Utal sp. z o.o.

Opinie o Utal sp. z o.o.

John

Za kilka dni mam rozmowę na stanowisko operator CNC. Jakie są zdania na temat tego stanowiska?

Iwona

@gumka Do czego konkretnie miała odnosić się Twoja wypowiedź? Wydaje mi się, iż raczej ma niewiele wspólnego z tematem tego wątku. Proponuję zatem, byś ją rozwinęła, bo inni użytkownicy forum mogli Cię nie zrozumieć. Pracujesz albo pracowałaś w firmie Utal? Co możesz nam powiedzieć o tym pracodawcy? Warto aplikować?

gumka

Nie wiem dlaczego ale na zdjęciu z targów Intertraffic wygumkowano twarz pewnej pani! A to zagadka albo jakiś absurd!

Iwona

@pies na baby Dziękuję Ci za Twoją opinię na temat pracodawcy, jakim jest Utal. Czy mógłbyś jednak ją nieco rozwinąć? Gdyż tam może mało mówić nowym użytkownikom forum o specyfice pracy tam. Napisz nam coś o ogólnych warunkach zatrudnienia tam panujących. Twoje uwagi mogą okazać się pomocne dla szczególnie zainteresowanych osób.

Rekrutacja wieloetapowa: Na początku umówienie mnie na spotkanie w siedziby firmy przez asystentkę, pierwsza rozmowa w firmie z bardzo miłą Panią z HR (około 30 minut), zaraz po tym kolejna rozmowa z Dyrektorem Handlowym (około 1,5h), Zostałem też uprzedzony o rozważaniu jeszcze innych kandydatur oraz że do 2 tygodni dostanę informację zwrotną odnośnie następnego etapu lub info o wykluczeniu mnie z dalszego etapu rekrutacji. Po upływie około tygodnia zostałem zaproszony na kolejne spotkanie z Prezesem i znów około 1,5h rozmowa, bardzo rzeczowa i merytoryczna, z resztą jak wszystkie wcześniejsze rozmowy. Już za pierwszym razem oprowadzono mnie po firmie i przedstawiono w skrócie profil działalności. Na ostatniej rozmowie zostałem poinformowany że mam duże szanse na to stanowisko i że decyzja zapadnie w ciągu paru dni. Poproszono mnie też o przesłanie w międzyczasie kontaktu w sprawie sprawdzenia moich referencji w poprzednich firmach co zrobiłem niezwłocznie. Po kilku dniach otrzymałem telefon bezpośrednio od Prezesa z informacją o zatrudnieniu mojej osoby. Jako że w swojej karierze uczestniczyłem w wielu rozmowach kwalifikacyjnych proces rekrutacyjny w UTAL odbieram jako bardzo profesjonalny i pełny. Cieszę się że zostałem zatrudniony w tej firmie i polecam ją wszystkim którzy chcieliby się rozwijać i pracować w poukładanej strukturze. Z perspektywy czasu oceniam swoją decyzję o przyjęciu propozycji pracy za bardzo trafną. Pracę w firmie Utal wybrałem spośród paru propozycji które miałem z innych firm na stanowiska o bardzo zbliżonej charakterystyce i z porównywalnymi warunkami finansowymi.

Pytania na początku ogólne, później specjalistyczne, długa ciekawa rozmowa z HR, następnie z Dyrektorem Handlowym na końcu z Prezesem. Pytania celne i rzeczowe w miłej i przyjaznej atmosferze. Rozmowy powiedziałbym partnerskie i prowadzone bardzo profesjonalnie.

Iwona

@Karolina Rozumiem Twoją decyzję. Jeśli jednak coś postanowisz, to zachęcam Cie do podzielenia się tym z innymi użytkownikami forum. Swoje wszelkie pytanie możesz również kierować do nich bezpośrednio https://utal.pl/kontakt/ @Bez retuszu Poruszasz bardzo ciekawy problem - kwestia równości kobiet wobec mężczyzn w pracy temat wciąż kontrowersyjny. Czy planujesz złożenie swojej aplikacji w firmie Utal?

Bez retuszu

A może jakaś inna osoba powie jakie w tej firmie maja szansę kobiety na awans ? Bo chyba wśród wyższych managerów w tej firmie ich prawie nie ma ( nie liczac rodziny) . W zarządzie tez kobiet brak. To bardzo ciekawe zagadnienie.

Iwona

@Karolina Po Twoim wpisie sądzę, iż jesteś bardzo zainteresowana pracą w Utal. Czy zatem byłaś już na rozmowie rekrutacyjnej? W jakiej atmosferze ona przebiegała? Zachęcam Cię do tego, abyś podzieliła się z innymi użytkownikami forum swoją opinią, bo można okazać się pomocna dla zainteresowanych tym pracodawcą.

@Iwona

Nie złożyłam jeszcze nawet CV, zanim podejmę taką decyzję muszę więcej się dowiedzieć na temat danej firmy...

Jakie zarobki (netto)? Czy jest duża rotacja pracowników? Myślę o rozpoczęciu pracy w utal ale obawiam się że po paru miesiącach mogą mnie poprostu zwolnić bo będzie np. mniej pracy. Jaka umowa?

Karmazynowy pirat
@Karolina

Zarobi są dobre

@Karmazynowy pirat

A konkretnie ile? Dla niektórych dobre zarobki oznaczają 2000zł a dla innych 3500zł. Ile na rękę można zarobić w firmie Utal?

Paulina

Witam Mam pytanie. Czy kobiety w dziale produkcji mają możliwość rozwoju ? Jeśli tak to jakie stanowiska mogą objąć? Zastanawiam się nad aplikacją do Utal

aplikant
@Paulina

Widzę, że nikt z firmy Utal nie ma ochoty odpowiedzieć a to jest słabe! Ale z tego co zauważyłem chętnie cenzurują inne wypowiedzi jak są krytyczne wobec nich!!! Nie ma sensu aplikować!

Realia
@aplikant

Przeciez wiadomo ile kobiet jest w Zarzadzie, ile jest na stanowiskach managerskich. To odpowiedz na pytanie czy kobieta ma szanse na kariere w tej firmie.Nie wyglada to zachecajaco. Nie polecam jest wiele dobrych firm

ucho prezesa
@Realia

To niestety prawda! i jeszcze do tego ciągła inwigilacja w pracy!

DOH

Dyrektor Operacyjno - Handlowy? brzmi co najmniej jak Prezes Zarządu patrząc na obowiązki! Tylko dziwi ostatnia informacja: po wdrożeniu możliwość awansu do Zarządu! No i nie oferują samochodu służbowego - dziwne!

Crazy eyes
@DOH

Myśle, ze to się samo przez się rozumie;)

Podmiejska dzicz
@DOH

Możliwość blizej nieokreślona w czasie. Znowu pewnie ktoś poleciał. Tam jest taka rotacja.

njusy
@Podmiejska dzicz

A skąd ta pewność, że poleciał? To chyba znowu jakieś uproszczenie w interpretacji.

Maria
@DOH

w dzisiejszych czasach dobrze skonstruowane ogłoszenie nie musi zawierać tak oczywistych narzędzi na wysokich stanowiskach jak telefon, laptop czy auto...

Nepotyzm

Dziwne stanowisko dyrektor od handlu i logistyki produkcyjnej. Jaka firma takie stanowisko. A co robi zarzad?

Maciej

Zakamuflowany ksiaze. Skad masz informacje ze poszukuja pracownik?

Zakamuflowany ksiaze
@Maciej

Widziałem ogłoszenia w internecie, jedne handlowe, drugie techniczne. Znam też trochę tamtejszą kadrową i słyszałem, że rocznie dochodzi tam około 10 nowych osób, więc praktycznie co miesiąc jest jakaś rekrutacja.

HR Partner
@Zakamuflowany ksiaze

Kadrowa rozpowiada takie rzeczy ? Ile osób odchodzi z firmy ? I to osobie nie z firmy ? W wielu firmach to informacja niejawna i natychmiast straciłaby pracę za brak zachowania tajemnicy.

Nickie
@HR Partner

Napisał dochodzi, a nie odchodzi. Poziom początkowej podstawówki się kłania...

Maciej

Witam tak czytam te forum jest duzo opini pozytywnych oraz tez sa negatywne ale wiedzcie ze Ja bardzo chetnie bym podjol prace w tak preznie rozwijajacej sie firmie jak utal. Mam nadzieje ze kiedys mi sie yda tam dostac i zasilic szeregi firmy. Pozdrawiam Maciej

Zakamuflowany ksiaze
@Maciej

Pisz życiorys i wysyłaj. Wiem, ze Utal szuka obecnie nowych ludzi, byle pracowitych i ambitnych!

Iwona

@Lukasz, jesteś zadowolony ze swojej współpracy z Utal sp. z o.o.. Zadowolenie z pracodawcy i wszystkie pozostałe czynniki, które się z tym wiążą są bardzo ważne. Co najbardziej podoba Ci się w pracy w tej firmie? Możesz kilka słów poświęcić na opis atmosfery i warunków zatrudnienia, w oparciu o które współpracujesz z tą firmą?

Lukasz
@Iwona

Ja akurat najbardziej sobie cenie atmosferę w pracy i stosunki międzyludzkie. W Utalu jest młody zespół naprawdę fajnych ludzi, dlatego pracuje mi się naprawdę dobrze.

Iwona

@Podmiejska dzicz, zapewniam że nie współpracuję z Utal sp. z o.o. Ostatnia dyskusja skupiona była wokół form integracji i benefitów w Utal sp. z o.o. Może teraz zdecydujecie się na przedstawienie Waszych opinii o aktualnej sytuacji w tej firmie i o tym jak się Wam teraz w niej pracuje? Mogą okazać się ważne dla osób, które poszukują obecnie pracy.

Lukasz
@Iwona

Pytanie bardzo ogólne. Mi się pracuje bardzo dobrze, chciałabyś jakieś konkretne informacje? To pytaj.

leć Adaś leć

A tak z innej beczki. Myślicie ze w skokach narciarskich ważniejsza jest waga zawodnika, odpowiednio uszyty kombinezon, czy jednak dosiężny?

Podmiejska dzicz
@leć Adaś leć

Gdzie jest pani Iwona ktora dbala rzekomo o merytoryczne komentarze ? No chyba, że to pisał wyznaczony przez firmę moderator to co innego.

Dryblas z pieprzykiem

Imprezy imprezami, dla większości i tak najwazniejsza będzie wypłata na koniec miesiąca, a ta obiektywnie pisząc jest w Utalu ponadprzeciętna.

Integracyjny wyjazd

A te wszelkie imprezy sa prywatne czy firmowe ? Kto za to płaci ? Mozecie przybliżyć ? Bo jak firma to bardzo super !

Leć Adaś leć, przeleć Niemców
@Integracyjny wyjazd

Sponsoruje firma. Ja akurat szczególnie chwale sobie kartę multisport, dużo korzystam z różnych obiektów, także dla mnie duże oszczędności.

Danek
@Integracyjny wyjazd

(usunięte przez administratora) się integruje to jak ma być..

urban legends

takie, tam miejskie legendy... puk,puk...

Mike

To bardzo fajnie, ze firma wszystko płaci. Bo byl taki wypadek, ze w jakiejś firmie byly integracje narty, paintball na wypasie a potem skarbowka puk puk do uczestnikow wyjazdow, ze trzeba podatek zaplacic, bo pracownik odniósł korzyść.

Zostaw merytoryczną opinię o Utal sp. z o.o. - Gruszczyn

• Jak się pracuje w Utal sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Utal sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 40.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Utal sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 20, z czego 4 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Utal sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Utal sp. z o.o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Utal sp. z o.o.