PROPOINT S.A.

Opinie o PROPOINT S.A.

Jaro

będzie ze wszystkim ciężko to fakt, ale nie da się przewidzieć jakie podejmą kroki, ja tam na razie staram się zbytnio nie panikować

Effel

Kto może czuć się pewnie w obecnej sytuacji, ze zachowa swoja prace? Mam na karku kredyt hipoteczny i 5-osobową rodzinę. Zaczynam się trochę niepokoić...

Czy w PROPOINT SP. Z O.O. SP. K. jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Tomi

Trochę kultury i dystansu, człowieku. "pan_zjadł" nikogo nie obraża ani nie wyzywa. A wpisy takie, jak twoje, wręcz przeciwnie.

W jakich lokalizacjach mieszczą się oddziały firmy PROPOINT?

K

Gliwice, Gdynia, Rzeszów, Białystok.

@K

Który z nich to główna siedziba?

Roy

W Gliwicach jest główne biuro.

@Roy

i do administracyjnych prac przyjmują tylko tam, czy w każdym oddziale?

@abla

Pozostałe lokalizacje to też biura, z tym, że nie te główne, więc dlaczego mieliby nie przyjmować

@Roy

no nie wiem tak sie wolałam dopytać, bo z ogłoszeniami marnie

@abla

W sensie, nie wiem czy obecnie przyjmują, jeśli o to ci chodziło, bo o tym pojęcia nie mam, nie rozeznawałem się, chodziło tak w ogólnym sensie.

wiem wiem, rozumiem ;)

@abla

Gdzie są najczęściej wrzucane oferty na inne lokalizacje? Dotąd widziałem tylko te z Gliwic.

Totem
@Hubert

a gdzie szukałeś? na stronie czy na pracuj??

@Totem

Pracuj głównie

Totem
@Hubert

no na stronę wbij, zakładka "kariera" nie bez kozery tam stoi

@Totem

no dobra dobra w swoim czasie wszystko

Czesio

Pytanie, ile zaraz będzie liczył, bo czuć w kościach, że nadchodzi kryzys przez tą całą epidemie.

Benjamin

To nie krakanie, a sygnały z rynku. Jak będzie Ci z tym lżej, możesz dalej udawać ślepego.

Minx

ok. 470 w 4 lokalizacjach w pl

Minx
@Minx

Ej ej, gdzie pytanie na które odpowiadałem pomieliło, co jest?

Programista PLC

Rozmowa w dwoma kierownikami (różne działy), umówienie oferty, profil firmy, pytania o doświadczenie, motywacje i plany. Później test wiedzy, 1-2 zadania z programowania PLC (np. sekwencyjne załączanie lampek), kilka pytań odnośnie rysunku technicznego (falownik, hamulec, silniki, itp). Jeśli są zainteresowani to przedstawiają szczegóły - wypłata, delegacje itd.

j/w

hehe

od jutra...:)

Kuczer

Jakie pensje są dla nowych pracowników (NETTO) - programista robotow? Po jakim czasie dostajecie podwyżki (jeśli dostajecie)?

fran
@Kuczer

Podpinam się pod pytanie. KToś jest w stanie ralnie powiedzec?

Żwirek

Hmmm, może dlatego, że gowork ma swój regulamin, a stawki nie są jawne i regularnie są usuwane, jeśli tylko się pojawią? Nie wiem skąd zdziwienie i podejrzliwość, skoro za grosz w tym czegokolwiek dziwnego czy niespotykanego.

Żwirek

Ale firma nie ma złotego profilu, więc nie maja możliwości moderacji forum Poza tym - traktować cokolwiek w internecie jako rzetelne źródło informacji? Nie jest to najrozsądniejsze.

five

a po czym wysnuliście takie mądre wnioski? bo pisze wam jak działa to forum, bo poczytał o tym w przeciwieństwie do was? widać, że nie macie zielonego pojęcia o tym jak funkcjonuje gowork. Polecam lekturę, będziecie się mniej dziwić

Tomasz

Mają kasę, to i władzę. Ale mimo wszystko uważam, że ludzie nie powinni odpuszczać i pisać, jak naprawdę jest w firmie. Po to powstał ten serwis i każdy ma prawo się dowiedzieć o warunkach i samej pracy, bo to naprawdę cenne info dla osób, które sa zainteresowane Propointem.

obserwator
@Tomasz

ależ oczywiście, że mają prawo, ale niech to zaczną robić w sposób kulturalny oraz zgodny z prawem i regulaminem, to jest szansa że tego nie pokasują. NIE JESTEM Z BIURA, ANI Z KADR, ani z czego tam jeszcze wymyślicie. Obserwuje ten profil po prostu od jakiegoś czasu, bo myślę nad nową pracą (usunięte przez administratora)

Filip

@nick a ty pracowałeś w tej firmie? Może napisz parę zdań jak tam jest. Z góry dzięki.

To nie jest żaden kanał PP, został założony kiedyś wątek o firmie i tak to się kręci. Dodali se logo żeby dobrze wyglądało.

Banana

Nie przypadek, tylko Administracja GoWork. Mają swój regulamin, najpierw się z nim zapoznajcie, a potem wysnuwajcie teorie spiskowe. Skoro wpis zniknął, to znaczy, że był niezgodny z regulaminem i tyle.

ProPoint

W związku z zaistniałą sytuacją na terenie Chin, informujemy, że zdrowie naszych pracowników jest dla nas bezwzględnie najważniejsze. Forum internetowe to jednak nie miejsce, w którym powinniśmy komentować tak ważne sprawy. Wszystkie osoby zainteresowane otrzymaniem rzetelnych informacji o naszym projekcie w Chinach proszone są o bezpośredni kontakt z firmą. Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem: 32 270 60 50

Marcin_Gliwice

(usunięte przez administratora) Powiedz mi czy oprócz ProPoit są jakieś inne firmy z Polski biorące udział w pracach w tych Chinach? Czy PP to jedyna polska firma? Bo z Niemiec to wiem, ze są na pewno. Chodzi mi o to miejsce gdzie jest PP. Moi znajomi z innej firmy są w 3 innych częściach Chin, Szanghaj i dwa inne miasta. Wszystkich ludzi jest prawie 150, niektórzy się buntują, bo sytuacja robi się nieciekawa, a nikt nie chce tam utknąć i się rozchorować. Firma zdecydowała, że kto zechce ten będzie mógł wrócić, ale niektórzy sami się zawinęli nie czekając aż kierownictwo się namyśli.

Cytryn
@Marcin_Gliwice

Są jakieś wieści z Chin? Podobno część osób wraca, a część zostaje - czy to prawda?

rly
@Cytryn

masz numer podany - zadzwoń i zapytaj, tutaj nikt nie wie co się dzieje w Chinach

Marek_UK
@Cytryn

Marcin_Gliwice pewnie chodziło Ci o firmę z grupy Trident. Ta firma ma projekty zakontraktowane na kilka lat do przodu w tym Chiny, ale w związku z zaistniałą sytuacją wszystkich pracowników ściągnęli z Chin. Za duże ryzyko. Jesteś niby zdrowy, ale wszędzie mierzą gorączkę. Jak zaziębiłbyś się, dostał gorączki to możesz trafić do szpitala i potencjalnie jesteś zarażony i leżysz z chorymi, którzy faktycznie są chorzy. Byłeś zdrowy, a w szpitalu zarazisz się od kogoś innego i wtedy już na 100% jesteś chory. Przy dziesiątkach takich przypadków bez języka, którego nie rozumiesz i nie rozumie personel nie wygląda to tak fajnie. Na stronie Forbes opublikowano artykuł: Scientists Predict Coronavirus May Live For Up To Nine Days On Surfaces naukowcy donoszą, ze wirusy mogą być aktywne na różnych przedmiotach do 9 dni. nCoV2019 jest infekcją kropelkową i może być przenoszony bezpośrednio między ludźmi lub poprzez dotykanie zanieczyszczonych powierzchni. W szpitalach mogą to być klamki, stoliki, ramy łóżek i inne przedmioty w bezpośrednim sąsiedztwie pacjentów, które często są wykonane z metalu lub plastiku. Analizy wykazały, że średnio koronawirusy mogą żyć na powierzchni od czterech do pięciu dni, ale niektóre mogą przetrwać do dziewięciu dni poza ciałem w temperaturze pokojowej. Niska temperatura i wysoka wilgotność powietrza dodatkowo zwiększają ich żywotność. Są to informacje odnoszące się do SARS i MERS, bo na ten moment nie istnieją żadne dane na temat nCoV2019, ale badacze przewidują, że sytuacja będzie podobna. Analizowano różne koronawirusy, a wszystkie wyniki były podobne. Dobra wiadomość to jest taka, że ten wirus jest podobno wrażliwy na alkohol ;-) Nie to, że żartuję, ale że może się sprawdzić jako środek do dezynfekcji. Powodzenia.

język

Na znajomość, którego języka jest większy nacisk w pracy - angielskiego czy niemieckiego?

reni
@język

jeden z dwóch należy komunikatywnie zdać, ale angielskim zawsze z większą liczbą osób się dogadasz tak sądzę. To też zależy od stanowiska i obowiązków.

język
@reni

Rozumiem, dziękuję.

romero
@język

ale nie ma co się zniechęcać w razie czego, bo jeżeli znasz angielski to już bardzo dużo (no bo to jednak jakaś tam podstawa wymagana do pracy), a w siedzibie firmy w Gliwicach są prowadzone lekcje j. niemieckiego z lektorem, więc przy okazji i na potrzeby pracy i na potrzeby własne będziesz mógł się go spokojnie nauczyć

nikt
@romero

oo naprawde są lekcje niemieckiego? super opcja

@nikt

wolę korzystać z SUPER aplikacji " Tłumacz Google " niż się uczyć w moim wieku języka

nikt
@MAR

no cóż, to twoja decyzja, co kto woli, ja tam nie pogardziłbym taką opcją rozwoju

eddy
@MAR

akurat nie ufałbym tłumaczowi google, bo czasem tłumaczy takie (usunięte przez administratora) ze rece opadają ;)

@język

WIEK 73........ NIE JEST JUŻ DO ROZWOJU.Ale korzystać z osiągnięć techniki trzeba. Ja jako inżynier elektryk robię to całe życie. Polecam młodym wszelkie nauki . Wiedzy nigdy dość . Żeby coś robić trzeba mieć WIEDZĘ . Wiedza = Mądrość.

@eddy

Wierzyć trzeba w coś. Lepiej mieć coś niż nic . Tłumacz Google ma dziś już nowe wersje. Proponuję popatrzeć i zdębiejesz . Ale od czego jest głowa ? Jak masz wątpliwości to zgłębiasz tłumaczenie i wiesz lepiej .

eddy
@MAR

nowe wersje czy stare, składni nadal nie tworzy poprawie. Ale jeżeli ktoś faktycznie ma duży problem z jezykiem, to jest go tłumacz w stanie uratować. Ogólnie też jestem za naciskiem na naukę jezyków, bo teraz bez tego to ani rusz. Pozdrawiam serdecznie

@eddy

Zgadzam się z obiema tezami

Turkuć

Słuchajcie, macie podany numer telefonu, na który kierować można pytania. Napisali wyraźnie, że to nie jest miejsce do poruszania tego tematu, więc raczej oczywiste, że odpowiedzi można się spodziewać zadając pytanie telefonicznie, a nie na goworku.

Guanzong
@Turkuć

Człowieku o czym Ty piszesz. (usunięte przez administratora)Stary z innej firmy gdzie ludzi jest ponad 100 na kontraktach wszystkich ewakuują do domu bo ryzyko jest zbyt duże. Linie odwołują loty do Chin sytuacja robi się kryzysowa. Nigdzie nie dostaniesz takich informacji jak na niezależnym portalu tak jak tutaj. Bo tutaj są ludzie, którzy mogą powiedzieć prawdę jak jest.

Turkuć
@Guanzong

Tutaj każdy może napisać co mu ślina na język przyniesie. Wiarygodność równa zeru. A skoro oczekujecie oficjalnej odpowiedzi od pracodawcy, to kroki, które należy podjąć, żeby ją otrzymać są opisane w ich odpowiedzi. Pytania nie są rzucone w eter ot tak, tylko bezpośrednio skierowane do Propointa, także twoja argumentacja w żaden sposób nie zmienia mojego zdania w tej materii.

Mucki
@Turkuć

Przepraszam bardzo, a czy to jakaś tajemnica, czy ProPoint będzie ewakuować swoich pracowników, bądź nie? To przecież normalne, że ludzie chcą wiedzieć. A skoro ProPoint ma tu swój profil i do tego aktywnie się udziela, to czemu unika odpowiedzi - w jakby nie było - swoim kanale? Inne firmy głośno i wyraźnie komunikują swoją strategię obecności w Chinach. Ich polityka w sytuacji kryzysu jest transparentna. ProPoint natomiast nabiera wody w usta. Powiedzcie konkretnie - będziecie ewakuować swoich pracowników, czy nie?

Słodkogorzki

Witam, czy może ktoś przybliżyć warunki pracy na stanowisku specjalista ds. sprzedaży? Chofzi O prefabrykacja szaf. Ktoś pracuje bądź pracował na tym stanowisku?

brx

na stronie firmy jest rozpiska projektów propointa. Zastanawiam sie, czy to wszystko to są projekty już zakończone i trwające, czy tylko te aktualnie realizowane?

Maciej

Jestem ciekawy na jakie konkretnie stawki można liczyć w firmie jako programiasta robotyki z 3-letnim doświadczeniem zawodowym w międzynarodowych projektach w dużych fabrykach? Czy jest szansa na otrzymanie premii, poza nadgodzinami? Czy dojazd do fabryki wliczony jest do czasu pracy?

szczery
@Maciej

Obawiam się, że na to pytanie nikt rzetelnie nie odpowie, bo nie jest w interesie firmy podawać takich informacji publicznie. Bo kto by wtedy aplikował do ProPointu ? :)

trel1
@szczery

żadna firma nie podaje takich informacji, bo są to informacje wewnętrzne. Poza tym. w sieci każdy może pisać co chce, a ludzie i tak uwierzą. Dlatego ja polecam zdobywanie takich infromacji na rozmowie. Jak się komuś warunki nie spodobają, nikt go do pracy nie zmusi, ale przynajmniej będzie naprawde wiedział czego się spodziewać

cin
@trel1

dokładnie tak. nie ma co czytac na forach o takich sprawach, najlepiej pytac bezposrednio

boy
@szczery

Zgadzam się. Firma unika odpowiedzi na takie pytania, jak tylko może. Dlatego sam zrezygnowałem z aplikowania do nich.

N
@trel1

Stawka to akurat jedna z najważniejszych informacji dla pracownika. Wiele firm podaje widelki wynagrodzeń normalnie w ogłoszeniach. Dla mnie brak informacji o widełkach, to zwykła strata czasu na aplikowanie.

Krzysztof

Powie mi ktoś jak wygląda rekrutacja? Chodzi mi dokładnie o to czy dużo jest etapów i czy długo się to ciągnie

enter
@Krzysztof

ja miałem jeden i dosyc szybko no ale zalezy wiadomo

k.
@enter

dzięki

k.2
@enter

aa jeszcze jedno! Czy Angielski jest jakoś spradzany?

Gamma
@k.2

No jak wszedzie ale tym nie ma co sie przejmować- no chyba, ze nic nie umiesz

tb
@k.2

Ja ledwo umiem się przedstawić, a daję radę. Od języka mam swoich ludzi :)

k3.
@Gamma

tak zle nie jest, zobaczymy :D

alladyn
@tb

ooo, tak jak ja :D mam nadzieje, ze i u mnie przejdzie

Gandalf
@alladyn

długo trwało wszystko? Chodzi mi o wszystkie etapy łącznie

GimBim
@Gandalf

chyba zależy od tego w jaki moment sie wstrzelisz. u mnie bardzo szybko

Bedo
@GimBim

no ale to też pewnie zależy na jakie stanowisko?

JaśiMałgosia

troche spóźniony ale wszystkiego dobrego w nowym roku dla całej ekipy!

mmmmmmmmm

nie wiecie czy moze po nowym roku sie jakies rekrutacje szykują? ktoś, coś?

hdfyd
@mmmmmmmmm

rekrutacja jest ciągła, bo ludzi cały czas ubywa i trzeba to jakoś uzupełniać.

a,

o, dzięki wielkie! własnie nie byłem pewien czy to aktualne oferty są

trel
@a,

aktualne, więc możesz próbować. Powodzenia!

Tomix30

Cześć, również widziałem to ogłoszenie o przyjęciu jako magazynier obiektowy mógłbyś powiedzieć coś więcej jak wygląda praca i jak jest z tymi wyjazdami służbowymi? Jak często trzeba wyjeżdżać? Dzięki z góry za odp

rampampam
@Tomix30

Hmmm, wyjazdy są, fakt ale raczej jest to rozłożone pół na pół. Czyli troche na miejscu i troche na wyjezdzie. No dobkładnie ci nie moge powiedziec, bo nie chce w błąd wprowadzac takze najlepiej pytac juz przy rekrutacjach!

zainteresowany
@rampampam

na miejscu to gdzie dokładnie?

Tomix30
@rampampam

Dzieki za odpowiedz, a jak z zarobkami na takim stanowisku ? wiesz moze cos o tym :)

r.
@zainteresowany

w gliwicach jest hala

znowja
@r.

a doświadczenie trzeba miec jakies?

pinat
@znowja

no doświadczenie zawsze lepiej mieć niż nie mieć- jak wszędzie i we wszystkim

@pinat

no tak, tak wole sie upewnic :D

r
@523

asne, no nie ma co tutaj sie rozwodzic wszystko ci powiedza na rozmowie

Czy to prawda, że nowi pracownicy nie muszą podpisywać tzw. lojalki ?

Zat
@Zainteresowany

Jezeli to prawda to Propoint wiele by zyskał. Tylko co z pracownikami którzy już mają lojalki, zostaną im rozwiązane ?

@Zat

Raczej sie nie doczekasz, bo za chwile nie mialby kto tam robic, zagraniczne firmy daja duzo wiecej

@Zainteresowany

Może ktoś ostatecznie potwierdzić temat lojalek?

Nik
@Piotr

Zapytaj kierownika. Słyszałem że rozwiazuja.

Labdabla
@Zainteresowany

Nie wiem jak z nowymi pracownikami, ale ze "starymi" rozwiązują lojalki. Oczywiście nikt z kierownictwa się nie przyzna, bo każdy by chciał, a przywilej wszystkich nie dotyczy.

Ener
@Zainteresowany

To zależy jak sobie wynegocjujesz na rozmowie. Ogólnie jest mało chętnych do pracy, jakoś sobie muszą radzić. Więc nie dają wszystkim lojalek.

Zostaw merytoryczną opinię o PROPOINT S.A. - Gliwice

• Jak się pracuje w PROPOINT S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy PROPOINT S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 46.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PROPOINT S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 5 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PROPOINT S.A.?

Kandydaci do pracy w PROPOINT S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PROPOINT S.A.