Limango Polska Sp. z o.o.

Opinie o Limango Polska Sp. z o.o.

Mi tam pasi

Krystian

Niech będzie pochwalony. W poprzedniej robocie nie wytrzymałem nerwowo i szukam innej pracy. wobec tego weryfikuję komentarze. Sądzę, że odszukam opinie jak się pracuje w firmach z Wrocławia. Pomóżcie mi i dajcie znać jaka jest atmosfera w firmie Limango Polska Sp. z o.o.? Czy dobrze się Wam tam pracuje? A może jest kantyna? Nie gotuję w domu i fajnie jakbym w pracy mógł coś zjeść. Krystian

@Krystian

Hej Krystian, dziękujemy za pytanie :) Jeśli chodzi o atmosferę to limangosy często ją doceniają. A co do posiłków - my również nie zawsze gotujemy w domu ;) Codziennie mamy dostawy świeżych i smacznych posiłków przez zewnętrznych partnerów, a jeśli tu nam nic nie przypadnie do gustu, korzystamy z dobrodziejstw pobliskich restauracji, których w centrum miasta nie brakuje. Do wielu z nich mamy atrakcyjne zniżki. Często też umawiamy się na wspólne, tematyczne lunche. Jedno jest pewne, w limango z łatwością zadbasz o swoje kubki smakowe i to w doborowym towarzystwie :)

Pan
@Krystian

Pracuję tutaj 2,5 roku i mogę z ręką na sercu potwierdzić, że w zasadzie wszystkie te komentarze które tu wiszą są prawdziwe. Ludzie - złoto. Naprawdę ciężko o firme z takimi ludźmi jacy są tutaj. Kawke wypijesz, pośmiejesz się, nikt nad Toba z batem nie stoi. Niestety firma dobra atmosfera usprawiedliwia sobie niskie zarobki, co jest moim zdaniem top10 "żałosne wymówki żeby nie dać hajsu" :D praca idealna dla kogoś świeżo po studiach i tak zresztą jest - większość pracowników tutaj to ludzie od razu po studiach lub w trakcie, co niestety mimo mojej ogromnej sympatii do nich nie wróży dobrze :D 20-to latki biegają tutaj jako leaderzy i podejmują biznesowe devyzje (!?) mało tego - na spotkaniach z zarządem również usłyszysz, że oni wiedzą, że jesteś tu tylko na chwilę, za co akurat szacun, że potrafią powiedzieć to w prost, że nie zależy im na jakości :) rotacja hmm... jest ale o dziwo widywalem większe w swojej karierze, wiec jest źle, ale to jeszcze nie jest lvl "dramat". Tak więc w skrócie - polecam, ale na max 2 lat i uciekaj rozwijać się dalej.

@Pan

Drogi limangosie, dziękujemy za Twoją opinię. Cieszymy się, że doceniasz atmosferę i relacje z ludźmi w limango. Zgodzimy się, że w przypadku niektórych działów i stanowisk jest to praca idealna po studiach - można się wiele nauczyć i doświadczyć funkcjonowania firmy z branży ecommerce. Mamy jednak też mnóstwo działów i ról, gdzie potrzebna jest wiedza ekspercka - wystarczy spojrzeć na nasze ogłoszenia o pracę :) W przypadku chęci zmiany roli można się rozejrzeć dookoła i spróbować swoich sił w innych działach - jest ich u nas cały przekrój! A co do 20-latków w roli liderów, to nieco z przymrużeniem oka, cieszymy się, że nas odmładzasz, jednak prawda jest taka, że średnia i mediana wieku w tej roli u nas to 33 lata ;) Oznacza to oczywiście, że zdarzają się zarówno młodsi, jak i starsi liderzy, ale nieznacznie. No i plus - wiek nie jest dla nas kryterium przy zajmowaniu jakichkolwiek ról :) Mamy wrażenie, że nie jesteś zadowolony(-a) z perspektyw rozwoju w organizacji, dlatego prosimy Cię - zwróć się do działu HR - przejrzymy wspólnie wszystkie opcje. Wszystkiego dobrego!

Poziomka

Hej, a Jakie w Limangibsa mozliwisci pracy zdalnej? Firma wydaje sie naprawde godna uwagi, ale niestety jestem z innego wojewodztwa..czy przeprowadzka bylaby nieunikniona?

S
@Poziomka

Z tego co wiem możliwe są teraz 100% zdalne UoPy, ale to też zależy od stanowiska. Pierwsze 2 tyg warto być w biurze i odhaczyć wszystkie formalności i wdrożyć się w obowiązki z pomocą przydzielonego kolegi/koleżanki z teamu, ale myślę, że ze wszystkim można się dogadać i dopytać na 100%. Powodzenia!

@Poziomka

Hej, dziękujemy za pytanie. Możliwość pracy zdalnej jest uzależniona od roli oraz organizacji pracy działu, dlatego ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Jakie stanowisko Cię interesuje? Na wielu z nich jest oczywiście możliwość pracy zdalnej w pełnym wymiarze.

juzexpracownik

Długo zastanawiałem się, czy jest sens to pisać już po zwolnieniu się, ale chyba jednak warto. Po przepracowaniu kilka lat w limango podjąłem decyzje o odejściu i naprawdę, w życiu nie bylem bardziej zadowolony. Miejsce pracy sprzyja nawiązywaniu znajomosci, to na pewno. Poznaje się tu super ludzi, którzy pójdą z tobą na piwo, pomogą w przeprowadzce, pogadaja o wszystkim. Ale z ludźmi można utrzymywać kontakt bez wzgledu na to, czy się razem pracuje czy nie - sorry, ale atmosferą rachunkow nie zapłacę. Limango nie zdaje sobie sprawy, jak ogromną wartością są ludzie i nie robi nic, żeby ich zatrzymać. Propozycje podwyżek są śmieszne, nie adekwatne do warunków rynkowych. Składane są puste obietnice o rozwoju w innych projektach i zespołach, co kończy sie tylko i wyłącznie pracą dla zespołu niemieckiego. Nie ma opcji na tworzenie swoich rzeczy, realizację swoich pomysłow, bo „w DE to nie przejdzie, więc nie możemy”. Odchodzą osoby z dłuższym stażem, osoby na stanowiskach liderskich i headowskich, na co sama góra odpowiada, że taka jest kolej rzeczy i że to naturalne, że każdy z nich odejdzie do innej firmy ostatecznie… ludzie którzy budowali te firmę, są po prostu odpychani na dalszy plan i zastepuje się ich liderami z Niemiec. Kiedys to było super miejsce pracy, przymykało się oko na pewne rzeczy. Ale teraz widac, że „górze” zależy tylko na miłej relacji z DE. Nie na dobrym samopoczuciu pracowników niższych szczebli. Polecam osobom, ktore są przyzwyczajone do warunków panujących w korporacjach oraz tym, które chca się czegoś nauczyc i przychodzą na stanowiska juniorskie. Specjaliści i seniorzy niestety moga byc zawiedzeni…

@juzexpracownik

Drogi były Pracowniku, dziękujemy za to, że zdecydowałeś się podzielić swoją opinią. Dla nas zawsze jest sens. Cieszymy się, że doceniasz atmosferę w limango i jednocześnie przykro nam, że masz też negatywne doświadczenia. Rzeczywiście nie zawsze możemy sprostać oczekiwaniom pracowników co do wysokości podwyżek. Co do współpracy ze spółką z Monachium, to tworzymy już teraz jedną grupę. Była to duża zmiana, która wymagała również zmian w strukturze organizacyjnej, jednak wierzymy, że przyniesie ona naszej organizacji dynamiczny rozwój i konkurencyjność (a co za tym idzie pewniejsze miejsce pracy dla naszych ludzi) i większą wartość dla naszych klientów. W związku z tą zmianą wielu pracowników ceni sobie szansę na rozwój wynikający ze wzrostu odpowiedzialności, zmiany zakresu, międzynarodowego charakteru pracy. Rozumiemy jednak, że są też osoby, które były przyzwyczajone do “starego porządku” i ciężko im zaakceptować zmiany, ponieważ wiążą się też ze stratami (nowe procesy, nowi współpracownicy czy przełożeni). Nie mamy jednak strategii polegającej na mianowaniu czy rekrutowaniu liderów tylko po stronie spółki niemieckiej. Jesteśmy jedną grupą, wiele rekrutacji prowadzonych jest symultanicznie na rynku polskim i niemieckim. To gdzie kandydat będzie zatrudniony warunkuje zgodność z oczekiwaniami, nie kryteria geograficzne. Jeszcze raz bardzo dziękujemy Ci za podzielenie się opinią. Życzymy też rozwoju, sukcesów i dobrych doświadczeń w nowym miejscu pracy.

Helpdesk

Bardzo profesjonalne podejście do rekrutacji, był ustalony termin spotkania szkoda, że nikt z osób rekrutującej się nie zjawił. Zero jakiejkolwiek odpowiedzi i informacji o wysłaniu zapytania o spotkaniu. Nie polecam

Brak

A.

Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że zdecydowanie odradzam pracę w limango. Może same stanowiska wydają się interesujące pod względem obowiązków (lecz z czasem monotonne), a przyjazna atmosfera sprawia, że chce się pracować i odwiedzać biuro (nawet w czasie pandemii) nie polepszą sytuacji w relacjach pracownik - szefostwo. Nie mam na myśli liderów zespołów, a osoby o wyższych stanowiskach - jak np. Dyrektor operacji itp. Niestety są to osoby, które powinny raczej grać w teatrze niż zarządzać coraz większą firmą. Jeśli chcesz liczyć na podwyżkę lub po prostu godną płacę - nie licz nią. Prosto w oczy, ze łzami i smutkiem usłyszysz, ze niestety budżet za niski na wyrównanie wynagrodzenia. Po takiej rozmowie jednak przywitasz kolejne nowe osoby, które właśnie zasiliły Twój zespół. W końcu lepiej zapłacić marnie dwóm studentom, niż wynagrodzić dobrego pracownika. Poza tym chaos organizacyjny - zgubione PITy, podpisywanie umowy dużo po terminie tak, żeby pracownik nie miał możliwości przedyskutowania warunków. Jeśli poprosisz o umowę wcześniej (żeby mieć pewność, ze nie chcą działać na Twoja niekorzyść), to i tak otrzymasz ją po terminie. Działanie przeciwko pracownikowi, a nie dla niego! (Chyba jedyną grupą szanowaną w tej firmie są deweloperzy) Dodatkowo niektórzy „headzi” totalnie nienadający się do pracy z młodymi ludźmi i umniejszający pracy całego zespołu. Gloryfikowani za swoje wysokie stanowisko, jednak brak umiejętności procesowych i komunikacyjnych nie stanowi dla działu rekrutacji problemu. Na plus: - integracje zespołowe i imprezy firmowe - piwo, kawa, mleko (nawet bez laktozy) - ale to chyba teraz standard, wiec nie ma się co chwalić ???? - sporadyczne treningu jogi lub rozciągania Moja opinia nie ma na celu urażenia niczyich uczuć. Piszę o swoich odczuciach, jako były pracownik, który uważa, ze nie wszyscy traktowani są równo, a wiele innowacji dla zespołu spotyka się ze oporem osób o wyższym szczeblu. Dodatkowo za ogromny minus uważam szczycenie się miła atmosfera w pracy w procesie rekrutacji, jak również w kontekście przyznawania podwyżek. ATMOSFERA NIE JEST GWARANCJA DOBREJ PRACY. ATMOSFERĘ TWORZĄ LUDZIE A NIE FIRMA - to nie jest argument podczas przyznawania podwyżek. Jeśli pracownik prosi o podwyżkę, to jeśli na nią zasłużył - powinien ja dostać, a nie cieszyć się tym co ma, bo jest miło!!! Pozdrawiam. Mam nadzieje, ze moja opinia będzie pomocna dla wielu osób.

@A.

Drogi były Pracowniku, dziękujemy za Twój feedback. Rzeczywiście, nie zawsze możemy sprostać oczekiwaniom pracownika co do podwyżek, choć staramy się tu znaleźć konsensus. Bierzemy pod uwagę stanowisko, zakres odpowiedzialności, performance i feedback. Nie mniej przykro nam, że przez brak adekwatnej do oczekiwań podwyżki poczułeś(-aś) się niedoceniony(-a). To z pewnością nie było naszą intencją. Co do zgubionych PIT-ów, wykryliśmy jedno takie zdarzenie. Było ono natychmiastowo przedstawione pracownikowi wraz ze sposobem rozwiązania sytuacji. Kwestia przedłużenia umów leży w odpowiedzialności liderów. Jeśli w Twojej sytuacji nie zostałeś(-aś) poinformowany(-a) o przedłużeniu umowy z minimum 2-tygodniowym wyprzedzeniem (rekomendowany czas) i nie podpisałeś nowej umowy w terminie, to jako dział HR bierzemy ten feedback do weryfikacji, by zadbać o to, żeby sytuacja się nie powtarzała. Nie jest to bowiem zgodne z naszymi dobrymi praktykami. Dodatkowo polecamy też na podobną sytuację zareagować w duchu otwartości feedbackiem do lidera. Podobnie zresztą jeśli nie jesteśmy zadowoleni ze sposobu komunikacji czy innych kompetencji. Dział rekrutacji dokłada wszelkich starań w celu weryfikacji kandydatów pod względem oczekiwań stanowiskowych. Naturalnie jednak prawdziwa weryfikacja następuje w rzeczywistości. W wypadku niezadowolenia, rozmowa jest dla nas pierwszym krokiem w kierunku wzajemnego zrozumienia i dobrych zmian. Co do “szczycenia” się dobrą atmosferą, rzeczywiście przyznajemy, że jesteśmy z niej dumni. Prawdą jest, że atmosferę tworzą ludzie, jednak dbamy o to, byśmy mieli do tego dobre środowisko. Na atmosferę wpływają inicjowane przez nas akcje, spotkania, aktywności, ale także promowane przez liderów i pracowników wartości, postawy czy sposób komunikacji. Drogi były Pracowniku, wyciągamy wiele z Twojego feedbacku i jeszcze raz za niego dziękujemy. Z naszej strony życzymy Ci wszystkiego dobrego w nowym miejscu pracy!

XXX

Praca w Limango - tak, dla studentów szukających pracy z bardzo elastycznym grafikiem. Po studiach niestety bardzo małe szanse rozwoju i wynagrodzenia mało konkurencyjne. Perspektywy podwyżek także bardzo nikłe. Niedoceniani są pracownicy z dłuższym stażem niż parę miesięcy. Firma stawia na dobrą atmosferę, ale to zdecydowanie za mało żeby zatrzymać pracowników...

@XXX

Dziękujemy za opinię. Cieszymy się że doceniasz elastyczny grafik pracy i dobrą atmosferę w limango. Rzeczywiście, są u nas działy, w którym student z powodzeniem może łączyć pracę z nauką. Przykro nam jednocześnie, że masz też negatywne doświadczenia. Jeśli nadal jesteś naszym pracownikiem, zachęcamy Cię do rozmowy z przełożonym o możliwościach rozwoju w Twoim dziale. Możesz też rozważyć rozwój kariery w innych działach. Jest ich u nas całkiem sporo. Nie zawsze oczekiwania pracownika zbiegają się z potrzebami biznesowymi, ale warto spróbować. Obszar rozwoju pracownika bierzemy sobie mocno do serca - zwiększanie możliwości i sposobów rozwoju jest jednym z naszych celów w tym roku. Niezależnie od tego czy jesteś naszym obecnym czy były pracownikiem, życzymy Ci powodzenia!

xx

Firma kompletnie niezorganizowana, wypłacane nadgodziny jak okazało się po czasie zostały źle naliczone. Chaos organizacyjny, przy zwolnieniu musiałam upominać się o wszelkie potrzebne mi dokumenty, a byłam odsyłana od osoby do osoby. Organizacja firmy fatalna, do tej pory zastanawiam jak taka firma utrzymuje się na rynku pracy. Nie do pomyślenia, żeby pracownik musiał za każdym razem sam przeliczać swoją wypłatę i prosić o fiszkę z wypłaty. Powinna to być oczywistość, że na koniec miesiąca każdy pracownik otrzymuje odcinek z wypłaty. Niestety nie w limango. Myślę, że jest to celowy zabieg, bo dopiero wtedy wyszłoby, że większość pensji została niepoprawnie naliczona, na korzyść pracodawcy. Oprócz tego, bardzo mało możliwości rozwoju.

@xx

Dziękujemy z Twoją opinię. Dokładamy wszelkich starań by wynagrodzenia były naliczane rzetelnie. W proces, poza pracownikiem, są zaangażowane jeszcze 3 osoby, które uważnie dokumentują, podwójnie sprawdzają i przekazują informacje do wypłaty wynagrodzeń za godziny pracy. Jeżeli masz poczucie, że w Twojej sytuacji doszło do omyłki, prosimy Cię, zgłoś się niezwłocznie do naszego działu kadr w celu wyjaśnienia niezgodności. Zdecydowanie zależy nam, by nasi pracownicy byli wynagradzani uczciwie. Proces offboardingu jest znany team leaderom i managerom w limango. Zależy nam, by byli oni wsparciem dla swoich pracowników na tej drodze. Jeśli jednak masz poczucie, że w twoim przypadku brakowało rzetelnej informacji od przełożonego lub kadr, będziemy wdzięczni jeśli odezwiesz się do nas bezpośrednio i opiszesz swoją sytuację byśmy mogli usprawnić nasz proces. Przykro nam również, że nie znalazłaś(-eś) dla siebie możliwości rozwoju w limango. Nie zawsze możliwości stanowiskowe i organizacyjne są zbieżne z oczekiwaniami pracownika w danym czasie. Chcemy jednak tworzyć przyjazne miejsca pracy wspierające indywidualny rozwój pracowników i z pewnością jest to obszar, w którym jeszcze wiele możemy zrobić. Mamy wielką nadzieję, że wyniosłaś(-eś) także pozytywne wspomnienia z limango. Z naszej strony życzymy Ci wszystkiego dobrego w nowym miejscu pracy.

Andydandy

Nie polecam. Dziś w święto, dostaje od nich wiadomość, że dziękują mi za rozmowę. Której nigdy nie było. Jeśli w święto tam pracuje ktoś na rekrutacji, to nie wróży nic dobrego. Przez to zachowanie, już wiem, że takiej firmy trzeba unikać.

@Andydandy

Dziękujemy za Twój feedback. Pomaga nam on udoskonalać nasz proces rekrutacji. Nasz team rekruterów jest zespołem międzynarodowym, więc dla części limangosów 1 listopada nie był ustawowym dniem wolnym od pracy. Jeśli otrzymałeś wiadomość dotyczącą rozmowy, która się nie odbyła, bardzo przepraszamy. Rekruter z pewnością wychwycił tę pomyłkę i wyjaśnił sytuację osobiście. Życzymy Ci samych dobrych, kolejnych doświadczeń rekrutacyjnych!

Masakra

Z niedowierzaniem patrzę na to, co w ostatnim czasie wyrabia się w limango. Kiedyś w tej firmie pomimo niskich wynagrodzeń, pracowało się bardzo dobrze. Atmosfera była niepowtarzalna i większość osób zawsze przychodziła do pracy z uśmiechem na ustach. Teraz jest zupełnie inaczej. Dobrze, że nadal można pracować częściowo zdalnie, bo przez cały tydzień w biurze ciężko byłoby wytrzymać. Co tu dużo mówić, pracownicy z dłuższym stażem uciekają z limango. To już nie jest ta sama firma, co kiedyś. Dziwne decyzje przekazywane z dnia na dzień, przekonanie o własnej nieomylności pewnej osoby na bardzo wysokim stanowisku (pracownicy wiedzą, o kogo chodzi...), rotacje na stanowiskach headowskich i teamleaderskich, na których osadzani są Niemcy, a nie Polacy, niskie wynagrodzenia, poczucie, że nie ma się wpływu na to, co dzieje się w firmie - to wszystko powoduje spadające morale. Nie wiem, może nowym pracownikom pracuje się dobrze, ale wiele osób, które są tutaj już kilka lat, intensywnie szuka innej pracy. W limango zaczyna być odczuwalny brak bezpieczeństwa i stabilności. Zmiany w organizacji i strukturze są tak duże i przekazywane bez żadnego wyprzedzenia, że aż strach, co będzie się dziać za miesiąc. Limango chwali się, że ma unikalne wartości, którymi kieruje się na co dzień. Niestety mam wrażenie, że już od dłuższego czasu te wartości wiszą tylko oprawione w ramkach w kuchni i ładnie wyglądają, ale nie są praktykowane w codziennej pracy.

@Masakra

Drogi Pracowniku, bardzo dziękujemy za Twoją szczerą opinię. Rzeczywiście, jako organizacja jesteśmy teraz w fazie intensywnego wzrostu i zmian, które mogą wiązać się z niepokojem i trudnymi emocjami. Pewnie tym bardziej dla tych osób, które są z nami długo, angażowały swoje serce, czas i energię, tworząc limango. Twój komentarz jest dla nas wyrazem, że ten czas może być dla Ciebie szczególnie trudnym doświadczeniem i jest nam z tego powodu niezmiernie przykro. Zadbanie podczas dużych zmian o komfort każdego pracownika jest dla nas wyzwaniem, ale bardzo nam na tym zależy, dlatego chcielibyśmy zachęcić Cię do zaadresowania swoich opinii, pytań i spostrzeżeń do właściwych osób wewnątrz organizacji – swojego zespołu, przełożonego, działu HR. Da nam to szansę na zareagowanie na Twoje potrzeby i podjęcie konkretnych działań. Chcemy też Ci powiedzieć, że zmiany, choć trudne w procesie, zmierzają do czegoś dobrego. Łączymy siły z naszą niemiecką spółką, by robić to, co robimy jeszcze doskonalej, zwinniej, efektywniej przynosząc tym samym jak najlepszą jakość i wartość naszym klientom. Ujednolicamy procesy, tworzymy nowe zespoły, zwiększamy odpowiedzialność w niektórych rolach, co dla wielu jest szansą na rozwój i to zarówno w spółce niemieckiej, jak i polskiej. Nie ulega jednak wątpliwości, że możemy zrobić jeszcze wiele, by usprawnić proces wdrażania zmian w organizacji. Mimo, że wizja łączenia sił z niemiecką spółką była całkowicie transparentna, nie udało się uniknąć zaskoczenia, kiedy zmiana dotykała dany, konkretny dział. Wyciągamy jednak wnioski ze sposobów przeprowadzenia tych zmian, zbieramy feedback i uczymy się jak nimi zarządzać lepiej w przyszłości, by zadbać o potrzeby pracowników. Mocno liczymy na to, że uda nam się porozmawiać osobiście i podnieść również komfort Twojej pracy.

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem zespołu Limango Polska Sp. z o.o.?

Dziękujemy za pytanie :) Aktualnie szukamy wielu osób, które wzmocnią nasz międzynarodowy zespół. Wszystkie oferty znajdziesz tutaj: https://joinus.limango.com. Zachęcamy do przeglądania i aplikowania na te, które Cię zainteresują. Przy każdej ofercie listujemy wymagania, które będą pomocne w realizacji danej roli i zakresu odpowiedzialności. To co dodatkowo się dla nas liczy, to zaangażowanie, własna inicjatywa, zespołowe podejście, otwartość i szacunek. Więcej o naszych wartościach przeczytasz na naszej stronie: https://praca.limango.pl/kariera/. Jeżeli Tobie też są one bliskie, jest duża szansa, że świetnie się odnajdziesz wśród Limangosów :) Zapraszamy!

jest ok

Pracowałam w limango kilka lat i polecam tą firmę osobom na początku swojej kariery zawodowej. Osoby w trakcie/tuż po studiach mogą nauczyć się bardzo dużo. Ponadto w firmie panuje luźna, przyjacielska atmosfera - jeśli popełni się jakiś błąd, nikt na nikogo nie krzyczy, tylko tłumaczy, w jaki sposób daną rzecz można zrobić lepiej, szybciej i łatwiej. Limango kształtuje doskonałych specjalistów, więc nic dziwnego, że po pewnym czasie są oni ściągani do większych firm. Niestety dla osób z kilkuletnim doświadczeniem limango nie ma zbyt wiele do zaoferowania. Najczęściej na miejsca specjalistów z dłuższym stażem i większym doświadczeniem są zatrudniani juniorzy. Domyślam się, że firmy nie stać na to, aby zatrudnić starszego specjalistę i zapłacić mu adekwatnie do zarobków rynkowych. Niestety kwestia wynagrodzeń to jeden z największych minusów pracy w limango, o czym od wielu lat głośno mówią pracownicy. Nie ma co się oszukiwać, że w limango zarabia się chociażby średnio - zarobki są niskie, jak na panujące warunki we Wrocławiu i branży e-commerce. Z plusów pracy w limango: + Zdecydowanie atmosfera. Nie ma wyścigu szczurów, panuje zasada wzajemnej pomocy i "grania do jednej bramki" (przynajmniej w moim dziale). Jeśli się czegoś nie wie, nie rozumie, można o tym śmiało powiedzieć, bez obaw, że zostanie się wyśmianym lub potraktowanym w sposób lekceważący. + Uważam, że firma bardzo dobrze radzi sobie z organizacją pracy zdalnej/hybrydowej. Ostatnio prowadzone były rozmowy i ankiety, w jaki sposób zorganizować pracę w przyszłości, aby większości osób było wygodnie i wszystko działało poprawnie. To miłe, że bierze się pod uwagę zdanie pracowników. + Praca w limango raczej należy do tych dynamicznych. Środowisko e-commerce szybko się zmienia, dlatego trzeba na bieżąco śledzić trendy. Czasem trzeba zmienić niektóre procesy (co idzie opornie), ale jest w firmie kilka bardzo zaangażowanych osób z otwartymi umysłami, które są chętne do zmian i działania. Współpraca z nimi to naprawdę duża przyjemność i okazja do nauki. + Super jest możliwość dostosowania typu umowy - można być zatrudnionym na B2B, umowę o prace lub umowę zlecenie. Dzięki temu każdy znajdzie pasujący mu typ współpracy + Na plus jest także możliwość pogodzenia pracy ze studiami (bardzo dużo osób pracujących w limango równocześnie studiuje) lub opieką nad dzieckiem. Przełożeni nie robią też problemu z braniem urlopów lub pójściem na L4, a wiem, że różnie z tym bywa w niektórych firmach. + Dziewczyny z Office organizują super imprezy (oczywiście wtedy, kiedy jest to dozwolone) i w ogóle są przesympatyczne, zaangażowane i dbające o pracowników. Teraz przejdźmy do minusów: - Przede wszystkim wynagrodzenie, ale o tym było już wcześniej napisane. - Firma chyba nadal nie nadąża za tempem swojego wzrostu. W tej chwili zatrudnionych jest ponad 180 pracowników. To już nie są te czasy, gdy każdy znał się z każdym. Teraz pracownicy są bardziej anonimowi (zwłaszcza przez pracę zdalną). Nie wiadomo już, kto czym się zajmuje, przez co dużo bardziej utrudnione jest załatwianie różnych spraw. Brakuje procesów i jasno przedstawionych ścieżek działania w różnych przypadkach. - Kolejna sprawa to naprawianie bugów przez IT. Gdy coś się popsuje, to dotarcie do odpowiedniej osoby z IT i nakłonienie jej do naprawy graniczy z cudem. Naprawiane są tylko bugi uniemożliwiające dokonanie zakupu lub rejestracji/logowania. W tej chwili IT realizuje głównie nowe projekty (najczęściej na rynek niemiecki). - Minusem jest też niejasna ścieżka rozwoju, awansów i podwyżek. Wiem, że wynagrodzenie jest zależne od działu, stażu pracy i stanowiska, ale zawsze przedstawiane jest jako "nie wiadomo czy będzie budżet na podwyżki, bo Niemcy nie chcą dać". Za to totalny absurd jest z awansami. Nigdzie nie jest jasno powiedziane, czy awans dostaje się za staż pracy (kiedyś tak było, a czy jest nadal to nikt nie wie...) czy za osiągnięcia (jeśli za osiągnięcia, to w firmie jest bardzo dużo osób, które od kilku lat jest na stanowiskach asystenckich lub juniorskich, mimo że ich doświadczenie i zakres obowiązków już dawno przekracza te kompetencje). Jedni mówią, że awanse są nadawane raz do roku, inni mówią, że nie ma takiej zasady. Fajnie byłoby, aby te kwestie zostały uporządkowane i jawnie przekazane do pracowników, aby mieli poczucie, że ich starania nie pójdą na marne, zostaną docenione i wynagrodzone. Podsumowując: Super firma na start, w której można się bardzo dużo nauczyć. Dla osób, które mają już kilka/kilkanaście lat doświadczenia (i aplikują na wyższe stanowiska - o ile takie ogłoszenia się pojawią) nie wiem czy limango będzie najlepszym wyborem. Bałagan w procesach i problemy w komunikacji napotykane na każdym kroku mogą mocno zniechęcić do dalszej współpracy. Atmosfera w limango wśród pracowników jest niepowtarzalna, więc jeśli komuś zależy na pracy z fajnymi, uśmiechniętymi i życzliwymi ludźmi w "dynamicznie rozwijającej się firmie" :), ale za małą kasę, to będzie idealny wybór.

@jest ok

Dziękujemy za Twoją opinię i za to, że zdecydowałaś się poświęcić czas, aby przedstawić tak wiele szczegółów. Jesteśmy przekonani, że, dzięki takim opiniom nasi Kandydaci będą mogli podjąć przemyślane decyzje i jeszcze bardziej świadomie dołączyć do procesu rekrutacji. Dziękujemy również za Twoją pracę i za to, że tworzyłaś z nami limango :) Kwestie, które poruszyłaś, niezmiennie są dla nas priorytetem, zarówno te, które oceniłaś wysoko, jak i te, w których wymagamy poprawy. Dbanie o atmosferę i potrzeby naszych Pracowników, nieustanne pytanie ich o zdanie i badanie potrzeb, tworzenie przestrzeni do rozwoju i nauki, to wszystko bierze swój początek w naszych wartościach. „Razem jesteśmy silniejsi” czy „Nie bój się porażki” ->tym kierujemy się na co dzień. Wiemy, że limango to ludzie, którzy poprzez swoje zaangażowanie, ciężką pracę, ale też superenergię i zróżnicowane charaktery, tworzą to wyjątkowe miejsce. Z drugiej strony mamy tez „Jest dobrze, ale” – mamy świadomość, że nasz gwałtowny wzrost w czasie pandemii i intensywny proces ujednolicania procesów i zacieśniania więzi z monachijskim oddziałem, w pewnym stopniu wiąże się z chaosem, trudnościami organizacyjnymi czy choćby, z wspomnianą przez Ciebie, anonimowością. Działania, które podejmujemy, jak np. stałe rozbudowywanie działu IT, aby zapewnić większą płynność w usuwaniu bugów i realizacji zgłaszanych pomysłów, stworzenie i rozbudowa działu HR, który nie tylko pomaga nam usprawnić procesy rekrutacji i zatrudniania, ale też ma czuwać nad możliwościami rozwoju naszych pracowników czy monitorować poziomy wynagrodzeń i ścieżki kariery w całej organizacji oraz ułatwiać nam przejście przez proces zmian, co nigdy nie jest proste, mają ułatwić życie nam wszystkim. Wierzymy, że idziemy w dobrą stronę i mamy nadzieję, że zdobyte u nas doświadczenie pozwoli Ci jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła w nowym miejscu pracy. Trzymamy kciuki i życzymy Ci powodzenia!

Czy Limango Polska Sp. z o.o. oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

limango

Dziękujemy za Twoje pytanie:) Staramy się, aby forma współpracy z limango była dopasowana do preferencji kandydata, stanowiska i rodzaju wykonywanych obowiązków. Ze zdecydowaną większością osób współpracujemy w oparciu o umowę o pracę, a więcej szczegółów można poznać i omówić podczas rozmowy rekrutacyjnej. Jeżeli znalazłaś/znalazłeś u nas interesującą Cię ofertę pracy, zapraszamy do aplikowania.

Xd
@limango

No raczej nie. przedstawcie proszę na forum wymogi, które trzeba spełnić aby łaskawie Otrzymac umowę o prace, od czego to zależy ? :))

@Xd

Dziękujemy za Twoje pytanie. Z Twojej wypowiedzi nie wynika, z jaką częścią powyższej odpowiedzi się nie zgadzasz. Spieszymy więc ze szczegółowym wyjaśnieniem. Tak jak wspomnieliśmy, ze zdecydowaną większością Limangosów współpracujemy w oparciu o umowę o pracę. Na podstawie umowy zlecenie zatrudniamy 15% naszych pracowników. Są to przeważnie studenci poniżej 26. roku życia, którzy preferują ten typ umowy ze względu na to, że w tym wypadku otrzymują wyższe wynagrodzenie netto. Ten typ umowy daje też większą elastyczność i możliwość dopasowania swojej dostępności do grafiku pracy. Jeżeli jesteś naszym pracownikiem zatrudnionym w oparciu o umowę zlecenie, a preferujesz inny typ zatrudnienia, wyraź taką potrzebę swojemu przełożonemu. Otrzymanie umowy o pracę nie wiąże się z dodatkowymi wymogami.

Jak dużo osób pracuje w Limango Polska Sp. z o.o.?

Dziękujemy za Twoje pytanie :) Na ten moment Limango Polska liczy ponad 180 Limangosów. Energii jest tu jednak tyle, że wydaje się być nas znacznie więcej ;) Dodatkowo codziennie "spotykamy" się zdalnie z ponad 300 koleżankami i kolegami z limango GmbH z którymi współdzielimy cele i projekty. No i cały czas rośniemy w siłę!

itakinie

Z perspektywy osoby, która pracuje tutaj już parę ładnych lat mogę powiedzieć, że plusów jest sporo. Największym plusem są ludzie - pomocni, ambitni, życzliwi i bardzo tolerancyjni (co w dziejszych czasach jest dla niektórych bardzo istotne). To ludzie, z którymi można pogadać, pójść na kawę, na imprezę (gdy oczywiście można) i nie czuć się gorszym. Co prawda są osoby, które są mocno odseparowane od reszty, ale uznaję, że to ich wybór. Kolejny plus to dobrze zorganizowana praca zdalna - przez ponad rok udało się to całkiem dobrze pogodzić, praca była wykonana i nie było potrzeby nadgodzin. Jeśli ktoś ma dziecko to też na pewno będzie zadowolony - wiadomo jak jest, jak np. pozamykają przedszkola, a trzeba jakoś spędzić czas z dzieckiem i nie olewać obowiązków. Zwykle liderzy są wyrozumiali i znają realia. Tutaj jednak przydałoby się więcej pomocy w organizacji home office - wiem, że niektórym na tym zależało (np. dofinansowania do sprzętu, rachunków, może coś innego) - tu akurat nie mówię o sobie, tylko takie opinie słyszy się w biurze. Minusem zdecydowanie jest tempo w jakim rosną wynagrodzenia. Wiem, że to zawsze zależy od stanowiska, działu, umiejetności itp. Ale mimo wszystko wyplaty są poniżej średniej we Wrocławskich firmach, widać to po ogłoszeniach. Miło byloby zostać docenionym w ten sposób, bo niestety samą atmosferą nie zapłacę rachunków, raty za kredyt i nie opłacę przedszkola/żłobka. Mam wrażenie, że „góra” jakiś czas temu przestała słuchać opinii pracowników z długim stażem, przez co te osoby odchodza i na ich miejsce szuka się mniej doświadczonych. Nie ma sposobu na to, żeby zatrzymać kogos, kto dostał inną ofertę pracy. Nie ma negocjacji, pole do awansu często jest ograniczone, albo zbyt odroczone w czasie. Tymczasem w innych zespołach liderami zostają osoby z rocznym, maksymalnie dwuletnim stażem pracy, co już jest niesprawiedliwe.

@itakinie

Dziękujemy za Twoją opinię i za tyle konkretnych, szczerych i pomocnych informacji. Cieszymy się, że doceniasz plusy pracy w limango i dziękujemy, że jesteś z nami już od tak długiego czasu. Poruszyłaś(-łeś) bardzo wiele wątków, zwracając uwagę m.in. na wyrozumiałego lidera, pomocnych i życzliwych ludzi i sprostanie wyzwaniu z pracą zdalną – to były kwestie na które położyliśmy kluczowy nacisk w ubiegłym roku i które pozostają równie ważne obecnie. W wielu organizacjach niestety wyglądało to inaczej, a w limango, po raz kolejny, daliśmy radę! Jak mówi jedna z naszych wartości – Razem jesteśmy silniejsi. Kwestia wynagrodzeń poruszana była już wielokrotnie, w licznych wątkach. Nie jesteśmy oderwani od rzeczywistości i od rynkowych realiów, jest to dla nas ważne, aby nasi Pracownicy mogli być wynagradzani zgodnie ze swoimi umiejętnościami i oczekiwaniami, chociaż to drugie jest szczególnie trudne, bo pozostaje to zawsze kwestią względną i indywidualną. Zdarza się również tak, że osoby z dłuższym stażem dochodzą do momentu, w którym nie jesteśmy w stanie zaproponować im całkowicie nowych ról, awansów czy bardzo szybkiego rozwoju, ze względu na rodzaj struktury organizacyjnej, aktualny podział zadań czy fokus na realizację określonych projektów. Będąc pracownikiem limango od dłuższego czasu pewnie zauważasz, że jedne działy rozwijają się bardzo szybko i pojawia się tam zapotrzebowanie np. na dodatkowe funkcje liderskie, podczas gdy inne rozwijają się dużo wolniej, ale nie jest to wynikiem złej woli liderów, a raczej odpowiedzią na potrzeby limango jako całej, międzynarodowej organizacji i zmian na rynku e-commerce. Niezmienne jednak jest to, że każda osoba jest dla nas ważna i z każdą chcemy rozmawiać na każdym etapie jej pracy, również jeżeli zaczyna myśleć o zmianie. Chcemy poznać jej motywację, dowiedzieć się czy jest coś co możemy zrobić, aby ją zatrzymać, nie zawsze jednak jest to możliwe. Dziękujemy jeszcze raz za Twój głos!

Ciekawa

Czy długo czeka się na odpowiedź w kwestii rekrutacji na dane stanowisko? Mogę się spodziewać odpowiedzi zwrotnej także wtedy, gdy wynik rekrutacji będzie negatywny?

@Ciekawa

Dziękujemy za pytanie :) Wśród osób, które zaaplikowały na dane stanowisko kontaktujemy się z tylko z tymi, których zdecydowaliśmy się zaprosić do dalszego etapu procesu rekrutacyjnego. Na każdym etapie procesu informujemy kandydata o terminie w którym wrócimy z odpowiedzią. Jest on zależny od wielu czynników - zdarza się, że jesteśmy w stanie podjąć decyzję już następnego dnia po rozmowie, ale występują też sytuacje, kiedy potrzebujemy na to 2-3 tygodni. Jeżeli nie jesteśmy w stanie sprostać terminowi, o którym poinformowaliśmy kandydata, wracamy z informacją o opóźnieniu. Kontaktujemy się natomiast z każdą osobą, którą zaprosiliśmy na rozmowę, niezależnie od tego czy decydujemy się na zaproszenie osoby do kolejnego etapu, w tym zatrudnienia, czy nie. W każdym wypadku staramy się motywować naszą decyzję wartościowym feedbackiem.

08.03

Praca w limango w obsludze klienta jest dobra dla poczatkujacych. Malo rozwojowa, wszystko się trzepie z gotowych wiadomosci. Wazne sa ilosci, bo choc limango to nie korpo obowiazuja pod tym wzgledem zasady jak w korpo. Ilosc ma sie zgadzac a jak nie tzreba sie tlumaczyc przed jakas niedoswiadczona liderka dlaczego nie wyrobilo sie normy. Miejsce dobre na start dla swiezo upieczonego absolwenta/tki. Osoby doświadczone zanudza sie tam. Ahh i sa nadgodziny i to czesto.

@08.03

@bylypracownik Dziękujemy za Twoją opinię. Każdy feedback jest dla nas niezwykle cenny i daje nam podstawę do refleksji i ciągłego doskonalenia. Przykro nam, że Twoje doświadczenia z pracy w Limango nie są pozytywne. Dokładamy wielu starań, by wspólnie budować kulturę otwartości, wzajemnego szacunku, współpracy i wsparcia. Zależy nam na przyjaznej atmosferze, ale też środowisku wspierającym rozwój i indywidualne talenty. U podstawy naszego funkcjonowania leży jednak biznes, dlatego zwracamy uwagę na naszą efektywność i staramy się ją udoskonalać. Z tego też względu w Dziale Obsługi Klienta indywidualizuje się odpowiedzi w oparciu o szablony wiadomości. Tak się dzieje w przypadku często powtarzających się zapytań. Jest to po prostu bardziej efektywne i ułatwia pracę konsultantom. Zapytania unikalne, bardziej złożone traktowane są jednak indywidualnie. Rzeczywiście patrzymy na liczby, ale przede wszystkim zależy nam na wysokiej jakości obsługi naszych klientów. Staramy się wyważyć cele ilościowe jednocześnie biorąc pod uwagę indywidualne predyspozycje, a nawet poziom energii i gotowości do pracy w danym dniu naszych konsultantów. Zadaniem Team Leadera jest rozmowa z członkami zespołu dotycząca m.in. osiągniętych rezultatów, po to, by wyciągać wnioski, modyfikować cele, usprawniać pracę, jeszcze lepiej zarządzać energią zespołu. Team Leaderzy w Limango to w dużej mierze osoby młode stażem pracy. Dzieje się tak dlatego, że chcemy dawać szansę osobom, które chcą się rozwijać w tej roli. Z naszej strony otrzymują duże zaufanie i wsparcie. Rozwój w Limango nie oznacza jednak tylko awansów na wyższe stanowiska. Jeśli ktoś jest otwarty na rozwój nowych kompetencji staramy się umożliwiać (w miarę potrzeb biznesowych) transfery do innych działów. Co do nadgodzin, rzeczywiście zdarzało się, że prosiliśmy zespół Obsługi Klienta o dodatkowe zaangażowanie. Wynikało to z dynamicznego wzrostu biznesu, na który nie zdążyliśmy się przygotować. W Limango nie promujemy jednak kultury nadgodzin, dlatego zadbaliśmy o powiększenie zespołu, by uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości. Twoja opinia jest dla nas znakiem, że musimy starać się jeszcze bardziej. Mamy też nadzieję, że mimo wszystko doświadczyłeś(-łaś) także dobrych chwil w Limango. Życzymy wszystkiego dobrego w dalszym rozwoju zawodowym!

Czy całe wynagrodzenie wpływa na konto, czy jest to w jakiś sposób rozdzielane w Limango Polska Sp. z o.o.?

limango

Dziękujemy za Twoje pytanie. Tak, bez względu na rodzaj umowy i zajmowane stanowisko, całe wynagrodzenie wypłacane jest na konto, wskazane przez Pracownika lub Współpracownika.

Czy zdarzają się nadgodziny w Limango Polska Sp. z o.o.?

limango

Dziękujemy za Twoje pytanie. Co do zasady, w limango nie promujemy kultury nadgodzin. Chcemy, aby nasi pracownicy mieli czas na niezakłócony wypoczynek i życie prywatne, stawiamy na efektywność i zadaniowe podejście do wykonywanej pracy. Jednakże, czasami zdarzają się sytuacje wyjątkowe, kiedy potrzebujemy zrealizować jakieś pilne zadania i wtedy prosimy dany zespół o dodatkowe zaangażowanie. Jeżeli są to nadgodziny, to wynagradzamy je zgodnie z KP lub umożliwiamy ich odbiór w późniejszym terminie.

Jak przebiega proces rekrutacji? Jedna z ofert wydaje się interesująca, ale chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej :)

Limango
@Kandydat

Długość i poszczególne etapy rekrutacji są uzależnione od stanowiska i działu do którego się aplikuje. Zazwyczaj po analizie CV, z kandydatami których chcemy zaprosić na rozmowę, odbywamy najpierw krótki wywiad telefoniczny pozwalający uzupełnić informacje z CV, ustalić dostępność do rozpoczęcia pracy, i oczekiwania finansowe. Potem w zależności od stanowiska, może ale nie musi, pojawić się zadanie, test albo ankieta, po której wyselekcjonowane osoby zapraszamy na rozmowę (w obecnych czasach – zwykle w formie wirtualnej) z zatrudniającym menadżerem i (zazwyczaj) jednym członkiem zespołu. Czasem rozmów może być jeszcze jedna lub dwie - jeśli chodzi o stanowisko na którym współpracuje się z wieloma osobami w organizacji – zależy nam bowiem by nowa osoba miała „limango faktor” i potrafiła efektywnie komunikować się ze współpracownikami z różnych części organizacji. Gdybyś chciał dowiedzieć się więcej o tym jak podchodzimy do rozmów z kandydatami, zapraszam do artykuł na blogu: https://praca.limango.pl/blog/nasze-know-how/rekrutacja-w-limango/

Czy Wigilia jest dniem wolnym od pracy w firmie Limango Polska Sp. z o.o.? Jeśli nie, to jak to wygląda, są skrócone godziny pracy?

limango

Dziękujemy za Twoje pytanie. Czy planujesz aplikować do limango? Według ustawy, wigilia Bożego Narodzenia jest dniem roboczym, dlatego chcemy dać naszym klientom możliwość skontaktowania się z nami i uzyskania odpowiedzi nawet w tym dniu. Jednocześnie, jest to wyjątkowy czas dla naszych pracowników i ich rodzin, dbamy więc o to, aby każdy mógł spędzić go z najbliższymi.

imho
@limango

czyli tradycyjna odpowiedź z serii "Tak ale nie"

@imho

to raczej odpowiedź z cyklu "to zależy". Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, tradycyjnie w limango wigilia Bożego Narodzenia jest dniem ze skróconym czasem pracy lub zupełnie wolnym. W niektórych działach jednak organizowane są dyżury, tak, aby zapewnić płynność działania - np. w Dziale Obsługi Klienta czy w IT. Dyżurującym pracownikom przysługuje z tego tytułu odbiór godzin/wolnego dnia w innym terminie. Mam nadzieję, że wyczerpująco odpowiedzieliśmy na Twoje pytania. Pozdrawiamy:)

Zostaw merytoryczną opinię o Limango Polska Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w Limango Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Limango Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 36.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Limango Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 15, z czego 3 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Limango Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Limango Polska Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Limango Polska Sp. z o.o.