Opinie o Allcomp System w Katowice

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Allcomp System. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Allcomp System na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja maszyn wytwarzających tekstylia, odzież i skóry

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Allcomp System w Katowice

Karol

Mając na uwadze to, że jako pracownik Allcomp Polska sp. z o.o. w Katowicach w związku z wypowiedzeniem umowy o pracę w sposób bezprawny dokonałem skopiowania informacji i danych stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa Allcomp Polska sp. z o.o., w tym bazy danych klientów i potencjalnych klientów, przepraszam spółkę Allcomp Polska sp. z o.o. za dokonane bezprawne działania stanowiące czyny nieuczciwej konkurencji, o których mowa w art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 16 kwietnia 1993r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Karol Tondos

kato

Liczą sie ludzie??

a

aaaa

Joanna

Z uwagi na to, że trochę zapomnieliście o tym pracodawcy chce Wam przypomnieć, iż Allcomp System jest producentem urządzeń marki Unicut i jednym z niewielu na świecie, producentem maszyn do cięcia materiałów. Ponadto jest również Dystrybutorem oprogramowania Optitex w Polsce. Jeśli ktoś z Was chciałby podjąć prace w firmie o takim właśnie profilu, to serdecznie zachęcam do aplikowania. Mają kilka wakatów: https://allcomp.elevato.net/ Wejdźcie w zakładkę "Oferty pracy", a tam już znajdziecie potrzebne informacje. Widzicie coś odpowiadającego Waszym kwalifikacjom?

Frezer

Zastanawiam się nad zmianą pracy i myślę o tej firmie , jakie warunki ma pracownik na produkcji, operator frezarki CNC mam 3lata doświadczenia pracowałem na sterowniu Fanuc I Heidenhain, na frezarce 3 i 5 osiowej, programowalem w NX. Chodzi mi ile mogę wynegocjować pensji w tej firmie. Czy są jakieś udogodnienia dla pracownika jakieś premie. Chciałbym wiedzieć co się da ;) pozdrawiam

Żal nie powiedzieć
@Frezer

"Chciałbym wiedzieć co się da" Nie ma sprawy. Z góry zastrzegam, że nie chcę źle mówić o firmie, oczerniać ani nic w tym stylu. Ale to będzie konstruktywna krytyka od kogoś, kto jednak trochę firm już widział, a i na pewno coś, co kolegę może zainteresuje :) Przyszedłem tutaj jakiś czas temu na rozmowę kwalifikacyjną. Wszedłem, zobaczyłem nieźle odstawione biuro. Naprawdę mogę powiedzieć, że te biuro śmiało konkuruje z tymi najlepszymi z korpo. No ale zanim usłyszałem jeszcze odpowiedź na moje dzień dobry, już dostałem w pysk absurdalnym testem, o którym piszą w zakładce rozmowy kwalifikacyjne. Aplikowałem na pracownika fizycznego, dlatego test mnie tym bardziej zdziwił. O rozmowie kwalifikacyjnej nawet nie będę mówił. Znowu miałem wrażenie, że gadam z psychologami grającymi w zabawę "dobry-zły glina". Niby nic nowego, ale mnie nadal irytuje gadka z psychologami. Uważam to za stratę czasu. Taka rada, bo na pewno ktoś to w Allcompie przeczyta - ciągle szukają pracowników wszędzie. Istnieją nawet firmy, które żadnego CV czy rozmowy kwalifikacyjnej nie wymagają (tylko gadka z kierownikiem produkcji, który sprawdza umiejętności), a które biorą ludzi, bo potrzebują fachowców. Widzę, że znowu macie te same oferty pracy, więc nie jest to może pora "poddać" się krytyce i trochę zastanowić? Na tle konkurencji wyglądacie przyzwoicie. Raczej takie szkolne "3+" co wcale nie jest takie złe, a przecież wy decydujecie co jest elementem naboru. Po wszystkim w końcu mogłem zobaczyć halę produkcyjną. 6 maszyn CNC na krzyż (sterowanie Fanuca i Haasa o ile pamiętam), obok montaż, spawalnia i "jadalnia" na piętrze. Z jednej strony firma wygląda naprawdę przyzwoicie (hala czysta, maszyny sprawne, z ludźmi chwilę pogadałem i byli okay), a z drugiej nawet nie wiem co sądzić o moich przeżyciach związanych z etapem kwalifikacji. To co mi tylko łeb podpowiada, to dobrze, że nie muszę tutaj chodzić do biur. Staram się bynajmniej unikać firm, które nie potrafią zrozumieć, że są małymi firmami, a stylizują się na korporacje. Miałem olbrzymi niesmak po rozmowie (wiecie za to, że obecnie na rozmowach padają nawet propozycje kawy czy herbaty dla przyszłych zwykłych pracowników celem rozładowania napięcia?), dysonans poznawczy, a z drugiej strony kierownik produkcji od razu dał do zrozumienia, że przydałbym się.

p.o. czyli prawie ogarniam ... ;)

Witam wszystkich pracowników firmy Allcomp Polska sp. z o.o. Tych obecnych i tych byłych (mam nadzieję, że szczęśliwych :)) Pracowałem tam kilka ładnych lat i mogę się na kilka newralgicznych tematów wypowiedzieć. Primo. To ludzie tworzą firmę, a nie odwrotnie. A pracuje tam lub pracowało wielu wartościowych wspaniałych ludzi. Te słowa powinien sobie zapamiętać pan Prezes. Gdyby nie zaangażowanie i lojalność, a co za tym idzie „kolesiostwo”, którego tak nie trawi management średniego i wyższego szczebla, firma ta już dawno by poległa na rynku. Począwszy od pracowników magazynu, poprzez ludzi na produkcji, a skończywszy na chłopakach z supportu, wszyscy poprawiają błędy „nietykalnego” działu R&D. Ale o tym ktoś już wspominał wcześniej. A zarzuty pod adresem niektórych pracowników, że rozwalaj firmę od środka są co najmniej śmieszne. Secundo. Prezes. „Ja tu jestem prezesem, to są moje pieniądze i ja tu o wszystkim decyduję” i „Kto zabroni bogatemu wydawać pieniądze?” Wszystko by było w porządku, bo z facetem można było czasami konstruktywnie pogadać, tylko jakby prezes za często nie słuchał swoich klakierów i nie był pod wpływem pani „menadżer” (nie tylko zawodowym), to może niektóre decyzje nie były by trafione kulą w płot, a wyszło by to na dobre dla firmy. Ale w tym zakładzie stosuje się takie zasady: 1. Prezes ma zawsze rację. 2. Jak prezes nie ma racji patrz punkt 1. Z tymi tezami nie ma co dyskutować, bo i tak zawsze wyjdzie na jego. Terzo. Pani „menadżer”. Wiele można by mówić na jej temat, ale nie umiem znaleźć żadnego pozytywnego stwierdzenia. Manipuluje, knuje intrygi między pracownikami, blefuje w rozmowach z pracownikami, a potem się do tego perfidnie przyznaje, zgrywa wielką koleżankę, a za plecami i tak zrobi „swoje”. Jak najdalej od tej kobiety!!! A te jej decyzje personalne!!! Brygadzistka Anna to nie pierwsza i z pewnością nie ostatnia pomyłka personalna pani "menadżer". Pragnę tylko przypomnieć kierownika, którego zatrudniła i po półtorej miesiąca wywaliła na "zbity pysk", o pani kierownik to już nawet nie wspomnę. Kobieta przyszła pełna zapału i chęci do pracy, a po 9 (!!!) dniach nie pozostał po niej nawet ślad ani zapach :) Takie to decyzje personalne podejmuje nasza wspaniale panująca pani "menadżer". A ilu fajnych ludzi się przez jej chamskie podejście i perfidne manipulacje zwolniło to braknie palców u rąk. Ludzie. Jak macie rozum i cohones to nie dajcie sobą manipulować i nie słuchajcie jaką to wspaniałą firmą jest ALLCOMP. Jedynym pozytywem w tym wszystkim jest to, że wypłata była zawsze na czas na koncie (ostatnio to nawet się spóźniła). Zero jakiegokolwiek socjalu, wczasów pod gruszą czy nawet paczek dla dzieci na święta. Cytat z ogłoszenia o pracę „Zapewniamy duże możliwości rozwoju w oparciu o szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne”. HAHAHA. Jakie szkolenia!!! I słowo „podwyżka” w tej firmie nie istnieje. Jak sobie nie ugrasz dobrej pensji na początku to potem zapomnij, że zarobisz coś więcej… A to tylko promil tego co się wyrabia w tej firmie… Jakby się zebrali byli pracownicy to z ich opowieści powstałby niezły bestseller ;) Dzięki za uwagę i pozdrawiam z „normalnej” firmy.

Pracownicy
@p.o. czyli prawie ogarniam ... ;)

Kolego z tego co widać wypowiadałeś się już wiele razy. Ciekawe, że tak cię ciągnie do tej firmy i ciągle coś komentujesz. Cieszymy się że się troszczysz dalej o Allcomp i nas pracowników. Może ty nie dostałeś podwyżki, bo może nie miałeś za co, ale wiele moich kolegów dostało. Widzę ze kilka osób zaszło ci za skórę a, ale już pracujesz w lepszej firmie i dlatego pozdrawiamy cię z Allcomp. Wszystkie twoje wpisy pokazują tylko twoja stronę i chyba jest coś na rzeczy, że nie ma cię już w Allcompie. Pozdrawiamy cię - starzy i nowi pracownicy Allcompu.

Both
@p.o. czyli prawie ogarniam ... ;)

Widzę, że od wielu lat nic się nie zmienia!!! Wysokie wymagania, zero wyrozumiałości, zero wiary w ludzi, podejrzliwość, napięta atmosfera , tylko lizus i donosiciel jest w stanie przetrwać!!! Nikomu nie polecam!!!

@Both

Człowieku wsadzasz jakieś opinie. Pod wpisem z 2016 roku. Pewnie twoim . W Polsce siać wrogość i różnic ludzi to sport zawodowy. Odrzucić błotem i niech się martwią. Pozdrawiamy cię szczęśliwy człowieku z normalnej firmy.

@p.o. czyli prawie ogarniam ... ;)

Masz absolutną rację - to właśnie ludzie tworzą atmosferę w firmie i wypracowują zyski, które wpływają na jej funkcjonowanie. I choć każdy rozumie Twoje podejście do tematu, to - mimo wszystko - uprzejmie Cię proszę, byś z racji obowiązującego tu regulaminu już więcej nie wypowiadał się na temat konkretnych osób w firmie. Zamiast tego opowiedz lepiej więcej na temat warunków zatrudnia w firmie Allcomp System. Interesująca wydaje się kwestia, czy każda nowo zatrudniona osoba może już od pierwszych dni pracy liczyć na stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę na dłuższy okres czasu?

red

Witam, jak wygląda wynagrodzenie dla pracownika magazynu? 3200 brutto przynajmniej się dostanie?

@red

Wspaniale, że bierzesz pod uwagę zatrudnienie się w Allcomp System. To bowiem firma, która jest producentem urządzeń marki Unicut i jednym z niewielu na świecie producentem maszyn do cięcia materiałów. Ponadto jest również Dystrybutorem oprogramowania Optitex w Polsce. Możesz być zatem przekonany, że wysokość wynagrodzenia będzie tam odpowiednia. Ale może jakiś pracownik tego przedsiębiorstwa zechce jeszcze coś więcej na ten temat powiedzieć. A już wysłałeś tam swoje CV?

gbb

beznadziejna firma , tyrasz za grosze a wymagania mają jakby byli najlepiej płacącą firmą w regionie . Ponadto zwalniają za byle błahy powód. Jakby ktoś miał zamiar tam aplikować to szczerze odradzam.

Krzysztof Kolonko
@gbb

aragorn_rs
@Krzysztof Kolonko

" Krzysztof Kolonko 30.06.2017 16:43 @gbb 18.02.2017 22:10 W związku z umieszczeniem przeze mnie w dniu 18.02.2017 r. o godz. 22.10 na portalu internetowym "www.gowork.pl" jako użytkownik o nicku "gbb" w wątku dotyczącym firmy Allcomp wpisu naruszającego dobre imię spółki Allcomp Polska , narażającego na utratę zaufania potrzebnego dla prowadzonej działalności handlowej oraz straty wizerunkowe , pragnę przeprosić spółkę Allcomp Polska sp. z o.o za bezprawne zamieszczenie wpisu zawierającego nieprawdziwe zarzuty i naruszającego w sposób bezpośredni dobra osobiste spółki. " ręce opadły

ciekawy
@aragorn_rs

Sąd nakazał? Czy groźba wytoczenia procesu?

Tomasz

Zupełnie nie ma opinii pracowników z powodu tak dobrej pracy? Szkoda, ludzie szukają tych wpisów.

na lewo na prawo
@Tomasz

nie ma wpisów bo i tak są usuwane firma porażka 0 szacunku dla pracownika przynajmniej tych na produkcji wmawia sie im tylko że nic nie robią (wszystko samo sie produkuję )

PG

Czy ktos wie jak wyglada rekrutacja do dzialu HR? Sytuacja socjalu ulegla poprawie? Płaca godziwie? Chcialabym rekrutowac ale nie wiem czy warto sobie zawracac glowe ta firma. Pomozcie

Joanna

@qba Twój opis procesu rekrutacyjnego w firmie Allcomp System może być przydatny dla innych osób. Proces rekrutacyjny jest bardzo istotny dla firmy także wizerunkowo, to pierwsze miejsce bliższego spotkania kandydata z pracodawcą. Warto zadbać, żeby przebiegał płynnie. Czy ktoś z Was w ostatnim czasie uczestniczył w rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Allcomp System i może odnieść się do opinii @qba?

HR Allcomp Polska
@Joanna

Bardzo dziękujemy wszystkim kandydatom, którzy wypowiadają się na temat prowadzonych przez nas rozmów rekrutacyjnych za wyrażone opinie. Wszelkie uwagi są dla nas cenne gdyż jako organizacja stawiamy na rozwój i ciągłe doskonalenie procesów. Naszym zdaniem udany proces rekrutacyjny to wygrana Firmy i Pracownika dlatego warto mu poświęcić jak najwięcej uwagi. Aktualne oferty pracy znajdziecie na naszej stronie internetowej.

Ł.K.

Witam. Na rozmowie o pracę dowiedziałem się, że Ta firma nie oferuje żadnego pakietu socjalnego, karty multisportu, czy jakichkolwiek dodatków, paczek dla dzieci na święta, bonów itp itd. Za to co najmniej " dziwny" system premii. Dlatego podziękowałem mimo iż firma była skłonna mnie zatrudnić. W dzisiejszych czasach takie rzeczy to już prawie standard, tutaj trochę dalej średniowiecze. Firma wymaga ciężkiej pracy ale nie zachęca do tego pewnymi profitami/dodatkami. Odniosłem wrażenie, że firma stara się upodobnić do "mega korpo", którą de facto nie jest. Ogólnie atmosfera miła ale na wszelkie moje pytania, odpowiadano mi wymijająco, lub szczątkowo.

qba
@Ł.K.

ojoj nie ma paczek na swieta:)) o co ty sie spodziewales swietego mikolaja? Najgorsze w tej firmie jest system rekrutacji, ja bylem na trzech turach. Oczywiscie na poczatku nikt nie mowi ze sa trzy. Na poczatku mowia ze sa dwie i spotkanie ze starym na drugiej jesli sie pomyslnie przejdzie, wiec bylem jeden raz na egzaminie pisemnym na knstruktora:) potem zadzwonili ze zdalem go najlepiej i zebym przyjechal na nastepny (oczywiscie w starej firmie musialem wziac drugi dzien urlopu), oczywiscie egzamin prosty, w solidworksie zaprojektowac czesc, wiec zrobilem i czekam na spotkanie z szefem. Poinformowano mnie ze jednak szef nie da rady dzisiaj ze mna rozmawiac:) Wiec pojechalem wkkkkk.... do domu. Zadzwonili trzeci raz ze sa bardzo zadowoleni z wyniku egzaminu i chca mnie przyjac i szef chce mi uscisnac dlon:) Oczywiscie musialbym brac trzeci dzien urlopu co juz bylo lekka przesada. Ale w miedzyczasie bylem na rekrutacji w innej firmie i tam mnie przyjeli po jednej rozmowie. Wiec jak gosciu z HRU z allcompu do mnie zadzwonil to powiedzialem zeby mnie teraz cmoknal, bo nigdy nie chcialbym pracowac w firmie w ktorej traktuja ludzi jak (usunięte przez administratora) i ciagaja na jakies abstarkcyjne trojstopniowe rozmowy, czulem sie tam jak w przedszkolu.

Joanna

@ABC Z informacji znalezionych w sieci wynika, że firma Allcomp istnieje i prowadzi aktualnie nabór na wiele stanowisk. Na ich oficjalnej stronie możemy znaleźć oferty na Programistę, Mechanika Maszyn, Serwisanta, Doradcę Techniczno-Handlowego, Automatyka, Ślusarza, Dyrektora Marketingu. Po okresie próbnym firma oferuje umowę na czas nieokreślony. Czy ktoś z Was będzie w najbliższym czasie aplikował do firmy Allcomp?

Posiadacie jakieś informacje z życia firmy? Napiszcie, jak wygląda poziom wynagrodzenia oraz inne warunki zatrudnienia w Allcomp System. Wasza opinia może pomóc innym użytkownikom.

ABC

Nie ma takiej firmy jak Allcomp System.

@ABC

Nie ma takiej firmy

Jakub

Po lekturze wpisów na forum widzę, że warto aplikować. Dowiem się cos o atmosferze w pracy? Czy do pensji są jakieś dodatki?

Pan P
@Jakub

Socjal nie istnieje. Na święta były paczki ale skromne i mało praktyczne.

Aneta

Wiemy już,że praca w magazynie/produkcji/logistyce nie wygląda dobrze. A może ktoś opisać dział handlowy?Kiedyś widziałam ogłoszenie,ale już chyba nie ma,na handlowca. Widzę,na stronie,że jest sporo handlowców więc chyba jest co robić. Jest ktoś w stanie opisać warunki pracy (mobilna czy z biura), atmosfera,dodatki,auto służbowe? Będe wdzięczna, za wszystkie opinie i będe wiedziała co robić gdy znów zobaczę ogłszenie

HR Allcomp
@Aneta

Witamy serdecznie Pani Aneto, Jeżeli jest Pani zainteresowana aplikowaniem na stanowisko Doradcy Techniczno – Handlowego zapraszam do wysłania aplikacji na adres mailowy: rekrutacja@allcomp.pl. W przypadku zaproszenia na spotkanie z przyjemnością opowiemy o pracy w naszej Firmie. Z poważaniem Dział Personalny Allcomp Polska Sp. z o.o.

Joanna

@info czy przytoczony przez Ciebie cytat opisuje Twoim zdaniem pracę w Allcomp System? Każda opinia o firmie jest dla użytkowników forum kluczowa, poszukując ofert pracy zwraca się uwagę głównie na opinie aktualnych/byłych pracowników firmy. Jak oceniasz pracę w tym miejscu?

info

Z danych Forbes: "Jeśli chcesz zatrudniać prawdziwe talenty, nie kuś wysokimi zarobkami czy perspektywą rozwoju w młodym, dynamicznym zespole. To nie działa. Dla wchodzących na rynek pracy liczy się, czy firma zapewni im równowagę między pracą a życiem osobistym" "Średnie miesięczne wynagrodzenie brutto, którego oczekują przyszli pracownicy na „dzień dobry”, w ciągu roku wzrosło o około 200 złotych, do lekko ponad 3,9 tys. złotych. Przy wyborze pracodawcy liczy się również to, czy firma oferuje atrakcyjne bonusy, a także czy działa w zgodzie z etyką. Dla przyszłych pracowników jest to nawet ważniejsze niż innowacyjny charakter biznesu."

Joanna

@loloJeśli jakiś komentarz został usunięty oznacza to, że został on zarchiwizowany przez administratora za naruszenie zasad regulaminu. Każdy ma prawo do zgłoszenia reklamacji odnośnie treści zawartych na portalu, jednak administrator podejmuje ostateczną decyzję odnośnie jej rozpatrzenia i nie ma obowiązku usuwania wpisów. Podstawą ku usunięciu komentarzy jest wyłącznie niezgodność wpisu z regulaminem naszego serwisu.

Joanna

@Gobomyślę, że informacje o tym co aktualnie dzieje się w firmie będą bardzo cenne dla osób, które zastanawiają się nad pracą w Allcomp System. Piszesz, że dzieje się w firmie źle. Co masz konkretnie na myśli?

Zostaw merytoryczną opinię o Allcomp System - Katowice

• Jak się pracuje w Allcomp System?

Zobacz opinie na temat firmy Allcomp System tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Allcomp System?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Allcomp System?

Kandydaci do pracy w Allcomp System napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Allcomp System
3.4/5 Na podstawie 388 ocen.
  • Krakowska 1
    Katowice