Utal sp. z o.o.

Opinie o Utal sp. z o.o.

Ann

Dobre warunki pracy, ładne kilkuosobowe biura, brak tzw. open-spaców czy co gorsza coraz modniejszych hot-desks ogólnie widać, że nie oszczędza się na pracownikach :-)

Szymon

Mariusz uderzyłeś w samo sedno, wszyscy piszą o negatywach, może jednak są jakieś pozytywy? Firma z zewnątrz prezentuje się niczego sobie, szczególnie na tle innych w okolicy.

Kompetencja

Ta firma to firma rodzinna w negatywnym sensie. Nie trzeba dowodów wystarczy przejrzeć listę zatrudnionych i zobaczyć w jaki sposób zostali zatrudnieni. Mowa o rodzinie. Pewnie żadnych testów nikt z nich nie miał? Nie polecam pracy w niej zdecydowanie. Szukajcie innych opcji, których jest na rynku wiele.

Mariusz
@Kompetencja

Firma rodzinna...hmm.. to chyba nic złego, to w końcu zaufane osoby a nie Ci, którzy po roku szkoleń i inwestycji firmy w człowieka odchodzą bo dostają kilka stówek więcej u konkurencji. Przerabiam to w aktualnej firmie w której pracuje, koszmar jak widzę odchodzących ludzi, którzy później zostają nabici w butelkę przez nowego pracodawcę, który obiecuje górę kasy i nie wiadomo jakie stanowiska. Niestety jak to często bywa na obietnicach się kończy a człowiek na końcu zostaje z niczym. Poproszę o jakieś pozytywne opinie, z negatywami już się zapoznałem i wezmę je na pewno pod uwagę.

Już zatrudniony w porządnej fi

Utal?Śmiech na sali,zatrudniają a potem po kilku miesiącach zwalniają.Co roku to samo, najczęściej przed Wigilią.Rozważamy pozew zbiorowy w 12 osób ,łącznie z poinformowaniem niemieckiej siedziby.

Johny Bravo
@Już zatrudniony w porządnej fi

Też wręczono mi z uśmiechem na twarzy prezent na święta w formie rozwiązania umowy, zgodnie z przepisami, przecież można oszczędzać na różne sposoby. Widzę że uszczęśliwiono w ten sposób 12 osób. Ogólnie zarobki dobre, atmosfera no cóż, jak wszędzie uważaj z kim i o czym rozmawiasz.

Johny Bravo
@Już zatrudniony w porządnej fi

Też wręczono mi rozwiązanie umowy w ramach prezentu świątecznego, legalnie i zgodnie z przepisami. Jak 12 osób to szeroko poszli. Przewidywałem długi pobyt a wyszło inaczej, life is brutal. Zarobki dobre jak na ten rewir, atmosfera cóż, jak wszędzie uważaj z kim i na jaki temat rozmawiasz.

Rekrutacja wieloetapowa: Na początku umówienie mnie na spotkanie w siedziby firmy przez asystentkę, pierwsza rozmowa w firmie z bardzo miłą Panią z HR (około 30 minut), zaraz po tym kolejna rozmowa z Dyrektorem Handlowym (około 1,5h), Zostałem też uprzedzony o rozważaniu jeszcze innych kandydatur oraz że do 2 tygodni dostanę informację zwrotną odnośnie następnego etapu lub info o wykluczeniu mnie z dalszego etapu rekrutacji. Po upływie około tygodnia zostałem zaproszony na kolejne spotkanie z Prezesem i znów około 1,5h rozmowa, bardzo rzeczowa i merytoryczna, z resztą jak wszystkie wcześniejsze rozmowy. Już za pierwszym razem oprowadzono mnie po firmie i przedstawiono w skrócie profil działalności. Na ostatniej rozmowie zostałem poinformowany że mam duże szanse na to stanowisko i że decyzja zapadnie w ciągu paru dni. Poproszono mnie też o przesłanie w międzyczasie kontaktu w sprawie sprawdzenia moich referencji w poprzednich firmach co zrobiłem niezwłocznie. Po kilku dniach otrzymałem telefon bezpośrednio od Prezesa z informacją o zatrudnieniu mojej osoby. Jako że w swojej karierze uczestniczyłem w wielu rozmowach kwalifikacyjnych proces rekrutacyjny w UTAL odbieram jako bardzo profesjonalny i pełny. Cieszę się że zostałem zatrudniony w tej firmie i polecam ją wszystkim którzy chcieliby się rozwijać i pracować w poukładanej strukturze. Z perspektywy czasu oceniam swoją decyzję o przyjęciu propozycji pracy za bardzo trafną. Pracę w firmie Utal wybrałem spośród paru propozycji które miałem z innych firm na stanowiska o bardzo zbliżonej charakterystyce i z porównywalnymi warunkami finansowymi.

Pytania na początku ogólne, później specjalistyczne, długa ciekawa rozmowa z HR, następnie z Dyrektorem Handlowym na końcu z Prezesem. Pytania celne i rzeczowe w miłej i przyjaznej atmosferze. Rozmowy powiedziałbym partnerskie i prowadzone bardzo profesjonalnie.

Tylko praca

Witam Ciekawi mnie ile można zarobić po ogarnięciu swojego stanowiska za normalne godziny ? pomoże ktoś.

@Tylko praca

@Tylko praca, rozumiem, że chciałbyś zasięgnąć informacji na temat wynagrodzenia na neutralnym gruncie od osób aktywnych na tym forum. Jednak, aby mieć gwarancję rzetelnych informacji, warto skontaktować się bezpośrednio z Utal.

Camil

Nie warto. Robiłem tam. Słaba atmosfera.

Bez retuszu

Czy kobiety maja szanse na awans ? Ile ich pracuje na wyzszych stanowiskach menedżerskich ? Odpowiedź na to pytanie odpowie czy jest sens aplikować. Z mojej wiedzy wynika, że kobiet zero na wyzszych stanowiskach ( nie licząc bliskiej rodzinki).

Leon
@Bez retuszu

Pracuje w Utal od kilku lat. W sumie mamy 4 kobiety na stanowiskach kierowniczych. Niestety nie ma żadnych nowych kandydatek a szkoda.

Bez retuszu

Ale co w kwestii równego traktowania kobiet ? Czy one maja takie same szanse jak mężczyźni ? Bo jakoś nikt nie odpowiedział na pytanie czemu nie.tam zadnego managera płci żeńskiej ? Nie licząc rodziny oczywiście. Taka informacja pomoże w podjęciu decyzji czy aplikować do tej firmy kobietom. Czy mogą tam zrobić karierę czy tylko być przyspawanym do stanowiska specjalisty ?

@Bez retuszu

Przecież bycie specjalistą to nie jest wcale takie złe stanowisko. Dobra kasa, ograniczona odpowiedzialność, wychodzenie i przychodzenie zgodnie z minimalnym czasem pracy. A tak naprawdę to w UTAL wszyscy mają równe szanse a ja doliczyłem się w sumie 4 kobiet na stanowiskach Managerskich i nie są to bynajmniej tylko członkowie rodziny.

Iwona

@Ludmiła, wychodzi na to, że poprzez zaangażowanie w wykonywanie swoich obowiązków w Utal można awansować. W jaki jeszcze sposób pracodawca ten docenia starania swoich pracowników? Twoja wypowiedź zainteresuje innych użytkowników forum.

niko

"Bez retuszu" odnosisz się do własnej sytuacji jak widzę, bo trochę ci to spokoju nie daje... ja znam osobiście kobietę w utalu na kierowniczym stanowisku i oczywiście też nie z rodziny, bo o to pytasz. Jest na prawdę dobra i sama doprowadziła do swojego awansu... zresztą swoją pracę robi na prawdę dobrze - szacun!!! ...czyli jednak można ;-)

@niko

Skoro oceniasz jej pracę to musisz pracować w Utalu. A może znasz inne kobiety na managerskich stanowiskach, oprócz tej jednej , oczywiście nie z rodziny ?

Ludmiła
@niko

Niko, ja też znam tą kobietę i podpisuję się po całą wypowiedzią!

Iwona

Zajrzałam na stronę internetową Utal i w zakładce aktualności zauważyłam informację na temat udziału pracowników tej firmy w biegu na 10 km. Czy pracodawca organizuje jeszcze jakieś inne inicjatywy, w które angażować się mogą jego pracownicy? Zachęcam Was do wypowiedzi. Zainteresujecie nimi osoby rozważające zatrudnienie w Utal.

Iwona

@Bez retuszu, jak w takim razie, Twoim zdaniem, wygląda nierówne traktowanie kobiet w Utal? Możesz podać jakieś konkretne przykłady?

@Iwona

Ja tylko zadaję pytania, po odpowiedziach których łatwiej będzie o decyzje kobiety czy aplikować.

Bez retuszu

Pani Iwono pozwolę się nie zgodzić w kwestii kobiet. Sposób ich traktowania jest również jednym z elementów kultury organizacyjnej. Polecam prace dr Agnieszki Kołodziej-Duraś, które o tym traktują. To jest jeden z elementów, które brane sa pod uwagę ( kultura organizacyjna) jako kluczowy przy wyborze miejsca pracy. Może mieć to bardzo istotny wpływ przy podejmowaniu decyzji o zatrudnieniu. Więc skoro chce Pani ułatwiać jak najszersze i obiektywne spojrzenie na firme ten aspekt jest istotny, szczegolnie dla kobiet planujacych karierę i poszukujacych przyjaznego i dającego nadzieję na awans miejsca pracy.

Iwona

Kwestie równości kobiet w Utal, powinny być rozwiązywane bezpośrednio w tej firmie. To forum zostało założone po to, aby gromadzić wszelkie opinie dotyczące warunków zatrudnienia, atmosfery, możliwościach awansu i innych aspektach dotyczących pracy u tego pracodawcy.

Iwona

@Bez retuszu, uważasz, że jestem pracownikiem Utal? Jeżeli tak myślisz, to chcę Cię wyprowadzić z tego błędu. Jestem na tym forum aktywna, ponieważ interesuje mnie to, co dzieje się w tej firmie i pytam o takie kwestie, które mogą być zarówno ważne dla mnie jak i dla tych osób, które chciałyby rozpocząć współpracę z tym pracodawcą.

@Iwona

Nikt nie pisze, ze jest Pani pracownikiem firmy. Pada tylko pytanie czy sie Pani zgadza z tezą. Wiadomo, że jest pani moderatorem z portalu, a firma zleciła uslugi ( to sie chyba nazywa srebrny poziom). Pani po prostu pracuje. Z postu wynika, że chce Pani pomagać. Więc domniemywam, że nieobce są Pani prawa rowności kobiet. A wlasnie tego dotyczy wątek. I zachęcam do dyskusji właśnie.

Bez retuszu

Dobrze byłoby, aby jakaś kobieta która pracowała w tej firmie sie wypowiedziała. Te które pracują obecnie nie powiedzą prawdy, bo się boją. Dużo Pani Iwono odpowie też wyjaśnienie ile kobiet jest na stanowiskach menedżerskich , ale nie chodzi tu o bliską rodzinę. Tylko te osoby, które awansowały albo przeszły rekrutację. Jak widzę jest pewna trudność w odpowiedzi na to pytanie. A przeciez to prosto policzyć kto uczestniczy w " naradkach" to wazna wskzowka dla tych ktorzy chca aplikować. Odpowie kobietom czy w ogole warto. Na pewno Pani Iwona się z tym zgadza.

Iwona

@Bez retuszu Oczywiście, w dalszym ciągu obserwuję się pewną dyskryminację kobiet na rynku pracy. Może jednak kwestia ta ma się inaczej w firmie Utal i powinnaś sama się przekonać? Pamiętaj, aby informować innych użytkowników forum na bieżąco o swoich poczynaniach.

Iwona

@niko Fajnie, że postanowiłeś wyrazić swoją opinię dotyczącą firmy Utal. Użytkownicy, którzy są szczególnie zainteresowani tym pracodawcą będą Ci na pewno wdzięczni. Na jakim stanowisku jesteś u nich zatrudniony? Zachęcam Cię do podzielenia się z nami informacjami, jakie posiadasz o tej firmie.

niko

uważam, że w UTALu każdy znajdzie coś dla siebie, a że firmy są do siebie podobne, to ze świecą szukać ideału ;-) ...trzeba po prostu rozważyć dojazd, wynagrodzenie i zaangażowany czas, a to w przypadku UTALu jest w niezłej równowadze

Iwona

@John To super, że postanowiłeś wziąć udział w rekrutacji w firmie Utal. Po jakim czasie od złożenie CV odezwali się do Ciebie? Pamiętaj, by na bieżąco informować nas o przebiegu rekrutacji.

Zostaw merytoryczną opinię o Utal sp. z o.o. - Gruszczyn

• Jak się pracuje w Utal sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Utal sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 40.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Utal sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 20, z czego 4 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Utal sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Utal sp. z o.o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Utal sp. z o.o.