NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Opinie o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Elmo

Oficjalny zakaz urlopu na żądanie oraz wszystkie urlopy wycofane na niedziele brawo dla zarządu... Mam nadzieję że jutro ktoś się odezwie w tej sprawie

Hmmmmm
@Elmo

Rozumiem że jest oficjalny mail odnośnie niedzieli i zakazu urlopu czy jak zawsze straszą odgórnie ale mailem oficjalnym nikt się nie podłoży ??? Bo to nie zgodne z przepisami???

Typy
@Elmo

Kto się odezwie?chyba nie te pseldo związki. Niegdy nie słyszałem żeby walczyli o wolne święta.

@Elmo

To nie jest takie łatwe nie dać urlopu na żądanie. Do tego sa potrzebne odpowiednie procedury.Ludzie nie dajcie sie za straszyć. Oni robią co chca z Nami, ale niestety sami na to pozwoliliśmy..

@Hmmmmm

Rok temu kierownicy wydzwaniali żeby urlopy wycofywać

@Elmo

Zanim ktoś się zatrudni do tej spółki, może niech się zastanowi czy chce pracować w weekendy, święta po 12 h. Bo później przychodzicie na kilka tygodni, dni a rekordziści po kilku godzinach idą do domu. Szkoda waszego czasu. A to wszystko za ,,konkurencyjne'' 5000 brutto

Papcio
@Glonojad

Tak jak pracownik ma swoje prawa tak też pracodawca ma prawo bronić swojego interesu - jednym z nich jest prawo do odmowy urlopu na żądanie. Doczytaj w Google bo większość która tu pisze właśnie z tamtą bierze wiedzę a Ci co wiedzę biorą z tik toków no cóż.. szkoda pisać

Hmmm
@Papcio

Zadzwoń do pipu oni wytłumaczą kiedy mogą odmówić urlopu na żądanie zresztą pip już to wytłumaczył firmie ale chyba nie dokładnie zrozumieli tak jak i ty.

Ngk

Jak wygląda rozmowa o pracę na Operatora Produkcji przez Gi Group ? Jakie pytania i testy ?

Dobra rada
@Ngk

Przychodzisz i najpierw jest test na prace zespołową czyli składasz regał ze wszystkimi chętnymy którzy chcą się tu zatrudnić. I musisz się bardzo angażować i przede wszystkim współpracować, bo na tym zawsze ktoś odpadnie pamiętam jak ja się tu zatrudniałem i 2 osoby odpadły na składaniu regału, po prostu to jest takie poniżanie ludzi bo jak cie dadzą na zapiecek to i tak pracujesz tam sam, a jak nie ma pełnej obsady bo ktoś weźmie l4 albo urlop na żądanie to pracujesz sam na 2 stanowiskach np na przeładunku, więc ten test dawno powinien zostać już zniesiony. Jak zaliczysz ten test to potem jest wycieczka po zakładzie i radze dobrze zamapiętać szczegółny z tego jak wygląda praca bo potem cie odpytują na rozmowie co zapamiętałeś i jak to przejdziesz to cie przyjmują.

HR
@Ngk

Proste masz mieć wszystkie kończyny palców może brakować zadania w grupie nie indywidualne i do roboty bo nie ma kim klocków przezucac

Dyzma
@Ngk

Pani pokaże ci 3 kolory zielony czerwony i żółty jeśli wskażesz poprawnie każdy kolor to masz robotę...Dość trudne zadanie patrzeć kto teraz tu przychodzi pracować ale jakoś chyba przechodzą ten etap...

Cyrk
@Ngk

Najlepsze są 12 godzinne nocki w weekendy i święta , jak będziesz miał siłe dojsc do darmowego autobusu to na pewno prześpisz swój przystanek ze zmęczenia , po 2 tygodniach nocek 2 tygodnie do siebie dochodzisz , nie mówiąc juz o pracy w smrodzie pyle i hałasie powodzenia...

Sraka
@Dobra rada

Przecież to jest cyrk haha w żadnym innym zakładzie tak to nie wygląda xd przychodzisz masz rozmowę i dostajesz próbny na miesiąc albo 3 i jak ogarniasz to cie zostawia i tyle a tu jakieś składanie regału i przepytywanie ;D bez jaj haha moim zdaniem strata czasu.

.....
@Sraka

18 msc pod agencją, na czas określony, plus 33 msc 3x11 pod firmą na czas określony... stabilność zatrudnienia że hej.

Witam, moja opinia o pracy jest bardzo średnia brak kompetencji kierownika, widać że zarządzania nie studiował bo kierować i motywować pracownika nie umie, ale za to dobrze grać :P

Kol

Jak drodzy koledzy zadowoleni że kolejny raz możecie przyjść i pracować w najważniejsze swieto w roku? Kto próbował uderzać do PIP przecież to jest nie do ogarnięcia co z nami wyprawiają...

@Kol

Za prace w swieta oddadzą dzień wolny w tygodniu. Śmiech na sali. Nikt dobrowolnie by nie przyszedl do pracy w swieta po to zeby miec wolne w tygodniu. Za świeta powinni placic 200% co najmniej. Wiekszosc zalogi to Katolicy a nie mogą obchodzić najwazniejszego świeta koscielnego bo musza byc w pracy. Wg mnie praca w swieta powinna byc zabroniona.

Kol
@Glonojad

Wiesz to jest ten system prorodzinny, po za tym wszysko można zorganizować tak żeby ludzia dać ten wolny dzień, albo przynajmniej zmniejszyć produkcję. Ale ta firma kompletnie nie interesuje się swoim pracownikami, mają nas w (usunięte przez administratora) Przecież zarząd czy biura i tak mają wolne.

Glonojad

90% ludzi ktorych tu pracuje zaczynali prace w systemie 8godzinnym. Firma sama sobie zmienila system wiec skończ gadać bzdury że ludzie na to sie pisali sami.

Typy

Ja się przyjąłem na ósemki i tam mieliśmy zawsze wolne na święta a teraz to tylko dobra wola pracodawcy czy dać nam urlop czy też nie. Kilka lat temu jeszcze się pytali kto bierze wolne na święta żeby wiedzieć jak zaplanować produkcję. Teraz to ich nie obchodzi czy chcemy wolne na święta. A ja się pytam gdzie są związki zawodowe które by nam wywalczyly wolne święta?

A
@Glonojad

Nie pisz głupot nie masz dnia wolnego tylko zetki. No chyba że ty masz dzień wolny bo ja nigdy go nie miałem za żadne święto

@A

Gamoniu a WN i WŚ w grafiku to co to jest? Zetki nie są za świeta tylko jak masz wiecej godzin pracujacych w miesiacu.

Glonojad

Jasne ze bylem na referendum???? tylko nie wiem czemu do mnie piszesz bo ja nic nie pisalem ba temat zwiazkow.

Tak. Jak wracam w poniedziałek rano z nocki to będę miał dużo siły i czasu na świętowanie :) a co do systemu, to kiedy go wprowadzali to siali propagandę, że największe święta będą robić wolne.

Kto kombinuje ten żyje
@Kol

Ja ide jutro do lekarza i biore L4 od piątku do poniedziałku i mam wyrąbane na ten ich zakaz brania urlopu na żądanie. I wam też polecam ten sposób dziś i jutro udać się do lekarza i l4 wziąść na święta gdyby tak pół zakładu zrobiło i by linie postawały to od razu na przyszłe święta by zrobili wolne. Na majówke tak samo zrobie odwiedze lekarza i l4 to jest mój sposób na wolne kiedy potrzebuje biore l4 już nie pamiętam kiedy tą premie za brak l4 dostałem.

Automatyk

Najpierw krótki test jednokrotnego wyboru (a, b, c, d). Pytania mocniej nastawione na wiedzę praktyczną, aniżeli teoretyczną (np kolory kabli za co przeważnie odpowiadają, charakterystyka czujnika, szybki dobór rezystora do układu elektrycznego). Po napisaniu testu sprawdzał go jakiś automatyk który dodatkowo zadaje pytania do testu z np. uzasadnij swoją odpowiedź. Poszło mi całkiem dobrze dlatego dostałem pare dodatkowych zadań do rozwiązania z programowania sterowników PLC. Pytania raczej tak ułożone że każdy kto ma już jakiekolwiek doświadczenie na takim stanowisku powinien sobie bez większych problemów poradzić. Dodatkowo oczywiście gadka szmatka o poprzednim miejscu pracy, wymaganiach finansowych itd.

Prawo Ohma, działanie silnika asynchronicznego, czujniki i ich rodzaje, falowniki, moduły bezpieczeństwa, schematy elektryczne...

Wiola

Witam jak się teraz rozpoczynają nocki. Mam na myśli w jakie dni praca w jakie wolne. Np dziś nocna zmiana rusza , w środę wolne i jak potem..? Przez najbliższe dwa tygodnie. Czy ktoś mi przybliży?

Pp
@Wiola

Pon-wt praca, śr-czw wolne, pt-nd praca, pon-wt wolne, śr-czw praca, pt-nd wolne i od poniedziałku ranki

Pomocnik
@Wiola

1 tydzień- PON WT PT SOB ND (środa i czwartek wolne ) 2 tydzień - ŚR CZW ( poniedziałek wtorek piątek sobota niedziela wolne )

Pomocny
@Wiola

Jak dziś nocki startują to jest poniedziałek i jeszcze wtorek nocka a potem piątek sobota niedziela , kolejny tydzień tylko środa czwartek a następnie już ranki się zaczynają i tak na zmianę.

????????????

Część dzieciaki ...1584 euro tyle wynosi najniższą krajową za zachodnią granicą a wy za 1165 Euro pracujecie po 12 godzin w weekendy i Święta komentarz zbędny...

WDŚ dla Górnika

W tej firmie,to już nawet plusowi dają wypowiedzenia haha,którzy i tak nic nie robią.Pieniądze to nic. System niszczy psychikę. 12 godzin w tej (usunięte przez administratora) to jest katastrofa.

Heidi
@WDŚ dla Górnika

Spokojnie powoli się wszyscy wykruszą wiek, prorodzinny system i niskie zarobki zrobią swoje. A pokolenia Z raczej nie będzie orać jak ich starsi koledzy i koleżanki. Zarządzanie leży to świadczy o tym że mamy słabych ,,kapitanów''

Heidi

Jaki dział ? U nas Lsh też coraz większe braki

Peksy
@WDŚ dla Górnika

Jak ci tak źle w ngk to zatrudnij się jako kierowca tira to będziesz przepracujesz w ciągi 5 dni pod rząd 71 godzin, 3 razy w tygodniu pracował po 15 godzin a 2 rzy po 13 godzin . Albo zatrudnij się jako kierowca busa to wtedy będziesz pracował i 36 godzin na dobie a po roku takiej pracy jak minie okres karencji przy ponownym przyjęciu do ngk uśmiech przy lekkiej pracy w ngk gwantowany i będziesz sobie cenił prace po 12 godzin z tyloma dniami wolnymi. Normalnie aż szlag człowieka trafia jak czyta takie brednie o tym jak jednemu z frugim źle najlepiej by praca była po 5 godzin z przerwami i to max 3 dni w tygodniu i oczywiście zarobki min 60000 tysięcy na ręke. Mi tu się bardzo dobrze pracuje mam sporo wolnego jem jak człowiek na stołówce a nie w czasie jazdy a jak pracowałem jako kierowca to tyrałem od świtu do nocy i na odwrót przez 5 albo nawet i 6 dni w tygodniu, jadłem prowadząc auto bo czasu na przerwe nie było. Idź jeden z dugim poracuj jako kierowca albo na budowe po 12 godzin to zaraz docenisz prace w ngk. Firma powinna namierzać op ip autorów tych negatywnych komentarzy i zwakniać bez skrupółów za oczernianie firmy w internecie.

WDŚ dla Górnika
@Peksy

(usunięte przez administratora) Co mnie obchodzi że byłeś kierowcą? Co mnie obchodzi że (usunięte przez administratora) od rana do wieczora? Ja pracuje w NGK i na tym się skupiam. Nie piszę też że chce pracować 5h i zarabiać nie wiem ile. Mógłbym dostać połowę podwyżki którą dostałem,oby tylko przejść na ósemki. Myślisz że ludzie się zwalniają,bo NGK mało płaci? Haha. Tu połowa zakładu chodzi jak zombi. Mnóstwo osób jest wypalonych. Mogliśmy coś zmienić ale załoga się ob..... a Ty? Może lubisz się katować w pracy. Może nie masz prywatnego życia. Jesteś zadowolony bo możesz iść na kawkę i przerwę na kantynę hahaha. Ja to bym wolał kawkę wypić w domu,tak koło 15. Dużo osób którym podobały się dwunastki na początku,też już mają dosyć po tylu latach. I nawet nie pisz tekstów typu " możesz zmienić pracę". Pracuję tutaj i tutaj chce zmian na lepsze

Też były kierowca

Po pierwsze tirem nie jezdzisz 12 godzin bo możesz jechać max 10 godzin i to tylko 2 razy w tygodniu, tylko jako kierowca tira nie tylko zajmujesz się prowadzeniem auta, ale robisz też inne prace typu załadunki, rozładunki i doładunki. A ogólny czas pracy kierowcy razem z jazdą i innymi pracami typu załadunki i rozładunki wynosi 15 godzin 3 razy tygodniu, a tylko 2 razy w tygodniu możesz pracować po 13 godzin. I jak pracujesz te 15 godzin to masz tylko 9 godzin przerwy i tyle masz tylko wypoczynku pamiętam jak kończyłem prace o godzinie 20 i zanim dojechałem do domu była np 21 bo pracowałem na miejscu, w domu szybki prysznic zrobienie sobie jedzenia do pracy które też jadłem w czasie prowadzenia tira i o 23 spać na 4 godziny, bo o 3 w nocy już dzwonił budzik a o 4 wyjeżdżałem do pracy żeby być na 5 a jak był skrócony dzień pracy do 13 godzin to i na 3 do pracy chodziłem jak był daleki kurs np do rzeszowa albo do piły i tak przez 5 dni w tygodniu, a co dwa tygodnie 6 dni bo w co drugą sobote też musiałem iść do pracy. A tu w ngk kończe o 19 o 20 jestem w domu jem kolacje kąpie coś poglądam w telewizji kąpie się i o 23 ide spać wstaje o 5 jem śniadanie i o 6 wyjeżdżam do pracy i tak przez 2 albo 3 dni, bo potem są przecież dni wolne. I jak czytam te wszystkie negatywne komentarze to aż mi się bebechy przewracają tu masz jeden z drugim normalną niezbyt ciężką prace gdzie po max 3 dniach masz dni wolne a na tirach tyrasz 3 razy w tygodniu i to po 15 godzin i masz co 2 tygodnie tylko 1 dzień wolnego. Przez 7 lat pracy na tirach pracowałem w 4 różnych firmach i wszędzie tylko wyzysk, wyzysk i jeszcze raz wyzysk i nie pisze tu o wypłacie bo gdyby płacili tak jak np w ngk to nikt by tymi tirami nie jezdził dlatego płacą wysokie pensje żeby tym ludzi motywować do pracy, ale czy to jest warte poświęcania tyle czasu dla pracy i życia prywatnego. Ja wole zarobić mniej i pracować w normalnych warunkach tu w ngk owszem pracuje po 12 godzin ale i tak po pracy mam jeszcze czas na wszystko, a jak mam dni wolne to jest wszystko porobione i pozałtwiane, a jak jezdziłem tirem to żeby coś załatwić to musiałem brać urlop z którym zawsze był problem bo nie miał mnie kto zastąpić bo kierowców nie ma bo ludzie nie chcą w tym zawodzie pracować pomimo wysokich zarobków. Ludzie rezygnują z pracy jako kierowca i to pomimo wysokich zarobków średnio co roku z tego zawodu odchodzi 25000 tysięcy kierowców o czymś to świadczy. W ngk pracuje już od 8 lat i nie zamierzam się zwalniać a tym bardziej wracać do jazdy tirem bo robota w ngk jest jaka jest, ale nie jest najgorzej np na jednym z magazynów na których jezdziłem ładować towar ludzie zaczynali codziennie prace o 17 i pracowali dopóki zrobili prace choćby to miało być i 14 godzin, dopóki nie przygotowali wszystkich palet z towarami które miały wyjechać to nie szli do domu tylko tyrali do końca, a np 1 stycznia nie było ze kac po sylwestrze tylko o 17 byli już w pracy bo 2 stycznia o 3 w nocy już musiały pierwsze auta się ładować. Idź sobie jeden z drugim do magazynu lidla na przeciwko i zatrudnij się jako magazynier pójdziesz codziennie od niedzieli do piątku na 17 czy tam 18 do pracy przerzucisz sto ton towaru skończysz prace o 8 rano i będziesz biegiem leciał do ngk i skakał przez płot i błagał na kolanach żeby cie tu przyjeli z powrotem. Jeden z drugim nie wie co to znaczy ciężka pracy i niewolniczy system a narzeka a peksy dobrze pisze fakt że pisze jak pisze, ale kierowcy tirów to w większości niezbyt wykształceni ludzie znałem takich co edukacje zakończyli na gminazjum bo nawet zawodówek nie umieli pokończyć i taki roboty nigdzie nie dostanie oprócz kierowcy tira bo tam o wykształcenie nikt nie pyta byle ktoś był chętny do roboty bo takie są tam braki kadrowe i o czymś to świadczy.

Magnes
@Też były kierowca

Słuchaj, sam jesteś sobie winny że godzisz się na takie warunki, tym samym psując rynek. Rolnicy potrafią się zorganizować a kierowcy tylko szczekać po parkingach, podobnie jak parobki produkcyjne po kantynach. Nielegalni imigranci w DE na zasiłku mają lepsze życie niż polski chłop pańszczyźniany, właśnie przez takich jak ty.

RED men

No cóż co roku na podwyżki jest przeznaczona pula , brak waszego udziału w REFERENDUM strajkowym poskutkował większą częścią puli dla inteligentnej części tego zakładu a dla was robotników fizycznych pozostały ochłapy między 300 a 600 zł , tym czasem w budżetówce która nic nie produkuje tylko wydala podwyżki 2500-3000 zł na więcej nie zasługujecie i musicie się z tym pogodzić miłej pracy w weekendy i świeta po 12 godzin...

Elmo

600-700 zł podwyżki brutto haha a ile podrozaly koszty życia? Śmiech na sali ta firma z roku na rok robi z nas (usunięte przez administratora)i tyle...robią jakieś (usunięte przez administratora) dni bezpieczeństwa i wtedy produkcja może stać ,ale w Wielkanoc trzeba przyjść do pracy bo produkcja nie może stać hahaha dobrze że złożyłem już wypowiedzenie

Bgfy
@Elmo

Ciekawe czy będzie jak rok temu, że ludzie pobrali urlopy na Wielkanoc a kierownicy dzwonili do czerwonych żeby je wycofać. To się jakoś nazywa, ale to słowo na tym forum jest mocno cenzurowane. Słowo na M

Dof

Jakie podwyżki? Jakieś konkrety?

Glonojad

Nie dość ze czerwoni sami mają duże podwyzki to oceny dają niskie tak jakby kasa szła z ich kieszeni. Zamiast dac jak najlepsze to specjalnie obnizają byle by niebieski nie mial czasem tyle samo co on.

…….
@Glonojad

To proste czego nie rozumiesz im mniej dadzą tobie tym więcej będzie dla nich taka jest prawda a teraz sobie pomyśl zwalnia się manager kierownik i plusy skoro tacy ludzie się z tej firmy zwalniają to oznacza tylko jedno trzeba samemu opuścić mury tej firmy bo lepiej już tu nie będzie co zarząd pokazał przy podwyżkach teraz jest bum na pracowników wszędzie więc po co marnować czas i życie dla takiej firmy jak ngk co nie szanuje swoich pracowników.

Pre

Kawa w automacie jest już droższa, to tak żebym im wystarczyło na cały miesiąc

FC_Barselona

Kolejny rok z rzędu okazało się, że sumienna praca i zaangażowanie w rozwój osobisty przynoszą ogromną satysfakcję przy dorocznych podwyżkach. Nie spodziewałem się aż tak dobrej podwyżki biorąc pod uwagę z jakimi trudnościami zmaga się cały rynek motoryzacyjny. Całe szczęście, że nasza firma ma stabilną i mocną pozycję. Wystarczy jedynie się zaangażować i się jej częścią aby nie narzekać na zarobki.

Konkurencja

Cześć dzieciaki :) widzę że zarząd zaszalał w tym roku 300 do 500 zł brutto podwyżki dla pracowników którzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem i pisać to o 100 % więcej niż zakładałem , powinniście być im wdzięczni za ich dobrą wole , no ale jak się nie potrafi złożyć z lenistwa lub strachu podpisu pod referendum to zamiast 25-30% tak jak w budżetówce to dostaliście 5 do 7 % które wystarczy na pokrycie podwyżek prądu w czerwcu :) ,życze miłej pracy w święta weekendy po 12 godzin cieszcie sie podwyżkami bo dostaliscie bardzo dużo jak na was...

Anzej

I jak? Było warto (usunięte przez administratora) cały rok za max 200zł brutto więcej niż ten co wykładał jaja na robote? :) W ogóle jaka szanująca sie firma najpierw daje podwyżkę za ocenę pracownika, a później wszystkim robi wyrównanie? Wtedy po prostu podwyżka za oceny znika bo czy dostałeś 200 czy 300 zł to i tak Ci wyrównają do tego co nowym. Jednym wyrównali 500 zł, a tym co mieli lepszą podwyżkę z ocen 200 zł ale to nie ważne że się starali bo każdy będzie zarabiał tyle samo. Brawo D.K. Brawo.

Jak
@Anzej

To jakie są progi bo jestem na L4 i ciekawi mnie czy opłaca się przyjść czy zostać dalej

motto
@Jak

Robić absolutne miniumum , chodzić co 3 miesiące na L4 , nie przejmować sie ocenami jak w przedszkolu i tak wyrównaja więc po co sie starać pozdrawiam...

3,2,1

Także czas start na składanie wypowiedzeń po podwyżkach 3,2,1 poszli na czoło wyszedł manager za nim kierownik ale co to ja widzę na czoło wysunęli się plusy nie do wiary co to się dzieje w tej zajebistej firmie ;D mamy nowy trend w firmie ;D także operatorzy nie odstawać od stawki składać wypowiedzenia niech góra wie że to my jesteśmy siłą napędową tej firmy i należy nam się szacunek i odpowiedzenia płacą za pacę którą wykonujemy ;)

Pffff

Raczej będzie jak co roku nowym do góry tym co pracują do pięciu lat wyrównanie do stawki nowego plus to co mu z oceny zostanie czyli 50,100zł a starzy pracownicy według oceny no i oczywiście czerwoni od 500 do 800zł według oceny bo oni wiedzą wszystko i są siłą napędową tej firmy oceny mają od 4,5 do 5 a maszyny nie potrafią zwolnić do produkcji takie są realia w tej firmie do połowy kwietnia biadolenie nowych i tych z 5 letnim stażem starzy od pierwszego cisza bo im pasuje a czerwoni będą jak zwykle oblegać kantyny i siedzieć przy biurku na telefonie w tej firmie się nic nie zmieni jeśli my operatorzy się nie postawimy taka jest prawda.

X

Mogą tak zrobić, że wyrównanie plus ocena ale progi będą tak wysokie że dostaniesz max 20 złoty więcej niz rok temu co dawali 100 zł tym co pracowali od lutego , premii nie będzie w tym roku była jednorazowa więc się nie łudź powiedzą że dali z ocen ale z ocen bd specjalnie zaniżone . Pozdrawiam :)

Sami nakręcacie śrubę
@Pffff

Nie martw się o czerwonych co nic nie robią bo tylko wykonują swoje obowiązki związane z umową ale to nie jest ważne bo sam pewnie nie robisz tego co do ciebie należy. Mówiąc o telefonach to sam nakrecasz biuro i nie tylko ty, do całkowitego zakazu wnoszenia telefonu na zakład produkcyjny, kolejna sprawa to narzekanie na palaczy to nie martw się oni nie pójdą zapalić ale ty też nie pójdziesz na kawę na kantynę bo będziesz się odbijał ze swojego wyjścia ze stanowiska, wszystko ma zawsze swoje konsekwencje a i pamiętaj że w innych firmach czerwony rozdaje bilet do kibelka i do czasu zwrotu takiego bilecika inny operator nie może iść. Rozumiem że tego chcecie aby firma nam wprowadziła? Pamiętaj że i tak się nie zwolnisz bo gdyby tak było to już Cię dawno tu nie ma :) a podwyżki zweryfikuje jak przyjdę do pracy pewnie bez rewelacji jak zawsze, będziecie narzekać tydzień lub dwa i na tym się zakończy bo ponad połowa osób wmówi wam że dobrze że w ogóle były podwyżki jak mogło ich nie być ???? co do podwyżek pamiętaj że była możliwość zorganizowania strajku ale większość z was powiedziała że to nie ma sensu i koniec tematu. Dokrecajcie sobie śrubę na maksa i noście dalej okulary robocze przez 12h - pamiętaj na twoje bezpieczeństwo pieniądze są na to byś godnie żył są nadgodziny. A tak z innej beczki czy ktoś mi jest w stanie wytłumaczyć dlaczego osoby w biurze BHP i chyba logistyki nie dostali ubrań roboczych?

Pffff
@Sami nakręcacie śrubę

Ja akurat swoją pracę wykonuję jak najlepiej potrafię bo za to mi płacą tylko szkodzą że takie marne pieniądze (usunięte przez administratora) mnie trafia tylko jak okazuje się że ci co swoją pracę wykonują rzetelnie dostają najmniejszą podwyżkę a ci co nic nie robią dostają najwyższą dlatego czas najwyższy opuścić tą firmę i niech zarząd sobie produkuje tymi ludźmi którzy nic nie robią zobaczymy jak długo będą produkować Ngk po raz kolejny pokazało że za nic ma ludzi ale to im się w końcu odbije czkawką tyle z mojej strony pozdrawiam.

Kim

730zl podwyżki dziękuję będę tu pracował do emerytury

Hmmm
@Kim

Cóż nie wiem czemu ale w tej firmie dostają najwyższe podwyżki tylko ci co nic nie robią więc morał z tego taki po co pracować i tak cię nie docenią.

Po rozum do głowy

A ja właśnie już dawno temu ogarnąłem temat jak to działa i od kilku dobrych lat nawet nie zerkam na te karmienie. Puszczam ten szajs jak leci. Dobre czy złe. Kogo to obchodzi?? Mnie? Tak jak JA firmę. Przyzwyczaiłem się do "podwyżek" i do rzucania tych szajsowatych kamieni. I MAM Z GŁOWY. Pozdro ludziki co biegają jak im zagrają.

Oko

To że są braki kadrowe nie znaczy że przyjmą każdego kto się zgłosi. Większość nowych nie przychodzi już po pierwszy dniu pracy. Widocznie się nie nadajesz do tej pracy. Pocieszę cie ze nic nie tracisz. No chyba że lubisz pracę po 12 h. Że lubisz święta obowiązkowo spędzać w pracy i oczywiście co drugi weekend obowiązkowo w pracy. Pozdrawiam i sukcesów w poszukiwaniu normalnej pracy.

Kierownik

Krótko Panowie. Biznesem rządzi excel. Jeśli odejścia przekroczą pewien % który sobie założyli, to dadzą podwyżkę nawet w sierpniu. W innym wypadku co taki zarząd z PL powie JAP, że mają dać więcej bo ludzie narzekają? Przecież narzekają od lat i zawsze. Niestety, Ci co odejdą zrobią to dla tych co zostaną. Oby odeszło tylu, że przekroczy to ten akceptowalny przez zarząd %. Bo inaczej to poświęcenie pójdzie na marne. Jak będzie jakiś większy eksodus, to podniosą najniższą stawkę i uzupełnią braki bardzo szybko. A dopóki są wyniki globalnie biorąc działy, to argument, że nowi nic nie potrafią i to nie pojedzie ma wartość dla zarządu równą ZERO. Do póki będą globalne OEE i YELD i DTR to jest to tylko narzekanie. Zrozumcie, że liczą się tylko bezduszne fakty wyrażone w % i liczbach, i to jest obraz rzeczywistości dla zarządu. Cala reszta to narzekanie i to samo marudzenie od lat. Na Panie tak nie narzekajcie, bo techniczne ich umiejętności rzeczywiście leżą, ale te max 30% przenosicieli detali z punktu A do B jest lepsze niż by ich nie było. No i nie wyobrażam sobie tylko samych chłopów na produkcji. Pozdrawiam i szacunek dla całej produkcji.

kik
@Kierownik

Jak się przyjmowałem do NGK to przestali rekrutować kobiety, bo praca dla nich była tutaj za ciężką. Po 12 latach znowu zaczęli gdzie praca jest dużo cięższa jak wtedy. Te lekkie stanowiska powinny być dla mężczyzn którzy mają problemy zdrowotne, jakieś inne tymczasowe problemy, zbliża się emerytura itp tak jak to jest w cywilizowanym kraju. Tym bardziej, że pracownikom, którzy już tutaj siedzą 10 lat i więcej zaczną wychodzić choroby. Ale skoro firma nie jest konkurencyjna i nawet Ukraina nie chce tu pracować to trzeba się ratować.

NL Men
@Kierownik

Głupoty piszesz a dzieciaki czytają i łykaja jak pelikany , NGK to nie jest hipermarket w którym excel jest rozgrzany do czerwonosci przez wyścig szczurów tylko zakład produkcyjny i nie strasz brakiem czy opóznieniem podwyżek bo nie będzie miał kto pacować w tej firmie po prostu ludzie odejdą bo w tej chwili mają gdzie a pracy jest dużo , jesli nie potraficie znaleśc odbiorcy na swoje produkty to znaczy że wam trzeba odebrać premie i podwyżki a nie załodze . Ja jestem pełen podziwu dla tych co za miesięczny Niemiecki zasiłek pracuja w tej firmie po 12 godzin w weekendy i świeta , nawet kasjerka w lidlu ma lepszą podstawe więc zajmijcie sie swoja a my swoja robota...

Haha

A ty pracujesz w tej firmie bo tu już powoli na niektórych działach nie ma komu pracować linie zatrzymują bo nie ma kim ich obstawić a czerwoni wolą dać wypowiedzenie niż iść na linię popracować bo przecież nie po to tyle lat ściemnił żeby teraz iść zasuwać 12 h teraz to góra niech doceni operatorów za swoją robotę którą wykonują a czerwonych za to że im się nie chce robić mam wrażenie że oni uważają się tu za najważniejszych na tej firmie że nawet kierownik jest pod nimi a nie nad nimi najwyższa pora skończyć z tą (usunięte przez administratora)w tej firmie przez nich między innymi odchodzą ludzie z tej firmy bo uważają się za bogów powinni co pół roku zdawać egzaminy z obsługi maszyny kółka wszystkie czarne a większość z nich nie umie maszyny do produkcji zwolnić oceny do tego wysokie i najwyższe podwyżki dostają na produkcji tylko powstaje pytanie za co że nic nie robią i nic nie umieją totalnie czy ten zarząd w tej firmie jest aż tak ślepy że tego nie widzi….

Smutny

Podobno ta firma ma braki kadrowe a mnie nie przyjeli odpadłem na składaniu regału bo stwierdzili że nie że nie potrafie współpracować w grupie.

Mariusz

Coś wiadomo o podwyżkach ?

Pozdrawiam
@Mariusz

Mam nadzieję że podwyżek dla was operatorów nie będzie albo symbolicznie 50 zł brutto , mogliście mieć podwyżki , udziały roczne w zyskach no ale jak się nie chciało złożyć podpisu na kartce za referendum strajkowym to teraz pracujcie za 300 zł więcej niż najniższą krajowa i nie zadawajcie głupich pytań ...

pipipu
@Pozdrawiam

Chłopie ten wasz związek zawodowy to śmiech na sali, referendum przerzniete bo kompletnie żadnej rozmowy, żadnych zebrań kompletnie nic z operatorami nie było. Zero zainteresowania, najgorszy związek zawodowy jaki w życiu widziałem. Parodia

……
@Mariusz

Czego się spodziewasz powiem ci tylko tyle stawka będzie najniższa na strefie i nie będzie komu pracować w sumie to już nie ma komu czekamy tylko kiedy zarząd przyjdzie pomóc na produkcję bo to ich zarządzanie doprowadziło do tego co się dzieje w firmie tylko im się podwyżki zgadzają więc zapraszamy przecież jesteście najlepsi w tym co robicie to na produkcji jakość będzie pierwsza klasa nawet nie będzie trzeba sprawdzać niczego tylko odrazu wysyłką do klienta czekamy……

Hmmmm
@Pozdrawiam

O proszę biuro się wypowiedziało że ma gdzieś operatorów my o tym już od dawna wiemy tylko pytanie skąd taka niechęć do produkcji która jest siłą napędową tej firmy i uwierz mi ludzie tu tak jak ty nie przychodzą dla relaksu tylko dla pieniędzy dla relaksu to możemy spędzić weekend z rodziną a nie w pracy po 12h na nogach pracując za dwóch bo nikt do tej firmy nie chce już przyjść do pracy.

Roni
@pipipu

Zgadzam się .Parodia. Trzeba weź głębiej z tymi strajkami . Związki zawodowe w ngk to chyba dla nich samych pracuje . Żenada.

Zostaw merytoryczną opinię o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1067.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 943, z czego 129 to opinie pozytywne, 321 to opinie negatywne, a 493 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.