Koimex

Opinie o Koimex

Aktualność
Przypominamy, iż w każdym naszym biurze są specjalnie skrzynki do składania wszelkich opinii, uwag i pomysłów.
Te skrzynki naprawdę działają. Można złożyć opinię anonimowo lub się podpisać, jak pracownik sobie życzy.
Wszystkie opinie są analizowane i dzięki tym opiniom wdrożono w firmie wiele zmian. Dodatkowo, kierowcy mogą składać opinie za pomocą systemu telematycznego w pojazdach.
Niebawem, już oficjalnie zostanie uruchomiona komórka „pełnomocnika zarządu ds. komunikacji z kierowcami”.
Na pytanie, dlaczego z kierowcami?
Dlatego, iż kierowcy są po pierwsze najliczniejsza grupą zawodową w firmie (około 600 osób), wykonują ciężką pracę z dala od domu, muszą mieć natychmiastowe wsparcie we wszelkich problemach ze strony firmy.

@Wit

Dziękujemy za cenną uwagę. Od sierpnia zeszłego roku jest zdecydowanie miej zleceń na rynku i dobre poukładanie pracy dla kierowców stało się nie lada wyzwaniem. Natomiast to nie zmienia faktu, że odpoczynek w domu się świętością i każdy kierowca zasługuje na odpoczynek. Prosimy ten problem zgłosić telefonicznie do kierownika transportu. Spotkania z całym działem, na którym są spedytorzy, asystenci, dyspozytorzy oraz prezes odbywają się średnio co dwa dni. Temat zostanie poruszony i natychmiast załatwiony. Pozdrawiamy.

Zainteresowana

Mam pytanie dotyczące ogłoszenia o pracę na stanowisko asystent spedytora. W ogłoszeniu jest mowa o znajomości języka angielskiego i niemieckiego. Warunkiem przyjęcia do pracy jest znajomość obu języków czy wystarczy jeden z nich ? Drugie pytanie dotyczy znajomości obsługi komputera jaki poziom wchodzi w grę?

Wiolka
@Zainteresowana

Cześć, ja nie wiem, bo nie pracuję, tylko też jestem ciekawa tego stanowiska. Co do tych języków, to jest jakieś sprawdzanie poziomu języka przez rekrutera, czy trzeba pokazać certyfikat i nie ma sprawdzania? I czy jako pracownik firma oferuje jakiś kurs doszkalający język?

@Wiolka

Dzień dobry, wystarczy jeden z języków. Znajomość dwóch języków będzie dodatkowym atutem. Jeżeli chodzi o znajomośc obsługi komputera to wystarczy znajomość pakietu Office (Word, Excel). Zapraszamy.

Wiolka
@Wiolka

Cześć. Jeśli cofniesz się w historii to już wcześniej zostało napisane że znajomość języka zostaje sprawdzona podczas luźnej rozmowy podczas rozmowy.

Przemo
@Koimex

podpowiem- znajomość jednego języka będzie dla kandydata do działu spedycji najlepszym rozwiązaniem. Dzięki temu zostanie przydzielony do jednego team'u co pozwoli zachować swój przydział. Zarzadzanie zespołem w dziale spedycji nie jest autem w tej firmie. Bynajmniej nie było w latach 2019/20022. Ze znajomością kilku języków ryzykujesz przerzucanie z rynku na rynek ( Francja/ Niemcy/Hiszpanie/Italia, itd....) w trudniejszych okresach rynku lub tez absencji współpracowników. Co odbije się negatywnie na twoich wynikach realizacji zadań, co oczywiście przełoży się na wynik premii i pieniążki. Znajomość jednego języka pozwoli Ci zagrzać miejsce na dłużej w jednej grupie.

@Przemo

Przemo możesz mi powiedzieć jak zaawansowana znajomość Excel jest potrzebna na stanowisko asystenta spedytora. Orientujesz się może?

Przemo
@@Koimex

praktycznie żadna w exelu sie tu nie pracuje

@Przemo

Przemo w takim razie znajomość jakiego programu jest potrzebna?

przemo
@@Koimex

firma ma swój fajny program operacyjny TMS do prowadzenia transportu // w exel'u pracuje dział rozliczeń

@przemo

Przemo a jaka jest atmosfera w pracy?

@przemo

Przemo a jak atmosfera w pracy?

Bolo Nowy wpis
@@Koimex

A atmosfera przyjacielu to jak wszędzie... zależy od ludzi.

@Koimex Nowy wpis
@Bolo

Bolo zapytałem bo często pojawia się ogłoszenie na asystenta spedytora w Koimex i zastanawiałem się czym to jest spowodowane. Czy ludzie rezygnują z pracy czy jest jakiś inny powód?

Bol Nowy wpis
@@Koimex

Część z nich odpada bo po prostu się przeliczyli, część awansuje na spedytora.

kierowca

Jakie zarobki aktualnie są oferowane w systemie 2/2 i 2/1? Czy to prawda, że jedynie w systemie 2/weekend kierowcy dostają umowę na pełen etat? Czy kierowcy są obciążani za zbyt wysokie spalanie? Jaka jest średnia długość tras, ile załadunków i rozładunków zdarza się np. na trasie do Portugalii? Czy przyjmowane są osoby bez doświadczenia w transporcie międzynarodowym na plandece?

@kierowca

Dzień dobry, proszę o wszystko zapytać naszego rekrutera, tel. +48 512 330 674

Bolo Nowy wpis

Opowieści parkingowe. Człowieku litości. Kto Ci prawdę powie? Każdy narzeka ale i tak pracuje. Jak jest dobrze to powiedzą że źle żebyś nie przylazł, jak jest źle to co robią w takiej firmie? Przecież to same brednie. A najwięcej do powiedzenia mają tak samo jak na Facebooku ci których tu nigdy nie było.

Oferta dla specjalisty ds. rozliczeń i windykacji w sekcji oferujemy zapewnia, że kandydat będzie możliwość szybkiego rozwoju w strukturach firmy oraz awans na stanowisko spedytora międzynarodowego. Domyślam się, że jednak tego stanowiska to nie dotyczy, mimo to chętnie się dowiem jak wygląda w takim razie ścieżka rozwoju w tym przypadku. Jak częste są szkolenia i kursy, trzeba specjalnie się prosić o to za każdym razem czy firma sama wychodzi z inicjatywą? Łatwo o podwyżkę jeśli dba się o poszerzanie doświadczenia?

Mirosław

podwyżki to bardzo trudny temat w tej firmie, szczególnie dla pracowników ze stażem

Misiek

Rozglądam się za pracą i zauważyłem że jest wolny etat na pracownik działu rozliczeń. Rosyjski trzeb znać biegle bo u mnie z tym marnie natomiast angielski jest perfekcyjny. W razie co są dodatkowe kursy z rosyjskiego żeby się podszkolić już podczas pracy?

Czy na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Koimex kandydat na stanowisko Spedytor międzynarodowy ma szansę poznać swoje przyszłe zarobki? Czy można negocjować proponowaną kwotę wynagrodzenia?
nowy kierowca

Czy firma zatrudnia kierowców bez doświadczenia?

@nowy kierowca

Na dzień dzisiejszy zatrudniamy kierowców wyłącznie z doświadczeniem.

@Koimex

Dobrze wiedzieć, ja też jestem ciekawy i mam właśnie doświadczenie jako kierowca. Jak bym wysłał cv, to ile czasu trzeba czekać na jakąkolwiek odpowiedź i czy jest jakaś premia im większe ma się to doświadczenie. Ja mam 6 lat jako kierowca c+e.

@Koimex

Czy doświadczenie na trasach po polsce i Niemczech jest wystarczające, czy wymagane jest konkretnie doświadczenie na trasach międzynarodowych, na plandece, z dokumentami cmr?

@Tomasz

Witam. Chciałem zapytać o poziom znajomości Excel. Jaki jest potrzebny do pracy jako asystent spedytora?

@@Tomasz

Cześć, ja nie wiem, ale chętnie też się dowiem o tego excela. A ja dodam od siebie pytanie, czy ktoś może napisać, taki asystent ma też pełen pakiet benefitów, jak inni pracownicy, czy nie, bo to zbyt niskie stanowisko?

Tomasz

Witam. Rekrutacja na stanowisko asystent spedytora kończy się w maju?

@Tomasz

Aktualnie jest aktywna, nie wiemy co będzie w maju. Proszę obserwować nasze ogłoszenia rekrutacyjne.

Kierowcaaaa

Czy w firmie są przyjęcia na podwójną obsadę ?

@Kierowcaaaa

Niestety obecnie nie rekrutujemy na podwójna obsadę. -- Pozdrawiamy Zespół KOIMEX

@Koimex

O, to jak już mowa o aktualnych rekrutacjach, to jest jakiś wakat obecnie do pracy w biurze? Szukam zajęcia, a mam doświadczenie w logistyce. Czy jest teraz jakaś rekrutacja, ale będzie w najbliższym czasie? Albo czy można wysłać cv bez ogłoszenia?

A ja widzę, ze teraz firma zaczęła szukać pracownika na stanowisko spedytora międzynarodowego. I jako atut napisali o własnej bazie klientów. No i jak ja bym miała taką baze, to jak to odzwierciedla się w pensji? Jest dzięki temu lepsza kasa? Albo jak to są moi klienci, to jest lepsza prowizja od tych zleceń??

@Karolina

Tak, zdecydowanie baza własnych klientów wpłynie na uzyskane wynagrodzenie. Proszę o wszystko zapytać naszego rekrutera, tel. +48 519 079 585.

Damiano

Witam serdecznie. Pojawiła się oferta pracy na stanowisko asystenta spedytora. Bardzo mnie transport interesuje i chciałbym się rozwijać w tej branży. Mam pytanie, na jakim poziomie trzeba znać Angielski aby zacząć przygodę w @Pracodawca ? Pozdrawiam :)

@Damiano

Dzień dobry, poziom języka musi zapewniać swobodna komunikację. Tak więc najpierw zapraszamy na rozmowę rekrutacyjną.

@Koimex

Dobrze. Tylko wpierw napiszę cv. W międzyczasie może Państwo dadzą znać, czemu, prócz dobrej organizacji pracy, wymagacie i odporności na stres? Z czego ten stres się u Was bierze i jak wpływa na to, jak pracujące w firmie osoby odnoszą się do siebie? No i finalnie, co firma czyni, by zminimalizować ilość stresu oraz jego skutki? Bedę wdzięczny za wyjaśnienie tej sprawy.

@Koimex

Czy część rozmowy jest prowadzona po angielsku? Wymagana jest znajomość języka branżowego czy taki swobodny, codzienny angielski też będzie okej? Jakbym wysłała cv to w jakim czasie maksymalnie mogę spodziewać się wiadomości zwrotnej?

@Monika

W niektórych rekrutacjach wymagana jest znajomość języka obcego. Jest to weryfikowane podczas rozmowy rekrutacyjnej, nie jest wymagana branżowa znajomość języka obcego.

Zainteresowana

Mam pytanie dotyczące pracy asystenta spedytora międzynarodowego. Chodzi o godziny pracy. Praca również w weekendy?

@Zainteresowana

Praca od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00. Zapraszamy wcześniej na rozmowę rekrutacyjną tak dowie się Pan wszystkiego..

@Koimex

Ja akurat nie szukam pracy, ale mój tato szuka. Ja dopytam o tę pracę od 8 do 16. Czy zdarzają się tu nadgodziny i trzeba pracować dłużej? Chodzi mi bardziej o takie nadgodziny regularne, że np. z góry wiadomo, że trzeba dzienne pracować np. 3-4 godziny dłużej? A jak są nadgodziny, to obowiązkowe i firma nalega, aby je robić, czy to raczej dobrowolna sprawa pracownika?

Kierowca

Jestem zainteresowany pracą jako kierowca, jednak wysyłane aplikacje nie są nawet otwierane, na podany numer telefonu nigdy nie udało mi się dodzwonić. W jaki sposób najlepiej aplikować, tak aby mieć pewność, że kandydatura zostanie wzięta pod uwagę? Czy kierowcy z Polski są brani pod uwagę, czy aktualnie koimex zatrudnia jedynie Filipińczyków?

specjalista
@Kierowca

Obecnie kierowców nie rekrutują, tzn. rekrutują ale na wymiany grudniowo-styczniowe. Kandydatów widzę, że jest od groma, próbuj. Warto.

Angelka
@specjalista

Hmmmm, a można wiedzieć, jaka jest umowa oferowana na te miesiąca? Czy to jest jedna umowa zlecenie, umowa o pracę na te miesiące? Czy na każdy kolejny miesiąc jest oddzielna umowa? I jak ktoś jest zatrudniony właśnie na ten krótki czas, to potem jest opcja dostania stałej posady?

specjalista
@Angelka

Umowa o pracę. Kierowcy mają zawsze nieokreślony chyba, że przychodzisz tylko na skoka sobie dorobić i znikasz.

Mam mało doświadczenia w pracy, trochę przez to, że długo mi zeszło na uczelni. Trochę to dla mnie problem, znajomy mi polecił, żebym popatrzył na oferty bardziej asystenckie na początek, to może ktoś się odezwie. Widzę, że tu szukają Asystenta Spedytora Międzynarodowego? Jest oferta bez widełek. Pytanie, ile na takim pomocniczym stanowisku można wyciągnąć?

Najpierw zapraszamy na rozmowę rekrutacyjną, podczas takiej rozmowy dowie się Pan wszystkiego co dotyczy tego stanowiska.

Alicja
@Koimex

A jak nie ma ogłoszenia o pracę to też można aplikować i Państwo biorą pod uwagę takiego kandydata? Jaki czas trzeba czekać na odpowiedź od momentu wysłania cv? Pensja też już na sztywno jest ustalana podczas rozmowy?

@Alicja

aplikować można wyłącznie na aktywne ogłoszenia o pracę. Nasze ogłoszenia publikowane są na OLX i PRACUJ.PL. Kontaktujemy się wyłącznie z wybranymi kandydatami. więc proszę cierpliwie czekać - jak CV wyda się nam interesująca, to na pewno taki kontakt nastąpi. Inne szczegóły m.in. propozycja wynagrodzenia jest przedstawiana na rozmowie kwalifikacyjnej. Powodzenia i do zobaczenia!

Iza

Pracuję w firmie rok jako kierowca. Bardzo fajne podejście do kobiet w transporcie. Cieszę się, że istnieją firmy, w których jest równouprawnienie.

Iwona
@Iza

Opisz konkretnie to podejście. Dużo kobiet jest zatrudnionych jako kierowca, mają one lżejsze obowiązki przy załadunku lub rozładunku? Tak swoją drogą to jak są kandydaci na kierowcę to kto jest pierwszy brany pod uwagę; faceci czy kobiety? Jak pracuje się rok to na jaki czas jest umowa ?

W jakich godzinach bym pracował tam jako asystent spedytora międzynarodowego? Zaciekawiła mnie ta oferta, jasno wyłożone obowiązki i w ogóle. Ale też widziałem, że pisali o tym elastycznym czasie pracy. No i mnie to bardzo ciekawi, jak to w praktyce wygląda. Zwłaszcza, że tak tu piszecie, że kasa spoko w tej firmie i w ogóle.

Kierowca

Jakie wynagrodzenie za system 2/1 firma oferuje,w ogłoszeniu jest ze do 12tys za msc...może któryś z kierowcow się wypowiedzieć na ten temat chce złożyć aplikacje jako kierowca z doświadczeniem

@Kierowca

Wow ale kasa. A wiecie, czy ta podana kasa to sama pensja zasadnicza? Może podana stawka to nie tylko pensja, ale doliczona jest premia czy inny dodatek. Wiecie? I czy przy takiej kasie jest wgl opcja podwyżek regularnych?

Czy warunki zatrudnienia oferowane przez Koimex dla pracy jako Kierowca Międzynarodowy są dla was satysfakcjonujące?

chris

Dla kierowcy są satysfakcjonujące, dla posiadacza prawa jazdy już pewnie mniej ;)

Iza

Napisze mi ktoś jaka jest różnica pomiędzy zarobkami i obowiązkami spedytora a asystenta spedytora? Zastanawiam się, od jakiego stanowiska zacząć, bo moje doświadczenie jest znikome i nie wiem, czy na spokojnie czy od razu na głęboką wodę.

Bolo
@Iza

Obawiam się, że jeżeli nie masz doświadczenia w tego typu pracy to o samodzielnym stanowisku spedytora możesz sobie pomarzyć tylko. Asystent spedytora to taki lżejszy level. Wprowadzasz zlecenia, obdzwaniasz kierowców, robisz robotę administracyjną.

Mika
@Bolo

Orientujesz się może jakie są zarobki na stanowisku asystenta spedytora?

Lidka
@Bolo

A czy asystent spedytora ma jakieś szanse, żeby po czasie i po nabraniu doświadczenia, awansować na bardziej samodzielne stanowisko? W ogóle jeśli są awanse, to czy jakies podwyżki wchodzą w grę wtedy?

@Mika

pewnie ze+/-3000 netto i SYSTEM PREMIOWY OCZYWIŚCIE- 5 wskaźników chyba oceniają, ilość wprowadzonych zleceń, współpraca z działem technicznym, współpraca z kierowcami, ilość błędów i coś tam jeszcze....Generalnie ilość jest generowana z systemu , a reszta to już ocena spedytorów którzy mają do uzupełnienia tabelkę. Tam więcej niż 600/700 PLN nie ma, bynajmniej takie stawki były w styczniu 2023, nie sądzę że coś się zmieniło. Roboty po dziurki w nosie. W grudniu 2022 informacja była taka ,ze asystentom za nadgodziny zapłacą ekstra. Nie znalazło to jednak szczęśliwego finału. Asystentka ( 1 klasy ) z gr. francuskiej nie otrzymała wynagrodzenia za wieczorne i sobotnie wprowadzanie zleceń w okresie świątecznym , z wytyczaniem tras ani grosza. Pragnę zauważyć ze w ofertach pracy publikowanych w necie to tylko wpisy o dynamicznym rozwoju, bla, bla bla, całkiem spory ruch w biznesie bo ludzie rezygnują z roboty w tym kołchozie.

Gutek
@miro

Hmm. Wynikało by zatem, że więcej, niż 3700 na rękę nie będzie dla asystenta spedytora, roboty ponoć full. Jak się więc zachowują, gdy na propozycję zostania dłużej w pracy usłyszą, że owszem, ale za konkretną kwotę premii, czy podwyżki? Może ktoś z obecnych pracowników by wiedział? Tak samo, z jakich szkoleń można korzystać, by awansować na samodzielnego spedytora i więcej zarobić?

@Gutek

myślę, ze jak zatrudnisz się jako asystent, i zobaczysz na czym polega praca spedytora i jego wynagrodzenie to sam zrezygnujesz z awanus

VIKA
@Lidka

w tej firmie asystent może awansować bardzo szybko na stanowisko spedytora, jeżeli tylko wykaże takie chęci

@miro

Asystent to pierwszy krok do pracy w spedycji. Kolejny krok to spedytor. Najczęściej asystent zostaje po jakimś czasie spedytorem, ale to wszystko zależy od jego zaangażowania w pracy. Wynagrodzenie też jest stosowne do wykonywanej pracy.

@miro

Branża transportowa wymaga sporego zaangażowania od pracowników każdego szczebla. Jednaj satysfakcja z wykonywanej pracy, a przede wszystkim zarobki są stosownym wynagrodzeniem.

@Gutek

tu propozycja pracownika zostania dłużej w pracy za konkretną kwotę premii, czy podwyżki to raczej nie przejdzie. Raczej powiedzą żebyś się wyrabiał w czasie 8h, po czym będziesz na świeczniku i przyglądną się skrupulatnie temu ile czasu spędzasz na robienie kawki, wyjścia do toalety i na fajeczkę jeżeli jesteś palący. Kwestie podwyżki to trudny i bardzo nielubiany temat dla decydentów, Uważają że premie załatwiają wszystko w szczególności nadgodziny. Niektórzy mniej odważni pracownicy robią bez podwyżek i po 4 lata.

@Koimex

Jak taki asystent chce zostać spedytorem to może to osiągnąć tylko pracą? Chodzi mi o szkolenia i kursy. No i jak robi się właśnie jakieś doszkalanie to to pomaga szybciej awansową ci dostać lepszą pensję też?

Wiktor
@Anna

Kolekcjonowanie papierów na pewno nie zaszkodzi, ale w tej branży niewiele też pomoże. Możesz być nawet po podstawówce, ale jeżeli ogarniasz temat to szybko skoczysz kilka oczek w górę. Różnica w kasie jest odczuwalna.

@Wiktor

Są dwie drogi by zostać spedytorem w KOIMEX: 1. Najpierw praca jako asystent spedytora i po rekomendacji przełożonego można awansować na spedytora. 2. Często poszukujemy spedytorów, zatrudniamy ich po rozmowie rekrutacyjnej, które przeprowadza szef zespołu. Kursy i szkolenia się na pewno przydadzą, jednak najwiecej można zyskać ucząc się z zgranym Koimex'owym zespole.

Jaroslaw

Profesjonalny przewoźnik, wielokrotnie zlecaliśmy Im tematy do realizacji i nigdy nie zawiedli. Oby więcej takich przewoźników na rynku. Super kontakt z właścicielami firmy, bardzo sympatyczni ludzie!

Jacek
@Jaroslaw

proszę polecić spedytora, a w jakiej relacji odbywał się transport? w exporcie z PL czy import z Europy?

@Jacek

Dziękujemy za zaufanie, latami na to pracowaliśmy.

@Jacek

Posiadamy kilka oddziałów w Polsce, Charakterystyka pracy i kierunki zleceń też są różne, najlepiej rozpocząć od kontaktu z działem rekrutacji przewoźników (przewoznik@koimex.pl). Nasz specjalista dobierze najlepszą opcję.

Inga
@Koimex

I w każdym oddziale są zawsze wolne wakaty? Chciałam zapytać jeszcze czy początkowo przechodzi się okres próbny i czy podpisanie nowej umowy wiąże się z podwyżką pensji?

Grzegorz

Witam serdecznie. Czy u Państwa w firmie system 2/1 to 2 tygodnie na tydzien czy dwa tygodnie na weekend?? Pozdrawiam serdecznie

Wiktor
@Grzegorz

A to już jak kolego się dogadasz. Dwa tygodnie na weekend to taki standardzik, ale jak jest miejsce na systemowaca to dwa tygodnie jazdy na tydzień w domu też pewnie znajdą.

@Wiktor

Czyli podchodzą do tego elastycznie i da się dogadać? A chętnie przyjmują kobiety czy moze być z tym problem?

Zostaw merytoryczną opinię o Koimex - Świebodzin

• Jak się pracuje w Koimex?

Zobacz opinie na temat firmy Koimex tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 63.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Koimex?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 10 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Koimex