MAN Trucks Sp. z o.o.

Opinie o MAN Trucks Sp. z o.o.

Cześć, a te podwyżki to tak czy siak będą na wszystkich stanowiskach po równo obowiązywać? i skąd to ogłoszeni? W jakiej formie ludzi informują o takich postanowieniach?

Pracownicy

Praca sama w sobie jest spoko jak robisz pod manem A nie sistemą....

Pytacz123

Hej, jestem od marca zeszłego roku zatrudniony bezpośrednio przez MAN , umowa kończy mi się jakoś w maju , czy jest możliwe aby MAN rozwiązał ze mną umowę i zatrudnił przez agencję ? czy mogę liczyć na ciągłość ? orientuje się ktoś ?

Anonimowy

Jak wygląda praca magazyniera z udt? Ktoś mógł by opisać mniej więcej jak to wygląda?

Dramat młode kobiety nie mające bladego pojęcia jak prowadzić rekrutację 1- po przyjściu 20 minut wcześniej pukam i się pytam czy można i że byłem na daną godzinę umówiony a panie mówią że ktoś jest przedemna i muszę czekać ( tej osoby co miała być przedemna nie było wcale ) I tylko słychać było śmianie i gadanie ( i popijanie kaweczki ) 2- po ok 30-40 minutach raczyła wyjść do mnie I zaprosiła na test żeby złożyć zawór ( trochę mnie to rozbawiło ) no ale dobra Pierwszy raz coś takiego człowiek składał no ale jakoś to poszło jedna mała pomyłka przez stres i nerwy Po zakończonym teście były rozmowy rozmowa tragedia Wypytywanie o wszystko - dlaczego zmiana pracy - dlaczego się zwolniłem z poprzedniej pracy - co bym zrobił jak bym zobaczył pracownika/kolege/znajomego pod wpływem alkoholu - czy mam plany wyjechać za granicę I dużo innych bez sensownych pytań Wszystko trwało ok 2 godziny Po wszystkim miałem czekać na wiadomość Byłem przed świętami Wiadomość dostałem 16 stycznia że pozytywnie rekrutacja przeszła i że muszę czekać bo została wydłużona Mamy 23 marca Dalej bez informacji śmiech na sali

Zmieńcie system

LuckyLuck

Panowie, to jak z tymi zarobkami miesięcznie? Planuję się przenieść z MAN Monachium i nie wiem czy szukać innej firmy czy pozostać dalej w MAN

@LuckyLuck

Dzień dobry, miesięczne wynagrodzenie w agencji pracy tymczasowej pracownika fizycznego na starcie uwzględniające wynagrodzenie zasadnicze, premię oraz dodatki zaczyna się od 5.000 brutto. Ta kwota nie zawiera ewentualnych nadgodzin. pozdrawiamy, Dział HR

@LuckyLuck

Już sa zwolnienia w Monachium?

Tymek
@MAN Trucks Sp. z o.o.

Jak mozna ubiegac sie o zatrudnienie bezposrednio z firma MAN ?

@Tymek

A można w ogóle? Nie jest tak że oni tylko przez agencje biora?

MANowiec
@Marta

Pod agencja jest się ok. 6-8 miesięcy Potem przejmuje firma

To właśnie ja
@Tymek

Nie ma takiej możliwości. Jeśli chcesz się zatrudnić to jedynie przez agencję pracy. Dopiero później po kilku miesiącach Firma MAN może podpisać z tobą umowę.

Na umowie jest tylko podstawa, do tego dochodzą stale dodatki i premie wypłacane co miesiąc więc to daje ponad 5000 brutto.

Hahah

Bo agencja zabiera prawie polowe twojej pensji za nic poprostu robisz na kogoś ;)

Pomocny
@Hahah

Przecież pracownik zatrudniony przez agencję zarabia tyle samo, co przez firmę, nie ma to znaczenia. Firmy rozliczają się między sobą a nie z Pracownikiem.

Piter
@Pomocny

To na jakie pieniądze na rękę można liczyć? Czy ktoś z pracujących jest w stanie odpowiedzieć.

za mało
@Piter

3800-3900 plus dodatek nocny około 150zl za cały przepracowany tydzień.

mario
@za mało

Świerzakowi też wyjdzie 3800-3900, czy to dopiero przy jakimś dłuższym stażu?

dgdd
@mario

Tyle masz na start,podwyżka dopiero po 12 miesiacach 250zl brutto.

mario
@dgdd

Dzięki za informację kolego!

@Hahah

Nie pisz głupot, zatrudniony przez pośrednika lub MAN zarabia tyle samo.

Paulina
@wolf spider

A skąd Ty wiesz ile ktoś zarabia? Siedzisz w kadrach? Nikt sobie ot tak nie wymyśla takich informacji... nie wiem jaki miałby w tym cel.

SŁAWEK
@MAN Trucks Sp. z o.o.

Witam,od kiedy można zacząć pracę?

Pb

Gadałem z wózkowym z magazynu co jeździ na FMach. Pokazywał mi przelewy. 3700 netto.

Tomi76
@za mało

To kwota brutto ?

S
@MAN Trucks Sp. z o.o.

To czemu na umowach z Man mamy po 4100 Brutto?

Paulina

Lubie sobie podyskutować z tak aktywnymi użytkownikami jak Ty :D W czym masz problem? Apropo kadr... macie jakieś przyjęcia? :D

Miły
@MAN Trucks Sp. z o.o.

Niestety to kłamstwo - wynagrodzenie w agencji dopiero po puł roku pracy sięga 4700 brutto ze wszystkim, a przez pierwsze 6 miesięcy to 4300, mogę wrzucić zdjęcie umowy jeśli dział HR tak istotnych żeczy nie wie lub świadomie nie chce przekazywać uczciwie prawdy ( w MAN-ie to standardowa procedura). Co do umowy MAN-owskiej to może po roku pracy z dużym zaangażowaniem w obowiązki bo ,,są limity zatrudnianych osób'' a te osoby są zatrudniane na szkolenia do Niemiec i muszą mieć umowę z firmą MAN.

@Miły

Dzień dobry, Niestety nie wiem, dlaczego Pan podaje nieprawdziwe informacje, być może podaje Pan informacje z zeszłego roku i tylko o wynagrodzeniu zasadniczym? Minimalna stawka, którą proponujemy tylko na start to 4.513 zł brutto WYNAGRODZENIA ZASADNICZEGO. Do tego premia regulaminowa, która wyniosła w styczniu 2022 r. 20% czyli ok. 900 zł brutto, luty 2022 r. 18% czyli ok. 800 zł brutto, w marcu 2022 r. 15% czyli ok. 670 zł brutto, w kwietniu przez większość miesiąca mieliśmy przestój, premia wyniosła 20%, ale była naliczana indywidulanie w zależności od ilości przepracowanych dni. Agencja płaci również 120 zł dodatku za posiłki (proporcjonalnie do przepracowanych w miesiącu dni). Czyli np. w styczniu 4513+900+120=5533zł brutto. Proszę wrzucić Pana pasek wypłaty na forum i zrewidować Pana wpisy. z uszanowaniem, HR

Mk
@MAN Trucks Sp. z o.o.

Nie jest to prawdą, za dni postoju spowodowane brakiem pracy pracownik agencyjny nie otrzymuje wynagrodzenia, nie otrzymuje również żadnych innych świadczeń przysługujących pracownikom MAN. Nie może się również wyjechać na szkolenie mimo że jest zatrudniony na pierwszą linię bo ma umowę tymczasową.

Trumian
@Mk

Pracownik z agencji nie otrzymuje wynagrodzenia za planowane braki produkcji. Ja za kwiecień dostałem normalna wypłatę. Byłem 4 dni i doliczono mi 4% premii Potwierdzam to co napisał dział HR.

Maga
@MAN Trucks Sp. z o.o.

Bzdura maksymalny zarobek to 4513 zł. brutto, ale tyko na umowie. Potem zaczynają się problemy z niezapłaconymi dniówkami, obciętymi nadgodzinami, a jak się upomnisz to usłyszysz że MAN Trucks im za ciebie nie zapłacił i tak robią z ludzi wariatów. Trzeba się mocno nachodzić i mieć święte nerwy żeby wytrzymać to upokorzenie. Niestety umowy z agencją podpisali tylko ludzie którzy wcześniej lata pracowali na umowach stałych z firmami i nawet nie przyszło im do głowy że ktoś może ich oszukać, bo skoro wcześniej za uczciwą pracę dostawali adekwatne wynagrodzenie, z pośrednikiem nigdy nie mieli umowy to teraz są zaskoczeni że płacą frycowe. Wiadomo że jak pierwszy szok opadnie trzeba się szybko rozglądać za nowym miejscem pracy, ale doświadczenie bezcenne. Teraz nawet za większe pieniądze jak usłyszę że dzwoni z ofertą pracy agencja od razu pytam z kim będzie umowa bo szkoda zdrowia.

Xy

Od 0-6 miesięcy 5370 brutto Od6 miesięcy do roku 5728 Powyżej roku 6090. To jest tylko podstawa plus premia +godziny nocne

Janusz
@MAN Trucks Sp. z o.o.

Nadgodziny na magazynie są tylko przez firme Man czy są tez przez firme Sistema? Jak wyglada kwestia nadgodzin?

Katrin
@MAN Trucks Sp. z o.o.

Dzień dobry, czy w Manie są stanowiska, na które mogą aplikować Panie? Czy na takie stanowiska rekrutacja jest przeprowadzana przez agencję pracy?

@MAN Trucks Sp. z o.o.

Czyli zawsze z 5S i premi jest na rękę ok 4900.

Aktualność
MAN Trucks Najlepszym Pracodawcą 2023 roku . Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w styczniu 2023 roku nasza spółka została laureatem prestiżowej nagrody Top Empolyers. Tym samym niepołomicki zakład produkcyjny otrzymał certyfikację Najlepszego Pracodawcy 2023- Top Employers 2023
Uzyskanie certyfikatu przez MAN Trucks jest zatem potwierdzeniem, że posiada wzorowe warunki pracy, rozwiniętą politykę personalną oraz angażuje pracowników i stawia na ich nieustanny rozwój.

Certyfikacja Top Employers jest dla nas ogromnym wyróżnieniem, ale i potwierdzeniem, że obrana przez nas polityka personalna jest właściwa. Jest to też motywacja do tego, aby inwestować w dalszy rozwój, wsłuchiwać się w oczekiwania pracowników oraz wychodzić naprzeciw oczekiwanym rynku pracy. Wielu naszych pracowników jest z nami od początku, czyli od 2007 roku. To oni budowali z nami Niepołomicki zakład. To zaszczyt mieć taką załogę i być jej częścią. Jako Top Employer postaramy się robić wszystko, aby być zawsze TOP.
Ler

Nie zgadzam się z państwem co opisujecie. Czekamy wreszcie zaczniecie traktować ludzi z magazynu że jednak są potrzebni. Chwalicie się w tv że są miejsca pracy dla kogo- ludzi z Ukrainy w sistemie za mniejsze pieniądze a dobrych pracowników się pozbywanie dając umowę do czerwca. Straty będą liczone w milionach takie jest moje zdanie gdyż nikt mądry nie pójdzie pracować za niższą stawkę do pod wykonawcy jak to sobie MAN wymyślił

kkk

Kolego, zobacz, na sekwecji mieli na rękę powiedzmy (usunięte przez administratora), teraz im proponują ok. (usunięte przez administratora). Czy Ty też byś był zadowolony, jak by powiedzieli' Możesz Pan tu robić ale zabierzemy ci (usunięte przez administratora) z wypłaty?

Człowiek nikt

Bardzo fajna praca . Lekka, przyjemna i rozwojowa. Dobrze płatna jest masa szkoleń. Kierownictwo bardzo pomocne i fachowe mające ogromną wiedzę i doświadczenie słurzy zawsze pomocą. Cieszę się , że mogę spędzać swój czas pracując tam. Dziękuję firmie w imieniu wszystkich zwykłych pracowników

wolf spider

Wreszcie dotarła do mnie bardzo dobra informacja, zakaz wychodzenia w ubraniach roboczych za teren firmy. Będzie to tez dotyczyć Sistemy, ponieważ ich pracownicy tez jeżdżą autobusami w ubranych roboczych.

wolf spider

Ja nic nie mam do tej firmy. Pracownicy Sistemy korzystają z autobusów opłacanych przez firmę MAN, wiec wypadało by, aby też sie przebierali w cywilne ubrania.

tomasz
@wolf spider

Jeśli chodzi o autobus - to mogę zrozmieć. Czas pomiędzy zakończeniem pracy, a odjazdem autobusu pozwala na pokonanie drogi do szatni i przebranie się z dużym buforem. Natomiast nie rozumiem dlaczego, jęśli kotoś płaci za swój transport (śpieszy się) - nie może wyjść w ubraniu pracowniczym.

@tomasz

Czy ja pisałem o transporcie innym niż autobus pracowniczy? Interesuje mnie tylko autobus opłacany przez MAN.

wolf spider

Komu zapewni, pracownikom MAN, czy Sistemy? Dla pracowników MAN pewnie jest wystarczająca liczba, Sistema to obca firma i ona powinna zapewnić swoim ludziom zapewnić szafki.

Jurand
@wolf spider

Z tego co słyszałem to Sistema od zeszłego roku współfinansuje połączenia autobusowe także też się do tego dokladaja

Mecenas linia kabin
@wolf spider

Proponuję zlikwidować dojazd pracowniczy bo to koszty.... A skoro ktoś z dojazdu pracowniczego korzysta to dostaje bonus od Man, więc skoro jest równe traktowanie w firmie wszystkich pracowników Man a ja jeżdżę swoim samochodem bo pracowniczy nie dojeżdża tam gdzie mieszkam to firma powinna dopłacić mi do paliwa.. żeby traktować wszystkich tak samo... Tak czy nie?

Super Sistema

Jak ja się cieszę ze związałem się z tą firmą. Wychodzimy sobie wcześniej niz manowcy, którzy jeszcze pracują na linii. Nawet nie musimy sie przebierać jak oni, na spokoju idzie do autobusu i zajmujemy sobie miejsca jakie chcemy. Manowcy musza iść do szatni sie przebrać, a wsiadając do autobusu musza iść na koniec jak jakieś podrzędne stworzenia, bywa że stoją bo brak miejsc My jesteśmy pany i to cieszy.

@Super Sistema

To jest odpowiedź, pracownicy Sistemy mają na to wywalone ze jadac jednym autobusem my z MAN sie przebieramy, a inni w ubraniach roboczych. Kiedy sie to skończy? Będzie jakaś szybka decyzja w tej sprawie? : @Pracodawca Proszę nie odpowiadać ze mam kontaktować sie z odpowiednim działem, bo nawet nie wiem kto sie transportem pracowniczym zajmuje. Wiem ze osoby z biur czytają wpisy na GOWORKU, wiec możliwe ze ta sprawa będzie szybko załatwiona.

@wolf spider

Nie przebierają się bo pewnie nie maja i niedostali szafek,to co mają zrobić wczesniej z mana też ludzie jeżdzili w ubraniach roboczych chociaż mieli szatniei z sistemy nikt o to nie płakał szukasz chyba dziury w całym trauma chyba cie trzyma jakaś

wolf spider

Jazda w ubraniach roboczych została po C19. Wiesz ze było światowe szaleństwo w tym względzie. A ze pracownicy nie dostali szafek to należy złożyć zawiadomienie (usunięte przez administratora)

Sagub

Tak niestety jest, odkąd MAN należy do grupy VW, to niestety ludzi się tutaj nie szanuje, wystarczy porównać co kiedyś oferowała firma swoim pracownikom a co oferuje teraz, teraz mamy chaos, w zakładzie i poza nim, a na nagrody TOP EMPLOYERS zapracowała sobie firma MAN, jeszcze wtedy kiedy nie należała do grupy VW, ta firma nie szanuje ludzi, myślę że wkrótce odejdę stąd. Na dodatek pierwszy raz w historii zakładu skracają 3-tygodniowy urlop w wakacje, naruszacie zaplanowaną elastykę i nic sobie z tego nie robicie, to tylko potwierdza jak bardzo nie szanujecie pracowników, liczy się tylko dla zakładu zysk bez brania pod uwagę nastroju załogi. Tylko żal pozostaje, że w ciągu kilku lat zrobił się tu taki bałagan.

Wuja
@Sagub

Dokładnie przyjacielu ! Poprawie Cię ,że mają zamiar naruszyć , jeszcze tego nie zrobili;) Zastanawiam się jak ta akcja się zakończy bo tym wczorajszym pismem poszli ostro po bandzie . Od lat było tu zawsze 3 tygodnie urlopu w sierpniu . Za to że dysponują naszym urlopem w ilości 10 dni dostawaliśmy jeszcze ten dodatkowy tydzień . Teraz niestety wygląda to tak że dalej zabierają nam 10 dni urlopu na ich przestój a w zamian nie dostajemy nic . Zostaje nam 16 dni wolnego na cały rok . Dziękujemy @Pracodawca za zaburzenie wieloletniej tradycji. Niestety teraz umowa z firmą MAN to żaden wyróżnik ,dawniej było to ekskluzywne wyróżnienie nie dla każdego , teraz jest to tylko i wyłącznie nacięcie ludzi na waszą elastyke. W tej firmie nie ma nic za darmo! trzeba sobie wkońcu to uświadomić , te niby dobre zarobki trzeba w całym miesiącu konkretnie odrobić w postaci ciężkiej harówy w biegu i stresie . Lata temu było tutaj biedniej ale uczciwie , MAN jaki był to był ale było dobrze . Traton to czysta całkowita korporacja z nastawieniem na zysk i zerowym poszanowaniem dla nas tych którzy ten zakład tworzyli od podstaw .

Osadzony
@Człowiek nikt

Zgadzam się z opinią, ponieważ naprawdę dobrze się pracuje. Mamy szkolenia, za które firma płaci. Same suwnice i hdsy yo koszt minimum 4tyś, a papier zostaje nawet po odejściu. Jeśli chodzi czy lekka, to zależy na jakim dziale, gdzie i co. Byłem wypożyczany gdy brakowało rąk do pracy na innych działach to też wiem to i owo. Ogólnie gdzie nir poszedłem to każdy twierdzi, że jego dział jest najcięższy. Też na początku tak myślałem dopóki nie poczułem na własnej skórze jak kolorowo jest gdzie indziej. Niestety czasami zatrudniają ludzi na nie odpowiednie stanowiska dla nich. Ludzie się zrażają i spadają morale ogólne. Według mnie powinien ktoś nad tym czuwać by np. Starszą osobę nie dać na ciężkie stanowisko gdzie trzeba się gimnastykować bo to będzie lepiej szło młodszemu, zdrowszemu i silniejszemu.

Osadzony
@Mecenas linia kabin

Dzięki temu że jest bus to masz jakąś tam szanse zaparkować na parkingu. Ciekawe o której wtedy by się ludzie zjeżdżali do pracy jak na popołudniówkę trzeba godzinę wcześniej być żeby sobie spokojnie zająć miejsce

Rafal
@Osadzony

Gdy by nie było autobusu to nie mieli by ludzi bo dojeżdżać autem się nie opłaca

Piotrek MK
@Rafal

Za niedługo autobusy będą już płatne Szykujcie portfele

Janusz
@Piotrek MK

Całe szczęscie bo mi tam nikt nie dopłaca do paliwa a podobno pracownicy sa rowno traktowanu.

Sagub

"Najlepszy pracodawco w regionie", nie niszcz nam naszego życia prywatnego, i tak poprzez wprowadzenie nocnych zmian bardzo zdezorganizowałeś nam nasze życie, nie wiem tylko czy potrafisz zrozumieć to jak się w dzień wtedy sypia gdy w domu jest cała rodzina i wszystko tętni życiem, nie wiem czy zrozumiesz jak bardzo nieregularne jedzenie i ciagły brak snu oraz przemęczenie odbijają się na naszym zdrowiu, no ale cóż pracodawco, ktoś kto to to wymyślił, smacznie w nocy śpi...

Brute
@Sagub

Dokładnie, młodym to nie przeszkadza ale zobaczymy jak czas upłynie i 3 zmiany a w szczególności nocki odbija się na ich zdrowiu. Ciśnienie, praca serca, problemy żołądkowe. Są i tacy co by przywitali 4brygady . Nie mają pojęcia jak degraduje to organizm. 3 brygady nie są polecane osobom powyżej 45 roku życia o czymś to świadczy. Ale póki jest się młodym monster, red bull fajeczka hulaj dusza piekła nie ma. Niestety większość (usunięte przez administratora)w okolicy lubuje się w 3 zmianach i gorszych praktykach .

zniesmaczony

@Pracodawca Jak przebiega kontrola ba bramkach przez ochronę? Zaglądają do toreb, plecaków, a nie widzą ze dalej pracownicy MAN wychodzą w ubraniach roboczych. To ze pracownicy B3 tak chodzą to już chyba nie mamy wpływu, ale z MAN?

Nie ma się z czego cieszyć
@Janusz

Żeby się nie okazało że wszystkim będą za transport odbijać od wypłaty, nawet tym co dojeżdżają swoim autem. Powiedzą że przecież jest autobus firmowy to proszę nim jeździć. Na pewno znajdzie sie pełno cebulaków co żeby zaoszczędzić na miesiąc kilkadziesiąt złotych, powiedzieliby że jeżdżą swoim a będą pchali sie do autobusu. Nawet nie będzie jak udowodnić że sie nie korzysta z pastuszaka. Kierowca będzie sprawdzał liste obecności albo identyfikatory? Nie wydaje mi się. Dlatego nie wiem z czego się cieszycie bo zapłacimy za to wszyscy.

Rychu
@Nie ma się z czego cieszyć

Będą czytniki przed wejściem do autobusu, wchodzisz-płacisz, proste?

PTC

Man ma to świetnie rozwiązane żeby nie dawać umow manowskich na stałe

Man-oldx

Szukając dobrej pracy dobrze jest wiedzieć jak firma rozwija się a to zależy od kadry zarządzającej .Moim zdaniem najważniejsza jest jakoś pojazdów to ona ma zdecydowanie największy wpływ na liczbę sprzedanych pojazdów jeżeli liczba zarejestrowanych nowych ciężarówek nie jest uzależniona od wysokiej ceny danej marki pojazdów. A teraz dane statystyczne : W 2018r MAN był na drugim miejscu pod względem zarejestrowanych nowych pojazdów ciężarowych w Polsce. 1-DAF, 2-MAN,3-Scania,4-Volvo,5-Mercedes:) Doskonały wynik brawo. w kolejnych latach czytaliśmy jak świetnie radzi sobie MAN rozbudowa zakładu , zwiększenie zatrudnienia itp :) Przypominam że to jest wykaz nowych pojazdów zarejestrowanych w Polsce gdzie MAN produkuje pojazdy !!!! ( to znacznie ułatwia sprzedaż na rodzimym rynku chyba że produkt jest słabej jakości !!! ) . W 2023r po trzech kwartałach liczba nowych zarejestrowanych pojazdów w Polsce. 1-Volvo,2-DAF,3-Mercedes,4-Scania ( czy to są tanie marki ???) 5-MAN . MAN CHYBA MA INNE DANE ... lub obecna fala zwolnień to pokłosie wyników zamówień i sprzedaży.

Piotr K.

Kiedy będzie w końcu zakaz palenia @Pracodawca, dlaczego pracownicy co nie palą maja taka sama wypłatę od osób co palą.? A musza pracować za dwóch jak ktoś idzie na papierosa, bo niektórzy to myślą ze to normalne i w ciągu 8h zmiany to 1-1,5h spędzają na papierosie. Kiedy Man z tym coś zrobi, niech zostają potrącane minuty na palenie powinny być palarnie z czytnikami i niech każdy kto pali odbija się gdy idzie zapalić i wraca. I potrącać to z czasu pracy.

Gal
@Piotr K.

A jak jest z tymi wynagrodzeniami w końcu? Słyszy się jak wszyscy mówią że zarabia się nawet po 9000 tysięcy brutto, że można robić dużo nadgodzin, premia wyliczana jest od czego to jest jakoś % stawki z umowy czy jak to działa? Warto przejść do MAN-a chyba jak są takie bardzo dobre zarobki.

Jestem za
@Piotr K.

Dokładnie, jedni to strasznie już przesadzają na papierosa co 20 min. A ci co nie pała musza za nich robić. Niech @Pracodawca sprawdzi sobie na kamerach ile osób chodzi palić, i jak często bo to śmiech na sali. A później, czemu tyle błędów robią działy. Jak ma nie być błędów skoro prawie całe takty chodzą palić,?

Zakaz palenia
@Jestem za

Pod montaż szczególnie PA i zawory Na zmianę co 20 min. My tu na lini tyramy nie ma czasu do WC iść, a oni papierosek i pogaduchy to jest chore i gdzie @Pracodawca jest wtedy. Chce wszystkich traktować równo ale coś im nie wychodzi

@Zakaz palenia

Dokładnie, można wszystko na kamerach zobaczyć ze to jest przesada

@Piotr K.

Dzień dobry, Nie planujemy wprowadzania całkowitego zakazu palenia, gdyż zgodnie z wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 24.01.2003 r. (sygn. akt II S.A./ŁD1887/99) wprowadzenie całkowitego zakazu palenia tytoniu jest formą dyskryminacji, a takie formy działań nie są wspierane przez firmę MAN Trucks. Jednocześnie dziękujemy za zgłoszenie. W przypadku naruszeń dotyczących nadużywania obowiązującego czasu przerwy, prosimy o bezpośrednie komunikowanie zaistnienia takich sytuacji przełożonemu. Pozdrawiamy, Zespół MAN Trucks Sp. z o.o.

Piotr K
@MAN Trucks Sp. z o.o.

Ale wprowadzić odbijanie na palarnie mogło by wejść w życie. I odrabianie tego czasu w pracy. Czyli jak ja nie pale to tez będę wychodził co 20 min posiedzieć przed zakład. Skoro za palących muszę robić podwójna robotę

@MAN Trucks Sp. z o.o.

Ale przełożony wie, wszyscy wiedza i tak nic z tym nie zrobią, boja się ze zwrócą uwagę i pracownik nie będzie chciał pracować już normalnie. Tylko specjalnie się nie wyrabiał

Benek
@MAN Trucks Sp. z o.o.

Jeżeli jesteście tak wspaniałym pracodawcą to może powinniscie iść zgodnie z nurtem największych korporacji i nagrodzić osoby nie palące dodatkowym dniem urlopu!!! Tak tak , właśnie tak inne korporacje nagradzają osoby nie palące w ciągu godzin pracy , dodatkowym urlopem. I wtedy można mówić o braku dyskryminacji bo niby czemu osoby nie palące mają robić a palacze cały czas chodzą na papieroski a zwłaszcza panie z podmontazów. Czy długo jeszcze nie palące osoby będą dyskryminowane!!!

@Benek

Zgadzam się w 100% To jest dyskryminacja ludzi nie palących. Powinno się wprowadzić premie dodatkowa dla pracowników nie palących lub dzień wolny albo egzekwować odbijanie z czasu pracy czas który spędzają na palarni. I odrabiać czas na lini, a jeśli ktoś nie odrobi to odliczać z wypłaty.

@Benek

Z moich obserwacji wynika ze Ci co pala robia szybciej zeby nadgonic robote i isc zapalic a Ci co nie pala to ciagle w telefonach i smiechy hihy wiec moze tez wam za stanie i nic nie robienie zaczna odliczac czas ktory bedziecie musieli odrobic? ;)

@Manowiec

Komu można podrzucić taką sugestię wprost do rozpatrzenia, żeby nie robić tego poprzez forum? Z drugiej strony skoro ktoś robi sobie przerwę pod takim pretekstem to nie można sobie znaleźć innego i też odpoczywać? Jak przełożeni zazwyczaj się do tego odnoszą?

wolf spider

To źle obserwujesz. Palacze częściej patrzą w telefon. Z resztą jest zakaz używania telefonu, a jak przełożony nie reaguje to zgłoś do BHP

Tak nadrabiają ze później jest mnóstwo błędów.

Manowiec

Nie boli Tylko jak ktoś w ciągu godziny idzie 4-5 razy to już chyba przegięcie. Niech idzie na jakiś odwyk bo naprawdę więcej czasu spędza na palarni niż na sowim takcie, miejscu. A za coś ma w końcu płacone, za zrobienie swojej pracy dobrze. Nie za palenie, szczególnie chodzi o pod montaż zaworów i pa, wiązek ci to przechodzą pojęcie ile można palić. Na kamerach wszystko widać niech @Pracodawca sobie zobaczy kogo zatrudnia i za co płaci. Bo cały czas tylko idą i wracają z palarni na zmianę.

Możesz zaproponować, żebyście razem poprawiali swoje umiejętności ortograficzne. Możesz podzielić się zasobami, takimi jak strony internetowe, aplikacje lub książki, które pomogą

Czas na zmiany
@MAN Trucks Sp. z o.o.

Zgodzę się z Piotr K. W normalnych firmach jest wprowadzone odbijanie z czasu pracy. Odbijają się kiedy wychodzą i jak wracają. Kiedy @Pracodawca w końcu coś takiego wprowadzi, bo naprawdę palenie na pierwszym miejscu. Tak nie może być, w jednym oddziale macie tak juz wprowadzone i funkcjonuje dobrze, więc czas na nasz zakład.

@Czas na zmiany

Ciekaw jestem jak to zostanie rozwiązane? Zauważyłem przy tym, że poruszacie takie problemy tu we wpisach, a co z konsultacjami „na żywo”? czy są one teraz możliwe? realizowane są jakieś comiesięczne audyty w takim zakresie? Gdzie zazwyczaj zgłaszacie takie spostrzeżenia?

PracownikMan
@Manowiec

PA idzie kolejką na papierosa, 2 do maks 3 razy na zmianę, więc przy większej ilości osób może się wydawać że wychodzą co 20 minut. Polecam jednak nauczyć się odróżniać ludzi od siebie, może i dziewczyny są podobne, ale nie przesadzajmy że aż tak żeby nie móc odróżnić tej co paliła 2 godziny temu od tej co przechodziła pół godziny temu.

LINIA 2

Oczywiscie ze realna srednio 9500 brutto za ostatnie 6 miesiecy nieprzekraczajac 200 godzin w miesiacu

MateuszM
@Manowiec

Zgodnie z ustawą o monitoringu monitoring ma służyć zabezpieczeniu osób i mienia a nie może służyć do monitorowania pracowników

Ida
@LINIA 2

A do czego to odnosisz? Nie mam jak sprawdzić dla pewności, bo mi się nie wyświetla, a taka kwota piechota nie chodzi. swoją drogą jest to opcja na ten rok, tak? jakich warunków można się spodziewać zatem w przyszłym? Jest cokolwiek zapowiadane?

@Ida

@Ida odnosze to do swojej wyplaty wiec niektore opinie tutaj ze 4000 na reke sie dostaje to smiech. 6000/6500 na reke co miesiac.

Jarekogarek
@LINIA 2

Co za głupoty wypisujesz ? 6tys. Masz brutto po przepracowaniu 3 lat czyli około 4300 na rękę plus premia 15% od podstawy podkreślam po 3 latach pracy , świeżak tyle nie dostanie nie wprowadzaj ludzi w błąd

@Jarekogarek

Pisalem nie o podstawie tylko o kwocie z premia ktora jest praktycznie stała. Ponadto pisalem ze przy 200 godzinach miesiecznie okolo wiec 30 nadgodzin pasuje zrobic zeby tyle dostac. Czytaj ze zrozumieniem.

Kuba
@Jarekogarek

Pracuje potorej roku i 6090

Witam chłopak 20 lat. Prawo jazdy kat B (nie posiadam C) Widzę, że na olx agencja Manpower dodała ogłoszenie pracy W manie przy montażu Teraz szczerze Wchodzić w to ? Mam jakoś 50 km ale przez moje okolice przejeżdża autobus. Jak wygląda ten transport pracowniczy? Prywatnym samochodem wyjdzie mi pod 1000 zł miesięcznie na paliwo. Pisze, że zarobki do 7000 brutto, jak wygląda to REALNIE? Nie posiadam doświadczenia które nie jest wymagane, oraz nie posiadam kwalifikacji związanych z pracą w tej dziedzinie. Wolne soboty? Jaka atmosfera? Praca przy montażu jaka? Bezpieczna nie bezpieczna? W pyle w hałasie? Jak wygląda to zatrudnienie z agencji Manpower? Czy agencja bądź Man trucks traktuje człowieka jak należy czy jak pionków do gry? Czy mogą bez pytania zmieniać ci stanowisko pracy? Proszę o szczere prawdziwe odpowiedzi

A jak wygląda ta praca na linii. Co się robi? W jakim natężeniu? Patrzą cały czas na ręce? Ja widziałem ogłoszenie przy montażu, nie znam się, ale jeśli praca na linii to nie jest montaż to jak też wygląda praca przy montażu?

A no i jak wygląda ten transport pracowniczy? Warty czy i tak lepiej swoim samochodem

Maniorzrz

Bardzo dobre decyzje w końcu ludzie z działu TMC przekonają się jak wygląda naprawdę ciężką pracą pod skrzydłami MAN a nie, szkółka niedzielna na Modyfikacjach. Linia to prawdziwą weryfikacja i ludzie w pierwszej kolejności powinni być na na nią wrzucani żeby właśnie nie było takich płaczy i mówienia że wysłanie na linie jest w geście zwolnienia. Zasłużeni pracownicy i sprawdzeni w boju powinni mieć możliwość pracy na TMC jako nagroda i wyróżnienie, patrząc logicznie w poważnej firmie o dobrym zarzadzaniu tak to powinno wyglądać.Można zrozumieć każdego ze do lekkiej pracy w systemie 2 zmianowym do tego z dodatkiem człowiek się szybko przyzwyczaja i potem z wylewaniem wielkich żali na forum nie może się z tym pogodzić.

Xyz
@Maniorzrz

Po co jadem pluć…forum to info dla przyszłych pracowników co może ich spotkać w danej firmie.Jak ktoś przyjął się do danego działu to trochę nie fajnie jak go przenoszą mimo jego woli.Jest to nie fer i ludzie którzy zamierzają ram podjąć pracę powinni o tym wiedzieć, a na rozmowie nikt się tym nie pochwalił.Wygląda to tak że łapie się ludzi na fajne stanowiska a później kop tam gdzie nie chcieliby się zatrudnić.BEZ ZAWIŚCI TO NIE FER WOBEC LUDZI.

Zniesmaczony
@Xyz

Myślisz ze wszyscy cały czas pracują na jednym dziale? Nie jedna osoba zmieniła dział, nie na własną prośbę. Widze ze osoby z TMC myślały ze trafiły do jakiegoś raju, z którego nie wolno ich usunąć. Nie pasuje praca na linii, zmień pracę, wszędzie szukają ludzi.

Maniorzrz

Niezniesmaczona

Czyli według Twojej opinii cały zakład zszedł na psy skoro większość pracowników jest zatrudnionych na linii, bo przecież ktoś tam pracuje, a dział TMC to obszar jakiegoś specjalnego traktowania? Skoro praca fizyczna to nie praca dla Ciebie to może faktycznie czas na zastanowienie się nad tym, czy praca w tej firmie jest odpowiednia. Specyfika pracy jest jaka jest i chyba wysyłając CV byłaś świadoma co Cię czeka, a jeśli nie to nikt nikogo, przecież na siłę nie trzyma.

Sagub

Nie narzekam tylko uświadamiam, nasze PKB rośnie, stajemy się potęgą europy wschodniej, nawet jak wywalczymy podwyżki o które zabiegają związki to i tak będziemy atrakcyjni na rynku europejskim jako tania siła robocza, ja pracuję żeby utrzymać mieszkanie, rodzinę czteroosobową, kredyt, Ty zapewne zarobek przeznaczasz na siebie, to luksus...to dlatego miasta pustoszeją, wybieracie łatwe życie i oczekujecie mniej... pomnóż to co Ci starcza na spokojne życie, pomnóż razy cztery, dodaj kredyt na mieszkanie, normalny nie we frankach, czyli ok 1500-1800, co Ci zostaje z pensji?

Romek

To ile będzie tej podwyżki ? Coś już wiadomo ?

Damian ML2

Czyli będzie strajk, jestem w 100% za.

Umowa

Do końca umów pracownikom manpowera zostało mniej niż 3 tyg a informacji odnośnie przedłużeń nadal brak. Kiedy będą do podpisania nowe umowy?!

@Umowa

W nowym roku od dnia zaczęcia pracy. Niestety przestuj świąteczny dla Manpower jest bezpłatny. W tym czasie nie ma umowy. Jedynie co cię ratuje to l4

Napiszesz ile? Oraz ogólnie o ile więcej niż z rok temu? sporo postów teraz się pojawia a ktoś w ogóle rzucił kwotą 1200 pln z tym ze nawiązał przy tym do innej firmy. tu jak wiec jest z tym obecnie?

abc

Będzie na pasku styczniowym :) w tamtym roku tlumaczyli sie ze trzeba odprowadzić podatek od paczki jak dobrze pameitam było to `110zl brutto..

Śmiech

Kiedy manpower dostanie przedłużanie umów ??

Bruno

Słyszałem że manowcy do 16 grudnia robią ? A co z manpowerowcami ?

Cześć, dlaczego do 16tego grudnia tylko? Wy tu piszecie o jakichś zamierzonych redukcjach czy po prostu tryb pracy się tu zmienia lub cokolwiek? i czemu taka data? Jakie macie okresu rozliczenia zazwyczaj?

Hehe

A co przestoje macie płatne? Bo sistema oddaje swoje urlopy ha ha ha sorry już nikomu nic nie zostało.

PracownikMan

No nie wiem, ja mam jakoś 9 dni jeszcze urlopu z tego roku i mogę go wykorzystać kiedy chcę do końca roku , więc chyba nie do końca jest tak jak mówisz , że wszystko idzie na przestoje ….

Czy jest możliwość zatrudnienia teraz osoby młodej bez doświadczenia? Nie głupia szybko ucząca się. Jakiej stawki netto na początku można się spodziewać?

Kira
@Kandydat

Kolezanka mi poleciła podmontaze - wiązki Mowila ze druga wyplate zarobi ,bo zostaje na nadgodziny ale tylko nocne platne 100% Podobno duzo osob tak chodzi- jakis uklad mają z przełożonymi

Pracownik123

Hej, gdzie w tym roku jest wigilia firmowa ?

Zostaw merytoryczną opinię o MAN Trucks Sp. z o.o. - Niepołomice

• Jak się pracuje w MAN Trucks Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy MAN Trucks Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 803.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MAN Trucks Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 446, z czego 55 to opinie pozytywne, 155 to opinie negatywne, a 236 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MAN Trucks Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w MAN Trucks Sp. z o.o. napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MAN Trucks Sp. z o.o.