MAN Trucks Sp. z o.o.

Opinie o MAN Trucks Sp. z o.o.

Aktualność
W tym roku już po raz czwarty znaleźliśmy się na Liście najlepszym pracodawców i zdobyliśmy prestiżowy tytuł Top Employer 2024. Przyznany dla MAN Trucks Niepołomice certyfikat świadczy o naszym zaangażowaniu w tworzenie lepszego środowiska pracy, wdrażaniu wysokich standardów zarządzania zasobami ludzkimi i bazujemy na najlepszych praktykach HR.

„To nie przypadek, że otrzymujemy to prestiżowe wyróżnienie. Wprowadzamy nowoczesne rozwiązania, pielęgnujemy otwartą kulturę organizacyjną, ale przede wszystkim konsekwentnie i niezależnie od okoliczności dbamy o pracowników. Odbieram tę nagrodę jako podziękowanie dla całego zespołu HR oraz kadry kierowniczej razem współtworzących dobre i przyjazne środowisko pracy dla ponad 4 tys. pracowników” – Bogdan Lis, Członek Zarządu MAN Trucks

Globalnie certyfikowano i nagrodzono w 2024 roku ponad 2 300 najlepszych pracodawców z 121 krajów na pięciu kontynentach. Organizacje biorące udział w programie, zostają poddane walidacji, certyfikacji i uznawane są jako pracodawca z wyboru.

Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy dołączyć do tak szacownego grona firm, wyróżniających się wysoką kulturą organizacyjną.
Maniek

Myślę że naprawdę dużo. Zwalniać ludzi zatrudniać nowych i robic statystyki że zatrudniają. Po co staremu pracownikowi dać wieksza wypłatę. Bo lepiej zwolnic i dać nowemu mniejsza wypłatę

YYYYY

Siemka, będę aplikował na specjalistę ds. IT. warunki spełniam, tu natomiast podkreślana jest dodatkowo możliwość rozwoju. jak się na nią zapatrujecie? Czy na dziale można przejść na starszego specjalistę i mieć tym samym lepsze zarobki? Ciekaw jestem po jakim czasie

aa Nowy wpis
@YYYYY

Z tego co chlopaki mówią to awansować mozna, ale jezeli chodzi o kase to szału nie ma. Warunki trudne. Brak normalnego biura, albo siedzisz na HO albo na kupie przy czyims biurku. HO ciezko osiagalny bo lubia patrzyc i poganiac. Ogolnie trudno to polecic...

zenek Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 14 godzin.

Dzień dobry!Chciałem poruszyc kwestię stołówki zakładowej.Niestety kolejny raz spotkała mnie przykra niespodzianka po spożyciu posiłku w tym przybytku.Ostra i bolesna niedyspozycja spowodowana zatruciem pokarmowym zmusiła mnie do kilku wizyt w toalecie.Wpłynęło to niestety na produkcję,gdyz musiał mnie zastępowac koordynator.Teraz właśnie zażywam leki na biegunkę z apteki.Tym samym w trosce o swoje zdrowie i życie rezygnuję definitywnie z usług tutejszej kantyny zakładowej.Powinien się tym zająć ktoś odpowiedzialny za przetarg oraz wybór tego operatora.

Ciepły Bartek

Widzę że u was tez nie jest kolorowo i są zwolnienia... Z ciekawości zapytam, jakie macie zarobki na produkcji ? Jakie widełki?

zainteresowany
@Ciepły Bartek

też się dowiem

Nooooo Nowy wpis
@Ciepły Bartek

4700 za noce i całymi dniami

zainteresowany Nowy wpis
@Nooooo

4700 w tym nadgodziny i nocki ? a są jakieś dodatkowe premie ?

Praca dla byłych pracowników

Dla osób które tracą pracę, polecam oferty z Zakrzowca. Jest kilka ofert i słyszałem , że dobre warunki .

Dramat młode kobiety nie mające bladego pojęcia jak prowadzić rekrutację 1- po przyjściu 20 minut wcześniej pukam i się pytam czy można i że byłem na daną godzinę umówiony a panie mówią że ktoś jest przedemna i muszę czekać ( tej osoby co miała być przedemna nie było wcale ) I tylko słychać było śmianie i gadanie ( i popijanie kaweczki ) 2- po ok 30-40 minutach raczyła wyjść do mnie I zaprosiła na test żeby złożyć zawór ( trochę mnie to rozbawiło ) no ale dobra Pierwszy raz coś takiego człowiek składał no ale jakoś to poszło jedna mała pomyłka przez stres i nerwy Po zakończonym teście były rozmowy rozmowa tragedia Wypytywanie o wszystko - dlaczego zmiana pracy - dlaczego się zwolniłem z poprzedniej pracy - co bym zrobił jak bym zobaczył pracownika/kolege/znajomego pod wpływem alkoholu - czy mam plany wyjechać za granicę I dużo innych bez sensownych pytań Wszystko trwało ok 2 godziny Po wszystkim miałem czekać na wiadomość Byłem przed świętami Wiadomość dostałem 16 stycznia że pozytywnie rekrutacja przeszła i że muszę czekać bo została wydłużona Mamy 23 marca Dalej bez informacji śmiech na sali

Zmieńcie system

Gc116 czas na zmiany

Kierownictwo tego działu to takie hipokryty ze szkoda gadać. Liczy się tylko żeby B. Nie narzekała, nic nie umie rozmawiać z pracownikami. Może czas na zmianę a nie brać kogo popadnie już się zapomniało jak na lini się robiło.

Ciepły bartek
@Gc116 czas na zmiany

Nie pamięta (usunięte przez administratora) jak cielęciem był

Sama prawda
@Gc116 czas na zmiany

I znowu komentarze które opisują prawdę są usuwane.Najlepiej ukrywać niekompetencje góry.

Aktualność

GC136

Co tydzen snur nowych pracownikow do szkolenia i co miesac nie przedluzanie umów tym co wlasnie dolaczyli na ostatnich rekrutacjach zamiast przesnosic ich na inny dzial lepiej wziasc nowych zeby sobie nabić statystyki tylko dlatego ze sie nie podobaja danemu kierownikowi

KK

@Pracodawca Czy przyjazne środowisko, jakie tworzy firma MAN, dotyczy również sprzątania - (regularnie, a nie raz na jakiś czas, i to po długich negocjacjach o to, do kogo należy rewir magazynu) - podłogi na magazynie przez firmę sprzątającą? Gdy jest audyt to pracownik na "myjce" krąży pół dnia na trasie przejazdu o mało dziury nie wytrze, ale zwykły pracownik MAN-a, czy B3 płuca już wypluwa od tygodni.

Maniek

Manowiec

Man tak się chwali tymi wartościami: szacunek, odpowiedzialność itd. Ale chyba nie na produkcji a w biurze. Bo pracując tu już trochę lat jakoś na lini nie spotkałem się za wiele z tymi wartościami. Taka prawda, biuro żyje innymi prawami a my jesteśmy tylko numerkiem do tej jakże wysokiej wypłaty.

Olek
@Manowiec

Święta prawda

sdsd

Pracowałem w manie 3 miesiące z powodów prywatnych musiałem przestać pracować, pracowałem na stanowisku ds. montażu, czy jest szansa dostać się ponownie na swoje stanowisko, czy w ogóle jest szansa dostać pracę jeśli teraz lecą zwolnienia. Wiecie coś może o pracy w sistemie/magazyn?

Wjadę głęboko żeby dostaćPrace
@sdsd

Napisz mail ,CV prześlij na adres Man.rekrutacja@kadryman.pl

Pracownik może już nie długo.

Tyle zwolnień, to po co było przyjmowanie tylu osób jeszcze 2-3 miesiące temu. Man się stacza, jak ma być godnym zaufania pracodawca jak tyle rzeczy za plecami jest robione. Tu niby nie będzie zwolnień więcej niż planowane teraz ok.260 osób a w maju maja być kolejne zwolnienia bo z zamówieniami bardzo źle. Ale oczywiście MAN się do tego nie przyzna.

Krzychu
@Pracownik może już nie długo.

No ale co mają zrobić? Rynek się zmienił dość gwałtownie. Spadły zamówienia to i konieczna jest redukcja zatrudnienia. Nie po to modernizuje się linię i ładuje w to ciężką kasę, żeby teraz obsada szykowana pod 300 aut dziennie robiła ich trochę ponad 200. I tak dobrze, że zwalniają stopniowo, małymi falami, żeby uniknąć kosztów związanych ze zwolnieniami grupowymi ;) Jest czas, żeby znaleźć sobie inną robotę. O, przepraszam. Nie zwalniają, tylko nie przedłużają umów.

Joseph G.
@Krzychu

Dobrze dla firmy, nie dla zwalnianych. Lepiej mieć grupowe i konkretną kasę niz nic

Ciepły bartek
@Krzychu

Też zwalniają tych co mają dłuższe umowy do kwietnia przyszłego roku. Nie szanują ludzi wielka korporacja

Nowa huta Urban Solgier
@Joseph G.

A ile ludzi z tej patologi jeszcze będzie jeździć z Tarnowa , (usunięte przez administratora)? Autobus płatny, podwyżek brak lub na zasadach co trzeba zrobić żeby (usunięte przez administratora) się pozbyć żeby (usunięte przez administratora) nie trzeba było wysyłać? To są koszty.... Pomysł kurs matematyki i liczenia zamiast Multisport....

Praca

W biurze jest zbyt duża liczba pracowników, co utrudnia efektywną pracę i sprawia, że przestrzeń jest zatłoczona.

Tomasz

Masowe zwolnienia w zakładzie się szykują, a szkoda bo nie pracuje się w Manie źle. Dla osób, które tracą pracę to słyszałem, że Transbud w Nowej Hucie szuka kilku pracowników do serwisu ogumienia i chyba jeszcze elektryka do ich działu Mana. Jeśli ktoś akurat dojeżdżał do Niepołomic z tej strony to warto pewnie aplikować.

Ile dobrze byłoby mieć lat doświadczenia podczas aplikowania na Supplier Auditor’a? w ofercie piszą wprost, że bez ukończonych studiów kierunkowych się nie obejdzie ale doświadczenia samo w sobie nie zostało wprost określone.

Tragedia

I kolejne zwolnienia się szykują, Agencyjni nie będą mieć przedłużanych umów. A podobno nie będziemy zwalniać ludzi jak to ktoś powiedział.

Jojo24
@Tragedia

A myślicie MANowcy też polecą ? Ci co im się umowy będą kończyć

Ktos
@Jojo24

U mnie na dziale 6 osób z mana poleciało, więc manowców raczej też zwalniają

@Men1988
@Ktos

@Jojo24 a wiadomo czy zwolnili ich czy po prostu nie przedłużyli umów ?

Van
@Jojo24

Już lecą manowcy ... Nie przedłużają umów , a odezwij się przydało do przełożonego , to 3 nagany są kwestii 3 dni

Kokos

@Pracodawca czemu firma nie zorganizuje takiego spotkania jak przed świętami Bożego Narodzenia i nie przeprosi ludzi (usunięte przez administratora) . Przypominam , mówiliście ze zamowien jest bardzo dużo, że (usunięte przez administratora) nie będzie 2 zmian , pokazywaliście tabelki , wszystko było pięknie i cudnie ... wasza wizja wybiegala na kilka miesięcy do przodu (usunięte przez administratora) Teraz powinien (usunięte przez administratora)i każdego z osobna przeprosić! WSTYD !!

Leszek kabiny

Dlaczego (usunięte przez administratora) są usuwane. DLa statystyk jaki to Man (usunięte przez administratora).Zwalniają doświadczonych nie wygodnych pracowników. A przyjmują młodych bo myślą że złapali Pana Boga za nogi. Przechodząc z miesiąc temu przez 2 linie na dziale (usunięte przez administratora) zauważyłem jak zastępca kierownika używa nie właściwych słów do swojego pracownika To podchodzi pod (usunięte przez administratora) nękanie psychiczne. (usunięte przez administratora). Bo z założenia jak się ktoś nie nadaje do kierowania zespołem to powinien wylecieć z hukiem. Już taki przypadki się zdarzały. Jak się orientuje to każdy pracownik podpisywał całkiem nie dawno pismo antymobbingowe.

Kuba

Przenoszenie pracowników ze zmiany na zmiane, co skutkuje wielkimi psychicznymi perturbacjami jest nieludzkie, korpo to korpo wiadomo, że bezduszność panuje, ale to co wyprawia (usunięte przez administratora) to zgroza, zamienia linie (usunięte przez administratora) tylko po to aby się pokazać, szuka poklasku i chce wygryźć wszystkich dookoła !

Tragedia

Witam praca w tej firmie istny koszmar zwalniają i będą zwalniac. Marzec kwiecień maj zwolnienia. Produkcja od maja 220 samochów i szykują się 2 zmiany. Na dziale napraw 30 % załogi się pożegnało z pracą. Na lini przynoszą non stop wypowiedzenia. Mają listę osób do zwolnienia po parę osób żeby nie było, wolnien grupowych. Jest oficjalna tabelka w Excelu kto ile ma błędów. Na 2 lini z elektryki chłopakowi podziękowali bo auta były na serwisie i miał 20 błędów w 3 miesiące.. panowie odradzam prace w tej firmie brak szacunku do pracownika

Joseph G.

120 na zmianę to 240 na dwie, a nie 220. Oby jak najszybciej były dwie zmiany.

Damian
Użytkownicy czekają na odpowiedź 28 dni.

Chciałem wysłać CV na stanowisko pracownika ds. Montażu Czy przyjmują osoby z małym doświadczeniem? Pracowałem w 2 miejscach na produkcji. Umiem obsługiwać podstawowe narzędzia, obsługiwałem też m.in. frezarkę, tester diod, nalewarke, etykieciarke, wkrętarkę. @Pracodawca

Nocki w kwietniu

Ach ten "wspaniały" MAN, który gdzieś od 2 lat systematycznie się stacza. :) Nie ma to jak wysłać ludzi na przymusowe urlopy i samemu łaskawie dać jeden dzień wolny. Współczuję tym, którzy nie wykorzystali w tamtym roku całego urlopu, nauczka na przyszłość, by odpoczywać od tego przybytku jak najczęściej. ;) 3 tygodnie nocek odwołane, potem chyba redukcja do 220 aut i delikatna redukcja obsady. Ale aut pewnie będziemy robić tyle samo, bo kwestią czasu jest kiedy wkroczą soboty pracujące. Przecież elastykę trzeba odrobić, nie bez powodu zależało im, żeby ją utrzymać. Druga sprawa to Solidarność, która jest tylko od tego, że co miesiąc kasę pobiera z naszych wypłat, a jedynym ich osiągnięciem są te niby negocjacje coroczne w sprawie podwyżek, których wyniki nie powalają na kolana.

Na szczycie pracują sami perfidni (usunięte przez administratora), 5 lat obiecywali, za darmo dojazd, jak wiemy się pozmieniało, jak jest zdjęcie grupowe robione na bank ekipa jest do zwolnienia. Ale gazetka ładna z uśmiechami ładnie wygląda. Obłuda i tyle.

Zostaw merytoryczną opinię o MAN Trucks Sp. z o.o. - Niepołomice

• Jak się pracuje w MAN Trucks Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy MAN Trucks Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 794.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MAN Trucks Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 438, z czego 53 to opinie pozytywne, 150 to opinie negatywne, a 235 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MAN Trucks Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w MAN Trucks Sp. z o.o. napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MAN Trucks Sp. z o.o.