Polmotors Sp. z o.o.

Opinie o Polmotors Sp. z o.o.

Witam jakie stawki teraz na tłoczni ile dostaje nowy a ile pracownik z doświadczeniem a ile gdzieś brygadziści chce porównać z innym zakładem

Ciekawski

Jak wygląda praca w biurze? widziałem, że szukają konstruktora i zastanawiam się czy warto?

Konkol

Przyjdź, zobacz, sam ocenisz

Felo
@Ciekawski

Nie warto. Praca pod ciągłą presją czasu i nie tylko. Kolesiostwo

Melo
@Felo

Cooo? Hahaha

Marysia

Czy są przyjęcia na nową lokalizacje?

Karim
@Marysia

Są, ale najpierw do przeniesienia na innym zakładzie

Padre

Kiedy nowa lokalizacja, ktoś? Coś?

Guru
@Padre

Styczeń / Luty

Operator Maszyn

Rozmowa w korytarzu...Pani służbistka dała test z pytaniami opisz swoje zalety i wady, bądź wymień nazwisko jeżeli kogoś z firmy się zna, choc wątpię, czy ta osoba sobie tego życzy.OBIECAŁA zadzwonić na drugi dzień,wszystko wskazywało na to,ze zdecydowana na moja kandydature ale pewnie zapracowana była. Przyjęcia na okrągło ale nie traktuje się poważnie ludzi, którzy poważnie podchodzą do pracy

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Mick

Centrum Logistyczne Polmotors (Magazyn Panattoni) jak wygląda praca operatora wózka widłowego? Jakie jest wynagrodzenie??

Nowa

Pracuję na zgrzewalni w Mazańcowicach od kilku miesięcy. Jest ogólnie przyzwoicie, ale zastanawia mnie jedna rzecz. Pytałam kolegów ze zmiany ale nie bardzo potrafili odpowiedzieć na pytanie. W jaki sposób są w tej firmie ustalane normy na poszczególnych detalach? Zastanawia mnie czemu np. są takie wyroby gdzie norma jest tak wysoka, że nie da się wyrobić a normy nie chcą zmiejszyć, więc pracownicy symulują niby awarię żeby wyrównanie dostać. A z drugiej strony są takie detale, na których normę się robi w około 2 godziny a potem przez resztę 6 godzin pałęta się po hali. Z czego wynikają te różnice?

Technologia

Podaj index detalu na którym robi się normę w 2h

Technix
@Nowa

A komuś zgłaszasz że norma jest do weryfikacji?

Kolega Nowej
@Technix

Zgłaszamy brygadzistom, jednak z niewiadomych nam przyczyn oni boją się to podać dalej i później zaczyna się kombinowanie jak to zrobić żeby jak najmniej stracić niestety. Najgorzej mają pracownicy na zgrzewarkach. Gdy trafi się takiemu detal, na którym ciężko się wyrobić i ma w trakcie przezbrojenie na inny czasami nawet jeszcze gorszy to jest podwójnie stratny bo czas trwania przezbrojenia może trwać czasami nawet ponad 30min przez co pracownik jest stratny na wyrobieniu nie ze swojej winy bo czas leci a on stoi. Jak to tak funkcjonuje to się nie dziwcie że jest tyle naciąganych wyrównań. Ktoś powinien nad tym przysiąść zamiast żyłować normy w górę.

Stary
@Nowa

Nie wiem jak na zgrzewarkach, ale na robotach, a przynajmniej na niektórych wyrobach robili przez równą 1 godzinę i mnożyli razy 8 a później wielce zdziwieni, że nikt się nie wyrabia. Wiadome że robot nigdy nie idzie bite 8h co jakiś czas jest postój na naładowanie detalu bo nie zawsze się to da zrobić w trakcie pracy albo trzeba zarejstrować pojemnik itp. Ich sposób liczenia wogóle nie uwzględnia tego że jest coś takiego jak przerwa, wymiana tego czy tamtego itd. Kiedyś tak było może coś się zmieniło ale ogólnie system norm i wyrównań to jeden z najbardziej niedopracowanych systemów w PM

Pracownik2
@Stary

Nie jest tak, nieprawda

MM
@Kolega Nowej

To zgłaszajcie do kierownika, albo do technologa jak oni nie reagują

Stary
@Pracownik2

Pewnie masz rację, ale kiedyś tak liczyli i zawsze problem był. Ale skoro nie jest tak to jak to w końcu liczą bo sam jestem ciekaw w sumie skąd te spore różnice w normach?

Basta
@Nowa

Tego nie wie nikt jak oni to liczą. Oni sami nie wiedzą nawet jak to liczyć. Gdyby umieli to nie było by takich różnic w normach a jest dokładnie tak jak napisałaś.

Alice122
@Kolega Nowej

Normy są wysokie przez operatorów oraz brygadzistów których poniosła ambicja. Pracuje na Mazankach od 11 lat. Gdy norma przykładowo wynosiła 1000 detali a ktoś ambitny robił 1500 to podnosili do 1500 bo niektórzy chcąc się wykazać jacy to są niezastąpieni pokazywali że się "da" A Tych niezastąpionych osób juz dawno nie.ma a.normy zostały Tych co podnosili również ????

Alice122
@Basta

Normy są o będą określane na podstawie tego ile zrobicie. Jest nowy detal. Robisz 1000. Dają normę 1000. Ale jak ktoś zrobi 1400 to norma zaraz będzie 1400 Nie przyjdą że stoperem i będą mierzyć czasu tylko zajrzą w system ile masz zarejestrowane. Dlatego uważam i zawsze uważałam trzeba sobie pracę szanować. Iść na przerwę i do WC. Uwierzcie były i są takie osoby które tego nie robią bo chcą się wykazać. Ale to krzywdę robią sobia i kolegom.pracownicy z dłuższym stażem wiedzą o kim pisze

Kolezka
@Alice122

Elegancko to ujełaś dokładnie tak jest ludzie sami są sobie winni szkoda że reszta potem na tym cierpi. A by dostać wyrównanie bo się nie wyrobisz to musisz kombinować bo ktoś "ambitny" zrobił na 150% i potem reszta nie daje rady.

Polmotors chętny

Chciałem zapytać czy są teraz przyjęcia na produkcje jeśli tak to jakie stanowisko możecie polecić ?

Jula
@Polmotors chętny

Ja polecam zgrzewalnie w Mazańcowicach, w ogóle cały ten zakład jest super. Normalnie można pogadać nawet z najwyższym kierownictwem, dużo fajnych osób, to jest extra

Polmotors chętny
@Jula

Dzięki za odpowiedź już przynajmniej wiem jaki zakład wybrać ;)

wózkowy

chciałem zapytać jak wyglada praca na wózku, dużo jeżdżenia czy można sobie odpocząć? jakie są godziny pracy i czy nadgodziny są obowiązkowe?

Troglodyta

Witam najprawdopodobniej bede zaczynał prace w polmotorsie na pakowaniu mógłby ktos opowiedzieć cos wiecej oplaca sie jak z godzinami i jak wysiłek na stanowisku? Co ile jest jakas przerwa. Z gory Dzieki pozdrawiam

Ciekawy

Mam pytanie jak wygląda sprawa z urlopami. Czy jest jakiś postój całej firmy( jeśli tak to w jakim terminie Lub czy każdy bierze urlop kiedy mu pasuje ?

Orzeł
@Ciekawy

No właśnie ktoś coś napisze......?????

@Ciekawy

Pytaj kierownika, jakiś pewnie jest

Niepewny
@Ciekawy

Kierownik mówił ostatnio, że pierwsze 2 tygodnie sierpnia postój standardowo, ale będzie inaczej niż w poprzednich latach. Najprawdopodobniej nie cały zakład będzie stał tylko będą rotacje czyli w sumie lepiej bo będziesz sobie mógł zarezerwować kiedy Ci pasuje a nie koniecznie na postoju. Tylko sam mówił, że to nie potwierdzone jeszcze bo sytuacja się dynamicznie zmienia i nie chcą nic mówić za wcześnie bo będzie jak z majówką :)

Operator
@Niepewny

Potwierdzam

Orzeł
@Niepewny

Nic z tego nie rozumiem....

Niepewny
@Orzeł

Oj orłem czytania ze zrozumieniem to Ty nie jesteś ;). Jasno napisałem pierwsze 2 tyg sierpnia postoj ale nie cala firma na raz tylko rotacje np polowa zmiany pracuje a polowa ma urlop i potem zamiana bo jak wszystko na raz stanie to nie damy rady. Co w tym niezrozumiałego, bardziej łopatologicznie sie nie da.

Jo

Ile można zarobić na produkcji w mazancowicach na zgrzewalni? Czy ciężka praca dla kobiet lub bardzo monotonna?

@Jo

Spoko praca, czasem monotonna, ale można się dogadać i pracować na różnych stanowiskach. Co kto lubi. Ludzie są okay, pieniądze w miare. Praca nie jest ciężka

Ile na początek dla operatorki z dużym doświadczeniem w pracy w automotiw ?

My

3500 dostaniesz na dzień dobry.

Jaca
@My

Zależy czy brutto czy netto

Lolopindo
@Jaca

Oczywiście, że netto.

PM 240
@My

Czyli kasa mała jak na takie warunki pracy. Taka kasę z palcem w ... można dostać na początek za dużo bardziej przyjemniejsza i lekką pracę, z większym szacunkiem, klimatyzacja, normalnymi przerwami w czasie pracy itd

Justyna
@PM 240

Przecież na PM240 jest eldorado praca lekka łatwa i przyjemna za dobra kasę więc o co chodzi na BMW zawsze była dobra robota i dobrze płatna wiec nie przesadzaj zawsze możesz iść do trw za 3k .

Greg
@Justyna

Po pierwsze niema już TRW tylko ZF a po drugie zarobki teraz są praktycznie podobne w obu firmach ....

Lolopolo

Nie w całym automotive, u nas jest bardzo dużo pracy i potrzebujemy więcej ludzi, bo powstaje kolejna lokalizacja. Także jak chcesz miec stabilną, dobrze płatną prace i nie zastanawiac się czy to Ciebie za miesiąc dyrekcja w Niemczech nie pożegna, to przychodź do nas.

@Lolopolo

jaka kolejna lokalizacja? gdzie?

Pussy
@Zainteresowany

Wapienica

Chłop do wzięcia

Lata temu pracowałem na zgrzewalni w Mazańcowicach jednak przez zachowanie brygadzisty zostałem zmuszony do zmiany pracy. Chciałbym wrócić. Z tego co widzę pracujecie teraz w innych godzinach- kiedyś 6-14 14-22 22-6 a teraz godzinę wcześniej się przesunęło wszystko. Nie jest to dla mnie żaden problem ale powiedzcie czemu miała służyć ta zmiana? Był jakiś konkretny powód i czy zostaliście do tego zmuszeni czy pracownicy to zaakceptowali większością?

Parkingowy
@Chłop do wzięcia

Problem z parkingiem, a i też incjatywa ludzi by ominąć korki

Bruno
@Chłop do wzięcia

Parking i prośbą pracowników

Tan
@Chłop do wzięcia

Był problem z miejscem parkingowym. Pracownicy akceptowali ale raczej z braku innej możliwości. Większość wolała stare godziny. Rzecz w tym że ta zmiana miała być tylko na jakiś czas aż powstanie nowy parking ale nas w tym miejscu oszukano znowu i nowe godziny zostały a na 2 zmianie dalej nie ma miejsca parkingowego i ludzie często stają w miejscach niedozwolonych i w trakcie zmiany przeparkowuja czasami

@Tan

Powstał nowy parking, ale zatrudnienie znowu się zwiększyło i zaczyna brakować. Natomiast wiem że ma być kolejny

Tan

O a to nie wiedziałem że kombinują nowy parking. To dobrze że coś z tym robią. Oby tylko mądrze to rozplanowali. Swoją drogą to jestem ciekaw odnośnie tych zmienionych godzin czy gdyby zrobili głosowanie teraz czy zostajemy tak czy wracamy do poprzednich godzin to jaki by był rezultat.

Ciekawski

Tak nowy parking jak jest budowany nowy zakład i większość maszyn tam pewnie przeniosą to po co nowy parking ?

Mk
@Ciekawski

Wszystkich nie przeniosą, a ciągle czegoś przybywa

Michu
@Ciekawski

A w którym dokładnie miejscu ten parking mają niby robić?

Ko
@Michu

Rozbudowa istniejącego pewnie, ale niewiadomo

Wichajster

Nie ma szans, że coś takiego przejdzie na zgrzewalni. Nie wielu by chciało pracować w takim systemie, Gdyby to wprowadzili to mielibyśmy masowe zwolnienia co nie jest wskazane o obecnym momencie kiedy firma się intensywnie rozwija i potrzebują ludzi na nowe lokalizacje. A poza tym, kiedyś już chcieli na zgrzewalni jakoś 2 lata temu wprowadzić 4 brygadówkę na części robotów, ale widząc sprzeciw pracowników się z tego wycofali. Teraz będzie tak samo o ile to w ogóle prawda, że coś takiego rozważają. Mogą to być tylko i wyłącznie plotki nie wiadomo skąd się wzięły.

Wujek
@Wichajster

Na której lokalizacji ta 4 brygadowka ?

Wichajster
@Wujek

2-3 lata temu chcieli na Mazancowicach na zgrzewalni ale tylko kilka robotów jak dobrze pamiętam. W obecnym czasie nic nie słyszałem żeby znowu coś chcieli zmieniać. Dużo roboty to może coś kombinują znowu ale marne szanse że to przejdzie bo masa ludzi by się zwolnila

Cześć, Jak wygląda praca na bestwińskiej? Jako Automatyk Zmianowy ? Dobra kasa dużo nadgodzin ?

Slusarz

Pracownik serwisu narzędziowego Jak robota , ludzie i kasa?

Operatorka

Pracuje od kilku tygodni na Mazańcowicach, super atmosfera. Jestem po pierwszej wypłacie i jest tyle ile mi powiedziano na rozmowie, nawet więcej, ale to dlatego że są nadgodziny. Pan kierownik mowil na spotkaniu że do sierpnia będzie taka możliwość w weekendy napewno, a potem zobaczymy. Praca nie jest ciężka nawet dla kobiety. Polecam, pozdrawiam

Polmotors

Witam szukam akurat teraz pracy chciałem zapytać czy warto aplikować na produkcje jeśli tak to na jaki dział najlepiej i jaką lokalizacje moglibyście polecić ?

Humi

Chciałem zacząć prace w tej firmie ale ziomek, ktory tam pracowal mowil, ze jak dadza Ci podwyzke to raz na 2/3 lata i jeszcze musisz sie prosic? Podobno jak sie chcesz zwalniac to dopiero wtedy proponuja wieksze pieniadze, to prawda?

DoktorMax
@Humi

I to jest właśnie problem że przyjdzie ktoś nowy i od razu dostaje ta wyższą stawkę o ktora wieloletni pracownik musi prosić albo powiedzieć że się zwalnia. Strasznie nie równo są tu ludzie traktowani. Najwyraźniej lojalność nie jest w cenie.

Mario
@Humi

To co ile chcesz podwyżkę co pół roku ? W pm pracuje 1200 osób i myślisz że co rok wszyscy mieli by dostać podwyżkę ? Zejdź na ziemię

Olek
@Humi

Czy praca na jakiś laserach jest spoko czy ciężko jest ??

Lasery
@Olek

Też właśnie jestem ciekawy jak to wygląda ;)

całaPrawda

Kierownicy brygady się odezwali.W firmie nie ma szans na awans dla ludzi którzy nie mają koneksji to fakt ale zwykły pracownik fizyczny nigdy nie awansuje choćby brał wiele nadgodzin. Co tu się (usunięte przez administratora) firma i tak na brak pracowników nie narzeka jeden odejdzie na jego miejsce jest 100innych. To taka praca jak w drukarni tylko z umową o pracę i cięższymi elementami oraz zawyżonymi normami które trzeba wyrobić (w większości bez szans) . Dodatkową kasę można zgarnąć polecając jakiegoś nowego pracownika(leszcza który zostanie i nie ma zbyt wysokich oczekiwań) i tyle z profitów. Praca w Polmotors jest dobra dla osób bez kredytu, (usunięte przez administratora)i nie oczekujących od życia zbyt wiele

Pracownik100
@całaPrawda

Kolejna bzdura, co drugi w biurze pracował z nami na produkcji. Znam też co najmniej 5 przykładów pracowników co z produkcji poszli do biura i sobie nie poradzili, lub poradzili, ale woleli wrócić na produkcję bo się okazało, że jednak wbrew powszechnemu przekonaniu ani praca, ani płacą w biurze nie jest taka jak wszyscy gadaja

@Pracownik100

Dokładnie spora ilość osób w biurze to osoby które dostały awans z produkcji , Jeśli chodzi o zarobki to fakt na produkcji zarabia się więcej .

Jeden z was
@całaPrawda

Ale pieprzysz.. znam osobiście ziomka, ja już 2 lata tam nie pracuje.. ale zatrudniliśmy się w tym samym czasie 7 lat temu... zaczynał jako operator , a teraz od dłuższego czasu jest brygadzistą i sobie chwali. Jeżeli masz potencjał i chcesz się uczyć, a jest możliwość rozwoju to śmiało Cie wyciągną.. tylko zal Ci (usunięte przez administratora) ściska

Lolek
@Piotr

Ale gość który pisal komentarz się nie dostał, albo się dostał i sobie nie poradził. Dlatego jest wkurzony na swoje życie

Zostaw merytoryczną opinię o Polmotors Sp. z o.o. - Mazańcowice

• Jak się pracuje w Polmotors Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Polmotors Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 549.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Polmotors Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 363, z czego 254 to opinie pozytywne, 45 to opinie negatywne, a 64 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Polmotors Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Polmotors Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Polmotors Sp. z o.o.