Felder Group Polska Sp. z o.o.

opinie o firmach | GoWork.plznak

Twój głos ma znaczenie,

podziel się swoją historią!

Chcę opowiedzieć o firmie

Opinie o Felder Group Polska Sp. z o.o.

UB Nowy wpis

Dzień dobry, jak jest na dzień dzisiejszy z podziałem czasu (usunięte przez administratora) handlowca. Można go ująć w %? Jest też napisane wprost wizyty u klientów w terenie oraz praca w biurze lub home office. Można wcale nie być w biurze, jeśli komuś tak byłoby wygodniej?

Mądry człowiek

Opuściłem tą firmę po kilkunastu latach. Przykre jest to że każdy który pracował z pełnym poświęceniem, zaangażowaniem został "zmuszony" do odejścia.Czasy się zmieniają lecz zarząd FGP nie jest w stanie zrozumieć że dobrych specjalistów trzeba cenić.Znajac tego Pana co można się po nim spodziewać.

Bartek Nowy wpis
@Mądry człowiek

Jesteś w stanie wykonać serwis na maszynie PROFIT h80? I wymienić łozyska w tej maszynie?

Nowy wpis

@Bartek

Jeśli potrzebuje Pan pomocy serwisowej prosimy zadzwonić do naszego działu serwisu wybierając numer: 32 453 14 72 lub wysłać wiadomość na adres mailowy: serwis@felder-group.com, lub wypełnić formularz kontaktowy na naszej stronie internetowej: https://felder.id/realms/felder/login-actions/authenticate?client_id=service-ticket-df&tab_id=R8DiKj5EaWo&execution=785d9be7-3fe1-4124-b354-73ac26dc157c&kc_locale=pl W zgłoszeniu prosimy podać swój numer klienta i numer maszyny. To bardzo pomoże nam w obsłudze Pana zgłoszenia serwisowego.

Tosia Nowy wpis

Mobilny Technik Serwisu to w ogóle ma jakąś podstawę czy od zlecenia liczone? Nie podali w ogłoszeniu tego ani określonych widełek to się zastanawiam. pomagam mężowi szukać pracy, on ma talent do takich rzeczy, ale mamy rodzinę i jednak zależałoby nam na stałej pensji.

CZ

Rozumiem, że dosłownie tego nie usłyszałeś, ale morał z tego taki, że nie ma gadki na ten temat i lepiej, żebyś nie wracał do tematu? W ogóle jaki ten szef jest odnośnie wymagań i ile on daje zarobić?

XG

Podali na portalu widełki finansowe dla doradców technicznych, ale brak ich dla pracownika serwisu helpdesk. Poratuje ktoś? Do tego wymagają prawa jazdy, ale ani słowa w ofercie o samochodzie służbowym. Zapewniają jakiś? Jak z prywatnym użytkowaniem?

HH
@XG

Pracownik Helpdesk to okolice dolnych widełek doradcy technicznego, dlatego nie podają. Brak samochodu służbowego. W przypadku wyjazdu, zostaje udostępniony jeden z parkingu.

Kalina
@HH

Czy te wspominane wyjazdy często się zdarzają czy raczej to rzadkość? I jak wtedy czas pracy może być liczony? Czy zdarzało się ze ktoś wracał oddac auto na parking po godzinach? To liczone jako nadgodziny będzie?

Mod

Witam, Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat stanowiska Pracownik Serwisu Helpdesk?

KL

Jaką ma podstawę u nich Doradca techniczny do sprzedaży obrabiarek do drewna a jaką premię? Pytam, ponieważ w ogłoszeniu są naprawdę spore widełki, między 5400 a 12 000. No i oczywiście bym chciał wiedzieć, jak to się rozkłada.

Czy wiecie coś o warunkach pracy w firmie Felder Group Polska Sp. z o.o.? Czy warto aplikować na ofertę pracy Księgowa?

Nie warto

W skrócie. Nie warto, ponieważ firma nie gwarantuje żadnego rozwoju finansowego. Najlepszy zarobek jest pierwszego miesiąca . Później minimalne podwyżki i ciągłe zwiększanie wymagań. Rozmowy o podwyżkę, o których się "zapomina*. Dotyczy ogólnie zatrudnienia na umowę o pracę. Firma chce mieć najlepszych specjalistów za minimalne wynagrodzenie. Podsumowując - najpierw jest ok, a później trzeba zmienić pracodawcę, żeby lepiej zarabiać.

Jaro
@Nie warto

To co, ile się na początku wynegocjuje, to tyle pozostaje? I jak te negocjacje przebiegały podczas rozmowy o pracę, jeśli ją pamiętasz? Czym można było sobie poprawić podstawę?

Nie warto
@Jaro

Są podnoszone o wartości zbliżone do wzrostów minimalnej krajowej. Taka kwota, też znajduje się na umowie, reszta jest płacona w premiach uznaniowych - które mogą zostać zmodyfikowane zgodnie z uznaniem kierownictwa firmy. L4, zbyt długi urlop skutkuje uszczupleniem wypłaty o kilka stówek. Więcej jest sposobów na obniżenie wypłaty, niż na jej podwyższenie.

@Nie warto

Witamy, dla sprostowania Twojego wpisu: w umowach znajdują się kwoty wynagrodzenia zasadniczego ustalane indywidualnie z pracownikiem. Premie uznaniowe nie są modyfikowane wg "widzi mi się" kierownictwa, ale wg konkretnych i jasnych zasad z którymi pracownik jest zaznajomiony, a tyczy się wyłącznie premii frekwencyjnej. Poza tym premia ta nie przepada, ale otrzymują ją osoby z danego działu, które zastępują nieobecną osobę. W naszej firmie wszyskie nadgodziny są dodatkowo płatne. Jeśli chciałbyś porozmawiać o swoim wynagrodzeniu zachęcamy do skontaktowania się z kierownikiem swojego działu lub z osobą z kierownictwa firmy.

Bogdan
@Felder Group Polska Sp. z o.o.

Piszą Państwo, o indywidualnym ustalaniu wysokości pensji zasadniczej z pracownikiem w toku rekrutacji. W oparciu więc o jakie czynniki następują negocjacje tej stawki? W interesującym mnie właśnie ogłoszeniu na Doradcę Technicznego do Sprzedaży Obrabiarek do Drewna, podają Państwo zakres od 5 400–12 000 zł brutto / m-c.

Rekrutowany na wieki wieków

Ta firma bardzo dokładnie prowadzi rekrutację. Ja aplikowałem na początku KWIETNIA przez portal Pracuj.pl. Co prawda jeszcze nikt ze mną nie skontaktował się, ale na w/w portalu moja aplikacja nadal jest oznaczona jako rozpatrywana. Ciekawy jestem, czy do mojej emerytury zostanie ona rozpatrzona. A tak na poważanie to raczej dobrze nie świadczy o profesjonalizmie tej firmy, o szacunku do człowieka, nie pracownika, ale człowieka. Przecież każdy kiedyś szukał pracy (no chyba, że dostał ją po znajomości) jeden człowiek powinien zrozumieć i szanować drugiego człowieka.

Rekrutowany na wieki wieków
@Rekrutowany na wieki wieków

ps. Przepraszam, status aplikacji "otwarta" a nie jak napisałem "rozpatrywana". Merytorycznie niewielka różnica ponieważ odpowiedzi i tak nie ma i to jest niepoważne.

Rekrutowany na wieki wieków
@Rekrutowany na wieki wieków

ps. Przepraszam, status aplikacji "otwarta" a nie jak napisałem "rozpatrywana". Merytorycznie niewielka różnica, ponieważ odpowiedzi i tak nie ma i to jest niepoważne.

Rozmowa rekrutacyjna. Dzwoni mężczyzna, który zaczyna rozmowę bez przedstawienia się. Dopiero po mojej sugestii, by się przedstawił przedstawia się jako Jarosław. Naciska na spotkanie na kolejny dzień, bez żadnej elastyczności by przełożyć ją na inny dzień. Nadmienię, że dzwoni w godzinach popołudniowych i nie bierze pod uwagę, że ludzie planują takie rzeczy z wyprzedzeniem. Natomiastbiecuje odezwać się po weekendzie i się nie odzywa. A ogłoszenie zostaje ponownie wystawione. Zdecydowanie odradzam udział w tak amatorsko prowadzonej rekrutacji. Z mojego wstępnego doświadczenia, mogę tylko potwierdzić, że odczuwalny jest rażący brak szacunku dla ludzi a nie słowność świadczy tylko o braku profesjonalizmu. Zresztą poniższe opinie ludzi, którzy tu pracowali, tylko to potwierdzają.

Ilona
@Marcin

Można wiedzieć, o jaką posadę chodzi? Ile czasu mija od wysłania cv do uzyskania tego telefonu od firmy??

Agent 007

Dla wszystkich którzy jeszcze myślą czy pracować w felder poniżej nowe wytyczne dla handlowców zatrudnionych na b2b od zarządu czyli od jednej i tej samej osoby co zwykle : - długość rozmowy z klientem średnia powinna wynosić 2minuty 38 sekund -32 kontakty telefoniczne w dniu biurowym - 6 ofert na maszyny przy rozmowie telefonicznej - co 10-15 minut kontakt telefoniczny z klientem - 7:50 podjazd pod biuro 15:50 ostatni kontakt. Nie wiem czy ten jednoosobowy zarząd zdaje sobie sprawę że takie wytyczne to może sobie robić ale pracownikom etatowym a handlowcom na b2b nie ma prawa narzucać godzin pracy oraz wytycznych jak maja pracować bo taka umowa nosi znamiona umowy o prace i taka powinna być … i jest to jawne i celowe łamanie prawa pracy … Ludzie poczytajcie i dajcie sobie naprawdę spokój z ta firma bo stoi ona w latach 90 a raczej jednoosobowy zarząd , po takich wytycznych jestem pełen podziwu ludzi którzy tam pracują jak w (usunięte przez administratora)…. Szkoda że nie ma wytycznych jeszcze ile mogą załatwiać jedyne a ile dwójkę … brak jakiegokolwiek szacunku do pracowników …dramat

@Agent 007

Hmmm a co z kasą? Są jakieś nowe wytyczne z pensją? Może jakieś premie lub podwyższone stawki nowe? I jeszcze, co jak ktoś zrobi mniej telefonów niz wskazane, to sa kary czy coś?

Witek
@Wanda

Podwyżki masz ale obowiązków pensja marna. Atmosfera w firmie jak w prosektorium i ciagle żale i wytyczne .

@Agent 007

Z Twojego wpisu wynika, że nie jesteś pracownikiem naszej firmy, ale jesteś bardzo zaangażowany w to, żeby bardzo obrzydzać pracę w naszej firmie. Kilka faktów: 1. Jako doradca można pracować na umowie o pracę lub na umowie B2B. Doradca wybiera sam rodzaj umowy. W każdym czasie może zmienić typ umowy. 2. Dobrze napisałeś, że są to wytyczne=wskazówki. Nie są to nowe zasady. Nie wymagamy trzymania się ich 1:1. Doradca nie ponosi żadnych konsekwencji z tytułu ich niewykonania. 3. Są to wskazówki odnośnie systematyki pracy. Doradcy, którzy tak pracują osiągają najlepsze wyniki sprzedażowe i finansowe. 4. W przypadku umowy B2B obowiązuje Kodeks cywilny, nie Kodeks pracy=Prawo pracy. Przestrzegamy zarówno jednego jak i drugiego. 5. Piszesz, że „ jestem pełen podziwu ludzi, którzy tam pracują jak w (usunięte przez administratora)…” czyli w miejscu niecenzuralnym, a to jest przecież ich miejsce pracy. Świadczy to o podziwie i szacunku do tych osób?

Gardel
@Felder Group Polska Sp. z o.o.

Piszecie o szanowaniu pracownika ? A kto pisze do pracowników że ci którzy pracują w nadgodzinach są nieproduktywni w godzinach pracy ?

Agent 007
@Felder Group Polska Sp. z o.o.

O czym w piszecie jeżeli większość handlowców jest na b2b . Wysyłacie wytyczne po to żeby wysłać i nie trzeba ich przestrzegać ? Kogo wy chcecie nabrać? Chyba samych siebie ? Wytyczne są skrupulatnie pilnowane przez kierowników. Ponadto nie macie prawa żądać czy dawać wytycznych pracownikom na b2b w jakich godzinach i gdzie maja pracować bo ta umowa nosi znamiona umowy o prace . I wy o tym nie wiecie czy liczycie na to że nikt nie zgłosi tego faktu do inspekcji pracy? Maile skrupulatnie kopiuje wiec zobaczymy. Co do poszanowania proszę poczytać o nieproduktywnych pracownikach w mailach od was i się naprawdę nie ośmieszać .

@Witek

Hahaha prosektorium. Czy to znaczy, że firma wcale nie dba o atmosferę? Chodzi mi organizację spotkań czy wyjazdów. Jakieś takie rzeczy są organizowane od czasu do czasu?

Czy Felder Group Polska Sp. z o.o. ma ściśle ustalone godziny pracy?

Były2

Centrala w Żorach tak.Doradcy klienta w terenie nie mają. Ale chodzą słuchy że odkąd w Tyrolu coraz więcej do powiedzenia zaczynają mieć Tamara i Alieksandr Felder to może się to szybko zmienić

@Były2

Czyli doradca klienta jest jakoś rozliczany za wyniki? Za zdobycie nowych klientów? Za sprzedaż? Czy jak, skoro nie ma godzin stałych pracy?

Teresa

Są aktywne ogłoszenia na stanowisko doradcy technicznego do sprzedaży obrabiarek do drewna. Podane zostały w ogłoszeniu widełki 5400-12000 tyś brutto. Z czego firma pisze, że 5400 brutto jest kwotą minimalną zapewnioną. Natomiast reszta jest kwotą prowizyjną nie ograniczoną. Powie mi ktoś w takim razie ile tak realnie wychodzi wynagrodzenia na tym stanowisku? Jak atmosfera pracy?

Były handlowiec
@Teresa

Znając tą firmę, to kwota minimalna zakłada 100% realizacji planu. Bez znajomości ludzi, terenu i jeśli się trafi w zły czas, to ciężko wyrobić nawet tą 100... A jak już sobie wszystko ładnie ustawisz, to nagle następuje zmiana rejeonu i okazuje się praktycznie zaczynasz od nowa.

Stefan
@Teresa

Kwota 5400 brutto znając życie odnosi się do sytuacji kiedy Pani założy działalność gospodarczą. Przypominam że w tej chwili w Polsce -ale na umowę o pracę -minimalne wynagrodzenie wynosi 3500 brutto. Ale takiego pracownika dużo trudniej zwolnić. Trzeba płacić chociażby takiemu pracownikowi za czas okresu wypowiedzenia a jeszcze dodatkowo być może jakąś odprawę albo co gorsze jakieś odszkodowanie zasądzone na przykład przez Sąd pracy. A nie daj Boże taki delikwent zwęszy że jego czas w firmie się kończy i pójdzie na długoterminowe L4. A po co to wszystko. Można przecież inaczej.Delikwenta omamia się korzyściami płynącymi z założenia własnej działalności gospodarczej a jak po kilku miesiącach kończy mu się ulgowy ZUS a gościu nie bardzo rokuje na przyszłość... to z dnia na dzień każe mu się przywieźć zabawki do Centrali i... bayo

Były
@Teresa

Realnie jest tak że Pracujesz na B2b Wystawiasz fakturę na kwotę 5400. Płacisz Zus +podatek +księgowa i reszta zostaje. Sam Sobie policz. I jeszcze jedno pracujesz jak na umowie o pracę. Masz do zrobienia wizyt że ho ho Ofert że ho ho Telefonów że ho ho Bo tak robią od kilkunastu lat i tak ma być.

W momencie przekazania samochodu służbowego doradca sprawdza w obecności pracownika firmy jego stan. W przypadku stwierdzenia jakiś uszkodzeń zostaje to zapisane w protokole odbioru. Samochody posiadają pełne ubezpieczenie OC i AC. Jeśli nastąpi jakaś szkoda doradca ma obowiązek zgłoszenia jej, a naprawa pokrywana jest z polisy. W trakcie uzytkowania samochodu doradca może przejechać 1000 km prywatnie, bez dodatkowych kosztów. Powyżej tego limitu płaci za kilometry tzw. "prywatne", a stawka za kilometr zawiera koszty paliwa, ubezpieczenie i amortyzacji samochodu i wynosi niecałe 0,9 zł/km brutto. Do tej pory opony były przechowywane w centrali w Żorach i przy okazji wymiany odbywały się szkolenia poświęcone np. nowym produktom. Teraz szkolenia przeprowadzane są regularnie przede wszystkim online, a opony znajdują sie w poszczególnych biurach i są wymianiane na miejscu.

Dociekliwy
@Felder Group Polska Sp. z o.o.

A gdzie jest komentarz "Były2" na który odpowiadacie PRACODAWCO ?

@Stefan

Witamy, kwota 5400 zł brutto nie odnosi się wyłącznie do działalności gospodarczej, ale również do zatrudnienia na Umowie o pracę. Osoba ubiegająca się na stanowisko doradcy technicznego może wybierać pomiędzy pracą na umowie B2B lub Umowie o pracę. Zawsze trzymamy się zapisów zawartych w Umowie jak i w Kodeksie pracy. Naszym celem jest zatrudnienie, wyszkolenie i utrzymanie pracownika, a nie jego zwalnianie.

@Były handlowiec

Witamy. Dla sprostowania kwota minimalna jest zapewniona bez dodatkowych prowizji ze sprzedaży, ważne zwłaszcza w okresie kiedy doradca dopiero zaczyna pracę, uczy się jeszcze i poznaje klientów.

Stefan
@Felder Group Polska Sp. z o.o.

Wybaczcie Szanowny Pracodawco ale coś jest nie tak albo to ja jestem jakiś mało kumaty. Najprostsza arytmetyka i logika wskazują dobitnie na to że przy takich samych warunkach płacowych brutto - to umowa o pracę jest o wiele bardziej korzystna dla pracownika niż działalność gospodarcza. To dlaczego prawie wszyscy pracujący poza centralą w Żorach wybierają dużo mniej korzystną dla siebie opcję zatrudnienia. Myślę że temu , który pierwszy rozwikła tą zagadkę należy się co najmniej Nagroda Felera. O pardon- Feldera oczywiście ????

Hanna
@Były

I to jest max jaki można tu osiągnąć? Nie ma dodatkowo żadnych premii za wyrobienie normy? Da się wyrobić w 8h dziennie czy nie bardzo?

Były
@Felder Group Polska Sp. z o.o.

Felder nie pisz głupot Opłata za użytkowanie samochodu tobagatela 400 zł Samochody posiadająca AC jednak jak będziesz miał szkodę to zapłacisz parę złotych. Tak wychwalacie te 1000 km prywatne-zapłacone. Co najmniej jakby to były nie wiadomo jakie samochody - wyjeżdżone stare Mercedesy na dodatek w tak marnym wyposażeniu że na dzisiejsze czasy wygląda słabo.

Kazio
@Teresa

Z tych 5400 brutto zabiorą Ci 410 za samochód, odejmij księgową, ZUS, podatki i nie wiele Ci zostanie z tej kwoty gwarantowanej

Były 2
@Były

Konkurencja z Reszla szuka handlowców 9000 brutto + prowizje :)

Karolek
@Teresa

Pracuję 3 rok w tej firmie. Jestem na działalności. Za rok 2022 księgowy wyliczył mi dochód 117 000 zł. Zamierzam dalej pracować, ponieważ idzie mi coraz lepiej.

@Karolek

To jest możliwe. Ale przyznaj uczciwie że z tej kwoty prawie 100 tys zarobiłeś w I bardzo dobrym półroczu 2022. W drugim półroczu zaczęło się silne hamowanie. A co się dzieje od początku tego roku to nawet nie będę pisała żeby nie straszyć ludzi

Izabela
@Teresa

Może właśnie napisz. Po to jest to forum. Ja się zastanawiam czy trudno było taki jak pisałeś dochód osiągnąć? Obwarowane było to jakimiś nadgodzinami?

Karolek
@Teresa

Nie widzę dużej różnicy pomiędzy rokiem 2022 i 2023.. Wyniki podobne, chociaż mam więcej Hammerów. 1 Hammerek i 450 zł więcej na koncie.

@Karolek

A u mnie na regionie też idzie więcej Hammerów niż w 2022 r. Chodzą one średnio po kilkanaście tysięcy każdy. Za to grubych maszyn po kilkadziesiąt i po kilkaset tysięcy prawie już nie sprzedaję. Po prostu te ostatnie szły głównie w leasingu a ten kompletnie stanął poprzez drastyczne zaostrzenie kwalifikacji przez banki

@Izabela

Pytasz czy było trudno. I tak i nie. Z perspektywy czasu myślę jednak że teraz jest 3 X trudniej a sprzedaż jest 4 X mniejsza niż na początku tamtego roku. Wtedy samo szło. Deweloperka miała najlepszy czas w powojennej historii kraju to i przemysł meblarski potrzebował wszystkiego w ogromnych ilościach. Teraz za to wyhamowało tak że rozmiarów tego regresu nikt się nie spodziewał po prostu

Grenon

Po kilku latach pracy opowiem jak wyglada praca w tej firmie : Początek szkolenie w mieszkaniu służbowym a raczej skansenie , łóżka piętrowe kanapa z wylamanymi siedziskami , stare zniszczone Prlowskie mieszkanie , firma nie płaci za wyżywienie nie zwraca za delegacje. Mieszka się z obcymi sobie ludzmi w jednym pokoju na łóżkach piętrowych bo na szkoleniu jest kilka osób . Przypomina to poprostu wiezienie. Kolejny etap praca co innego każe jeden co innego drugi. Papierologia tabelki , listy cyrk. Rozliczanie wszystkiego ale tylko ze strony pracownika bo praca w nadgodzinach która jest norma nikt nie płaci , brak delegacji. Dodatki jakie dodatki ?? Zapomnijcie jedynie to samochód z kilometrami prywatnymi co dziś jest norma w każdej firmie tu urasta do nie wiadomo jakiej rangi a i tak za niego płacisz co miesiąc.samochody z przebiegiem 200000 norma w wersji bieda najniżej jak się da. Praca handlowca jest praca akwizytora jeździsz po blokach wydzwaniasz do ludzi jak natręt , ogólnie zachowywać masz się jakbyś sprzedawał mydło a nie maszyny. Rotacja ponad normę non stop ktoś odchodzi . Powiedzą wam ze są ludzie którzy pracują lata i to prawda tylko ze ci ludzie to wychowankowie feldera którzy nie wiedza ze gdzie indziej może być lepiej i wydaje im się że (usunięte przez administratora)praca jest norma . Osoby z góry nie interesują pracownicy tylko wynik uważa się za guru a zatrzymał się w latach 90 i tak tez jest prowadzona firma. A nawet oferty najlepiej robić ręcznie z klientem jak w przedszkolu. Odradzam bo zmarnowałem czas dziś jestem w innej firmie gdzie jakość pracy jest nieporównywalna a pracownik traktowany jest z szacunkiem a nie jako potencjalny (usunięte przez administratora) i (usunięte przez administratora) .

@Grenon

Witamy, jest nam przykro, że tak negatywnie, jako zmarnowany, oceniasz czas pracy w naszej firmie, zwłaszcza, że było to kilka lat. Chcemy również odnieść się do spraw poruszonych przez Ciebie: 1. Mieszkanie służbowe zostało kilka lat temu gruntownie wyremontowane, po każdym pobycie jest dokładnie sprzątane. Może nie jest 5-gwiazdkowym apartamentem, ale z pewnością nie jest "skansenem". Jeżeli coś w nim zostało zniszczone staramy się na bieżąco naprawiać. Podczas szkolenia przebywają w nim maksymalnie 3 osoby. Twoje uwagi w tej kwestii są dla nas impulsem do przemyślenia formuły pobytu podczas szkolenia nowych handlowców w przyszłości. 2. Użytkowanie samochodu służbowego nie wiąże się z żadnymi kosztami dla handlowca: paliwo, przeglądy, naprawy itp. pokrywa nasza firma. Przeważającą większość naszej floty stanowią samochody marki Mercedes i Volkswagen, są też 3 auta marki Fiat. Nawet jeśli pojedyncze mają duży przebieg to są zadbane, czyste, w nienagannym stanie technicznym. Na bieżąco "odmładzamy" naszą flotę, chociaż ostatnio jest to trudne ze względu na długi czas oczekiwania na nowe samochody. 3. Praca handlowca opiera się głównie na osobistym spotkaniu z klientem, dlatego potrzebny jest kontakt telefoniczny, żeby umówić się z nim na spotkanie w dogodnym dla niego czasie i miejscu. Może zdarzyć się, że będzie to blok, jeśli klient akurat tam mieszka, bo naszymi klientami są zarówno firmy duże jaki i jednoosobowe. 4. Jeśli pracowałeś na umowie o pracę to była ona oparta na zadaniowym systemie czasu pracy w wyznaczonym terenie. Wyjazdy do klientów w obrębie tego terenu nie są wyjazdami podlegającymi delegacjom. W zadaniowym czasie pracy sam ustalałeś w jakim czasie wykonywałeś swoje czynności. 5. Rotacja w naszej firmie jest na średnim, krajowym poziomie. Są osoby, które pracują wiele lat i takie, które dopiero zaczęły. Sądzimy, że wszystkie świadomie wybrały pracę w naszej firmie i doskonale są rozeznane w tym, co oferują inni pracodawcy, bo zmiana pracy w obecnej sytuacji na rynku pracy jest naprawdę łatwa.

Damn
@Grenon

Ciężko się to czyta. Jeśli tak wyglądał Twój przekaz informacji w relacji przedstawiciel - Klient, to Felder zapewne się cieszy, że odszedłeś, bo wyników z tego nie było. Zastanawia mnie tylko jedno, dlaczego pracowałeś tam kilka lat, opowiesz? Tak długo zajęło Ci szukanie nowej pracy, gdzie możesz liczyć - W KOŃCU - na owocowe czwartki? Poważnie pytam, chciałbym się dowiedzieć, dlaczego siedziałeś w firmie, która była taka zła, tak długo.

Wiemotym
@Grenon

To prawda, że nie płacą za nadgodziny bo na działalnosci nie ma czegoś takiego jak nadgodziny. Z drugiej strony tylko patrzą, żeby Ci uwalić jakąś kase.

Agggron
@Felder Group Polska Sp. z o.o.

Odniosę się jako niedawno odwiedzający państwa mieszkanie służbowe … jeżeli tak wyglada ono po remoncie to nie chciał bym widzieć je przed. Połamane zużyte i zniszczone meble są nadal , standard trudno porównywać do hotelu faktycznie bo nawet w hostelach jest wyższy standard. Może ktoś z firmy poprostu się tam wybierze. Samochód służbowy nieprawda jest że nic nie kosztuje bo odliczanie za korzystanie z niego co miesiąc dokładnie 410 zł Natomiast jeżeli chodzi o handlowca to faktycznie praca powinna polegać na kontakcie z klientami tylko że w normalnych warunkach kontakt jest po to żeby nawiązać relacje a tu jaka można nawiązać relacje jeżeli 2 dni w tygodniu masz robić 15-25 Spotkań dziennie ! Zachowujemy się Jak domokrążca a nie doradca techniczny. Ilość nie jakość obecnie takie motto powinno Przyświecać . Nie da się nawiązać z klientem rekacji jeżeli wpadasz jak po ogień a rozmowy zaczynasz tylko wtedy kiedy klient coś potrzebuje . Bo klient to wie i to czuje wystarczy ich posłuchać . Tylko żeby słyszeć trzeba słuchać. Zawsze ,,pycha kroczy przed upadkiem”

Były2
@Agggron

Bardzo merytoryczny i obiektywny komentarz. Ale za bardzo w nim odsłoniłeś kuchnię tej firmy i nie zdziw się jak na wniosek "pracodawcy" moderator go usunie bo jest niewygodny dla nich. Mój usunęli bo napisałem że dwa razy do roku Felder przy okazji wymiany opon robił spęd handlowców do Żor i kazał im recytować przed innymi to co wykuli przez ostatnie pół roku pod okiem swojego regionalnego kierownika prowadzącego. Odpowiedzieli że od TERAZ opony są w biurach i już nie ma spędów. Ja napisałem jak było DO TEJ PORY bo o tych kilku ostatnich latach w których u nich pracowałem mogłem podzielić się wrażeniami z innymi. A co jest teraz i co będzie jutro to nie wiem bo już na szczęście tam nie pracuję. Pozdrawiam normalnie myślących

Fylder
@Agggron

Hallo Też miałem okazję współpracować z tą firmą. Zanim kilka negatywów to może na początek coś miłego. Pracownicy z którymi współpracowałem bardzo pomocni w przeciwieństwie do kierownika (co chłopak poradzi jak kocha Danka ponad wszystko i jest nim zafascyniwany) A teraz -szkolenie na poziomie dostatecznym, zwłaszcza te śmieszne scenki jak sprzedawać ???? -mieszkanie skansen -samochody szrot (lecz ciągle wszyscy słyszą ze już na dniach, za miesiąc dwa będą nowe bo przecież samochodów niema) -baza z klientami w 70% mół i wodorasty -trasa F biegasz lepiej jak Listonosz -pieniądze marne -narada co miesięczna gównoburza (kilka słów do poddanych od najwyższego) cały dzień zmarnowany -statystyka to drugie imię tej firmy -oferty robisz nawet "rynnie" -wizyty po prywatnych domach -już nie wspomnę o ciszy panującej w siedzibie brakuje tylko pieśni religijnych. Posłuchajcie wywiadów z najwyższym dowiecie się co stoi za sukcesem firmy wg niego to fantastyczne maszyny. Człowiek dla tego jegomościa się nie liczy. Bardzo proszę o nie odpowiadać na tą opinię bo nic w niej nie jest przerysowane.

@Fylder

Witamy, przede wszystkim w naszej firmie nie ma "jegomości" ani "najwyższych". Za sukcesem stoją fantastyczne maszyny, ale maszyny same się nie sprzedają, tylko robią to fantastyczni ludzie. Z uwagą przeczytaliśmy Twoje uwagi i będziemy wdzięczni za wskazówki. -szkolenie na poziomie dostatecznym, zwłaszcza te śmieszne scenki jak sprzedawać - dlaczego tak nisko oceniasz szkolenie? Podaj konkretne przykłady co w nim zmienić. Twoje uwagi pomogą nam go zmodyfikować i lepiej dopasować. -mieszkanie skansen - jak pisaliśmy wcześniej, planowaliśmy zmienić mieszkanie dla nowo szkolących się doradców i teraz korzystają już z nowego lokum. Podczas szkolenia zapewniamy też bezpłatne obiady -samochody szrot (lecz ciągle wszyscy słyszą ze już na dniach, za miesiąc dwa będą nowe bo przecież samochodów niema) - wg Ciebie jakiej marki ma być samochód służowy, jaki model i z jakim wyposażeniem? Interesuje nas Twoja opinia. To, że na nowe samochody się czeka, to nie nasz wymysł, tylko fakt opisany chociażby w artykule poniżej https://motofakty.pl/ile-trzeba-czekac-na-nowy-samochod-te-modele-dostaniesz-najszybciej-lista-aut/ar/c4-16436641 -baza z klientami w 70% mół i wodorasty - co konkretnie oznacza "muł i wodorosty"? Doradcy otrzymują bazę z klientami ze swojego rejonu. Jeśli w tej bazie znajdują się adresy nieaktualne, gdyż firmy zawieszają działalność lub otwierają się nowe, doradca może je zweryfikować i swoją baze aktywnie tworzyć -trasa F biegasz lepiej jak Listonosz - trasę planują sami doradcy. Podczas jednej trasy w zależności od typu wizyty powinno ich być od 3-5. -pieniądze marne - wysokość wynagrodzenia w dużej mierze zależy od wyników sprzedażowych i kształtuje się na poziomie od 4000 - 8000 zł netto -narada co miesięczna gównoburza (kilka słów do poddanych od najwyższego) cały dzień zmarnowany - narady miesięczne to głównie szkolenia online poświęcone produktom oraz sprawom organizacyjnym i trwają ok. godziny -statystyka to drugie imię tej firmy - praca doradcy powinna być przede wszystkim systematyczna, bo wyniki u osób, które tak pracują są najlepsze. -oferty robisz nawet "rynnie" - klient, który jest zainteresowany konkretnym produktem, nawet przysłowiową "rynną" oczekuje konkretnych informacji o nim oraz ceny, a te dane zawiera oferta. -wizyty po prywatnych domach - naszymi klientami są w przeważającej większości przedsiębiorcy, posiadający różne wielkości zakłady stolarskie, więc siłą rzeczy doradcy najczęściej odwiedzają ich w tych zakładach. Oczywiście, że mogą zdarzyć się wizyty w domach prywatnych, jeśli klient sobie życzy. -już nie wspomnę o ciszy panującej w siedzibie brakuje tylko pieśni religijnych. - jeśli nie cisza, to co wg Ciebie powinno panować?

Fylder
@Felder Group Polska Sp. z o.o.

Witam , Czytajcie uwagi poprawi może to poprawi wizerunek . Co do modyfikacji i dopasowania szkolenia , robicie to już 20 lat powinniście w wiedzieć jak to zrobić. Trasa F w wolnym tłumaczeniu "zimne wizyty" z założenia jest ich trochę więcej ja 5 - czytaj exel raport To ciekawe dlaczego nowi pracownicy tak szybko rezygnują??? Byłem na kilku naradach i nie pamiętam szkoleń online i by trwało to godzinę, chyba że mam inny zegarek. Statystyka - wyniki są najlepsze bo oni są dobrzy a nie tabelki. Baza - Porozmawiajcie z pracownikami co tak naprawdę myślą o tych lidach w systemie. Samochody - artykuł - artykułem dla "chcącego nic trudnego" Klient jak jest zainteresowany zakupem sam poprosi o ofertę - a nie na siłę i zadowolenia tabelki . Wizyty po prywatnych domach nie po przedsiębiorcach tylko hobbystach co raz kupili. Cisza panuje ze strachu przed "okiem saurona" Zresztą - tłumaczą się tylko ,,,,

Mały
@Fylder

Mieszkanie rzeczywiście to była porażka totalna. Czas tam się zatrzymał na przełomie wieków. Ale jest też i mały plus- obiady bezpłatne. Wcześniej razem z bossem jadło się na przeciwko firmy w barze w Castoramie po czym po szkoleniu oczywiście przychodził rachunek. Auta- oczywiście teraz można tłumaczyć pokrętnie że się długo czeka na auta ale ostatnimi zakupami były fiaty Tipo rocznik 2019 oraz vw passaty rocznik 2000. Było to kilka aut kupionych w czasie kiedy były one od ręki. I już wtedy było wiadomo że to jest kropla w morzu potrzeb i że to skazuje dużą część handlowców na jeżdżenie szrotami w niedalekiej przyszłości. Ten czas właśnie nadszedł. Narady na początku każdego miesiąca. Totalna strata całego czasu. Zajmuje ona cały dzień a " wartościowych" aspektów jest góra na godzinkę. Skąd te 3- 5 wizyt dziennie jak trzeba było dużo więcej żeby nie być wyświetlanym na czerwono - tego nie wiem.

Dariusz
@Mały

To wyjazdowe szkolenie odbywa się już w ramach pracy po podpisaniu umowy? Ile ono trwa, jeśli można wiedzieć i czy przedział 4000-8000 zł to kwota netto, jaką może zrobić nowo przyjęty handlowiec w tej firmie?

@Dariusz

Witamy, obecnie w naszej firmie nie ma wyjazdowych, szkoleń dla wszystkich doradców. Są wyłącznie indywidualne, a pozostałe odbywają się wyłącznie online i trwają ok. 1 godziny. Szkolenia w tej formie są praktykowane u nas już od kilku lat. Pobyt w hotelu oraz obiady w trakcie szkolenia wprowadzającego, przed rozpoczęciem pracy w "terenie" pokrywa nasza firma. Kwota brutto jest tak skalkulowana, aby wynagrodzenie bazowe netto tzn. po odjęciu ZUS-u, podatku liniowego i wszystkich innych opłat w przypadku pracy opartej na umowie B2B wyniosła 4000 zł, tak jest również przy umowie o pracę. Nie uwzględnia prowizji za sprzedane maszyny, które automatycznie podnoszą to wynagrodzenie.

Krystian
@Felder Group Polska Sp. z o.o.

Drogi Pracodawco- z tego wpisu wyszło Ci pomieszanie z poplątaniem. Ewentualny kandydat do zakucia w dyby czyli pracy w Waszej firmie niewiele z tego przyswoi. Napiszcie wprost że po kilkunastu latach w końcu zrezygnowaliście z ogólnopolskich spędów handlowców , które odbywały się co najmniej 2 razy w roku przy okazji wymiany opon. Wszyscy przyjeżdżali dzień wcześniej ... i się działo. Tak że na drugi dzień sprzątaczki nie dawały rady udźwignąć ogromu szkła z pokoi. Oczywiście po wodach mineralnych. A jak już przyjechał kiero z jednego z oddziałów Feldera z południowo- wschodniej flanki i przywiózł ze sobą 5- litrowy baniaczek wody ognistej własnego rynsztunku... to się dopiero działo. Wszystkich ochoczo częstował dookoła ... a sam sączył przez cały wieczór jakiegoś lekkiego sikacza po czym następnego dnia boss miał wyczerpujące informacje co w trawie piszczy. I to przekrojowe z całej Polski.

Lidia

Cześć, na ich stronie w zakładce sekcja kariery nie ma żadnych konkretnych ofert pracy, ale zachęcają żeby aplikować spontanicznie. Ktoś próbował? Możecie polecić jakieś stanowisko odpowiednie dla kobiety z mniejszym doświadczeniem?

Xxx
@Lidia

Cześć, Odradzam. W firmie panuje atmosfera zniechęcenia. Nie ma co się dziwić, kiedy świat pędzi do przodu, a pensje stoją w miejscu. Mężczyźni jeszcze zarobią, a kobiety to na drugim planie. Lepiej poszukaj firmy, która bardziej szanuje pracownika. Udanych poszukiwań.

Klient

W środowisku stolarskim jest takie powiedzenie odnośnie handlowców i rotacji w Felder. ,,Kochajmy handlowców z feldera tak szybko odchodzą . Co zamawiasz maszynę to już inny.

Cba
@Klient

A dwa południowo- wschodnie oddziały firmy to jakiś dramat i żenada. Zarządzane od kilku lat przez diablo i jego ucznia shreka w myśl zasady : za standard machines- fifty /fifty. Natomiast za specjale zwykły doradca ma dać całość na tacę temu nad nim. Kto tego w czas nie pojął nie pracuje już tam. Pozostali tam tylko " mierni ale wierni". Może zrobić już czas z tym porządek żeby i te oddziały dźwignąć w końcu o level up ? Zostawiam do przeanalizowania i przemyślenia

@Cba

Zasady wynagrodzenia/prowizji wyznacza zarząd firmy, nie pojedynczy kierownicy i z pewnością nie powinny odbywać się na warunkach przedstawionych w tym wpisie. Podane tutaj fakty z pewnością przeanalizujemy.

Cba
@Felder Group Polska Sp. z o.o.

Nie wiadomo kiedy ale minęły już dwa tygodnie. Mam nadzieję że tym wpisem dałem co nieco do myślenia prezesowi i dyrektorowi. Tak czy inaczej wasza analiza będzie tylko powierzchowna i pobieżna. Gdybyście naprawdę chcieli oczyścić stajnię Augiasza na południowym wschodzie to musielibyście zwrócić się o konkretne info do byłych pracowników a o to może być trudno bo zapewne z większością rozstanie nie wyglądało zbyt dobrze.

Czy ktoś brał udział w rekrutacji na stanowisko Serwis Helpdesk International? Oferta wisi na stronie dość długo. Wynagrodzenie 4500 - 5500 pln brutto to tylko w początkowym okresie próbnym?

Pytacz

Witam ponieważ idą święta był Mikołaj czy napisze ktoś czy pracownicy w firmie felder mogą liczyć na jakieś paczki na Mikołaja dla dzieci a na święta na jakieś premie czy bonusy świąteczne ?

Odpowiadacz
@Pytacz

Witaj niestety nie ma w Felder Polska paczek od Mikołaja ani talonów na święta z takich bonusów dodatkowych jest tylko karta Multisport

@Odpowiadacz

karta jest w 100% opłacana przez pracodawcę? i czy każdy z niej korzysta czy istnieje możliwość wybrania ekwiwalentu? są elastyczni?

Odpowiadacz
@Irena

Nie jest, nie każdy korzysta, brak ekwiwalentu

@Odpowiadacz

50/50? co jeszcze w takim razie w firmie jest do czego trzeba dopłacać?

Ignas
@Irena

Do czego w zasadzie do wszystkiego , posiłki w delegacji na swój koszt, brak wypłacanych delegacji ponieważ firma robi taki myk że zatrudnia większość na b2b chociaż wymaga zachowania jak ma umowie o prace .

Gazela
@Pytacz

Nic nie ma kompletnie, nie możesz liczyć na kompletnie nic

@Ignas

a to tego się nie spodziewałam akurat. a jak to z tym b2b po czasie jest? jeśli z rok będziesz pod firmą można potem a uop liczyć? ludzie przechodzili tak?

@Gazela

Na święta osoby zatrudnione na umowie o pracę otrzymały premię świąteczną w zależności od stażu pracy. Firma dopłaca 50% kosztów za wybraną kartę w programie Multisport wszystkim pracownikom (UoP i B2B). W najbliższej przyszłości planujemy wprowadzić dodatkową, bezpłatną opiekę zdrowotną dla wszystkich.

Do informacji o rodzaju zatrudnienia poszczególnych pracowników w firmie mają dostęp wyłącznie osoby z działu personalnego, więc na jakiej podstawie podajesz takie dane? Osoby w administracji zatrudniane są na umowę o pracę od pierwszego dnia pracy. Spoza administracji zarówno w dziale sprzedaży jak i serwisu osoby, od dłuższego już czasu, mogą wybierać rodzaj umowy. Mogą ją również zmienić w trakcie trwania stosunku pracy.

Dariusz
@Felder Group Polska Sp. z o.o.

To pracownicy nie wiedzą, że mają wybór, między umową o pracę a B2B? We właśnie wystawionej ofercie pracy na stanowisku doradcy techniczno-handlowego zaproponowano kwotę 5400 -12000 zł brutto. Można wiedzieć, ilu handlowców oscyluje w okolicach górnego limitu? I na jakiej podstawie dokonywana jest ocena kandydata do pracy?

Cayenne
@Felder Group Polska Sp. z o.o.

Administracja w centrali w Żorach oraz dział sprzedaży w centrali w Żorach to myślę że jakieś nie więcej niż 10% ogółu zatrudnionych. Mi chodzi o pozostałe 90 % pracowników stricte handlowych w terenie którzy muszą tyrać na tą całą administrację i rodzinę miłościwie panującego. Oni nie mają wyboru. Owszem przy rekrutacji jest o tym mowa ale jak delikwent zostanie już zatrudniony i pyta po kilku miesiącach kierownika o możliwość przejścia z B2B na UOP to ten mu wyciąga spod biurka ściągę przygotowaną przez dyrektora z Centrali w Żorach z której ni mniej ni więcej wynika... że na UOP będziesz zarabiał .. co najwyżej połowę tego co dotychczas. I zagadka została rozwiązana dlaczego nikt o zdrowych zmysłach tego nie robi. I jeszcze ad tego że tylko dział kadr wie na podstawie jakiej umowy kto pracuje w Felderze. Podpowiem wam- pracownicy czasami że sobą wymieniają poglądy na różne tematy. A na ten zdecydowanie najczęściej

DTH
@Felder Group Polska Sp. z o.o.

A można wiedzieć czemu zespół handlowy nie otrzymał takiej premii na święta ?

Gacek

Na rozmowie na przedstawiciela odrazu powiedzieli mi ze warunki na umowie o prace są beznadziejne i nawet nie będą mi ich przestawiać , Natomiast na b2b proponują bo zdecydowana większość ich handlowców tak jest zatrudniona i może bym się nawet zgodził ale na b2b oni oferują kwotę gdzie wszędzie indziej dostaniesz ja na uop ze wszystkimi świadczeniami .Nie polecam szkoda czasu chyba że nie masz niczego innego a nie chcesz na kasę do biedronki za podobne pieniądze to na przeczekanie aż znajdziesz normalne warunki wymarzona robota.

Gacek

Zostaw merytoryczną opinię o Felder Group Polska Sp. z o.o. - Żory

• Jak się pracuje w Felder Group Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Felder Group Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 20.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Felder Group Polska Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Felder Group Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Felder Group Polska Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Felder Group Polska Sp. z o.o.