logo British American Tobacco

British American Tobacco

Opinie o British American Tobacco

pseudo 2017-06-26 12:22
Nie, po prostu nikt normalny nie chce tu pracować, rotacja na poziomie 80% chyba o czymś świadczy?
nota 2017-06-26 22:17
Jak wygląda praca operatora maszyn w BAT w Augustowie? Czy praca jest ciężka fizycznie?
pomorzanin 2017-07-01 02:16
Wroble ćwierkają że w W GD super asm (czopek w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] RMa RR i jego najlepszy wafel, technik rybołówstwa) tak pilnował ludzi ze robili wałki (podobno za jego zgodą i wiedzą) ale jak sie g.....o rozlalo to trzeba bylo sie ratowac i odsunac od siebie smrodek spuszczajac ludzi. karzeł RM RR łyknał troche gnojowki i wypili to razem. temat sie rozmył. ceikawe co by bylo jakby taka sytuacja miala miejsce u innego asma (nie z grona czopków RR). ALe moze za wykrycie wałka super ASM dostanie medal ablo trafiłeś zdobyłeś gold silver platinium od swojego RMa ze byl taki czujny i przez tyle czasu ph i as robili go w trąbe
Dziunia 2017-07-02 21:15
Lista ofert pracy nie wskazuje na fakt żeby rotacja była duża w firmie. To, że czasami ludzie zmieniają pracę to jest normalne i nie znaczy iż firma jest zła,
rosakteam 2017-07-08 20:48
Real story, mógłbym napisać to samo. Potwierdzam w 100% ! nadal nie mogę odejść...
Chętny 2017-07-10 12:28
Jak wyglada praca przedstawiciela handlowego - Vanseller? Chodzi mi o warunki do pracy? Jak sie pracuje w firmie?
on. 2017-07-11 15:21
dobrze piszesz,samą prawdę.Zapraszam do Olsztyna,tam cuda na kiju się dzieją,wszak nowy asm(specjalnie z małej litery napisane)swoją osobą zaczyna pokazywać różki....
on. 2017-07-11 15:29
przecież w Olsztynie wszystko samo się robi ale targety to chyba z [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] y wzięte.trochę słabo pracować za samą podstawę,gdzie dla asma to 40% wynagrodzenia,więc będzie cisną.A gdzie nadgodziny się pytam,więcej zadań do roboty nam dawajcie.tfuuuu z wami.
Pracowalem 2017-07-11 16:00
Nadgodziny beda wyplacone w lutym 2018 jak czesc nie bedzie pracowala a pozostali zapomna ile ich wypracowali
Dyrdymał 2017-07-13 14:57
Czy jesteście pewni, że nie można napisać coś dobrego o firmie? Narzekanie na wszystko to czysty objaw złośliwości. Firma oczekuje pewnych danych i tyle.
rys 2017-07-13 15:12
Słyszałem że Rzeszów niezłe zaszalał dobrze niech robią tak dalej dokładają nie realnych zadań prac po 12h i żenujących konkursów(nie znają umiarów)....
pipek 2017-07-13 16:39
co masz na myśli "zaszalał"?
AK 2017-07-14 17:54
Co sie stalo w Rzeszowie???
srat 2017-07-14 22:59
Ludzie przez z nich trafiają do paki są oskarżani tracą zdrowie i psychikę praca czasami po 10 godzin trafiają do paki z długami brak wypłacanych nadgodzin. Nóż się w kieszenie otwiera ze taki pracodawca działa na terenie Polski. To miała być firma z hasłem BAT TO PEWNOŚĆ I STABILNE ZATRUDNIENIE, PRACUJESZ W PRZYJACIELSKIEJ ATMOSFERZE, DOSTRZEGAMY I DOCENIAMY TWOJE SUKCESY , Kuna jak sobie to przypomnę to mi ciarki przechodzą . Obecnie wychodzę z nerwicy po 2 latach pracy w tej korpo [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Nie chcę tej kasy i nie chcę znać tej firmy.
Dentil 2017-07-18 22:35
Jeśli ktoś robi coś niezgodnie z prawem to musi liczyć się z takimi konsekwencjami. Dlaczego oskarżana jest firma? Możesz to wyjaśnić? Dlaczego jest oskarżana firma, przecież nikt z firmy nie zmusza do łamania prawa.
bAT 2017-07-19 11:29
Co Ty bredzisz Dentil jak to nie zmusza np.do nadgodzin - jak masz zrobić np.28 sklepów i przejechać 250 km. Dasz radę to zrobić w 8 ( słownie osiem godzin ) i można podać jeszcze wiele przykładow jak poranne głupie zebrania ! ! !!
Slot 2017-07-19 20:54
Ale gościu pierniczysz a oni mało prawo łamią? I co siedzą nie bo korpo sądy dbaja o takich za odpowiednie profity
... 2017-07-20 20:13
Jesteś durniem i tyle.
Wytłumacz mi jedno : jest około 40 lokalizacji skąd wyruszają przedstawiciele, około 50 ASM - a narzekania są tylko na kilku (max 5 ). To oznacza, że narzekają ludzie którzy po prostu nie nadają się na stanowisko PH lub w składzie ASM odpowiedzialnych za organizację pracy jest kilka czarnych owiec.
Animals 2017-07-23 16:54
Prawda w oczy kole. Nie wszyscy nadają się do pracy na stanowisku przedstawiciela handlowego. I to będzie prawda, że nie wyrabia się w czasie godzin z pracą. Firma działa nie od roku czy dwóch i ma sprawdzone normy, wg tego wymaga od ludzi. Może czasami nie nadajemy się ?
rys 2017-07-23 17:40
Powiem Ci tak nawet robot przy 26 wizytach w tym 12 biznes klasach z zachowaniem standardów firmy policzeniem auta kasy zebrań wspólnych jazd rozliczen potwierdzen ankiet dystrybucji cenowek edukacji wystawek mat woblerów konkursow i mnustwo innych aktywnosci to tylko chwila non stop coś dokladaja a nie licza czasu potem sie dziwia ze cos nie zrobione (nie zrobione bo nie ma czasu)Chciałbym zeby ktos z warszawy wsiadl na vana i zobaczyl jak jest naprawde .Powiem Ci tak pracuje długo w vanselingu ale takiego syfu nie widzialem nowe osoby zanim to wszystko ogarna praca po min 12 h bez zachowania standardow wiec powodzenia!!!!
Rys 2017-07-23 18:06
Wiec nie kłam jak jest super bo nie jest jak by było tak fajnie to ludzie by pracowali a nie rzucali papierami ostatni przyklap z przed kilku dni W Rzeszowie nie wyjechaly 4 vany plus Trade wiec to o czymś świadczy .....
Slot 2017-07-24 21:52
Sam pacanie jesteś durniem spotkaj się ze mną na neutralnym polu asm zasrany to odzielimy chłopców od dziewczynek kute..... Zasrany.... Cio.... Zajeba....... Zrobię Ci z gęby jesień średniowiecza to odrazu Znicza zapalniczek pod sadem
Pracowałem 2017-07-25 18:55
Pracowalem ponad rok w BAT. Na poczatku wydawało mi się normalne, że pracuję po 10 - 12h. Obowiazków sporo, wiele nowych rzeczy więc uznałem ze to pewnie minie. Obsługiwałem teren gdzie duża hurtownia obsługiwała prawie 100% sklepów. Oferowała sporo rabatów, właściciel dostwał prezenty, gratisy, etc. Ja kusiłem sklepikarzy zapalniczkami, cukierkami ferrero (2-4sztuki na punkt)- żenujące. Informowałem przełożoneg o tym fakcie. Otrzymywałem informację zwrotną "wszyscy mamy ciężko". Miesiące mijały obowiązków przybywało a ja nadal pracowałem 10h. W okresie letnim brakowało kadry, tmr czasami wsiadał na vana. Dostawałem kilka punktów dodatkowych dziennie za kolegów którzy przebywali na L4, urlopie. Nikt się nie pytał czy chcę obsługiwać dodatkowe punkty. O 20:00 lub z samego rana przed rozpoczęciem pracy otrzymywałem wiadomość masz dodatkowe punkty zrób synchro. Zaplanowanie życia w czasie po pracy w dni powszednie awykonalne. Zanim rozpocząłem urlop dwukrotnie zostałem z niego odwołany. W wakacje miałem 3 dni urlopu. Policzyłem kiedyś i wyszło że miesięcznie pracuję 30h więcej niż mówi to kodeks pracy. Przez okrągły rok miałem jedną wizytę asma, zero pomocy, zero wsparcia, słyszałem -"każdy ma ciężko". Minął rok, czas na ocenę roczną. W dniu kiedy miała odbyć się rozmowa asm pojechał na mój teren. Napstrykał kilka fotek obrazujących ile to niedociągnięć mam na punktach. Ocena była z góry przygotowana, moje argumenty trafiały w próżnię.
Na pewno nie jest to praca na stanowisku przedstawiciela handlowego tylko jak ktoś wyżej zauważył vansellera. Jedziesz na punkt a tam w kasie 200zl albo zakaz zakupów z vana tylko hurtownia. Spotkania poranne, do dzisiaj chce mi sie z nich śmiać. Asm powtarzał zasłyszane frazy, slogany ze spotkań które odbył z przełożonym. Rozumiem ze miało to nas motywować, przepraszam mnie to bawiło. "Sprzedajcie więcej, zabierzcie cały utarg z kasy, stosujcie techniki, używajcie zapalniczek, róbcie wystawki." Rewelacją był odtwarzany występ jakiegoś kierownika kierowników, który beznamiętnym głosem informował nas jakie to nasza organizacja osiąga wspaniałe wynik per kapita, rok do roku i takie tam korporacyjne teksty. "Dziekuję wam za parcę, bez was nie było by nas tam gdzie jesteśmy". Po straconej godzinie na wysłuchanie planów, technik, objaśnieniu jak klikamy żeby w HH się zgadzało w trasę. Godzina w plecy, wiec ostatnich punktów w trasowce nie obsłużę dzisiaj bo kierowniczki już nie ma. Okej przekładam wizytę na jutro ale leci mi wiarygodność, no to robię na compleat i jutro zrobie ad hock... ale ile ja już mam ad hockow. Zajade jeszcze do dwóch punktów obiecali mi tydzień temu że coś wezmą. No i kolejny dzień 12h w pracy. Pozdrawiam wszystkich PH. Uwieżcie mi że są na tym świecie miejsca gdzie można pracować 8h dziennie, świat poza bat istnieje.
patryk 2017-07-25 21:38
wyzysk, wyzysk i jeszcze raz wyzysk. Uciekajcie jak najszybciej z tej firmy, obcinają premie, problemy z urlopami, ciężko nawet iść na zwolnienie lekarskie. Obóz pracy.
Marika 2017-07-28 21:31
Mam już staż pracy duży i wiem, że dobrzy pracownicy nie narzekają!
Czy 2017-07-31 14:16
Marika pracujesz jako sprzątaczka ?
Tomasz 2017-08-01 15:35
"Ciężko iść na L4", jak jesteś chory to idziesz na chorobowe a nie oczekujesz aż przełożony wyrazi zgodę. Prawdą jest niestety, że w trakcie nieobecności lecą na łeb na szyje wypracowane wcześniej wyniki. Osoby zastępujące mają w nosie dodatkowe wizyty, robią je po łebkach albo co najlepsze nie robią wcale. Co na to ASM jak mu zgłaszałem tan fakt "Sprawdzę to". Na tym koniec, nie słyszałem żeby były wyciągnięte jakiekolwiek konsekwencje w stosunku do osoby zastępującej. Ważne żeby w HH odklikane było poprawnie. Ja nie byłem już w stanie nadrobić straconych wizyt.
Tomasz 2017-08-01 15:35
Pracowalem 2017-08-01 15:57
Trochę wyżej napisałem jak realnie wygląda praca, przedstawiłem "ciemna stronę mocy". Teraz trochę promyków słońca wrzucę w ten zapyziały ogródek. Duży plus to pakiet socjalny, który oferuje firma a jest tego trochę zaczynając na pakietach opieki medycznej indywidualnej a kończąc na pakietach rodzinnych (minus to uciążliwe potwierdzanie przez rejestratorki czy na pewno dana usługa medyczna znajduje się w twoimi pakiecie). Kolejny bonus to wczasy "pod gruszą" (pamiętaj, że musisz wejść w posiadanie faktury potwierdzający wypoczynek), następnie możesz otrzymać zwrot poniesionych kosztów na utrzymanie swojej tężyzny fizycznej do łącznej kwoty 650zł/rok jeżeli nie korzystasz z karty Multisport. Firma zwraca również lwią część opłat poniesionych na wypoczynek dzieci, które korzystają z kolonii, wycieczek szkolnych. Dla niektórych również wartością dodana (jeżeli kogoś to kręci) mogą okazać się organizowane co jakiś czas wyjścia na "wódkę" - firma pokrywa koszty alkoholu, jedzenia, opłaca karnet na grę w kręgle, itp. Oczywiście czyni to do pewnej kwoty (zdarzyło się, że wypiłem jedno piwo i już źródełko wyschło)
??? 2017-08-02 19:02
Praca po 10-12h i nikt jeszcze nie poszedł z tym do PIP czy sądu by walczyć o nadgodziny?Trochę to dziwne!Nie czytałem wszystkiego ,ale nie wpadło mi w oko,że ktoś walczył o nadgodziny i wygrał czy przegrał.Może czegoś nie doczytałem?
44 2017-08-03 22:23
To czytaj, rozumiem że łatwo przeoczyć, bo rzadko na którym forum jest tyle negatywnych opinii, co o tej firemce, które w dodatku próbują ukryć płatni trole, tacy jak ty.
??? 2017-08-05 12:57
Płatny trol? Człowieku jak zauważyłeś łatwo przeoczyć ,a mnie się nie chce czytać wszystkiego. Po prostu zapytałem czy w ogóle ktoś próbował i wygrał lub przegrał sprawę z nimi. Tylko tyle, bo akurat takie info od kogoś kto to zrobił wielu by pomogło. Nie sądzisz?
ciekawy 2017-08-05 15:11
I jak twoja sprawa kolego?
Olsztyn 2017-08-06 15:28
Olsztyn trzy sprawy w toku. Jedna o przywrócenie do pracy dwie o nadgodziny.
??? 2017-08-06 18:05
Dzięki.W końcu jakaś normalna odpowiedź.Długo się już ciągną te sprawy?Pytam ,bo sam się zastanawiam czy nie ruszyć tego tematu,ale zebrać info w temacie tu ,to jest sztuka dopiero.
stopBAT 2017-08-08 16:51
A Co tam w zielonej górze?
Slyszalem ze przez pewna Pania Asm z firma przez ostatni rok pozegnalo sie kilku fajnych ph...?
Eryk. 2017-08-08 21:29
Tak z ciekawości zapytam. Ma ktoś w Polsce target na FMC wyższy niż 12.000 pakietów????
Kujawiak 2017-08-08 23:59
Jak to o przywrócenie do pracy? Mógłyś rozjaśnić?
Datanik 2017-08-09 17:44
Czy jesteście pewni, że nie można napisać coś pozytywnego o firmie? Nie ma idealnej firmy, wszędzie może się czasami coś złego wydarzyć, no cóż tak bywa.
zz 2017-08-09 18:42
Tak jesteśmy pewni, że nie można napisać nic pozytywnego. Skoro firma na stanowiskach kierowniczych promuje intrygantów, tyranów, strażników, kapo...itd. To dobrzy ludzie odchodzą. Niestety jest coraz gorzej, dowalanie obowiązków, zadań przy tej samej bazie pop. Jednym słowem nie polecam!
Ktosiek 2017-08-10 14:09
Hahaha!! Te "wyjścia na wódkę" jak to opisałeś, to jest trafne nazwanie tych prostackich spotkań można by rzec trochę biznesowych czy pracowniczych. W Polsce praca ph przybrała postać ordynarnego, niewolniczego zasuwu, a po robocie "dobrze jest zabawić się" jak to śpiewał Kazik Hahahahahaha....
ZG 2017-08-11 18:18
A zielona tańczy.
Pyk 2017-08-12 12:09
Tak, chyba jak im zagrają...ha ha ha!
Dariusz 2017-08-13 21:12
Ja natomiast mogę powiedzieć o firmie sporo dobrego bo zasługują na to!!
VSTL 2017-08-15 13:42
Parę słów prawdy. Firma nie potrafi zaplanować okresu urlopowego. W czerwcu my jako zespół dogadaliśmy się kiedy bierzemy dwutygodniowy urlop wypoczynkowy. Wszystko było dograne. Niestety życie zweryfikowało nasze plany i wystarczyło że jeden z nas miał problemy ze zdrowiem zaczęło się rozkładanie tras i trwa do dzisiaj. Spisujemy nadgodziny i teoretycznie zostaną one wypłacone ale jak myślicie czy to , że nie ma kto wyjechać w teren powinno interesować Ph z innego terytorium? Lipiec i sierpień to miesiące kiedy powinniśmy zrobić w pracy to co do nas należy i resztę dnia spędzić z rodziną, jak biali cywilizowani ludzie. Ściąganie z urlopu to jest norma. Jeśli widzicie ogłoszenie o rekrutacji na Vana to pomyślcie dwa razy o tym co tu piszą Vansellerzy. Cały dzień w pracy, stres, nagonka w razie niepowodzeń, szkolenia których tak naprawdę nie masz czasu wdrożyć bo chcesz skończyć chociaż o 16.00 pilnowanie cen na aucie a co chwila są nowe. I kwestia urlopu. On Ci się nie należy. Jest twoim przywilejem o ile w tym czasie ktoś już go nie bierze lub nie ma planowanego L4.
Jerzyk 2017-08-17 10:24
Jeśli pracownicy między sobą nie potrafią się dogadać to dopiero byłaby wrzawa gdyby firma narzuciła swoje terminy. Zawsze powtarzam żeby każdy dobrze przyjrzał się sobie w lustrze. Szukamy winy wszędzie tylko nie we własnym postępowaniu. Ja mogę firmę chwalić!!!
VSTL 2017-08-18 15:38
Jerzyk - mam wrażenie , że nie masz pojęcia o czym piszę więc wytłumaczę Ci w czym tkwi problem. Jest sobie zespół w którym jest np 9 PH + np. 2 AS-ów. Jednocześnie na urlopie mogą przebywać 2 osoby wówczas ich obowiązki przejmuje AS. Praca w/g tych standardów policzona jest na ok. 8 godzin na każdego PH ( teoretycznie) . W momencie kiedy 3 osoba ze składu potrzebuje nagle wolnego lub L4 najczęściej jego trasa jest rozkładana na pozostałych co niestety wiąże się z tym że dokładane są kolejne wizyty handlowe każdemu PH. Dziecko się domyśli , że Twój czas pracy wydłuża się o kolejne nawet czasem 2( i więcej) godziny. Można zrobić tak raz na bardzo długi czas ale nie permanentnie. W 2014 roku BAT zrobił nabór wakacyjny i wyszkolił pewną ilość P.O.AS-ów którzy moim zdaniem dobrze wypełnili lukę w okresie wakacyjnym. Dlaczego w kolejnych latach firma tego nie zrobiła choć z góry wiadomo że jak co roku w wakacje będą takie problemy z ludźmi?( Bo firma wie, że się znowu zgodzimy na rozkładanie tras?)A jeszcze odnośnie rozkładania tras - Często jest jeszcze tak, że kolega z pracy wie że jedziesz za niego na jego punkty i w przeddzień planowanego rozkładania tras mówi Ci że ten Iksiński jest priorytetem bo"waży" w regionie tyle co 8 twoich "Kowalskich" i masz jechać najpierw do niego.Ty latasz po jego punktach spóźniasz się do swoich a na koniec jeszcze okazuje się , że brakło Ci policzonego przez planistów BAT towaru. ( Czeski film ale tak jest) Reasumując uważam , że firma w 2018 roku powinna lepiej przygotować się do okresu urlopowego i zwiększyć zatrudnienie w okresie urlopowym bo śmiem twierdzić , że w przyszłym roku nikt nie będzie jeździł po nie swoich punktach bo i w imię czego? Pozdrawiam wszystkich tych ,którzy zapychają jeszcze dzisiaj za kolegów.
Karol 2017-08-19 23:12
Z tego co pamietam to rotacja jest spora, wiec nowi pracownicy niesiwadomi tego co ich czeka beada robic nadgodziny zeby pokazac ze sa wartościowymi pracownikami. Dopiero po rozum do glowy dojdą po czasie. Jak dojdzie do kolejnego wakacyjnego okresu to albo juz go w firmie nie bedzie albo zacznie robic jak czesc kolegow z xdocku -pojdzie na L4 zeby mic zasluzony urlop. W wakacje i tak ciezko zrealizowac zalozone targety bo nie ma komu sprzedawac. Ktos wyzej napisal "poza Bat, istnieje zycie".
Daniel 2017-08-20 19:03
Ludzie takie sytuacje są w każdej firmie jak są wakacje. Nie róbcie afery z niczego. Ciągle nikt nie choruje ani nie jest na urlopie. Takie szukanie dziury w całym przez leniuchów!
Zcv 2017-08-20 20:21
ty danielu ( celowo z małych liter ) jesteś koniosrajem jeśli kolegów nazywasz leniami.Zapewniam cię że w innych firmach FMCG w okresie letnich urlopów nie ma tak jak w BAT.
Zostaw swoją opinię o British American Tobacco - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie British American Tobacco