Opinie o British American Tobacco w Warszawa

Branże: Pozostałe - produkcja wyrobów tytoniowych

fc dzida

Jak wyglądają godziny pracy?

zabrze

W Zabrzu jest fajna ekipa. Co chcesz wiedziec?

fc dzida

W zabrzu ktos pracowal moze cos ktos powiedziec na ten temat ??

fc dzida

W zabrzu ktos pracowal moze cos ktos powiedziec na ten temat ??

Przedstawiciel Handlowy

Dyspozycyjność Doświadczenie

logo firmy Specjalista IT
logo firmy Technik w Centrum Napraw
Nadarzyn
Diebold Nixdorf
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy SAP ERP Consultant
Bonprix Sp. z o.o.
Danek

Ja znam takie powiedzonko " Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma" W jakim celu podpuszczacie się nawzajem? Jeśli nie pasuje tu praca to można iść do innej firmy, doskonale wiecie, że ph musi sporo pracować.

VSTL

Podpinam się. Gdzie w FMCG zarobisz ponad 5 000 netto miesięcznie?

Pracujacy

Jak ktoś chce dobrze zarabiać to niestety nie przez 8 godzin.

wolny
@Pracujacy

To podziel tą dobrą kasę przez godziny pracy. I ile ci wyszło za godzinę?

Fmcg
@Pracujacy

BZDURA ! Są pracę ze nawet poniżej 8 h pracuje przedstawiciel w branży spożywczej i ma piątkę z przodu NETTO !

...
@Fmcg

Powiedz gdzie i zaraz tam ide

kolega z Poznania

Szczecin, co się u was dzieje?

VSTL

Danielu. Masz odwagę nazywać Nas leniami. Chcę Ci powiedzieć, że obrażasz mnie i kolegów, którzy poświęcają swój czas prywatny dla BAT. Wiesz, że Ci lenie często są nagradzani w różny sposób? Często wygrywają konkursy w pracy typu Batalia , jako pierwsi robią wprowadzenia itp. Czy w/g Ciebie oznacza to, że powinni pracować więcej jeśli chcą zarobić godziwe pieniądze? Powinni siedzieć po 10-11 godzin w pracy ? Czy TY byłbyś w stanie tak się poświęcać kosztem żony, dzieci (rybek czy co tam kochasz?) ? Mimo wszystko pozdrawiam Cię i zdania nie zmienię .

Daniel

Ludzie takie sytuacje są w każdej firmie jak są wakacje. Nie róbcie afery z niczego. Ciągle nikt nie choruje ani nie jest na urlopie. Takie szukanie dziury w całym przez leniuchów!

Zcv
@Daniel

ty danielu ( celowo z małych liter ) jesteś koniosrajem jeśli kolegów nazywasz leniami.Zapewniam cię że w innych firmach FMCG w okresie letnich urlopów nie ma tak jak w BAT.

VSTL

Jerzyk - mam wrażenie , że nie masz pojęcia o czym piszę więc wytłumaczę Ci w czym tkwi problem. Jest sobie zespół w którym jest np 9 PH + np. 2 AS-ów. Jednocześnie na urlopie mogą przebywać 2 osoby wówczas ich obowiązki przejmuje AS. Praca w/g tych standardów policzona jest na ok. 8 godzin na każdego PH ( teoretycznie) . W momencie kiedy 3 osoba ze składu potrzebuje nagle wolnego lub L4 najczęściej jego trasa jest rozkładana na pozostałych co niestety wiąże się z tym że dokładane są kolejne wizyty handlowe każdemu PH. Dziecko się domyśli , że Twój czas pracy wydłuża się o kolejne nawet czasem 2( i więcej) godziny. Można zrobić tak raz na bardzo długi czas ale nie permanentnie. W 2014 roku BAT zrobił nabór wakacyjny i wyszkolił pewną ilość P.O.AS-ów którzy moim zdaniem dobrze wypełnili lukę w okresie wakacyjnym. Dlaczego w kolejnych latach firma tego nie zrobiła choć z góry wiadomo że jak co roku w wakacje będą takie problemy z ludźmi?( Bo firma wie, że się znowu zgodzimy na rozkładanie tras?)A jeszcze odnośnie rozkładania tras - Często jest jeszcze tak, że kolega z pracy wie że jedziesz za niego na jego punkty i w przeddzień planowanego rozkładania tras mówi Ci że ten Iksiński jest priorytetem bo"waży" w regionie tyle co 8 twoich "Kowalskich" i masz jechać najpierw do niego.Ty latasz po jego punktach spóźniasz się do swoich a na koniec jeszcze okazuje się , że brakło Ci policzonego przez planistów BAT towaru. ( Czeski film ale tak jest) Reasumując uważam , że firma w 2018 roku powinna lepiej przygotować się do okresu urlopowego i zwiększyć zatrudnienie w okresie urlopowym bo śmiem twierdzić , że w przyszłym roku nikt nie będzie jeździł po nie swoich punktach bo i w imię czego? Pozdrawiam wszystkich tych ,którzy zapychają jeszcze dzisiaj za kolegów.

Karol
@VSTL

Z tego co pamietam to rotacja jest spora, wiec nowi pracownicy niesiwadomi tego co ich czeka beada robic nadgodziny zeby pokazac ze sa wartościowymi pracownikami. Dopiero po rozum do glowy dojdą po czasie. Jak dojdzie do kolejnego wakacyjnego okresu to albo juz go w firmie nie bedzie albo zacznie robic jak czesc kolegow z xdocku -pojdzie na L4 zeby mic zasluzony urlop. W wakacje i tak ciezko zrealizowac zalozone targety bo nie ma komu sprzedawac. Ktos wyzej napisal "poza Bat, istnieje zycie".

Jerzyk

Jeśli pracownicy między sobą nie potrafią się dogadać to dopiero byłaby wrzawa gdyby firma narzuciła swoje terminy. Zawsze powtarzam żeby każdy dobrze przyjrzał się sobie w lustrze. Szukamy winy wszędzie tylko nie we własnym postępowaniu. Ja mogę firmę chwalić!!!

VSTL

Parę słów prawdy. Firma nie potrafi zaplanować okresu urlopowego. W czerwcu my jako zespół dogadaliśmy się kiedy bierzemy dwutygodniowy urlop wypoczynkowy. Wszystko było dograne. Niestety życie zweryfikowało nasze plany i wystarczyło że jeden z nas miał problemy ze zdrowiem zaczęło się rozkładanie tras i trwa do dzisiaj. Spisujemy nadgodziny i teoretycznie zostaną one wypłacone ale jak myślicie czy to , że nie ma kto wyjechać w teren powinno interesować Ph z innego terytorium? Lipiec i sierpień to miesiące kiedy powinniśmy zrobić w pracy to co do nas należy i resztę dnia spędzić z rodziną, jak biali cywilizowani ludzie. Ściąganie z urlopu to jest norma. Jeśli widzicie ogłoszenie o rekrutacji na Vana to pomyślcie dwa razy o tym co tu piszą Vansellerzy. Cały dzień w pracy, stres, nagonka w razie niepowodzeń, szkolenia których tak naprawdę nie masz czasu wdrożyć bo chcesz skończyć chociaż o 16.00 pilnowanie cen na aucie a co chwila są nowe. I kwestia urlopu. On Ci się nie należy. Jest twoim przywilejem o ile w tym czasie ktoś już go nie bierze lub nie ma planowanego L4.

Dariusz

Ja natomiast mogę powiedzieć o firmie sporo dobrego bo zasługują na to!!

ZG

A zielona tańczy.

Pyk
@ZG

Tak, chyba jak im zagrają...ha ha ha!

Van seller
@ZG

A dlaczego tańczy kogoś zwolnili?

ZG
@Van seller

tańczy bo Sląsk upomniał się w końcu o swoje. ufff baba z wozu ko..................

Datanik

Czy jesteście pewni, że nie można napisać coś pozytywnego o firmie? Nie ma idealnej firmy, wszędzie może się czasami coś złego wydarzyć, no cóż tak bywa.

zz
@Datanik

Tak jesteśmy pewni, że nie można napisać nic pozytywnego. Skoro firma na stanowiskach kierowniczych promuje intrygantów, tyranów, strażników, kapo...itd. To dobrzy ludzie odchodzą. Niestety jest coraz gorzej, dowalanie obowiązków, zadań przy tej samej bazie pop. Jednym słowem nie polecam!

Eryk.

Tak z ciekawości zapytam. Ma ktoś w Polsce target na FMC wyższy niż 12.000 pakietów????

stopBAT

A Co tam w zielonej górze? Slyszalem ze przez pewna Pania Asm z firma przez ostatni rok pozegnalo sie kilku fajnych ph...?

???

Praca po 10-12h i nikt jeszcze nie poszedł z tym do PIP czy sądu by walczyć o nadgodziny?Trochę to dziwne!Nie czytałem wszystkiego ,ale nie wpadło mi w oko,że ktoś walczył o nadgodziny i wygrał czy przegrał.Może czegoś nie doczytałem?

@???

To czytaj, rozumiem że łatwo przeoczyć, bo rzadko na którym forum jest tyle negatywnych opinii, co o tej firemce, które w dodatku próbują ukryć płatni trole, tacy jak ty.

@44

Płatny trol? Człowieku jak zauważyłeś łatwo przeoczyć ,a mnie się nie chce czytać wszystkiego. Po prostu zapytałem czy w ogóle ktoś próbował i wygrał lub przegrał sprawę z nimi. Tylko tyle, bo akurat takie info od kogoś kto to zrobił wielu by pomogło. Nie sądzisz?

Olsztyn
@???

Olsztyn trzy sprawy w toku. Jedna o przywrócenie do pracy dwie o nadgodziny.

@Olsztyn

Dzięki.W końcu jakaś normalna odpowiedź.Długo się już ciągną te sprawy?Pytam ,bo sam się zastanawiam czy nie ruszyć tego tematu,ale zebrać info w temacie tu ,to jest sztuka dopiero.

Kujawiak
@Olsztyn

Jak to o przywrócenie do pracy? Mógłyś rozjaśnić?

Ktosik
@Olsztyn

A moze mi ktos rozwinac te sprawy z Olsztyna?ltos chce przywrocenia do pracy?wystapil ktos do sadu przeciw batowi? Ja wystapilem, I czesc wygralem!wiec widac sady nie orzekaja tylko dla korpo..

@Ktosik

Mógłbyś rozwinąć temat? Konkretnie o ile wystąpiłeś i ile wygrałeś.Myślę, ze konkrety mogą wielu z nas pomóc w podjęciu walki o swoje.

Pracowalem

Trochę wyżej napisałem jak realnie wygląda praca, przedstawiłem "ciemna stronę mocy". Teraz trochę promyków słońca wrzucę w ten zapyziały ogródek. Duży plus to pakiet socjalny, który oferuje firma a jest tego trochę zaczynając na pakietach opieki medycznej indywidualnej a kończąc na pakietach rodzinnych (minus to uciążliwe potwierdzanie przez rejestratorki czy na pewno dana usługa medyczna znajduje się w twoimi pakiecie). Kolejny bonus to wczasy "pod gruszą" (pamiętaj, że musisz wejść w posiadanie faktury potwierdzający wypoczynek), następnie możesz otrzymać zwrot poniesionych kosztów na utrzymanie swojej tężyzny fizycznej do łącznej kwoty 650zł/rok jeżeli nie korzystasz z karty Multisport. Firma zwraca również lwią część opłat poniesionych na wypoczynek dzieci, które korzystają z kolonii, wycieczek szkolnych. Dla niektórych również wartością dodana (jeżeli kogoś to kręci) mogą okazać się organizowane co jakiś czas wyjścia na "wódkę" - firma pokrywa koszty alkoholu, jedzenia, opłaca karnet na grę w kręgle, itp. Oczywiście czyni to do pewnej kwoty (zdarzyło się, że wypiłem jedno piwo i już źródełko wyschło)

Ktosiek
@Pracowalem

Hahaha!! Te "wyjścia na wódkę" jak to opisałeś, to jest trafne nazwanie tych prostackich spotkań można by rzec trochę biznesowych czy pracowniczych. W Polsce praca ph przybrała postać ordynarnego, niewolniczego zasuwu, a po robocie "dobrze jest zabawić się" jak to śpiewał Kazik Hahahahahaha....

Zostaw merytoryczną opinię o British American Tobacco - Warszawa

• Jak się pracuje w British American Tobacco?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w British American Tobacco?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy British American Tobacco?

British American Tobacco