Opinie o MOSTOSTAL CHOJNICE SP. Z O O w Chojnice

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie MOSTOSTAL CHOJNICE SP. Z O O. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie MOSTOSTAL CHOJNICE SP. Z O O o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MOSTOSTAL CHOJNICE SP. Z O O w Chojnice

Sławek 875326437

Cały Mostostal to jedna wielka kpina ludzie mają go dosyć tam nie ma żadnych pozytywnych wartości jaka komunikacja i przyjaźnie .Majstrowie kierownicy brak poszanowania do człowieka po prostu segregacja ludzi ulubieńcy i negatywni ludzie nie można postać 3 minut tylko pracować pracować czysta wielka Afryka obcokrajowcy są bardziej szanowani niż Polacy łatwe prace dla obcokrajowców ciężkie dla Polaków

Natalia
@Sławek 875326437

A co można zrobić żeby zostać takim ulubieńcem, jest to w ogóle możliwe? O której godzinie macie taką jedną dłuższą przerwę śniadaniową? A jakie przykładowo prace dostają Polacy?

Myślicie, że mogę jeszcze wysłać cv jak 8 dni temu zakończyła się rekrutacja? Bardzo mi zależy na etacie kierownika działu utrzymania ruchu. Atrakcyjne wynagrodzenie, które niby oferowali to dość ogólne pojęcie, a mnie najbardziej interesują konkretne kwoty. Co w praktyce oznacza dofinansowanie do urlopów, bo to też można dostać? Chodzi o dofinansowania do wyjazdów?

Germazy Nowy wpis

Ile zarabia ochroniarz porzadkowy

Sławek 875326437

Edward Nowy wpis
@Sławek 875326437

Od pierwszego dnia w pracy tak było z tym traktowaniem przez majstrów i kierowników? Kto więc Cię wprowadzał w obowiązki i jak to się odbywało? I co mówią, jak człowiek przestanie na chwilę pracować, żeby się na przykład wody napić?

Natalia Nowy wpis
@Sławek 875326437

Jakie warunki zatrudnienia oferuje firma MOSTOSTAL CHOJNICE SP. Z O O? Czy oprócz pensji w wysokości około 4700 PLN można liczyć na dodatkową premię?

MOSTOSTAL CHOJNICE SP. Z O O prowadziła rekrutację na stanowisko OPERATOR CNC (AJAN). Dostałeś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną? Jakie warunki oferuje pracodawca? Opowiedz o przebiegu spotkania z rekruterem.
logo firmy Kierownik Regionalnej Sprzedaży
logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.
logo firmy Pomocnik Mechanika Samochodowego
Azet Olgierd Odyniec
Ciekawy

Czy to prawda, że niektórym pracownikom odmawia się dwutygodniowych urlopów? Od pracowników można usłyszeć takie historie.

Iwona

Mąż chciałby aplikować na stanowisko pomocnik montera. Potrzebuję aktualnych opinii na temat firmy. Oferta pracy wisi na ich stronie. Ktoś z pracujących powie ile trwa okres próbny? Firma oferuje różne sposoby rozwoju - czy rzeczywiście można aż tak poszerzyć swoje kompetencje? Czy firma wywiązuje się z obietnic funduszu socjalnego i można liczyć na pączki dla dzieci lub dofinansowanie do urlopu?

Rafał Komorowski
@Iwona

Pani Iwono, umowa o pracę na okres próbny trwa 3 miesiące. Następnie, w przypadku kontynuowania współpracy, proponujemy umowę o pracę na czas określony. Kolejna umowa jest zawierana na czas nieokreślony. W Mostostal Chojnice są bardzo szerokie możliwości rozwoju i uzupełniania kompetencji. Potwierdzam, u pracodawcy funkcjonuje Fundusz Zakładowych Świadczeń Socjalnych i można liczyć na wszystkie świadczenia z niego wynikające. Chciałbym zaznaczyć, że Mostostal Chojnice, poza powyższym Funduszem, oferuje także szereg innych możliwości dla pracowników i ich rodzin. Serdecznie zapraszam do aplikowania. Miłego dnia! Rafał Komorowski

Wercia
@Rafał Komorowski

Ja tylko chciałabym dopytać czy te wszystkie benefity jakie firma oferuje są dostępne dla pracownika już na etapie umowy próbnej? Czy dopiero po jej kontynuowaniu?

Dzień dobry. Obecnie firma poszukuje pracownika na stanowisko Specjalista ds. Controllingu? Czy można liczyć na wsparcie oraz wdrożenie ze strony zespołu? Ile osób pracuje w dziale? Proszę o informację. Pozdrawiam.

Grzegorz
@Kandydat

Również jestem bardzo ciekawy. Aplikowałeś na to stanowisko, miałeś rozmowę o pracę?

@Grzegorz

@Grzegorz tak, rozmowa była. Jest to samodzielne stanowisko. Cały zespół jest w Piotrkowie Trybunalskim tzn. w spółce głównej,a w Chojnicach tak na prawdę jest się samemu. Poszukują na to stanowisko,ponieważ obecna osoba chce odejść na emeryturę i szukają kogoś na to miejsce.

Jacek

Szukacie na stanowisko specjalisty do spraw personalnych. To znaczy, że przyjmujecie tylu nowych pracowników, że potrzeba wsparcia działu kadr, a może jest tak dobrze, że w kadrach nie ma już nikogo?

Juhoo

Mostostal poszukuje chętnych na stanowisko: monter, ślusarz. Ktoś, coś jakie są stawki, atmosfera w pracy, umowa? Pozdrawiam

Panowie Spawacze ile teraz można zarobić na umowie o pracę chodzi o stawkę ?

Opinia

Brak szacunku do człowieka na wydziale malarni brak organizacji pracy śmieszne stawki jak i majstrowie na pograniczu negatywnego komentarza .Sprzęt z epoki kamienia łupanego nawet gorzej

Teresa
@Opinia

Rozumiem, a czy w ciągu pół roku od Twojej opinii coś zmieniło się w Mostostalu na lepsze? Interesują mnie też stawki w wydziale malarni, bo przyznam, że to co jednym wydaje się niskie, innym wyda się wystarczające, aby podjąć pracę.

Przemek

Jeśli chodzi o pracę na Lapie to porażka , bhp kończy się za zamknięciem bram od lapów, piaskowanie z drabin pod wózkami już tak cienkimi jak papier a konstrukcje po 20ton , odpylacze powietrza pozostawiają wiele do życzenia . Nie rozumiem jak działa tam bhp skoro od lapa nr 3 nawet bramy nie ma to jak ma działać system wciągania pyłu którego i tak nikt nie czyści ani nie oproznia co do samych piaskarek myślę , że w ubiegłym wieku był to dobry sprzęt jednak teraz korzystanie z tego już wiekowego sprzętu to katorga więcej latania żeby ustawić niż piaskowania , następna sprawa jest powietrze doprowadzane do masek które nawet nie jest filtrowane często śmierdzi a już nie wnikam ile tam drobnoustrojów , pragnę jeszcze nadmienić ,że mamy 21 wiek a w mostostalu konstrukcje pomiędzy lapem a malarnia pchane są ręcznie 2-20ton i nikogo to nie obchodzi chociaż każdy wie , co do pieniędzy na start dostałem 2900brutto przebijając na tam ten cZas nawet brygadziste i z tego powodu atmosfera była średnia bym powiedział , co bardzo Mnie śmieszy , że ludzie pracują tam całe życie i przychodzi młody i ma więcej to jak ma być miło w pracy jak to boli ludzi tam pracujących i Ja to rozumiem . Trzeba jednak dodać że 2900 brutto to tylko 2100 netto za piaskowanie ogromnych konstrukcji leżenia w szlace wchodzenia do sownic piaskowanie środków itd praca brudna szkodliwa łatwo o wypadek a pieniądze , nawet nie śmieszne mostostal obraca milionami sławny na cały świat a takie zarobki no słabo .

Mich78976

Nie polecam działu malarni głupie ludzie majstry i kierownictwo brak szacunku do człowieka najlepiej wszystkich wykorzystać brak organizacji pracy lepiej człowieka wywalić i w jego miejce dać ukrainca

Oksana

Kochani gorąca sprawa!!! Firma Techniczni z Płocka sprowadza obcokrajowców do pracy,m.in do MOSTOSTALU w Chojnicach.Byłoby wszystko dobrze gdyby im jeszcze płacili za pracę a mnie za kwatery.Od dwóch miesięcy nie mają za co żyć, gdzie mieszkać ani za co wrócić na Ukrainę.Zwracają się do mnie o pomoc,interweniowałem wielokrotnie do tej firmy jak i przedstawicieli Mostostalu bez rezultatu. Wiem że ta forma informowania i ostrzegania jest skuteczna,dlatego zwracam się z prośbą o udostępnianie tego postu. Może w ten sposób uchroni się innych przed tymi oszustami. Obywateli za wschodniej granicy jak i naszych rodaków. Proszę pomóżcie w was jedyna realna nadzieja

Artur Jeziorowski
@Oksana

Witam Panią. Nie jest prawdą, że nie interweniujemy jako Mostostal Chojnice ws. wynajętych pracowników ze wskazanej przez Panią firmy (jak i innych firm świadczących nam usługi). Ze względu na fakt, że czasowo wspieramy się zasobami zewnętrznymi, każda taka informacja jest przez nas analizowana i natychmiast podejmowane są stosowne kroki mające na celu rozwiązywanie sprawy w zgodzie z literą prawa. W tej sprawie wezwałem właściciela rzeczonej przez Panią firmy aby natychmiast uregulował zaległe i bieżące zobowiązania względem pracowników i zapłacił zaległości za zakwaterowanie. Do czasu załatwienia sprawy (deklaracja to najbliższe dni) firma ta nie będzie świadczyć usług na rzecz Mostostalu i jest przez nas oceniana negatywnie. Dodatkowo po bezpośrednim zapoznaniu się z sytuacją dwóch pokrzywdzonych pracowników (obcokrajowców) oddelegowanych z tej firmy oraz w uznaniu ich dotychczasowego zaangażowania i fachowości osobiście podjąłem działania mające na celu zapewnienie im warunków do godziwej pracy i płacy poza strukturami wskazanej firmy.

@Oksana

a POlcja od czego jest !!!1

Pański pracownik (jeszcze)

To co się tam dzieje to parodia!! Premie!!?? Jakie!!?? Motywacja do pracy została zabrana a jedynie co dali to obietnice ( kolejny makaron na uszy). Ludzie pracują po 35 lat a nawet dłużej i pracują za 2100 brutto. Wprowadzili S5 na zasadzie " Dotyczy produkcji a nie kadry". Jak idziesz po podwyżkę to odpowiedź brzmi cyt:" Nie ma mowy, a jak się panu nie podoba to niech się pan zwolni". Lepiej opłacać najemców i firmy zewnętrzne za 3-4 a nawet 5 razy więcej niż dać pracownikowi, który zapi....... na ich wynagrodzenie. Ludzie uciekają z tej firmy. A co lepsze to zwalniają się w trybie natychmiastowym (porzucenie pracy). Ach brak słów. Szkoda tych ludzi. Panie Arturze albo pan nie wie co się dzieje, albo nie chce pan tego widzieć. Jednak niech zachowa pan godność i nie opowiada bzdur ani na internecie, ani ludziom bo traci pan na wiarygodności. Chyba, że tak działa S5.

Artur Jeziorowski
@Pański pracownik (jeszcze)

Witam Pana. W moim odczuciu kompromitacją jest pisanie nieprawdy i to pod pseudonimem. Otóż nie jest prawdą, że nie ma premiowania lecz ostatnio rzeczywiście zmieniły się zasady (częstotliwość wypłat). Zalecam przeczytanie rozporządzeń dot. wynagradzania (uzgodnionych ze stroną społeczną) ze zrozumieniem. Kolejną nieprawdą jest informacja, jak postępujemy z pracownikami niezadowolonymi z obecnego uposażenia (co się zdarza w każdej organizacji). Nie uchylam się nigdy od rozmów pracownikami i nigdy ich nie prowadzę w sposób przez Pana opisany. Nie jest też prawdą, że 5 S dotyczy produkcji (to z teorii lean - tutaj zalecam zapoznanie się z literaturą na ten temat lub rozmowę z przełożonym). Tak, czy inaczej zachęcam Pana do rozmowy bezpośrednio ze mną. Jestem przekonany, że wspólnie wypracujemy rozwiązanie, które będzie akceptowalne dla obu stron. Tak zwyczajnie w normalnej rozmowie między dorosłymi ludźmi. Pozdrawiam

Worker
@Pański pracownik (jeszcze)

Artur Jeziorowski to najemnik, który nie jest związany z tą firmą, regionem, a jedynie z pracodawcami z grupy. Nie może pisać inaczej niż nakazuje mu zajmowane stanowisko. Pański pracownik (jeszcze) napisałeś prawdę. Liczą się nowi, niesprawdzeni, często niewykwalifikowani pracownicy (lub z małymi umiejętnościami) którzy przepracują kilka m-cy za dużo wyższe wynagrodzenie i odchodzą. Stała kadra jest traktowana w moim odczuciu jako zło konieczne. To roszczeniowa , gorsza część załogi dla pionu zarządzającego - przynajmniej ja tak to odbieram i widzę na kwitku. Ze stałą kadrą można planować, zarządzać nią i wiedzieć na czym się stoi, ale tacy jak Artur Jeziorowski wolą docenić najemników, a reszcie pokazać gdzie ich miejsce. Tak, wiem, mogę się zwolnić i 100 czeka na moje stanowisko. Tylko proszę zrobić porządek z tym tłumem pod bramą, bo nie można się przepchać wchodząc do pracy. Piszę pod pseudonimem, bo jak każdy myślący człowiek boję się późniejszych represji. Podsumowując - jeżeli jesteś najemnikiem, który kieruje się doraźnym koniunkturalizmem Mostostal Chojnice jest firmą dla ciebie. Jeżeli planujesz związać się z tą firmą na dłużej - odradzam.

Waldek
@Worker

Co ty piszesz gościu. Od dawna takiego szefa nie było w zakladzie. Chlop jest uczciwy i tego samego wymaga od nas. ale jak widać najlepszy sposub to napluć a najlepiej pozalic się ze od lat jest zle a teraz jeszcze gorzej. jak jest tak zle to zmien robote. nikt nie zauważy

Worker
@Waldek

Waldku, twoja drobna uszczypliwość jest śmieszna. Nie pluję na obecnego prezesa najemnika, tylko wyrażam swoja opinię n/t jego zarządzania i tego co to znaczy dla mnie. Argument o zwolnieniu słyszałem tak długo, że się uodporniłem na te przygłupie przytyki. Wolę, żeby mnie zwolnili sami, ale nie wykluczam i takiego scenariusza. Powoli dojrzewam do decyzji. Argument o uczciwości - hmm każdy ma swoje odczucia co do tego faktu. Niczego złego nie sugeruję, ani tym bardziej nikogo nie oskarżam, ale inteligentny (lub mniej) PR nie jest w moim odczuciu uczciwością. Oczywiście podtrzymuję swoją opinię co do tej firmy. Na rok , góra dwa jest dobra. W dłuższej perspektywie czasu można tylko doczekać się garbu i kolejnych zawirowań związanych ze zmianą właściciela, restrukturyzacją, upadłością itp. sprawami. Atmosfera pracy jest marna. Wydaje mi się, że głównie wynika to z rozbieżności płacowych na tych samych stanowiskach (pracownik stały vs najemnik), czy faworyzowaniu jednych kosztem drugich, bez odpowiedniego obiektywizmu. To odczucie, ale do sprawdzenia jakby ktoś się zdecydował. Nie mieliśmy szczęścia do wyższej kadry zarządzającej. Obecny prezes wyłamuje się z tego schematu, ale pozostali często wyznawali zasadę "zamordyzmu" i myśleli, że wrzaskami pomieszanymi z wulgaryzmami coś osiągną. Dyscyplina pracy nie musi się kojarzyć z batem i przerzucaniem odpowiedzialności, a nie jeden raz słyszałem krzyki i widziałem szalone miotanie się jak w jakichś spazmach. Stabilizacja - jest. Wynagrodzenie wpływa na czas i bez problemów. Jak się coś zdarzy, to tylko na skutek pomyłki i jest korygowane bez żadnego ale. Papierologia - można uzyskać sporo informacji i nikt nie robi problemu. Portfel zamówień - z różnym szczęściem. Czasami blisko załamania, czasami więcej. Ogólna ocena firmy 2/5 Są gorsze firmy. Na chojnickim rynku pracy nic lepszego w tej branży się nie trafi, ale na szczęście świat nie kończy się na Chojnicach.

Jacek

W firmie Mostostal Chojnice poszukiwani są pracownicy na stanowisko maszynista suwnicy, traser-wiertacz, przepalacz blach, malarz, spawacz. Praca tymczasowa oferowana przez agencję. Co sądzicie o takiej formie zatrudnienia? Ktoś z Was współpracował wcześniej z tą firmą i mógłby się na jej temat wypowiedzieć?

xxx
@Jacek

Nie zawracaj sobie glowy ta firma. Zarzad nie szanuje kompletnie pracownikow, ma wszytsko w glebokim powazaniu. Raczej malo kto jest zadowolony skoro pensja marna a obowiazkow przybywa. Panuje tez klasyczna spychologia, byle pozbyc sie problemu i przerzucic na kogos innego.

Seba

Byłem tam niedawno. Zmiany na lepsze. Widać ze maja poukładane i na hali dużo roboty. Podobno finansowo nie najgorzej ale za to gonią do roboty.

Sven
@Seba

Podobno inwestują w maszyny. Chyba jakies zlecenia wzieli bo tez ludzi szukaja.

mietek

Czy praca jako konstruktor w Mostostal Chojnice jest atrakcyjna? Glownie chodzi mi o nerwowke i presje czasowa.

Lesio

Kiedys bylo slabo ale od tego roku firma ma duzo zamowien, inwestuje i rozwija sie. Jeszcze sporo do nadrobienia ale sa na dobrej drodze. Zarobki ida w gore i premie tez wprowadzili. Generalnie firma ok jesli ktos chce sie z nia zwiazac na dluzej a nie jest nastawiony tylko na kase tu i teraz.

zbyszek

pracowalem tam rok temu nie jest zle w head hunters

Zostaw merytoryczną opinię o MOSTOSTAL CHOJNICE SP. Z O O - Chojnice

• Jak się pracuje w MOSTOSTAL CHOJNICE SP. Z O O?

Zobacz opinie na temat firmy MOSTOSTAL CHOJNICE SP. Z O O tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

MOSTOSTAL CHOJNICE SP. Z O O
2.4/5 Na podstawie 27 ocen.
  • ul. Przemysłowa 4
    89-600 Chojnice