Felder Group Polska Sp. z o.o.

Żory

Opinie o Felder Group Polska Sp. z o.o.

Felder 2016-10-21 17:21
Witamy wszystkich, firma aktualnie zatrudnia ok. 100 osób, pracujących w 10 przedstawicielstwach. Po przejściu okresu próbnego rotacja personelu jest bardzo niska. Zarobki w firmie mają następujące wahania: pracownik biurowy w dziale serwisu i handlowym zarabia od 1,5 do 3,5 tys. netto, handlowiec zarabia od 3,5 do 8 tys. netto, w dziale serwisu technik pracujący w terenie zarabia od 3.0 tys do 4,5 tys netto. Handlowcy i serwisanci prowadzą 1 osobowe firmy. Cały personel firmy odbywa ciągle, cykliczne szkolenia podnoszące kwalifikacje.
OBECNIE SZUKAMY SERWISANTA MASZYN CNC: woj. podlaskie. W razie pytań prosimy o bezpośrednie pytania na: cv@felder.pl
Felder 2016-10-22 06:37
Jednak musimy informować w ogłoszeniu o faktycznych warunkach żeby nie tracić czasu chodząc na rozmowy o pracę skoro to umowa w oparciu o WŁASNA DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA a w ogłoszeniu można napisać co tylko komu przyjdzie do głowy. Treść ogłoszenia nie jest wiążąca w żaden sposób. Liczy się tylko to co jest napisane w umowie zawartej miedzy pracownikiem a pracodawcą w tym wypadku firmą FELDER GROUP POLSKA. Moje kilkadziesiąt wcześniejszych pytań nie doczekało się żadnej odpowiedzi a jedynie zostało usunięte z forum prawdopodobnie na wniosek firmy FELDER.
Po raz kolejny pytam: w jaki sposób wynagrodzenie w wysokości 3000zł netto zostało zapisane (zagwarantowane) w umowie z FELDER, czy jest to wynagrodzenie podstawowe, premia, czy coś innego (co innego)? Interesuje mnie również na podstawie jakiej umowy odbywa się współpraca z firmą FELDER, czy jest to umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa o dzieło, współpraca na podstawie własnej działalności gospodarczej (firma - firmie) albo coś innego (co innego)? Z tego co wiem w grę wchodzi jedynie współpraca w oparciu o własną działalność gospodarczą (firma - firmie). Taka umowa niesie za sobą zupełnie inne warunki współpracy niż jest to w umowie o pracę. Interesuje mnie w szczególności w jaki sposób zostały w umowie zagwarantowane zarobki w wysokości 3000zł netto? Wszelkie wątpliwości rozwiałby cytat z umowy zawieranej między FELDER a pracownikiem w szczególności ten fragment w którym mowa o wynagrodzeniu. Jeśli FELDER nie ma nic do ukrycia to nie powinien być to problem chyba?
noname 2016-10-22 18:06
tylko proszę napisać że od tego trzeba odliczyć Zus nawet 1200 zł oraz podatek 30 % plus księgowa
Felder 2016-11-06 11:07
OBECNIE SZUKAMY SERWISANTÓW MASZYN CNC: w okolicach Warszawy. W razie pytań prosimy o bezpośrednie pytania na: cv@felder.pl
Abraham 2016-11-06 17:30
Ciekawą praktyką, jest również nie informowanie o przymusie podpisania lojalki za którą się nic nie dostaje, potencjalny pracownik(niewolnik) z założoną już działalnością dowiaduje się o tym w Żorach gdy przyjedzie na szkolenie.
FELDER 2016-11-06 22:02
Abraham 2016-11-08 18:26
Felder 2016-11-09 08:40
Felder 2016-11-09 16:58
Zainteresowany 2016-11-29 10:05
Chciałbym spytać czy potencjalni serwisanci też podpisują lojalki i czy faktycznie jest tak, że na rozmowie nie są o tym informowani dopiero jak założą działalność i przyjadą na szkolenie? Jeśli to prawda to czy firma płaci dodatkowe wynagrodzenie za umowy lojalnościowe?
Felder 2016-12-02 12:02
Witam ! Jeśli jesteś wykwalifikowanym fachowcem z doświadczenie to nic nie podpisujesz i zarabiasz 4000zł nareke.
Felder 2016-12-02 19:08
Żartowałem!!! Dymniemy cie tak jak dziesiątki innych:) Poczytaj co tu piszą i nie wygłupiaj się! Kwalifikacje oceniają nieudacznicy bojący się mądrzejszych od siebie:) To dno nie praca i każdy podpisuje lojalkę, musi mieć działalność gospodarczą a za lojalkę nic nie płacą... żadna lojalka nie ma żadnej mocy chyba, że firma płaci przez cały okres jej obowiązywania... w innym razie proponuję podetrzeć się nią i wepchnąć trotlowi i misiowi do ryja... zjedzą ze smakiem bo to ścierwojady:)
Felder 2016-12-04 13:37
Felder 2016-12-04 14:15
Felek 2017-01-04 18:05
Bardzo miło móc przeczytać taką informację. Widzę że zarobki są dobre ale mam pytanie czy wypłacanie ich odbywa się w terminie?. Proszę jeszcze o info czy jakieś dodatki socjalne są w firmie, jeśli to jakie?
xyz 2017-01-04 23:27
Po pierwsze: to co Wy tutaj piszecie to nawet "wyborcza" albo "fakt" byłyby dumne z tego.
Po drugie: jesli chodzi o zarobki to jak sie starasz - tak masz. po kilku latach smialo mozesz sobie wyciac ponad 30 zł na rękę za godzine.
Po trzecie: atmosfera. dam sobie rękę uciąć, że nigdzie indziej nie ma takiej atmosfery w pracy jak w serwisie. Kilka razy do roku wszyscy spotykają się np. na targach praktycznie przez dwa tygodnie i po prostu czuć ducha zespołu. Nie wspominam juz o wyjazdach do Austrii.
Po czwarte: maszyn jest od zaje.ania i ciągle przybywa. uruchomisz jedną maszyne, zostawiasz numer i za jakis czas dzwoni do Ciebie klient i sam Ci kse do kieszeni pakuje bo sie znasz na tych maszynach a za wiedze sie placi.
Po piąte: robota lekka, jak umiesz dogadać się z klientem i mu to dobrze wytłumaczysz to klient sam za Ciebie wszystko zrobi z chęcią bo wie, że to dla niego przyszłościowe a tym bardziej za rok czy dwa do Ciebie zadzwoni i poprosi o przegląd maszyny na boczku
Po szóste: praca rozwojowa. w sumie to źle to napisałem. tak jak w szkole. jak chcesz się czegoś nauczyć to się nauczysz raz a później bedziesz zdobywał doświadczenie i wyciągał wnioski na późniejszych serwisach, chyba że ktoś wyznaje zasade zapamietac i robić cos przez 10 lat jak małpa - to znaczy ze sie nie nadajesz do tej pracy.
Po siódme: ktoś wczesniej glupio pierd.olił o samochodach służbowych. stawki za km prywatny sa niskie, bardzo niskie.
Po osme: ktoś tam narzekał na lizodupów itd. robisz swoja robote i nie patrzysz na innych bo później stajesz sie takim samym czlowiekiem jak oni. robisz swoje - nikt sie nie [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] to tak jak w kzdej pracy, mniejszej bądź większej firmie.
Andrzej 2017-01-05 11:50
Co ty Felek, nie ufaj jarząbkowi!!! Co spodziewałeś się przeczytać? Prawdę od firmy desperacko szukającej bezskutecznie kolejnych pracowników? Czytałeś co tu ludzie piszą? Przecież widać jak na dłonie, że jakiś nadgorliwy pracownik pisze tu jak to cudownie w tej firmie jest i jak atmosfera cudowna a zarobki... zarobki to jak w banku... szaleństwo... :) Rzeczywistość jest zgoła inna. poczytaj. Nie polecam i ostrzegam.
xyz 2017-01-05 11:56
Tak naprawdę to nie napisałem prawdy tam powyżej... jestem pracującym w tej firmie trollem internetowym, któremu płacą za pisanie na forach jak to cudownie tu nie jest, ile to płacą i jak wspaniale firma traktuje swoich niewolników....yyyy przepraszam pracowników :)
To nie prawda wszystko a sumienie mnie zżera więc pękłem i muszę napisać prawdę w końcu... Przepraszam, że kłamię ale kazali mi bo już nikt tam nie chce przyjść do pracy a nawet na rozmowę.
xyz 2017-01-05 11:58
No i jednak musimy informować w ogłoszeniu o faktycznych warunkach żeby nie tracić czasu chodząc na rozmowy o pracę skoro to umowa w oparciu o WŁASNA DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA a w ogłoszeniu można napisać co tylko komu przyjdzie do głowy. Treść ogłoszenia nie jest wiążąca w żaden sposób. Liczy się tylko to co jest napisane w umowie zawartej miedzy pracownikiem a pracodawcą w tym wypadku firmą FELDER GROUP POLSKA. Moje kilkadziesiąt wcześniejszych pytań nie doczekało się żadnej odpowiedzi a jedynie zostało usunięte z forum prawdopodobnie na wniosek firmy FELDER.
Felder 2017-01-08 14:52
OBECNIE SZUKAMY DOŚWIADCZONYCH SERWISANTÓW CNC.
Felder 2017-01-08 17:18
Ale znowu zapomnieliśmy dodać informację o faktycznych warunkach żeby nie tracić czasu chodząc na rozmowy o pracę nie wiedząc, że to praca w oparciu o WŁASNĄ DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ a w ogłoszeniu można napisać co tylko komu przyjdzie do głowy. Treść ogłoszenia nie jest wiążąca w żaden sposób. Liczy się tylko to co jest napisane w umowie zawartej miedzy pracownikiem a pracodawcą w tym wypadku firmą FELDER GROUP POLSKA. Brakuje tu kilku kluczowych informacji np: w jaki sposób wynagrodzenie w wysokości 3000zł netto zostało zapisane (zagwarantowane) w umowie z FELDER, czy jest to wynagrodzenie podstawowe, premia, czy coś innego (co innego), na podstawie jakiej umowy odbywa się współpraca z firmą FELDER, czy jest to umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa o dzieło, współpraca na podstawie własnej działalności gospodarczej (firma - firmie) albo coś innego (co innego)? Z tego co wiem w grę wchodzi jedynie współpraca w oparciu o własną działalność gospodarczą (firma - firmie). Taka umowa niesie za sobą zupełnie inne warunki współpracy niż jest to w umowie o pracę. Interesuje mnie w szczególności w jaki sposób zostały w umowie zagwarantowane zarobki w wysokości 3000zł netto? Wszelkie wątpliwości rozwiałby cytat z umowy zawieranej między FELDER a pracownikiem w szczególności ten fragment w którym mowa o wynagrodzeniu. Jeśli FELDER nie ma nic do ukrycia to nie powinien być to problem?
Felek 2017-01-10 14:44
Człowieku dostajesz umowę i należy ja dokładnie przeczytać najlepiej ze zrozumieniem. Ty prowadzisz dywagacje o każdym zdaniu w umowie. Przyszedłeś do dobrej firmy.
Felder 2017-01-14 14:22
Umowa jaką dostajesz współpracując na podstawie własnej działalności gospodarczej doskonale nadaje się do podtarcia tylnej części ciała, poniżej pleców. Nie chroni Cię kodeks pracy, nie podlegasz inspekcji pracy ani sadowi pracy co znaczy, że jak trafisz na oszusta, chama i prostaka z którym zawarłeś taką umowę to przerobi Cię tak jak będzie tylko chciał i oszuka na perłowo a Ty przyjacielu będziesz mógł jedynie zwrócić się do bozi a następnie latami walczyć w sądach na koszt własny. Nie mówię, że własna działalność jest zawsze zła, bo nie jest. Trzeba tylko uważać z kim współpracujesz i przede wszystkim CO TY Z TEGO MASZ a co ma z tego jakiś dupek, który chce sobie obniżyć koszty i ułatwić kwestię zatrudnienia pracowników ICH KOSZTEM. W przypadku tej firmy nie polecam takowej formy współpracy. Poczytaj co to za firma i z kim masz do czynienia, przelicz ile Cię to będzie kosztowało współpracując na co dzień i ile możesz stracić w razie jak zostaniesz oszukany i policz ile zyskuje pracodawca zatrudniający Cię na takich warunkach a ile ty tracisz.
Pozdrawiam i nie polecam.
Felek 2017-01-16 11:20
Przecież nikt nie zmusza do pracy w Felder! Przed podpisaniem umowy musisz negocjować. Tak wygląda praca un siebie.
Felder 2017-01-16 12:13
To Ty chyba nie wiesz na czym polega praca "u siebie" a na czym tzw. samozatrudnienie u kogoś w czyjejś firmie na własnej działalności? Wmawiaj sobie dalej, że jesteś na swoim:) Jakie negocjacje, z kim? Znasz kogoś kto z nimi coś wynegocjował? Dla trotli 3000 zł i samochód do celów służbowych to szczyt szczytów o którym wszyscy marzą.
Może 15 lat temu. Teraz budzi to śmiech. Poczytaj jak tu piszą o mercedesach i zarobkach, żenada, poziom PiS i wmawiania, że 500+ to sposób na sukces.
Techniczny 2017-01-22 19:31
Szukam pracy w Felder jako doradca techniczny i proszę o kilka informacji. Mianowicie jak wyglada rozmowa rekrutacyjna? Czy mają jakieś wymagania dodatkowe? Ile można u was zarobić i czy są dodatki do pensji?
Failure Trup Rosja 2017-01-22 21:46
Naprawdę czytałeś co tu piszą i nadal szukasz tutaj pracy? Głupich nie sieja... albo to znowu trotel kazał misiowi podszywać się pod nieistniejących pracowników rzekomo przyszłych? Więc tym razem nie zapomnimy dodać informację o faktycznych warunkach żeby nie tracić czasu chodząc na rozmowy o pracę nie wiedząc, że to praca w oparciu o WŁASNĄ DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ a w ogłoszeniu można napisać co tylko komu przyjdzie do głowy. Treść ogłoszenia nie jest wiążąca w żaden sposób. Liczy się tylko to co jest napisane w umowie zawartej miedzy pracownikiem a pracodawcą w tym wypadku firmą FELDER GROUP POLSKA. Brakuje tu kilku kluczowych informacji np: w jaki sposób wynagrodzenie w wysokości 3000zł netto zostało zapisane (zagwarantowane) w umowie z FELDER, czy jest to wynagrodzenie podstawowe, premia, czy coś innego (co innego), na podstawie jakiej umowy odbywa się współpraca z firmą FELDER, czy jest to umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa o dzieło, współpraca na podstawie własnej działalności gospodarczej (firma - firmie) albo coś innego (co innego)? Z tego co wiem w grę wchodzi jedynie współpraca w oparciu o własną działalność gospodarczą (firma - firmie). Taka umowa niesie za sobą zupełnie inne warunki współpracy niż jest to w umowie o pracę. Interesuje mnie w szczególności w jaki sposób zostały w umowie zagwarantowane zarobki w wysokości 3000zł netto? Wszelkie wątpliwości rozwiałby cytat z umowy zawieranej między FELDER a pracownikiem w szczególności ten fragment w którym mowa o wynagrodzeniu. Jeśli FELDER nie ma nic do ukrycia to nie powinien być to problem? Buziaczki dla karakanów i ten największy dla ciebie pokurczny trotlu i ucha prezesa, misia żeby nie czuł się pominięty :) Michał ty to zasługujesz na miano płaszczaka i taką sugeruję też dla ciebie nową ksywę
Obserwator 2017-01-27 18:46
Pracuję w tej firmie i nie narzekam jak niektórzy poeci. Jeśli ktoś nie chce tu pracować zawsze może odejść. Czy komuś zależy na przedstawianiu Felder-a w złym świetle?
Obserwator 2017-01-27 20:19
Oczywiście, że nie... Przecież Felder a właściwie jego "zarząd" tzw. przez pracowników i branżę "trotle" sami doskonale sobie radzą z "przedstawianiem Felder-a w złym świetle. Jak oni to robią zapytacie?
Otóż przez swoją niekompetencję w zarządzaniu firmą czy pracownikami, chamstwo, złośliwość, bezczelność i prostactwo doskonale sami wystawiają świadectwo całej firmie i nie mówię tu o jakimś tam pełzającym polskim przedstawicielstwie dużej firmy ale o jej całości. Szkoda, że takie firmy jeszcze istnieją ale na szczęście większość z nich wymarło albo pozbyło się prostaków z zarządu a pracownika przestały traktować jak niewolnika na łasce jakiegoś pana szefa mirka ze słomą wystającą z butów.
Obserwator 2017-01-27 20:27
A zapomniałem dodać dlaczego jestem zadowolony pracując w Felder, otóż dzięki podwyżkom do 12 zł brutto na godzinę nareszcie moja wypłata wzrosła diametralnie :) Dzięki Jarosław :)
miły i tolerancyjny ale do czasu 2017-01-31 16:15
Do obserwatora, trochę mi Ciebie żal, żeby w piątek o 20.00 nie mieć nic ciekawszego do roboty :-)
już nie miły i tolerancyjny 2017-01-31 16:17
Z racji ogólnie panującej mody na hejtowanie, ta strona pozwalając na wypowiadanie się niektórym w takim tonie, niestety idealnie wpisuje się w trend, "...zamieszczać w Internecie obraźliwe i zwykle agresywne komentarze..." bo to podnosi oglądalność a że przy okazji komuś szkodzi nie ma większego znaczenia.
Już nie długo PiS zrobi z tym porządek :-) Nie będzie bezpodstawnego, bezimiennego i bezkarnego oskarżania innych. Po pierwsze należy operować faktami, po drugie oskarżany ma prawo do obrony czyli musi wiedzieć z kim polemizuje, po trzecie kłamca musi ponieść konsekwencje.
"...Zniesławienie lub pomówienie to przestępstwo !!!
Pomówienie innej osoby, grupy osób, osoby prawnej (na przykład jakiejś firmy) czy instytucji o postępowanie lub przymioty, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej albo narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, jest przestępstwem wymienionym w art. 212 Kodeksu karnego. ..."
Swoją drogą dziwię się że firma felder pozwala na takie wpisy na tej stronie.
już nie miły i tolerancyjny 2017-02-01 07:00
Oczywiście Duda zrobi też porządek z firmami kombinującymi przy zatrudnianiu pracowników na samozatrudnienia różnych typów żeby nie umykał gdzieś pod stołem ZUS czy też VAT na szkodę państwa i samego pracownika... Ja myślę, że i pracownicy zaczną chodzić do sądu nie tylko jak się okaże że dzięki takiej formie współpracy ich emeryturę trafił szlag ale i byli, niesłusznie, niewłaściwie potraktowani zrobią odpowiednie kroki ku sprawiedliwośći :) Co do wypowiedzi na forach to ja bym się nie obawiał, że krytyka będzie zagrożona karą, raczej niemiecki czy tam austriacki przedsiębiorca nie ma na co liczy :) Jest takie mądre powiedzenie " kradłeś i oszukiwałeś a teraz płaczesz, że nazywają cię oszustem i [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] quot; :)
Ochotniczka 2017-02-01 14:27
Czy Felder ma w swoich nowych ofertach pracy etat pracownika biurowego? Pilnie szukam pracy w Żorach a słyszałam, że to dobra firma i spokojnie można tam pracować. Jeśli ktoś wie również o jakich zarobkach mogę myśleć to bardzo proszę?
zomo 2017-02-01 16:31
Płacili wcześniej za usówanie opinii, ktore im nie pasowały ale jest ich tak dużo... Ja bym się zastanowił czemu oni nie zaczną się zmieniać tak aby nikt nie pisał takich opinii. Jeszcze nikt nie został oskarżony o zniesławianie pisząc jak wygląda prawda. Nie można grozić, straszyć ani oczerniać... prawda zawsze w cenie... A swoją drogą myślę, że nie raz latał trotel donosić napolicję ale go olali z braku znamion przestępstwa... Nie ośmieszaj się skarżypyto :)l
Alan 2017-02-02 06:43
Żałosne! Biedne trotle, hejtują ich w internecie... Ale jak oni traktowali ludzi jak parobków i ich nieszanowali to nie był hejt? Ludzie nie chcieli tam przychodzić długo przed powstaniem tego forum. Ciągle nie widzą problemu w sobie za to wszędzie do okola. Żałosne!
Filip 2017-02-14 17:58
Czy oferta pracy dla doradcy do sprzedaży obrabiarek do drewna jest aktualna? Bardzo bym chciał dostać tę pracę bo pracować w Felder-e to super sprawa. Może ktoś wie jakie mógłbym dostać zarobki?
Filip 2017-02-14 21:57
Żartowałem, przecież umiem czytać:) Chce pracować a nie odwalać pańszczyznę u prostego chłopa, który powinien co najwyżej myć kibel u mnie w domu... Wiem ile płacą i że to praca w oparciu o WŁASNĄ DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ a w ogłoszeniu można napisać co tylko komu przyjdzie do głowy. Treść ogłoszenia nie jest wiążąca w żaden sposób. Liczy się tylko to co jest napisane w umowie zawartej miedzy pracownikiem a pracodawcą w tym wypadku firmą FELDER GROUP POLSKA. Brakuje tu kilku kluczowych informacji np: w jaki sposób wynagrodzenie w wysokości 3000zł netto zostało zapisane (zagwarantowane) w umowie z FELDER, czy jest to wynagrodzenie podstawowe, premia, czy coś innego (co innego), na podstawie jakiej umowy odbywa się współpraca z firmą FELDER, czy jest to umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa o dzieło, współpraca na podstawie własnej działalności gospodarczej (firma - firmie) albo coś innego (co innego)? Z tego co wiem w grę wchodzi jedynie współpraca w oparciu o własną działalność gospodarczą (firma - firmie). Taka umowa niesie za sobą zupełnie inne warunki współpracy niż jest to w umowie o pracę. Interesuje mnie w szczególności w jaki sposób zostały w umowie zagwarantowane zarobki w wysokości 3000zł netto? Wszelkie wątpliwości rozwiałby cytat z umowy zawieranej między FELDER a pracownikiem w szczególności ten fragment w którym mowa o wynagrodzeniu. Jeśli FELDER nie ma nic do ukrycia to nie powinien być to problem?
Piter 2017-02-25 09:41
Dobra firma trzyma poziom a to nie podoba sie leniuchom.
Piter 2017-02-25 20:20
Dlatego wybrałem inną firmę, dobrą a nie feldera.
Oliwia 2017-02-25 20:23
Grunt żeby trzymać wysoki poziom a nie taki jak ta firma. Pozdro dla kumatych :)
kochanek macierewicza 2017-02-25 20:26
poziom dna to też poziom, jakby nie patrzeć...
misiewicz 2017-02-25 20:29
poziom słomy z butów i prostactwa chyba!
Michalin 2017-02-25 20:34
To prawda, robię tu w ch... lat i potwierdzam, poziom jest ale niski... od polerowania berła mam już zdarte kolana i wypadający odbyt... ale co tam tytuł domofony roku kolejny raz jest mój :)
Zostaw swoją opinię o Felder Group Polska Sp. z o.o. - Żory
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Felder Group Polska Sp. z o.o.