Postęp Sp.z o. o.

Świebodzin

Opinie o Postęp Sp.z o. o.

admin 2015-07-28 22:24:25
Napisz jak współpracowało ci się z firmą Postęp Sp.z o. o.. Twój komentarz może zmienić wszystko.
WA 2016-04-20 18:38:34
Witam. Chciałbym się podzielić opinią o tej firmie. Pracowałem w niej ok 17lat. Z założenia, teoretycznie jest to zakład pracy chronionej zatrudniający większość osób niepełnosprawnych, bo tego wymaga by dostać większe dofinansowanie i ulgi z PFRON-u. Piszę teoretycznie , bo w praktyce to wyzysk! i praca za grosze. Na pracownika niepełnosprawnego taki zakład ok 5 lat temu jak jeszcze tam pracowałem dostawał co miesiąc od 1200 do 2600 pln w zależności od stopnia niepełnosprawności i typu choroby. Myślicie sobie że pracownicy " niepełnosprawni" są mniej wydajni od zdrowych. Nic bardziej mylnego, bo osoby niepełnosprawne pomimo tego że prawie wszystkie są wydajne, to mają większą mobilizację i chęci do pracy ze względu za gorszą samoocenę, uważając że jako osoba niepełnosprawna gorzej im będzie znaleźć zatrudnienie. To wykorzystują właśnie tacy pracodawcy jak POSTĘP albo raczej PODSTĘP płacąc najniższą krajową za ciężką pracę. Ja odszedłem z tej firmy dobrowolnie. Od 4 lat pracuje w firmie w której nie wiedzą ze jestem osobą niepełnosprawną gdyż nie podawałem tego w CV z obawy przed stereotypami u pracodawców na temat takiego pracownika. Pracodawca poprzedni dostawał na mnie od 1200 do 1400pln miesięcznie brutto a do tego masę ulg w podatkach itp itd, a ja wyrabiając 100%normy dostawałem 1150pln netto. Teraz pracuję "jako zdrowy" firma nie wie że jestem osobą niepełnosprawną i nie dostaje na mnie pieniędzy, a mimo to potrafi zapłacić uczciwie za wykonywaną pracę. Teraz mam ok 900 pln netto więcej niż jak odchodziłem z POSTĘP-u. W nowej firmie są sami zdrowi a mimo to jest wiele osób które pracują ok 50% mniej wydajnie a zarabiają ok 80% więcej niż inwalidzi w PODSTĘP-ie. Mógłbym jeszcze wspomnieć o tym że firma ta ma także zakład usług medycznych i zatrudnia lekarzy. Nie raz byłem świadkiem jak wysyłano zdrową część ekipy na ustawioną komisję lekarską by dostali grupy inwalidzkie a prezes dofinansowanie z PFRON-u.
Zostaw swoją opinię o Postęp Sp.z o. o. - Świebodzin
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Postęp Sp.z o. o.