Dürr Poland Sp. z o.o.

Opinie o Dürr Poland Sp. z o.o.

Kubuś Puchatek

Masz racje Anonim słyszałem w pracy wczoraj jak Dyrektor HR próbuje robić nagonkę na tego pracownika co odszedł z pracy niedawno. W Durr tak niektórzy z Szefów działów czują się pewnie, że myślą, że nic i nikt nie może ich wyrzucić z firmy.

Dyrektor HR i Dyrektor ME obwinia jednego z pracowników że namawia ludzi do odchodzenia z Durr szukają tylko dupokryjów przed szefostwem z Niemiec. Nadal nie potrafi szefostwo Durr z Polski zrozumieć, że ludzie którzy odchodzą do innych firm sugerują się głównie lepszymi zarobkami i lepszymi perspektywami rozwoju. Ponieważ w Durr nie ma możliwości na lepsze zarobki lub awans jak nie ma się pleców. Po prostu zarobki zaczęły w Polsce rosnąć szybciej a w Durr niestety nie.

trzeba napisac e maila prosto do najwyzszego kierownictwa w niemczech na te wszystkie tematy i niech sie za nich wezma, banda cwaniakow

W Durr tak jest, że awanse tylko dostają ludzie z proteckcji rodzinnej lub kolezeńskiej, istnieje taki pisany układ zamknięty o nazwie NEPOTYZM. I tylko ludzie którzy tak awansowali będę bronili tego układu i pisali, że w Durr nie ma nepotyzm. Taka jest prawda.

Aplikowałeś na stanowisko Specjalista ds. BHP oferowane przez firmę Dürr Poland Sp. z o.o.? Czy zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną? Czy spotkanie odbyło się w formie online, czy w siedzibie firmy? Opisz swoje wrażenia. Jaki był rezultat rozmowy?
Seba

Wszyscy wiedzą że Grzesiu jest najwybitniejszym przykładem nepotyzmu w durr. Po 3 miesiącach bez żadnego doświadczenia i umiejętności został mistrzem produkcji na EP. A po roku teczkę za prezesem nosi to nic dziwnego że ta firmę tak broni.

Pracownik etatowy 2

Ja pracuje około 5 lat i w tym co pisze Pracownik Etatowy jest wiele nieprawdy. Może pochodzi z układu rodzinno-kolesiowego i tak chwali sobie pracę w Durr, bo takie osoby mają z górki. W firmie nepotyzm jest bardzo duży w każdym dziale a największy w dziale ME. Są osoby które w firmie mają koligacje rodzinne ale sprawdzają się na swoich stanowiskach ale te osoby są w mniejszości. Taka jest prawda o tej firmie, gdzie wyraźny jest układ rodzinno-kolesiowski.

Pracownik etatowy

Czytając Wasze wypowiedzi zastanawiam się czy pracujemy w tej samej firmie. Użyłem słowa” Wasze” ponieważ jesteśmy na co dzień w tym samym miejscu pracy. Różni nas to, iż dla mnie jest to mój pracodawca a dla co niektórych anonimów oddelegowane miejsce pracy (np. większość na produkcjach, czy projektowaniu jako outsourcing). Osobiście nie widzę tu nepotyzmu jak i jakiś specjalnych układów a pracuję ponad 3 lata. Jak każda firma, Dürr również ma swoje niedoskonałości. Są też duże pozytywy. Dla mnie bilans jest dodatni. Wysyp opinii następuje przede wszystkim przy odejściu pracownika lub przy przyjęciach nowych osób (opinie w miesiącu lipcu). Przyznacie rację, że ostatnio to pracownicy firm zewnętrznych zmieniają „barwy” na Dürr (wiele twarzy na produkcji mech. i el., zakupach, itd). Nie chcę nikogo obrazić ani spowodować dalszego hejtu, ale może to właśnie Wy nie byliście tymi osobami. Ja również nie byłem przyjęty za pierwszym razem na miejsce o które się ubiegałem. Uprzedzam, że żaden przełożony nie poklepał mnie po plecach jak i nie obiecał za to podwyżki. Nie boję się być zmyślonym nickiem, to ja Grzegorz – Dürr Poland.

Anonimowy

Ja też nie polecam montazu, zarabiam 13 zł na godzinę w jednej firmie podwykonawczej a w innej zarabiają 18 zł na początek. A między firmami nie ma przejścia bo jaśnie pan kierownik zabronił. Jak ktoś ma się zamiar zatrudnić to tylko u pana Andrzeja w firmie.

Programista Wyklęty
@Anonimowy

"kierownik zabronił" - to nielegalne, nie wolno mu tego zakazywać, to układ, można zgłosić do PIP lub UOKiK w zalezności czego dotyczy "zmowa".

Poul

To wygląda na to, że Polak najwydajniejszy a najsłabiej opłacany taka europejska solidarność w wykoniu naszych sąsiadów z Niemiec. Zresztą nie tylko w firmie Durr ale i wielu innych zagranicznych a nawet polskich. Polska to nadal kraj taniej siły roboczej.

Romek Wesoły

Na montażu też słabe zarobki i umowy śmieciowe taka prawda jest o firmie Durr, a jak trochę mniej pracy to out na 2 miesiące połowa załogi. Nawet kredytu nie mogę wziąść bo umowa outsorsingowa ciągle. Porażka

Seba

To ty też wylecisz jak przeniosą produkcję gdzie indziej. W końcu Durr to firma Costa Center i na rynku polskim będzie istniała tylko do momentu kiedy Polak zarabia 4-5 razy mniej niż Niemiec. Taka europejska solidarność. Przeniosą się do Rosji lub na Ukrainę to pojedziesz tam pracować Seba2. Haha

Seba2

Jeszcze parę lat i przeniosą wszystkie projekty i produkcję gdzie indziej i się skończy eldorado dla takich jak ty.

Programista Wyklęty
@Seba2

a gdzie sie przeniosą? co ty swirujesz? chiny za drogo, inide też drożeją, pozostaje pakistan, ale koszty transportu wysokie, rosja? tam chleją wóde przestancie straszyć przenoszeniem biznesu, bo śmieszni jesteście, każdy wie, że Polak najtańszy i najlepszy. Tak mnie straszyli przeniesieniem produkcji softu do Indii, za poprawe po Hindusach krzyczymy 3 razy więcej niż za wykonanie od podstaw projektu (za godzinę oczywiście :D) Dodam, że programistę Hindusa trudno znaleźć za 10 dolarów/h :D Przenoście tylko szybciorem :D

Seba

W końcu ktoś musi dobrze zarabiać a reszta zapiedzielać jak murzyn. Hahaha

Rzeczywiście w Durr tak jest jak pisze Kate. Nepotyzm do potęgi n-tej. Żadnych perspektyw na rozwój i awans szczególnie w dziale ME. Durr to firma kolesi i rodziny, którzy jedynie dobrze zarabiają w tej firmie i opierdzielają się ile da - są mało wydajnie.

Kate

Jest to dobra firma, żeby zdobyć doświadczenie czyli dla studentów 1-sza praca. A później brak możliwości awansu chyba, że ma się plecy kogoś z rodziny, kuzynów lub kolegów albo koleżanki, którzy są wyżej w chierarchi np. Dyrektor lub Kierownik to takie perspektywy można mieć tylko wtedy. Jest to firma kolesi i rodziny, więcej niż 50% ludzi w firmie jest tak zatrudnionych. Niektórzy w ogóle nie nadają się do pracy w tej firmie ale dzięki protekcji rodzinnej dostają prace i zarabiają lepiej niż osoby którzy takiej protekcji nie posiadają a naprawdę dobrze pracują. Zarobki już nie są takie atrakcyjne w Durr w porównaniu do innych firm z regionu bo np w ITM można zarobić nawet 1000 zł więcej. Firmy zewnętrzne pracujące dla Durr płacą swoim pracownikom więcej już niż ci którzy są zatrudnieni w Durr na etacie zarówno w dziale EL czy ME. Dobrym przykładem jest firmą NG która płaci swim konstruktorom 5000zł, a w Durr konstruktor zatrudniony na etat dostaje około 3000 zł a z około 10-letnim max 4000 zł. Taka jest prawda o firmie Durr tylko poganiacze tacy jak dyrektorzy czy kierownicy zarabiają bardzo dobrze po kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie. A presją pracy dla zwykłych pracowników jest ogromna i ciągłe poganianie bo przecież szefostwo w Durr Polen musi wykazać się przed przełożonymi z Niemiec.

Zbyszek

Dodam jeszcze, że to dobry dom wariatów i wie o tym każdy który pracuj tam dłużej niż kilka miesięcy. Bez względu na wszystko to winny jest zawsze elektromonter. Pomimo wygórowanych norm na szafe, stałe pojawiających się błędów w dokumentacji i nigdy niekończących się ustaleń kierownictwa które w zamiarze mają ułatwić produkcję a kończą się wręcz odwrotnym skutkiem oraz brakach w materiałach to i tak zawsze winny jest elektromonter że nie ukończył szafy na czas. A jeżeli jest to szafa wysyłkowa to wtedy zaczynają się poważne problemy.

Kolega zbyszka

za sianie dezinformacji. Brawo. Co dostałeś dodatkowo za taki komentarz? Kierownik cię poklepał po plecach? Jak by było tak dobrze to by nie musieli szukać pracowników z zewnątrz tylko by podwykonawcy do nich przychodzili od ręki. Ale jak podwykonawcy zarabiają więcej niż pracownicy dura i do tego nie mają względny spokój to po co to zmieniac.

@Kolega zbyszka

Jak jest tak zle jak piszecie to po co tam pracujecie a po za tym rzadko zdarzaja sie przyjecia do tej firmy wiec chyba nie jest źle

Karol

Czy piszesz o kartach które są już od dawna standardem czy o jakiś nowych? Zgadzam się z tym, że każda szafa ma określony czas na wykonanie. Rozważałem złożenie CV ale warunki finansowe mogłyby być lepsze. Czy jesteś pracownikiem Durra czy firmy zewnętrznej? Nie widzę tam mobbingu a pracuję już kilka lat jako pracownik zewnętrzny.

Zbyszek

Praca na produkcji elektrycznej to prawdziwy obóz pracy. Ciągle potrzebują elektromonterów a nikt nie chce przyjąć się do pracy bo oferują śmieszne pieniądze a oczekują bardzo szybkiej i efektywnej pracy. Właśnie wprowadzają karty minutowe do każdej czynności montazowej, czyli wszystko musi być robione na czas co do minuty inaczej straszą zwolnieniem. Totalny mobbingi brak szacunku do pracownika. Nie polecam pracy tutaj.

Aneta

@Milano na jakim stanowisku pracujesz? Co jest powodem presji, o której wspominasz? Jeśli dobrze rozumiem Twoją opinię, to w Durr Poland jednak jest możliwość awansu i uzyskania podwyżki. Po jakim czasie?

Zostaw merytoryczną opinię o Dürr Poland Sp. z o.o. - Radom

• Jak się pracuje w Dürr Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Dürr Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 69.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Dürr Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 48, z czego 4 to opinie pozytywne, 28 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Dürr Poland Sp. z o.o.