Mercus Logistyka sp. z o.o.

Opinie o Mercus Logistyka sp. z o.o.

Fragles

Jeśli znacie adresy mailowe pracowników Mercusa to wyślijcie im trochę opinii o tej firmie. Ludziom tam zablokowali dostęp do gowork.pl i nie mogą tego czytać.

angus

Praca w tej firmie jest jak pobyt w szpitalu psychiatrycznym nigdy nie wiesz na jakiego (usunięte przez administratora)trafisz.

malutka

Sklep internetowy to (usunięte przez administratora), poza tym nie lubie tej dziewczyny, która się teraz tym zajmuje. Znalazła się wielka Pani Kierownik, wolałam pracować z tamtym przystojniakiem.

Oczko

Tragedia. Jedna wielka, poprostu porażka na całej linii. Niestety pisanie o mercusie nic nie zmieni, bo nikt decyzyjny i władny do dokonania zmian tego nie czyta. Więc będzie się tak krecił ledwo ledwo ten biznes. jedyni zadowoleni to zarząd zarabiający od 20 do 30 tys. miesięcznie.

Czy rozmowa kwalifikacyjna w Mercus Logistyka sp. z o.o. odpowiadała Twoim potrzebom? Czego dowiedziałeś się o swoim nowym, potencjalnym miejscu pracy? Twoja opinia jest dla nas ważna.
b12

Firmę tworzą ludzie, więc w nich trzeba szukać przyczyn tak nędznego obrazu. Jak większość jest zatrudniona po znajomości i nie ma żadnych talentów ani zdolności to nie ma cudów - firma działa żałośnie. Ale z drugiej strony te beztalenicia zatrudnia kierownictwo spółki, więc odpowiedz jest prosta.

Jak byś umiał czytać fiszki które dostajesz to widziałbyś rubrykę dopłata do najniższej krajowej w kwocie 12-14zł. A ta twoja 50% premia jest wliczona w najniższą krajową to znaczy że twoja stawka zasadnica to jakieś 600zł.

Baltazar

Jeszcze nie spotkałem tak obojętnych i pozwalających robić ze sobą wszystko pracowników. Nikt z nich nie reaguje na złe traktowanie i to tego coraz gorsze warunki płacowe. Nic dziwnego że kierownictwo może robić co chce. A związki zawodowe w mercusie to chyba największa kpina na świecie.

MP

Firma jest poprostu jedyna w swoim rodzaju. Tak specyficzna, że normalne prawa tam nie żądzą. Jest abstrakcyjnie i niezrozumiale.

Mil

Bez przesady, ta firma nie różni się niczym od innych społek z grupy kapitałowej kghm pm sa.

Nikkkk

Jedno jest pewne - komisja która przyznaje nagrody fair play dla mercusa skompromitowała się na całej linii.

do normalny

Ty niby normalny, jak pracujesz w mercusie, gdzie nic nie jest normalne, to masz jakiś pokrzywiony system wartości. Nic dziwnego, że piszesz takie bzdury. A komentarze tutajpisane to sama prawda i z tym trzeba się pogodzić.

Oko

[usunięte przez admina] Poprostu trzeba omijac mercusa szerokim kręgiem i tyle.

Oleńka

Co Wy niezadowoleni chcecie od Pana Prezesa ? Postawił Go na tym stanowisku właściciel firmy, firma się dynamicznie rozwija, przynosi zyski, załoga wspólnie z Prezesami się bawi i im klaszcze (Mercusiada). Dlatego Pan Prezes tyle lat na tym stanowisku. A my niezadowoleni, zrzeszeni w związkach zawodowych wybraliśmy swoich przedstawicieli by walczyli o nasze godne zarobki, prawa i przywileje. Że związkowcy są skuteczni widzimy na przykładzie KGHMu. A nasi związkowcy ?...

Mp5

Firma jest jak [usunięte przez moderatora], trzeba wyznawać wiarę w prezesa, coś jak scejentologia, tylko jeszcze bardziej wazeliniarskie. Aż dziw bierze, że w hurtowni wielobranżowej nie handlują tylko wazeliną.

yyy

Panie prezesie, wyszkolenie nowego i sprawnego pracownika kosztuje i nie są to tylko pieniądze, ale także czas osoby przeszkalającej. Zatrudnianie osób, które zgadzają się pracować za najniższą stawkę, bo mają nóź na gardle, wcale nie czyni w pana sprawnego zarządcy. Więc tekstami "że za bramą stoi 10 osób na to miejsce" są bardzo niekatualne. W mercusie są najniższe płace w całej grupie kapitałowej, więc napewno nie ma co się tam zatrudniać, no chyba że ktoś ma nóż na gardle to zostanie tam nieżle wycisnięty i sponiewierany.

---*---

Prezes zarządu w mercusie sprawuje swoja funkcje nieprzerwanie od 19 lat i to widać w stylu zarządzania. Dobiera sobie posłusznych mu współpracowników np. D. [usunięte przez moderatora], która bez pozwolenia prezesa nie odważy się nawet wyjść do toalety lub bezosobowy i tak samo posłuszny M. [usunięte przez moderatora], Jak to możliwe że w innych spółkach zmieniają się prezesi, a w tej nie? To już jest słodką tajemnicą prezesa, ale napewno nie chodzi o wyniki spółki. W mercusie nie szanuje się poprostu pracowników, sądząc że każdy jest do zastąpienia. Niby tak, ale jakimi kosztami. Tym już się nikt nie martwi. Reasumując nie polecam tej firmy jako pracodawcy, bo panująca tam niesprawiedliwość odbiera chęć do pracy.

Oleńka

Bardzo mi się podoba sklep meblowy Mercusa na lotnisku w Legnicy. Położenie - idealne, czasem pies z kulawą nogą tu zabłądzi. Okna wystawowe - z blachy by w nocy nie kusić złodziei. Wewnątrz - zimnica dla redukcji kosztów ogrzewania, panie sprzedawczynie skostniałe z zimna odziane w kufajki. Dlaczego to jeszcze nie zbankrutowało ? Jak się jest znajomym królika to ekonomia nie ma znaczenia! A my szaraczki - możemy się cieszyć, że jeszcze mamy ciepłe kaloryfery. Dziękujemy Panie Prezesie!

Najmutniejsza w mercusie jest niekompetencja oraz paraliż decyzyjny. Niby Prezes Zarządu tworzył przez wiele lat tą firmę i wszystkim oświadcza jak bardzo jest z nią związany, ale swoimi ostatnimi działaniami związanymi m.in. z obsadą kadrową doprowadza ją do upadku. Do tego polityka uzyskiwania wyników kosztem dodatkowych premii dla pracowników. Tak to potrafi osoba z mniej niż podstawową znajomością ekonomii. Szkoda tylko że w firmie nie ma nikogo kto jest na tyle odważny, aby to powiedział prezesowi. Zresztą znając jego wybuchowy charakter to nie ma sensu, bo osoba która zbierze się na odwage pożegna się z pracą. Firma napewno wymaga reform i wdrażania w życie ciekawych pomysłów, ale obstawiając się tylko lizusami bez wiedzy i kompetencji nie ma no to szans. Rzeczywiście M.[usunięte przez moderatora]nie jest asem hadlu wolnorynkowego, ale wybrany jest z klucza posłusznych, więc to co sie dzieje to nie do końca jego wina. Nawet jak maksymalnie się stara, to i tak z pustego nawet Salomon nie naleje. Do tego ekstremalnie asekuracyjny dyrektor finansowy, który boi się jakiegokolwiek ryzyka wolnorynkowego. Tak nie da się sprzedawać. Zapraszam chetnych do placówek mercusa, a sami zobaczą jak słabej jakości jest obsługa klienta. A jak jest towar w ofercie to na zamówienie trwające 4 tygodnie. Więc klient pójdzie gdzie indziej, a nie tam gdzie jest traktowany jak natręt.

Bill

Firma mercus ma generalnie 2 problemy: 1) zarząd, 2) pracownicy. Wystarczy to zmienić i naprawdę firma będzie mogła zaistnieć na szerokim rynku.

do młody

Twoje podejście polegające na nieinteresowaniu się firmą jest typowe dla pracowników mercusa, którzy nie są w stanie sie zaangażować w cokolwiek. [usunięte przez moderatora]mógłby zarabiać nawet 200 tys. ale większość osób wie, że nie zasługuje nawet na 2 tys. zł.

Zostaw merytoryczną opinię o Mercus Logistyka sp. z o.o. - Polkowice

• Jak się pracuje w Mercus Logistyka sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Mercus Logistyka sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mercus Logistyka sp. z o.o.?

Mercus Logistyka sp. z o.o.