Opinie o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o w Polkowice

Branże: Produkcja silników samochodowych

FA3

Bardzo dobrze i niech nigdy nie wracaja

Zamiast kozioł powinieneś mieć pseudonim Baran. Współczuje głupoty.

To co tu jeszcze robisz. Ewakuuj się.

Podrzegacz sie uaktywnil

Boleś

W imieniu swoim i pracowników dziękujemy związkom za pomoc dla każdego pracownika który potrzebuje pomocy i zawsze starają się stawać i walczyć o prawa pracownika. Jesteście naszym oparciem oraz wprowadzacie przyjazną atmosferę w pracy. Według mnie powinniście mieć większe składki od nas za trud jaki wkładacie między pracownikami a firmą żeby była dobra relacja. Dziękujemy.

@Boleś

Przede wszystkim dziękujemy że pracownicy muszą iść na nockę dzień przed wigilia oraz między świętami do pracy na antoninku, na prawdę wielki graty

Szansa
@Boleś

A ja się cieszę, że w wogule mamy pracę. Mogę nawet pracować święta za normalną stawkę. Cieszmy się z pracy, bo ona sama jest nagrodą.

@Szansa

Kolejny debil takich vw potrzebuje na przyjmowali suszfoli z Ukrainy nie ważne gdzie i wiara osrana chodzi i tak będą zwalniać od następnego roku t6 nie będzie produkcji 8 na ra pa założysz tak jak ty bo widzę że jesteś przygłup to rób w święta nawet za afriko

@Messi

Nie obrażaj ludzi. Obojętnie skąd są pracownicy, z jakiego kraju, należy się szacunek. Czytając tego posta można odnieść wrażenie, że miotasz się w swojej niemocy i szukasz winnych.

Boleś

Od kiedy wy związkowcy kogokolwiek szanujecie? Najwięcej trąbicie o szacunku a potem wypisujcie takie zniewagi że masakra no ale w hipokryzji zawsze byliście mocni. Ale nie odbiegając od tematu od którego tak zgrabnie próbujecie uciec, było 8000 a teraz w zamian za to ludzi do roboty i niech się cieszą że prace mają, haha nie słyszałem żebyście wogole protestowali. Wiadomo układ był i się nie stracie teraz, a to dopiero początek, ludzie w przyszłym roku zobaczą jakie im atrakcje uszykowany ich kochane związki...

@Szansa

Kolejny związkowiec piszący bzdury pod przykrywką żeby siać propagandę jak to super będzie spędzić święta w pracy, a wiecie drodzy koledzy co związkowcy będą w tym czasie robić? Będą leżeć do góry swoimi upasionymi brzuchami i się z was śmiać

Robotnica
@Boleś

Mi związki pomogły. Mamy bony i premie za pracę.

Puszczają nerwy? Nikt nie zgadza się z twoimi opiniami? Biedaczku.

Azrael

Zejdź na produkcję do chłopaków i im to powiedz (usunięte przez administratora)a najlepiej na parkingu po pracy to zobaczysz co myślą o waszych pomysłach

@Azrael

Jak schodzę na parking to wszyscy się chowają w samochodach.

Boleś

Jak zawsze kiedy brak argumentów, związki próbują odwrocic uwagę pseudo wpisami, niedługo wyjdą wasze machlojki i ludzie wam podziekuja

Boleś

I nie próbujcie związkowcy wciągać w to HR czy Kierownictwa, marna sztuczka ale oni nie są winni waszej pseudo działalności

@Boleś

współczuje obsesji na tle związku zawodowego. Znajdź sobie jakieś hobby.

@Boleś

Jakie masz argumenty? Fakty? Tylko grzejesz. Musisz być strasznie z nudnym człowiekiem skoro cały czas wypisujesz bzdury.

ty to się możesz tylko „dołonczyć” nieuku.

Boleś

Współczuję życia w stylu (usunięte przez administratora)

Boleś

Pamiętajmy że jako pracownicy jesteśmy nikim. Zawsze to sobie powtarzam i lepiej się mi pracuje

@Boleś

Pracownicy nie są nikim, ale cieszę się że związkowcy nie ukrywają swoich prawdziwych intencji co myślą o pracownikach, dla was to (usunięte przez administratora) do płacenia składek

Boleś

No proszę i wracamy do starego tematu, kiedy pytasz związki np o poziom uzwiazkowienia albo co się dzieje z kasą ze składek to się nie interesuj a teraz ja mam się tłumaczyć hahaha odpowiem c i to samo NIE INTERESUJ SIE SKAD MAM INFORMACJE!!!

Zwykła pracownica
@Boleś

Ja uwarzam że związki powinny mieć płacone więcej. Jako zwykła pracownica uwarzam że stówka odjęta od pensji na związki jest jak najbardziej ok, a my nie zbiedniejemy

@Zwykła pracownica

Zapomniałaś zwykła pracownica z biura związków, z wypłata od pracodawcy wyciągasz jeszcze pazerne łapska po skladki

Azrael

Znalazł się wykształcony, wielkie panisko granatem od pługa oderwany, zapomniało się już jak śrubki skrecales na lince? Teraz masz się za lepszego bo się do koryta udało dorwać? Przypominam że poza tym śmiesznym układem nic nie znaczysz, z pewnością poza tą firmą twój wpis o byciu związkowcem urzeknie każdego pracodawcę, normalnie będą się zabijać o ciebie, jesteś nikim i tylko ten układ cię chroni ale jesteś takim samym robolem jak ja

@Azrael

Nigdy nie kryłem, ze jestem robolem i nie zapomniałem jak się skręca śrubki gdyż dalej to robię. Dla ciebie każdy co ma inny pogląd niż ty jest gorszy i trzeba go obrażać. Nawet cieszę się ze piszesz w ten sposób gdyż wystawiasz sobie opinie. Zacytuje jeszcze raz słowa piosenki „ mały, (usunięte przez administratora) takich wielu jest jak ty”. Mam nadzieje ze nie sprawi tobie trudności zrozumienie tego zdania i nie skupisz się na słowie (usunięte przez administratora) tylko na przekazie jakie niesie.

Azrael

Siedzisz w biurze związków i wszyscy to wiedzą, odwaliło od władzy, taka prawda. A co do obrażania, jak ktoś obraża ale jest ci na rękę to nie zwracasz uwagi, wtedy wszystko jest ok, można to zwyzywać kogo się od najgorszych byle by to był wróg związków a według ciebie nie zgadzam się innymi? Nie zgadzam się że związkami i to ci przeszkadza bo pilnujesz własnego koryta i tyle sciemniaczu

Boleś

Jesteśmy zwykłymi robolami. Buty powinniśmy całować związkom za to jak się dla nas poświęcają

@Azrael

Jak widzisz kolego związki potrafią tylko obrażać

Boleś

Boli was że wyciagam prawdę na wierzch

Emil
@Boleś

Widać ze pochodzisz z PGR a Wieśwagen ci życie uratował .

Zwykły pracownik

Dziękujemy związkom za to że starają się o godną pracę dla nas. Składki nie idą na marne co wiencej jestem za ich podwyższeniem bo dzięki związkom mamy godne traktowanie i pensje

@Zwykły pracownik

Ja też dziękuję. Kocham związki i mogę płacić na nie więcej. Zawsze nam pomagają w pracy.

pyrka
@Boleś

Dziękujemy związkom i przepraszamy Was za wpisy żałosnych małych niedowartościowanych ludzi

@pyrka

Kolega chyba się zastanawiał :) lecz szkolenia do tej pory nie ma :(

@Boleś

Żałosne jest to wasze podszywanie się, widać jakie DNO osiągnęliście, teraz widać co robicie cały dzień za składki ciężko pracujących, siedzicie na go worku i siejecie propagandę sukcesu

Jerzy
@Zwykły pracownik

To już kolejny tego typu wpis. Nie wiem po co to robicie. Mi zwiazki są totalnie obojętne ale wprowadzacie tylko niepotrzebne zamieszanie i odciagacie uwagę od naprawdę waznych rzeczy

@Jerzy

Dzięki związkom mamy godną pracę i płacę. To związki zawodowe robią wszystko żebyśmy mieli premie i bony świąteczne. Składki na nich powinny być wyższe.

@Boleś

To jest strona Polkowic głębie a nie VW tylko umiesz żale lać .

@Marcin

To jakiś związkowiec podszywający się pod innych, potrafia tylko obrażać z braku argumentów, ludzie się wypisują na potęgę ale po ich wpisach widać że tok myślenia taki sam jak niedawno przymkniety związkowiec z biedronki za dobieranie się do pracownic, widać władza deprawuje... Ale najgłośniej krzyczą o szacunku i merytorycznej rozmowie gdy ktoś im pocisnie...

@Boleś

Tak związki nam wywalczyły że musimy iść na nockę przed wigilia, niby tyle mają do powiedzenia a jak przychodzi co do czego to klepią co im zarząd karze!

@Boleś

Nawet nie wiesz ile zwionzki pomogły ludziom. Zapytaj się na zakładzie. Kilkadziesiąt osób to potwierdzi że zwionzki są niezbędne dla nas zwykłych roboli. Dzięki nim każdy może się rozwijać w firmie i awansować

Co do ortografii to chce się odnieść do twojego poprzedniego postu. 1. Nie piszemy w naszym języku „ suszfol” tylko „ szuszfol” 2. Nie piszemy „ nie ważne” tylko „nieważne” Nie obrażaj ludzi.

Liniowa

Witam. Mam pytanie. Czy znajdzie się tu osoba która chciała udać by się na Poznań? Tzn zamienic się ze mną. Pytam bo niekiedy komuś bardziej by pasował Antoninek niż Września z dojazdami itp. Jeśli ktoś taki jest to poproszę o wpis pod tym postem. Dziękuję.

VW poznan
@Liniowa

Ja pracuję w Antoninku chętnie zamienię się na wrześnie

Zadowolony
@Liniowa

Jak mogę podpowiedzieć to takie listy prowadzi dział personalny razem z solidarnością, inaczej nie ma szans zmienić zakład . Ja się przeniosłem z Wrześni na Poznań, trochę to trwało ale jestem zadowolony. Pozdrawiam

Liniowa
@Zadowolony

Chodzi mi o to że pracuje na Wrześni a właśnie mnie przenieśli na Poznań a niezbyt mi to pasuje pod różnymi względami.

@Liniowa

Idź do związków na pewno pomogą hahaha Ciekawe jaki kit ci wcisną

@Boleś

Gdyby powiedzieć o Tobie błazen to Stańczyk by się obraził.

Boleś

Różnica między Mną, Stańczykiem i tobą jest taka że ani Ja ani Stańczyk nie byliśmy pasożytami żerującymi na cudzej pracy...

Kocurrr
@Liniowa

A to nie lepiej iść do personalnego i załatwić? Między inymi od tego są a przynajmniej wszystko oficjalnie a nie na byle forum

Lakiernik

typowo, oczekiwania doswiadczenie itd

pyrka

zwiazki bliżej pracownika zapraszamy na linie nie widać was wcale

@pyrka

Polecam wziąć się do roboty.

@Boleś

Właśnie drodze związkowcy weźcie się do roboty i przestańcie się po innych podszywać, jesteście z tymi swoimi metodami (usunięte przez administratora) widać jak się nie ma argumentów to się sieje propagandę i dezinformację rodem ze wschodu metody...

Ostatni bastion

Witam wszystkich zgromadzonych na forum,chciałbym na początku zaznaczyć, ze nie jest to hejt w stronę lracodawcy ani solidarności, jest to tylko stwierdzenie pewnych faktów, pracuje w tej firmie 8 lat, posiadam grupę aż 3A, czyli miałem jedna podwyżkę, potrafię zrobić w roku ponad 200h, nie pyskuje, robię swoje, zawsze uprzejmy jak należy itd, jestem spawaczem(w tej firmie jest to w żaden sposób niedocenione) dziś spotkałem się z kolega, który zaczął prace w swarzędzkiej firmie produkującej części do mebli na literkę B z pomarańczowym logiem, po dłuższej rozmowie przeszliśmy na temat zarobków i tutaj dostałem szoku, człowiek, który zaczął dopiero prace i jest tam pół roku, zarobił więcej niż ja po tylu latach tutaj w wielkim teoretycznie mocarnym Vw, porównywana była zwykła tzw „gola” wypłata bez nadgodzin pełen miesiąc, jestem wręcz załamany i zdołowany, po tylu latach, może nie jest to jakoś mega mega długo, ale jednak minęło trochę czasu, zarabiam mniej niż ktoś kto pracuje pół roku, w podobnej firmie z systemem 3 zmianowym, ta firma to powinna być zmiażdżona przez takiego Vw jeśli chodzi o zarobki, wychodzi na to, ze mniejsze grono jest korzystniejsze bo bardziej dbają tam o pracownika i go doceniają, dziś poczułem się jak zwykła cyferka z podejściem od pracodawcy „zostanie to zostanie, nie to przyjdzie następny” nie dziwie się już ludziom, którzy od dawna mówią, ze pracownik przestał być tutaj jakkolwiek szanowany, popieram wpisy, ze niestety z roku na rok jest coraz gorzej, sam widze to po sobie, nie wiem już co trzeba robić żeby dostać te podwyżki, tymbardziej, ze nie są to jakieś wysokie kwoty, tylko skromne 100 zł wychodzi na podgrupę, co negocjacje jest niby ich więcej, ale mam wrażenie, ze nikt tego nie reguluje, tak naprawdę jeden może dostawać co roku a drugi nie dostanie w ogóle, powinny być określone jakieś jasne zasady, nie oczekuje cudów , ale uważam ze chociaż ta 4 grupa po 7/8/9 latach pracy powinna być czymś normalnym, oczywiście teraz wielu powie, ze na pewno się obijam, choruje itd, otóż nie i to właśnie powoduje, ze jestem jeszcze bardziej załamany, wszystko zależy gdzie się trafi na jakiego człowieka(majstra) a z tym jest różnie dlatego tak jak pisałem powinny być jasne określone zasady podwyżkowe, stażowe itd, zastanawiam sie czy po prostu nie zmienić pracy bo skoro jestem po latach na gorszej pozycji niż ktoś kto pracuje pół roku w zakładzie, który nie umywa się do Vw to gdzie będę za kolejne 8 lat? Jest tragedia i przestaje się dziwic negatywnym wpisom i tym, ze opinia na temat firmy poszła ostro w dół, sam byłem świadkiem masowych zwolnień (nieprzedłużania umów) a po krótkim czasie przyjmowano następnych ludzi, dobre czasy już chyba za nami, człowiek wierzył, ze naprawdę trafił gdzieś, gdzie każdy by chciał pracować, ale zmieniło się to o 180 stopni, dlatego niestety nie moge na przykładzie własnym polecić tej pracy młodym, dobre czasy się skończyły i uważam, ze jeżeli macie jakieś ambicje, kombinujcie gdzieś indziej niż tu, nie jestem JesCze stary, ale na mnie chyba tez już pora, nie sądziłem ze przyjdą w tym zakładzie takie (kiepskie) czasy, kiedyś wielu wiele by dało o prace tutaj, dziś chętnych za bardzo nie ma wiec chyba o czymś to świadczy,załamka

@Ostatni bastion

A to dziwne bo według związkowców jest eldorado

@Boleś

Bolus jak ci źle to się zwolnij zrob miejsce dla tych co chcą pracować

@Boleś

Gość pisze opinie, pisze wprost, że nie hejtuje ani solidarności ani pracodawcy, a ty już swoje gierki zaczynasz. Odpuść, nie warto

Lepiej usunąć związki

A co prawda boli?

@Boleś

ale co to za prawda? wyssane z palaca jakieś info?

@zenon

Wyssane z palca to są wasze obietnice pomocy ludziom i walki o ich prawa, o bonusach nie wspomnę

@Boleś

Nie wiem co masz na myśli, wyjdź z biura i popatrz na beton, tam rozgrywa się najwięcej spraw. o bonus sie walczy, ale co ty możesz wiedzieć o tej walce, jak najłatwiej jest krytykować działania innych. Czyż nie jest tak, że to właśnie działania bolą i rażą w oczy ?

@zenon

Bolą to wasze ściemy!! Często rozmawiam z ludźmi z produkcji i wiem że opinia o związkach jest lekko mówiąc słabiutka, głównie przez wasze działania a raczej ich brak, nikt na waszą pomoc już się nawet nie ludzi a wystarczy poczytać na Fejsie wasze wpisy żeby zauważyć że rządzona juz ostro na mózg wam wjechała, macie ludzi za zło konieczne i taka prawda o was, ludzie dla was są od płacenia składek i najlepiej żeby się nie pokazywali

@zenon

Ja mam takie pytanie, czy uważasz, ze na przestrzeni ostatnich paru lat dzieje się lepiej czy gorzej w zakładach Vw? Czy komentarze na portalu Facebook dają coś do myślenia czy nadal jest myślenie, ze to garstka wywrotowców? W mojej opinii niezadowolenie jest takie jakiego nigdy nie było, ostatni raz taka atmosfera była w trybie 17 zmianowym w Poznaniu, teraz jest jeszcze chyba gorzej, co do bonusu, nawet jeśli będzie Ok fajnie wiadomo żaden pieniądz nie śmierdzi nie neguje tego, ale bonus to będzie tylko zamknięcie „twarzy” wszystkim, co on zmieni, co zmieni załóżmy takie 5 tysięcy bonusu, oczywiście to zawsze coś i nie twierdze ze to złe, ale niskie grupy zostaną jak zostały, a to od podstawy wszystko w tym zakładzie jest liczone, takich ludzi jak ja z grupami 3a,3b ze stażem 8 lat do góry są setki! Nikt tego nie reguluje, tak naprawdę jeden może dostawać co roku a drugi w ogóle, tu jest problem, nie ma żadnych określonych reguł, wszystko prawie jest wyłącznie po układach, jest naprawdę sporo ludzi niezadowolonych bo zmierzamy w złym kierunku, przyznasz chociaż to czy może powiesz ze jest kolorowo tylko jak zwykle ludzie wymyślają?

@Ostatni bastion

W pełni popieram, jest tragicznie, odchodzą ludzie na potęgę zarówno specjaliści jak i doświadczeni pracownicy z linii, bonus nie zmienia wiele... Zresztą go nie ma na chwilę obecną, ale mniejsza o to, pracownik na linii nie może liczyć na więcej 3c i to jest jego ściana której nie przeskoczy, zwłaszcza sfrustrowani mogą być pracownicy którzy nie dość że ciężko pracują przez lata to jeszcze kończą studia, niejednokrotnie kierunkowe ale kogo to obchodzi, mają zgnić na tej lince, nie mają żadnej perspektywy, a związki które mają robić wszystko aby tym ludziom pomagać mają ich wszystkich gdzieś i traktują jak jakichś natrętnych petentów i niewdzięcznikow którzy powinni ich po nogach całować za tę 3g czy tam 3 c albo za bramę jak się nie podoba, w biurach niestety to samo, ludzi się ma za nic, od związków pomocy żadnej bo są zbyt tchórzliwe żeby walczyć o pracownika biurowego z kierownikami, lepiej olać temat niech taki spada bo biurowy to przecież nie jest pełnoprawny członek, tak też ludzie odchodzą ale refleksji żadnej, wszyscy którzy coś piszą negatywnego to wrogowie i (usunięte przez administratora)

@Ostatni bastion

a czy niezadowolenie występuje tylko u pracowników vw czy moze w całym kraju? i kto jest winny temu co się dzieje w Poznaniu?

@Boleś

negatywnie piszesz ty. jeżeli związki nic nie robią to skąd masz ppe, pakiet medyczny, podwyżki, bonusy itp? czy ty myślisz, że pracodawca ci cokolwiek da?

@zenon

Wez się koleś ogarnij to dziś jest wszędzie i to w firmach które nie mają związków, to już są absolutne standardy a ty się jarasz jakby to związki załatwiły haha, gdyby tego nie było to by rynek sam zweryfikował czy ludzie by tu dalej pracowali i żadna w tym wasza zasluga

@zenon

Dobrze że nie napisałeś jeszcze że dzięki związkom nie biją pracowników

Normalny
@Azrael

Kto wie? Może jak jeden czy drugi majster czy lider by wiedział, ze nikt go nie pilnuje to by robił całkiem co mu sie podoba, jak by to była jego firma i wtedy by mogło do różnych akcji dochodzić co teraz sa nie do pomyślenia w VW, jak to jest u różnych innych prywaciarzy?

@Boleś

to skoro pracodawca tak chętnie daje to dlaczego o każdą podwyzke, bonus trzeba walczyc?

@zenon

Ale kto walczy? Walczy każdy pracownik we własnym zakresie bo nie wy, od przestrzegania prawa są odpowiednie instytucje, Mnie pomogły bo wam się tych opasłych (usunięte przez administratora) Nie chciało ruszyć, wy nic nie możecie w tej firmie i chodzicie na smyczy zarzadu

@Normalny

Tak wy już stoicie na straży bezpieczeństwa w tej firmie hahah chyba na straży składek i swoich przywileji

@Boleś

każdy osobno idzie i rozmawia z zarządem? chyba komuś zaczyna barkować argumentów ...

@Boleś

Co? Znów wypływ nienawiści bo kolejny raz udało się coś Solidarności wywalczyć? Żółć zalewa że kolejny argument wytrącili z twoich zawistnych rączek.

@Boleś

Piszesz ze tobie tak zle w VW a z drugiej strony ze sam musiałeś walczyć o swoje. Odnoszę wrażenie, ze bardzo słaby wynik tej twojej rozmowy z pracodawcą.

@zenon

Miałem na myśli np rozmowę podczas MAGa manipulancie

Boleś

Dawaj co takiego wywaliczyli, no chętnie posłucham i się dowiem

Boleś

Wynik był dobry zaraz po tym jak przestaliscie być w tych rozmowach moim przedstawicielem

@Boleś

Nie douczony i niewyedukowany w tym temacie Bolesiu. - wyższe niż kodeksowe dopłaty do nadgodzin - PPE zamiast PPK gdzie pracownik musi dopłacać ze swoich. - zamiast 37% odpisu na fundusz socjalny 170% świąteczne+wakacyjne - różne bonusy czy wzrosty podstawy - dopłaty do odróbek Każdy sam do zarządu po to nie chodzi tylko wnioskuje związek. Teraz popluj troche jadem i kłam, że to twoja zasługa lub że VW samo to daje. Zazdrość, zawiść, i wściekłość wychodzi z twoich wypowiedzi. Nic konstruktywnego.

Ostatni bastion

Niech nadgodziny wrócą do kodeksowego zapisu to nikt nie będzie chodził, już teraz przy tych cenach paliwa itd srednio się opłaca, wakacyjne i świąteczne jest teraz w każdej większej firmie, każda większa firma daje już nawet lepsze stawki jak tutaj po x latach pracy o czym pisałem wcześniej! I to nie są wyssane z palca bzdury tylko fakty, teraz zastanów się kto by pozostał w tej firmie gdyby tych dodatków nie było, jest to praca 3 zminowa i wcale nie lekka na niektórych obszarach, czy naprawdę tak ciężko przyznać, ze jest niestwty gorzej i idziemy w złym kierunku, dlaczego na sile jest ciagle wybielanie, dlaczego dziś już nikt sie tak nie pcha drzwiami i oknami do firmy tylko trzeba szukać z poleceń itd? Co się musi stać, żeby przyznać, ze niestety ale się pogorszyło?

Boleś

Zanim kolejny raz zaczniesz opowiadać bajki z mchu i paproci, weź tabletki te od psychiatry... Potem przejrzyj oferty pracy ale na leżąco żeby cię nie przytłoczył fakt że te wszystkie wspaniałości o których piszesz to już standardy a wiele firm oferuje o wiele więcej... Wiele z tych firm nawet nie ma związków ale rozumieją rynek pracy i wiedzą że dobry i doświadczony pracownik to wartość nadrzędna a wszystko inne bez tego pracownika nie zrobi się samo

@Ostatni bastion

Nie przyznają się do tego, o tym możesz zapomnieć będą po tysiąc razy powtarzać że jest super i że to wyłącznie ich zasługa aż zaczniesz się zastanawiać czy to z tobą jest coś nie tak... Taka taktyka jak w tym starym kabarecie - zepsuło się koło od traktora - ale trzy są dobre!!!

@Boleś

Ta, powinieneś nazywać się Żwirek i przestać popalać tego muchomorka pod paprotką. Pracodawca ma przede wszystkim na uwadze wynik firmy i to jest jego dobro nadrzędne. Naprawdę ostro się spaliłeś. No wyszedł ci ten zarcik. Nie powiem.

Boleś

Idź dalej żyj swoją alternatywna rzeczywistościa i pasożytniczym trybem życia związkowca, nie stanowicie żadnej realnej siły, potraficie już tylko straszyć ludzi że czeka ich tragedia gdy was nie będzie, ale prawda jest taka że nic się kompletnie bez wąż nie zmieni, jeśli pracodawca będzie chciał utrzymać pracowników stworzy im warunki albo ci odejdą z wami czy bez was...

@Boleś

Bywasz piekącym jadem trollów Na internetowym forum Vivat Polonia frustrata! Vivat Dąs Psychopata! Jam nieudacznik grafoman i śmieć Tylko tu możesz być bogiem - na wszystkich podnosisz nogę Załatwiasz te sprawę jak pies Bardzo to do ciebie pasuje

Młody
@Normalny

Dokładnie tak jest weźcie się za liderów za szantaz z nadgodzinami mają swoje umiejętności które wykorzystują i potrafią szantażowac aby chodzić na nadgodziny.......Są szkoleni????chyba tak mi się wydaje.

Boleś

Napisał ten który zarzuca ludziom brak kultury ..

@Młody

Idź do związków, przecież się tak chwala że gdyby nie oni to pracodawca by robił co chciał, niech się wykarza

Szczepan

Mam spore wątpliwości co do zasług Solidarności w tej kwestii. Akurat bonusy i dodatki to vv daje a nie związek załatwia

@Boleś

Co w tym niekulturalnego? Jesteś internetowym trollem. To jest fakt.

Jon
@Szczepan

To idź do pracodawcy i powiedz aby dal tobie więcej kasy ciekawe który da ci podwyżkę do którego cie wpuszcza a przedewsxystkim zesrasz się że strachu i nie pójdziesz

starszy
@Młody

dokładnie tak niech liderzy sami robią nadgodziny a tak naprawdę to powinni pracować na linii wtedy może poprawiła by się atmosfera a związki które walczyły o wolne soboty teraz zafundowały nam odróbki w niedziele niech sami przyjdą odrabiać niedzielami nocki nikt się nie pyta załogi czy tak chcą

@starszy

Bo związki mają to gdzieś, jest bonus? Ano jest a jakim kosztem to się dopiero okarze jak wywala z pracy te wszystkie worki, ciekawe gdzie będą związki które teraz tak chętnie kosza skladki

Abazur
@Boleś

A no za rokt5 nie będą robić i z2, 5 ysiaca na bruk zobaczymy czy Pan olbrys obroni ich ważne że (usunięte przez administratora) ma posade

Uratowany
@Abazur

Wiem, ze olbrys i solidarnosc będą bronić swoich członków, ja dostałem umowę na stale tylko dla tego ze jestem członkiem związku bo majster chciał mnie wywalić

@Abazur

Podnies ten klosz wyżej na łepetynie bo ci oczy zasłania jak piszesz.

@Boleś

Zastanów się w końcu czego chcesz. Ostatnio pisałeś ze nic nie wywalczyli, teraz jak wynegocjowali bonus to złe, bo jakim to będzie kosztem? Nie wszystko jest „be” panie przemądrzały.

@Boleś

No widzisz jaki jesteś niewiarygodny? Pisałeś ze nie wywalczą bonusu a tu taka niespodzianka! No i takie b.y.d.l.e jak ty tez je otrzyma.

Boleś

Poczytaj sobie dokladnie co pisałem, jednak brak umiejętności czytania ze zrozumieniem to w biurze związków wasza cechą wspólna

@Boleś

Po głębszym zastanowieniu nad moim zachowaniem i po tym co załatwiła Solidarność chciałbym bardzo serdecznie przeprosić wszystkich związkowców za moje złe słowa na nich. Koleżanki i koledzy - już więcej nie będę. Jestem dumny, że mamy w VW taką reprezentację. Obiecuje że odtąd będę wspierał. Już wiem na co przeznaczę wyrównanie 8 tysiaków, fajnie że nie będzie od tego składki związkowej.

@Boleś

Tak to obserwuje z boku i powiem że się ekipa że związków sama tymi wpisami ośmiesza, no ale trzeba się jakoś dowartościować skoro u ludzi poparcia brak

@Boleś

Tak przemyślałem sobie wszystko i całe 8000 zł przekaże na kupno papieru toaletowego z nadrukiem logo solidarności które ustawie w każdym kibelku firmy aby ludzie mogli okazać należny jej szacunek

@Boleś

Widzisz, ty się nawet bez związku załatwić nie potrafisz.

Stary pelikan

Takich jak ty (usunięte przez administratora) potrzeba dadzą ochłapy 8000 brutto rozłożone na 2 lub 3 lata a cholota się cieszy i będzie wielkiemu Panu piotrusiowy zawdzięczać i składki dalej płacić żenada w (usunięte przez administratora)

Boleś

Chce tylko aby wszyscy mogli wam oddać należny szacunek w jedyny słuszny sposób

darek
@Boleś

To nie bierz 8000 zl .Lapy nie wyciagaj(usunięte przez administratora).Za to To Pwinniu nie wywalic Na ZBITY (usunięte przez administratora)

Monter

Normalny człowiek jak juz tam nie pracuje to ma ta firmę gdzieś i nie wchodzi na fora jej poświęcone, no ale widać tobie (usunięte przez administratora) ściska ze cały czas sie udzielasz?

Nemo
@Ostatni bastion

Szybko się obudziłeś że ta firma powinna mieć logo na g a nie VW a na której zmianie pracujesz i u którego lidera dupowlaza pochwal się nie boj się ha ha

@Nemo

W tej firmie jedynymi szkodnikami są związki, nie ma gorszego przykładu pasożyta w środowisku

@Boleś

Jedyny szkodnik w tej firmie to właśnie ty bolek kłamcą

Kot
@Boleś 2

I tu sie mylisz bo ten co sie podpisuje Boleś nie jest „w tej firmie” tylko jakiś anonim na Gowork. W realu to jest jakiś człowiek, mężczyzna lub kobieta podstawiony po to żeby hejtowac solidarnosc, zeby osłabiać związek bo niektórych bardzo boli, że muszą się z nim liczyć i że jest w vw taki mocny.

@Boleś

Jeszcze raz przepraszam za tego szkodnika co sie podpisuje jak ja Boleś, podszywa pode mnie i tak zle pisze na nasze związki.

@Boleś 2

Za co przehandlowaliscie ludzi? Znowu się zgodzicie na pokrywanie postoju urlopem? Niedługo się pewnie dowiemy

@Boleś

Kogo pytasz, tutaj nie związkowców zeby ci mogli odpowiedzieć?

@Ostatni bastion

Kogo to obchodzi weź zabawki idź do domu

Mw
@zenon

Nie wyssane z palca mam kolego nie pali ciągle jest na lince chodzi na nadgodziny jak są pracuje około 10 lat a grupę ma 3b jest pracowity dokładnie wykonuje swoją pracę tylko po prostu majster woli dupowlazow i im daje grupy

Mw

żabka

związki nie widać was na liniach nie rozmawiacie z pracownikami tępo pracy podkręcone presja na nadgodziny liderzy też powinni pracować

@żabka

Czasami przychodzą pośmiać się z ludzi którzy ciężko tyrają na składki

Ktos
@Boleś

Mnie się wydaje, że pracuje na życie a czy jestem w związkach i płacę składkę czy nie to moja sprawa. Nie potrzebuje podszeptywacza typu boles czy żabka. Marne z nich autorytety.

@Ktos

A mnie się wydaje że jesteś jednym z tych biurowych bumelantów, którzy będą związki wybielać że wszystkiego bo mają w tym swój biznesik

Zwykły pracownik

Dzięki zwionzkom mogę godnie pracować i mieć godne zarobki. Dzięki nim mamy bony świąteczne. My pracownicy wam dziękujemy.

@Zwykły pracownik

Pracownicy mają godne zarobki o ile można je w dzisiejszych czasach nazwać godnymi bo ciężko zasuwają na nadgodzinach i nocnych zmianach a nie dzięki związkom ale rozumiem że podszywanie się pod zwykłego pracownika i schlebianie samemu sobie to rodzaj poprawy wizerunku..trochę marny...

@Boleś

Pracownicy zarabiają poprzez swoją ciężka prace. Jednak stawki wynagrodzeń negocjuje Solidarność. Również bonusy i inne dodatki.

Boleś

Negocjować to wy sobie możecie kolor papieru w kiblu, nie macie nic do gadania, karty rozdaje zarząd a wy jesteście króciutko na smyczy od podpisywania

Boleś

Widzę że to co się ostatnio wydarzyło z udziałem związków w Biedronce to nie odosobnione przypadki, widać jakie macie wzorce

@Boleś

Proszę już związki usunęły wpisy, co za żenada, prawda boli, widać czym się kierują

Robol
@Azrael

Związki na tym forum potrafią tylko same siebie chwalić i obrażać wszystkich którzy się z nimi nie zgadzają

Kierownik osioł

I nie tylko jechać lole i galę a szczególnie tym zomowca jak byś był na ich zmianie ci nieuki i tuki z kostrzyna

Do wszystkich to jest strona Polkowic a nie VW .Widać ze VW tłuki pracują .

@Andrzej

(usunięte przez administratora) cie to obchodzi jaka strona u was są gorsi tuki między innymi ty też chyba że nic nie robi e i galę jebiesz lub szczekasz welu przed przelozonym

Pawcio
@Messi

Ale za to jaki poziom kultury BRAWO

Azrael

W chlewie wszystkie koryta zajęte przez związkowców

Qrczak

A co to ma wspólnego z vv?

@Qrczak

No ktoś tu nie dawno się chwalił jakie to wielkie te związki że całym kraju i ze się coraz więcej wiary zapisuje, a jak się okazuje co to za towarzystwo to nagle się odcinają od centrali? Ale wali hipokryzja

@Boleś

Biedny mały czlowieczku. Wszędzie, w każdej organizacji czy to partiach, związkach, instytucjach porządku publicznego, czy w fundacjach są ludzie, którzy nie zasługują aby te organizacje reprezentować. Po to jest w Polsce prawo żeby takich ludzi ścigać. Nie znaczy to ze każdy jest taki.Na przykład ty. Jesteś hejterem obrażającym ludzi, którzy ciebie krytykują lub z tobą nie zgadzają. No i co? Zamknąć GO WORK? Gdzie byś czlowieczku swoje żale mógł wylewać. Przestał byś istnieć. Każdy zapomni.

Boleś

Ryba psuje się od głowy a waszą już od dawna toczy zgnilizna, przekonały się o tym już setki ludzi którzy mieli z wami kontakt, a go worka jest właśnie po to żeby wam takie brudy wyciągać, najchętniej byście zamietli wszystko pod dywan a tych co się nie zgadzają wydeptali w ziemii, możesz tu pisać bzdury o tym że jestem hejterem ale prawdy i tak nie zmienisz

KIWI

Niedługo zaczynam robotę w Volkswagenie. Ktoś ma rady napoczątrek?

Boleś 2

Bolus przecież oni cie uratowali przed zwolnieniem a koledze tak źle radzisz pewnie żeby cie nie wygryzł ze stanowiska bo masz dwie lewe do roboty

@Boleś 2

Gdyby mi pomogli to pewnie bym koledze nie odradzał, zastanów się co piszesz

@KIWI

Daj se spokój będziesz (usunięte przez administratora) jak beduin chyba że masz układy u mistrza i lidera i będziesz mu w row wjeżdżał takich vw potrzebuje nie polecam daj se spokój za 4061 brutto na 3 zmiany to można robić ale na 1 zmianę chyba że za 4061 brutto na pół etatu jak rencista bo takich i z żółtymi będą przyjmować niedlugo

@Boleś

Wiem co pisze bo czytałem twoje wcześniejsze wypowiedzi jak dziękowałeś Solidarności

@Boleś 2

Zgadza się, tak dziękowałem że aż się wypisałem dawno temu i wszystkim radzę się wypisac

Koleś
@Boleś

Całe szczescie zwiazek działa tak, że nie trzeba sie wypisywac.

@Koleś

Jeśli się nie zapiszesz to nie musisz się wypisywać. Proste

@Boleś

Twoje rady wsadź sobie między wiersze Solidarność była jest i będzie i cały czas walczy o pracowników

@Boleś 2

Pełna zgoda, była jest i będzie zakłamana A walczy o pracowników bo ktoś składki musi płacić..

Boleś

Uwielbiam chodzić w lateksie i dostawać pejczem po swojej pupci oraz lubię dostawać ostre klapsy na mój zadeczek oraz przyjmować do swojego krateru grube męskie maczugi.

@Boleś

Gratuluje koledze że związków coming outu, na prawdę brawo boleś

Zwiazkowiec
@Azrael

A co to jest coming outu?

Azrael

To czy inaczej gratulujemy koledze że związków

Ozi

Czyli jednak na kulturalną i merytoryczną dyskusję nie ma tutaj co liczyć. Musisz mieć bardzo smutne życie kimkolwiek jesteś

obiektywny

Panie i Panowie . O waszym pozimoie świadczy tylko jedno gdzie zamieszczacie opinie o Volkswagen Poznan. No chyba że Volkswagen Poznań to Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o - Polkowice

Dokładnie masz rację a szczególnie 3(usunięte przez administratora)z kostrzyna

Dziszia

O kogo chodzi bo znam 3 nieuków z kostrzyna między innymi ci

Ktoś

Czyli klan zomowców karierowiczów i konfidentów.

@Ktoś

Dokładnie nieuki i (usunięte przez administratora) by matkę czy ojca i rodzinę sprzedali dla vw i by Niemca salutowali

Katarzyna

I każdy jeden pracownik taki jest? :P Zawsze znajdą się ludzie w pracy których nie polubimy, dziwi mnie że pracownicy nie załatwiaja takich rzeczy między sobą. W pracy nie ma możliwości porozmawiać?

Pola
@obiektywny

Daj a gdzie tu ktoś pisze o Volkswagen Poznań?????dobry jesteś........

Iniesta
@Messi

To tacy źli mam iść na montaż niby do któregoś z tych (usunięte przez administratora) z kostrzyna tak źle jest z nimi

Mietek

Już bez przesady. Nie strasz kolegi. Ja robię na montażu od dawna i daję radę

Nowy pracownik

Witam wszystkich, jestem pierwszy raz zatrudniony przez worka, dlatego chciałbym zapytać czy jest sens się do związków zapisywać? Pomagają potem wywalczyć umowę na stałe? Chodzi o konkretne odpowiedzi bo czasy ciężkie a na dzień dobry kokosów nie ma więc bez sensu płacić jeśli i tak nic z tego nie ma, to już wolę do baku wlać

@Nowy pracownik

Prześledz forum a moje zdanie poznasz, mogę Ci tylko powiedzieć tak, pomocy od nich nie dostaniesz jak będziesz dobrze pracował i będą potrzebować to może dostaniesz choć bez pewności a jak masz im składki płacić to lepiej kup chleb dla dzieci jak jej masz będzie to większy pożytek dla Ciebie i twojej rodziny

Spawacz
@Nowy pracownik

Niezła manipulacja, sam se ktos napisał pytanie i odpowiedz, tylko zeby zniechęcać do związku.

@Spawacz

Zamilcz i załóż wiadro na łeb i na kolanach do Pana Piotrusia że, wywalczyl

Nowy pracownik
@Spawacz

To już nie można zapytać? Na temat związków raczej nic dobrego na linii nie usłyszałem ale chciałem się dowiedzieć też z innego źródła, nie rozumiem tego dziwnego podejścia

@Nowy pracownik

pomagają, jak kończy się umowa warto sie zgłosić, mi pomogli. bonus też mamy przez związki wywalczony

@Nowy pracownik

Robimy bardzo dużo jako solidarność, dziś jak będziesz wracał to zerwij sobie kilka flag z okazji naszego święta i będziesz miał na zimę cz buty wycierać

@zenon

Przestań głupoty pisać chyba że jesteś z rodziny lub fumfel mistrza to tak głupoty ludzi nie wprowadzaj

Azrael

Uuuu ale się bojowy zrobiłeś aż strach się bać hehe internetowy chojrak

Z1

Wy tam macie w związku byłego zomowca doświadczonego w biciu i pałowaniu ludzi.

Spawacz
@Z1

Tylko, że on teraz jest zakładowym sip i bardzo sie stara i dba o ludzi, podziękowania i brawo Mirek!

Arek
@Spawacz

Napisz co on takiego zrobił dla ludzi , z taką przeszłością nie powinien być członkiem a co dopiero działaczem w tym waszym pseudo związku bo to jest skaza dla prawdziwej solidarności która walczyła o pracownika.

Boleś

Jeszcze raz wielkie podziękowania dla związkowców z Solidarności, dzięki nim najdalej w poniedziałek wjedzie na konto dodatkowe 8 kola.

@Boleś

Widzę że dalej podszywacie się pod innych i trzymacie swoj nędzny poziom, co się stało ? Zachwyt ludzi już zniknął i trzeba teraz samemu sobie laurki pisać?

Boleś

Widzę że macie silna potrzebę prowokacji i ataków

Bombka

Przecież to jednorazowe świadczenie. Skąd wgl taki pomysł?

Socha
@Boleś

a czy nie można tym razem sobie odpuścić? dali pieniądze i fajnie. nic tylko się cieszyć. mało która firma w ogóle o tym pomyślała.

@Socha

Zapytaj związkowców po co te prowokacje i podszywanie sie

Kobra

Witam. Czy Volkswagen stosuje się do limitu 416 nadgodzin w roku? Można zrobić więcej niż ta liczba i jakoś to obejść czy nic z tego?

Waldek
@Kobra

A po co ci więcej :)))416 nie wystarczy niektórzy 100 nie przekroczą :)Pewnie jesteś z Gniezna lub z jakiegos wygnajewa......rata urosła ????trzeba było myśleć jak się brało kredyty i raty a teraz płacz :d

@Waldek

Większych bzdur w życiu nie słyszałem. Wypowiedź w stylu nic nie wiem ale się wypowiem. Pytam o podejście pracodawcy do nadgodzin a ty mi wymyśliłaś alternatywny życiorys...

@Waldek

Tylko nikt nie chce robić (usunięte przez administratora) z Gniezna to większość se sama robotę załatwiła inna niż te je anie w obozie i sami się, zwolnili (usunięte przez administratora) od pluga oderwany gadasz na kogoś a sam jebiesz by Ci kazali wiadro na łeb założyć byś chodził szczekać i na 4 chodzić byś robił

Waldek
@Kobra

To pewnie z Jarocina jesteś tak wychodzi po gaddce twojej ;D Ewentualnie lekko Koninem zajezddza :)

@Waldek

Gościu co za różnica kto skąd jest? Jak bardzo trzeba być ograniczonym, żeby tak kategoryzować ludzi? Zadałem proste pytanie, które nie polegało na odgadnięciu skąd jestem... nie znasz odpowiedzi to się nie udzielaj.

Kobra

Uuuu... widzę ciężki przypadek trafiłem. Brak argumentów oraz brak umiejętności skonstruowania wypowiedzi, co skutkuje u ciebie atakiem słownym w postaci obrażania, do tego dochodzą wulgaryzmy, chamstwo, prostactwo i prymitywizm. I wiesz co? Tu wcale problem nie polega na tym skąd jesteś... Nie ważne czy z Gniezna, czy z Konina, Wrześni czy polkowic. Posiadasz zaburzenie psychiczne które się leczy i powinieneś coś z tym zrobić. Przemyśl to. A co do pytania, które zadałem... Dlaczego miałby ktoś mi na nie rzeczowo (w przeciwieństwie do ciebie) nie odpowiedzieć? Nie mam kontaktu do kadr, ani do osoby kompetentnej więc zapytałem tutaj.

Jarek
@Kobra

A ja widzę że musisz tu dość długo siedzieć i głupoty wypisywać gamoniu.Skoro trafiłeś na ciężki przypadek.Trafil się wyuczony widzę...

@Jarek

Widzę kolejny gamoń tak jak ty waldek i (usunięte przez administratora) Jaruś brak słów załóż wiadro na łeb IP racuj (usunięte przez administratora) chyba że jesteś z biura i podpuszczacie ludzi gamonie z wioski sami może w guwnie się tarzales a vw Ci życie uratowało (usunięte przez administratora)

Szwed

A co tu tak cicho? Chociaż w sumie to cieszę się że mnie narzekania i jadu do czytania :) pozdrawiam kolegów

Stary pelikan

Takich celów jak ty by się sprzedali za michę żarcia

Szwed

Oby na dłużej :)

Info

Diabełek lepiej do pracy trzeźwy przychodź bo też przyjedzie po ciebie seciurity;))))tylko czekaj :)))))

kos

Olo napisał: //Ludzie! zastanówcie się 2 razy zanim zechcecie tu pracować (września) praca ciężka ponad siły na linii ludzie pracują jak mrówki kręgosłup wysiada po kilku dniach. Płaca 2366 do ręki później trochę więcej ale bez ''szału,, za taką pracę.// Ja dzisiaj, nie zastanawiałbym się wcale, ta firma to jeden wielki wyzysk, bazujący na znajomościach i wcale nie jest tak że bardzo dobrze płaci! Na terenie Wrześni są firmy które dużej lepiej płacą i nie trzeba zabierać zdjęć rodziny by ich widzieć! Volkswagen to praca na okrągło i jeśli zachorujesz to nikt tobie ręki nie poda! Dobrze się zastanówcie zanim w ten niemiecki kierat pójdziecie!

Malybykwrzesnia
@kos

Podaj kolego nazwy firm we wrześni które dużo lepiej płacą bo jakoś znaleźć nie mogę tylko muszę dojeżdżać 30km.

@Malybykwrzesnia

Posłuchaj mnie, zadaj sobie odrobinę trudu jeśli tobie zależy i przyjedź do Wrześni, usiądź sobie na ryneczku na ogródkach , weź zimny kufelek i posłuchaj co ludzie mówią , nawiążesz kontakt i dowiesz się wszystkiego! Jeszcze raz powtórzę, we Wrześni są firmy gdzie znajdziesz pracę za co najmniej takie same pieniądze i nie musisz ryć jak bawół cały tydzień!!! Pozdrawiam !

gronostaj
@kos

słuchaj to nie jest miejsce dla spamerów konkurencji. jeśli chodzi o twoich kochanych pracodawców ze wrześni to mogę ci powiedzieć ze tylko jak się pojawił ten zły i planujący według ciebie zagładę to wtedy dopiero polscy uczciwi pracodawcy nie tylko zaczeli lepiej płacić ale zaczeli podpisywać z pracownikami umowy. Co i tak nie jest jeszcze sukcesm bo większośc umów jest na minimalną pensję a reszta pod stołem. Sukces! i nie musisz codzinnie pisać tego same co trzy dni temu. Chyba ze ci płacą od posta.

@gronostaj

Będę pisał kiedy mi się zechce i nie będziesz mi mówił co mam robić! Tu jest Polska a nie Niemcy!!!

@gronostaj

Widzę że z historią jesteś na bakier, to może coś przypomnę, kiedy po 89 roku zaczęto sprzedawać Polskę, zaczęto sprzedawać polskie kopalnie, stocznie , zakłady pracy, zaczęto sprzedawać cały majątek narodowy wraz z ludźmi , to była celowa polityka zachodu by Polskę uzależnić od światowych korporacji, ich celem również było skłócenie Polaków i odebranie im własnego ego! Ci twoi ''wyzwoliciele'' sami wprowadzili takie a nie inne zasady rynku w Polsce i sami doprowadzili do tego że pracodawcy musieli to zrobić( Polscy). Teraz ty, dziękujesz im za to że dali tobie pracę , a to oni są winni zaistniałej sytuacji! Znalazł się szpec od historii za chwilę powiesz że są naszymi wyzwolicielami, co!? Każdy powinien pracować , nie mówię, ale na jakiś zasadach jak powiedziała o tym w parlamencie Beata Szydło i kompletnie ją w tej materii popieram! Więc nie pisz mi banialuk o ich dobrych intencjach, bo któregoś dnia i tak dojdziesz do tego samego wniosku i będziesz zawstydzony, adwokacie!

Lee
@kos

Minąłeś sie z powołaniem,waeunki sa.jakie sa i tego nie zmienisz,albo sie na to godzisz albo nie,wybór kazdego zawsze mozna odejsć.Kandyduj na przewodniczacego Solidarnosci i wprowadź zmiany,ludzie na rekach bedą Cię nosic

gronostaj
@kos

daj spokoj to jakis platny hejter

@gronostaj

Nie płatny hejter. To facet, który tam pracował. Ma prawo do przedstawiania swojej opinii jak każdy tu. Punkt widzenia każdego jest częścią czegoś co się nazywa dyskusja i po to także załkłada się takie fora. Przedstaw swoje argumenty. Najlepiej jest pomówić faceta. Ja uważam że zawsze inwestycja dużego koncernu w jakimś regionie pobudza lokalny rynek. Nie ważne w jakim kraju. Lokalni pracodawcy wtedy wpadają w popłoch i zaczynają się ścigać o każdego pracownika. Zawróno twierdzę, że muszą zrezygnować z dotychczasowych praktyk kiedy to oni dyktowali warunki i zadbać o pracownika. Dla wielu lokalnych cwaniaków to ciężki orzech do zgryzienia, muszą obniżyć zyski. Wielu mimo to dalej kombinuje. Z drugiej strony rewolucja przemysłowa daje korporacją wielką władzę. To o czym pisał Kos. Ale wątpie czy ma to związek z tym, iż inni muszą zreygnować z zatrudniania na czarno.

@hue

Witam i dziękuję za obronę! :-)

@kos

Nie ma problemu, możemy się nie zagadzać co do roli i postrzegania VW, ale szacunek to taka rzecz która GŁÓWNIE w sieci powinna być podkreślana na każdym kroku. Pozdrawiam

@hue

ta firma wykancza ludzi i po co tam sie pchaacie tam panuje czysty wyrzysk pracownika za psie wynagrodzenie

@kos

nie dziw sie ze ludzie zwalniaja sie masowo ze vv poznan czysty wyrzysk pracownika i szukaja innego zatrudnienia

Lee
@anonin

Jakos u mnie nikt sie nie zwalnia,ewentualnie przenosza sie na Wrzesnie wiec nie bij nie potrzebnie piany

Donald

Wina Tuska

@kos

wlasnie widze ze kolega otwiera ludziom z vv poznan oczy na swiat jak ich pracodawca ich wykorzystuje ale oni tak stawiaja na swoim i tak nie wierza w to co piszesz nie dlugo sami sie przekonaja na wlasnej skorze wtedy bedzie za pozno

tutenhamon
@kos

niektórzy pracownicy całkiem niezle na tym własnie wyzysku wyciągają. koleś pracuje 11 lat w tym okreslanym przez was jako oboz zakladzie i ma na reke wiecej niz nie jeden magister ekonomii. 5 tys spokojnie i to jeszcze na umowę o prace.

Chemtralis
@kos

Bardzo dobrze powiedziane !

@gronostaj

to ty jestes hejter nie dasz sobie wytlumaczyc ze vv poznan maja cie za robota przy lince za nie za pracownika tak jak pracujcy pracownik opisuje panuje wyrzysk pracownika

@anonin

Wyrzysk? Chyba wytrysk naftaliny! Chłopie przeczytaj sobie co do Ciebie napisałem i zacznij po ludzku pisać, chyba, że jesteś robotem, który bezmyślnie wkleja pod każdym z postów ten sam zestaw zdań. Napiszę to tobie po każdym twoim postem. Póki tego nie zrozumiesz.

Uranos
@tutenhamon

Zastanawiam się skąd takie kwoty bierzecie ,5 tysięcy na rękę .Pracuje tam 15 lat i mam 5000 brutto + dodatek za brak L4 200zł.Może chwalacy się wysokimi wypłatami powiedzą wam ile mieli nadgodzin .Zapraszam magistrów ekonomii ,prawników ,lekarzy na produkcje skoro tyle zarabiamy .Tylko mając układy w tej firmie można coś osiągnąć .Ktoś powie, że tylko debile i ludzie bez ambicji tak długo pracują na lince,ale ja tam pracuje tylko dla pieniędzy .

Darek
@Uranos

Znam ludzi co pracują tyle lat co i dom postawił auto nowe i robi 12 lat na wczasy stać a ty cały czas narzekarz.Gdy bym robił tyle lat to dawno bym był dorobiony.

Darek
@Darek

Mój brat robi i ma 5000 zł co miesiąc do ręki.Glupot nie pisz.Ludzie właśnie się podorabiali w tej firmie.Najlepsza Firma.

ajzol
@Uranos

Kolega ma racje ja po 11 latach 3500 na reke nawet liczac wszelakie dodatki wakacyjne , swiateczne itp to i tak w skali roku wychodzi srednio 4000 tysiace , no chyba ze ktos robi po 100 nadgodzin to i w lidlu 4000 zarobi .

mirex_2000
@ajzol

jak jest się lewusem i ślizgaczem to się będzie całe życie zarabiać po 3500! 11 lat bez przeszeregowania???!?!?!?!!?!?!?!?!?!?!?!?!

Obserwator
@mirex_2000

czyli trzeba być cwaniakiem i mieć znajomości żeby dostawać podwyżki?To zaangażowanie w pracę i sama praca nie wystarczy w VW?

złosliwiec
@Obserwator

i właśnie tacy ludzie zachodzą daleko inni biadolą na goworku

byly pracownik
@tutenhamon

bo pewno donosi i wchodzi maistrom w t.....ta firma to terror,mobing i wyzysk.firma rodzinna odradzam.ZERO WOLNEGO

fxm
@byly pracownik

ale badziewie wypisujta ja sie z żadnym mobbingu nie spotkałem jest tyle roboty, ze nie ma to czasu

Rychu
@fxm

No to musisz nieźle wchodzić w "4" litery że nie doświadczyłeś mobbingu!!!!Ja właśnie byłem wczoraj świadkiem jak kumpla straszyli że za błąd będzie przeniesiony na inny obszar ale tu trafiła kosa na kamień i lider dostał lekką lekcje bo kolega jest wygadany i powiedział że straszyć to może sobie swoje dzieci a tak w ogóle to włączam za każdym razem dyktafon!!!!

malin
@Rychu

i bardzo dobrze, powinien się postawic. Liderow tez trzeba trzymac krotko hehehehe

ajzol
@mirex_2000

Wszyscy wiemy Jak i Kto robi kariere w Vw . Wole cale zycie zarabiac 3500 niz skonczyc tak jak ty , "NIEJEDNOKROTNIEPRZESZEREGOWANY" he he he ...

Powolny
@Rychu

polecam dyktafon na kazda rozmowe z przelozonym , personalnym

Sam
@Chemtralis

A nie wspomne jak zachorujesz jestes w szpitalu a tu telefon ze masz sie okreslic jak dlugo bedziesz chorowal moment przed operacja i wybieraj zdrowie czy praca

Lew

Znam ludzi co maja po 45 lat i dorobili sie jusz nagrobkow na cmentarzu

@Darek

Tylko zapomniales napisac ze ten dom na kredyt postawili i z bankiem na 35 lat sie zwiazali

@Franek

Ale widać że stać go na to spłacanie kredytu.Mam znajomych którzy pracują i się pobudowali auto nowe za co .A prywaciarza najniższa przeważnie krajowa resztę pod stoł.I jak masz tu dostać kredyt . A Volkswagenie wszystko jest odprowadzane premie dodatki wczasowe świąteczne .No właśnie jest taka Duża różnica prywaciarza a Volkswagen.

@Jacek

Taka prawda ze VW jest najlepsza firma jaka jest w Poznaniu i okolicach. Fakt moze startujesz z 2700 na reke na poczatku ale po 3 latach masz juz ponad 4000 do tego nadgodziny tak niedawno 6500 premi za 25 lecie teraz impreza na stadionie tak ze na obecna chwile nie ma lepszej firmy niz vw a co do warunków wiadomo ze na produkcji nikt nie posadzi

Jar

O nic mi nie wiiadomo o premi za 25 lecie firmy czyli pracujesz w biurze no to masz cieply spokojny tryb zycia co mozesz wiedziec co dzieje sie na produkcji soboty niedziele wolne taki wue ze zyje

malin
@Jar

Na produkcji była premia 6500 w ratach ale była. Je też robię na produkcji i wiem co się dzieje.

Zna temat
@malin

6.500 ale odliczyli podatek to ile dostałes nie wprowadzaj ludzi w błąd bo potem są takie pierdoły ze dostali 6.500

@Zna temat

Ale dostales.Jaka firma da ci taką kasę .Żadna.Jeszcze masz mało.

@Jacek

Napisałeś: //Ale dostales.Jaka firma da ci taką kasę .Żadna.Jeszcze masz mało.// Oczywiście żadna firma, ale za to odbiorą tobie człowieczeństwo, być może rodzinę, czas , zdrowie i będą usiłowali z ciebie zrobić robota, tak to się opłaca za te pieniądze ! Warto , naprawdę warto! Cały czas na baczność!!

@kos

To Dlaczego tam jeszcze pracujesz . Zmień firme .

@Jacek

No właśnie już nie pracuje i jestem z tego bardzo zadowolony, psychika odpoczęła i nigdy więcej już takich kieratów!!!

@Jacek

Jaka firma go tak wykozysta zadna tylko vw pamietaj ze w niemieckim vw na was mowia ze jestes polskimi murzynami bo to co dostaniecie na wyplate przez 4 muesiace ti oni maja w 1 miesiac i nie (usunięte przez administratora) tak jak Polacy

@kos

Brawo jestes wielki potrawisz docenic siebie samego i rodzine bo zaden pieniadz Tobie tego nie zastapi wprowadzili firme na Polski rynek bo maja tania sile robocza bo Niemcy Portugalua Argentyna nie beda ribic za taka kase

@Franek

Wiem że młodzi patrzą przez pryzmat finansowy, ja to rozumiem, wiem również że pracować trzeba, pracować a nie HAROWAĆ, mam wielu znajomych w VW- genie i niektórzy zaliczyli już operacje, zadaję pytanie: CZY JA ROBIĘ W TEJ FIRMIE PO TO BY NA STARE LATA, ODDAĆ PIENIĄDZE LEKARZOWI!? Niech ludzie sami sobie odpowiedzą, PIENIĄDZE TO NIE WSZYSTKO!

@kos

Ja stracilem zdrowie rodzine i czlowieczenstwo pracuje bo jestem jusz blisko emerytury co mi pozostalo to co mialem najcenniejszego jusz stracilem nie ma powrotu i czy dozyje emerytury w tym tempie watpie rada jedna szanujcie sie bo jak sami sie nie uszanujecie nikt was nie uszanuje i nie doceni jeszcze powuedza ze w tym wieku jestes nie wydajny tak wiec pieniadz nie wszystko

@Franek

Ale widzisz młodemu tego nie wytłumaczysz, oni patrzą inaczej, dlatego wiele spraw nie wytłumaczysz, po prostu trzeba SWOJE PRZEŻYĆ, TO NAZYWA SIĘ, DOŚWIADCZENIEM ŻYCIOWYM!!!

@kos

Odnośnie tego szanowania które napomknęliśmy to, wiele razy mówiłem chłopakom że gdyby obce kapitały WIDZIAŁY, że między polakami jest zgoda, to każdy z was zarabiałby więcej, dlaczego!? Otóż odpowiedź jest prosta, tam gdzie jest zgoda tam jest SZTAMA, tam jeden idzie za drugim, tam jest więź międzyludzka i żaden pracodawca nie będzie ryzykował jakimś strajkiem , czy przestojem. Zauważ że z krajów Europejskich, jesteśmy najbardziej KŁÓCĄCYM SIĘ NARODEM, i zapewniam ciebie że to nie jest przypadek, to jest celowa robota!! Dlatego powtórzę raz jeszcze, ZGODA BUDUJE, NIEZGODA RUJNUJE! Powtórzę raz jeszcze, kiedyś do nas przyjechał Marszałek Sejmu, na zdane pytanie; kiedy Polak zacznie zarabiać , odpowiedział: ''jak zacznie się cenić'', nietrudno wywnioskować, że chodziło mu o JEDNĄ WIELKĄ ZGODĘ, zgodę która potrafi przebić nawet najgrubsze mury!

@kos

Ale to nie raz ma oplakane skutki a cofnac sie nie da wiec pomysl zanim bedzie za pozno

@kos

Mysle ze w tej firmie tak jest czym wieksza nienawisc tym wieksza wydajnosc

@Franek

Ja wierzę w to, że któregoś dnia wielu młodych Polaków , zacznie zauważać, że jesteśmy u SIEBIE, zacznie zauważać to, o czym my teraz piszemy, zacznie zauważać że pracujemy na kolanach!

@kos

Moj dziadek kiedys mi powiedzial ze Polacy wojne wygrali ale Niemiec Polska ziemia zawladnie zaklady powstana a my bedziemy tania sila robocza i tak sie stalo

antykos
@Franek

ale to nudne ten kos ciagle w te sama trabe trabi

@antykos

I powiem tobie Franek, że to dopiero początek, ja musiałem wysłuchiwać tych bzdur na każdych spotkaniach z prezesem gdzie zabierał głos ten z niemieckiej solidarności , teraz wy będziecie albo mnie omijać albo czytać, bo ja dopiero się rozkręcam, bo przed mną jest jeszcze (usunięte przez administratora) A propos, nudne jest to, że musiałem wysłuchiwać jaki ten zakład jest dobry, a sumie jest jednym wielkim (usunięte przez administratora)!!

@kos

no i po co te bluzgi wszystko jest usunięte przed jakiegoś administratora i zobacz jak to wygląda :-/

@hue

Muszę cię trochę zmartwić, ja nie bluzgam a wyrazy które zostały usunięte niekoniecznie muszą oznaczać bluzgi, chyba że (usunięte przez administratora) to bluzga!

@kos

Chyba że, (usunięte przez administratora) to bluzga!

pik

tak jest to je prawda.

Patryk
@kos

zawsze można się zwolnić...

Hah
@kos

U Niemca za lepsze pieniądze to nie xd wolisz dać się naszym ostro w (usunięte przez administratora) Ru....

Volkswagen
@Uranos

Ja pracuje tu 8lat i mam 5400brutto więc coś tu jest nie hallo.Pracujac cały rok 9 miesięcy można zarobić ok 5000na rękę i 3 wypłaty odbieram ok 7000/8000/9000na rękę przeliczyć sobie ile to jest miesięcznie 9x5000=45000zl plus 24000zlrazem ok 69000 miesięcznie wychodzi ok 5750na rękę i tyle wychodzę robiac ok 30nadgodzin w miesiącu.

Jupik
@kos

Siedzicie w domciu i chlejecie w smaczku (usunięte przez administratora)i narzekacie że wam źle. Też chciałbym siedzieć w chacie i chlać i mieć za to zapłacone świnie. Mam nadzieję że volkswagen padnie(usunięte przez administratora)

Vct
@Volkswagen

30 nadgodzin w mc... powodzenia ????

banan
@kos

kolego podpisuje się pod tym obiema rękoma. z jedną tylko uwagą to nie niemiecki kierat to polak polakowi zgotował ten los

@Darek

Jak znasz tych ludzi co domy mają i samochody to się spytaj ile kredytu mają !

No zobacz. Solidarność po raz kolejny uzyskała super wynik to wychodzą rożnego rodzaju nieudacznicy i zawistnicy. 8000 tys dostanie a pluje lama z osłem. Znów nie wyszło kłamstewko co nie których.

Joel

A czy to na pewno zasługa związku a nie decyzja vv?

Monter
@Joel

Oczywiście to jest decyzja zarządu dzieki zasłudze związku solidarnosc, która w tej decyzji skutecznie zarządowi skutecznie pomogła.

@Monter

A co zaoferowali w zamian bo jak myślicie że zarząd dał kasę za darmo to jesteście śmieszni... Jakim kosztem ? No niedługo negocjacje to się dowiemy

MaxKing
@Boleś

A mi to sie wydaje ze to jednak vv nie taki zly jak go tu malują i dba o pracownika w czasie kryzysu

@MaxKing

Firma ok tylko związki (usunięte przez administratora)

@Boleś

Bolus znowu zaczynasz przypominam jesteś ZEREM i kłamcą

S
@Boleś

Najpierw hejtujesz związek a juz sie interesujesz jego negocjacjami, nie należysz to sie odwal

@Boleś

Może źle zostałem zrozumiany, Firma ok i miałem na myśli, że związki k… czyli kochane oczywiście, jestem dumny z naszej solidarności.

Zostaw merytoryczną opinię o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o - Polkowice

• Jak się pracuje w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o