Opinie o Rapid Sp. z o.o. P.P.U.H. w Biała Podlaska

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Rapid Sp. z o.o. P.P.U.H.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Rapid Sp. z o.o. P.P.U.H. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Rapid Sp. z o.o. P.P.U.H. w Biała Podlaska

Administrator Nowy wpis

Czy ktoś wie, jak aktualnie prezentuje się pracodawca na tle innych firm? Może okazać się to cenną informacją dla osób mieszkających w Biała Podlaska i okolicach.

qq Nowy wpis

Mieszkających w Białej Podlaskiej. A sam pracodawca drogi Adminie jest w upadłości od kilku lat.

wyłudzacze Nowy wpis

Prezesi Rapid wiedzieli że brak platności na zamawiane towary ,że szykuje się bankructwo,to mimo to wzamawiali i nie płacili do dnia dzisiejszego>Tak działają przepisy prawa polskiego> dla wyłudzaczy i cwaniaków

zzz Nowy wpis

szkoda

AJ

Ale kto jedzie losowo po firmach, o co w ogóle chodzi, bo nie rozumiem jak to jest rozwiązane teraz.

Jak wspominasz rozmowę kwalifikacyjną w firmie Rapid Sp. z o.o. P.P.U.H.? Czy warunki oferowane przez pracodawcę zgadzały się z informacjami zawartymi w ogłoszeniu? Jak przebiegło spotkanie? Podziel się swoimi wrażeniami.
logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
Biała Podlaska
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.
logo firmy Handlowiec
ID Energy Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca w Transporcie Międzynarodowym na cysterny chemiczne
Biała Podlaska
ROOS SPEDITION SP. Z O.O.
qqry

czytaj jakiś shit ze spambota, pewnie losowo jadą po firmach z branży, a że lista stara...

yhym

Co ty opowiadasz? Przeciez oni sa w upadłosci likwidacyjnej? Jak moga zatrudniac pracownikow?

qqry

Pracowałem kiedyś w RAPID, sporo przed tą upadłością. Jako były pracownik mogę powiedzieć wiele "jak to wyglądało od środka" - ale nie na tym się tutaj skupiamy. Chodzi jaki był względem podwykonawców - a był, moim zdaniem, naprawdę w porządku co potwierdziło też wielu podwykonawców. Zdarzało się, że podwykonawca nie zrobił odpowiedniej liczby instalacji do odbioru a nie miał już kasy - płaciło mu się za część robót (dawało swego rodzaju zaliczkę) choć nie było żadnego obowiązku. Były nawet akcje gdy szefo firmy podwykonawczej miał długi/nie dzielił się kasą ze swoją brygadą to wtedy braliśmy go do biura i przy nas miał się rozliczać z pracownikami. Nawet potem jeden z jego ludzi założył firmę i dostał kontrakt. Byli też ludzie po mega wpadkach, którzy jednak dostali "warunkowe szanse" i których się pilnowało. N Akcji było sporo i naprawdę RAPID nigdy nie chciał wydymać podwykonawców (mówię z mojego doświadczenia) a wielokrotnie, wielokrotnie, wielokrotnie szedł im na rękę. Pamiętajcie, że RAPID dostawał kasę często po pół roku albo roku od początku inwestycji a podwykonawcy, praktycznie, po kilkunastu dniach (często wręcz wymuszano wcześniejszą płatność!). Z drugiej strony mogę wiele opowiadać o podwykonawcach - nie tym z tych konkretów miejsc instalacji a wcześniejszych. Podzieliłbym ich 25%/50%/25% Pierwsze 25% - totalni kombinatorzy. Chcą oddawać do odbioru mega źle zrobione instalacje/montują coś więcej u mieszkańców i każą sobie płacić/podbierają rzeczy z magazynu 50% - taka średnia, nie ma tragedii ani szału, w sumie jest ok Drugie 25% - ludzie, którym powierzyłbym pod opiekę swoje dziecko. Rzetelni, kulturalni, idealnie wykonujący swoją robotę. Tych się słało najczęściej do sołtysów/wójtów i ich znajomych (a przy okazji okoliczne domki). Cena za tę samą instalację (2/3 głównie) wahała się nawet myślę +/- 200zł zależnie kto jaki był. Reasumując - nie rozumiem do końca tego psioczenia. Firma (przynajmniej za "moich czasów") była mega w porządku względem podwykonawców. Ciekawsze opowieści miałbym z "wnętrza" :). Wyszło jak wyszło, cóż, mam nadzieję kto powinien odzyska swoje pieniądze.

d19

syndyk sprzeda co będzie mógł. Nikt nic z Rapidu ni dostanie -tylko zus i urząd skarbowy.

Jest podwykonawca któremu gmina wypłaciła pieniądze nie czekając na dogadanie się z syndykiem już jakiś czas temu

Jan

Zapłacą jak z syndykiem się dogadają. Coś więcej będzie wiadomo po rozprawie sądowej. Pieniądze na wypłaty dla podwykonawców są zabezpieczone.

ja11

Czy komuś gmina zapłaciła za wykonane prace ?

bUuu

Dokładnie. Tym bardziej, że Rapid zawsze podpisywał umowy i zgłaszał je do gmin, żeby w razie upadłości podwykonawcy mogli dostać pieniądze za pracę. A że podwykonawcy głównie myśleli jak zarobić i się nie narobić to inna sprawa. Jedni robili jedną instalację soilarną w ciągu dnia i zarobili, inni robili w ciągu tygodnia i narzekali wkoło, że rapid tak źle płaci. To w sumie nie była zla firma

Ida

Nawet jak wypłata na czas nie wpływa to i tak trzeba się wywiązać z umowy. Potem wchodzi się na drogę sądową i odzyskuje należności, zwłaszcza że większość inwestycji była inwestycjami publicznymi - więc nie było by problemu ze ściągnięciem zapłaty. A tak ani skończonych robót ani pieniędzy.

Ojajebie

Niech lepiej zaległe pieniądze oddadzą podwykonawcom. Partnerów mieli normalnych, tylko z realizowaniem kontraktów krucho...

XxX

I bardzo dobrze, że wznawiają działalność. Oby nie trafili więcej na takich "partnerów" jak ostatnio.

ta
@XxX

Przecież jak nie robisz roboty lub wykonujesz ją źle to jak możesz spodziewać się zapłaty. Cały harmonogram się wtedy sypie.

fenix

Ktoś wie co z Rapidem, bo znowu szukają inżynierów do pracy?

Zenon Laszuk

Każdy może mieć swoje zdanie, opinie i wyobrażenia. Można snuć różnorakie domysły co, kto i w jakim celu zrobił. Wszystkich zainteresowanych suchymi faktami jakie się wydarzyły, a których efektem jest upadłość RAPID-u, zapraszam na stronę firmy. - założyciel spółki Zenon Laszuk.

alla
@Zenon Laszuk

Fakty faktami ok poza jednym zwrotem - [realizowała z powodzeniem] co nie miało miejsca, natomiast wielu sytuacjom można było zapobiec więc trochę nie rozumiem niektórych decyzji w firmie.

poinformowany

hewalexowi sie nic nie nalezy a sprawy w sadzie nie wygrali. podwykonawcy byli zgloszeni, hewalex nie wiec tylko podwykonawcom gminy musza placic. jezeli gminy twierdza inaczej to ciekawe ze bardziej dbaja o hewalex niz o mieszkancow gmin ktozy wtopili swoja kase. pewnie hewalex lepiej wojtom potrafi sie odwdzieczyc...

zdezorientowany
@poinformowany

Czyli samorządy i Hewalex rozwaliły Rapid i jeszcze chcą doprowadzić do bankructwa podwykonawców?

zorientowany
@zdezorientowany

Rapid sam się do ruiny doprowadził przez swoją politykę. Nie istnieje żaden układ miedzy hewalexem a samorządami. Jakiś nawiedzony człowiek wypisuje paszkwile (pewnie ktoś powiązany z Rapidem). Ludzie nie możecie kasy odzyskać to idźcie do prawnika i poradźcie się a nie czekacie aż manna z nieba spadnie. Trzeba dbać o swoje. Nikt inny tego nie zrobi. Tutaj podaję link dotyczący sytuacji w Radzyniu Podlaskim (jest wyjaśnienie dlaczego umowa zerwana).(usunięte przez administratora)

Pracownicy są zbyt zajęci wypełnianiem kwitów w pośredniaku:)

Trrrr

Pracownicy jeśli są bezrobotni to tylko z własnej woli. Większość nawet nie zdążyła powypełniać kwitów w Up. w sumie każdy kto się orientuje wie o co chodzi

leszczu
@Trrrr

Przeszli do kolejnej spółeczki Grupy Rapid :->

Xx
@leszczu

A czemu Ciebie tak to interesuje? Skąd i dlaczego takie duże zainteresowanie nieswoimi sprawami?

khjk

Ja tu widzę, że najwięcej do napisania mają podwykonawcy i jakiś wichrzyciel. Czemu pracownicy nic nie piszą?

Zostaw merytoryczną opinię o Rapid Sp. z o.o. P.P.U.H. - Biała Podlaska

Rapid Sp. z o.o. P.P.U.H.