APS Poland S.A.

Opinie o APS Poland S.A.

Były pracownik Netflix

Świetna praca, bardzo miła atmosfera, pracowałem zdalnie, wypłata na czas, jedyny minus to dyspozycyjność ale dało radę się zamieniać z innymi pracownikami zmianami

Marzanna
@Były pracownik Netflix

A jakie wynagrodzenie i jakie obowiązki?

@Marzanna

Mi wychodziło 20 brutto, ale że jestem student to i 20 na ręke, dodatkowo ciągle łapałem się na premie, 5 razy z 6 miesięcy pracy więc wychodziło mi coś koło 22zł jak na standardy Polskie to dosyć dobra płaca

Marzanna

Dzięki, dosyć dobra płaca, jak dostajesz brutto na rękę, bo inaczej niestety bieda, a nie można być wiecznie studentem, tym bardziej do 26 roku życia, o czym pracodawcy zdają się nie pamiętać. A co robiłeś?

smol PP

Zespół APS jak najbardziej na plus, atmosfera w zespole świetna, zawsze czułam się jako część tej firmy i dawałam z siebie wszystko. Stawki na dobrym poziomie, pieniądze na czas. ALE. Jak zobaczycie ogłoszenie z jakimkolwiek projektem „z branży finansowej” - nie polecam. Firma dla której APS nas zatrudnił kilka dni przed końcem miesiąca stwierdziła, że jednak nas tylu nie potrzebuje i zostaliśmy o tym poinformowani dosłownie 2 dni przed zwolnieniem. I to nie 5 osób, a z 200, z różnych projektów. Wiem, że to nie jest wina APS, dlatego ocenę daję neutralną, ale na prawdę trzymajcie się z dala od projektów PayPala, bo to jest cyrk na kółkach.

@smol PP

Dziękuję za Twoją opinię. Wiem, że jest to trudna sytuacja, za która przepraszam i robimy wszystko , by jak największą ilość osób zatrzymać w organizacji. Pozdrawiam, Magda Shamiri, Manager ds. PR, EB i Rekrutacji

przesada
@smol PP

Rozumiem, że wszystkim jest przykro i teraz ciężko będzie naprawić nadszarpniętą opinię na temat APS, ale dziś to już totalne przegięcie. Ostatnia wypłata, na której każdemu z nas zależy, bo jesteśmy bezrobotni - rachunki nie zostały wystawione i musimy czekać kolejne (jak dobrze pójdzie) 5 dni na nasze pieniądze? za co mamy się utrzymać? czy nie powinniśmy być priorytetem przy wystawianiu akurat tych rachunków? Osoby z innych projektów i te, które nadal pracują jutro dostaną pieniądze, a my mamy się martwić.. ostatnie pieniądze muszę wydać, żeby zamówić taksówkę i zwrócić wasz sprzęt, dramat.. nie mogę się doczekać tego ostatniego przelewu, na prawdę nie chce mieć z wami już nic wspólnego

@smol PP

Niestety na żadnym innym projekcie nie zarobisz tyle, co na pp. Za 14-15 zł na godzinę netto to ja wolę kleić kartony niż użerać się z klientami przez telefon i błagać o wyjście do toalety.

@przesada

Może ma to związek z tym, że jak już ktoś pisał, na papierze będzie okres wypowiedzenia 14 dni (którego realnie nie było), więc ostatnią wypłatę przeciągnęli na koniec tego okresu.

Poi123

A to racja jest @zniesmaczony.. ja też pisałam do kadr o zaświadczenie i do dzisiaj cisza.. próbowałam dzwonić to też mi jakaś babka powiedziała że nie wiedzą co z naszymi wypowiedzeniami.. co jest śmieszne! My wiemy, to nie wystarczy? Nie dość że wywalili nas jak śmieci to jeszcze nas blokują żeby móc iść dalej.. słabe mega.. Może trzeba to gdzieś zgłosić wyżej? :/

Zniesmaczony

Nie dość że nasz wszystkich zwolnili z dnia na dzień to w dodatku jak się do kadr zadzwoni to Pani mi dzisiaj powiedziała że nie wie z jaką data będzie wypowiedzenie.. więc nawet nie mogę się zarejestrować w urzędzie pracy bo zaświadczenia też nie może zrobić ???? Kpina! Nie polecam ani PP ani APS

Zadzwoniła do mnie pani, zaprosiła na rozmowę, umówiliśmy się na konkretny termin, dostałem na maila zaproszenie do pokoju na teams. O równej godzinie się zdzwoniliśmy na kamerkach, opowiedziałem o sobie, dostałem kilka pytań czy widzę się jako konsultant oraz zapoznałem się z pytaniem, miałem 10/15 minut na przygotowanie się - miałem zaproponować kredyt i przekierować do doradcy. Ocena rozmowy i wynik od razu - na końcu informacja o szkoleniach, trybie pracy itp. Miło, lekki stres, ale nie ma czego się bać.

Czy widzę siebie jako konsultanta? Czy widzę siebie w pracy z klientem? Jakie mam hobby, zainteresowania?

fired

Ostatnia sytuacja z masowym zwalnianiem pracowników „bo paypal chciał” mnie załamała. Rozumiem, że klient nasz pan, ale uważam że pozwolenie na takie traktowanie swoich pracowników jest nieprofesjonalne i żenujące. Prawda, że firma próbuje nam pomóc w znalezieniu miejsca na innych projektach, ale czas który na to poświęcają powinni przeznaczyć na rozmowy z paypalem, szczególnie że tego typu sytuacja z PP nie dzieje się po raz pierwszy i każda tego typu akcja stawia APS w złym świetle. Poza tym dramatem, który zostawił ludzi bez środków na życie i opłaty jak studia - warunki pracy ogólnie były dobre jak na korpo, (pomijając niestety chory system przerw) całkiem przyjemnie się pracowało. Mimo wszystko wystawiam ocenę negatywną za bezczelne potraktowanie pracownika. Cały czas powtarzano, że nie mamy czym się martwić, że projekt jest stały i będzie się rozwijać - w międzyczasie znacznie zmniejszono nam ilość godzin, zatrudniono tymczasowo ludzi, po chwili ich zwolniono i pare miesięcy później wielkie wypierdalanie wielkiej części KILKU PROJEKTÓW NA RAZ… dając nam zaledwie tydzień na znalezienie nowej pracy.

@fired

Dziękuję za Twój komentarz. Rozumiem, że nie jest to łatwa sytuacja :( Robimy wszystko, by jak największą ilość ludzi zatrzymać w organizacji. Pozdrawiam, Magda Shamiri, Manager ds. PR, EB i Marketingu

Jak wyglada sprawa sprzętu jeśli chodzi o home office? Czy komputery, które dają trzeba brać czy można pracować na swoim laptopie?

smol PP
@Kasia

dostajesz komputer z monitorem lub dwoma, zależy od projektu :)

Praca była nardzo przyjemna. Odpowiadała pod każdym względem, jednak jeśli chodzi o jakiekolwiek informacje to panuje chaos. Po dniu w którym dostaliśmy pozytywny feedback, byłem zapewniany o dłuższym czasie pracy na projekcie, całe wakacje ułożone pod PP tak aby godziny które na nas wywierali zgadzały się oraz nadciągające wakacje były już rozplanowane co do dnia. Dzięki tej firmie wszystkie moje plany posypały się i mimo zapewnień o dalszej współpracy nagle zostaliśmy pozostawieni na lodzie z dnia na dzień bez żadnych skrupułów. Rozumiem że zakończenie projektu było rychłe, ale mydlenie ludziom oczu ustawianiem grafiku na następny miesiąc oraz wmawianie nam ile jeszcze godzin trzeba dobrać było jednoznacznie budujące nas do dalszej współpracy. Wakacje tylu ludzi zostały zrujnowane razem jakimikolwiek planami od tak z dnia na dzień. Zero szacunku dla ludzi, zostaliśmy zwolnieni jak niepotrzebne za drogie sprzęty bo przecież nagle w mgnieniu oka stawiają projekt na tańszych pracownikach w innym kraju. Nie życzę nikomu aby został potraktowany tak jak my przez tą firmę.

Również chciałbym podzielić sie negatywna opinia na temat projektu PP, z dnia na dzień bez żadnej informacji podziękować przez wpis na grupie ponad 100 pracownikom to jest skandal i kompletny brak profesjonalizmu. Osoby wyżej postawione zajmujące się projektami widocznie kompletnie nie liczą sie z pracownikami, nawet jeśli decyzja o zwolnieniu wyszła od PP to Aps jako firma powinna mieć takie wynegocjowane warunki które uniemożliwiałby zwolnienie w ciągu jednego dnia takiej ilości pracowników. Kontakt z team leaderami również pozostawia wiele do życzenia, aby uzyskać odpowiedź albo jakas pomoc na jakikolwiek temat na platformie teamsy czekać 3 4 dni? Nie odpisywanie na wiadomości, nie odbieranie telefonów to chyba standard u niektórych team leaderów. Praca sama w sobie była bardzo przyjemna ale podejście do pracownika bardzo słabe.

PP to żart

Nie polecam projektu PP, to co się stało to wstyd i totalna porażka Majorel/APS. Jestem szokowana ze taka sytuacja może wgl mieć miejsce. 5 dni przed końcem miesiąca zostaliśmy poinformowanii ze zdecydowana większość zostanie zwolniona i tutaj uwaga, O tym kto zostanie zwolniony zostaniemy poinformowani 2 dni przed końcem miesiąca (sic!). Zero poszanowania drugiej osoby Ciekawi mnie czy firma PP jest świadoma jakie praktyki stosuje jej kontrahent? Zdecydowanie odradzam!

Poszkodowana
@PP to żart

Podobnie jak koleżanka też otrzymałam te nie za fajną wiadomość, ale chyba zapomniałaś że te cięcia były właśnie decyzją PP a nie APSu

@PP to żart

Tez mi smutno, bo byla to fajna praca. Natomiast przeciez od samego poczatku mowili, ze to projekt tymczasowy. Nie wiem w jakiej grupie bylas, ale moj projekt trwal nawet miesiac dluzej niz poczatkowo mowili. Bylam gotowa, ze sie skonczy, wiec zadnego zalu nie mam.

Maciej
@Monika

Niby tak, ale jednak okres wypowiedzenia na umowie wynosi 14 DNI, my dostaniemy pewniej na dniach wypowiedzenie ALE TE 14 DNI BĘDĄ ZAGRAFIKOWANE JAKO DNI WOLNE! Więc nie macie racji, nieważne że jest to decyzja PP, jednak APS wyrzuca pracowników z zachowaniem okresu ale bez możliwości pracowanie, kabaret!!! DLA WSZYSTKICH PRZYSZŁYCH PRACOWNIKÓW TEJŻE SPÓŁKI - UWAŻAJCIE NA TO CO MÓWIĄ PODCZAS REKRUTACJI I PODCZAS PRACY - MOŻECIE JĄ STRACIĆ W CIĄGU JEDNEGO DNIA I ZOSTAĆ WYRZUCENI JAK ZWYKŁE, NIEPOTRZEBNEGO ŚMIECI. Ciekawe czy tym razem biedny manadzerzy będą znów musieć dzwonić do agentów z prośbą o powrót. Może ktoś szanowny decyzyjny z ciepłej posadki wziąłby się za to, a nie wyręczał się biedakami, którzy zbierają cały gnój Waszej firmy na siebie??!!!!

to samo
@Monika

U nas projekt z kolei zapowiadano jako stabilny i nastawiony na rozwój. I to samo! Dzisiaj zwolniono serki pracowników, informacja na wieczor przed ostatnim dniem pracy XD to, ze decyzja należala do PP nie świadczy o tym, ze APS powinien na takie warunki traktowania swoich pracowników przystawać. Kazali nam czekać na decyzje kto wylatuje, a kto zostaje. Totalna porażka, odradzam prace w APSie, który pracowników ma głęboko w dupsku

BOLT

Cześć, chciałam się podzielić swoją opinią na temat tego projektu. Najlepierw od strony APS: rozumiem, że szkolenie przeprowadza APS, jednak to szkolenie to trochę porażka, nagrane filmiki w nieznanym angielskimi akcencie, które nie poruszają praktycznie kwestii, na których oparta jest dalsza praca jako CS. Nic się z tego nie nauczyłam. Druga sprawa to kontakt z odpowiedzialnymi za jakość, zadaje się pytania, na które odpowiedzi nie znają lub nie potrafią wytłumaczyć osoby, które zajmują się ocenianiem jakościowym pracy agentów. Trzecie - system do liczenia czasu pracy, rozumiem, że serwery mogą być przeciążone, ale często nie działają. Problem pojawia się, gdy wbijasz się na przerwę i chcąc z niej wyjść, nie masz możliwości. Managerowie piszą, że nie mogą wtedy tego edytować, mimo że normalnie już siedzi się i świadczy zlecenie. Albo podczas wyjścia z pracy, trzeba czekać czasami 10-20 minut po zmianie, by prawidłowo zakończyć w systemie pracę, żeby wypłata się zgadzała i nie było żadnych uwag. Co do samego Bolta, komunikacja z jego pracownikami, którzy są odpowiedzialni za sprawy, o których nie mamy często pojęcia, powinni pomagać. Jednak system komunikacji to tragedia, nie odpowiadają na pytania, których nie idzie znaleźć nigdzie w materiałach, a jeśli już uzyska się odpowiedź, to po baaaardzo długim czasie. Jest też przerzucanie odpowiedzialności z jednej osoby ma drugiej, byśmy mogli rozwiązać jakąś sprawe. Trzeba wtedy zadać pytanie w innym miejscu i jest kolejne czekanie, klienci się denerwują, agenci również. Także kwestia wprowadzania przez Bolt nowości - często dowiadujemy się od klientów, że pojawiło się coś nowego. Takiej sytuacji w ogóle nie powinno być. Praca głównie jest przyjemna, stawka konkurencyjna i wypłaty na czas, jednak takie niuanse, które wymieniłam, sprawiają, że praca w danym czasie staję się bardzo nieprzyjemna, mimo dawania z siebie 200%

A
@BOLT

Zgadzam się, szczególnie jeżeli chodzi o kontakt z oddzialem w warszawie, jesteśmy zostawieni sami sobie, nie otrzymujemy odpowiedzi na pytania, trzeba się upominać X razy, żeby załatwić sprawę, której nie możemy, bo nie mamy dostępu do pewnych narzędzi. Ostatnio także informację przekazane kierowcom na maila to żart. Jest piekło, a warszafka nie pomaga bo ma wolne, ale żeby popełnić taki fuckup, to naprawdę trzeba się postarać.

Kandydatka

Nie polecam kontaktu z Oddziałem w Poznaniu, szczególnie z jej asystentem ds rekrutacji - p. Julią - PORAŻKA.

@Kandydatka

Dziękuję za komentarz. Czy może Pani udzielić więcej informacji co się stało? Pozdrawiam, Magda Shamiri Manager ds. Pr, EB i Marketingu, magdalena.shamiri@majorel.com

zdezorientowany człowiek

Wysyłam swoją aplikację drugi raz na stanowisko Konsultant infolinii przychodzącej dyskontu, wymagania spełniam , doświadczenie mam, a jednak za każdym razem nie dostaje odpowiedzi. Mimo, że ogłoszenie jest bardzo często odświeżane..

Julia
@zdezorientowany człowiek

Ja czekałam na telefon 2 tygodnie, także proszę być spokojnym - oddzwaniają :)

Katarzyna

Jak długo jeszcze potrwa praca zdalna? Planujecie otworzyć biuro?

Julia

Po jakimś czasie oddzwaniają, kiedy wysle się CV?

Zwolniony

Witam jak wiadomo dużo opini o firmie jest tu pousuwanych wiec nie liczę ze moja przetrwa Jedyny plus tej firmy to tygodniówki (które nie zawsze są w ciągu tygodnia na koncie No ale w większości przypadków) Na minus Zwracanie sie do ludzi misiaczki Brak szacunku do czasu wolnego pracownika (firma wymienia sprzęt przyjedź se po pracy odebrać komputer i obowiązkowo zabierz jeszcze monitory bo przecież musisz, nieważne ze masz swoje w domu) Karty zadań za oceny klientów ? Wszystko super szkoda tylko ze większość ocen jest nieuzasadniona i najczęściej klienci oceniają paypal a nie twój wkład jako pracownika I co później ? Później zwolnienie bo to juz kwestia farta czy uda ci sie pozytywnie ogarnąć kartę zadań Wiec w ogólnym skrócie zero jakiegokolwiek odczucia stabilizacji czy tego ze będę miał prace za tydzień czy za miesiąc Każde święto pracuj i nie ze lepsza stawka musisz bo jak na l4 pójdziesz to nie masz premii za dany miesiąc 3 minuty przerwy na godzinę pracy A jak powiesz ze cos ci nie odpowiada to zasłanianie sie tym ze przecież dużo czasu zaoszczędza sie na pracy zdalnej wiec nie sap bo jeszcze cie zwolnimy

Zadowolony pracownik

Pracuje w firmie już kilka lat. Przeszłam przez kilka projektów. Jak wszędzie są plusy i minusy. Jeżeli ktoś się interesuje życiem firmy wie z czego to wszystko wynika. Komentarze, które maja wyłącznie negatywny wydźwięk wynikają z niewiedzy osób wypowiadających się, brak zaangażowania w życie firmy. A więc, krótko podsumowując: jak ktoś przychodzi tu aby naprawdę pracować to praca dla studenta jest idealna (zlecenie). Jeżeli chodzi o umowę o pracę to najpierw należy sobie samemu przedstawić wymagania a później przeanalizować czy dana oferta jest zbliżona do naszego obrazu.

Lidlus

Ciesze sie ze odszedlem z tej pracy. Codziennie rano żenujace spamy jakimis wierszykami pseudo motywujacymi. Team menadzerow nie wiem skad zatrudnili, bo zwracali sie do nas misie, misaczki jakby byli wychowacami z przedszkolu. Uwazam, ze najwiekszym problemem sa prowadzone szkolenia. Ta kobieta nie potrafi nic wytlumaczyc przez co wszyscy ludzie sie po chwili zwalniaja. Jesli ma sie jakies pytania wszystkie trzeba kierowac do mentorow, poniewaz tm nie posiadaja doswiadczenia. Siedza na home office nic nie robia i zrzucaja swoja prace na innych. Tak to wyglada. Ciesze sie ze sie zwolnilem i mam nadzieje ze przyszle szkolenia bedzie prowadzic osoba bardziej kompetentna.

Płock

Powiem tak, pracuję od niedawna na projekcie Zalando. W dobie pandemii znalezienie pracy graniczyło z cudem, trafiłam na ogłoszenie całkiem przypadkiem i mówię No trudno trzeba jakoś przeżyć. Nie byłam fanką prac w ‚Call Center’’ po swoich doświadczeniach wiem jak to bywało. Na obecna chwilę jestem strasznie zadowolona, nie mogłam trafić lepiej przysięgam zupełnie inaczej to sobie wyobrażałam, jako zwykły projekt znowu słuchawka i gadanie głupot i wciskanie komuś czegoś na sile ale jednak się myliłam. Dodatkowo mam status studenta więc wypłata z dodatkowymi godzinami jest tak wysoka że czuje w końcu że żyje. Nie jestem w stanie sobie wyobrazić gdzie mogłabym teraz znaleźć inną tak dobra pracę. Przechodząc na home office otrzymaliśmy kosz pełen owoców, dodatkowo świąteczna paczka, która otrzymaliśmy SZOK, nie wspominając o dodatkowych 200 pln do wypłaty i innych dodatkach plus miesięczne kupony rabatowe! Praca świetna, kontakt z mentorami super, grafik dopasowany pod Ciebie, jeżeli coś Ci wypadnie i potrzebujesz wolnego możesz się zamieniać bądź dostajesz dzień wolny! Z ręka na sercu polecam tą pracę, na obecna chwile jest tak ciężko żeby znaleźć coś normalnego a ja mam wrażenie że spadła mi ona z nieba i zapewne na najbliższy czas nie będę niczego innego szukać. Rzeczywiście przerwa 3 min na godzinę pracy, to jest coś co bym zmieniła bo ciężko czasami coś zjeść pomimo home office ale tak to świetna praca i super wynagrodzenia, które mogą Ci wypłacać miesięcznie bądź tygodniowo!

Iwona

Czyżby TM? :)

Maria

TM?

Konsultant
@Płock

Ze niby grafik dopasowany? Piszesz takie głupoty ze szok. Zmiany losuje maszyna (teleoptii). Ustawiasz sobie grafik i bierzesz 3 dni weekendowe po czym okazuje się, że głupie teleopti dało ci całkowicie co innego. Twoja dyspozycyjność nie zgadza się nawet w połowie. Dostajesz same weekendy i jeszcze święta. Szału można dostać, a TM nic nie może zrobić bo to odgórnie ustalone. Szkoda nerwów.

zawiedziony

SA na Unbabel strasznie niemili, robią problemy gdy się ich o coś zapyta - niechętnie pomagają, a jak już mają coś pomoc to trwa to strasznie długo, a my mamy do spełnienia aht. Nie wiem, ich praca wygląda na chaos.

Nie jest źle

Jestem już na drugim projekcie w tej firmie i dopiero teraz zaczynam troszkę rozumieć rozbieżność opinii. Na pierwszym było super, naprawdę kochałam tą pracę. Teraz - dość spory chaos organizacyjny, aczkolwiek da się wytrzymać jeśli jest się zdeterminowanym. Myślę, że dużo zależy od firm "nadrzędnych" - bo od nich idą materiały szkoleniowe i wiele warunków współpracy - oraz zaangażowania team leaderów, ich umiejętności motywacji. Wypłaty są praktycznie zawsze na czas, a i trafiłam na takie projekty gdzie płacą dobrze.

Zostaw merytoryczną opinię o APS Poland S.A. - Poznań

• Jak się pracuje w APS Poland S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy APS Poland S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 136.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w APS Poland S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 109, z czego 12 to opinie pozytywne, 71 to opinie negatywne, a 26 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy APS Poland S.A.?

Kandydaci do pracy w APS Poland S.A. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

APS Poland S.A.