzie i zawsze w kazdej firmie znajdzie sie jakas owca co sie przyblaka i jest niezadowolona

Zostaw merytoryczną opinię o Pettino - Barcin

• Jak się pracuje w Pettino?

Zobacz opinie na temat firmy Pettino tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

Pettino
2.8/5 Na podstawie 62 ocen.
  • ul. Juliusza Słowackiego 1A
    88-190 Barcin