Opinie o SOR-DREW S.A. w Świętochłowice

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie SOR-DREW S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w SOR-DREW S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Opakowania, etykiety, folie, taśmy - produkcja palet

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SOR-DREW S.A. w Świętochłowice

stachu

@Monter KD też mnie to interesuje, podbijam pytanie

Monter KD

Witajcie. Jako monter konstrukcji drewnianych z wieloletnim doświadczeniem ile można zarobić w tej firmie?

Dawid

Witam wszystkich, czy w firmie jest możliwość pracowania nadgodzin jeżeli tak to są one płacone tak jak powinny być?

Maro
@Dawid

Zapomni o uczciwym wypłacaniu nadgodzin w Sordrew,jedynie niedziele i to po warunkiem zrobienia soboty wcześniej płacą podwójnie,tak im nakazuje "system"

Aleksander
@Maro

W takim razie, jak pracodawca rozlicza nadgodziny, skoro Twoim zdaniem nie są one uczciwie wypłacane? W ogóle chciałbym sprecyzować, jak często zdarza się tak, że pracownik zobowiązany jest do tego, aby zostać dłużej w pracy? Odpowiedz, proszę, jak to w rzeczywistości wygląda.

...
@Dawid

zapomnij???? dymosz nadgodziny za 1,5zl dodatku do stawki

Słoneczny

Witam. Jakieś przyjęcia na produkcje są może?

DYRO
@Słoneczny

Witam, szukamy operatorów cnc, spawaczy i ślusarzy ze znajomosci rysunków technicznych.

Jasne
@DYRO

Dziwne, składałem swoje CV i pomimo, że pracowałem przy CNC i mam znajomość rysunku technicznego moja kandydatura została olana - więc kogo szukacie? Kolegów? Znajomych? Szkoda czasu......Nawet na rozmowę nie zostałem zaproszony.

@Kadry
@Jasne

Dzień dobry, Bardzo zaciekawił mnie Pana wpis i jednocześnie bardzo zaniepokoił, ponieważ nie przypominam sobie sytuacji gdzie CV kandydatów były, jak to Pan nazwał, „olewane”. Każde z CV, które wpływa podczas naboru jest skrupulatnie przeglądane i na jego podstawie dokonywana jest wstępna ocena kandydata. Nawet jeśli rekrutacji nie prowadzimy, a otrzymamy CV, które nas zainteresuje, zawsze staramy się rozważyć taką kandydaturę. Często jednak zdarza się tak, że podczas próby skontaktowania się z kandydatem nie możemy się dodzwonić pod wskazany w CV numer telefonu, pomimo wielokrotnych prób. W tej chwili co prawda nie prowadzimy rekrutacji na operatora CNC, a ostatnia na ten dział miała miejsce na przełomie lipca/sierpnia 2019r. Jeśli czuje się Pan pokrzywdzony zachęcam do ponownego wysłania CV na adres rekrutacja@sordrew.pl lub bezpośredni kontakt telefoniczny pod nr tel. 519 685 232. Bardzo chętnie zapoznamy się z Pana kandydaturą i udzielimy szczegółowych informacji.

...
@Jasne

Ciesz sie ze sie tam nie dostales???? Tak jest wyzysk totalny. Zrobisz 250godzin w misiącu to może i te 3tys zarobisz

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w SOR-DREW S.A.?

Odp

Wszystko zależy od mnóstwa czynników. Najpierw zacznij od siebie, jaki jesteś, jakie cechy charakteru są u Ciebie dominujące, jakie okazujesz zaangażowanie w prace (nie mylić z lizaniem dopy przełożonego), czy jesteś kreatywny, jak szybko umiesz posiąść wiedzę, czy jesteś punktualny, elastyczny, czy potrafisz robić tylko swoje, czy służysz pomocą, przykładem dla innych? i tak dalej i tak dalej. Następnie możesz kontrować to z otoczeniem w pracy - czy umiesz się dostosować, czy potrafisz z wszystkimi rozmawiać, czy przyjmujesz krytykę, czy masz swoje zdanie? czy umiesz się postawić w słusznej sprawie i to potwierdzić, uargumentować? I na samym końcu - jaka atmosferę jesteś wstanie sam stworzyć wokół swojej osoby nie tylko tym, że przyszedłeś do pracy ale i wiedza? humorem? przemyśleniami? spostrzeżeniami? W dużej mierze wszystko zależy od nas samych, a więc - do dzieła

DO

Wydaje się ok.

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w SOR-DREW S.A.?

DO

Dzień dobry, generalnie próbujemy utrzymać tradycje i raz w roku spotkać się z wszystkimi pracownikami na imprezie integracyjnej. Dzieje się to zazwyczaj jesienią po wszystkich urlopach pracowników. Niestety w tym roku będzie to utrudnione, a wręcz niemożliwe.

nowy

Dzien Dobry Powiecie mi Cczy w Tej Firmie Można Pracować tylko same nocki ?? czy jak to u was wyglada ??

DYRO
@nowy

Witam, jak już to tylko na specjalne życzenie pracownika, ale pogodnie nie jesteśmy zwolennikiem takich praktyk. Pozdr. aj.

@DYRO

Witam to Znaczy Ze Można pracować na same nocki jak sie dogada z kadrową lub z przełożonymi ??

@DYRO

„...ale pogodnie nie jesteśmy zwolennikiem takich praktyk...” a po polsku można prosić? Ktoś kto się tytułuje Dyro, i podpisie AJ powinien chyba, choć trochę, języka ojczystego znać...

@nowy

Ciekawe, a czemu zależałoby Ci na pracy głównie w godzinach nocnych? Może w tej firmie jest możliwość "dogadania się", trzeba by spróbować.

exSorDREW_IT

Cieszę się, że widać poprawę w zakładzie. Oby tak dalej.

Były Pracownik

Dzień Dobry mam do was takie pytanie jak kiedyś pracowałem w firmie sor drew na tartaku w zabrzu i zwolniłem sie czy wrócić do tej firmy na te same stanowisko była by taka mozliwosc z góry dzieki za odpowiedzi

nowy

czesc macie jakies przyjecia na tartak ?

@nowy

Dzień dobry! Proszę o kontakt z naszym działem kadr w poniedziałek tel 519 685 232 koleżanki zaproszą na spotkanie ????

Misiek

A jakie macie wytaczarki i jakie sterowanie?

Dyro

Zapraszam do kadr.

Misiek

Witam ile można zarobić na wytaczarce cnc? Pozdrawiam

JO
@Misiek

Witam, indywidualne ustalenia. Wszystko zależy od umiejętności i wiedzy operatora. Moge tylko odwiedzie za godziwie.

KO!
@Misiek

Zapytaj z kadrach, ale na CNC zarabiamy nie źle.

Misiek

Witam ile można zarobić na maszynach cnc ?

Darij

Czy ktoś może mi powiedzieć w jakich godzinach pracuje się na hali, z góry dziękuję za odpowiedź.

@Darij

Cześć, jakiej roboty szukasz? 1 zmiana ślusarze 3 zmiany CNC Szukamy do pracy tokarza i człowieka na wytaczarkę.

YO
@Darij

Ślusarnia 6:00-14:00 (Piły 2 zmiany 6-14 14-22)Obróbka 3 zmiany 6-14 14-22 22-6.

TO JO

JO - masz świętą racje. Narzędzia są poukładane. Nikt nie pospiesza ludzi - wynik mniej zepsutych detali Nie trzeba wychodzić poza hale Nowy technolog widać że się angażuje, nie to co reszta w technologicznym - nawet (usunięte przez administratora) nie rusza ze stołków. Ciepło na halach - prawda Do poprawki: - większe zaangażowanie ludzi z biura do pracowników - odciągi na nowej składalni - mniej zawracania (usunięte przez administratora) przez leń- partnerów - zakup narzędzi na frezarek - przywrócenie premii - ludziom się chce pracować wydajniej z myślą że będzie ich stać na więcej.

JO
@TO JO

Odciągi by sie przydały bo faktycznie trocha tam się ciemno robi. Premie faktycznie były marne ale mogłyby wrócić, ale słyszałem że na CNC mają za robotę na dwóch maszynach, może warto się przerobić ns CNCka :) Ludzi z biura faktycznie mało widać, ale z drugiej strony jak mają przeszkadzać a nie pomagać to niech tam zostaną. Technologów wyciągnąć z biura byłoby ok.

Jo

Ostatnie czasy w tym Szit Drew, to zmian za zminą. Nareszcie zmiany idą ku lepszemu (mam nadzieje) 1) ktoś w końcu sortuje narzędzia, robi porządek po tych bałaganiarzach! 2) wreszcie nie muszę zapinkalać za materiałem z hali do hali w deszczu i mrozie. 3) wreszcie z nami ktoś rozmawia o realnych czas w produkcji, a nie z technologiem, który nie mam pojęcia co ile trwa! 4) na hali maszyn w końcu jest ciepło i można pracować w krótkim rękawku. Ten nowy co nas ma wspierać trochę musi popracować bo widać ze z innego świata przyszedł. Zacznijcie finansowo bardziej doceniać, a będzie dobrze i poszukajcie kogoś na tokarki bo z gówna nie wyjdziecie. Pozdro!

EWALD CIDER

Firma w której stare usiłuje się przeplatać z nowym. Stare jakoś funkcjonowało bazując na doświadczeniu, nowe to dezorganizacja. Praca dla ludzi którzy w robocie lubią się bawić w poszukiwaczy. Narzędzi, detali, technologii -które niemal nie istnieją, pomiarówki, informacji, nie poopisywanych, porozwalanych przyrządów, nadziei na lepsze jutro. Bycie fachowcem obróbki wymaga tylko świetnej pamięci co w czym i jak było ustawiane za starego piyrwy bo same roboty bardzo proste. Takie przedszkole obróbki cnc. Dobre na początek nauki zawodu. Technologia produkcji to dla "technologów" wydruk rzutów izometrycznych zawieszonego gdzieś w lufcie modelu ze ścieżką narzędzia z CAM'a... Bo po ch... zadać sobie trud z wyrysowaniem mocowania itd. "Jakoś se to przykręcisz..." Praca nowego pracownika polega na łażeniu od ajfasza do kajfasza i dochodzeniu o co chodzi, co i jak robić. Pomagamy, ale nam to pracy nie usprawnia... Teatrzyk dla ludzi o silnych nerwach lub takich którzy podobnie jak większość ma tu na wszystko wyj...ne. Stawki dla nowych operatorów to kosmos w porównaniu do ochłapów które dostają starzy pracownicy którym wciska się kit że nie ma pieniędzy, ale owszem, jak podpiszą kwitek do pracy na na dwóch maszynach do mogą sobie trochę dorobić :) Mniej więcej do 2/3 tego ile oferują nowym... Nagrodę kaizen dostaje się za tak innowacyjne pomysły jak to aby w narzędziowni były dostępne rękawice robocze. Znaczy do jakiejś 14.00 bo potem i tak nieczynna i ręce najlepiej szmatą zawinąć :) Aby sprawdzić poprawność np. wykonanego gwintu na drugiej/nocnej zmianie wystarczy tylko iść na bramę, pobrać klucz błądząc w mroku otworzyć halę w której mieści się KJ, tam ponownie błądząc wygrzebać w szafkach, szufladkach i innych pierdolnikach potrzebny sprawdzian. Wpisać się do zeszytu, pozamykać wszystko, wrócić na obróbkę oddać klucz i już można sprawdzić czy np. M10 się wkręca. Dla spokojności aby nie zalegać z pobranym narzędziem najlepiej procedurę powtórzyć -tym razem zwrotu. Jeśli ktoś lubi takie klimaty to polecam. Przyzwyczajeni do jakichkolwiek cywilizowanych standardów produkcji czmychają stąd czym prędzej. Maszyny usyfione maksymalnie. Szyby zniszczone-zaklejone kilkuletnim klajstrem. Żenada. Nikogo to nie rusza. Na plus. Jest tu kilku spoko chłopaków. Większość załogi to równi goście. Atmosfera OK To już koniec plusów. Szukam innej pracy i zwijam się stąd, jak większość tych tutaj, którym do emerytury jeszcze zostało z pół życia.

Żaba

Pracowałem tam hmmm.. 6 lat no może ciut więcej . Nigdy nie było poślizgu z wynagrodzeniem powtarzam nigdy. Zarobek hmmm fakt starych pracowników się nie docenia . Co do samej pracy można powiedzieć że to prosta robota. Bez dwóch zdań prosta. CNC rysunek zawsze był jak nie na papierku to na komputerze. No dobra IPO zmieniło wiele ale było hmmm h.....owe ... Patrz niedopracowane wiele osób bedzie wiedziało czemu. Duża część pracowników dobrych pracowników uciekła poprostu bo nie doczekali by się podwyżek inną część poprostu irytowała głupota . Jeden tak drugi tak a na końcu tekst "zrób tak żeby było dobrze" wiele tam przeżyłem sporo się nauczyłem ale czasy hulania obróbki skrawaniem były za czasów pana Macka B. Obecna sytuację znam tylko z opowieści kolegów z którymi kontakt mam do dziś gdyż środowisko jest bardzo wąskie w strefie operatorów samodzielnych CNC . Pozdrawiam

Maciek

Witam przepraszam za powyzsze argumenty. Po imieniu prosze mnie nie identyfikowac w pracy jest losowo prze ze mnie wybrane ze względu na to że tam pracuje równie dobrze mógłbym sie nazywac papa smerf i tez by było fajnie dziękuje za podwyżke mysle że bedzie to owocna współpraca niepokoji mnie fakt że nowo przyjeci dostawają wieksze stawki od obecnych pracowników troche to niesprawiedliwe poza tym firma ma potencjał ale by go wyniesc na wyżyny trzeba o to dbac tak jak o konia jeżeli bedzie presja (bo ten wiecej a drugi mniej ) to logiczne ze z tego nic nie bedzie co to ma byc dajcie nam swobodnie pracowac za dobre pieniadze a skupimy sie na wydajnosci i jakosci jeden drugiemu pomoże by było widac efekty daj koniowi pojesc a zobaczysz jak pociągnie.Rysunek to rzecz swieta ma tak długo byc z produktem dopóki nie wyjedzie poza brame zwłaszcza ze w zakładzie tasują sie ludzie i nie kazdy wie co ma jak robić pozdrawiam.

Jony Brawo

Pracuje naście lat w tej firmie,z każdym rokiem jest coraz gożej,wymagania jakby ludzie tam zarabiali krocie a prawda jest taka że większosć tam pracuje za 2-2,5tyś netto,garstka ma odrobine wiecej,nie polecam,szkoda nerwów,atmosfera jest okropna obecnie,nawet szkoda gadać i hejtować dyrekcję,znająca się jedynie na maxymalnym wykorzystaniu zasobów,bez pojęcia o czym kolwiek zwiazanym z praca,ogrom zmian za sprawą nowego dyrektora co najmniej kontrowersyjnych,niewiele wnoszacych tak naprawdę,jeśli chodzi o wydajnosć,prócz jeszcze większego haosu..Ale to początek przeobrazen w (usunięte przez administratora),czy tam korpo jak kolwiek to sobie wymyślili..Więc kazdemu trzeba dać szansę..Wiadomo ze nic tak nie wpływa na wydajnaść jak pieniadze dane lub zabrane w postaci sensownej premii ,tam już nie mają czego zabrać chyba że premie wysokości 1,5% za miesiacazapieprzania na maxa.. Jak przy pierwszej lepszej okazji kończe karierę tam,zreszta jak duza cześć załogi która jeszcze nie odeszła,opinie jak to opinie,trzeba przyjśc i to sprawdzić,dla nowo zatrudnionych oferty sa znacznie lepsze niz dla starych pracowników,wiec moze warto.Polecam szczególnie wrogom :)

Jo
@Jony Brawo

Jony, pracujesz naście lat.. dlaczego do tej pory nie zrobiłeś niczego co może wnieść coś nowego do tej firmy (?) Oczywiście jest to pytanie retoryczne... na chwile obecna zgodnie ze statystyka zwolnił się jeden pracownik z CNC, kolejni którzy chcieli odejść, zmienili zdanie i zostają. Mówię tu o operatorach z DMG I ANDRYCHÓW (jeszcze nie wiesz, to zapytaj) Jest jeden pracownik, który się waha czy zostać, ale pracuje u nas miesiąc i widząc te problemy, które mamy wcale się nie dziwię (logistyka wew) kuleje!!! Nowy dyrektor, „nie porywa” ale myśle ze tylko dlatego ze chce zmienić za dużo w jednym czasie, to ciężkie ale pewnie wiesz ze konieczne. Trzymam kciuki za kolegów, a nowego dyro obserwuje i czekam na efekty.. PS. podobno chce zautomatyzować narzędziownie! Może w końcu nie będę musiał tyle chodzić po narzędzia ;) aaa... dajcie cioś konstruktywnego!

Zostaw merytoryczną opinię o SOR-DREW S.A. - Świętochłowice

• Jak się pracuje w SOR-DREW S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy SOR-DREW S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 23.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SOR-DREW S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 10, z czego 4 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SOR-DREW S.A.?

Kandydaci do pracy w SOR-DREW S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SOR-DREW S.A.
3.8/5 Na podstawie 66 ocen.

SOR-DREW S.A.