Opinie o Makro C w Kalisz

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Makro C. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Makro C na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Makro C w Kalisz

usuwają opinie

cenzura jak w mediach światowych

Iwona
@usuwają opinie

W jakim sensie cenzura?

niebieski

Tak jak napisał MK Kierownik Hali Mirosław L super przełożony. Zawsze pomocny, uśmiechnięty i z szacunkiem odnoszący się do wszystkich pracowników. Życzę wszystkim takiego przełożonego. Makro powinno się cieszyć i doceniać takiego pracownika.

Barbara
@niebieski

No ciekawe czy doceniają faceta. Może zamiast pisać na takim forum to warto sprawę zgłosić do kierownictwa?

Noam

Zla atmosfera wyczuwalna na wejściu, czuć zło i złych ludzi i ich wzrok na sobie. beznadziejne miejsce

Barbara
@Noam

Ojjj nie przesadzasz? Jakiś taki.... przygnębiający ten komentarz. Czuć zło.... aż mam ciarki jak to czytam :D Nie uśmiechali się do Ciebie czy co?

MK

Witam, jak osoba poniżej również chciałbym się odnieść do pracy w dziale E commers, czyli pakowanie zamówień internetowych. Otóż praca sama w sobie faktycznie nie jest trudna ani męcząca, jedynie trochę monotonna, ale co kto lubi. Problem faktycznie jest w kierownictwie. Koordynatorzy M i J są osobami nieszczerymi, uważają się za bogów, którymi nie są rzecz jasna, a pracowników traktują jak swoją własność odnosząc się bez szacunku. Kierownik również odnosi się do pracowników bez jakiegokolwiek szacunku a także jest sterowany przez koordynatorów, którymi teoretycznie on powinien rządzić. Zapomniał jedynie ze w większości, pracownikami są studenci z wyższym ilorazem inteligencji niż on sam. Nie można było porozmawiać nawet z kolegami z pracy ponieważ kończyło się to przysłowiowym ochrzanem. Najlepiej tylko siedzieć cicho i podlizywać się koordynatorom. Warto nadmienić ze koordynator M, często bez żadnego powodu, chodził po firmie i szczycił się ze kogoś, i tu uwaga cytat, ,(usunięte przez administratora). Częsta praktyka jest również zakłamywanie rzeczywistości w taki sposób żeby to z pracownika zrobić najgorsza osobę. Ja byłem zatrudniony przez biuro, dlatego wszystkie nieobecności musiałem zgłaszać paniom z biura. W pracy nie było mnie może przez 4 miesiące łącznie z 7 dni, a zawsze kiedy prosiłem o wolne, Pani z biura, wprowadzana w błąd mówiła mi ze kierownictwo skarży się ze olewam prace i notorycznie nie przychodzę np. W poniedziałki, co było wierutnym kłamstwem. Zwolniony również zostałem z dnia na dzień bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Jedyny plus to koledzy z pracy, bardzo pomocni i uczynni, w szczególności Ci zatrudnieni na umowę o prace w makro, oni również widzieli jak traktuje się tam pracowników z biura i starali się rekompensowac wszystkie bolączki swoją postawa. Nie raz stawali w mojej obronie kiedy niesłusznie mnie ganiono. Im koordynatorzy nie mogli za dużo zrobić, choć widać było ze by chcieli, bo panowie byli na umowie o prace. Pracownicy z biura są tam na umowie zlecenie i można ich zwolnić z dnia na dzień, stad traktowanie ich jak małpy w obwoźnym cyrku. Paradoksalnie , najbardziej w porządku osoba był tak główny szef, zawsze uśmiechnięty, odnosił się z takim samym szacunkiem do każdego pracownika niezależnie od stanowiska, niestety kontakt z nim był sporadyczny, a szkoda bo gdyby widział co tam się dzieje na pewno by zareagował. Koordynatorzy nie raz byli oskarżani o (usunięte przez administratora) Odnośnie pracy na samej hali, inni pracownicy mówią ze jest okej, kierownicy poszczególnych stanowisk są również w porządku. Nieraz byłem świadkiem kiedy pracownikowi spadła cała paleta i została uszkodzona. Ich kierownicy przyszli poklepali po ramieniu, dodali otuchy i pomogli posprzątać. Natomiast, na moim dziale , jeśli nowy pracownik spakował zle paczkę, ze strony koordynatora mógł liczyć na zniewagę i szykany. Podsumowując, jeżeli ktoś na poważnie rozważa prace w makro to tylko na hali, nigdy na magazynie. Dlatego proszę uważać na oferty na olx pt. Pakowanie zamówień internetowych ponieważ wtedy jedna noga wchodzicie do szamba. Pozdrawiam kolegów z pracy K i S, trzymajcie się tam chłopaki.

Prawda

@Adam

Nieprawda

Rabini
@Adam

są niezgodni

Ktoś.
@MK

@MK piszesz nieprawdę. Praca jest OK, atmosfera również, wystarczy robić to po co się przyszło i za co bierze się pieniądze - aż tyle i tylko tyle. Piszę jako osoba z agencji obecnie pracująca.

@MK

Zgodne z prawdą to co pisze Ktoś. Wystarczy robić swoje.

Rozmowa kwalifikacyjna bywa bardzo stresująca. A jak było w Twoim przypadku? Ilu rekruterów prowadziło rozmowę? Podziel się opinią ze spotkania w firmie Makro C.
logo firmy Elektromonter Urządzeń Energetycznych
Nestle Polska S.A.
logo firmy Kierowca autobusu Bawaria lub Badenia-Wirtembergia
Persontura GmbH & Co. KG
Nikt

Piszę odnosnie pracy na dziale icommers, praca sama w sobie jest calkiem przyjemna, problem powstaje przy osobach zarządzajacych, koordynator P jest osoba niesubordynowana, zle samopoczucie odbija sobie zlym traktowaniem pracownikow, na swoja zmianę daje osoby za którymi nieprzepada mowiac ze wrogow woli miec bliżej, pracownicy na tej zmianie maja duzo wiecej obowiazkow niz druga zmiana. Jeśli za kims mocno nie przepada przydziela tej osobie najgorsze zadania na magazynie, ankiety satysfakcji pracowników, wypelnia za nich, tlumaczac to tym ze nie zyczy sobie żeby obce osoby mówiły mu jak ma pracować. Szanuje tylko pracownikow ktorzy robią mu kawke i przynoszą ciastka, a ich obowiazki przekazuje osoba za ktorymi nie przepada. Nie raz udawalismy sie do kierownika mowiac o jego zachowaniu, niesprawiedliwym traktowaniu pracowników sprawy te odbijały sie echem, kierownik zawsze go bronil. Finalnie osoby odchodziły same, badz sie ich pozbywali, a koordynator nadal jest i zlosc wyladowuje na innych pracownikach. Wiec jeśli nie chcecie wydawac pieniędzy na psychiatrę i wracac do domu z placzem, polecam omijać to miejsce

Nie polecam pracy w makro Kalisz,za dużo się tam pozwalnialo doświadczonych pracowników wyzysk jednym zdaniem jest

Alicja

Na portalu z ogłoszeniami o pracę znalazłam informację, że Makro C poszukuje w Kaliszu osób na stanowiska Pracownik hali - Kasjer oraz Pracownik Hali. W obu przypadkach dodatkowym atutem będą uprawnienia do obsługi wózków widłowych. Oferta skierowana jest dla osób dyspozycyjnych, ponieważ praca będzie odbywała się również w weekendy i w nocy. Jeśli będziecie brali udział w rekrutacji i zostaniecie zaproszeni na spotkanie, podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami na forum. Będzie to istotna wskazówka dla kolejnych aplikantów.

Były i zawiedziony

Widzę że poniższa opinia m.in. dotycząca działu ryby została usunięta. Ja już nie pracuje w makro Kalisz wiec mogę bez problemu wystawić opinie o hali nr 25. Po pierwsze potwierdzę to co napisał przedmówca, sama atmosfera w hurtowni jest bardzo dobra (wyjątek stanowi tylko dział ryb), spokój, każdy ma określony zakres obowiązków, nikt nikogo nie popędza. Jeżeli zachowuje się standardy utrzymania stoisk i prezentacji produktów oraz należytą obsługę klienta (tzw. aktywna sprzedaż), nikt nas nie będzie się czepiał. Niestety gorzej z wypłatą - uposażenie jest bardzo słabe, owszem są dodatki dla poszczególnych działów (m.in. premia, dodatek za wózki widłowe, dodatek żywieniowy, dodatek za obsługę kas, dodatek za certyfikat z aktywnej sprzedaży oraz deputat dla tych co pracują w niskiej temperaturze), ale moim zdaniem nawet w/w dodatki nie rekompensują bardzo niskiej stawki zasadniczej, a całość wypłaty rzadko przekracza 2 tys. zł co na kaliskie warunki jest już bardzo słabe. Tak naprawdę w miarę dobre zarobki mają tylko kierownicy stoisk, trzymający stołki zębami. Co grosza w kaliskim makro od kilku miesięcy jest żniwo zwolnień. Zostają tylko ci, którym brakuje kilka lat do emerytury. Sygnał że w firmie źle się dzieje to taki że zwalniają się wieloletni pracownicy z stażem powyżej 10 lat . Makro Kalisz ratując się brakami kadrowymi często wystawia ogłoszenia na koordynatora stoiska, ale tak naprawdę jest to podpucha, w rzeczywistości to co ci zaoferują to praca na stanowisku pracownika hali z bardzo niską stawką zasadniczą. Potwierdzę również to co było napisane wcześniej, zdecydowanie odradzam pracy na dziale ryb. Bardzo zimno, bardzo nie miła atmosfera, którą nakręca koordynatorka i jeden z pracowników. Koordynatorka, komentuje że ktoś wolno pracuje, a sama nie umie posługiwać się komputerem, a operacje w exelu wykonuje dużo wolniej niż mógłby to robić pracownik hali z dużo wyższymi umiejętnościami niż ona. Dawno nie widziałem kogoś, kto zajmując stanowisko managerskie tak słabo pracuje z programami. Sam juz nie wiedziałem czy śmiać sie nad tym czy płakać. Krótko mówiąc dział ryb to hermetycznie zamknięta klika, która zamiast zająć się pracą siedzi w kanciapie i obgaduje oraz komentuje wszystko co rusza się po makro((. Urlopy rozdają w swojej zamkniętej puszce, a innym robią problem z wolnym nawet w trudnych sytuacjach, gdzie naprawę urlop jest już konieczny. Potwierdzam że jest tam jeden facet, który moim i nie tylko moim zdaniem powinien leczyć sie u psychologa. Pan ten jest bardzo złą wizytówką firmy. Niestety kogoś takiego nie powinno się dopuszczać miedzy ludzi i do pracy, ale to już raczej nie mój problem lecz kierownictwa, które pozwala na takie sytuacje. Podsumowując dobra praca dla początkujących na przetarcie i zdobycie doświadczenia, zdecydowanie odradzam osobom, które maja rodziny - niestety za takie pieniądze nie da sie utrzymać rodziny i gospodarstwa domowego. Również odradzam komuś kto liczy że zostanie przyjęty na stanowisko koordynatora lub kierownika - szybko zostanie zdegradowany.

Alicja

@Fazi dzięki za informacje. Faktycznie brzmi to dość niepokojąco. A czy ktokolwiek z pracowników Makro C zgłaszał tę sytuację wyżej? Oczywiście jest szansa, że Twój komentarz zasygnalizuje sytuację, jednak rozmowa czasami jest najlepszym rozwiązaniem. Musze też zaznaczyć, że na forum obowiązuje regulamin, który zabrania obrażania innych osób. Warto się do niego stosować, aby komentarz został na forum w pełnym jego brzmieniu.

Alicja

@Fazi dzięki za komentarz. Zastanawia mnie to hermetyczne środowisko na jednym z działów Makro C - czy to nie jest tak, że jest zapotrzebowanie na dodatkowego pracownika, to obecność nowej osoby jest zwyczajnie konieczna. Czy to jest nagminna sytuacja, że tej osoby się nie wspiera?

Fazi

Ogólnie atmosfera w Makro Kalisz bardzo dobra, szefowa hali w porządku, wymagająca, ale potrafiąca wysłuchać każdego. Ludzie na stoiskach po za dziwnymi wyjątkami również porządku. Podstawa wynagrodzenia słaba, ale dochodzi sporo dodatków co znacznie rekompensuje niskie zarobki. Odradzam pracy na dziale ryby,(usunięte przez administratora)osoby tylko narzekają na kogoś nowego,(usunięte przez administratora)

ekak

@darek, ale kiedy to było? tera na takich rzeczach się nie oszczedza, jest już wiecej sprzętu w firmie i to widać tez po pracownikach, że lepiej pracują w ogóle.

ada..

Chcesz zarabiać jako przedstawiciel handlowy poniżej 2000 netto aplikuj taka szansa drugi raz się nie powtórzy :)

darek

mało płaci np.na wózki

Zostaw merytoryczną opinię o Makro C - Kalisz

• Jak się pracuje w Makro C?

Zobacz opinie na temat firmy Makro C tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Makro C?

Makro C