Opinie o Kaemmerer AG (Działalność zakończona) w Ingolstadt im unterfranken

Działalność firmy zakończona.

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Kaemmerer AG (Działalność zakończona). Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Kaemmerer AG (Działalność zakończona) o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy techniczni dla firm

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Kaemmerer AG (Działalność zakończona) w Ingolstadt im unterfranken

juniorcadmasterofdisaster

Siema, okocim - kumple cie nie klamia :P OEM'y i robota glownie dla niemiec, ale tez dla usa. koledzy jezdza czasem w inne miejsca europy ale rzadko. cinek - nikt ci nie bedzie robil problemow, jesli nie bedziesz traktowac spozniania sie jako standartu. w kamererze oceniaja ciebie za to jak sie przykladasz do projektu, czy uczysz sie szybko i czy nie robisz bledow o tkorych ci juz kazdy na spokoju tysiac razy mowil. jak chcesz wyjsc wczesniej a robota bedzie zrobiona to ci nikt lba nie urwie. musisz to jedynie obgadac z szefem swoim. ale to chyba wszedzie tak jest, gdzie traktuja cie jak czlowieka. Olak - nasz szef, to niemiec, ale mowi po polsku jak polak ;p malo go w ogole widac, reszta kadry to polacy, olaf - tysiacpiecsetstodziewiecset, ktos tu juz wczesniej madrze napisal, nikt ci nie powie ile zarabia... zawsze moze byc lepiej i zawsze moze byc gorzej, teraz dorzucili karty sportowe. HOWGH

byly pracownik
@juniorcadmasterofdisaster

typowa infantylna odpowiedz kogos z kierownictwa - to jest wlasnie poziom ludzi zarzadzajacych w tej firmie...

Benek
@juniorcadmasterofdisaster

Nie placa ludziom po kilka miesiecy ale imprezka swiateczna musiala byc z pompa >:(

@Benek

Wszystkie wynagrodzenia płacone są w terminie. Zdarza się, że wydłużane są terminy płatności w relacji B2B. Natomiast wszystkie płatności są zamykane. Ucierpiałaby nie tylko reputacja, ale też firma naraziłaby się na konsekwencje prawne.

hans kloss

prezes przemowil :-)

@juniorcadmasterofdisaster

kto to pisal ? OEM i praca dla niemcow nie robi juz wrazenia na polskim inzynierze - bo od dawien dawna tylko to sie robi. To chyba madry inaczej Tomeczek ktory zatrzymal sie w rozwoju potrzeb pracowniczych gdzie praca z zagranicznym klientem byla wow. Zaden fame w dzisiejszych czasach

patryknijaki Nowy wpis
@juniorcadmasterofdisaster

@Olak, chyba sie nieorientujący albo mlody jestes, hansla taki niemiec spod Opola:)

Artur Nowy wpis
@juniorcadmasterofdisaster

Jak duża jest rotacja pracowników? Osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w Kaemmerer-ag?

Anonek Nowy wpis
@Artur

@Artur przede wszystkim to Kaemmerer AG już nie ma. Zostało przejęte przez Key Solutions Polska. Rotacja jakaś zawsze jest. Niektórzy odchodzą, ale sporo ludzi wraca po jakimś czasie. Praktycznie nie dochodzi do sytuacji, że ktoś odchodzi z firmy i nigdy już nie chce z nią współpracować. Co do doświadczenia to poszukiwani są raczej ludzie mający jakąś wiedzę ale złożyć papier zawsze możesz. Wejdź sobie na stronkę www.key-ces.com i zobacz czy znajdziesz coś dla siebie.

Klaudia Saferna Nowy wpis

Dzień dobry, Sytuacja firmy jest całkowicie stabilna. Obecnie trwa proces przejmowania Kaemmerer Polska przez jej dotychczasowego Prezesa, Thomasa Hansla. Oznacza to, że oddziały w naszym kraju działają niezależnie od zamykanej spółki niemieckiej. Funkcjonowanie wrocławskiego i katowickiego biura nie jest w żaden sposób zaburzone. Zapraszam do zapoznania się w oficjalnym komunikatem na naszej stronie internetowej: http://kaemmerer.pl/zmiana-wlasciciela-kammerer-polska/ W chwili obecnej realizujemy wiele projektów stąd też wzmożony proces rekrutacji. Oferowane przez nas stanowiska umożliwiają pracę zarówno w Polsce jak i za granicą. Dokładne opisy stanowisk można znaleźć w zakładce "pracuj z nami" : http://kaemmerer.pl/#work_with_us Wynagrodzenia pracownicze są realizowane w terminach określonych w umowie o pracę. W przeszłości zdarzały się kilkudniowe opóźnienia w płatnościach dla osób współpracujących na zasadach B2B. Wszystkie dodatkowe należności z tego tytułu zostały wypłacone. Zapraszamy do kontaktu z działem rekrutacji i rozmowy w siedzibie naszej firmy. Klaudia Saferna Head of HR&Recruitment Department

Patrycja

@Andrzej i jak wygląda Twoje stanowisko wobec tej propozycji, rozważasz powrót do firmy? Czy ktoś, kto aktualnie pracuje w Kämmerer AG www.kaemmerer-ag.de mógł potwierdzić informacje, o przejęciu firmy w całości przez Polaków? Jak to wygląda dla aktualnych pracowników firmy?

@Patrycja

Nie mialem zadnych zlych doswiadczen z sama firma. W pewnym momencie dostalem lepsza propozycje i sie po prostu pozegnalismy. Jezeli ich oferta bedzie przedstawiac sie jak w rozmowie telefonicznej to bede powaznie sie zastanawiac.

Tamyrp

Cześć, Ktoś może podsumować jak obecnie wygląda sytuacja w firmie? Wiele opini jest sprzed 2015r. Zarobki ok? Stabilność ok? Wyplata na czas? Praca na miejscu czy raczej wyjazdy?

@Tamyrp

Slyszalem od znajomych ze nie bylo dobrze jakis czas temu, ponoc niemiecka czesc zbankrutowala i teraz firme przejmuja Polacy. Do mnie ostatnio dzwonili w sprawie pracy i oferuja duzo lepsze pieniadze niz 2 lata temu kiedy u nich robilem. Dziewczyny przez telefon obiecywaly, ze z wyplatami nie bedzie problemow i maja duzo projektow otwartych.

Jak szybko otrzymałeś odpowiedź zwrotną po rozmowie w Kaemmerer AG (Działalność zakończona)? Czy rekruter skontaktował się z Tobą, w szczególności w przypadku odpowiedzi odmownej?
Bartek

Czy firma ma jakieś nowe oferty? Warto starać się o pracę?

Patrycja

@Byly pracownik, długo pracowałeś w Kämmerer AG www.kaemmerer-ag.de? Co możesz powiedzieć o tym pracodawcy z własnego doświadczenia? @Benek, czy osoby zatrudnione w tej firmie dostały już zaległe wynagrodzenia? Jeśli tak, to ile to trwało? Może firma miała jakieś przejściowe kłopoty? @Tomek, pracujesz w Kämmerer AG www.kaemmerer-ag.de? Możesz coś napisać na temat warunków oferowanych przez tego pracodawcę?

Spongebob

Z przykroscia musze potwierdzic wszystkie negatywy. Nie bede nic dodawal bo juz meritum zostalo tutaj poruszone. Niestety z tych powodow nie dalem rady - szukam pracy.

Byly pracownik

wszystkie negatywne opinie sa prawdziwe i oddaja sedno pracy dla Kamerer. Te pochlebne opinie to sa zagrywki marketingowe. Omijajcie z daleka !!

Benek
@Byly pracownik

Potwierdzam, w dodatku nie placa w terminie osobom na dzialalnosci, kilku miesieczne opoznienia.

@Benek

Wszystkie wynagrodzenia płacone są w terminie. Zdarza się, że wydłużane są terminy płatności w relacji B2B. Natomiast wszystkie płatności są zamykane. Ucierpiałaby nie tylko reputacja, ale firma naraziłaby się na konsekwencje prawne.

Byly oszukany

Przestrzegam przed obietnicami wyjazdu za granicę. Obiecują wyjazd nie mając nic ustalone z klientem - odniosłem wogóle wrażenie, że to jest totalnie "partyzancko" prowadzona firma. Rządajcie przed podpisaniem umowy rozmowy telefonicznej z potencjalnym klientem, ponieważ w innym wypadku ani klienta ani pracy. Z tego co słyszałem nabrali tak wiele osób na wyjazd do ameryki do rzekomo jakiegos startupa automotive. Firma jednym slowem niepoważna. A morale pracowników na poziomie totalnie minusowym przez absurdy jakimi są codziennie "obdarowywani"...

W czasach korzystnej dla kandydatów sytuacji na rynku, atmosfera w miejscu pracy odgrywa coraz istotniejszą rolę. Czy tak samo jest w Kämmerer AG www.kaemmerer-ag.de?

Drogi Administratorze! Zachęcam do przeczytania wywiadu z jednym z naszych pracowników polskiego oddziału. Włodek opowiada tam m.in. o atmosferze pracy: http://kaemmerer.pl/automotivacja-czyli-kammerer-polska-widziany-oczami-swoich-pracownikow/. Zapraszam też do śledzenia naszej strony - pojawiają się tam cyklicznie rozmowy z naszymi pracownikami. Pozdrawiam! Paweł Koziołek

Kapitan Bomba
@Paweł

To moze ze mna wywiad zrobicie, chętnie opowiem jak którys raz z kolei nie dostaje wyplaty w terminie...

@Kapitan Bomba

To zapraszamy do wywiadu , do kogo sie zglosic wiesz napewno a wiec czekamy

Wojtek

Cześć, Ktoś może mi powiedzieć czego się spodziewać na rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko CAD designera w tej firmie? O co mogą pytać, jak wygląda test w Catii, jakie moduły są potrzebne, itp.? Dzięki za odpowiedzi, Wojtek.

Paweł Koziołek
@Wojtek

Dzień dobry Wojtku! Na rozmowie kwalifikacyjnej chcemy przede wszystkim poznać danego inżyniera i to, czego oczekuje. Jeśli jesteś osobą bez doświadczenia konstrukcyjnego, to nie robimy żadnych testów CAD. Jest to po prostu rozmowa i ogólne pytania techniczne z podstawowej wiedzy inżynierskiej. Ważna jest też kreatywność, szukanie rozwiązań i wyobraźnia przestrzenna. Czasem można się spodziewać zadań rozrysowywanych na kartce lub na tablicy, np. z rzutowania. Konstruktorów doświadczonych w CATIA, Siemens NX czy Creo testujemy, żeby sprawdzić, jaką metodyką, jakimi funkcjami się posługują. Oprócz umiejętności technicznych zawsze patrzymy, czy dana osoba pasuje do naszego teamu jako człowiek ;) Pozdrawiam! Paweł

@Paweł Koziołek

ludzie pasuja do teamu konstruktorow. Tylko wy nie pasujecie zebym takimi kierowac

Patrycja

@ff możesz konkretniej? Jak to projekty upadają? Wiecie coś o nowych ofertach pracy? Bo ja tylko widzę ogłoszenia ze stycznia tego roku.

Paweł Koziołek
@Patrycja

@Patrycja Dzień dobry! Wszystkie nowe oferty pracy możesz śledzić na naszych profilach społecznościowych - m.in. na LinkedIn i na Google Business, a także na Facebooku! W tej chwili szukamy inżynierów m.in. do projektów w Niemczech i USA. https://pl.linkedin.com/company/k-mmerer-group https://www.facebook.com/kaemmererpolska/ Albo po prostu wpisz w Google "Kaemmerer Polska" i w wizytówce na górze strony po prawej wyświetlą Ci się m.in. aktualne oferty pracy. Pozdrawiam! Paweł

osks

Pewnie, że awanse się trafiają, bo potrafią doceniać swoich pracowników. Zastanawiam się jednak czy wypłata jest na czas.

klenciu

Kilka razy ktoś już pytał o zarobki i ciągle odpowiedzi, żeby negocjować, ale chyba Ci, którzy tam pracują wiedzy mniej więcej na ile można liczyć ? Ja na stanowisku konstruktora (2 lata doświadczenia) w innej firme zarabiam 2500 netto. Czy myślicie, że tu mam realne szanse na znacznie zwiększenie tych zarobków czy tez będzie coś koło tego ?

ff
@klenciu

Wynegocjujesz o wiele wiecej, ale nie zakladaj dzialanosci!! umowa o prace w tym przypadku! tylko!!!

olaf

ile mozna oczekiwac na stanowisku junior designer? Z góry dzięki za odp.

okocim

siema, ktos sie orientuje dla jakich oemów pracuje Kammerer? Generlanie zależy mi na projektach dla dużych oem. Większość we Wrocku robi takie cuda od święta, a słyszałem, że Kammerer jako jedyny rzeczywiście we Wrocku robi konkretne projekty. Ktoś coś wie? Jest opcja pracy w Niemczech? Kumple mówili, że są projekty w USA, czy to jest right?

rambo

hehe, dobre pytanie ! co sie robi w kammerer - sie projekty robi. deski, panele, rozne elementy z plastiku. ja jestem zadowolony. piniondzory na czas, ekipa tez ok. czasem są nadgodziny, ale są normalnie wyplacane. jesli chodzi o kasiore, to tak jak wczesniej ktos pisal - ja nie wiem ile inni zarabiaja i nie wiem jakie masz stary potrzeby. negocjuj, raczej ludzie sie nie przyznaja ile zarabiaja, nawet anonimowo, bo sie okaze ze mniej niz inni i bedzie foch hehe. pozdro ziomeczki

misuszatek

siemanko, zgadzam sie z przedmowca. niemiecki dobrze znac, wiadomo. jak chcesz jechac do niemiec na projekt to bedziesz mial wieksze szanse jak cos sie po niemiecku trzy slowa odezwiesz. dla mnie w ogole temat jest dosc jasny, wiekszosc projektow przyhodzi z niemiec, wiec jak chcesz tam zrobic kariere, to raczej nie po chinsku. jaki poziom musisz znac to nie wiem, tak zebys gadal i pisal w miare, techncizne slownictwo sie w kolko powtarza to samo, wiec jak nie jestes lewy do kwadratu to szybko ci wejdzie. co poza tym, atmosfera spoko, nauczysz sie duzo, jest paru nadetych dupkow ktorzy pomylili biuro konstrukcyjne z bankiem pkobp, ale to jest w sumie mega duzo ludzi, bo cos ostatnio gadali ze kolo 90. stosunek dupkow do wyluzowanych ludkow jest dl amnie satysfkacjoacy. generalnei jest ok.

Z buta wjeżdżam jednym strzałem wyłamuję zamek

Wypłata jest w złotówkach, delegacja (jeśli na niej jesteś) w euro. Osobiście dużo się nauczyłem w tej firmie ale jeżeli chcesz pracować na miejscu w biurze to zarobki nie powalają (zależy czego oczekujesz i ile wynegocjujesz).

Kasek

Siema, podbijam temat. Mam doświadczenie, znam niemiecki, opłaca sie tam wogle zaczynać cos ? Sa tu jakies konkretne chłopaki co tam pracują ? Po tym co przeczytałem sie zastanawiam .. Thx za info, pozdro

Kaemmerer AG (Działalność zakończona)