Opinie o BEST S.A. w Elbląg ul. Stoczniowa 2

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie BEST S.A.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w BEST S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o BEST S.A. w Elbląg ul. Stoczniowa 2

Czy BEST S.A. organizuje staże dla studentów?

Iwona

Tak są takowe organizowane. Można zdobyć cenne doświadczenie do swojego CV. Koszt niewielki, odpłatność tylko dwieście złotych. Naprawdę warto w siebie zainwestować, polecam!

Czy BEST S.A. organizuje staże dla studentów?

Iwona Nowy wpis

Joanna Nowy wpis

Czy pracował ktoś jako Specjalista ds Płynności? Co powiecie o pensji? I czy są regularne podwyżki? Była podwyżka jakoś ostatnio z racji inflacji?

antywindykator Nowy wpis
@Joanna

podwyżkę masz co roku. w związku z podwyżką wynagrodzenia minimalnego :)

Drzwi Otwarte BEST S.A.

22 września gościliśmy w progach naszej gdyńskiej siedziby grupę kilkunastu młodych ludzi ze szkół średnich oraz lokalnej młodzieży akademickiej.

Drzwi Otwarte to wspólna inicjatywa edukacyjna firm windykacyjnych zrzeszonych w Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce realizowana w ramach tegorocznego Kongresu Zarządzania Wierzytelnościami. Jej celem jest przybliżenie roli, jaką firmy windykacyjne pełnią w obrocie gospodarczym.

Podczas spotkania rozmawialiśmy z młodzieżą między innymi o... tym, skąd się biorą długi, jak funkcjonuje gospodarka, jak działają nowoczesne dialery i jak się pracuje w naszej firmie.

Dla naszych Gości przygotowaliśmy sporo atrakcji. Oprócz prelekcji o firmie BEST jako pracodawcy, odbyliśmy również zdalną wizytę w elbląskim call center, by poznać kulisy jego pracy. Na koniec młodzież miała szansę na pogadankę oraz sesję pytań i odpowiedzi z Wiceprezesem Zarządu Panem Markiem Kucnerem - zadawano pytania nie tylko o gospodarkę, ale i o zarządzanie tak dużą firmą jak BEST.
Pojawił się również słodki poczęstunek oraz pakiety BESTupominków dla wszystkich uczestników spotkania.

Młodzież opuściła nasze progi zaciekawiona i zainspirowana. Na pożegnanie dostali od Pana Marka kilka cytatów z przemówień kluczowych autorytetów ze świata gospodarki i polityki. Na sali przywołaliśmy bowiem Margaret Thatcher, Elona Muska, Billa Clintona, Warena Buffeta czy Richarda Bransona.
antywindykator

a padły może odpowiedzi na pytania, dlaczego BEST żąda spłaty od ludzi, nie mając żadnych kwitów na poparcie swoich rzekomych roszczeń?

Jaka jest kultura pracy w BEST S.A.?

Dziękujemy za to pytanie. Kultura organizacyjna czy też kultura pracy w BEST koncentruje się wokół obowiązującego w naszej firmie Kodeksu etyki. Jest to przewodnik po wartościach i standardach, którymi kierujemy się w codziennej działalności. Jego rolą jest budowanie świadomości etycznej, kultury odpowiedzialności i wzajemnego zaufania oraz wspieranie nawiązywania i utrzymywania przyjaznych relacji, zarówno między Pracownikami, jak i w kontaktach z Interesariuszami. Jesteśmy świadomi, że praca nad kulturą etyczną to wspólne zadanie wszystkich osób tworzących Organizację. Wiarygodny Kodeks etyki to z jednej strony przewodnik po standardach etycznych, a z drugiej deklaracja Organizacji i jej Pracowników. Nasz Kodeks jest owocem zespołowej pracy wszystkich Pracowników Grupy BEST. Standardy postępowania w nim opisane zostały wypracowane przez nas wspólnie. Zasady zawarte w Kodeksie etyki powinny być znane i przestrzegane przez wszystkich Pracowników. Wszyscy jesteśmy również współodpowiedzialni za nasze środowisko pracy. Dbamy, aby dominowały w nim otwartość, szacunek i profesjonalizm. Chcemy integrować się wokół wspólnych wartości i razem budować tożsamość Organizacji. Najważniejszą cechą naszej kultury organizacyjnej jest atmosfera. Stawiamy na otwartą komunikację i promujemy kulturę bieżącego feedbacku. Cenimy różnorodność, dzięki niej wiele się od siebie uczymy. Poszukujemy różnych osobowości i kompetencji. Są wśród nas nieszablonowo myślący profesjonaliści, kreatywni i nastawieni na innowacyjność. Są też rzetelni fachowcy o wnikliwych umysłach analitycznych, na których zawsze można polegać. A także mistrzowie relacji międzyludzkich, wręcz stworzeni do wymagającej pracy z Klientem. W BEST doceniamy umiejętności i wiedzę doświadczonych specjalistów w swoich dziedzinach, ale dostrzegamy też potencjał osób rozpoczynających karierę zawodową, otwartych na wiedzę i nowe doświadczenia w nowoczesnym, przyjaznym środowisku. Łączą nas gotowość do podejmowania wyzwań, pasja i pogoda ducha. Lubimy się, szanujemy i, co najważniejsze, potrafimy to sobie okazywać.

logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
Elbląg
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.

Aktualność
W pierwszych dniach września po raz kolejny ekipa BEST S.A. zaangażowała się w bieg charytatywny Poland Business Run. W tym roku w mocnym składzie 7 drużyn, czyli łącznie 35 pracowników BEST przebiegliśmy wspólnie ponad 140 km w celu wsparcia osób z niepełnosprawnościami i po mastektomii. Część zawodników biegła w sztafecie stacjonarnej w Krakowie, a część w biegu wirtualnym, w dowolnym miejscu.
Pracownicy BEST zgodnie z hasłem "jeden zespół, jeden cel" chętnie i z prawdziwym zaangażowaniem łączą siły, by razem działać nie tylko w ramach współpracy zawodowej, ale i na rzecz szczytnych inicjatyw społecznych.
Zarząd BEST po raz kolejny zaangażował się w ten bieg, finansując pakiety startowe dla wszystkich zawodników.
Niektórzy z naszych BESTzawodników pokonali trasę, bijąc życiowe rekordy, inni złapali zadyszkę, a jeszcze inni kolkę. Wszyscy jednak zgodnie twierdzą, że satysfakcja z udziału w biegu charytatywnym jest nieoceniona.
Za rok startujemy ponownie!

Honorata

W sensie? Jakieś szczegóły?

BEST wspiera Ukrainę

W marcu dzięki zaangażowaniu naszego Zarządu do Kijowa i Tarnopola wyjechały transporty z pomocą humanitarną sfinansowaną przez BEST.
Zarząd zdecydował wówczas o wstrzymaniu zaplanowanego wcześniej zaangażowania BEST w projekty sponsoringowe i przeznaczeniu tego budżetu na wsparcie naszych sąsiadów z Ukrainy.

Zakupiliśmy potrzebne rzeczy w hurtowych ilościach o łącznej wartości 52 tysięcy złotych.

Wsparliśmy dwie akcje, w ramach których potrzebne produkty trafiły w głąb Ukrainy - do Kijowa i do Tarnopola.

W transporcie do Kijowa priorytetem była pomoc medyczna, żywność oraz rzeczy potrzebne broniącym miasta żołnierzom. Z zaopatrzenia medycznego udało się zakupić nam część niezbędnych leków, bandaże, opatrunki, nożyce chirurgiczne. W transporcie znalazły się też karimaty, koce termiczne, koce zwykłe, termosy, kalosze, ubrania termoaktywne, bielizna czy latarki oraz żywność sucha (makaron, ryż, mąka), konserwy (pasztet, ryby, mięso), woda pitna i środki higieny.

Na potrzeby transportu do Kijowa zrealizowaliśmy zakupy w wysokości blisko 38 tysięcy złotych.

Z kolei z listy potrzeb do Tarnopola wskazanych przez organizatorów zbiórki udało się nam zakupić między innymi: koce zwykłe, koce termiczne, latarki, żywność dla niemowląt i dzieci, żywność suchą i puszki, ciepłą odzież dla dzieci i dorosłych, buty, środki higieny, zabawki (dla dzieci spędzających całe dnie w bunkrach) etc.

Do Tarnopola przekazaliśmy potrzebne produkty o łącznej wartości blisko 14 tysięcy złotych.

Zorganizowanie tej pomocy w krótkim czasie było nie lada wyzwaniem, choćby ze względu na brak odpowiedniej dostępności wielu towarów w sklepach stacjonarnych i aptekach.

Daliśmy jednak radę. Nasz Zarząd oraz Pracownicy, którzy wspierali proces przeprowadzenia sprawnie całej akcji pokazali po raz kolejny, że BEST to ludzie, którzy doskonale rozumieją ideę "jeden zespół, jeden cel".
Terenowy

Terenowi nadal korzystają ze swoich aut i muszą żebrać o swoje pieniądze?

Wanda
@Terenowy

To było tak? Jaki czas temu takie rzeczy miały miejsce?

@Wanda

chyba nadal tak jest, skoro dla terenowych firma nie oferuje etatu, a jedynie zlecenie

@Wanda

a jednak nadal - tu masz potwierdzenie. wymagania firmy to m.in. własny samochód. brak etatu. (usunięte przez administratora)

Molagros
@Terenowy

Niestety to nie KRUK we Wrocławiu co daje auto służbowe...

Honorata
@Molagros

Taka tam delikatna reklama? ;p Może tu też kiedyś wezmą z nich przykład, skoro ich wskazujesz?

Kamil

Otrzymałem telefon w sprawie jakiegoś długu z BEST, o którym nie mam pojęcia. Podobno jakiś kredyt z 2004 roku. To jakiś żart albo (usunięte przez administratora) ja wtedy miałem 11 lat. Nic nie dadzą sobie wyjaśnić tylko żądają spłaty do końca tygodnia mam wpłacić całość 27 tysięcy. Słyszał ktoś może o tym więcej?

Buliban
@Kamil

Może masz dług w sklepiku uczniowskim?

wiem już jak dziłają
@Buliban

Nie odczepią się od Ciebie, dokąd nie pofatygujesz się zgłosił stalkingu na policję. Przygotuj sobie spis telefonów z których dzwonią i złóż zawiadomienie. Jak tak zrobiłem i od momentu zgłoszenia cisza na moim numerze. Jak zacząłem ich ciągnąć za język informując że już nadałem tok sprawie moja rozmówczyni wykrztusiła wreszcie z siebie, że "szukają" osoby która się nazywa tak jak ja z miejscowości Kostrzyn... To akurat nie ja ! Działają zatem tak, że dopasowują nazwisko do bazy telefonicznej ( tu rodzi się kolejne pytanie: jak i od kogo pozyskanej?) i nękają setki (a jak ktoś ma popularne nazwisko - to może nawet tysiące) bogu ducha winnych osób szukająć prawdziwego dłużnika. Dodatkowo - nie wysyłają pism, zawiadomień, nie zakladaja spraw w sądzie i nie egzekwują roszczeń komorniczo itp. tylko wywierają presję dzwoniąc. Dlaczego? - bo "ścigają" najprawdopodobniej długi przedawnione, więc prawnie nie do wyegzekwowania. Także polecam - 60 minut na komisariacie i problem z głowy!

Włodzimierz Kłobuszewski
@wiem już jak dziłają

A więc pozostaje policja lub prawnik. Na szczęście mam zapisane wszystkie telefony nie tylko z Gdyni czy Elbląga ale też z innych miejscowości. Celowo nie kryję się pod pseudonimem ponieważ chcę aby ludzie zrozumieli, że należy gromadzić materiał dowodowy a więc wszystkie smsy a przede wszystkim nr.telefonów.

Wanda

Wiesz, że firmy czasami specjalnie nie mówią Twojego imienia i nazwiska żeby sprawdzić czy rzeczywiście rozmawiają z osobą, do której dzwonią? Wiesz każdy może odpowiedzieć, że jest Janem Kowalskim itp. Dlatego mogą tak weryfikować swoją bazę :P

Aneta

Fajnie się dowiedzieć... I co, nic nie wyszło z tej sprawy w sądzie? I nie było efektów zgłaszania do rzecznika? Czy może teraz coś się z tym zmieniło?

Włodzimierz Kłobuszewski

Tak! Zgadzam się w zupełności. To stalkerzy.

Kamil

Czy to normalne że firma BEST dzwoni o jakiś dług że podobno kredyt wziąłem kiedy miałem 11 lat w 2004 roku i straszy sądem że całość mam wpłacić do końca tygodnia 27 tysięcy?

Czy jest możliwość pracy w BEST S.A. na część etatu?

BEST S.A.

Nasi pracownicy zatrudnieni są zarówno w pełnym, jak i niepełnym wymiarze czasu pracy. Publikowane oferty najczęściej dotyczą zatrudnienia na pełen etat. Jeśli możliwa jest praca z mniejszą dostępnością, informujemy o tym bezpośrednio w ogłoszeniu.

Martyna
@BEST S.A.

Witam. Czy poszukujecie moze Państwo pracowników?

@Martyna

Dzień dobry Martyno, Tak! Aktualnie poszukujemy pracowników na różne stanowiska. Oferty pracy możesz znaleźć tutaj -> https://spojrznapraceinaczej.pl/oferty-pracy/ Zapraszamy również do innych zakładek na stronie, gdzie możesz dowiedzieć się więcej na temat rekrutacji, benefitów i kultury w BEST.

te, pytam:
@BEST S.A.

A w której zakładce mogę znaleźć informacje jak pozyskujecie kontakty do rzekomych dłużników? Wpisujecie w Google imie i nazwisko i nękacie potem wszystkich ze wskazanej listy, czy może któryś operator telekomunikacyjny przypadkowo "utracił" bazę danych która równie "przypadkowo" - przypadkiem do was trafiła? Bo jak jeden przykładowy Jan Kowalski faktycznie ma dług, bo wg waszego systemu nękacie wszystkich Janów Kowalskich którzy maja telefon? - bo inaczej nie jestem w stanie pojąć, dlaczego wydzwaniacie "w ważnej sprawie" do miliona innych, Bogu ducha winnych Janów Kowalskich. Odpowiedz mi proszę, bo bardzo mnie to intryguje....

Leszek Pękalski

Do mnie mieli numery nawet takie, jakich nigdy nie miałem.

antywindykator

przecież takie dokumenty i tak muszą pokazać w sądzie aby udowodnić roszczenie. inna sprawa, że nierzadko nie pokazują i ze sądu uciekają aż się kurzy :)

Czy BEST S.A. ma ściśle ustalone godziny pracy?

BEST S.A.

W BEST obowiązują elastyczne godziny pracy. Nasi Pracownicy mogą swobodnie rozpocząć dzień pracy miedzy godziną 7:00 a 10:00. Wyjątek stanowią pewne stanowiska, które wymagają pracy w bardziej usystematyzowanym trybie np. Pracownicy Call Center. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o benefitach pracy w BEST, odwiedź naszą stronę kariery (usunięte przez administratora)

zwolniona

Już od dawien dawna ta firma zaczęła upadać na psy jeśli chodzi o traktowanie swoich pracowników. Zostałam zwolniona po tym jak stanęłam w obronie kolegów i koleżanek, wyrażając opinie i mówiąc co nas boli. Powód zwolnienia natomiast był całkiem inny. Niestety w tej firmie osoby,które maja inne zdanie i je wyrażają są automatycznie oddalani. Chcesz awans? Nic trudnego, wystarczy że wsadzisz palec tam gdzie trzeba. Pracownik z ulicy ma takie samo wynagrodzenie jak osoby pracujące po kilka lat. Inność jest traktowana negatywnie. Prezes, który zmusza pracowników do szczepień (umożliwia to prace w biurze). Osoby, które pracują zdalnie, czy dostaliście podwyżkę, w związku z ty, że sami opłacacie prąd, internet? Ciesze się, że zostałam zwolniona.

Nowicjusz

Jakie wynagrodzenie na początku kariery jako konsultant? Czy warto zacząć pracę w Best?

magda_z_cc

Jak tam Beściaki, zadowolone z tego, co Pan Prezes sypnął przy podwyżkach? Zresztą nieważne, praktycznie od 2/3 lat co Wam dodadzą na podstawie, to obetną na premii. Chcecie więcej? To zapraszamy na nadgodziny. Porównajcie sobie PITy z ostatnich lat to zobaczycie, jak (zapewne na gorsze) zmieniła się Wasza sytuacja finansowa. A biorąc pod uwagę inflacje na poziomie 10% rocznie to jesteście jeszcze biedniejsi. A mimo tego BEST to przy niektórych Trans-Furgo-CC prymus, jeśli chodzi o warunki pracy i płacy. Jakie miasto, taki rynek pracy i zarobki. Żal się wyprowadzać, ale co można robić innego?

Totylkoja

Niestety kodeks etyki którym chwali się firma to fikcja, uczciwi ludzie którzy bronią innych pracowników nie są wcale nagradzania a są zwalniani.

@Totylkoja

Kodeks Etyki funkcjonujący w BEST powstał we współpracy i w toku konsultacji ze wszystkimi Pracownikami, właśnie po to, abyśmy wszyscy utożsamiali się z przyjętymi w nim zasadami i abyśmy wszyscy się do nich stosowali. Przestrzegamy zasad zawartych w Kodeksie, aby wszystkim nam pracowało się lepiej, bezpieczniej, przyjemniej. Dbamy również o narzędzia i procedury anonimowego i komfortowego zgłaszania wszelkich naruszeń, w tym naruszenia zasad etycznych. Do każdego zgłoszenia podchodzimy z pełną powagą, starannie analizujemy sytuację, a następnie przyjmujemy odpowiednie działania. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu celem wyjaśnienie zasygnalizowanej sprawy.

Andrea

Jeśli chce się pracować na stanowisku stacjonarnym, wymagają szczepienia na (usunięte przez administratora) Świat się kończy

@Andrea

Bardzo dobra decyzja z ich strony.

Buliban

Ta firma skupuje długi przedawnione licząc na ich odzyskanie poprzez nękanie dłużników. Ten kto jest słaby psychicznie i nie zna terminów przedawnienia długu, płaci.

Wald

Rozmowa o pracę mało konkretna, zdawkowe odpowiedzi na moje pytania. Nie dowiesz się ile można zarobić, przemalują od góry do dołu na pytania typu 'gdzie widzisz siebie za 10lat, jak wyobrażasz sobie pracę, co motywuje Cię do pracy' itp. Obietnica informacji zwrotnej o wyniku rekrutacji w ciągu 2tyg a telefon milczy do dzis

Daga
@Wald

Dziwne, ja aplikowałam i nikt mi pytań tego typu nie zadawał. odpowiedź też całkiem szybko choc zrezygnowalam.bo płaca podstawe + premia oparta na wynikach wiec wiadomo, że różnie może być zalezy od Ciebie, ale benefity maja spoko i mozna zdalnie pracowac.

Wald
@Daga

Ja nie aplikowałem na stanowisko konsultanta, tylko w administracji. Stąd pewnie inaczej prowadzona rozmowa rekrutacyjna

Zostaw merytoryczną opinię o BEST S.A. - Elbląg

• Jak się pracuje w BEST S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy BEST S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w BEST S.A.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy BEST S.A.?

Kandydaci do pracy w BEST S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.