MZA

Opinie o MZA

Kierowiec wywrotki 2016-04-17 18:47:19
[Zloty 1 - 2016-01-28 16:22:31]: Ja tam nie wiem czemu taki pesymizm w ludziach. Nie podoba się to wypad ! Praca bardzo dobra i godna polecenia każdemu. Rozwojowa ,pełny socjal i wspaniałe wczasy w Mrzeżynie. Co do pensji jest dobra na 4+ zawsze śmiało te 500 można miesięcznie odłozyć. Polecam ,a nie roby wypad !
Jak taka świetna ta praca,to chciałbym z toba pojechać jako pasażer.A zahamuj gwałtownie,albo rusz za szybko lub słuchaj radia za głośno,to zobaczysz co ja jako pasażer zrobię z tobą.A ty masz mieć mordę w kuble i słuchać moich bluzgów na ciebie, twoją rodzinę na twój styl jazdy i na wszystko na co będę miał ochotę.A ty milcz bo jesteś śmieciem bez żadnego prawa do obrony.To jest prawda o MZA a to czy ktoś nierób to nie ma nic wspólnego synku.Tak że zapraszam do pracy ludzi bez honoru z miękkim kręplem i masochistów.
iON 2016-04-27 17:27:32
Czytam te wypociny i po części nie mogę uwierzyć w to co tu ludzie piszą. Osoba, która chce zacząć pracę dla MZA z miejsca dostaje strzał w mordę. A rzeczywistość wygląda tak:
Nie wiem jak wyglądało kiedyś, zarobki i inne dodatkowe korzyści, ale teraz wygląda to moim zdaniem nie najgorzej. Na wstępie powiem, że pracuję ledwie od lutego br. więc i pewnie moje zdanie dla wielu jest niewiele znaczące. A jednak...dla osób które są spoza Warszawy (jak i ja) i marzy im się się praca w komunikacji miejskiej polecam uzbroić się w cierpliwość. Miasta praktycznie nie znałem (i nie znam), ale na razie tras nie mylę. Wymagało to co prawda trochę poświęcenia czasu wolnego i stresu, jest to jednak sprawa do ogarnięcia, jeśli ktoś ma to "coś" do jeżdżenia zawodowo.
Atmosfera między szoferami jest dosyć luźna. Jako młody szczaw nie spotkałem się z tym, żeby ktoś olał moje pytanie o różne tematy związane z jazdą, pętlami etc. No i najlepsze na koniec sobie zostawiłem: KASA za tę żmudną, męczącą i odpowiedzialną robotę. Podstawa jaka jest każdy może zobaczyć: 3500 zł brutto. Do tego dochodzi 600 zł brutto premii o ile nie zostaniesz wezwany na dywanik.
Moja pierwsza wypłata to niecałe 3 tys. NETTO. Przy czym nie odebrałem paska z wypłaty więc nie wiem dokładnie jak to wyglądało, ale na ŻADNE dodatkowe dni do pracy nie przychodziłem. Kolejna wypłata (po wprowadzeniu premii za paliwo) 3247 zł NETTO (w tym miałem jazdę w święta i np. 134 zł brutto za oszczędność paliwa). Także jak ktoś obecnie pisze, że 3 na rękę nie dostanie, nie mówiąc o starych wyjadaczach, to chyba na 3/4 etatu pracuje albo co miesiąc dostaje naganę...sorry.
c c 2016-05-02 20:29:49
Słoikowo
Prezerwer 2016-05-06 10:35:30
Oni traktują firmę jak prywatne eldorado,żyją se jak paczki w maśle na koszt podatnika, trzeba by wypierdolic parę osób a sytuacja się unormuje.
lotnik 129 2016-05-15 09:51:57
Nie kontroluja pracy kierowcy więc ludzie pracuja na 2 etaty Mza i Mobilis
Kaczorek 2016-05-24 12:26:13
Zarobki sa fatalne za taka odpowiedzialnosc i korki w Warszawie dlatego nowi kierowcy po chwili szukaja mniej stesowej pracy, zdrowie najwazniejsze.
kierowca 2016-06-01 10:31:24
Zgadzam się z tobą w 100% !!Praca stresująca,wieczne korki,upierdliwi pasażerowie,za tak odpowiedzialną robotę wynagrodzenie słabe,dla porównania motorniczy który rozwozi tych samych ludzi co my i wykonuje podobną prace zarabia średnio na rękę 4200 NETTO.Różnica kolosalna
kierowca 2016-06-01 10:37:35
tak dorabiają u prywaciarza za 13 złotych na godzinę,jeżdząc autobusami w których syf i padaka. więcej takich ,a nadal będziemy wszyscy zarabiać takie grosze jak zarabiamy
Złoty 1 2016-06-22 05:03:39
Ja mam inne zdanie komu coś nie odpowiada wypad z firmy , Koniec marudzeniaa! Ja tam wiem swije nie ma co narzekać a cieszyć się ze wszystkiego bo kasa dobra..
jkioio 2016-07-16 10:18:39
Rejon:
Zagranica
Wymagane kategorie prawa jazdy:
C E
Informacje dodatkowe:
BERGERMANN - specjalizujemy się w rekrutacji pracowników w sektorze logistycznym. Współpracujemy z ponad 350 firmami spedycyjnymi na terenie całych Niemiec. Oferujemy legalną i sprawdzoną pracę wyłącznie z bezpośrednim i stałym zatrudnieniem u zagranicznych pracodawców wraz z pełnymi świadczeniami socjalnymi oraz zasiłkami rodzinnymi. Decydując się na współpracę z BERGERMANN mają Państwo pełną gwarancję indywidualnego podejścia oraz dostępu do najatrakcyjniejszych ofert pracy na rynkach zagranicznych.

Obecnie dla naszego klienta poszukujemy osób na stanowisko:

Kiero wca Międzynarodowy C, C+E - Niemcy - 8364; 2000+ - bez języka

Miejsce pracy: Haldensleben

OFERUJEMY:
8226; wynagrodzenie składające się z podstawy z 8364; 8, 5 brutto (około 8364; 2000 miesięcznie) + codzienna dieta
8226; premia 8364; 100 miesięcznie dla najlepszych kierowców
8226; legalne zatrudnienie bezpośrednio w niemieckiej firmie transportowej, terminowo wypłacane wynagrodzenie, niemieckie świadczenia socjalne (pomoc w załatwieniu formalności)
8226; nowoczesną flotę
8226; przestrzeganie czasu pracy kierowców
8226; możliwość podjęcia pracy od zaraz
8226; opiekę konsultanta w j. polskim

WYMAGANI
8226; prawo jazdy C, C+E, karta kierowcy
8226; nie wymagamy ADRów

OPIS STANOWISKA:
8226; jazda autem typu wywrotka 8211; MAN, Scania, Daimler
8226; praca poniedziałek-piątek lub wtorek-sobota (około 240h pracy miesięcznie)
8226; możliwość pracy w systemie 3/1
8226; transport krótko- i dalekobieżny

WI ĘCEJ INFORMACJI:

W celu uzyskania dodatkowych informacji oraz doboru najlepszej oferty pracy prosimy o kontakt: 668 863 395.
Osoby zainteresowane tą ofertą pracy proszone są o wysłanie CV na adres: kierowca@bergermann. pl

Kontakt:

Obecnie dla naszego klienta poszukujemy osób na stanowisko:

Kiero wca Międzynarodowy C, C+E - Niemcy - 8364; 2000+ - bez języka

Miejsce pracy: Haldensleben

OFERUJEMY:
8226; premia 8364; 100 miesięcznie dla najlepszych kierowców
8226; nowoczesną flotę
8226; przestrzeganie czasu pracy kierowców
8226; możliwość podjęcia pracy od zaraz

Wrocław

telefon: 668863395

email: kierowca@bergerman
Ut2004 2016-08-09 01:59:11
Szkoda nerw, odchodzę znowu po 3 w nocy w domu, ja chce robotę od 8 do 16 i od poniedziałku do piątku, nie będę jeździł w weekendy , rzucam to.
tyuioi76 2016-08-13 09:34:48
: Polacy w firmach prywatnych i prowadzący DG muszą Długo pracować, a Mało zarabiać,i mieć potem malutkie emerytury,
bo każdy z nich ma na utrzymaniu Pasozytów Urzedasów z Rodzinami, całkowicie Nieproduktywnych, a wręcz szkodzących gospodarce durnymi przepisami i ich egzekwowaniem,a do tego armię Wcześniejszych Emerytów Mundurowych i Uprzywilejowanych,
którzy jeszcze dorabiać na etacie czy własnym DG mogą, Próżniaków Sędziów i Prokuratorów którzy proste sprawy ciągną latami, o Kościele , czy Krusie nie wspomnę !!!
I dlatego praca w Polsce jest tak wysoko opodatkowana i Ozusowana na 70% !!,
podczas gdy w normalnych krajach to maks. 35% !!!!
Gdyby nie te w/w Grupy Pasożytów ,najniższa płaca w Polsce spokojnie wychodziłaby na poziomie 1200-1300€
Franca 2016-08-13 16:34:00
A w mza ilu tych pasożytów siedzi, połowę można by zwolnic od razu i firma straty żadnej by nie odczula a jakie oszczędności, przestali by kierowców za głupoty karać.
Marcin 2016-08-30 06:45:02
Wszystko cacy panowie kierowcy ale dla elektromechanika w mza pracy brak ....jesli chce się wrocic ...biorą z ulicy )))
Driver 2016-09-01 11:36:32
Panie i Panowie kierowcy ja proponuję zrobić strajk i myślę że by się szybko pieniądze znalazły. Pozdrawiam
Driver 2016-09-06 15:46:14
Jak widać związki tylko robią dobre wrazenie zapewne większość kierowców wymięka(przyszli emeryci, młodzież). Ja byłbym za tym żeby wszyscy wzięli sprawę w swoje ręce tylko trzeba o tym rozmawiać i nie dawać w kaszę dmuchać. Robią z nami co chcą.
Precel 2016-09-07 13:14:27
A miejscami nawet lepsza, przykład mieliście ostatnio, pasażer zablokował autobus na wschodnim i co wywalili kierowcę ha ha, uważam że sprawa powinna znaleźć finał w sądzie, a kierowca najwyżej nagane, nie może być tak że przez jakiegoś niezrownowazonego pasażera, który defakto pasażerem nie jest, wywalaja kierowcę, firma całkowicie ponosi za to odpowiedzialność, nie szkoli wystarczająco pracowników co mają robić w konfliktowych sytuacjach tylko dają jakieś durne papierki do podpisu, potem taki nieprzeszkolony kierowca wyjeżdża na miasto i takie sytuacje a kierownictwo umywa ręce, absolutnie ten człowiek kierowca powinien się odwołać do sądu i związki powinny stanąć za nim murem.
Krrrr 2016-09-08 11:27:16
Regulamin przewozów stanowi jasno, nie wolno zabierać pasażerów poza przystankami,czy to ciężko plebsowi tak pojąć, ten kierowca po prostu nie wiedział co ma zrobić, bo gdyby zabrał tego pseudopasazera również mógłby zostać ukarany,sam jeżdżę więc wiem z jaką cholota przychodzi nam pracować, wielokrotnie miałem chore sytuację z pasażerami którzy mają w głębokim powazaniu regulamin i podstawowe zasady bezpieczeństwa i co z takim ścierwem zrobić, zatrzymasz linie i wewiesz policję nadzór to ci powiedzą że z tak blachego powodu linie zatrzymujesz, kierowcy po prostu są zastraszeni boją się reagować, przymykaja oko na wiele rzeczy żeby tylko ten kurs zrealizować i iść spokojnie do domu, współczuję temu kierowcy, nie obwiniam go, powinien iść do sądu.
lin 2016-09-18 18:11:30
Kto tam sie czepia kierowców ci co głosowali na Bufetową i biedota co jest spychana na margines społeczny piszą donosny myslą ze się dowartościują czyli patola ze SŁOIKOWA
Dieter1985 2016-09-22 00:54:06
Irka dużo u nas dziewczyn jeździ i radzą sobie bardzo dobrze:)pozdrawiam
asia 2016-09-28 09:34:37
A ja mam pytanie do świerzych kierowców z MZA Warszawa, czego się spodziewać na egzaminie sprawdzającym? Złożyłam dokumenty o pracę, rozpatrzone pozytywnie, czeka mnie tylko ten egzamin, wiem że 20 pytań z ruchu drogowego - to nie będzie trudne, ale na czym polega sprawdzenie jazdy, jakie manewry trzeba wykonać i jakim pojjazdem, czy wszystkie manewry autobusem przgubowym, czy krótszym?
sara 2016-09-28 12:04:41
Asia nie masz zadnych pytan tylko przegubem miasto i manewry pozdrawiam.
asia 2016-09-29 09:38:50
sara, tak mi powiedziano, kiedy składałam dokumenty, podobno nie dawno wprowadzili testy z ruchu drogowego oprócz manewrów. Pozdrawiam
kierowca 2016-10-15 11:17:01
Na dzień dobry dostaniesz około 3 tysięcy na reke ,oczywiście z premią,jak przez miesiąc będziesz czysty przy nominale godzin
Dieter1985 2016-10-15 14:08:21
Asia to zależy mnie instruktor zadał trzy pytania oraz jazda po łuku przegubem i tyle pozdrawiam
Były kierowca 2016-10-16 22:33:42
Klopek przyzwoicie heheh :). Jak wytrzymasz w tej robocie miesiąc będziesz dobry.
Pozdrawiam
maro 2016-10-21 15:15:33
ile czasu czekaliście na odpowiedz od złożenia dokumentów ?
Solfernus 2016-10-23 10:32:40
W ten czwartek rano złożyłem, w piatek o 9ej oddzwonili że zapraszają na przyszły czwartek na testy... jestem ciekawy co mnie tam czeka. Mam C+E+D.
Dieter1985 2016-10-24 22:32:56
Solfernus łatwo tobie pójdzie życze powodzenia pozdrawiam:)
Karać 2016-11-02 08:15:18
Obowiązkowa ewidencja godzin pracy przy umowie zleceniu od 1 stycznia 2017 r. SKONCZY się dorabianie PO Mobilisach i inntych
casting trwa 2016-11-02 08:21:07
To skąd ta sterta podań Kierowców o rozwiązanie umów o ROBOTĘ ?
Szofer 2016-11-14 20:40:50

Zabrali nam trzynastki, zabrali premie kwartalne, bilety wolnej jazdy dla współmałżonków, stażowe, jubileusze, automatyczne przeszeregowanie co pięć lat o grupę wyżej, bo teraz trzeba sobie zasłużyć na "PODWYŻKĘ" a teraz zabrali nam jeszcze dodatek za ekonomiczną jazdę.

Wczasy pod gruszą to wielka fikcja.
Wakacji nie zaplanujesz bo do ostatniej chwili nie wiesz czy dostaniesz urlop, a jak się kierownik uprze to wakacje można mieć ale w Lutym.
Sylwestra nie zaplanujesz bo nie masz grafiku i do ostatniej chwili nie wiesz czy pierwszego nie pójdziesz do pracy.
Opieka medyczna, którą mamy w pakiecie bynajmniej nie nadaje się do leczenie co najwyżej do wypisywania zwolnień.
A co się tyczy naszego umundurowania, to wydaje mi się , że ochroniarze w supermarkecie są lepiej ubrani.

Jesteśmy zmuszeni przychodzić do pracy z gorączką i glutem do pasa , nie możemy brać urlopów "na żądanie" , urlopów ojcowskich, opieki na dziecko, bo inaczej o podwyżce możemy zapomnieć.
Tyrasz do emerytury za tą samą stawkę, która nie stacza ci na utrzymanie rodziny.

Jeśli ktoś mieszka z rodzicami , nie ma własnej rodziny, dzieci ,kredytu na mieszkanie itp. to można przeżyć za wynagrodzenie kierowcy w MZA, w innej sytuacji od razu trzeba sobie poszukać dodatkowej pracy na weekend.

W MZA konsekwentnie tempi się i zwalcza kierowców ,którzy dorabiają w innych firmach.
Tylko dlaczego nikt się ich nie zapyta czy wynagrodzenie, które otrzymują pozwoli im przeżyć kolejny miesiąc? -
Najlepiej jest wręczyć wypowiedzenie umowy o pracę za nielojalność wobec firmy.
A czy firma jest lojalna wobec swoich kierowców, którzy codziennie w nerwach, stresie wypracowują na mieście pieniądze dla swojej firmy???

Warunki pracy i wynagrodzenia w MZA pogarszają się z roku na rok i tak naprawdę nie różnią się od warunków pracy w firmach prywatnych.
Co z tego ,że mamy coraz młodsze i nowocześniejsze autobusy jak zarobki stoją w miejscu a ostatnio zostały nawet pomniejszone o dodatek za oszczędną jadę.

Nie wiem ile są jeszcze w stanie znieść kierowcy w MZA ,bo ja osobiście po prawie dziesięciu latach pracy w MZA czuję się w pewnym sensie zawiedziony , oszukany i straciłem całkowicie motywacje do pracy.
Zdecydowałem się na zmianę pracy , bo chciałbym być wreszcie docenianym przez swojego pracodawcę i przede wszystkim zarabiać pieniądze za , które moja rodzina będzie mogła spokojnie przeżyć kolejny miesiąc.

Nielat 2016-11-16 20:05:15
czy ktoś może z obecnych wie jak mnie więcej wygląda zamiana zajezdni ?
xero 2016-11-20 01:10:15
Stefan - 2016-11-12 13:48:23 Nie siedze w tym ani juz wogole w komunikacji miejskiej, zniechecilem sie totalnie, mialem nawet isc do tego''nowego'' przewoznika, wszysscy wiedza o ktorego chodzi ale jak zobaczylem ze menedzerem jakimś tam jest najwieksza jełopa z pks grodzisk co NIC kompletnie tam nie ogarniala jako dyspozytor a jak byl w nadzorze to np 222 tak sterowali ze na pl wilsona wyladowalo, 166 na zachodnim i jeszcze pare kwiatkow a tu jest na stanowisku kierowniczym, podziekowalem wychodzac bez slowa, co tu gadac jak nie ma nawet z kim, skonczy sie tym samym jak w pks czy eec ukraina bedzie za gorsze jezdzila a nie sorry tu im plan uratuja michalczewskie i wiesniaki z grodziska ktore tylko hotele zamienia aby sie tam pokonczy.. 4,5 roku w firmach krzakach, mobilisy, itsy, grodziski i chwila w firmie nawet nie na etapie wczesnej komuny tylko najwiekszych represji za stalina MZA, w zupelnosci mi wystarczy,,
Nie 2016-11-20 12:09:05
Co z tym paliwem
Driver 2016-11-22 10:09:21
Święta prawda. Ja też rozglądam się za robotą. Praca jak każda wszędzie trzeba się nagimnastykowac.ale tu nie za taką kasę.
sara 2016-11-23 21:29:21
Teraz w prowadzają odbijanie się karta w kasowniku co raz lepiej się dzieje.
huba buba 2016-11-25 11:34:20
Mógłby ktoś opisać jak mniej więcej. Wyglądają zmiana w jakiej. Zajezdni? Ile noc. Ile pierwszych, drugich zmian w jakich godzinach si. To odbywa itd. Jak z weekendami itd?
aaa 2016-12-03 20:54:01
Ja tam wiem swyje, aacha no to fajno a kasa spoko???? chyba Ty! jak mieszkasz sam!!! ale rodziny nie utrzymasz!!!
gdzie pauza 2016-12-04 18:43:10
sporo kierowców z Mza na zasilaniu w Mobilisie Arriwie, nie wspomnę o kierowcach z Polskiego Busa
woli885 2016-12-08 13:26:14
Jak wygląda ten test sprawdzający? testy (tak jak na egzaminie?) i łuk przegubem czy coś jeszcze?
Stefan 2016-12-09 11:42:51
Wiesz, że dzwoni, ale nie wiesz w którym kościele... zasilaki z MZA biegają na Ursus
Stefan 2016-12-16 14:19:20
Jak tam kierowcy z MZA?
Chyba Wam się poprawia sytuacja?

karpiowe całkiem całkiem oraz duże premie miesięczne od 2017 roku
to teraz będziecie jeszcze bardziej zadzierać nosa?
sara 2016-12-20 00:00:15
Stefan zapraszamy do mza co miesiąc syte premie.
wrobelka 2016-12-21 22:42:34
zapraszam do Lublina na początek 11.02 zl/h miesięcznie 1500-1800max jak masz zrywki
nik 2016-12-24 21:51:09
Toruń - 9 złotych z groszami - powodzenia :) nie macie tak źle...
Kibel 2016-12-27 21:03:42
Kierowca Autobusu w Słoikowie jest traktowany jak ŚMIEĆ
gdsgdsgdfgdfg 2017-01-09 11:13:24
Żeby nie Kierowcy z Kleszczowej to by nie mjał kto jeżdzić w Mobilisie
Słoikowo 2017-01-10 19:03:17
Zmiana A MZA zmiana B Mobilis lub odwrotnie asy z MZA
teraz to i do Arrivy chodzą ITD tego nie sprawdza ani PIP
xero 2017-01-14 11:26:12
WSI : Jak Kaczynski się o Polske nie upomni to już nikt ,nigdy tego nie zrobi. to nie przypadek ze Tusk zbieral nagrody ! Niemieckie stocznie pracują ,maja dotacje a nasze nawet na kredyt nie miały szans ! stolek za Polska racje stanu to najciezsza zbrodnia ! a przecież w PE pelno komisarzy którzy szczują na wlasny kraj ! hanba elyt
Zostaw swoją opinię o MZA - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie MZA