MZA

Opinie o MZA

Nowy kierowca

@PRACODAWCA Z jakich powodow praca kierowcy nie jest wynagradzana jednakowa stawka zaszeregowania dla wszystkich kierowcow?

Kolega Bus Dziennika

Ariva vel RelloBus na dzień dobry daje 6500 brutto podstawy + 300 premii motywacyjnej . A u nas kierowca na dzień dobry dostaje podstawy 5800 brutto. Wydaje mi się ,że co raz gorzej w tej naszej firmie niestety

Zleceniak

Nowe aneksy do umowy zlecenie dostałem z podwyżkami kar:)chyba sami będą sobie jeździli (usunięte przez administratora)

terefere

autobusy przecież są ubezpieczone, zatem kary to nie jest to, tylko zmniejszenie kosztów

Zleceniak

1500 za zarysowanie i 250 za odjazd z przystanku powyżej 1 minuty to nie foch nie licząc ominięcie przystanku za każdy 250

Sprawiedliwy

Brutto, brutto, więc realnie nie jest to 55/h

Sprawiedliwy
@Sprawiedliwy

I to w weekendy i święta na zleceniu. Zapomniałeś dodać.

Pasażer

Jest 15.01.24 w całej Warszawie są bardzo trudne warunki atmosferyczne w związku z czym powstają duże opóźnienia. Jest to jak najbardziej zrozumiałe. Jadąc autobusem lini 125 z kierowcą z przystanku Trawiaska do przystanku Płowiecka toczyłam się godzinę. W między czasie minęło nas kilka autobusów lini 525, 702, 521 oraz 125, które jechały lewym pasem. Powodem dla którego ten konkretny autobus nie mógł jechać był często zakorkowany pas zjeżdżający z ronda w ulicę Marsa. W/w linie autobusów mimo takich samych warunków potrafiły w miarę możliwości przyspieszyć podróż pasażerom. Szkoda, że kierowca (4754) lini 125 (8827) nie wykorzystał takiej możliwości zmiany pasa i w konsekwenji uwięził swoich pasażerów w pojeździe. Człowiek widząc mijające go autobusy, które swój odjazd miały znacznie późnij, a jednak wyprzedzają autobus którym jedzie jest niezwykle wściekły, w dodatku zmęczony dniem jak i podróżą. Gula sama rośnie przy gardle. Mam nadzieję, że ta informacja trafi do kierowcy i rozważy na przyszłość bardziej szczegółową analizę sytuacji wokoło, może wpadnie na rozwiązanie, które zadziała. Jeśli chodzi o dalszy styl jazdy to kierowca jechał naprawdę w porządku dostosowywyjac prędkość i odległość do warunków na drodze. Nie mniej jednak bardzo duży niesmak pozostaje

@Pasażer

Winą takiego zachowania kierowcy jest różnica wynagrodzenia jaka jest w MZA, mogę przypuszczać że kierowca był zatrudniony na najniższej stawcie wynagrodzenia i nie stać go na płacenie mandatów karnych za łamanie przepisów ruchu drogowego żeby pasażerom zapewnić komfortową podróż. Wyżej wymienieni kierowcy widocznie posiadają większe wynagrodzenie i swoje zachowanie mają wliczone koszty wykonywania pracy jakim są mandaty karne otrzymywane za nie przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Kierowca

Żeby się zatrudnić w MZA trzeba się zgłosić na ulWloscianska do działu rekrutacji wypełnić kwestionariusz i można być odrazu przyjętym jeśli się ma min 2 lata praktyki w zawodzie. Po przyjęciu podpisujesz umowr, robisz badania, wybierasz zajezdnie, stawiasx się do pracy, jezdzisx 5 dni z patronem i po zaliczeniu jeździsz sam według swojego grafiku. To jest cała polityka pracy.

Na ul. Woronicza sprawdzają czy masz pojęcie o jeździe, przegubem jedziesz po placu i robisx łuk przodem i tyłem.

Od czego są zależne te wszystkie premię regulaminowe i tego typu rzeczy? Mam na myśli to ogłoszenie, co się teraz ogłaszają, na kierowcę autobusu. Bez konkretów tak trochę jest napisane o tych premiach i nagrodach właśnie, dlatego pomyślałam że tutaj spytam.

Premia regulaminowa jest przyznawana za terminową i właściwą realizację zadań w danych miesiącu określonych w karcie stanowiskowej. Premia motywacyjna jest premią frekwencyjną. W przypadku dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu telefonicznego 22 568 77 65 lub mailowego kierowcaautobusu@mza.waw.pl.

Elektro

Musisz być wydajna w ???? wtedy premia będzie żadnego zwolnienia ,urlopu na żądanie urlopu okolicznościowego ,nie możesz iść oddać krew itp.

@MZA

Czyli generalnie zasada jest prosta panowie macie gorączkę 39 stopni kaszel leje się z nosa do pracy bo po premi. Macie dzieci które wiadomo że chorują po premi także się nie rozmnażać. Macie rodziny coś się wydarzy nie bierz uż siły wyższej bo po premi. Ta firma każe za wszystko liczy się tylko plan do zrealizowania a nie ludzkie życie i sprawy. Przeszeregowanie nie otrzymasz mając dzieci. Generalnie firma dla kawalerów i lubiących życie tylko za kółkiem bez rodziny

KAMAMAMA24H
@2216

Przecież to jest jakaś porażka, w tej pracy chorzy ludzie przychodzą i zarażają innych żeby tylko dostać premie za wszelką cenę, narażając nawet życia ich i innych osób.

@MZA

Premia motywacyjna przyznawana jest za osiągane wyniki w pracy. Premia frekfencyjna ma motywować pracownika do znacząco zmniejszenia nieobecności w pracy. Czy widzisz różnicę czym różnią się premię o których piszesz że jest ona jedna i ta sama?

Dyspozytor na jakie zarobki może liczyć? Zwłaszcza z takimi wymaganiami, że szkoła średnia im tylko wystarcza, przynajmniej tak czytam w ogłoszeniu a nie wiem jak w praktyce. No ale żadnych widełek nie podali, to wszedłem tutaj bo mówię może się dowiem jednak :-)

Oooo

Informacja dla każdego kto chciałby zatrudnić się w mza jako kierowca. Jesteś tylko numerem twoje wszelkie prośby spotkają się z zdecydowanym sprzeciwem spółki. Ty natomiast masz wykonywać wszelkie prośby pracodawcy . Twoje życie rodzinne nas nie interesuje ty masz pracować.

Nowy kierowca

@Pracodawca Z jakich powodow praca kierowcy nie jest wynagradzana jednakowa stawka zaszeregowania dla wszystkich kierowcow?

Prowadzący

@Pracodawca proszę o odpowiedź na 2 pytania: 1. Czy jest możliwość pracy na b2b czy tylko umowa zlecenie (nie jestem zainteresowany uop)? 2. Czy na elastycznej umowie (zlecenie ew. b2b) jest minimum godzin do wyjeżdżenia? Pozdrawiam Prowadzący

@Prowadzący

Dzień dobry, zatrudniamy kierowców tylko w oparciu o umowę o pracę lub umowę zlecenie. W przypadku umowy zleceniu nie mamy minimalnej ilości godzin do wyjeżdżenia. W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny 22 568 77 65 lub mailowy kierowcaautobusu@mza.waw.pl – zachęcamy również do wysłania aplikacji CV.

@MZA

Dlaczego w przypadku zatrudnienia kierowcy na umowę zlecenie pomija się fakt że UoCPK ogranicza ilość przepracowanych godzin?

Można aplikować na mechanika samochodowego. Jaka jest atmosfera na warsztacie? Gonią z robotą czy nie trzeba wyrabiać więcej jak etat ? Ile na start płacą ?

Prowadzimy rekrutację na stanowisko mechanika - jeżeli jest Pan zainteresowany ofertą pracy prosimy o przesłanie aplikacji CV na adres rekrutacja@mza.waw.pl. Zachęcam również do kontaktu telefonicznego 22 568 77 65. Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania.

Kierowca

Witam. A jak wygląda praca jeśli chodzi o czas pracy? Ile dziennie jazdy, przerw ? Od której od której są zmiany? I ile godzin w miesiącu robicie?... U mnie w małej miejscowości w komunikacji miejskiej, robimy po 200godzin, w tym dziennie mamy nieplacone ok 30 min za sprawdzanie OC, tankowie itp, bo się nam nie należy i tyle! Zarobki za te godziny na rękę to ok 3800zl. Pozdrawiam

@Kierowca

Zapraszamy do rekrutacji przy Woronicza 29, w celu udzielenia odpowiedzi na zadane pytania. Zachęcam również do kontaktu telefonicznego 22 568 77 65.

Wstyd
@Kierowca

W ReloBus lepiej płacą niż w Mza, 6500 brutto za nominał na start. Plus premię 400 i 300 i reszta dodatków. Jedna linia 240h bez proszenia się, dobra kasa, lepsze linie

@Wstyd

Jak z 33 zł brutto/h wychodzi 6500.brutto. Rozumiem że powyższa kwota miała by być za nominał godzin.

fan

Witam, a co jeśli chciałbym podjąć pracę, ale mam tylko kat B? Wyczytałem że MZA pomaga w uzyskaniu odpowiednich uprawnień (finansuje je?) Ile trwa takie szkolenie? Czy będąc na szkoleniu na odpowiednią kategorię, jestem już zatrudniony w MZA?

Busdziennik
@fan

Co prawda MZA sfinansuje ci szkolenie, ale pod warunkiem podpisania lojalki na 2 lata. Umowę podpisujesz dopiero po zdanym egzaminie. Jeśli nie jesteś w 100% pewny że chcesz tutaj pracować to stanowczo odradzam korzystanie z finansowania. Bo nie jest to praca ani lekka, ani łatwa oraz wymaga wielu poświęceń. W dodatku nieadekwatnie wynagradzana w stosunku do wymagań oraz odpowiedzalności

Redutowiec
@fan

To ile trwa szkolenie zależy głównie od Ciebie, z reguły od 3 do 5 miesięcy. W trakcie kursu nie jesteś zatrudniony. Musisz potem przepracować 2 lata, żeby nie musić płacić za kurs.

adamoszR1
@Busdziennik

to prawda, poświęcasz tej pracy prawie całe swoje życie a (usunięte przez administratora) z tego masz bo kasa nieadekwatna. Dodatkowo kasują tutaj komentarze o prawdzie bo nie chcą żeby ludzie się dowiedzieli prawdy.

@fan

Zapraszamy osoby posiadające kat. B prawa jazdy do udziału w szkoleniu w ramach: 1. Projektu Dofinansowanie, polegającego na udziale w szkoleniu przed zatrudnieniem w Spółce. Po zatrudnieniu Kandydat na kierowcę pracuje przez okres 2 lat, opłaca tylko 1% kosztów szkolenia z 1-go wynagrodzenia. 2. Programu "Szkolenie w Pracy" - pracownik podejmuje pracę i w okresie 5 miesięcy uzyskuje prawo jazdy. Tym osobom proponujemy odpracowanie przez okres 3 lat bez konieczności potrącania kosztów szkolenia w okresie zatrudnienia. Przed rozpoczęciem szkolenia kierujemy na badania lekarskie i psychologiczne. Kandydat składa dokumenty z wydziale komunikacji i przekazuje do naszego Ośrodka dokumenty niezbędne do udziału w szkoleniu na kierowcę autobusu.

Nadal jesteś chętny do tej tyry z prorokiem na plecach gdzie wstajesz o 2 i przez 10 godzin gonisz rozkład bez przerw? a jak uda się złapać piętnastkę to zamiast odpocząć robisz reset 10 awarii na komputerze? Potem jesz kanapkę w tojce sikając i jedną ręką trzymasz kanapkę a drugą (usunięte przez administratora). Normalnie praca cud miód i orzeszki. Desperacja level max

rafałr1

przecież te 200 od nowego roku to jest jak plunięcie w twarz

Milosnik

Świetna praca i dobre zarobki. Ludzie polecam MZA jako bardzo dobrego pracodawcę, który dba nie tylko o to abyś Ty żył godnie, dba również o Twoją najbliższą rodzinę

Milosnik

Cieszę się , że jest cenzura na Goworku dzięki temu nasi kierowcy moga przeczytać pozytywne opinie na temat naszej pracy. Drodzy kierowcy! Apeluje o natychmiastowe zapoznanie sie z ,,Poradnikiem kierowcy dotyczącym bezpieczeństwa w transporcie publicznym” Dzięki temu nasi kochani pasażerowi będą jeszcze bardziej bezpieczni a to dzięki oczytanym kierowca , którzy ambitnie czerpią informacje oraz nakazy od naszych przyjaciół z ZTM

Bbbbb

Czy będzie dziś wypłata

Malgoska

Kiedy jedna stawka zaszeregowania dla kierowcow? Premie, nagrody tymi instrumentami pracodawca nagradza wklad i zaangazowanie ale za jednakowe obowiazki powinno byc sprawiedliwe wynagrodzenie.

@Malgoska

Już zatoki jednych kierowców zostały zrównane z innymi, tylko dlaczego innym nie zrównano wynagrodzenia do drugich?

Związek jedzie sobie 18 stycznia do Zakopanego za nasze pieniądze i nie walczy o poprawę jakości pracy i wynagrodzenia. Najwyższy czas by każdy się wypisał ze związków

Raftrans w r1
@2218

Po co wy się zapisujecie do tych skompromitowanych związków? Serio nie szkoda wam waszych pieniędzy? To nie są małe sumy. Oni żyją z was, nic dla was nie robią a wy nic z tego nie macie tylko tracicie.

srutututu
@2218

Zawsze jeżdżą na skoki . Kierowcy kręcą fajerą ,Lepsi jadą pod skocznie . Czasem nawet na fejsie publikowali zdjęcia. Według mnie jest to zachowanie naganne . Wszak piętnuję sie zachowania, gdy kierowca idzie na L-4 - nie dawano premii Prezesa, a Tu można wiele i wiele więcej. Po prostu wstyd , gdybym był Związkowcem, nie spojrzałbym Kolegom w oczy. Jako Związkowiec winien bym mieć tyle, ile najsłabszy z moich płatników składki.

Mariisz

Zarabiam tutaj ponad 6700 zł na miesiąc, stać mnie na wszystko. Dziękuję codziennie mojemu pracodawcy MZA , że mnie przyjął do tej pracy

Na czym polega ta nagroda motywacyjna 400 zł, o której piszą w ogłoszeniu na kierowcę? Próbuję sobie wyliczyć z tego co napisali orientacyjnie, na ile mogę liczyć łącznie. Pytanie, na ile właśnie te niektóre premie są tutaj osiągalne. To też ma znaczenie, bo z poprzedniej pracy wiem, że niektóre to na papierze głównie istnieją.

Nagroda motywacyjna jest naliczana indywidualnie, w okresach miesięcznych dla każdego pracownika, proporcjonalnie do wymiaru etatu, stawki nagrody dla danego miesiąca i stosunku przepracowanych godzin pracy zaplanowanych w grafiku pracy.

To Ja
@MZA

A co z jednorazową wypłatą dla posiadających najwyższą stawkę i spełniających warunki do przeszeregowania?

Bobo

Tutaj prawdy nie napiszemy bo nas kasują, blokują i usuwają idź na kraniec linii jakiejś i spytaj jakiegoś młodszego kierowcy to ci powie prawdę

3 cytryny

Ta premia 400zł jest tylko po to by jak ci wypadnie pogrzeb w rodzinie lub zachorujesz czy będziesz chciał oddać krew to masz wybrać pracę a nie pogrzeb pójście na kilka dni l4 by wyzdrowieć czy oddać honorowo krew bo jeśli nie wybierzesz pracy to Jesteś złym pracownikiem i czeka Ciebie nagroda w postaci braku premii 400zł.

Nicki
@MZA

Dlaczego w TV w programie Polska i Świat, rzecznik prasowy skłamał, że kierowcy w ostatnich miesiącach dostali 1.500 podwyżki, a w rzeczywistości było tylko 500 zł, porównałem na paskach z tego i zeszłego roku. Dlaczego nie mówią prawdy?

@To Ja

Kierowcy posiadający najwyższą stawkę wynagrodzenia zasadniczego, w przypadku spełnienia warunków do przeszeregowania, otrzymają jednorazową kwotę w wysokości równej kwocie dopłaty do stawki premii rocznej obowiązującej za okres rozliczeniowy 01.11.2021 r. -31.10.2022 r.

@Nicki

Witam. Prosiłbym aby nie wprowadzać kolegów w błąd. Podany wzrost wynagrodzeń dotyczy ostatnich kilkunastu miesięcy, a nie roku. Poza tym w ostatnim czasie pojawiły się premie, zależne od ewentualnych absencji.

sprawiedliwy
@MZA

Czemu kierowcy na najwyższej stawce nie dostali podwyżki ?

@MZA

A kierowcy którzy mają dzieci będą dalej karani za urlop ojcowski zwolnienie lekarskie na dziecko pozbawiani premi prezesowskiej oraz godzinowej. Przy okazji co ze zmianami powyżej 10h? Czy będą zniesione? Co z przystankami technicznymi na krańcach by zgodnie z przepisami móc realizować przerwę bez obecności pasażerów?

Pola
@MZA

Ma rację, we wrześniu pojawiła się premia 400 i od stycznia już jej nie ma,a 400plus owszem zostaje, ale pod rygorem tyrania będąc chorym,bez urlopu na żądanie, oraz co jest skandalem jak kierowca pójdzie oddać krew też premia przepada w całości. To firma wprowadza wszystkich w błąd, realna podwyżka stawki to było 500 zł w 2023, dużo mniej niż inflacja. Premiera to nie podwyżka, zwłaszcza jak jest określony termin zakończenia jej wypłacania. A może się mylę? Rok 2024 zapowiada się jeszcze gorzej, podwyżki dla kierowców(nie dotyczy nowych)dopiero od kwietnia,a to i tak zapewne premiera 400+ wejdzie do stawki i to będzie wielki wzrost wynagrodzenia, już kiedyś tak postąpili,zabrali 300 premii, dołożyli 100 i taka to była realna podwyżka. Może ktoś z miasta łaskawie zainteresuje się sytuacją w mza, pieniądze przekazane na podwyżki powinny być dla wszystkich po równo,a nie tylko dla określonej grupy kierowców z najmniejszym stażem i doświadczeniem. Ja rozumiem, że stawka dla nowo przyjętych musi się zgadzać z tym co jest w ulotkach i na monitorach w autobusach, ale litości, inflacja dotyka wszystkich pracowników.

@MZA

O jaką sumę wzrosła stawka zasadnicza kierowcy w poszczególnych grupach płacowych w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wliczając różnego rodzaju premi uznaniowych?

To Ja
@MZA

Czy słowa ''otrzymają jednorazową kwotę'' należy rozumieć że nastąpi to w dniu 10.01.2024r

terefere
@MZA

lepiej wypłacajcie dodatek stażowy potocznie zwany wysługą. Dodatek motywacyjny? Raz jest, raz go nie będzie

Kolo
@MZA

O, pracodawca się uaktywnił. Ja się zwolniłem, bo mam różne źródła dochodu, ale nie wykluczam powrotu na jakiś czas albo zlecenie. Dlaczego w piśmie wzywacie do dobrowolnej wpłaty za ciuchy bo jak nie to sąd. Co to za forma komunikacji? Ja chciałem zapłacić od razu w magazynie to nie, bo trza czekać na pismo z Włościańskiej. I przychodzi takie "miłe" pismo: zapłać dobrowolnie, bo jak nie to sąd. Żenada.

@MZA

Ile wynosi stawka godzinowa kierowcy w poszczególnych grupach płacowych ?

Nicki
@MZA

W takim razie proszę doprecyzować ile to dokładnie jest kilkanaście miesięcy, bo rozumiem, że więcej niż 12, ale mniej niż 24. Wtedy będę mógł porównać i ewentualnie przeprosić, bo te 1500 o którym mowa była w TV to conajmniej 3 lub nawet 4 lata trzeba dodać żeby wyszła taka podwyżka.

Pasażer
@Nicki

Jak by mówili prawdę, to by nigdy pracowników nie mieli

Ryyuhj
@Pola

Hjjkllll ghjk

@To Ja

Wypłata jednorazowej kwoty nastąpi z wynagrodzeniem w styczniu 2024

pararara

Ja bym się zapytał osoby udzielającej mediom wywiadów. Pan Rzecznik na pewno ci ,,powie prawdę,, nie będziesz musiał się dopytywać na forach. Nie wiem czemu się śmiejecie? czy taki przepływ informacji jest wesoły?

@MZA

Czyli jak ktoś chodzi na zwolnienia i nie ma 100% frekwencji to może nie dostać nagrody motywacyjnej albo mieć niższą kwotę niż 400 zł? A co z urlopami. Ich wzięcie też ma wpływ na nagrodę?

Zostaw merytoryczną opinię o MZA - Warszawa

• Jak się pracuje w MZA?

Zobacz opinie na temat firmy MZA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1886.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MZA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1723, z czego 297 to opinie pozytywne, 362 to opinie negatywne, a 1064 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MZA?

Kandydaci do pracy w MZA napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MZA