MAN Trucks Sp. z o.o.

Opinie o MAN Trucks Sp. z o.o.

Stołówka

Jak macie taki problem ze stołówką to przestańcie na nią chodzić, to wtedy może coś z nią zrobią, a nie narzekacie tutaj a codziennie tłum ludzi i tak to je.

Smakosz

Heja ludzie czy jest ktoś w naszej firmie kto może zająć się stołówka?? Masakra na widelcach do pobrania ziemniaki zaschnięte na łyżkach makaron itp trafiło mi się nieraz w tym miesiącu. Nie wspomne o znajomych... Przecież to jest żenada.. Nie wspomnę o golaszu WP gdzie był w krojony filet. Poprzedniego dnia.. Wyliczać można dużo... Może jakieś referendum by się przydało na ten temat??

Hello kity

Co z podwyżkami i zwolnieniami w lutym?

Mareks
@Hello kity

Zwolnienia idą pełną parą. Podwyżki stanęły w martwym punkcie , trzeba zwolnić to co trzeba i wtedy dadzą podwyżkę tym potrzebnym. Wtedy od nowa ogień po 300 dziennie ;)

Ewelina

o jakie redukcje chodzi, co się dzieje? Przede wszystkim o jakich stanowiskach mowa? chce się upewnić gdzie w razie czego jest w miarę bezpiecznie

prawda

Zgadzam się powinno się w końcu konsekwencje ponosić, dlaczego nas się cały czas czepia ze robimy coś źle a pomarańczowi nic nie robią a zwłaszcza T.W. i dalej są na tym stanowisku przecież ta osoba jest tak niekompetentna ze szkoda gadać.B.M może się w końcu za niego weźmie bo A.B tylko umie ukrywać swoje błedy.

Zmiana

Pogadać chyba to jesteś zadowolony. A zwłaszcza jak nie ma żółtego w pracy To wtedy pomaga bardzo, nic nie robiąc Z M.T to tak on jest spoko ale T.W to przeciwieństwo nie do pracy osoba. Czas na zmianę M.B

Dramat młode kobiety nie mające bladego pojęcia jak prowadzić rekrutację 1- po przyjściu 20 minut wcześniej pukam i się pytam czy można i że byłem na daną godzinę umówiony a panie mówią że ktoś jest przedemna i muszę czekać ( tej osoby co miała być przedemna nie było wcale ) I tylko słychać było śmianie i gadanie ( i popijanie kaweczki ) 2- po ok 30-40 minutach raczyła wyjść do mnie I zaprosiła na test żeby złożyć zawór ( trochę mnie to rozbawiło ) no ale dobra Pierwszy raz coś takiego człowiek składał no ale jakoś to poszło jedna mała pomyłka przez stres i nerwy Po zakończonym teście były rozmowy rozmowa tragedia Wypytywanie o wszystko - dlaczego zmiana pracy - dlaczego się zwolniłem z poprzedniej pracy - co bym zrobił jak bym zobaczył pracownika/kolege/znajomego pod wpływem alkoholu - czy mam plany wyjechać za granicę I dużo innych bez sensownych pytań Wszystko trwało ok 2 godziny Po wszystkim miałem czekać na wiadomość Byłem przed świętami Wiadomość dostałem 16 stycznia że pozytywnie rekrutacja przeszła i że muszę czekać bo została wydłużona Mamy 23 marca Dalej bez informacji śmiech na sali

Zmieńcie system

Pracownicy, którzy spotykają się z nadużyciami władzy, powinni pamiętać, że mają prawo do szacunku i godnego traktowania. W takiej sytuacji mogą skonsultować się z osobami odpowiedzialnymi za zarządzanie zasobami ludzkimi w organizacji lub poszukać pomocy u specjalistów, takich jak doradców coachingowych lub prawników. Ważne jest, aby nadużywanie władzy było traktowane poważnie i żeby odpowiednie działania podjęto w celu rozwiązania tej sytuacji. Informacje dla man o Systemia magazyn

Gustlik

Witam zauważył ktoś ze tak wydłużony a roboty więcej, ha man wie jak nas urobić roboty więcej wcześniej..

Parking H6

Czy MAN ma zamiar zrobić coś z parkingiem przy hali H6 czy dalej będzie tam taki (usunięte przez administratora) Przejść się nie da człowiek wchodzi i wychodzi cały w błocie, samochody to samo nie wspomnę o tym, że nasz pracodawca naraża nasze samochody na uszkodzenia wjeżdżając na ten parking. Więc wreszcie może coś z tym zrobicie a nie tylko kabiny i kabiny i linia musi iść. Był przestój nic nie zostało ruszone. Śmiech na sali.

Jurek

Co z podwyżkami? od ubiegłego tygodnia trwają kolejne rozmowy i nic, nadal nic nie wiadomo ? !

@Jurek

Trwaja dlugo bo w lutym duzo osob pojdzie do zwolnienia to zebym im nie wyplacac tego co maja dolozyc to ich zwolnia i dopiera dadza tym co zostana.

@Jurek

W zeszłym roku było podobnie, że takie rozmowy dość długo trwały? Jak teraz miesiąc się kończy i nie są jednak jeszcze ustalone to dopiero od marca może by weszły przy pomyślnych wiatrach?

@Anonim

No i tyle z zapowiedzi na spotkaniu przedświątecznym, że nie będzie redukcji zatrudnienia :D U kumpla na dziale już zapowiedzieli zwolnienie sześciu osób. I to nie plotka, tylko konkretne info na odprawie. Tak że jeśli w ostatnim czasie mogliście złapać trochę oddechu na linii z powodu nieco mniejszego tempa, to za chwilkę to się zmieni, bo będzie ta sama robota, ale mniej ludzi do jej wykonania.

Pracownik skarga Adrian Rejda

Chciałbym zgłosić poważną sytuację, która ma miejsce w naszej firmie. Niestety, zmuszony jestem do zwrócenia uwagi na nieodpowiednie zachowanie naszego kierownika. Niestety, wydaje mi się, że opisuje on siłać na znęcanie się psychiczne nad pracownikami. Wielokrotnie byłem świadkiem sytuacji, w których kierownik używa obraźliwych słów, szyderczych komentarzy oraz wyciąga nieuzasadnione konsekwencje wobec niektórych pracowników. Ten rodzaj zachowania powoduje napięcie i stres wśród zespołu, co nie tylko wpływa na naszą jakość pracy, ale również negatywnie wpływa na nasze zdrowie

@Pracownik skarga Adrian Rejda

Umieszczenie wpisu w serwisie informacyjnym dla kandydatów do pracy „Go Work” oraz podane przez Pana informacje nie są wystarczające do podjęcia dalszych kroków postępowania w związku z podejrzeniem o (usunięte przez administratora) Jeśli podtrzymuje Pan swoją gotowość do zgłoszenia sprawy, prosimy postępować zgodnie z procedurami firmowymi. Pierwszym krokiem jest formalne zgłoszenie sprawy. Można to zrobić osobiście w dziale HR Personalnym lub za pomocą specjalnego adresu mailowego dostępnego pracownikom. Kolejnym etapem będzie uruchomienie prac wyjaśniających przez komisję antymobbingową. Wszystkie informacje na temat tego procesu zawarte są w wewnątrzfirmowych materiałach.

Jacob

Dobrze płacą,ale generalnie to (usunięte przez administratora). Nie wyobrażałem sobie tak się zarzynać przez resztę życia, dlatego się zwolniłem. Co do umowy człowiek nie wie na czym stoi ,niestabilne miejsce pracy.

Krzychu

@Strajk no jeśli ze strony MAN nadal aktualna jest propozycja podwyżki o 5%, jakaś śmieszna jednorazowa premia i utrzymanie tej chorej elastyki, to jakich jeszcze argumentów potrzebujesz?

AKO
@Krzychu

kiedy są przyznawanie podwyżki ? przy przedłużeniu umowy ? czy 1x w roku ? jak ustalana jest kwota podwyżki ? wszyscy % czy indywidualne ustalenia ?

@AKO

Podwyżka jest ustalana raz w roku, ale obowiązuje od początku roku. Jeśli związki dogadają się z zarządem w marcu, to do wypłaty dostaniesz wyrównanie za styczeń i luty. Podwyżka dla wszystkich na produkcji jest taka sama, bo wszyscy mają tę samą podstawę, do której dochodzą dodatki funkcyjne, za staż, itp. Na razie niewiele wiadomo na temat kwoty podwyżki, ale wiadomo, że elastyka zostanie utrzymana, tak że widać, jaką siłę przebicia mają związki w tych negocjacjach ;) Ma być też jakaś jednorazowa premia koncernowa. Znając MAN, premię dostaną pracownicy zatrudnieni bezpośrednio pod MAN, więc ci z Manpowera, nawet z ponad rocznym stażem, zapewne nie zobaczą ani złotówki z tych pieniędzy.

@AKO

Podwyżka jest raz w roku i dla wszystkich na produkcji taka sama. Masz tę samą podstawę plus ewentualne dodatki funkcyjne i stażowe. Podwyżka obowiązuje od początku roku, więc jeśli wynegocjują ją w marcu, dostaniesz wyrównanie za styczeń i luty. Mówi się też coś o premii koncernowej. Pewnie, jak zwykle, będzie ona dotyczyła tylko pracowników zatrudnionych bezpośrednio pod MAN, więc agencyjni nie dostaną ani złotówki z tej premii. No i związki już poległy w walce o zniesienie elastyki, widać, jaką mają siłę przebicia :D

Związkowiec
@Krzychu

A powiedz mi dlaczego uważasz,że elastyka jest zła i niepowinno jej być?? Chociaż kilka argumentów....

Związkowiec

Kolego oprócz Panów którzy zarządzają Związkami są jeszcze inni członkowie związków ja osobiście rozmawiałem z wieloma zainteresowanymi czyt. związkowcami i ludzie przy obecnych propozycjach podwyżek nie chcą się na to godzić. A chyba wiadomo, że jak się nie dogadają to jest to jedyna droga żeby coś ugrać. Ale niestety ludzie w Polsce tak już mają dużo do powiedzenia ale jak przyjdzie co do czego do głowy w piasek. Chcecie żeby było wam lepiej, żeby wypłaty się zgadzały to w grupie siła!

Zdenerwowany

I znowu zmiana A robi nockę w piątek a w systemie zaplanowane w kolejnych tygodniach brak pracy na zmianie C i B w Piątkową noc. Nie mówię jest praca trzeba pracować.Lecz szanujmy się jeśli inne zmiany mogą mieć luźniejszą noc to niech to działa na wszystkich. Nie "wybranych"

BBb
@Zdenerwowany

Zmiana B w pierwszym tygodniu pracy po świętach pracowała 5 dni, zmiana A 4 dni a zmiana C 3 dni. Więc odpowiedzieć sobie sam która zmiana najwięcej zapierdala a to dzięki idiotom z gc 106 z zmiany B.

Kilkuletni pracownik

Do żadnego strajku nie dojdzie ,bo większość ludzi się boi mają kredyty lub potrzebują pieniędzy i będą robić to co im Niemcy każą.O strajku mówi się już kilka lat i nigdy nie było ,więc i teraz nie będzie ,a związki zawodowe to szkoda gadać wynegocjują śmieszne podwyżki mimo ,że względem zeszłego roku produkujemy o połowę aut więcej.Polak i tak będzie pracował nawet jakby trzeba było 10 godzin dziennie tyrać.

Jakość

Na jakie wynagrodzenie może liczyć kontrola jakości pojazdów ?

@Jakość

Na takie samo jak każdy pracownik w firmie. Tam każdy po roku zarabia tyle samo. Ok 7500zł brutto.

AKO

7500 to stawka z umowy ? czy z premiami i dodatkami ? jakie umowy stosuje po próbnym można liczyć na nieokreślony ?

Pracownik1
@AKO

7200 to jest stawka brutto z premią i dodatkami za nocki. Na początku dostaniesz umowę przez agencję i pewnie z półtora roku tak będzie, a potem jeśli zechcą to dadzą Ci umowę na czas określony, jeśli oczywiście będą mieć zamówienia bo to od tego wszystko zależy. Na umowę na stałe nie masz co liczyć, chyba że będą mieć mnóstwo zamówień i będą pod ścianą. Ale zawsze lepiej dla nich przyjąć sobie nowego i nauczyć go robić jak(usunięte przez administratora) niż dać umowę na stałe doświadczonemu pracownikowi.

@Pracownik1

Tylko produkcja a jak na magazynie?

Jarekogarek
@AKO

Nie masz co liczyć na umowę na stałe , tak mają to opracowane że po agencji idziesz do mana i przy 3 umowie do widzenia, kureska firma

Felek

Zmiana A jak zwykle co piątek na noc do pracy, a reszta wolne… dlaczego?

Radek

Panowie Manowcy Szykować się po wakacjach startujemy ze systemem 4 brygadowym !!

LINIA 2
@Radek

Ocho znowu plota od początku roku tak jak ostatnio. Rok temu bylo to samo pisane i jakos nic z tego nie wyszlo haha ale w sumie kto wie naszczescie mnie juz nie bedzie w tym ekhm "niemieckim przedsiębiorstwie" ahahahahaah

Samborek
@Radek

Skąd znowu takie plotki?? Przecież zwalniają ludzi ?? A ty z 4 bryg ??

jamesbond

Jak wiekszość w manie...jedni chca 4brygad inni (usunięte przez administratora) za wynik :)

Grześ

To prawda już ponad 1100 kabin więcej niż druga zmiana ma zrobione zmiana C z hali kabin, nie chce mi sie wierzyć, że "góra" tego nie widzi i nie robi nic aby dać im coś więcej aby podnieśc podupadające morale pracowników.

Taka Praca

To prawda że na linii mają tylko 4 minuty na montaż podzespołów ? Bo wcześniej mieli 12 minut tylko im zmniejszyli czas bo mają dużo zamówień.

ak
@Taka Praca

Prawda, a raczej to, że firma taki ma cel produkcyjny a odpowiedniej ilości ludzi i sprzętu nie potrafią do tego zorganizować

Piotrek ML1

To co się dzieje w tym zakładzie, przechodzi ludzkie pojęcie. Widać ze firma nie szanuje pracowników, tempo które przy takich ciężkich sekwencjach jest straszne nie do przerobienia a górze wiecznie mało. Kończymy tak wyczerpani nie mam siły na nic żeby w domu zrobić. Powinno się to w końcu zmienić bo tak dłużej nie pociągniemy. (usunięte przez administratora) Dziwne pod tym względem ze zamówień nie ma o robimy tyle dziennie. Coś tu chyba jest nie tak. To pokazuje ze jesteśmy tania siła robocza i numerkiem w tym cyrku, aby góra mogła się chwalić miliardowymi zyskami. A my mamy robić za miskę ryżu.

Witam, widzę że firma Man skrupulatnie usuwa wszystkie obiektywne i merytoryczne opinie dlatego dodaje ją ponownie. Chcę podzielić się opinią na temat pracy w zakładzie Man i ostatniej sytuacji w dziale TMC. Sposób w jaki zostali potraktowani pracownicy tego działu jest nieludzki. Pracownicy którzy wkładali całe serce w wykonywaną pracę, którzy posiadają odpowiednie kwalifikację i uprawnienia zostali wyrzuceni z działu jak (usunięte przez administratora) przez ludzi zarządzających tym działem. Zarządzający tym działem uznali że już nie jesteś im potrzebny więc możesz iść pracować na linię. Sposób wyboru osób które mają przejść na linię znany jest tylko panu F., i jest mocno związany z "kogo mniej nie lubi owy pan", bo on nikogo nie lubi. Zachowanie to jest nieprofesjonalne i bez klasy. Firma, która szczyci się mianem " Top Employers" nie powinna traktować swoich pracowników w sposób przedmiotowy, a tu mamy do czynienia właśnie z tym. Decyzja została podjęta, nikt nawet nie usłyszał powodu i uzasadnienia dlaczego akurat on przechodzi na linię. Argument forumowiczów, że ludzie z TMC poznają prawdziwą pracę pod skrzydłami Mana jest troszkę na wyrost, bo wielu pracowników pracowało już na linii montażowej i jakoś sobie radzili. Uważam też, że praca w TMC powinna być nagrodą dla zasłużonych pracowników, ale nikt nie może mieć pretensji do pracowników TMC, że zostali przyjęci z zewnątrz bo to jest tylko decyzja osób zarządzających. Wielu pracownikom obiecywano pracę na dłuższy okres czasu w TMC, wiele osób zrezygnowało ze swojej dotychczasowej pracy lub z innej oferty pracy żeby przyjść do TMC i zostali po prostu okłamani. Niestety, ludzie przekonali się na własnej skórze o niechlubnej opinii jaką Man ma w okolicy. Pozdrawiam

Widzę, że niektórzy ludzie nie potrafią się pogodzić z tym, że w takich firmach jak MAN, pracownicy są tylko numerami. Człowieku pogadaj z ludźmi z magazynu, którzy pracowali pod manem a teraz są pod b-cube. Jak ich potraktowano? Ciesz się, że masz pracę a nie zwolnili. Więc idź gdzie trzeba i zawalcz swoje lub rób swoje i się z tym pogódź albo zmień robotę i nie wylewaj tu smutków bo firma znowu to usunie. Pozdrawiam serdecznie.

Nikt nie wylewa tu smutków tylko dodaje merytoryczną opinie o zachowaniu firmy. Masz rację, pracownicy są dla nich tylko numerkami i nic nie znaczą. Ten portal jest stworzony do tego aby dodać opinie na temat firmy i osoby które chcą tu pracować powinni wiedzieć jak mogą zostać potraktowani. Pozdrawiam

wolf spider

Ja zauważyłem ze pracownicy TMC sa najbardziej roszczeniowi i wylewają żale. Nie jedna osoba w tej firmie została przeniesiona na inny dział. Podpisujesz umowę z MAN, nie z konkretnym działem. Przestańcie juz płakać, z jakiej to pracy zrezygnowaliście aby pracować na TMC? Jest małe bezrobocie, więc nie pasuje linia zapraszam do Lidla ;-)

@wolf spider

Lidl wydaje sie lepsza opcja bo 2 zmiany nie trzeba latac jak robot i zarobki moze z 800 zl mniejsze za normalny czas pracy 8 godzinny. W dodatku niektorzy zastepcy kierownikow co mysla ze sa bogami a tak naprawde to zwykle (usunięte przez administratora) ktorzy sie spinaja o byle co aa i najwazniejsze linia stac nie moze odkop to hahaha

Wuja

Niestety . MAN na strefie w Niepołomicach oraz okolicy już ma opinię wyrobioną stosowną do tego co tutaj się wyprawia. Niestety tylko ciągły galop, normy normy i tabelki . Niestety w tym chorym szaleństwie zupełnie zapomnieli o podstawie tego zakładu czyli pracownikach . Niby dołożyli po nowym roku te 10 sekund , niby obniżyli na chwilę liczbę samochodów a większość dostrzega że jest tak samo jak w starym roku albo i jeszcze gorzej . Niestety tutaj lepiej już było i nie ma widoku na poprawę .

Zostaw merytoryczną opinię o MAN Trucks Sp. z o.o. - Niepołomice

• Jak się pracuje w MAN Trucks Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy MAN Trucks Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 803.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MAN Trucks Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 446, z czego 55 to opinie pozytywne, 155 to opinie negatywne, a 236 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MAN Trucks Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w MAN Trucks Sp. z o.o. napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MAN Trucks Sp. z o.o.