Opinie o Elplast Żory w Żory

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Elplast Żory. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Elplast Żory o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Sprzedaż sprzętu IT i urządzeń peryferyjnych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Elplast Żory w Żory

Daniel

Może wiecie coś o ofercie pracy w firmie? Jakieś wskazówki o zarobkach?

Mieczysław
@Daniel

Karton C

Bo tutaj jest jak jest poprostu i Ty dobrze o tym wiesz. Swoją drogą, Michał nie napinaj się tak:)

Fallen

Elplast da Ci szczęście. Elplast da Ci pieniądze. Elplast zniszczy twoje życie prywatne i związek.

@Fallen

Dlaczego niby Elplast zniszczy twoje życie prywatne i związek ? Pracowalem tu niedawno i było zajebi....

@Fallen

Czyżby chodziło o pracę przez 12h w weekendy na produkcji? Proszę was.. sami to wymyśliliście, a teraz narzekacie? To zwyczajnie się z tego wycofajcie. Nie widzę problemu

Fallus
@Fallen

Fallen, nie trzeba było nadawać na wszystkich dookoła Masz swój szybki awansik, udław się nim, szkoda że są ludzie którzy pracują po 2/3 lata i nie mają takiej mozliwości. Niestety nie znają swojego przełożonego tak dobrze jak ty, no i nie nadają na innych jacy to wszyscy są beznadziejni a Ty naj. Karma wraca

karton B

Bo tutaj pod względem atmosfery w ekipe jest naprawde zaje... tylko po prostu niektórzy nie nadają się do pracy w zespole

Heniek

Jak ktoś zaczyna karierę zawodową to mało zarabia. Trzeba pokazać jak się pracuje i dopiero są podwyżki!

Jak oceniasz przebieg rozmowy rekrutacyjnej w firmie Elplast Żory? Jakich rad mógłbyś udzielić osobie, która rozważa skorzystanie z zaproszenia na spotkanie w tym miejscu? Czy poleciłbyś jej, a może odradził wykorzystanie szansy?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
Oceniacz

Idealnych firm nie ma, ale przesadzacie z tym narzekaniem!

Być może nowy

Ile firma daje na starcie są jakieś bony na święta lub wczasy pod grusza

Mietek
@Być może nowy

1800zl na start na produkcji , o bonach i wczasach pod grusza możesz zapomnieć. W grudniu na święta koperta (po roku 50zl)ale nie dla wszystkich.

Kręci Bębniarz Zakręcony
@Mietek

Mamy narzędzia niezbędne do wykonywania pracy :)

Dominika

@Były pracownik, Jestem Moderatorem forum GoWork.pl, moim zadaniem jest pomóc potencjalnym kandydatom w dotarciu do wartościowych informacji o tej firmie oraz czuwanie nad przestrzeganiem regulaminu forum https://www.gowork.pl/regulamin Czy jako były pracownik, możesz napisać, że praca w tej firmie dała Ci cenne doświadczenie i nowe umiejętności?

Pani Dominiko a Ty kim jesteś ze się wypowiadasz na wszystkich serwisach ? Jeśli nie pracujesz w żadnej z firm i nie wiesz jak tam jest to po co się wypowiadasz?

Dominika

@Były pracownik, Twoje zdanie o firmie jest negatywne, ale mimo wszystko coś w tej firmie nadal Cię trzyma. Czy więc dostrzegasz jakieś plusy w pracy dla Elplast? Czy według Ciebie firma ma szansę zmienić się na lepsze w najbliższym czasie? Czy inni pracownicy są podobnego zdania co Ty?

Normalny
@Dominika

Nie ma szans na zmiane a przynajmniej na lepsze ponieważ prezes nie widzi takiej potrzeby. Ten człowiek czuje pogardę do wszystkich a w szczególności do kobiet. Pracownik jest tylko jego narzędziem do zarabiania pieniędzy. Nie ma tam szacunku, życzliwości i niczego z czego pracownik mógłby być zadowolony. A co ludzi trzyma? To co wszędzie, strach przed nieznanym, że gdzie indziej może być jeszcze gorzej. Uwierzcie mi nie może. Ja jestem bardzo zadowolony ze zmiany. Jestem znów czlowiekiem a nie narzędziem. Powodzenia

żuczek
@Normalny

" Pracownik jest tylko jego narzędziem do zarabiania pieniędzy." To tylko świadczy, że jest zdrowy na umyśle. A do czego innego jest pracownik? Aby omawiać strategie biznesowe? Albo pograć w karty?

@Dominika

P.Dominiko ja juz od jakiegoś czasu nie jestem pracownikiem firmy Elplast która nawet na pismo od prawnika nie potrafi odpisać... A co pani myślała że wykryje pani kto to taki I zaraz po premii ...a tu peszek.

@żuczek

Oj prezesiku... Malutki jestes

smiech

Radek, przestań robić juz z siebie pośmiewisko. Dajesz się wkręcać jak dziecko. wszyscy mają ubaw.

H13SL
@smiech

Smiech.Posmiewiskiem to jest firma Elplast.

Dominika

@Były pracownik, rozumiem, że Twoje głównie zastrzeżenie dotyczy poziomu organizacyjnego firmy Elplast Żory? Czy możesz odnieść się do innych wpisów na forum? Może udało Ci się znaleźć w tej firmie coś pozytywnego? @noname, w każdej firmie warunki pracy określa odpowiednia umowa pomiędzy pracownikiem a pracodawcą. Zawsze przed podpisaniem umowy warto zapytać o wszystkie zapisy, które wzbudzają naszą wątpliwość.

@Dominika

Odnośnie innych wpisów to sama prawda ta firma wcale nie patrzy na to kto ile umie tylko jak donosi... Jedyny plus to kasa na czas chociaż raz był przypadek że przelew był dzień później... Co z tego że na czas jak człowiekowi to co zarobi za nadgodziny ujmną z premii I wypłata wychodzi praktycznie to samo.Także niech sobie ktoś idzie do pracy dodatkowy dzień za 50zł. Za 50zł to jak np w sobotę wole sobie w domu piwko na spokojnie wypić I chociaż paliwa na dojazd do pracy nie zmarnuje. A co do podejścia samych dyrektorów to pozostawię to bez komentarza osobiście mam parę dowodów na to iż są bardzo daremni...

Mr.V

Jeśli możesz, warto byłoby znać te pare dowodów... nowi lub niedoszli pracownicy mogli by wiedziec dlaczego wg. ciebie dyrektorzy sa jak to mowisz "bardzo daremni". I jeśli można wiedziec jak długo pracowaleś w Elplaście skoro takie wnioski cisną ci się na klawiature

@Mr.V

Mr.V uwierz że długo ponad 5 lat a co do dowodów to publicznie nie będę wstawiał tu screenów mailów Chociażby sławnego maila dyrektora tech. Z jego dopiskiem hahaha nie mogę

Dominika

@h10szo, jakie według Ciebie były głównie przyczyny odejścia tych pracowników z firmy Elplast Żory? Odejście pracownika nie zawsze zależy od warunków pracy czy działań pracodawcy. Pracownicy kierują się często własnymi preferencjami. Obecnie rynek pracownika jest bardzo konkurencyjny. Może tym osobom nie odpowiadało konkretne stanowisko pracy albo zakres obowiązków?

noname
@Dominika

Pani Dominiko, kim pani jest? Pijarowcem zatrudnionym przez firmę? bo niestety takie odnoszę wrażenie. Czemu się ludzie po dwóch tygodniach permanentnie zwalniają? Wystarczy ze zrozumieniem przeczytać wcześniejsze posty, w innym wypadków trzeba wywlekać te sprawy na forum Goworku. Otóż nie jest to żadną czarną magią jak może się co poniektórym wydawać. Powód jest z goła banalny. Elplast w obecnych czasach jest połykany przez konkurencję. Przychodzi pracownik X i na starcie dowiaduje się, że na dzień dobry ma obowiązek pracy w weekendy płatne jak zwykły dzień roboczy. Chwilę później dowiaduje się, że w nie ma w firmie socjali, kart multisportu, premii motywacyjnej, czyli nie ma niczego. Owszem jest premia uznaniowa, która czasem dla starych pracowników jest ciężka do ogarnięcia. Odpisze mi Pani, że na pewno tak źle nie jest? Bo nie jest po przepracowaniu kilku dobrych lat jest nawet świetnie, ale nowi żyją tu i teraz a nie w przyszłości, dlatego wolą iść zza miedzę gdzie na starcie dostaną lepsze warunki. Pani wybaczy ale pytania typu czemu ludzie się zwalniają to ociera o czeski film. W firmie za jakiś czas zbierze się sztab kryzysowy by temu zapobiec, bo zarząd do dziś nie może pojąć, że pracownik pracuje tylko i wyłącznie dla pieniędzy. Nie ma pieniędzy, nie ma pracownika. Mam nadzieję, iż nikogo nie uraziłem, nie obraziłem, nie znieważyłem, a cała wypowiedź jest zgodna z regulaminem portalu Gowork.pl

H13 ZAPACH W SAMICZCE
@noname

Czy Szanowny Pan Prezes nadal nie podaje ręki na przywitanie?

noname2
@noname

"Mam nadzieję, iż nikogo nie uraziłem, nie obraziłem, nie znieważyłem, a cała wypowiedź jest zgodna z regulaminem portalu Gowork.pl" A skąd ta trwoga?

Jezebel
@noname

Jeśli ktoś przepracował tydzień lub dwa to skąd ma wiedzieć czy jest premia czy nie? Jeżeli komuś zależy na karcie multisport to dlaczego nie zapyta o to przed podpisaniem umowy? Robi badania, przychodzi, podpisuje umowę a potem foch, że nie ma multisport? Idzie ze miedzę? A za miedzą nie pracują w weekendy? Jakoś nie wierzę.

Jezebel
@H13 ZAPACH W SAMICZCE

A powinien?

noname
@Jezebel

Kimkolwiek jesteś nauczy się czytać ze zrozumieniem, to przydatna i pożyteczna umiejętność w życiu. Karty multisportu to tylko przykład czego nie ma w firmie, a nie ma niczego. Co do weekendów w innych firma pracują, ale są to nadgodziny lepiej płatne, w Elplaście robisz jako normalny dzień. Skąd ma wiedzieć czy jest premią? Bo się dowiaduje tego na rozmowie kwalifikacyjnej, co i jak, tyle, że jak przychodzi co do czego to i tak wszystko to mija się z prawdą i nie jest tak jak kadrowa obiecywała.

Do Dominika:A pracowałaś tam?Ja tak I zwolniłem się bo podejście tej firmy jest karygodne rządzą ludzie co nic nie potrafią a awansują ci którzy kapują lub popierają głupie pomysły przełożonych.Wiec proszę cię Kobieto.

Dominika

Osobom wypowiadającym się w tym wątku chciałabym przypomnieć o regulaminie forum GoWork.pl. Forum nie jest miejscem na dyskutowanie na temat osobistych spraw pracowników, ani tym bardziej na obrażanie innych osób na forum. Rozmawiamy na temat warunków pracy w firmie Elplast Żory. Czy ktoś z Was w ostatnim czasie zatrudnił się w tej firmie i może napisać jak mu się pracuje?

h10szo
@Dominika

Wszystkie osoby które się zatrudniły w ostatnim czasie odeszły po przepracowaniu tygodnia, dwóch...

Mike

Czy warto aplikować do pracy jako automatyk? Przeglądając ogłoszenia o pracę widzę, że firma ciągle zgłasza chęć zatrudnienia automatyka. Z czego to wynika?

edzio
@Mike

daj se spokój jak nie masz ambicji i odpowiada ci płaca jak pracownika niewykwalifikowanego to aplikuj

Mr.V
@edzio

Co wedlug ciebie oznacza płaca jak pracownika niewykwalikowanego ? W jakich liczbach twoja wypowiedź oscyluje ?

Edward

2200 na rękę

zalezy od doswiadczenia i stazu pracy. Ok 3 tys netto bez nadgodzin

pralki są spoko
@Mike

prawda, będziesz robił wszystko tylko nie to co z automatyką związane. Btw: kasa wzrośnie do 3 tys na rękę po kilkunastu latach pracy, w przyszłości... kiedyś tam. W skrócie w Elplaście robi się z pasji, nie dla kasy.

Mike
@Mike

Mam nadzieję, że podaną wyżej stawkę będzie można negocjować podczas ewentualnej rozmowy kwalifikacyjnej. Dla osób ambitnych z ogromnym bagażem doświadczeń kwota, jaką państwo polskie wydaje miesięcznie na jednego więźnia, nie jest zachęcająca. Praca automatyka to ciągła nauka, aby nie zostać w tyle. Czy firma chętnie wysyła na różnego rodzaju kursy doszkalające?

dabek
@Mike

Idź na rozmowę i sie dowiedz. Na forum przewaznie pisza osoby które wylewają swoją zazdrość. zadnych konstruktywnych informacji nie ma.

@Mike

Firma wysyła na kursy ale tylko po to by klauzula do umowy była by pracownik zwalniajac się musiał zapłacic za kurs I licza ze tym pracownika zatrzymaja a nie po to by zwiekszyc jego umiejetnosci.

Ślązok

Pozdrawiam 2 nieudaczników forumowiczów zepsutego układaka i B&Ra hahahah

Niemiec
@Ślązok

O pan od pralek witamy na forum

Minimini
@Niemiec

Hehe I co grubaska zatkało???

Goodmade
@Minimini

Kogo zatkało ? tych trolli ?

Goodmode

Hehe fajne to masz..... ale widzę jad i szydera ostra ,warto tak ?

Omron 4ever

I na dodatek twoim przełożonym będzie "pan od pralek".A dyrektorem, dyrektor technicznego chaosu.Jedna wielka kupa zamieszania jak to ktoś mówi...

Bęben
@Omron 4ever

A jak już sobie przestaniesz radzić, bo ten świat Cię przerośnie to zawsze możesz odpowiednio się podlizać i awans murowany. Kiero C-O i bryyyka gratisssss.

Poeta

Coco, za te slowa wyzywam Cie na pojedynek w kreceniu bubli. Linie i rodzaj struny mozesz wybeac. Nie bedziesz mi kobiety obrazal, prostaczku. Gabi jak juz przejdziemy na emeryture porywam Cie na wyspy Tiki Taka, bedziemy saczyc drinki w swietle ksiezyca Malenka :*

Może nowy

A jaka atmosfera wśród ludzi na produkcji? Pytam bo zastanawiam się nad złożeniem CV ale w obecnej robocie dużo kapowania i robienia sobie na złość. a tam jak jest?

Nawijaj aż zbaraniejesz

Jednym słowem Cud miód I MALINA hehe najlepsza atmosfera jest 10 tego kazdego miesiaca...chyba że sie lizało 4 litery pseudo dyrektora to 10 dzien kazdego miesiaca jest dniem szczescia I usmiechu....

satysfakcja

koniunktura się skończy, zacznie się bessa, spadki zamówień, zacznie sie kryzys i znów będzie po 10 osób na 1 miejsce pod bramą, troche pokory socjału socjału dajcie, gdzie socjał, ja na pis głosował, dejta 500 plus, socjału dejta socjału!!! nie ma socjału buuu hahaha

trybik
@satysfakcja

Na tę stronę wchodzą ludzie, którzy chcą się dowiedzieć jak od środka wygląda praca na produkcji i niestety, zawsze jakiś (usunięte przez administratora) się znajdzie, który napisze, że jest dobrze. Argumenty? Żadne. Od lat słyszymy od dyrekcji, że jak się nie podoba to się można zwolnić. Milion osób na jedno miejsce za bramą. Jak w przedszkolu dla myślących inaczej. Zastanawia mnie czy pan Prezes powierzył im firmę hobbystycznie. Z takim nastawieniem ludzie się zwolnią i kto będzie robił na produkcji? Firma splajtuje, ale przecież to nie ważne góra znajdzie sobie nową pracę. Piszecie, żeby szanować pracę? Otóż drogi kandydacie do pracy w Elplaście, nie wiem jak będzie za parę lat, jednak dziś wygląda to tak, że możesz chodzić do pracy jak chcesz. Jeśli tydzień cię nie będzie w robocie, nie bój się, zero konsekwencji, ogólnie każdy się będzie cieszył, że w ogóle raczyłeś przyjść bo ludzi brakuje.

Jaka firma takie spodnie
@satysfakcja

W 100% popieram trybika I dodam że Firma powinna mieć szacunek do pracownika tym bardziej dla ludzi pracujących lub związanych z produkcj.To dzięki nim są zyski, a Elplast wygląda to tak iż p.Prezes nowemu pracownikowi nawet ręki nie poda a pewna Pani Dyrektor nawet nie raczy dzień dobry odpowiedzieć to samo świadczy o kulturze I podejściu w tej firmie.A co do pana satysfakcja to pewnie jesteś kimś kto albo liże ...nie powiem co pewnym osoba w tej firmie a może nawet jesteś osoba dla której w podziękowaniu za to lizanie zostało stworzone nowe stanowisko.

O
@Jaka firma takie spodnie

Przecież ten "satysfakcja" to ktoś z biur, a z tym socjalem to daruj sobie szydere, bo prawda jest taka że w innych firmach (nawet w takiej bierdonce) wygląda to dużo lepiej... Znam zakłady gdzie sie słabo zarabia ale jest mocny socjal, (co troche rekompensuje wyplaty) i zakłady gdzie zarabia się dobrze ale socjal zerowy.... A tutaj i to i to słabe, pewnie masz jakąś fajną posadkę że tak bronisz, widać to gołym okiem, tak samo jak widać gołym okiem że jesteś wyborcą platformy - bo tacy to lubią być ruchani w (usunięte przez administratora) Bez pozdowień

Biurwa
@O

Daruj sobie uwagi o biurze W biurze jest wiele takich co zarabiają mniej niż na produkcji

Minimini

Zarobki w 2017 uwarunkowane są nie tym ile się umie a tym jak liże się tyłek przełożonym(nowym dyrektorom)jak dobrze będziesz lizać to awans pewny a jak niema stanowiska to stworzą dla Ciebie nowe by nagrodzić twój pobrudzony nosek przy lizaniu (usunięte przez administratora).I wtedy kasa ci będzie pasować tak jak panu od pralek

Bob
@Minimini

Nowi dyrektorzy? Czyżby pani Agata poszła wreszcie w odstawkę? Jak teraz wygląda kadra?

Gryk
@Bob

Zmiana dyrektorow?

trybik

Skoro to opinia o pracodawcy, zatem potencjalny kandydat do pracy w Elplaście winien wiedzieć, jak jest naprawdę. A prawda jest taka, iż jest źle. Poniższe opinie niestety są szczerą prawdą. Zarząd nie robi kompletnie nic, aby cokolwiek się zmieniło. Brak socjalu, brak podwyżek, system pracy non stop bez przerwy, i ciągłe dymanie na wypłacie (choć szanowna kadrowa uważa, że zarabiamy za dużo). Jedyną osobą, która mogła by coś zmienić jest pan Prezes, ale aby się do niego dostać należy przejść odpowiednią procedurę zaliczenia całego kierownictwa po drodze. Niby brzmi sensownie, jednak są to osoby zatrudnione w konkretnym celu, z założenia kompetentne, a w rzeczywistości wiecznie nic nie mogą, nie znają się itd. Jak dzieci w przedszkolu, tylko za co Prezes im płaci? Podejście do pracownika jak do białych murzynów. Nikt robić nie chce, ludzi na gwałt potrzeba to zatrudnili kobiety, które bez facetów nie mogą robić. Żeby coś zarobić, trzeba walić nadgodziny ale i tak na premii firma sobie to wyrówna, a kadrowa stwierdzi, że zarabiamy wystarczająco. Takie jest właśnie podejście. Po cichu liczę, że może pan Prezes przeczyta owe wypowiedzi i zrozumie, iż górna kadra zarządzająca firmą nie posiada kompetencji ku temu. Bo większość problemów można w prosty sposób rozwiązać, trzeba tylko rozmawiać. Z plusów: wypłaty są na czas, praca sama w sobie nie najgorsza.... dlatego zostań jednym z nas dołącz do rodziny

Jaka firma takie spodnie
@trybik

Święta prawda,zgadza się w 100% firma z podejściem że hoho przyjdź w sobotę a my I tak to co zarobisz za sobotę uwalimy ci z premii (taki standard wyrównanej wypłaty firmy Elplast).Umowa na najniższa krajowa reszta premia tylko po to by wystarczyło na to by uwalić za nadgodziny itp. Może kiedyś pan Prezes pojmie to iż pracowników w firmie karami nie zatrzyma lub też wysyłaniem na kurs z lojalka do zapłaty.A pseudo dyrektorzy straszący upomnieniami I naganami pracowników nie zatrzymaja w dzisiejszych czasach pracownika zatrzymuje się dobra podstawa na umowie,podwyżkami itp a co do kobiet na produkcji to HAHA NIE MOGĘ...

Zostaw merytoryczną opinię o Elplast Żory - Żory

• Jak się pracuje w Elplast Żory?

Zobacz opinie na temat firmy Elplast Żory tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 26.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Elplast Żory?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 17, z czego 5 to opinie pozytywne, 2 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Elplast Żory