EUROINVEST SALLER Sp. z o.o.

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o EUROINVEST SALLER Sp. z o.o.

Jok

Godne życie na poziomie (usunięte przez administratora)eu per hand. Jak na branże to na łeb nie bije.(usunięte przez administratora) Nie warto tracić czasu kiedy moznA mieć coś innego. Podziwiam pozytywne opinie na temat tej firmy i odddanie coniektórych pracowników.

Księgowy

Mimo tych negatywnych opinii.... firma, która rozwija się bardzo szybko, ciekawa branża, możliwość złapania mnóstwa kontaktów...Warto spróbować....

Mietek
@Księgowy

Czy ja wiem... Czy tak szybko rozwija się? Na rynku jest już jakieś może z 25-30 lat. Zdesperowany właściciel nie potrafi wejść do 1 ligi, co kompletnie nie dziwi. Inwestycje chybione, problemy z najmem lub po zerowych czynszach. W życiu wszystkiego warto spróbować

Sekretarka
@Mietek

Z mojej persepktywy praca, która pozwala godnie żyć. Jasny i przejrzysty zakres zadań. Premie świąteczne są dodatkowym atutem.

Trix

Słaba firemka. Null koma nichts! Dno.

Doświadczony

Firma, która szanuje zaangażowanie w pracę oraz w realizację celów. Tutaj nie ma czasu na "głaskanie po głowie". Ogólnie uważam, że firma nie odbiega w niczym w stosunku do innych firm w tej branży. Bardzo fajna atmosfera między pracownikami.

Były
@Doświadczony

Piszesz jakbyś w przedszkolu pracował a nie w inwestycjach i tak poniekąd ta firma wygląda. Piszesz ze nie odbiega od innych? To proszę napisać na temat zatrudniania na półroczny tzw. Einarbeitung i wynagrodzenia i tych wszystkich bzdur ile to pracownik firmę kosztuje ile w niego musi firma inwestować a to wszystko po to żeby jak najmniej płacić . Prawda jest taka ze polskie firmy płaca dużo lepsze pieniądze.

Przerażony
@Były

Zgadzam się z Byłym.... firma, która nie ceni pracowników i jest bardzo wysoka rotacja. (usunięte przez administratora)Einarbeitung-Wdrożenie to nauka skanowania tony dokumentów. Największa rotacja w księgowości i działach ds. marketingu.... Uciekać!

Firma ma swoje plusy i minusy. Największy plus to są zarobki oraz atmosfera między pracownikami. Szeroki zakres zadań, który pozwala na rozwój. Główna myśl firmy to dążenie do wyznaczonych celów, co bardzo mobilizuje do działania. Trzeba spróbować samemu...

Były gwardzista

Przestrzegam! Ta firma to strata czasu. Ok, jak sie nie ma kompletnie innej opcji, to się bierze wszystko, więc rozumiem osoby tam pracujace. Natomiast tzreba wiedzieć jedno. Zawodowo - zero, jeśl chodzi o rozwój zawodowy - zero. Pokazanie w CV, że się robiło w Weimarze lub wro dla Sallera, szacunku raczej nie budzi - firma o słabej reputacji, mało rozpoznawalna na rynku. Stosunek pracodawca - pracownik - śmiech że można boki zrywać. Naprawdę warto się zastanowić, bo gra nie warta świeczki.

Była gwardzistka
@Były gwardzista

No cóż mogę tylko zgodzić się z przedmówcą. Jeśli macie inne opcje pozyskania pracy to nie wchodźcie w to (usunięte przez administratora) Nie warto. Ja nie miałam innej możliwości ale dzisiaj wiem ze straciłam czas. A ta firma to luka w CV.

Roman

Widać, że negatywne opinie się powtarzają, więc to nie przypadek.. Zatem reasumując chyba dobrze, że ostatecznie nie podjąłem tam pracy :)

Julian R

Bardzo słaba firma rodzinna. Metody kontrolingu (czytaj chamskiej inwigilacji) pracowników opanowane do perfekcji niczym z najkoszmarniejszej korporacji. Przerost formy nad treścią. Słaby gracz na rynku nieruchomości.

Roman

Byłem na rozmowie w Saller-bau w Weimarze. Rekrutacja na stanowisko "Bauinginieur Real Estate" Na początku trzeba było wypełnić ankietę w języku niemieckim na ok 4 strony A4 z różnymi pytaniami zarówno technicznymi jak i tymi dotyczącymi osobowości, kolejnym etapem była rozmowa przez skype, a następnie zaproszenie na bezpośrednią rozmowę w siedzibie firmy w Weimarze. Koszty podróży zostały zwrócone. Proces rekrutacji oceniam pozytywnie i profesjonalnie. Rozmowa była bardzo miła i konkretna. Jeśli chodzi o warunki finansowe, to podajesz je na każdym etapie rekrutacji - najpierw określasz je w dokumentach aplikacyjnych, następnie w ankiecie, następnie jesteś o to pytany podczas rozmowy przez skype oraz podczas rozmowy face to face. Jak się można domyślić w każdym etapie wartość wynagrodzenia negocjowana jest w dół ;) W moim przypadku propozycja firmy zakończyła się na 3200 euro brutto w okresie próby i potem "może" 3400 euro brutto po okresie próby. Kwotę netto można ustalić w zależności od klasy podatkowej i wówczas policzyć sobie koszty utrzymania. Każdy indywidualnie jest w stanie ocenić, czy jest to dobra propozycja. Ja ostatecznie pozostałem przy swoim i nie zgodziłem się na proponowane warunki. Nie mniej uważam, że jest to ciekawa oferta dla osób bez doświadczenia, chcących zrobić pierwsze kroki na rynku niemieckim. Dużym plusem jest to, że firma oferuje pokój służbowy dla osób z zewnątrz, na kilka miesięcy do czasu znalezienia jakiegoś lokum np. w Weimarze, Legefeld czy Erfurcie. Ponadto oferują wsparcie logistyczne w przypadku sprowadzenia do DE rodziny/żony - nie wiem dokładnie na czym miałoby ono polegać, ale przynajmniej nastawienie mają pozytywne. Firma oferuje kurs języka niemieckiego po godzinach pracy w biurowcu firmy. Warunki do pracy bardzo dobre. Siedziba firmy nowoczesna i ciekawie wykończona. Na ścianach motywujące hasła, zielone ściany z żywą roślinnością, ogólnie robi pozytywne wrażenie. Minusem jest położenie poza miastem, więc trzeba wliczyć dojazd do Legefeld. Dojeżdża tam autobus z Weimaru. Ogólnie może być to ciekawa opcja dla inżynierów bez doświadczenia albo z pierwszymi doświadczeniami w budownictwie, znających język niemiecki i chcących wejść na rynek niemiecki realizując się w zakresie prowadzenia inwestycji z ramienia inwestora. Pozdrawiam

Wzruszony
@Roman

Wow, z tego co piszesz to naprawdę Eldorado. SUPER!

@Wzruszony

Zależało mi na przekazaniu rzetelnej informacji, której sam tutaj nie znalazłem kiedy jej potrzebowałem. Teraz mogę się podzielić własnymi spostrzeżeniami, które mam nadzieję okażą się pomocne dla tych, które tych informacji szukają. Pozdrawiam

ZigZag
@Roman

Ty się Romek na szefa wizerunku przyjmij

Zaciekawiony
@ZigZag

A jak wygląda atmosfera w pracy? Roman zatrudniłeś się? Sam budynek i otoczka to nie wszystko... Perspektywy rozwoju? Szacunek do innych ludzi?

@ZigZag

Hahaha.. pomyślę o tym ;) Zapewne więcej mógłbym powiedzieć gdybym popracował tam trochę, tutaj natomiast przekazałem moje indywidualne spostrzeżenia po rozmowach, które odbyłem z tą firmą i ciesze się, że wpis wzbudza zainteresowanie ;)!

@Zaciekawiony

Podczas kolejnej negocjacji wynagrodzenia nie zgodziłem się na pracę poniżej własnych oczekiwań, chociaż i tak zszedłem już nieco poniżej minimalnej kwoty którą pierwotnie byłem w stanie zaakceptować. Pracy ostatecznie nie podjąłem ponieważ otrzymałem informację o wyborze innego kandydata, zatem nie mogę wypowiadać się w kwestii podejścia do pracownika, warunków pracy itd. Byłoby super gdyby znalazł się ktoś odważny, kto miał okazję tam pracować i podzieliłby się z nami opinią. Jeszcze bardziej pomocna byłaby opinia kogoś kto aktualnie pracuje w tej firmie. Z oczywistych względów należy się spodziewać, że takie osoby mogą bać się wypowiadać na forum. Sam szukałem tutaj informacji jeszcze zanim zacząłem rozmawiać z tą firmą. Niestety poziom odpowiedzi był bardzo ogólny i w zasadzie nieprzydatny, dlatego postanowiłem podzielić się z innymi moimi spostrzeżeniami z samego procesu rekrutacji. Co do możliwości rozwoju mogę jedynie domniemać, że podjęcie pracy w centrali firmy (bez doświadczenia na rynku niemieckim) byłoby samo w sobie możliwością do rozwoju i poznania sposobu działania niemieckiego inwestora, poznania niemieckich przepisów i norm. Wszystko zależy od tego jak rozumiesz możliwość rozwoju, czy masz na myśli pięcie się w strukturach firmy, czy poszerzanie własnego doświadczenia i umiejętności. Dla mnie rozwojowe byłoby dojście do takiego poziomu, żeby samodzielnie realizować projekty inwestycyjne na rynku niemieckim oraz w innych krajach. Jeśli chodzi o możliwość pięcia się w strukturach firmy, to ciężko się odnosić do tego bez realnych doświadczeń w pracy w strukturach firmy. Mogę jedynie powiedzieć, że dział budowlany do którego aplikowałem liczył nie więcej niż 10 osób i miał jednego kierownika, więc był to raczej dział specjalistów realizujących wytyczoną strategię, przy czym każdy realizuje swój projekt od A do Z i to na pewno jest plus, że poznajesz całą procedurę.

Pracownik Zabłąkany

Jeśli zbłądziłeś a jesteś karny, szukasz w życiu Pasterza, Przewodnika, Nauczyciela, Wodza, Przywódcy, w języku Gothego tego mocnego słowa na F, to trafiłeś idealnie. Dołącz do naszego teamu a Saller J wskaże Ci dalej właściwą ścieżkę. Tu jest naprawdę fantastycznie.

@Pracownik Zabłąkany

Czy to oznacza, że polecasz tą firmę? Niedługo mam rozmowę o pracę i zastanawiam się czy warto tam jechać?

Iwona

trudno oceniać , zależy co kto oczekuje , ja nie skorzystałam, podziękowałam . Ktoś kto zaczyna , nie ma obowiązków to naprawdę super okazja ....

@Iwona

Iwona, czy praca o którą się ubiegałaś była w Niemczech, czy w Polsce?

Doświadczony

We firmie Saller są 2 etapy rekrutacyjne: - krótka rozmowa lub rozmowa przez Skype - rozmowa na miejscu we firmie Firma finansuje kurs j. niemieckiego i daje możliwość rozwoju pod względem językowym i merytorycznym. Doświadczeni pracownicy z Wrocławia służą pomocą i radą. Trzeba spróbować samemu i ocenić.

Iwona

Roman przeniosłam rozmowę i jadę jutro, mam spotkanie na 9.00 , dam znać ..

Roman

Na czym opierasz swoje krytyczne opinie wobec firmy Saller, co było złe? Masz doświadczenia z pracy w Polsce czy w Niemczech?

@Iwona

Iwona jak poszło, jak Twoje osobiste odczucia?

Roman

Jakieś nowe doświadczenia z firmą Saller? Czy faktycznie zwracają koszty podróży tak jak piszą w ogłoszeniach? Jak wygląda proces rekrutacji?

Klausausraus

Ta firma bardzo nie fajnie!!! 100% wszystko zle!

kjja

absolut brutal!

Iwona

Rysiek miałam już Vorstellungsgespraech :), teraz mam jechać na kolejna , ile etapów jest - nie mam bladego pojęcia ........

@Iwona

Iwona i tak tam po rozmowie? Zatrudniłaś się tam ostatecznie, czy były kolejne etapy? Jak Twoje wrażenia? Zatrudniałaś się do pracy w siedzibie w DE, czy w oddziale we Wrocławiu?

Rysiek

To oni tam wszystkich biorą jak leci, że co chwile ktoś pisze że ma rozmowę albo jedzie na rozmowę?? Tak z ciekawości to rozmowa osobista jest ostatnim etapem?? Mieliście wcześniej job interview przez Skype?

Iwona

o Matko, a ja mam jechać na rozmowę 7 września , jak czytam opinie to jednak chyba mam pewne obawy .....

Gutek

Znam firmę od kilku lat, pracowałem w innych spółkach z obcym kapitałem i moge powiedzieć że mimo rożnych dziwnych reguł (ale chyba w każdym przedsiębiorstwie takowe są) pracodawca sa dobrym. Wynagrodzenie (dla niektórych to najważniejsze) jest wyższe niż w innych firmach tego typu, wyjazdy do centrali w Niemczech sa chociaż stresujące to jednak pouczające i opłacalne. Na wielki plus zasługuje ekipa we wrocławskiej siedzibie - atmosfera super, ludzie pomocni i kompetentni.

marko polo
@Gutek

Gutek!!! - pouczajace??? Nie zartuj sobie. Wracam z rozmowy, oglondali mnie przez caly dzien, czy sie nadam, czy nie, heheh:-) Laski byly zachwycone, ze taki elokwentny, inteligentny typ itd. - nada sie. Jednak po 12 godzinnej obserwacji tego CYRKU PAWIANOW, mowie pas! Jesli ktos ma zaciecie z psychologii, no moze bardziej z psychiatrii, to naprawde polecam, super pole do obserwacji, sposrod licznych, zwlaszcza dwie jednostki jot i a es. Kto ta firme zna ten poswiadczy prawdziwosc moich slow. Bylem juz w niejednej firmie. Tu 12 godzin to max - wystarczy.

rycho

Mam wkrótce interview przez Skype ale po tych wszystkich opinie to i tak będę się bardzo zastanawiał czy tam w ogole isc do pracy.

Zostaw merytoryczną opinię o EUROINVEST SALLER Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w EUROINVEST SALLER Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy EUROINVEST SALLER Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy EUROINVEST SALLER Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w EUROINVEST SALLER Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

EUROINVEST SALLER Sp. z o.o.