PROPOINT S.A.

Opinie o PROPOINT S.A.

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna na stanowisko elektryk?

Takietam
@Marek

Rozmowa przez Skype z kierownikiem działu oraz dziewczyną z HR. Standardowe pytania o doświadczenie, parę pytań sprawdzających twoja wiedze. Ustal sobie szczegóły umowy jeżeli chodzi o kwotę jaką będziesz miał jeżeli już podejmiesz zatrudnienie.

Darek
@Marek

Osoba, która przeprowadza rozmowę całkowicie niekompetentna, usilnie próbuje Ci udowodnić, jakim to jesteś szczęściarzem, że w ogóle zostałeś zaproszony na rozmowę. Najbardziej rozbraja fakt, że pod płaszczykiem obietnicy wielkich podróży i zwiedzania świata kryje się zwykła delegacja do fabryki. Ja podziękowałem.

Radian1
@Darek

Zależy czego się oczekuje, jeśli zwiedzania świata to może lepiej zostać podróżnikiem? Praca w tego rodzaju firmie pozwala troche pojeździć po świecie, a po 10,5h pracy ma sie czas wolny - faktycznie najczesciej pozostaje ochota na to by coś zjeść i sie położyć. Projekty zagraniczne przede wszystkim poza typowymi dla site'ów doświadczeniami pozwalają też podszkolić język i zdobyć fajne kontakty. Nasz świat jest dosyć hermetyczny, w kilku krajach Europy spotykałem na różnych projektach wiele tych samych osób :) Z drugiej strony zarobki bez tych delegacji nie są jakkolwiek imponujące, niestety to nie np. niemiecka Kuka, gdzie za taką samą pracę, na tym samym projekcie, można zarobić kilkukrotnie więcej. Ale to wszystko nie zmienia faktu, że praca wyjazdowa jest najlepsza dla ludzi niezwiązanych rodzinnie, albo dla członków takich rodzin gdzie ciągłe przebywanie ze sobą jest już nieco niewskazane, IYKWIM

Ms

Na jakie zarobki może liczyć operator lasera w tej firmie czy są premie wypłacane co miesiąc?

Krzysztof

Jak wyglądają warunki zakwaterowania na wyjazdach? Jaki standard mieszkań? Lokalizacje daleko od miejsca pracy? Ilu osobowe pokoje?

Bart
@Krzysztof

Standard raczej ekonomiczny. Ale, jak byłeś kiedyś w harcerstwie, to przeżyjesz ;). Tak naprawdę wracasz z fabryki tylko coś zjeść i się przespać, bo tak to siedzisz w robocie. Z odległościami jest różnie, zależy co się uda zarezerwować dla ludzi.

Czarus
@Bart

Najważniejsze, że nie pada Ci deszcz na głowę, masz swój kąt, gdzie zjeść i się napić. Reszta jest nieistotna i do przeżycia, jeśli się przymknie oko na pewne rzeczy.

Zbi

Czy praca jest tylko od poniedziałku do piątku ?

Heniek
@Zbi

Niestety, ale na projektach pracuje się również w weekendy :(

Programista PLC

Rozmowa w dwoma kierownikami (różne działy), umówienie oferty, profil firmy, pytania o doświadczenie, motywacje i plany. Później test wiedzy, 1-2 zadania z programowania PLC (np. sekwencyjne załączanie lampek), kilka pytań odnośnie rysunku technicznego (falownik, hamulec, silniki, itp). Jeśli są zainteresowani to przedstawiają szczegóły - wypłata, delegacje itd.

j/w

Beznadziejna firma! Wyścig szczurów. (usunięte przez administratora)myślą, że są bogami. Dwa lata temu nic nie mieli dzisiaj jeżdżą BMW! Atmosfera beznadziejna. Przepracowałem tam kilka miesięcy i najlepszy moment pracy w tej firmie dla mnie był jak wyszedłem do domu w ostatni dzień umowy.

Bogdan
@były pracownik

Widzę że nie wspominasz najlepiej pracy w PROPOINT pod względem atmosfery. Co możesz natomiast powiedzieć o wysokości zarobków w tej firmie, na jaką pensję można tu liczyć?

bocian

Czy zarząd zamierza przymusowo szczepić pracowników na coivda ?

danej
@bocian

Przymusowo to nie, ale jak się nie zaszczepisz, to nie pojedziesz na delegację, więc ten tego :)

Kierowca

Nie zaparkujesz wewnatrz budynku chlopcze

Elektryk

Na jakie zarobki może liczyć elektryk z doświadczeniem w branży w Propoint

Elektryk
@Elektryk

(usunięte przez administratora) Nadgodziny dodatkowo płatne.

Nono
@Elektryk

Szału nie ma, stawka jest w PLN wypłatę trzeba sobie wyrobić godzinami, sobotami i niedzielami- bo jakby nie to, to szkoda byłoby w ogóle wyjeżdżać zagranicę z tej firmy.

Drako
@Nono

Niestety, ale to prawda. Szkoda tylko, że sam tego nie wiedziałem, gdy się tu zatrudniałem. Ale jak się skończy pandemia, to sam podziękuję za współpracę.

Elektromonter

Mam kilka pytań odnośnie warunków na stanowisku ELEKTROMONTERA; 1.Jaka podstawa na Umowie o Pracę? 2.Czy są jakieś benefity pozapłacowe typu wczasy pod gruszą lub 13pensja? 3.Jak długie wyjazdy zagraniczne?Ile po takim wyjeździe jest wolnego? 4.W jakim przedziale kształtują się zarobki?I po ile godzin dziennie praca? 5.Jak warunki mieszkaniowe w delegacjach?

Ełk.
@Elektromonter

1. Podstawą taka jaką sobie wywalczysz. 2. Nie. 3. Z reguły 20 na 10 4.220h x 40pln 5. Pokój jednoosobowy_mieszkania średnie A nieraz bardzo słabe.

WWx

Prowadzicie jakiś ciekawy projekt teraz? Albo planujecie w przyszłości niedalekiej?

VVVV
@WWx

Każdy projekt z reguły jest ciekawy :)

@VVVV

To inaczej - jakie projekty są prowadzone obecnie?

doc
@WWx

to już możesz chyba na stronie sprawdzić jak mniemam

MaxiKing

Przyjdź i sprawdź ;)

@MaxiKing

Ale wy wszyscy enigmatyczni ;) Sprawdzę sobie, sprawdzę.

@WWx

Sprawdziłem i lipa totalna. Nie ma informacji o bieżących projektach. Na stronie jest tylko mapka ze wszystkimi dotąd realizowanymi projektami, bardzo ogólna, zero konkretów. Chyba sami do końca nie wiecie, jakie projekty realizuje obecnie Wasza firma :)

Bry
@WWx

No rzeczywiście, dość słabo to wygląda. Może byście zrobili jakąś aktualizację chociaż?

@WWx

Taki bystry a swojego nicka nie mogłeś sobie wymyślić?

Twoja stara

Tez

Rafael

Witam, mam pytanie odnośnie delegacji. W ogłoszeniu o pracę napisane jest "wysoka gotowość do pracy w delegacji". Czy jest to warunek konieczny przyjęcia na stanowisko? I drugie pytanie- jak często są i ile trwają delegacje? Pozdrawiam serdecznie

Daniel

To prawda. Podejmując taką pracę, musisz być gotowy do życia na walizkach. Tak to tu wygląda.

Przemos

Podstawa wynagrodzenia nie jest zbyt wysoka. Bez delegacji, niemal głodowa. Do tego w ostatnim czasie nastroje w firmie nie są zbyt optymistyczne. Oby w końcu było lepiej.

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie PROPOINT SP. Z O.O. SP. K.?

Gawel

Ja powiem, jakich pytań nie należy się spodziewać - tych o wysokość wynagrodzenia :)

Aleksy

Oj tak. 100% zgody.

Jakus

Jak wygląda proces rekrutacji do firmy?

Majkk
@Jakus

Hej, wysyłasz CV, jak ok to rozmowa telefoniczna, potem zapraszają na rozmowę rekrutacyjną i jeśli wszystko pasuje to Cię zatrudniają. Wyślij i sprawdź.

@Majkk

A jesteś w stanie przybliżyć mi jak wyglada rozmowa? Jakie pytania, zadania testowe do wykonania?

Bach
@Jakus

A na jakie stanowisko tak właściwie?

Luke
@Jakus

Nie pa,miętam dokładnie pytań, ale serio nie ma sie czego bac jeśli jesteś w temacie. Rozmowa spoko

@Luke

Skoro nic nie przykuło specjalnie Twojej uwagi, to chyba faktycznie nie ma się czego obawiać. Dzięki.

Bons
@Jakus

nie odpowiedziałeś na jakie stanowisko się wybierasz? może to pomoże w udzieleniu jakiejkolwiek informacji

Moo
@Bons

Na kierownika

Marko
@Moo

jeśli tylko masz kompetencje to why not

Bart

Na jakie zarobki może liczyć robotyk zaraz po studiach?

Nuzz
@Bart

to pewnie też zależy czy ma jakieś doświadczenie i jak jego ogólne umiejętności się mają

Kosak
@Nuzz

No zaraz po studiach to chyba ciężko z doświadczeniem przyjść, nie wymagajmy niemożliwego

Nuzz
@Kosak

no jakieś praktyki albo staż mógł się trafić w trakcie, wiele osób tak robi

Barszczu

Jest spoko sprzęcik, klima, kawka, normalni ludzie, spoko kasa. Po co komu wiecej ?

Warner
@Barszczu

każdy ma jakieś swoje wymagania i oczekiwania jesli dla ciebie jest spoko no to chyba dobrze nie, oby jak najdluzej sie wiodlo, pozdrawiam

Weselny Pyton

W sumie można wytrzymać. Myślałem, że będzie więcej luzu, ale ogólnie jest okey. Frele w administracji całkiem fajne.

Zdzisław
@Weselny Pyton

Z tym ostatnim zdaniem akurat się zgadzam. Już od dłuższego czasu obserwuję jak chłopaki robią pielgrzymki do działu prawnego! Albo jak chętnie idą sobie mierzyć temperaturę! Do kadr też zaglądają czy trzeba czy nie trzeba. No no, sam bym tam łaził, ale już jestem żonaty. Jednak nie rozumiem czemu piszesz tylko o administracji? U nas w offlajnie też parę całkiem niezłych frel pracuje. Jest na czym oko zawiesić! Człowiek przyłazi rano do roboty i od razu dostaje takiego powera, że nie zauważa jak mu czas mija do końca dniówki. Tak że jeżeli chodzi o atmosferę pracy to bardzo ważny element poruszyłeś. Między innymi z tych powodów warto pracować w Propoint!

Zenek

Firma jest w porządku.

Ile osób firma zwolniła w ostatnich 3 miesiącach i czy są obecnie przyjęcia?

Hejo
@Nowy

Są przyjęcia, zerknij sobie na stronę internetową i zakładkę kariera.

@Nowy

a po co te statystyki kto był zwolniony lub nie? mija się to z celem..

Pol
@Hejo

Wiszą cały czas jedne i te same oferty, więc pytanie jaka jest aktualna sytuacja?

Hejo
@Pol

Myślę, że rekrutacja jest stała. Firma się ciągle rozwija, więc pewnie potrzebują nowych ludzi. A na pracuj. pl znajdziesz najnowsze ogłoszenia.

Hbn
@eh

Akurat to istotne info dla każdego kandydata, bo to świadczy o stabilności firmy i zatrudnienia. Chyba, firma ma coś do ukrycia...

@Hbn

to już daleko idące spostrzeżenie dla mnie takie info nie miałoby większego znaczenia, ale okej, rozumiem, że komuś mogłoby zależeć, przy czym od firmy oficjalnej odpowiedzi raczej tutaj się nie otrzyma, bo się tu nie wypowiadają, stąd fragment o braku celu takiego działania

PowerMan
@eh

Przecież cały czas udzielają się tu uprawnione osoby z ProProintu, więc czemu nie możecie udzielić chłopakowi rzetelnej odpowiedzi? Jego pytanie jest chyba zasadne?

@PowerMan

czemu kierujesz to do mnie, przyznałem, że jest zasadne, przy czym ja odpowiedzi na to pytanie nie znam, więc jej nie udzielę, ot cała filozofia

shewww
@Nowy

W okresie kwiecień-czerwiec poleciało dużo osób głównie mniej doświadczonych. Z tego, co wiem to niektórzy dostali jedynie polecony bez jakiegokolwiek kontaktu. Może teraz coś ruszyło w branży albo po prostu zbierają CV.

Frodo
@Nowy

Jak sobie wejdziesz na linkedin to też można aktualne oferty zobaczyć.

Zostaw merytoryczną opinię o PROPOINT S.A. - Gliwice

• Jak się pracuje w PROPOINT S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy PROPOINT S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 46.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PROPOINT S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 5 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PROPOINT S.A.?

Kandydaci do pracy w PROPOINT S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PROPOINT S.A.