MAN Trucks Sp. z o.o.

Opinie o MAN Trucks Sp. z o.o.

wolf spider

Masz rację, B3 to tylko podwykonawca MAN, a oni by chcieli benefity jak w MAN. Nie po to firma oddała magazyn i logistykę w outsourcing by dawać taką samą kasę i benefity jak w przypadku pracowników MAN.

MAN

Co ty wogóle piszesz.Ci co przeszli z mana do sistemy maja juz umowe z sistema i z mana maja tyle wspolnego jedynie tyle ze sa jego podwykonawcami.

Raz raz

Nie zgadzam się, że paczki były tandetne. Skoro taka tandeta i tak źle to czemu jesteś tu następny okrągły rok :) ? Paczki były ok fakt bonów nie było ale sporo fajnych i markowych słodyczy, kawa herbata i nie Lipton i nie Prima.. Ludziom nigdy nie dogodzisz. Nie mówię, że jest tu niewiadomo co i najgorsze że robią teraz jaja w rozmowach z podwyżkami i warunkami na nowy rok. Jednak jak chodzi o bonusy socjalne benefity, paczki itp to uważam że jest całkiem ok .

wolf spider

Paczki takie sobie, dawać nie muszą, a bonów nigdy nie dawali, masz za to "wczasy pod gruszą". To nie firma państwowa gdzie wszystko i z byle okazji dają. Chcesz więcej, chodź na nadgodziny dopóki możesz.

Pytający
@Raz raz

A jak wygląda sytuacja z negocjacjami podwyżek inflacyjnych?

PracownikMan

Witam,może ktos wytłumaczyć mi o co chodzi z świadczeniem urlopowym ? Kiedy jest to wypłacane oraz czy w ogóle jest i komu przysługuje @Pracodawca

Operator

Witam wszystkich oś stycznia chciałbym podjąć pracę w MAN jako operator wózka widłowego albo suwnicy czy w zakładzie jest duża rotacja ludzi jakie są powody że umowy nie są przedłużane. Czy istnieje możliwość przejścia bezpośrednio do MANa po jakimś czasie. Jakie są najlepsze agencje pracy

Dramat młode kobiety nie mające bladego pojęcia jak prowadzić rekrutację 1- po przyjściu 20 minut wcześniej pukam i się pytam czy można i że byłem na daną godzinę umówiony a panie mówią że ktoś jest przedemna i muszę czekać ( tej osoby co miała być przedemna nie było wcale ) I tylko słychać było śmianie i gadanie ( i popijanie kaweczki ) 2- po ok 30-40 minutach raczyła wyjść do mnie I zaprosiła na test żeby złożyć zawór ( trochę mnie to rozbawiło ) no ale dobra Pierwszy raz coś takiego człowiek składał no ale jakoś to poszło jedna mała pomyłka przez stres i nerwy Po zakończonym teście były rozmowy rozmowa tragedia Wypytywanie o wszystko - dlaczego zmiana pracy - dlaczego się zwolniłem z poprzedniej pracy - co bym zrobił jak bym zobaczył pracownika/kolege/znajomego pod wpływem alkoholu - czy mam plany wyjechać za granicę I dużo innych bez sensownych pytań Wszystko trwało ok 2 godziny Po wszystkim miałem czekać na wiadomość Byłem przed świętami Wiadomość dostałem 16 stycznia że pozytywnie rekrutacja przeszła i że muszę czekać bo została wydłużona Mamy 23 marca Dalej bez informacji śmiech na sali

Zmieńcie system

Praca suwnica, wózek

Witam od stycznia chciałbym zacząć pracę w MAN czy jest prawdą że jest duża rotacja w ludziach i jakie są powody że umowy nie są przedłużane dziękuję i pozdrawiam Jakie agencje pracy są najlepsze i czy z czasem można przejść bezpośrednio do MANa

Witam wszystkich Na umowę Manowska raczej nie ma co liczyć. Na danym GCku pracuje conajmniej kilkanaście osób na umowie manpower. Jakoś nie słychać aby ktoś dostał umowę Man. Pracą jest ciężka i tutaj faktycznie w zależności od działu na jaki się trafi.(usunięte przez administratora) Nie ma możliwości wyboru działu.

Zima

Czy firma Man ma zamiar naprawić na hali kabin śluzy? Przecież to jakiś żart. Jedną śluzę wylaczyliscie całkowicie bo klej nie wiązał w niskich temperaturach, a co z innymi śluzami? Może ktoś łaskawie przyjdzie i zobaczy w jakich warunkach trzeba pracować. Temp. Przy służący jak cx'owi wjeżdżają do nich spada w sekundę do temp. Która nie pozwala w ogóle pracować zgodnie z kodeksem. Nawiewy nie zepsuły się wczoraj czy tydzień temu, one nie działają już od wiosny....

Wuja

Wydaje mu nie że większość tutaj piszących nie ma zielonego pojęcia o tym co się we firmie dzieje . Już informacje związkowe po drugim spotkaniu nie napawają hura optymizmem co do tematu tych podwyżek, o których ponoć już cała strefa wie ,a my pracownicy pierwsze słyszymy ;) Spotkanie zakładowe i treści na nim przekazywane to jedno , realna sytuacja w zakładzie to drugie . Niestety tutaj trzeba nauczyć się czytać między wierszami

Jak co roku o tej porze związki będą walczyć o gigantyczne podwyżki a jak przychodzi co do czego to podwyżka jest symboliczna. Wszystko wyjaśni się pewnie ok marca / kwietnia

pedri

Na razie jak co roku rozpoczęły się negocjacje związku z pracodawcą w sprawie podwyżek, które pewnie potrwają kilka miesięcy i gdy się zakończą będzie wyrównanie. Związek rozpoczął od kwoty 1400 zł, więc pewnie gdzieś w połowie się spotkają

Frank

Dlaczego dopiero w marcu skoro stawki mają obowiązywać od 2024?

Wersjasz
@pedri

Myslicie że będą przyjmowac jeszcze ludzi przed swiętami?

PPK

No to macie pierwszy temat. Pieniądze na PPK odbijane z wypłaty a na koncie PPK, brak.

Podwyżki

Super. Będzie miał kto negocjować podwyżki. To jest ok 11% średniej inflacji za zeszły rok plus podwyżki????

Krzychu

Przede wszystkim zdementowano plotki. Nie będzie dwóch zmian, nie będzie też żadnej czterobrygadówki. W przyszłym roku produkcja ma być na podobnym poziomie. Oprócz tego ma powstać kolejna szatnia, rusza program szkoleń dla team leaderów i jakaś ścieżka dla osób z ambicjami na kierownicze stanowiska. Wchodzi nowy model pojazdu i na nim ma się stopniowo skupiać produkcja w 2024. Transport pracowniczy będzie częściowo płatny - wejdą bilety miesięczne. Poza tym było sporo chwalenia i gratulacji, trochę uwag, że "tu i tam mogłoby być lepiej" i życzenia świąteczne.

Kierowca

Siema. Bylem na rozmowie na kierowce c. Generalnie kobieta mowila ze praca na kontroli samochodu i wyjazdu nimi na parkingi. Jak to wyglada w praktyce? Spoko robota czy raczej mina ? Jak zarobki na takim staniwisku bo rekruterkom srednio wierzę ;)

@Kierowca

Na lini b ciężka praca ,rotacja ludzie przychodzą i odchodzą. Wywózka aut z hali ,spoko robota.

Byłem zobaczyłem.

Byłem zobaczyłem nie pasowało nie lamentuje ,manele pod pachę i poszedłem dalej.

bolo

Kiedy wchodzi system 4 brygadowy i czy wgl ma wejść bo na dziale cisza jedynie tu na go work jest o tym mowa ??

dobet
@bolo

to do tej pory w jakim systemie pracujecie/pracowaliscie?

dobet
@dobet

jakies konkretne godziny codziennie czy grafik i do przodu

Brawo

W ciągu roku wyprodukowaliśmy 50tys ciężarówek, to tyle albo aż tyle ile w Niepołomicach wyprodukowano za pierwszych 7 lat istnienia zakładu. Zostaliśmy za to sowicie wynagrodzeni czekoladami z fioletowa krową i bo siła nabywcza naszych wypłat nie zmieniła się wcale. Może da to do myślenia wszystkim bijącym rekordy.

Krzyś były pracownik
@Brawo

Stary, szkoda do nich gadać i tak nic nie dociera. Oni są już tak przesiąknięci tą firmą że daliby się za nią okaleczyć. Nic nie dadzą tłumaczenia bo oni nie są w stanie pojąć że sami na siebie bata kręcą. To co oni robią to komedia i dramat w jednym. Najpierw biją rekordy a potem płacz że już na oparach jadą. Potem znowu rekordzik a następnie znowu płacz i to koło nigdy juz sie nie zatrzyma. Pozdrawiam normalnych pracowników i trzymajcie się tam.

Cypis

Do @Pracodawca. Najpierw rozpatrywany był system czterobrygadowy , teraz zaczyna być mowa o dwuzmianowym? O co tu wkońcu chodzi ?Co tak naprawdę z Manpowerowcami? Krąży wiele a nawet już za wiele plotek po zakładzie .Może już czas najwyższy wyjaśnić nam wszystkim na czym stoimy ? My też mamy rodziny , plany kredyty i chcemy wiedzieć coś odnośnie naszej dalszej przyszłości w zakładzie .

Qwert

Skoro MAN będzie zwalniał to Sistema najpewniej też bo niby po co im potrzebna obsada na 3 zmiany jak ponoć mają być 2?

Czy będę pracował

Co to za plotki krążą odnośnie 2 zmian, I zwolnień manpowerowców. Coraz więcej się mówi a zakład cicho

Heinz

Przychodzą nowe osoby z manpowera, co chwilę jakies szkolenia dla nowych pracowników i teraz od stycznia ma ich wszytskich nie być? Jaki byłby sens zatrudniania takich osób teraz jeśli za 1.5msc zakład nie przedłużyłby im umów ??

Xx

Bzdura. Man pokazał już klasę w 2017r po MWSK, gdzie zrobił dwie zmiany na trzy miesiące, następnie liczne zwolnienia. Następnie przy wzroście produkcji rekrutacje stawały w martwym punkcie, bo potencjalni kandydaci do pracy obawiali się czy to od nowa nie praca na kilka miesięcy. Gdyby nie sistema/bcube który przejął kwestie logistyczne na zakładzie, skąd produkcja miałaby tylu pracowników? Jeżeli ponownie tak zrobią, sami sobie strzelą w kolano i PRACODAWCA JEST TEGO ŚWIADOM. Dla przypomnienia, zaczęły się negocjacje płacowe i co roku w miesiącu listopad jest taki kryzys jak nigdy wcześniej - trwa to od 16 lat ;)

@Heinz

Nowych zatrudniają przez manpower, aby tym co sie zbliża 18 miesięcy nie dać umów MAN. W ten sposób maja odpowiednią ilość pracowników bez dawania manowskich umów. Dodatkowo nawet z manowskimi umowami, ale czasowymi, jeśli ktoś często korzysta z L4, lub jest niewygodny to poleci.

Na stronie jest takie zdanie, że zarobki nawet 7000 zł brutto z premią. Chciałem zapytać jakiego rodzaju to premia, czy człowiek na produkcji, który przykłada się do pracy, a na L4 idzie tylko gdy jest chory, może być spokojny o jej otrzymanie co miesiąc?

Krzychu

Masz do 15% premii doliczanej do podstawy. Uzależniona od wypełniania norm jakościowych i bhp. Naprawdę rzadko jest coś ucinane z tych 15%. Tak naprawdę to z dodatkami za nocki i tą premią, netto dostajesz prawie tyle, co masz brutto na umowie.

kla
@Krzychu

bzdura, odlicz sobie od tego 7000 raczej 1700-2000, zależnie od podstawy

@kla

Ale co jest bzdurą? Nie napisałem, że dostajesz 7k na rękę, tylko że netto jest zbliżone do podstawy, którą masz na umowie. Jak po roku pracy masz podstawy 6090, to bez nadgodzin dostajesz na konto coś między 5300 a 5700, w zależności od nocek, urlopów itd.

kla
@Krzychu

i teraz napisałeś dopiero coś sensowniej i jaśniej, bo jest po części bzdurą, dlatego że do twojego "prawie" tyle samo na rękę co brutto to z premia i dodatkami jeszcze dość dużo brakuje, i przy 7000-7300brutto które jest własnie z premią i dodatkami bez nadgodzin włąsnie tyle wychodzi. 5200-5500 maks i to po roku to nie 6100. Już nie mówiąc o tym co masz na początek w podstawie, owszem, zbliża sie ale dopiero wtedy jeśli nie masz podatku dochodowego, wtedy to sie m/w zgadza

Ruffi

Od kiedy czterobrygadowka?

Johny

To co się zmieniło takiego że wcześniej była mowa o 4 brygadowce a teraz o systemie 2 zmianowym? Mniejsza ilość pracy czy o co chodzi?

Manowiec
@Johny

Nie ma tyle zamówień co miał w długoterminowym czasie zaplanowany Man.

Alan

Osoby z manpowera mają umowy do 23 grudnia, czy będą automatycznie wszystkim przedłużane czy tylko poszczególnym osobom ?

Trumian
@Alan

Za mojej kadencji, umowa była do świąt, a przedłużenie było od 10/11 stycznia. W tym okresie zakład stał i Manpower wykluczał ten okres z trwania umowy

Zostaw merytoryczną opinię o MAN Trucks Sp. z o.o. - Niepołomice

• Jak się pracuje w MAN Trucks Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy MAN Trucks Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 803.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MAN Trucks Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 446, z czego 55 to opinie pozytywne, 155 to opinie negatywne, a 236 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MAN Trucks Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w MAN Trucks Sp. z o.o. napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MAN Trucks Sp. z o.o.