Limango Polska Sp. z o.o.

Opinie o Limango Polska Sp. z o.o.

Kandydowałem na stanowisko w Business Controllingu. Procedura wyglądała w moim przypadku następująco: 1) Złożenie CV i szybka odpowiedź zwrotna. 2) Zadanie rekrutacyjne przed jakąkolwiek rozmową, tutaj brak preferencji i większych szczegółów, zadanie bardzo czasochłonne (do kilkunastu godzin pracy), z treścią pozwalająca na ciągłe dodawanie czegoś nowego, brak podanych terminów dotyczących realizacji zadania. 3) Potwierdzenie otrzymania zadania. 4) Moje dalsze informacje i sugestie dotyczące zadania 5) Odrzucenie poprzez wiadomość generowaną automatycznie i wklejaną każdemu, zero jakiegokolwiek feedbacku. 6) Moja prośba o feedback, zero odzewu (usunięte przez administratora) Osobiście uważam taką formę za jedną z najbardziej podłych i bezczelnych, jeżeli firma prezentuje i wymaga realizacji czasochłonnych zadań otwartych, to wypadałoby chociaż odpisać osobiście kandydatowi który marnuje niepotrzebnie swój czas. Niestety bardzo negatywna opinia, mimo że cały proces przebiegał dość sprawnie.

A jest tu ktoś komu udało się jakoś dobrze skontaktować i normalnie przejść przez rozmowę i tak dalej? zastanawiam się jak teraz wdrożenie na stanowisko przebiega. akurat szukają do siebie Ad Salesa Juniora z językiem niemieckim. widnieje przy tym oznaczenie pracy od zaraz na dwa wakaty. Czemu takie zapotrzebowanie?

ms

Rozmowa rekrutacyjna nie odbyła się. Rekruterka umówiła się ze mną a następnie nie pojawiła się na rozmowie, ani nie odpowiedziała na maila. Żenada.

Ewka
@ms

Cześć, serio? Rozmowa była zdalnie, czy musiałeś się do biura firmy fatygować? Może jeszcze się odezwą z przeprosinami i zaproponują drugi termin. Czy to już raczej dawno było? Na jakie stanowisko tak poza tym aplikowałeś?

ms
@Ewka

zdalnie, co nie zmienia faktu, że musiałam urwać się z obowiązków i finalnie straciłam godzinę na czekanie. Po pół godzinie napisałam maila, ale od wtedy do dziś nie odpowiedzieli , a upłynęło dużo czasu. Jakaś Lipa

xx

Jedna wielka żenada- po 4 rozmowach BRAK JAKIEGOKOLWIEK FEEDBACKU. Chyba najgorsze co może być, kompletny brak szacunku. 0 profesjonalizmu jeśli zespol hr nie potrafi nawet poinformować o negatywnej decyzji. Śmieszne, że na wszystkich rozmowach było podkreślane jak ważne jest dotrzymywanie deadlinow

@xx

Co, aż cztery rozmowy? O jakie stanowisko chodzi? Na czym polegały, bo ciężko mi sobie wyobrazić, czemu aż tyle ich jest? Wszystkie były z osobami z hr, czy np. z zarządem/kierownictwem też? Wypytuje, ale sam chciałem tu uderzyć z kandydaturą, chociaż ten brak feedbacku to nieładnie z ich strony, delikatnie pisząc ;) Nie ma szans, że jeszcze się odezwą?

Helpdesk

Bardzo profesjonalne podejście do rekrutacji, był ustalony termin spotkania szkoda, że nikt z osób rekrutującej się nie zjawił. Zero jakiejkolwiek odpowiedzi i informacji o wysłaniu zapytania o spotkaniu. Nie polecam

Brak

Przed złożeniem CV na interesującą mnie ofertę pracy trochę naczytałam się opinii o firmie "Limango Polska", niestety często negatywnych. Postanowiłam jednak sama zweryfikować firmę i wziąć udział w rekrutacji. Były 2 etapy rekrutacji, które przeszłam pomyślnie. Za każdym razem w fantastycznej atmosferze. Bez problemu uzyskałam odpowiedzi na swoje pytania, między innymi kiedy mogę spodziewać się feedbacku. I faktycznie trzymano się podanych terminów. Firma niczego nie ukrywa od samego początku. Udało mi się przejść rekrutację pomyślnie i zaproponowano mi ofertę pracy, którą przyjęłam. Na tę chwilę bardzo mi się w firmie podoba. "Zaopiekowano" się mną od samego początku. Więc mogę powiedzieć, że w moim przypadku wszystkie poniższe negatywne komentarze nie znalazły miejsca. Mogę śmiało polecić firmę :)

Ada

Hej, czy na każdym stanowisku są możliwości pracy w pełni zdalnej? Kilka takich ogłoszeń mają i w sumie by mi to odpowiadało. Tylko czytam tu, że słabo płacą. Poratujecie widełkami dla junior supply chain coordinatora? Podobno organizują zajęcia językowe, to w trakcie godzin pracy czy po? Każdy ma szansę się załapać do takiej grupy?

Start Up

Nie polecam tej firemki. Dobre dla studenciaków bez doświadczenia. Słabą kasę płacą, ciągle nadgodziny są w obsłudze klienta. Team Lederzy to jakiś dramat. Dzieciuchy ryczące po kątach albo zakompleksione babsztyle, patrzące tylko jak i komu dopieklić. Żenada! Kindergarten.

Artur

Unfortunately, I never received a response to my application. Perhaps they respond after a longer period of time, but I doubt it.

Xyz

Brak jakiegokolwiek feedbacku po rozmowie z Panią Yulia M pomino przypomnienia o sobie mailowo. Odbieram to jako brak szacunku do mojego poświęconego czasu na rekrutacje.

@Xyz

Drogi Kandydacie, przepraszamy za zaistniałą sytuację. Prosimy jednocześnie o wskazanie roli na jaką aplikowałeś(-aś). Prześledziliśmy wszystkie maile i nie znaleźliśmy pytania o feedback bez odpowiedzi, a bardzo chcielibyśmy wyjaśnić tę sytuację. Staramy się informować kandydatów z którymi się kontaktowaliśmy o rezultatach danej rekrutacji, mogło się jednak zdarzyć, że w natłoku maili Twoja wiadomość została przeoczona lub zwyczajnie do nas nie dotarła. Prosimy, nie odbieraj tego jako braku szacunku. Każdy kandydat jest dla nas bardzo ważny, do każdej rozmowy czy spotkania podchodzimy z otwartością, ciekawością i przede wszystkim po partnersku. Mamy nadzieję, że będziemy w stanie poprawić Twoje doświadczenie rekrutacyjne z nami!

KandydatABC123
@Xyz

Zgadzam się. Odzew z działu HR dopiero po 3 miesiącach... Rozmowa rekrutacyjna w bardzo miłym i przyjacielskim tonie, jednak przeprowadzona w pośpiechu, na bardzo "juniorskim" poziomie. Pani rekruterka wydawała się zestresowana. Przy pytaniu o to co jej podoba się najbardziej w pracy, odpowiedziała że spotkania towarzyskie i imprezy integracyjne i nijak nie potrafiła zachęcić do podjęcia współpracy z firmą...

Mam doświadczenie w pracy jako Data Scientist. Myślicie, że firma Limango Polska Sp. z o.o. będzie w przyszłości potrzebować takich pracowników?

Ryszard

Czy usunięcie oferty pracy z Waszej strony jest równoznaczne z wybraniem pracownika na to miejsce?

ciekawa dziewczyna

Jeśli ktoś wie cokolwiek na temat stanowiska Go Lang Developer, które od dłuższego czasu ciągle się pojawia, czy to znaczy, że osoby na tym stanowisku nie zatrzymują się długo? A może są bardzo wybredni przy wyborze programistów? Nie wydaje się, że jest to stanowisko kierownicze, dlatego pytam. Czy są jakieś wewnętrzne komentarze?

Wojtek

Ogólnie rzecz biorąc, firma wydaje się interesująca do pracy, podobnie jak jej projekty. Jednak chciałbym ostrzec, jeśli zdecydujesz się wziąć udział w procesie rekrutacji z nimi. Wygląda na to, że rekruterzy, w pośpiechu przeprowadzając rozmowy z wieloma kandydatami, w każdej instancji zbyt wiele eksponują wewnętrzne kwestie projektu już od pierwszej minuty, aby wzmocnić Twoje zaufanie. Dodatkowo, często będą oni przesadnie pochlebiać Twoim umiejętnościom. Dotyczy to zarówno pierwszego spotkania rekrutacyjnego, jak i technicznych rozmów kwalifikacyjnych, które będą próbować przeprowadzić jak najszybciej, najlepiej już następnego dnia po pierwszym spotkaniu, nie dając Ci wystarczająco dużo czasu na odpowiednie przygotowanie. Może się zdarzyć, że wciąż pracujesz w innym miejscu, co zmusza Cię do spędzenia nocy na naukę, a następnego dnia jesteś zmęczony podczas technicznego etapu rekrutacji. Panuje tam klimat nadmiernego optymizmu dotyczącego Twojego wyniku. Zdarza się, że nawet jeśli przejdziesz pomyślnie przez pierwsze spotkanie i udowodnisz swoją wiedzę techniczną, a potem, podczas rozmowy z liderem zespołu, coś mu się nie podoba, to po tej rozmowie już nie słyszysz od nich ani słowa. Nie dzwonią, nie wysyłają e-maila, aby poinformować Cię o tej sytuacji. Nie ma znaczenia, że rozmowa z liderem zespołu przebiega w pełnej uprzejmości. On jest bardzo zręczny w ukrywaniu faktu, że odrzucił Cię od pierwszej sekundy. Być może nie zależy Ci na informacjach zwrotnych, szczególnie jeśli chodzi o mnie, ale ważne jest, aby poinformowali Cię, że zostałeś odrzucony. W przeciwnym razie możesz czekać na inne propozycje i nie możesz zamknąć umowy z innymi firmami, ponieważ wolisz ich projekt, a brak potwierdzenia lub odrzutu uniemożliwia to. To może być coś wyjątkowego, co przydarzyło się tylko mnie, ale przypadkowo dowiedziałem się od kolegi, że dokładnie to samo mu się przydarzyło. Trochę potwierdzasz swoje podejrzenia, kiedy po kilku tygodniach widzisz tę samą ofertę ogłoszoną ponownie. Ponownie, być może nie jest to zła firma do pracy, gdy już się dostaniesz, nie wiem, ale fakt, że zachowują się w taki nieprofesionalny sposób podczas procesu rekrutacyjnego, stanowi poważny sygnał ostrzegawczy dotyczący ich ogólnego sposobu postępowania.

@Wojtek

Hej Wojtku, dziękujemy za podzielenie się swoimi wrażeniami rekrutacyjnymi, choć oczywiście żałujemy, że nie były one najlepsze. Ciężko odpowiedzieć na Twoje personalne odczucia dotyczące nadmiernego pochlebstwa, pośpiechu, panującego optymizmu czy intencjonalnego ukrywania faktów. Każdy naturalnie ma swoje interpretacje, które szanujemy i bierzemy pod uwagę, bo zależy nam na pozytywnych doświadczeniach naszych Kandydatów. Chcielibyśmy jednocześnie skorzystać z tej okazji i pokazać też naszą perspektywę - być może dzięki temu spojrzysz na to doświadczenie nieco inaczej. Rzeczywiście, w ostatnim czasie nasz zespół rekrutacyjny prowadzi wiele projektów i kontaktuje się z wieloma kandydatami. To zespół ekspertów, który działa szybko i sprawnie, ale przede wszystkim z ogromną pasją, ciekawością, szczerością i otwartością na drugiego człowieka. Jeśli więc usłyszałeś pochwały, to jest wysoce bardziej prawdopodobne, że po prostu zrobiłeś świetne wrażenie niż byłeś poddany próbie manipulacji :) Zdradzamy szczegóły projektów na samym początku, ale nie ma w tym intencji zbudowania zaufania. To po prostu nasza naturalna otwartość i szacunek do Kandydata. Zdecydowanie bierzemy feedback dotyczący braku odpowiedzi z naszej strony po spotkaniu. Ta sytuacja nie powinna się wydarzyć i nie jest naszym standardem. Możemy obiecać, że dołożymy jeszcze większych starań, żeby każdy, niezależnie od wyniku rozmowy otrzymał informację zwrotną. Przykro nam również, że poczułeś się przymuszony do przygotowania na rozmowę techniczną następnego dnia. Jak już wspomnieliśmy, działamy szybko, ale najczęściej spotyka się to z zadowoleniem kandydatów, którzy cenią to, że nie przeciągamy procesów. Rozmowa techniczna ma na celu weryfikację deklarowanych, aktualnych umiejętności Kandydata, więc co do zasady nie wymaga przygotowań. A co do ofert ogłaszanych ponownie. Ze względu na intensywne powiększanie zespołów bardzo często prowadzimy rekrutacje na role, które są cykliczne (potrzebujemy wielu osób na to samo stanowisko). Tym samym niezależnie od wyniku rekrutacji mogą się one pojawiać ponownie lub nie znikać z naszych stron. Jeszcze raz dziękujemy Ci za Twój feedback, dzięki niemu możemy się rozwijać. Życzymy Ci też tylko lepszych doświadczeń rekrutacyjnych, kto wie, może nawet ponownie z nami, jeśli nadarzy się okazja i zechcesz dać nam drugą szansę :)

Nebieski kandydaT
@Wojtek

W moim przypadku rozmowa kwalifikacyjna nie różniła się zbytnio od tych, które miałem z innymi firmami, była normalna. Jednak zgadzam się, że nie przykładają się do informowania, że nie zostałeś wybrany. Zauważasz to dopiero, gdy ponownie pojawia się ogłoszenie z tą samą ofertą pracy, jak kilka dni temu. Myślę, że dla nich byłoby łatwiej wysłać automatyczną wiadomość e-mail, kiedy cię odrzucają, niż później trudzić się pisaniem spersonalizowanego przeproszenia na tym portalu.

Szukający pracy
@Wojtek

Nie brałem udziału w żadnym rozmowie kwalifikacyjnej z tą firmą, ale trafiłem na tę stronę, szukając opinii przed podjęciem próby. Zobaczymy, czy to prawda czy nie, ale warto zauważyć, że taka praktyka rzeczywiście prowadzi do złej reputacji, a paradoksalnie łatwo jest ją naprawić przy niewielkim nakładzie zasobów i trochę dobrej woli. Brak potwierdzenia odrzucenia stanowiska, nie wspominając o braku informacji zwrotnej, wpływa na osobę poszukującą pracy nie tylko moralnie, ale również praktycznie w jej poszukiwaniach. Czasami ma się akceptację innej firmy, do której również aplikowało się na stanowisko, ale zostaje się zmuszonym do opóźnienia potwierdzenia dla tej drugiej firmy, w nadziei, że obiecaną odpowiedź otrzyma się od tej, która wydaje się być bardziej interesująca, ale nie dotrzymuje słowa i nie udziela aktualizacji statusu.

Deweloper szuka pracy

@Nebieski kandydaT

Hej, dziękujemy za ten komentarz. Pewnie, bierzemy sobie do serca ten feedback i jak już wyżej obiecaliśmy, zwrócimy jeszcze większą uwagę na to, żeby każdy niezależnie od wyniku rozmów został poinformowany o rezultacie. Wiadomości automatyczne na pewno by usprawniły ten proces, jednak zależy nam na tym, żeby feedback był spersonalizowany i zawierał powód wybrania innego kandydata. To często może być cenna wskazówka dla osoby aplikującej na poczet przyszłych rozmów rekrutacyjnych.

@Deweloper szuka pracy

Hej, dzięki za komentarz. Kwestia czy łatwo, czy niełatwo jest dyskusyjna. Chcemy żeby feedback od nas był szczery i wartościowy, a to wymaga trochę większego wysiłku niż wysyłka automatycznego maila z podziękowaniem za udział. Nie ulega jednak wątpliwości, że każdy powinien taką wiadomość otrzymać i możemy tylko obiecać, że postaramy się jeszcze bardziej o to zadbać i nie zostawić nikogo z brakiem informacji.

Ciekawa

Drodzy pracownicy może wiecie co jest nie tak, że od grudnia widnieje na nowo ta sama oferta pracy Junior Campaign Menager? Stanowisko ciekawe, lecz zastanawia mnie czy wymagania są tak duże czy pracownicy tak szybko odchodzą jak się zatrudnili? Czy ktoś ma więcej informacji apropo tego działu marketingu?

@Ciekawa

Hej, dziękujemy za pytanie. To dobra okazja, żeby wyjaśnić czym u nas zajmuje się Campaign Manager. Nie jest to stanowisko należące do Działu Marketingu, to osobny dział u nas o nazwie Campaign Management. Jest to rola mocno specyficzna dla branży eCommerce, polegająca na zarządzaniu kampaniami zakupowymi. Bardzo fajne stanowisko dla osób, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę w branży i poznać jej specyfikę, ponieważ pozwala na ścisłą współpracę ze strategicznymi działami, jak dział kupców czy dział logistyki. Campaign Management to spory dział, dlatego częściej zdarzają się rekrutacje do niego. Podczas rozmów z kandydatami mocno podkreślamy, że to rola, która wymaga kompetencji analitycznych, pracy z Excelem, umiejętności koordynacji i współpracy z innymi działami. Zdecydowanie mniej tu miejsca na kreatywność, niż w działach marketingowych. Czasem się okazuje, że to się rozmija z oczekiwaniami kandydatów. Dobra wiadomość jest jednak taka, że ról u nas jest cały przekrój, więc jeśli jedna rola nie pasuje nam pod kątem naturalnych kompetencji lub kierunku rozwoju, to z pewnością znajdą się inne. Pewne jest to, że w każdym dziale znajdziesz u nas wspierającą, przyjazną atmosferę i świetnych ludzi! Zapraszamy do aplikowania!

Ciekawa
@Limango Polska Sp. z o.o.

Dziękuję za odpowiedź. Rozumiem w takim razie że z marketingiem stanowisko nie ma nic wspólnego i z zarządzaniem kampaniami od strony kreatywnej? Tworzenia ich w początkowym etapie?

@Ciekawa

I jescze pytanie czy w takim razie planują państwo w najbliższym czasie rekrutacje do stricte działu marketingu?

@Ciekawa

Dokładnie tak! Kampaniami marketingowymi zajmuje się u nas Dział Marketingu. Zapraszamy do śledzenia naszej strony https://joinus.limango.com/ gdyż zdarzają się rekrutacje i do tego działu :)

Czarnowłosa

Niskie wynagrodzenie, którego nie rekompensuje dobra atmosfera. Firma robi wrażenie, jakby oczekiwała, że pracownicy będą mieć mentalność z zeszłego stulecia i że stabilność i owoce w kuchnii wystarczą, żeby zatrzymać pracownika i uczynić go szczęśliwym. Cięcie etatów mimo zaległości i ogólnego niewyrabiania się - „to tylko tymczasowo” co przeciąga się na kilka miesięcy

Jaka jest kultura pracy w Limango Polska Sp. z o.o.?

Agnieszka

O kulturze pracy się nie wypowiem, ale wiem jaka jest kultura nieodpisywania na maile i to już dużo mówi o firmie nie tylko z punktu widzenia Klienta ale i potencjalnego pracownika.

Hanna
@Agnieszka

Pytanie tylko dokąd lądują te maile tak właściwie i kto ostatecznie zajmuje się ich obsługą? Jak pod tym względem mają to w firmie zorganizowane? Jeśli jest główny mail to tylko jedna osoba ma do niego dostęp czy wszyscy / większość?

zainteresowany

Wszystkie ogłoszenia napisane po angielsku a wymagany poziom to B2. W jakim języku się głównie pracuje?

Dorota
@zainteresowany

Na poziomie B2 pracownik nie powinien mieć problemu ze zrozumieniem ogłoszenia o pracę, to już poziom komunikatywny. Pewnie wszystko zależy od stanowiska, czy interesuje Cię jakieś konkretne? Może masz już za sobą aplikację?

Czy w firmie Limango Polska Sp. z o.o. są regularne szkolenia pracownicze?

graf

pracuję tutaj więcej niż 4 lata i nigdy nie mogłam doprosić się żadnego szkolenia

Hanna
@graf

Serio? a z ciekawości o jakie prosiłaś i co oni mówili na to?

@graf

Drogi limangosie, to co piszesz mocno nas zaniepokoiło. Staramy się w limango tworzyć środowisko sprzyjające indywidualnemu rozwojowi. Raz w roku każdy limangos w rozmowie z przełożonym omawia swoje potrzeby rozwojowe. W wyniku tych rozmów kontraktują się na sposoby osiągania ustalonych celów rozwojowych (w tym na konkretne szkolenia). Oprócz tego w ciągu roku zapraszamy na szkolenia z kompetencji ogólnych, np zarządzanie projektami, zarządzanie czasem pracy, Excel. Ogólnodostępne są też szkolenia językowe (niemiecki, angielski, polski), a także z kompetencji miękkich: feedback, zarządzanie konfliktem, komunikacja interpersonalna. Specyficzne dla danej domeny szkolenia realizujemy najczęściej przez zewnętrznych dostawców lub platformy szkoleniowe takie jak Udemy, ale także w ramach wewnętrznych programów dzielenia się wiedzą. Przez cały czas każdy limangos ma też bezpłatny dostęp do platformy szkoleniowej Masterplan z ponad 300 kursami. Jeśli interesuje Cię jakieś szczególne szkolenie koniecznie skontaktuj się ze swoim przełożonym lub działem HR. Z pewnością znajdziemy rozwiązanie i wesprzemy Cię w samorozwoju!

Tajka

Jak wyglądają rozmowy rekrutacyjne (zdalnie)? Maile które otrzymałam z zaproszeniem na rozmowę były po angielsku, czy to znaczy ze sama rozmowa również odbywać się będzie w języku angielskim ? :)

J
@Tajka

Pewnie zależy to od stanowiska, natomiast ja dostałam informację w mailu w języku angielskim, że rozmowa będzie odbywać się właśnie po angielsku. Sama rozmowa bardzo luźna i przyjemna :).

Majka
@Tajka

Wszystko zależy od działu. Rekrutace na stanowiska bardziej techniczne, międzynarodowe raczej po angielsku.

Aleksandra
@Majka

A jeżeli chodzi o rozmowę na stanowisko młodszego analityka? Też spodziewać się rozmowy po angielsku? Troszkę się stresuję.

z

czy na stanowisko specjlisty obsługi klienta ma szanse dostać się ktoś starszy niz 30-35 lat?

Małgorzata
@z

a dlaczego w sumie miałby się nie dostać? firma gdzieś pisała że szuka tylko osób młodych? jeśli coś się dowiedziałeś na ten temat to daj znać :D

Zostaw merytoryczną opinię o Limango Polska Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w Limango Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Limango Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 37.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Limango Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 15, z czego 3 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Limango Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Limango Polska Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Limango Polska Sp. z o.o.