FairWind Sp. z o.o.

Opinie o FairWind Sp. z o.o.

M

Jaka jest stawka na początek na umowie o pracę?

skwer
@M

umowe o prace tez tu mozna dostac?

Fourty
@skwer

na B2B technicy robią

Elizka
@Fourty

No a na b2b to jaka jest kasa dla techników? Jaka pensja netto i brutto? I czy jak pracuje się na b2b tutaj to firma daje benefity, czy takim osobom one nie przysługują?

dobre dobre
@Elizka

Ciężko podać jednoznaczną odpowiedź, bo nie każdy dostaje tyle samo, zależy od wielu czynników i te widełki są zróżnicowane. Na b2b rzadko są przyznawane jakiekolwiek benefity i to w wielu firmach, zresztą jak dostajesz coś co przekłada się na finanse to i tak liczy się jako przychód i musisz sobie to rozliczać. Już nie mówiąc o tym, że jak zaiwaniam na turbinach, to ostatnie o czym bym myślał, to jakieś multisporty i inne ceregiele. Chcę zrobić swoje i wracać do siebie. Tyle.

zainteresowany

czy ktoś z Was pracuje jako Project Coordinator on Site na kontrakcie B2B i może się wypowiedzieć jak wygląda praca? (obowiązki, godziny pracy, odpowiedzialność prawna itp itd?) I czy Fair Wind ma az tyle projektów ze warto wchodzić w samozatrudnienie? Dzięki za konstruktywne odpowiedzi !

Jolka
@zainteresowany

Jestem też zainteresowana. Czy taki Project Coordinator może pracować zdalnie lub częściowo zdalnie? Czy firma pozwala na taką elsatyczność i jeśli tak, to jakie wyposażenie dostaje się od firmy?

Technikus
@Jolka

Tak jak najbardziej możesz pracować częściowo zdalnie. Firma chętnie Ci to umożliwi. Będąc na jednym projekcie gdzieś daleko pośród turbin będziesz mógł prowadzić zdalnie inny projekt????.

M

Dzień dobry, Mam kilku letnie doświadczenie mechaniczne , wiele kursów takich jak : Spawacz 141,111,135, Suwnice , Sztaplarki , Przepalacz gazowy itp itd . Jedyny problem , jest z językiem bardzo słabo znam język angielski , czy jest szansa ,że z moim doświadczeniem oraz kursami uda się zatrudnić w firmie ?

@M

Angielski jest wymagany tylko komunikatywny więc próbuj. Ludzi u nas brakuje szczególnie z doświadczeniem mechanicznym i ogólnie ogarniętych. Spawać u nas nie będziesz. Na suwnicę papiery to może mały plusik dostaniesz. Sztaplarki duży plus jeśli masz WJO. Gazów tutaj nie potrzebujemy. Mamy tylko wiatr ????

@M

Z tym angielskim to jak? Rozumiesz co mówią? Gadasz tylko bez gramatyki? Kali jeść, Kali pić? Powinno wystarczyć. Składaj podanie. Zdarzało się że w sezonie przyjmowali bez angielskiego z klauzula w kontrakcie dopóki się nie nauczysz to max 14 euro/h

@Aktualny Technik

Dużo rozumiem z angielskiego , jeżeli chodzi o podstawowe zwroty , mam duży problem , jeżeli muszę coś powiedzieć albo wytłumaczyć. Jak wyglądają rotację ? Ile się zarabia na początek? , jakie są umowy ? Na swojej działalności czy umowa o pracę? .

Jarek

Zapotrzebowanie jest na wielu kandydatów na stanowisko Mechanika turbin wiatrowych. Z czego wynika to ogłoszenie, dużo pracy, więc trzeba nowe stanowiska stworzyć? Co do umowy, to tak, jak u pisano, wybór, między UoP a B2B. Ale szczególnie zaciekawiło mnie co innego. Mianowicie na czym konkretnie polega możliwość wyjazdu do wielu krajów, jak to opisano w ofercie? Kto już korzystał z takiej możliwości, którą firma stwarza i podzieliłby się wrażeniami?

Lucien
@Jarek

Czy ktoś może powiedzieć coś więcej o różnicach między pracą na uop a B2B? co się bardziej opłaca? bo rozumiem, że samemu można wybrać

@Lucien

Pracuje kilka lat w FW, nigdy nie słyszałem, aby na stanowisku technika była możliwość wybrania UoP

@Jarek

Duża rotacja, ale też cały czas zatrudniają więcej osób, stąd zapotrzebowanie. Z reguły nie pracujesz w Polsce projekty są za granicą (w Polsce też, ale stosunkowo niewiele. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, pytaj.

Kalu
@Technik

A skoro są za granicą to wyjeżdżasz na ile? To pewnie jest jak z projektami w innych firmach, ileś czasu za granicą ileś w Polsce czy jak to wygląda?

@Kalu

W Polsce nie pracujesz (tak jak pisałem za granicą jest znacznie więcej projektów niż w Polsce) z reguły rotacje 6 tyg w pracy 2 tyg na chacie, zarabiasz tyłkiem kiedy pracujesz (B2B)

Miła rozmowa online. Pani opowiada gdzie można pojechać i jakie są najbliższe perspektywy zarobków. No i jak to tam wszystko funkcjonuje w firmie, podpowiada również co i jak załatwić

Standard. Co się robiło w poprzednich pracach, co się potrafi, jak idzie praca z ludźmi. Dlaczego chciałoby się pracować w tej firmie. Pogadanie trochę po angielsku do oceny. Parę pytań technicznych- takich podstawowych

@Marta

Witam, mam pytanie odnoście pracy biurowej w firmie, a zwłaszcza stanowiska Resource Planner.

Kandydatka
@@Marta

Widziałam ogłoszenie na specjalistę bhp. Czy ktoś może powiedzieć coś więcej jak wygląda to w tej firmie?

Dominika

Witam, bardzo mnie jedna oferta zaciekawiła, na rekrutera. Faktycznie takie stabilne zatrudnienie jak obiecują? Jest okres wypowiedzenia jakiś? Na ile umowy są? Potrzebuje więcej informacji, mam nadzieje, że to dobre miejsce.

Reno
@Dominika

Ja pracuję na innym stanowisku, ale uważam że generalnie jest to stabilna praca i warto się tutaj zatrudnić. Od dłuższego czasu tutaj pracuję i nie ma co narzekać.

Reno
@Dominika

Co do umów to zawsze klasycznie, umowy o pracę. Z tego co kojarzę to w firmie są też ludzie na B2B.

prassy
@Reno

a czy to zalezy od stanowiska? mnie nie interesuja stanowiska biurowe tylko umowa dla technikow

User
@prassy

no to technicy robia właśnie na b2b w biurach sie na uopach robi mam nadzieje wiec ze ci odpowiada

Marau
@User

a zawsze technicy robią na b2b czy jak?

Marau
@User

i kojarzysz może ile to godzin wychodzi, w sensie ile pracuje się?

@Reno

Od dłuższego czasu tzn ile już latek w firmie ci minęło? Jak oceniasz atmosferę, pozytywnie? Dogadujecie się między sobą? Pracownicy ze sporym stażem pracy mają szansę na jakieś awanse?

Erbel
@Marau

raczej tak z tego co wiem tylko b2b chociaż firma do ludzi to może da się dogadać nie wiem, ale nastawiałbym się jako technik tylko na b2b

Erbel
@Marau

zazwyczaj robi sie po 10 godzin sześć dni w tygodniu

porti
@Erbel

a zawsze to są te 10h czy zdarza się mniej?

kozak
@porti

u mnie w sumie zawsze bylo po 10h, chyba to taki standard tu

wrona
@kozak

i faktycznie to jest wtedy 6 dni w tygodniu ta? zawsze jest dzien wolny?

wrona
@kozak

bo tutaj jest stawka godzinowa chyba co?

nowy

Witam, jestem po rozmowie kwalifikacyjnej na technika, dostałem propozycję pracy i mam pytanie do pracujących: ile +/- trzeba przewidzieć dzienne na wyżywienie na wyjazdach? Stawka trochę niska dlatego warto wszystko dokładnie przekalkulować.

Ukulele
@nowy

ktos moze rzucic jakies info o tych wyjazdach? jak to w praktyce wyglada?

Malek
@Ukulele

duzo zalezy gdzie jedziesz i na jak duzy projekt o czym zreszta nie decydujesz ty tylko gora

Malek
@Ukulele

no a tak to robisz 6 dni w tygodniu po 8-10 godzin o ile nie ma przestojow bo takie tez sie zdazaja no ale to spoecyfika pracy, robi sie zazwyczaj za dnia ale czasem tez cos trzeba w nocy dokonczy to ci za to dodatkowo placa, nie wiem co bys jeszcze chcail o robocie wiedziec?

HF
@Malek

a jak wygląda to na techniku turbin w szczecinie?

majk

Cężka praca fizyczna. Rozłąka z rodziną nie warty tych marnych pieniędzy. D0 14 euro brutto dojdziecie a potem juz nie chcą dawać. W 6 tygodni zarobicie 15000 tys brutto i rozłożyc to na 2 miesice wychodzi 7500zl brutto za bardzo ciezką pracę

Witam. Jak się przygotować na rozmowę kwalifikacyjną?

Yhven
@Anonim

A na co dokładnie chcesz aplikować? Moją największą radą jest nie stresować się i być pewnym swoich umiejętności :D

Yhven
@Anonim

ale jeśli chodzi o jakieś rady stricte pod dany zawód to łatwiej będzie jak faktycznie powiesz na jakie stanowisko aplikowałeś żeby cokolwiek podpowiedzieć

łupany
@Yhven

ja aplikowałem na Service Assistant i wszystkie rady mile widziane :)

fair
@łupany

moim zdaniem rekrutacja poszla calkiem sprawnie a przy okazji i w milej atmosferze. najpierw byla rozmowa online, a potem spotkanie w biurze dopiero.

Adolik

a dodatkowo zapytam - pracowałeś może u tych rekrutujących? na co najbardziej zwracają uwagę??

tyna
@Adolik

ja nie pracowalem w dziale hr ani nic podobnego ale najwazniejsze to jest to co potrafisz i pewnie doswiadczenie jesli celujesz w jakies lepsze stanowiska

aplikował ktoś przez strone na stanowiska zagraniczne? jak przebiega taka rekrutacja?

kruk
@123

Chyba tak samo. Czyli masz najpierw prescreening potem typową rozmowę, a jak jesteś technikiem to jeszcze na koniec selection day

well
@kruk

prescreening to po prostu cos w stylu rozmowy na teamsie?

suspens
@well

w presceeningu chodzi o to, że pracodawca potwierdza rzeczy o jakich pisałeś w swoim cv i jeśli chodzi o formę to różnie może być w zalezności od czasu i możliwosci i rekrutera i twoje. mogą zaproponować online, ale zwykła rozmowa telefoniczna na temat cv też działa

suspens
@well

a o jakie stanowisko chcesz się starać tak z ciekawości?

Earl

Kiedy się rozpoczyna sezon, wiadomo coś już o wyjazdach?

@Earl

Dzwoń do biura. Generalnie sezon już się zaczyna...

grey
@Odp

jak się już zaczyna to będą jeszcze szukać ludzi czy już jest komplet?

@grey

Oglądaj ogłoszenia. Na pewno jeszcze będą szukać.

Domo
@Odp

a dokładnie od kiedy do kiedy trwa sezon?

@Domo

Generalnie od wczesnej wiosny do późnej jesieni jest roboty w opór. Ale w zimie też da się popracować, choć nie przez cały czas.

Odp

System pracy jest prosty. Pracujesz 6 tygodni, potem dwa tygodnie masz wolne. W przypadku świąt też można liczyć na wolne.

marco
@Odp

ale dzięki za odpowiedź, czyli około półtora miesiąca roboty i wolne, no w sumie pasowałoby mi to, a no i z tymi świętami spoko, bo kurde różnie to bywa, a pasuje być wtedy w domu, a jeszcze jedno jakieś urlopy wchodzą w grę? dużo wcześniej trzeba zgłaszać??

@marco

Jakieś wolne, które nie wynika z rotacji trzeba zgłaszać wcześniej. Wtedy SV może zaplanować zasoby ludzkie w taki sposób, żeby Twoja nieobecność nie miała to wpływu na proces.

Danuta

Dacie znać jak z zakwaterowaniem? Firma zapewnia? Jakie są warunki? Dużo osób na mieszkaniu jest? Dużo odbijają z wypłaty za te kwatery?

@Odp

Hej, Jakie zarobki są w systemie 6 tyg praca na 2 tyg wolnego na rękę ?

Jakie bilety masz na myśli? Podobno firma za wszystko płaci?

@Piotr

Licz w skali roku jako że pracujesz w systemie rotacyjnym. Masz sporo "wolnego niepłatnego" czasem jakiś przestój w niskim sezonie chociaż w ostatnich latach jest boom w branży to przestoje są niewielkie lub w ogóle. Ja w ciągu 6 lat miałem jeden przestój 6 tygodni i drugi 4 tygodnie. Zarobki - świeżak - 100.000 zł rocznie doświadczony technik 5+ lat - 300.000+ zł rocznie minus zus, minus 8,5% podatku, ~1000 zł ubezpieczenie OC

Łukasz
@Aktualny Technik

A jak wygląda dojazd na projekt, firma płaci za samolot, czy tam wynajmuje samochód?

@Łukasz

Całą resztę opłaca firma. Bilety, samoloty, paliwo, hotele. Warto zabrać ze sobą trochę gotówki bo czasem trzeba coś wyłożyć - potem firma zwraca.

Żółtodziób
@Aktualny Technik

A jak jest z wdrażaniem nowych? Bo na stronie coś widziałem odnośnie tego, że nawet bez doświadczenia można zacząć i zastanawiam się o co chodzi

falafel
@Aktualny Technik

czyli pewnie na fakturę się rzeczy bierze i potem się z nich rozlicza tak?

@Żółtodziób

Chętnie biorą ludzi bez doświadczenia na turbinach. Tania siła robocza. Ale jakieś doświadczenie mechaniczne, elektryczne, stoczniowe, budowlane będzie dużym plusem przy rozmowie o pracę. I angielski na poziomie początkujący/średniozaawansowany też będzie plusem.

@falafel

Prawie. Bierzesz paragon, rozliczasz i w ciągu tygodnia masz kasę na koncie

Baki

Chciałem się dopytać jak to u pracowników biurowych wygląda? Ile godzin i dni w tygodni i jak z atmosferą?

123ODP
@Baki

nie wiem jak jest teraz, ale pracowałam do niedawna w administracji i co mogę powiedzieć to to, że będę bardzo miło wspominać ludzi, z którymi miałam okazję współpracować

leoKk

Czy firma organizuje szkolenia dla osób które mają już jakiś staż w firmie? chodzi mi głównie o szkolenia za granicą

Ink
@leoKk

Z tego co wiem są dodatkowe szkolenia dla jednostek wybitnych xd jak jesteś wystarczająco dobry to mogą ci coś takiego zaproponować

Danuta
@Ink

A jakie warunki trzeba spełnić żeby być w tej grupie szkoleniowej? Jaki staż pracy trzeba mieć i jakie osiągnięcia? W ogóle to możesz dać znać ile teraz oferują na pierwszej umowie? I czy jest możliwa umowa o pracę na okresie próbnym. Będę wdzięczna

Aktualny technik
@Ink

Tutaj twoja wiedza wydaje się mało precyzjna. Na szkolenia są wysyłani ludzie którzy chcą pracować, w miarę dobrze to robią i rokują na dłuższą współpracę. Jakie to będzie szkolenie - potrzebne Ci do konkretnej pracy lub klient tego wymaga lub dany kraj tego wymaga (przepisy lokalne) lub na budowie musi być pewien procent ludzi z takimi szkoleniami. Kto i na jakie szkolenia pójdzie decyduje częściowo instalation coordinator częściowo pewni ludzie z biura. Część szkoleń jest w Polsce, część za granicą a część może się nawet odbyć na budowie.

George
@Aktualny technik

To brzmi fajnie. Oczywistym jest, że inwestujesz w pracowników z którymi liczysz na dłuższą współpracę. A gdybym sam wyszedł z inicjatywą takiego szkolenia? Co o tym myślisz?

zgórydziękuję
@Aktualny technik

Hej, a wiesz może jak to u biurowych wygląda? Bo słyszałem, że technicy głównie b2b??? A biurowi mogą normalnie uopa dostać?

@George

Dużo takich spraw jest "do dogadania", szczególnie na budowie. Jakieś konkretne szkolenie Ciebie interesuje?

nik

A więc po przepracowaniu około roku uważam że firma nie godna polecenia. Plusem jest to że bez wiedzy technicznej dostaniesz tu pracę. Dobra szansa na fajny zarobek dla osób które nie mają konkretnych kwalifikacji. Zdażyło mi się pracować razem z mgr. inż po polibudzie i z chłopaczkiem co pracował jako magazynier oboje na (stanowisku technika). BHP jest na papierze i nigdzie indziej. Im szybciej zrobisz task tym lepiej dla ciebie. Tu liczy się tempo pracy a nie jakość. Stawka na początek marna ale zależy gdzie ciebie rzucą jak trafisz na Szwecje, Norwegie, Danie to zarabiasz tak jak technik z doświadczeniem lub trafiasz na polske to masz 10 jurków. Dobra robota dla osób które w Polsce zarabiają poniżej średniej krajowej. Praca ciekawa ale niebezpieczna. Praca na linii biuro-technik jest okej. Jako świerzak można się nastawić na mobbing ale nie zawsze. Jest wielki przemiał ludzi i spotka się różnych ludzi z różnych środowisk. W weekend wielkie chlanie niektórzy nawet we wtorek mają jeszcze męski oddech ;) . Fajna przygoda na start z branżą ale daleko nie trzeba szukać i można trafić na lepsze firmy na start. Siedząc cicho, przytakując, robiąc w zabójczym tempie, pijąc z właściwymi masz gwarantowaną posadę jako dobry Technik a moźe i kiedyś ic'ek. Robota dla konkretnych żaden "Książę" się nie utrzyma. Podsumowując, jak masz (usunięte przez administratora) robotę w polsce i masz poniżej średniej krajowej, lepszego miejsca nie znajdziesz, opłacają kursy, mieszkanie, dietę, płacą na czas no ale nie ma nic za darmo i masz pracować w pocie czoła na maks możliwości nie zważając na bezpieczeństwo i pogodę (wystarczy 20 stopni na zewnątrz i na popołudnie w "rurce" się gotujesz), na youtubie jest filmik z 2021 od byłego pracownika i polecam się z nim zapoznać. Dzięki za fajną przygode bywało słabo i bywało b. fajnie pozdro

Mateusz
@nik

A czy po roku doświadczenia w tej firmie, otwierają się drzwi do lepszych ofert w innych firmach?

Bogumil

Cześć. Czy wiecie moze czy orzeczenie lekarskie zgodne z wytyczny do prac przy turbinach wydaje zwykly lekarz medycyny pracy?

Aktualny technik
@Bogumil

Tak. Zwykły lekarz medycyny jest ok. Nie jest to orzeczenie "do pracy na turbinach" tylko zwykła wysokościówka. obowiązuje Cię na terenie całej unii eurpejskiej i nie tylko z wyjątkiem Szwecji gdzie do pracy powyżej 13m potrzebne są badania od lokalnego lekarza

Czy składał ktoś w ostatnim czasie cv i dostał odpowiedź? Jeśli tak, to po jakim czasie.

@Michał

Pierwszego dnia wysłałem Cv a dzień później po południu miałem już telefon z FW

@Piotr

A czy dzwoniła do Ciebie wirtualna sekretarka, tak jak jest napisane w mailu? Bo u mnie cisza, a złożyłem podanie 2 tygodnie temu.

dżeon
@Michał

odzywają się tylko do wybranych kandydatów czy każdy dostanie odpowiedź?

@dżeon

pewnie do tych co spełniają wymogi ;)

Drejk

a jak ta rozmowa wyglądała mniej więcej?

JJ
@dżeon

A jesteś na etapie wysłania CV? To tutaj chyba nie ma informacji, że przejrzeli ale podziękują. jak nie dzwonią to znaczy że lipa

sali
@Drejk

no wlasnie troche to dziwne, bo spelniam wymogi (wiem od kumpla co pracuje u nich) a dalej nie dzownią :( i teraz nie wiem czy czekac, az zniknie z olx ogloszenie czy isc gdzie indziej... @Pracodawca jak to z tym odpisywaniem jest? jak kogoś odrzucacie to jest jakaś informacja?

Kz

Czy wie ktoś może ile kosztuje tam ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej?

Damian
@Kz

U mnie wyszło coś koło 600 zł na Europę i kraje skandynawskie.

Kleopatra

Czy w firmie pracują również kobiety?

Drejk

po ile godzin wychodzą zmiany? ile godzin w miesiącu da się wyrobić?

Średnio 10h/d, w miesiącu licz ok 250 h, czasem więcej lub mniej

a weekendy pracujące?

@Drejk

Sobota robocza. I w stanie wyższej konieczności może wpaść niedziela

Małgorzata
@Odp

Czyli kiedy jest ten stan wyższej konieczności, więcej zamówień? Dobrze płacą za weekendy? Czy potem jakieś dni wolne się za to ma?

Pluto

Jako stały pracownik jest się wysyłanym na kontrakty odgórnie przez firmę wybranych czy jest możliwość dogadania się z firmą, że woli się jechać gdzie indziej?

Zostaw merytoryczną opinię o FairWind Sp. z o.o. - Szczecin

• Jak się pracuje w FairWind Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy FairWind Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 202.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w FairWind Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 45, z czego 4 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy FairWind Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w FairWind Sp. z o.o. napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

FairWind Sp. z o.o.