Ziko Apteka Sp. z o.o.

Opinie o Ziko Apteka Sp. z o.o.

Firma dająca w księgowości umowy zlecenie przedłużane co miesiąc to kpina. Zarobki tragiczne, warunki pracy szkoda w ogole opisywać. W ogole im nie zależy na pracownikach - mam wrażenie, że właśnie próbują się pozbywać tych co bardziej zdolni (jaki w tym sens - nie wiem). Zwalniają z dnia na dzień, bez jakiegokwiek uprzedzenia.

kand

Gdzie pracowalas/es w Krk na Kaminskiego? Jak pracownicy czy mozna na sobie polegac, czy raczej każdy sobie? Jak wyglada rekrutacja ? Ciagle wisza ogloszenia o prace , cos jest nie tak :-(.

Byrsp

A na jaką stawkę można liczyć? Nie ma tam nawet możliwości umowy o pracę? :o

Jrlo

U nas w aptece wspolpraca polega nie wlasnie na wspolpracy a na ocenianiu kogos po kontach i obgadywaniu, nie wiem jak to wyglada w innych aptekach ale wydaje mi sie ze potrzebujacemu sie pomaga a nie obgaduje za plecami. Masakra

kk

Po kątach.

Elo
@Jrlo

Bo wszystko zalezy od zespolu, jezeli swoj swojego obgaduje zamiast się wspierac to nigdy nie bedzie dobrze i psychicznie bedziesz zalamana

Zdun
@Jrlo

A w jakim mieście tak jest ?

Rozczarowany

Jeśli chcecie żeby was klient (pacjent) nie szanował to można pracować w tej sieciówce, jeśli chcesz żeby Cie pracodawca nie doceniał to możesz pracować w tej sieciówce. Gdybym wiedział że tak będzie wyglądać moja praca nigdy nie poszedł bym w tym kierunku. Nie dość że ludzie maja na nas wywalone bo jesteśmy tylko żywymi podajnikami z półek bo to już nie wygląda jak apteka a rosman obklejony plakatami , jak się wchodzi to można oczopląsu dostać. A może przykasówkę?( jak w rosmanie), a może gazetkę? (jak w rosmanie) a może target za który może dostaniesz kasę a może nie. Pracodawca wysyła życzenia na święta które chyba mają na celu tylko zdenerwować ludzi ciężko pracujących bo o docenieniu na święta nie ma co mówić. Biuro pewnie dostało wyższe podwyżki za siedzenie w domu w najgorszym momencie i robienie durnych nierotujących zamówień. Na froncie nie może być stołka bo przecież to Ty będziesz mieć problem z żylakami nóg... jakoś w innych aptekach, sklepach, bankach, urzędach nikt nie ma problemu z tym że ktoś siedzi - a tu jest kwestia tylko oparcia się. Rosmanek wymyśla co to nowe kosze, przykasówki, standy itp. i przez to apteka wygląda jak sklep z artykułami przemysłowymi. Mam nadzieję, że się w końcu ockną, że to dzięki aptekom mają pieniądze i dzięki naszemu zaangażowaniu apteka się kręci. I oby stosowane przez niektórych koordynatorów : "jak Ci nie pasuje to się zwolnij" przeszło do lamusa bo tak to sami będą musieli pracować i może sobie przypomną jak to było na początku. Amen

Yxs
@Rozczarowany

Zgadzam się z tą opinią.

Rekrutowana

Brałam udział w najdłuższym procesie rekrutacji w swojej karierze. Trwało to ze 4 miesiące a i tak nie spotkałam się w tym czasie z nikim z merytoryczną wiedzą w dziedzinie. Odpowiedz o zakończeniu rekrutacji lakoniczna, bez feedbacku. Trochę strata czasu

Technik farmacji

Pani od hr w Warszawie średnia bardzo nie sympatyczna i nie miła wręcz nie profesjonalna . Nie brała miejsca w jakim chce pracować i gdzie i w jakiej dzielnicy . Ziko zatrudnijcie na miejsce hr jeszcze kogoś ogólnie nie polecam przechodzić rekrutacji z ta pania jezeli sie zmieni hr to napewno zaaplikuje jeszcze raz

Pytania na temat mało info o firmie zarobkach

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem

Bardzo dobra firma. Co miesiąc mamy podwyżkę. Niby niedużo, takie kilkaset tam złotych, ale zawsze starczy na wyjście na piwo, jakieś zakupy w Ikea, dobre kosmetyki, fajne ciuchy itp. Jestem zadowolona. Targety niskie, mało celów do spełnienia. Tajemniczy spoko, tylko raz w miesiącu na luzaku. Nie wiem, na co te narzekania. Chyba coś się firmy pomyliły niektórym. W ogóle bardzo tę firmę polecam. Warto.

Ninja

Haha dobry żart

Bartosz
@Ninja

Czemu się nie zgadzasz z tą opinią? Może napiszesz w takim razie co sam sądzisz o firmie? ;d

Basia
@Ania

Ania w jakiej wysokości te co miesięczne podwyżki ;)?

ole
@Ania

noooo szczegolnie zasady obslugi tego tajemniczego to peny profesjonalism ,chba pani z zieleniaka hehe

Zosia

Zamierzam aplikować na ogłoszenie do działu kadr. Czy warto? Jakie są zarobki, atmosfera w dziale? Słyszałam, że cały czas są zmiany personalne w tym dziale. Szukam stałej pracy i nie wiem czy warto aplikować.

Kadry
@Zosia

I co aplikowałaś i jak poszła rozmowa i jakie są tam naprawdę warunki, że tyle czasu szukają?

Zola

Tak w punktach: 1. Być magistrem farm. w Ziko - to znaczy ogarniać wszystko za wszystkich. Wiemy, że spoczywa na nas większa odpowiedzialność zawodowa, ale tu jesteśmy od czarnej roboty. Papierologia, milion procedur, wypełnianie (usunięte przez administratora) tabelek, bieganie po aptece z aparatem - no błagam... wniosek na pieluchomajtki? "To do koleżanki". Pomyłka i trzeba coś skorygować? "To do koleżanki". Jesteś farmaceutą? W Ziko dostaniesz 400 zł więcej od technika, będziesz pracować 2 razy więcej od niego. Za to, że skończyłeś ciężkie studia, w nagrodę w sznureczku pacjentów, to do Ciebie będą czekać sfrustrowani ludzie z wnioskami na pampersy. 2. Pieniądze? Dla magistra bardzo słabe. Technik ma niewiele mniej. Mało sprawieliwe biorąc pod uwagę zakres obowiązków. 3. Praca w Ziko na zlecenie? Żal. Zarówno jeżeli chodzi o wynagrodzenie jak i traktowanie dyżurantów. I genialna klauzula - Tobie nic nie można, ale dyżuranci z zewnątrz to święte krowy. 4. System premiowy? Wyrabiacie, więc trzeba zmodyfikować system, bo za dobrze Wam idzie...I tak za każdym razem inaczej. 5. Zakupy i logistyka. Bardziej bez ładu i składu już się nie da. Czegoś takiego jeszcze nie widziałam. 6. Kontakt z biurem - nawet nie próbuj. I tak Cię oleją. Ale spróbuj nie wypełnić na czas tabelki - zaraz będzie 10 maili i telefonów. 7. A jak kierownika nie ma - siedź i spowiadaj się przed regionalnym i patrz jakie piękne tabelki przygotowało Ziko. I wytłumacz dlaczego nie świecisz się na zielono? Co poszło źle? I to tak między ekspedycją, papierami, pampersami i retaksacją recept. Być doceniony magistrem - to nie tutaj. Amen.

Elo
@Zola

Mysle ze magistrzy sami sobie stworzyli zakres obowiazkow, bo realizacja wnioskow czy inna papierologia jest do nauczenia dla kazdego tylko trzeba go chciec nauczyc, a nie widac zeby chcieli wtajemniczac techników chociaz w część tej papierologi

Kell

Ziko obiecuje obiecuje obiecuje a ty tania silo robocza (mowie o technikach) rob ,rob rob ,rob i przyjdz jutro bo jutro ziko obieca co innego

Twój Stary
@Kell

To ile zarabiasz, że tak o sobie mówisz? Pytam serio, bo w zeszłym roku przyszła do nas koleżanka ze Słonecznej i była zadowolona, że jej Wojciech umowy nie przedłużył. A tam podobno najlepiej płacą. Podsłuchy, podmianki suplementów za leki itp. oczywiście w gratisie :D

Zenon
@Twój Stary

Uważaj żeby Sebastian Tobie umowy nie przedłużył, bo za słabo celebrujesz tu i falsetem wychwalasz. Wystarczy porozmawiać z ludźmi w aptekach jakie są nastroje i opinie, każdy ma już dosyć tej dennej roboty. Myślisz że Twój RKA nie wchodzi na monitoring i nie ogląda jak scrollujesz GoWork? Idź lepiej wydrukuj nowe cenowki do mercha albo dołóż do ekspozytora, bo nie będzie premii.

Przemo

Jedna z lepszych na rynku firm. Po prostu ludzie źle trafają. Do złych aptek. Złego personelu. Złych kierowników i regionalnych. Wszystko to kwestia trawienia na własciwe miejsce. I wtedy jest to jedna z najlepszych aptek Polsce. Trzeba odbijać teraz całą resztę i robić fajne, dobre apteki.

Majka
@Przemo

jedno przeczy drugiemu chłopie, ludzie nie trafiają do złych aptek, bo po prostu firma jest cała źle zarządzana, co przekłada się na całą strukturę.

Aptekarzyna

Jeszcze pracuję w Ziko i najważniejsze: Czy Ziko zamierza płacić za nadgodziny w postaci kursów które TRZEBA ROBIĆ W DOMU poza godzinami pracy? Są to kursy opłacane przez firmy zewnętrzne typu "farmaceuto, zobacz jaki nasz lek jest wspaniały!" itp czyli nic nie wnoszące do faktycznej wiedzy. Już nie wspomnę o masie błędów... Ale codziennie około godziny trzeba posiedzieć... A już nie wspomnę, że jeśli kończę pracę o 21:00, godzinę spędzam nad "kursem" czyli de facto kończę o 22:00 i następnego dnia mam na 8:00 to odstęp między zmianami wynosi 10 godzin a według prawa pracy powinien 11. Dzięki bogu jestem ostatni tydzień na wypowiedzeniu po 5 latach pracy w tym (usunięte przez administratora) :)

rozczarowany

Smutna Farmaceutka

Czy brak krzeseł/ stołķów na froncie jest zgodny z kodeksem pracy? Dwa stołki są w pokoju socjalnym, ale jak wiadomo nie wolno tam siedzieć poza regulaminową przerwą. Więc moje pytanie, czy to normalne, że podczas zmian 8, 12, 13 godzinnych nie można sobie nawet oprzeć tyłka o cokolwiek... jeśli firma nie zamierza tego zmienić to może chociaż wprowadzi jakiś dodatek na rajstopy antyżylakowe

Rrrem
@Smutna Farmaceutka

Popieram nie da sie stac jak słup przez tyle godzin

Zła
@Rrrem

A można się jakoś do tego odwołać? Jak wygląda to od strony prawnej? W Dozie krzesełka widziałam, że mają, także konkurencja mnie kusi

ole
@Smutna Farmaceutka

to są problemy dzielnych farmacetuek z ziko .do tego maja prowadzić opieke farmaceutyczną ,a popierają szerzenie ciemnoty wciskając na zlecenie drogistów ludziom rózne nie potrzebne im niby leki he,he

posłuszna
@Smutna Farmaceutka

co się przejmujesz, dostaniemy po opakowaniu diosminy ziniq i problem pozamiatany - jak wszystkie inne - pod dywan.

rOSSbASTIAN
@Smutna Farmaceutka

Dostałaś podwyżkę, to masz teraz hajs na paczkę Diosminexu, tylko pamiętaj żeby kupić w okresie targetu! ;-)

Exfarmaceuta

Jak tam drogie Farmaceutki, czujecie się docenione przez firmę po pandemii? Bo słyszałem że podwyżka netto w porywach dwu liczbowa noooo oby tak dalej to za 5 lat może będziecie zarabiać tyle co Pani w Biedronce lub Lidlu, proszę się starać żeby Ziko rosło w siłę. Pozdrawiam Panie Farmaceutki czujecie się kimś ważnym a firma traktuję Was jak szmatki do podłogi.

Sadd
@Exfarmaceuta

Dobrze,ze wogole byla jakas podwyzka- marna ale z dwojda zlego lepiej w te strone...

LOKI
@Sadd

Ooo, czyli jakaś podwyżka była... Z tego co słyszę marna, ale coś tam było... Pracuje w firmie od czasu pandemii z pensją stażystki, obiecano mi podwyżkę na wiosnę, ale ją odroczono, bo "biedna firma straciła podczas pandemii", po kolejnych błaganiach o podwyżkę znowu nasza apteka została pominięta, bo firma zainwestowała w markę własną... Czyli rozumiem, że nie ma sensu czekać na cokolwiek (usunięte przez administratora)

Bartosz
@LOKI

To ile konkretnie zarabiasz w Ziko? Czy są tu jakieś premie dodatkowo, czy tylko podstawa? I może opiszesz też jaka atmosfera panuje w zespole? Czy pracownicy są tu dobrze traktowani? :)

Luna

Ciekawe jak firma poradzi sobie z wysypem wypowiedzeń. Pracuje w aptece, która ma naprawdę ładne obroty, a mimo tego ani razu nie została doceniona jakąkolwiek podwyżką. W ciągu roku odeszło od nas już dwoje dobrych pracowników (magistrów farmacji). Moi koledzy mają już dość, ja również szukam pracy, nie tylko w branży farmaceutycznej. To jest nie do pomyślenia, żeby pracownik (magister), ze stażem pracy i z dobrymi opiniami od kierownika nie dostawał nawet 4 tysięcy netto (w sumie do tych 4 tys to brakuje mi dobrych paru zielonych)... Mam już dość czekania na wątpliwą podwyżkę, tym bardziej, że w innych firmach na wejściu proponują dużo więcej i większość aptek zapewnia ludzkie warunki pracy (nie szkoda im kasy, na krzesło na froncie). Firma upadnie jeśli nie zrozumie, że za jej sukcesem stoją ludzie

Witam, jak wyglada proces rekrutacji na technika Farmaceutycznego? Jakie zadaja pytania?

Technik
@Kandydat

Firma Ziko chwali się profesjonalną rekrutacją, ale ja jej nie zauważyłem. Tak jak wszędzie, czyli bez szału. Zatrudniają każdego, bo nie ma ludzi do pracy.

Wanda
@Technik

Cześć, niestety nie wiem jak dokładniej wyglądają rekrutacje w innych miejscach. Możesz opisać jak to przebiega dokładnie w Ziko? Czy faktycznie zatrudniają każdego? Nie trzeba spełniać określonych wymagań? :P

Za nic mają pracowników pracujących a aptekach, a przecież właśnie dzięki nim to wszystko działa i dalej funkcjonuje bo to oni zarabiają na WSZYSTKICH w tej firmie. Szczególnie pani koordynator BKH nie ma szacunku do pracowników i najlepiei jakby pracowali za miskę ryzu. Nie polecam nikomu i mam nadzieję że tę panią dobiegnie karma

persefona

zdecydowanie sie zgadzam, karma wróci i spotkamy sie z BKH ale na sali sądowej za (usunięte przez administratora) zastraszanie, podsłuchiwanie prywatnych rozmów i usuwanie maili ze skrzynki kierowniczej. chociaż z tego co sie orientuje to inni regionalni nie chca być gorsi i wdrażają jej praktyki u siebie.

moniq
@persefona

poznałam tego babsztyla, od tego momentu odmawiam wyjazdów na nadgodziny w jej rodzinne strony, lubię tamte dziewczyny, ale skoro BKH traktuje ludzi jak bydło, to niech pastucha sama idzie na pole.

Ciekawska
@moniq

Czym ta Pani zasłużyla sobie na takie negatywne opinie? Uchylcie rąbka tajemnicy :)

Kell

Ziko robi sie dobre dla klienta kosztem pracownika, a to chyba nie oto chodzi ,zeby kogos wykorzystywac jak pracownika biedronki..

Majka
@Kell

Ale pracownik biedry zarabia teraz więcej od technika farmaceutycznego w aptece. Niestety.

prawda
@Majka

i mniejsza odpowiedzialność, i usiądzie sobie :)

Praca w Lidlu
@prawda

W Lidlu zarabia się więcej ,3tys podstawa plus dobry socjal, dofinansowania, jak się jest chorym mozna iść na L4 bo tak to nie jest mile widziane, do toalety można normalnie pójść, wypić wodę,praca lżejsza

Niemarudząca
@Praca w Lidlu

Proponuję zatrudnić się w Lidlu. Zamiast wylewać żale trzeba przejść do czynu. Czytając co piszecie to zastanawiam się czy pracujemy w tej samej firmie.

Mija
@prawda

Ma krzesło, ma bony świąteczne i nie bierze odpowiedzialności za to czy sprzeda klientowi banana czy jabłko...

Li
@Niemarudząca

Gdzie pan/pani pracuje, że jest zadowolony/na z pracy?

Niemarudząca
@Li

W Warszawie.

Tinctura
@Niemarudząca

Oczywiście, jeżeli siedzisz w kacie na KENie i tylko klikasz recepty, to naprawdę musi być ideolo.

Pani Prezes! Pani Beato. Pani Kierownik ds. Farmaceutycznych!. Pani Anno! Gdzie się podziało to stare dobre ZiKo. Ziko gdzie praca to był zaszczyt i przyjemność! To była naprawde onegdaj dobra Firma. Teraz to jest kouchoz już na miarę Dr. Maxsa. Nakupiliście mase prywatnych aptek. Kupilście problemy. Masa dobrych ludzi odeszła! Erwin, Michał, masa magistrów, techników i dermokonsultantek. Erwin to z każdym umiał rozmawiać. Do każdego dotrzeć. Pogadał i z kierownikiem i z technikiem i ze sprzątającą. Za to nowa Pani madam Joanna traktuje ludzi jak plebs. Gemini, DOZ, Wielkopolskie! To są Firmy przez duże F. Ziko przez małe f. Szkoda

Aptekarka
@Marcin

Brawo, brawo i jeszcze raz brawo !!!! P. Anny już dawno nie powinno w tej firmie być !!!!

Tinctura
@Aptekarka

Dla równowagi w przyrodzie trzeba zrobić audyt i zweryfikować jak merytorycznie pracuje nasz kierownik do spraw farmaceutycznych. Czy faktycznie tak lege artis pracuje i czy decyzje są podejmowane zasadnie, czy impulsywnie. A co do faktu, czy pani prezes wie co się wyprawia - nie ważne co, ważne ze 10go zgaszą się wypłata. Niech sztab ludzi robi wszystko, żeby kasa się zgadzała.. niestety, taka prawda, a podkreślała na spotkaniu rocznym, że tez jest farmaceuta i docenia nasze ogromne bla bla starania w tych ciężkich czasach.

Wiadomo coś o podwyżkach? Temat ucichł

Karina
@Paweł

Pawle, kto dostał ten dostał, trzeba pielęgnować okolice rektalne regionalnego, wtedy będzie aneks.

@Paweł

Naprawdę? My mieliśmy obiecane podwyżki na wiosnę, potem był tekst o covid i odłożyli temat...

Iks

Na jaką pensję netto może liczyć Pomoc Apteczna w Warszawie?

Zostaw merytoryczną opinię o Ziko Apteka Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Ziko Apteka Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Ziko Apteka Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 160.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ziko Apteka Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 105, z czego 16 to opinie pozytywne, 40 to opinie negatywne, a 49 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Ziko Apteka Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Ziko Apteka Sp. z o.o. napisali 14 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Ziko Apteka Sp. z o.o.