Koimex

Opinie o Koimex

Iza

Napisze mi ktoś jaka jest różnica pomiędzy zarobkami i obowiązkami spedytora a asystenta spedytora? Zastanawiam się, od jakiego stanowiska zacząć, bo moje doświadczenie jest znikome i nie wiem, czy na spokojnie czy od razu na głęboką wodę.

@Iza

Obawiam się, że jeżeli nie masz doświadczenia w tego typu pracy to o samodzielnym stanowisku spedytora możesz sobie pomarzyć tylko. Asystent spedytora to taki lżejszy level. Wprowadzasz zlecenia, obdzwaniasz kierowców, robisz robotę administracyjną.

Mika
@Bolo

Orientujesz się może jakie są zarobki na stanowisku asystenta spedytora?

Lidka
@Bolo

A czy asystent spedytora ma jakieś szanse, żeby po czasie i po nabraniu doświadczenia, awansować na bardziej samodzielne stanowisko? W ogóle jeśli są awanse, to czy jakies podwyżki wchodzą w grę wtedy?

@Mika

pewnie ze+/-3000 netto i SYSTEM PREMIOWY OCZYWIŚCIE- 5 wskaźników chyba oceniają, ilość wprowadzonych zleceń, współpraca z działem technicznym, współpraca z kierowcami, ilość błędów i coś tam jeszcze....Generalnie ilość jest generowana z systemu , a reszta to już ocena spedytorów którzy mają do uzupełnienia tabelkę. Tam więcej niż 600/700 PLN nie ma, bynajmniej takie stawki były w styczniu 2023, nie sądzę że coś się zmieniło. Roboty po dziurki w nosie. W grudniu 2022 informacja była taka ,ze asystentom za nadgodziny zapłacą ekstra. Nie znalazło to jednak szczęśliwego finału. Asystentka ( 1 klasy ) z gr. francuskiej nie otrzymała wynagrodzenia za wieczorne i sobotnie wprowadzanie zleceń w okresie świątecznym , z wytyczaniem tras ani grosza. Pragnę zauważyć ze w ofertach pracy publikowanych w necie to tylko wpisy o dynamicznym rozwoju, bla, bla bla, całkiem spory ruch w biznesie bo ludzie rezygnują z roboty w tym kołchozie.

Gutek
@miro

Hmm. Wynikało by zatem, że więcej, niż 3700 na rękę nie będzie dla asystenta spedytora, roboty ponoć full. Jak się więc zachowują, gdy na propozycję zostania dłużej w pracy usłyszą, że owszem, ale za konkretną kwotę premii, czy podwyżki? Może ktoś z obecnych pracowników by wiedział? Tak samo, z jakich szkoleń można korzystać, by awansować na samodzielnego spedytora i więcej zarobić?

@Gutek

myślę, ze jak zatrudnisz się jako asystent, i zobaczysz na czym polega praca spedytora i jego wynagrodzenie to sam zrezygnujesz z awanus

VIKA
@Lidka

w tej firmie asystent może awansować bardzo szybko na stanowisko spedytora, jeżeli tylko wykaże takie chęci

@miro

Asystent to pierwszy krok do pracy w spedycji. Kolejny krok to spedytor. Najczęściej asystent zostaje po jakimś czasie spedytorem, ale to wszystko zależy od jego zaangażowania w pracy. Wynagrodzenie też jest stosowne do wykonywanej pracy.

@miro

Branża transportowa wymaga sporego zaangażowania od pracowników każdego szczebla. Jednaj satysfakcja z wykonywanej pracy, a przede wszystkim zarobki są stosownym wynagrodzeniem.

@Gutek

tu propozycja pracownika zostania dłużej w pracy za konkretną kwotę premii, czy podwyżki to raczej nie przejdzie. Raczej powiedzą żebyś się wyrabiał w czasie 8h, po czym będziesz na świeczniku i przyglądną się skrupulatnie temu ile czasu spędzasz na robienie kawki, wyjścia do toalety i na fajeczkę jeżeli jesteś palący. Kwestie podwyżki to trudny i bardzo nielubiany temat dla decydentów, Uważają że premie załatwiają wszystko w szczególności nadgodziny. Niektórzy mniej odważni pracownicy robią bez podwyżek i po 4 lata.

@Koimex

Jak taki asystent chce zostać spedytorem to może to osiągnąć tylko pracą? Chodzi mi o szkolenia i kursy. No i jak robi się właśnie jakieś doszkalanie to to pomaga szybciej awansową ci dostać lepszą pensję też?

@Anna

Kolekcjonowanie papierów na pewno nie zaszkodzi, ale w tej branży niewiele też pomoże. Możesz być nawet po podstawówce, ale jeżeli ogarniasz temat to szybko skoczysz kilka oczek w górę. Różnica w kasie jest odczuwalna.

@Wiktor

Są dwie drogi by zostać spedytorem w KOIMEX: 1. Najpierw praca jako asystent spedytora i po rekomendacji przełożonego można awansować na spedytora. 2. Często poszukujemy spedytorów, zatrudniamy ich po rozmowie rekrutacyjnej, które przeprowadza szef zespołu. Kursy i szkolenia się na pewno przydadzą, jednak najwiecej można zyskać ucząc się z zgranym Koimex'owym zespole.

Jaroslaw

Profesjonalny przewoźnik, wielokrotnie zlecaliśmy Im tematy do realizacji i nigdy nie zawiedli. Oby więcej takich przewoźników na rynku. Super kontakt z właścicielami firmy, bardzo sympatyczni ludzie!

Jacek
@Jaroslaw

proszę polecić spedytora, a w jakiej relacji odbywał się transport? w exporcie z PL czy import z Europy?

@Jacek

Dziękujemy za zaufanie, latami na to pracowaliśmy.

@Jacek

Posiadamy kilka oddziałów w Polsce, Charakterystyka pracy i kierunki zleceń też są różne, najlepiej rozpocząć od kontaktu z działem rekrutacji przewoźników (przewoznik@koimex.pl). Nasz specjalista dobierze najlepszą opcję.

Inga
@Koimex

I w każdym oddziale są zawsze wolne wakaty? Chciałam zapytać jeszcze czy początkowo przechodzi się okres próbny i czy podpisanie nowej umowy wiąże się z podwyżką pensji?

Grzegorz

Witam serdecznie. Czy u Państwa w firmie system 2/1 to 2 tygodnie na tydzien czy dwa tygodnie na weekend?? Pozdrawiam serdecznie

@Grzegorz

A to już jak kolego się dogadasz. Dwa tygodnie na weekend to taki standardzik, ale jak jest miejsce na systemowaca to dwa tygodnie jazdy na tydzień w domu też pewnie znajdą.

@Wiktor

Czyli podchodzą do tego elastycznie i da się dogadać? A chętnie przyjmują kobiety czy moze być z tym problem?

Dzień dobry 1.Czy są obecnie przyjęcia na stanowisko kierowcy? 2.Jaki jest rodzaj umowy? 3.Jest możliwość pracy w systemie 3:1 lub "2/weekend/2:1" czy tylko te systemy co są na waszej stronie?

pracujący
@Zainteresowany

Witam. Moge powiedziec co ja mam jako pracujący w Koimex: 1. Są przyjecia ale tylko z doswiadczeniem. 2. Umowa o prace lub jako podwykonawca co kto woli. 3. Obecnie co 2 weekend dom.

Julka
@pracujący

Wiadomo ile lat doświadczenia trzeba mieć, żeby wzięli pod uwagę zatrudnienie danej osoby? I jak jest umowa o pracę, to od razu? A okres próbny ile trwa??

specjalista
@Julka

Umowa o pracę jest od pierwszego dnia. Z reguły jest na czas nieokreślony chyba, że twoje świadectwa pracy z poprzednich miejsc pokazują że szukasz tylko miejsca na L4 to wtedy czasowa. Jeżeli idzie o doświadczenie to lata nie mają większego znaczenia. Robisz test na placu. Zdasz jesteś jak stary pracownik, nie zdasz... no to różnie to bywa. Ale jeżeli potrafisz jeździć to poradzisz bez problemu.

Kierowca
@specjalista

Jakiego typu jest to test? Mam doświadczenie jedynie na solówce i chciałbym wiedzieć jak ewentualnie się przygotować

@Kierowca

Podstawowy. Zabezpieczenie ładunku, jazda po placu, cofanie, parkowanie... ogólne rozeznanie czy znasz tylko gaz i hamulec czy potrafisz korzystać z dobrodziejstw ciągnika.

Czy na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Koimex kandydat na stanowisko Spedytor międzynarodowy ma szansę poznać swoje przyszłe zarobki? Czy można negocjować proponowaną kwotę wynagrodzenia?
Tomaszek

Witam po rozmowie z konsultantką chciałbym dowiedzieć się więcej na temat otwarcia wlasnej działalności gospodarczej dla kierowcy jak wygląda system pracy czy jest możliwość elastycznego sytemu np przez 3 mies 2/2 później np 4/1 . Czy gdy otwieracie mi działalność to będę mógł grafik ustalać sam?

@Tomaszek

To konsultant nie powiedział nic o systemie? Działalność to tylko forma wypłaty ale jakiś plan pracy chyba jest?

Marzena
@chris

Wszyscy pracują na działalności? Czy jest opcja innej umowy? Szczerze powiem,.że jakoś słabo ogarniam podatki i inne Zusy i jak miałabym to płacić? Jest w firmie jakaś księgowa, która pomaga?

@Marzena

Pracujesz na takiej umowie na jakiej wolisz... jak idziesz na działalność to jest księgowość i pomoc. Nie musisz się stresować o formalności.

@Wiktor

W Koimexie nie pracujesz na działalności... co to za historie?

Lolo
@kierowca

A jednak takie ofert pracy są, i do tego oddelegowano konsultantki rekrutujące kierowców na takich zasadach pracują. Ponadto proponuję się "starym kierowcą "przejscie na taką umowę. Uciekają od kosztów.

@Lolo

No ok, to jest jeżdżenie pod koimexem... ale z koimexem na bank nie masz zadnej umowy na działalność wiem bo tu jestem

kierowca

No mechanizm stary jak świat... ale umowy z koimexem na bank nie podpisujesz bo oni się w to nie bawią. Może przez jakąś agencję...

kierowca

a na etacie to nie mogą?

@Tomaszek

Drodzy Państwo, pragnę wyjaśnić kilka nieścisłości poruszanych na forum. Przede wszystkim, Koimex dziś to nie tylko transport międzynarodowy lecz również kilka innych działalności m.in. spedycja międzynarodowa, krótko – i długoterminowy wynajem pojazdów ciężarowych, inwestycje w nieruchomości magazynowe i produkcyjne. Dominującą formą zatrudnienia pracowników bez względu na rozdaj działalności czy tez dział jest umowa o pracę. Ale … około 10 % kierowców dostarczają nam agencje pracy, stąd też stroną dla Koimex jest nie kierowca a agencja pracy. W dziale inwestycji na umowie zlecenia pracują dla nas kierownicy budów oraz inspektorzy nadzoru na czas trwania kontraktu budowlanego. Ale również, w tym samym dziale zatrudniamy pracowników na stałe w oparciu o umowę o pracę. Niewielką część czynności administracyjno – kontrolnych realizują na rzecz Koimex firmy zewnętrzne, które do określonych czynności świadczonych na rzecz Koimex oddelegowały swoich pracowników. Natomiast to nie są pracownicy Koimex, stroną dla Koimex jest firma wyspecjalizowana w pewnym zakresie usług, która również świadczy usługi na rzecz wielu firm z różnych branż.

@chris

@kierowca

Niestety obecnie nie rekrutujemy na umowę o pracę. Jeżeli taka możliwość się otworzy poinformujemy o tym poprzez portale ogłoszeniowe lum nasze media społecznosciowe.

@kierowca

Mogą, dzwoń. Jak masz doświadczenie to pewnie pojedziesz. Kasa ok.

Sebix
@kierowca

Generalnie nie przyjmują teraz tylko bez doświadczenia. Jezeli z doświadczeniem to możesz smialo probować

Kierowca

Jakiego doświadczenia wymagają? W ogłoszeniu jest napisane, że minimum rok na europie, ale przyjmują z kilkumiesięcznym na miejscu czy zakładzie?

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w Koimex?

Emil

Witam , pracuje w tej firmie krótko na stanowisku kierowcy , mogę z czystym sumieniem polecić firmę . Pracownicy w biurze uprzejmi , praca poukładana ,wypłata na konto auta zadbane . Polecam firmę moim zdaniem jest 10/10 . Emil

Wit
@Emil

No niestety, praca nie poukładana. Przed każdym.zjazdem jest z tym problem. Odnoszę wrażenie ,że najchętniej to by było żeby kierowca w ogóle nie wykorzystywał pauzy w domu. I niestety nie ma z kim o tym porozmawiać. Praca Super, pieniądze też ok ale walka co dwa tygodnie o to żeby zjechać do domu po roku staje się męcząca.

@Wit

Dziękujemy za cenną uwagę. Od sierpnia zeszłego roku jest zdecydowanie miej zleceń na rynku i dobre poukładanie pracy dla kierowców stało się nie lada wyzwaniem. Natomiast to nie zmienia faktu, że odpoczynek w domu się świętością i każdy kierowca zasługuje na odpoczynek. Prosimy ten problem zgłosić telefonicznie do kierownika transportu. Spotkania z całym działem, na którym są spedytorzy, asystenci, dyspozytorzy oraz prezes odbywają się średnio co dwa dni. Temat zostanie poruszony i natychmiast załatwiony. Pozdrawiamy.

Marzena
@Wit

Wszyscy zjeżdżają co dwa tygodnie? Czy różnie to jest ustalane? Jakie kierunki są tu obsługiwane? Ogólnie co masz na myśli przez niepoukładaną pracę? Są jakieś przestoje? Albo puste przebiegi?

Jan
@Marzena

Robota jak robota, spedytorzy między sobą przerzucają auta, nie patszą na pauzy i często dym o zjazd do domu na week end. Większość wysyła gdzie popadnie. Czasem podjazdy i ze 300 kilosuw na pusto

@pracodawca
@Koimex

W jaki sposób można się z państwem skontaktować w sprawie złożenia CV? Na waszej stronie internetowej jest tylko formularz kontaktowy...

Witold

Jak tu się robi na stanowisku spedytora? Dali ogłoszenie właśnie dla Spedytora Międzynarodowego / Krajowego. Zależy im na znajomości języków (angielski, niemiecki, francuski), doświadczeniu i odporności na stres. A jakie pieniądze na odstresowanie proponują? Bo nic mnie tak nie odpręża, jak szelest gotówki.

@Witold

Czemu nie zadzwonisz i nie zapytasz?

@Bolo

Krępuję się zadzwonić. Lepiej, jak napiszesz, ile da się tu zarobić, o ile nie jest to jakaś straszna tajemnica?

@Witold

Zależy. Jak masz doświadczenie i do tego znasz francuski to na prawdę dużo. A jeśli jesteś kolejnym giełdowym klepaczem to nawet nie aplikuj.

Bożena
@Bolo

O jakim poziomie francuskiego mowa? Starczy znać B2? Czy jeszcze wyżej? I czy ktoś weryfikuje znajomość francuskiego na rekrutacji, czy wierzą na słowo?

Lolo
@Bolo

Oj jednak bym nie przesadzał z określeniem DUŻO, odnośnie wynagrodzenia z doświadczeniem i znajomością francuskiego. Płatna podstawa okolo 5 tys netto + premia, ale to osobna skomplikowana historia. Nim ona będzie solidna to bardzo dużo pracy trzeba włożyć a i tak na MIESIĘCZNICY (miesięcznym podsumowaniu wyników spedytorów i asystentów) powiedzą że twoja robota jest warta funta kłaków, a wyniki i tak będą zmanipulowane. Tylko jedna figura ma mieć dobry wynik. Nędza

@Witold

Jeżeli jest Pan zainteresowany to proszę w aplikować na stanowisko, po przesłaniu CV i analizie do wybranych kandydatów zgłosi się nasz rekruter celem zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną. Proszę obserwować portale ogłoszeniowe oraz nasze media społecznościowe, tam znajdzie Pan zawsze aktualną ofertę pracy.

@Witold

Na spotkaniu rekrutacyjnym dowie się Pan najwiecej, nie stosujemy praktyki, żeby pisać na portalach o zarobkach.

@Bożena

Każdy język obcy powinien być językiem swobodnej komunikacji. Oczywiście jest to weryfikowane podczas rozmowy rekrutacyjnej.

Witold

Możesz mi wytłumaczyć, jak to możliwe, by nie wymagano od kogoś wykonywania swoich obowiązków, co właśnie sugerujesz? Co trzeba zrobić, by mieć tak samo w tej firmie?

W chwili obecnej kierowców bez doświadczenia nie przyjmujemy. Podczas szkolenia teoretycznego i praktycznego weryfikujemy wiedzę i umiejętności, by zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu drogowego, przewożonego ładunku oraz samego kierowcy.

Joanna

Niedawno poszukiwany był pracownik na stanowisko handlowca. Był już ktoś na rekrutacji? Jak wrażenia? Podzieli się ktoś info na temat warunków? Jaka podstawa? Umowa b2b? Samochód służbowy, laptop, komórka?

@Joanna

Pani Joanno, rekrutacja na handlowca zajmuje się nasz oddział w Poznaniu. Jeżeli jest Pani zainteresowana tym stanowiskiem to należy złożyć CV, a osoba odpowiedzialna za rekrutację przekaże w odpowiedzi więcej informacji na ten temat.

Polecam i polecać będę zawsze. Solidna firma. Zawsze fachowo załatwiona robota.

@Monika

Zgadzamy się z tym bez dwóch zdań :-)

Sasin

Bez doświadczenia jest jazda w podwójnej obsadzie i umowa o pracę ?

@Sasin

Jest taka opcja

@Sasin

Jest coś takiego jak Masterdriver. Nauczą cie jeździć, masz od początku umowę, musisz tylko tego chcieć

Kalczynsky
@Bolo

Cześć to jakiś specjalny program szkoleniowy czy coś?

Omajtek

To OK pozostaje tylko kwestia żeby trafić na odpowiedniego masterdrivera :)

Iza

Cześć, mam pytanie jak to jest z dojazdem do firmy. W ogłoszeniu na spedytora wspominają tylko o parkingu jako beneficie. A jakiś transport pracowniczy istnieje?

Cześć jakie systemy dla kierowcy bez doświadczenia w podwójnej jest 2/2 2/1 i 5 dni na weekend ?

Iza

Bardzo mnie zaciekawiła ta oferta na asystentkę działu handlowego. Wytłumaczy ktoś, jak dokładnie wygląda opcja pracy zdalnej, o której wspominają w ogłoszeniu? 100% z domu można pracować czy trzeba jeździć do siedziby? Od początku jest zdalna praca?

JACK

Hej. Odniosę się do wypowiedzi zamieszczonej wcześniej i dodam, że komentarze np. Bolo są obrażające w stosunku do kierowcy który zmienia często pracę. Takie jakie wypociny są nie na miejscu. Powinieneś czytać ze zrozumieniem. Ciesz się , że znalazłeś dobrego pracodawcę i nie musisz zmieniać pracy w poszukiwaniu lepszego pracodawcy. I nie obrażaj innych chamie jak nie rozumiesz przesłania z merytorycznej wypowiedzi. Być może jest odwrotnie bo ci co siedzą po 6 Lat w jednej firmie są prawdopodobnie mało inteligentni i pozbawieni kreatywnego podejścia do poszukiwania lepszej pracy. Jak nie rozumiesz to nie komentuj!!!

@JACK

Dlaczego teraz obraża Pan kierowców, którzy pracują w jednym miejscu długo? To że ktoś znalazł dobrego pracodawcę i chce u niego pracować oznacza, że jest mało inteligentny?! Wyzywanie ludzi od chamów świadczy o nadawcy komunikatu.

JACK
@Koimex

To jest moja odpowiedź na chamskie krytykowanie kierowcy który często musiał zmieniać pracę. Odsyłam Pana do wcześniejszych wypowiedzi tych wspaniałych ludzi którzy uważają się za lepszych od takich złych którzy uważają że większość pracodawców to dziad-transy. Widzę, że czujny Pan jest i dziękuję za szybką reakcję. To ukazuje faktyczny stosunek i relacje; pracodawca -praciwnik. Więc jak widzę prymitywne,pozbawione refleksji szkalowanie innych jest ok?

@JACK

Pana odpowiedź i zarzuty są na zasadzie "ogień zwalczaj ogniem". Nie tędy droga. Żadne szkalowanie nie jest akceptowane. Dbamy, aby dyskusja była merytoryczna.

@JACK

Bredzisz, ze az głowa boli... jak ktoś ma dobrą robotę to jest mało inteligentny bo w niej siedzi zamiast migrować jak oszołom? Jad ci już spodnie az zalał. Zostan tam gdzie jestes, na pewno sa z ciebie dumni

Marcin Nowak

Czy jest możliwość pracy system pon-pią sob-nie wolne? Czy jest możliwość pracy w oddziale w Poznaniu jako kierowca?

@Marcin Nowak

W Poznaniu jest tylko spedycja

Adrian LU

Witam. 1. Czy KOIMEX przyjmuje kierowców z innych województw? 2. Istnieje możliwość pracy w systemie 4:1? 3. Próbowałem się skontaktować w sprawie pracy ale do dziś nie ma odzewu. Chodzi o województwo? Ogłoszenia widzę umieszczacie chyba w każdym województwie. 4. Na jakie wynagrodzenie mogę liczyć na początek? Stała pensja, podstawa (najniższa krajowa?) plus dieta czy jeszcze jakaś inna forma wynagrodzenia? 5. Czy KOIMEX przeprowadza badania wewnętrzne kierowców u siebie czy kierowca robi je na własną rękę? 6. Czy naczepa też jest do jednego kierowcy przypisana? 7. Ile ogólnie posiadacie baz transportowych? 8. Wyjazdy i powroty są na tę samą bazę? 9. Ładunki posiadacie własne czy głównie z giełdy? Posiadam prawo jazdy i doświadczenie może nie w tak dużych firmach jak KOIMEX ale doświadczenie mam na trasach CZ,SK, A,I,ES,D,F,DK,Beneluxy.

@Adrian LU

Dzień dobry. Proszę o kontakt na numer 512 330 674. Odpowiemy na powyższe pytania.

@Koimex

Dzwoniłem pod wskazany numer przez kilkanaście dni, nikt nie odebrał. Pan "Dżeremi" chyba ma ważniejsze rzeczy do roboty niż rozmowa z kierowcami

Sylwek
@.

Jak kierowcuw jest górka to nie odbierajom. Premia sama sie robi

Wiktor

Prawda jest taka że kłamiesz(usunięte przez administratora)

chris

A może jakieś konkrety? Bo jakoś jestem tu 3 miesiące i not nie widziałem.

Poszukujący pracy

Czy koimex umożliwia rozpoczynanie pracy w innych miejscowościach niż Mostki jak np. Legnica? Oferty wystawione są z całej Polski, a firma niestety od ponad miesiąca ignoruje moje próby kontaktu

Zostaw merytoryczną opinię o Koimex - Świebodzin

• Jak się pracuje w Koimex?

Zobacz opinie na temat firmy Koimex tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 64.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Koimex?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 24, z czego 10 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Koimex