APS

eryk

Fajna firma

Roma
@eryk

Fajna firma jesli lubicie pracowac w pampersie i słuchac pretensji przełożonych.

Były pracownik Nowy wpis

Wciąż czekam, aż projekt Zalando utonie. Z tego co widzę to resztkami jeszcze utrzymuje się na powierzchni. Jeżeli chodzi o samą pracę to wiadomo, jak każde call center. Można albo lubić albo nienawidzić. Jak pracowałem liczyło sie tylko kto kogo lubi. Jak byłeś lubiany to miałeś lepiej. Możliwość „awansu” oczywiście też dla tych lubianych, niekoniecznie dla osób, które posiadają wiedzę na temat procesów i pracy tam. Szkoda, bo z odpowiednimi ludźmi projekt by śmigał. Połowa ludzi olewała prace( nie ma co się dziwić), a Ci którzy się starali musieli ciągnąć za nich i na koniec i tak zostali zwolnieni lub odeszli sami. Wyzysk i nic więcej. Nie liczą się ludzie, nie liczy się nawet jakość pracy, która wykonujecie. Projekt ma się po prostu kręcić, nieważne jak, byleby się kręciło i jakoś odbębnić czas trwania kontraktu z Zalando, aby go przedłużyli. Właśnie dlatego nigdy nikt nie bierze nic pod uwagę, bo nikt nie chce tego im zgłaszać, bo APS tez nie chce sie wychylać. Jeżeli ktoś dotrwał do końca wpisu i pracuje tam bądź pracował to z chęcią sie dowiem czy w końcu QS i TM, którzy nie mieli pojęcia o swojej pracy zostali już zwolnieni.

ASAP

To prawda OH to jest pomylka obecnie. Najwiekszy wpływ i oceny ktore sa błędnie powielane a odbija sie na wynikach pracownikow. Ogolnie lubiłem tą prace, ale to co sie dzieje teraz a rok temu. (usunięte przez administratora)

Żx cc Nowy wpis
@ASAP

W tym roku nawet kasy na święta nie dali????

Co jaki czas w APS można ubiegać się o podwyżkę?

Odpowiedz Nowy wpis

Wcale. Osoby pracujące 5+ lat zarabiają tyle samo co osoba zatrudniona 2 dni temu

Zddxd

W jaki sposób dobrany został nowy skład QS, ponieważ na projekcie widnieją non stop niedogodności. Jak może on prosperować dobrze skoro QS nic nie wiedzą i robią pomyłki w podstawowych procesach. To jest niedopuszczalne. Czy mentorzy, którzy są dobierani przechodzą przez dodatkowe testy, z racji tego, że ich praca jest na poziomie podstawowym, i nie rozumiem czym sugerują się osoby, które ich wybierają - chyba, że wybierani mają pokrój QS bez wiedzy i na podstawie tego braku dobierany jest drugi brak, kolejny i kolejny… Historia też lubi się powtarzać, więc myślę, że ponownie osoby wybrane na ‚mentora’ są również dobierane według sympatii, no chyba że się mylę to proszę wyprowadzić mnie z błędu i nie usuwać komentarza ????

W jaki sposób weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie APS? Czy pracodawca zawsze powiadamia o wyniku rekrutacji?

Pracę na projekcie Zalando można oceniać na wielu płaszczyznach. Jeżeli chodzi o samo dostanie się do pracy to jest zawsze formalność - trzeba mieć bowiem na uwadze to, że jeżeli startuje szkolenie na ten projekt, oznacza to, że w danej chwili jest zapotrzebowanie na nowych konsultantów. W związku z tym przyjmowani są wszyscy, którzy tylko zaaplikowali. Nawet osoby, które nie potrafią korzystać z komputera. Ponieważ projekt potrzebuje konsultantów - aby się na niego dostać nie trzeba umieć absolutnie nic - w mojej grupie np. bodajże trzeciego dnia szkolenia jedna kobieta zrezygnowała bo nie mogła siedzieć przed komputerem z powodów zdrowotnych. Nikt jej nawet o to na rozmowie rekrutacyjnej nie zapytał. Jeżeli chodzi o szkolenie - każde prowadzi kto inny, ale np. koleżanka, która prowadziła moje - niesamowicie sympatyczna osoba. Trochę mi jej nawet szkoda było, że musi nam prezentować nic nie wnoszące prezentacje, które jak się potem okazało nie miały nic wspólnego z samą pracą po szkoleniu. Z resztą na samym początku dostaliśmy info, że nauczymy się dopiero po szkoleniu,a samo szkolenie jest "bo musi być". Szkolenie jest zakończone testem wiedzy. Test ten jednak jest tylko i wyłącznie po to żeby był bo nawet dostając z niego 1 punkt, przechodzisz dalej "bo jest zapotrzebowanie na konsultantów". Także dla ewentualnych kandydatów nie ma co się stresować bo i tak i tak zaczniecie pracę. Po rozpoczęciu pracy trafiasz (chyba drogą losowania) do jednej z kilku grup. Na projekcie jest kilku team leaderów i każdy team leader ma swoją grupę. Z tego wynikają później absurdalne sytuacje, ale o tym za chwilę. Praca jest całkiem przyjemna, bezstresowa. Nawet jak popełnisz błąd to nie ma z tego żadnych konsekwencji. Co najwyżej Ci jakiś jakościowiec powie że coś zrobiłaś źle, ale nic z tego nie wynika. Tym bardziej teraz, kiedy usunęli nam premie i nieważne czy pracujesz dobrze czy na odwal się - nadal zarabiasz tyle samo. Dla nowych osób zniechęcające może być tylko 24 minuty przerwy na cały dzień pracy i to jeszcze przerwy, na którą nie możesz iść kiedy chcesz. W praktyce na szczęście jednak wystarczy zagadać z doświadczonym konsultantem żeby się nauczyć jak iść na przerwę kiedy chcesz i na jak długo a w systemie wyglądać na osobę, która właśnie rozmawia z klientem. Także sam tryb pracy na plus. Z minusów - za każdym razem, z reguły kilka tygodni po szkoleniu, okazuje się, że jednak konsultantów jest za dużo (bo klienci nie zgłaszają się tak często) i trzeba określoną liczbę osób zwolnić. I tutaj zaczyna się zabawa. Porównywani się nowi konsultanci z takimi, którzy pracują tutaj rok czy dwa - i zwalniani są Ci, którzy mają gorsze wyniki. Oczywiście wiadomo, że w 90% są to nowe osoby, ale czasem dochodzi do ciekawszych zdarzeń. Moja koleżanka, którą w zasadzie sama do tej pracy ściągnęłam została zwolniona po przepracowaniu niecałych 2 miesięcy na projekcie. Ponieważ nie miała AŻ TAKICH słabych wyników, zapytała swojego team leadera o powód takiego zwolnienia. Dostała odpowiedź, że nie ma złych wyników, ale przełożona team leadera kazała zwolnić X osób i niestety padło na nią. No super. Kiedy natomiast powiedziałam jej, że w mojej grupie są osoby, które mają dużo gorsze wyniki od niej, okazało się, że team leaderzy ustalili, że każdy ze swojej grupy zwolni tyle samo osób żeby było SPRAWIEDLIWIE. Czyli w zasadzie w jednej grupie może być 20 osób, które nic nie robią i mają słabe wyniki, a w drugiej 20, które spełniają wszystkie cele, a i tak wypadną po 3 osoby z obu bo tak jest SPRAWIEDLIWIE xD. (już pominę fakt, że 3 tygodnie po zwolnieniach wystartowało kolejne szkolenie i w ten oto sposób karuzela się dalej kręci) Tak więc moja ogólna ocena jest bardzo neutralna.

Praca

Czy projekt zalando planuje rekturacje ?

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w APS?

mxd

tu są wszystkie odpowiedzi usuwane na bieżąco, chyba zatrudnili kogoś na etat do tego wystarczy spojrzec na wiadomosci z okresu kilku miesiecy - WSZYSTKIE usuniete

Czy rzekomo nowe OH z projektu modowego jest rozliczane za błędnie wykonane case?

Czy w APS odbywają się wewnętrzne rekrutacje?

tak, ale po kilku tygodniach osoby wybrane z tych rekrutacji zostają zwolnione - bo nie ma możliwości powrotu na poprzednie stanowisko

Nadia

Kiedy konsultanci z projektu modowego doczekają się umów o pracę? Praca jest powtarzalna i w określonym oknie czasowym więc przesłanki jak najbardziej są.

Berek
@Nadia

generalnie to Wy pracujecie na umowę o pracę. Umowę o prace poznajemy bowiem po tym, że: 1. musicie wykonywać świadczenie osobiście - nie możecie go nikomu zlecić 2. jesteście podporządkowani przełożonym/pracodawcy 3. nie możecie wykonywać pracy z dowolnego miejsca na świecie, miejsce musi być ustalone 4. musicie wykonywać pracę w określonym czasie, To, że pracujecie na "umowę zlecenie" to tylko niezgody z prawem zapis w Waszej umowie, który umożliwia "pracodawcę" do zwolnienia Was bez okresu wypowiedzenia i nie zobowiązuje go do udzielenia Wam płatnego i obowiązkowego urlopu wypoczynkowego.

danek

pracując w tutaj powinnaś przywyknąć do tego, że zgodnie z ideą tej firmy jak jest jakiś problem to zamiast usuwać ten problem trzeba usunąć osoby, które o nim mówią w imię zasady jak czegoś nie widać to tego nie ma :)

Serio

NA SERIO? Ludzie tu piszą dziesiątki komentarzy, które pokazują jak jest faktycznie w tej k0rpo i takie komentarze są usuwane po kilku godzinach, a takie coś przepuszczacie? Przecież tego komentarza nawet nie napisała osoba pracująca na tym projekcie

Garstka

Nie ma sensu tu cokolwiek pisac bo negatywne opinie i tak sa usuwane po kilku godzinach

xyz

czy można liczyć na jakichś ogarniętych mentorów na projekcie modowym? ręce opadają jak się czyta te głupoty

ZeZe

Nic do niej nie mam, ba, nawet ją lubię i uważam że nadawała się na mentora. Powinna zostać na stanowisku zamiast nowej trójki.

Stary

A kogo wybrali?

@Stary

Ogólnie fajnie, że w Płocku mamy tylko dwa projekty, a i na TMa i teraz na QSa wybrali osoby z Poznania, które w ogóle nie znają projektu :| Super szanse na awans dla osób z Płocka... To może w ogóle przenieśmy projekt do Poznania w całości?

pracoholik
@Nowy

ale z Poznania nie został wybrany żaden QS, sama rekrutacja na QS była tylko i wyłącznie dla ludzi z Płocka. wszyscy z OH są z Płocka i tylko jeden tm z Poznania

Bockowska

Szczerze to watpie ze kros to jeszcze w ogole kontroluje. Wywalili polowe oh i konsultantow za oszukiwanie wynikow, na ich miejsce przyjeli nowe osoby na oh, z ktorych polowa tez oszukiwala - ale tutaj juz to nikomu nie przeszkadzalo. Doswiadczonych konsultantow wymoenili na takich po ktorych musimy wszystko poprawiac. A co by bylo malo do oh przyjeli dwie osoby spoza projektu. Jedyne co nowa tm ma do powiedzenia to to, ze na poprzednim projekcie bylo lepiej bo nie bylo zadnych celi a co do nowego teamu oh - super ze na trudne pytania teraz dostajemy odpowiedz na zasadzoe - wrzuc na pauze to wpadnoe komus innemu....

itak

Nieustanna rekrutacja i zatrudnianie na zlecenie, za chwile zwolnienie i tak w kółko. Sugerują zaobserwować jeden fakt, ta firma nieustannie zatrudnia i wyłącznie na zlecenie. Inspoekcja Pracy powinna się nimi zainteresować bo to jawne oszukiwanie systemu.

inie
@itak

Nie ma co się dziwić jak wywalili połowę doświadczonych konsultantów za rzekome oszukiwanie, a kiedy się okazało, że pozostali oszukiwali nie mniej albo nawet bardziej to nagle magicznie zaczęli im dawać "drugie szansy" bo nie mogą wywalić wszystkich. Ogólnie fajnie, że dopiero na ostatnich spotkaniach, czyli kilka tygodni po masowych zwolnieniach, dostaliśmy info, że zostaną w ogóle sprawdzone dane z Casów z usuniętych kont. Fajnie, że najpierw powywalali ludzi i innych awansowali a dopiero po tym fakcie będą tą sprawę weryfikować xD Myślę, że po otrzymaniu tych danych mogą się bardzo zdziwić co do awansowanych osób :)

Na jakiej zasadzie i po jakim stazu mozna negocjowac podwyzke w tej firmie?

@Ewa

Nie można. Każdy ma taką samą stawkę, niezależnie od stażu

Darka

Jak to jest ze wyniki nabijalo sobie 90 procent konsultantow a zostalo zwolnionych tylko kilku losowych - i to nawet nie tych ktorzy robili to najbardziej nagminnie? Czy ktos w ogole ma to zamiar weryfikowac czy jednak udajemy ze jest wszystko ok?

Jola
@Darka

Śmiech na sali co tam się dzieje. Zwolnić top pracowników, którzy ogarniali cały tej (usunięte przez administratora) i spełniali wyniki jak góra nakazywała.

Grab
@Darka

Dobrze wiesz to ty, dobrze wiem to ja i dobrze wie to kazdy na tym projekcie, ze jakby wywalili wszystkie osoby ktore oszukuwaly to by musieli wywalic 95proc doswiadczonych konsultantow i reszte oh, wiec tego nie zrobia. I jeszcze to wczorajsze straszenie ze,, sledztwo,, jest nadal w toku albo tekst ze jednej osoby nie wywalili tylko jej dali druga szanse bo (usunięte przez administratora)innych xd

Andy-Nowak
@Jola

@Jola domyślam się, że jesteś jedną ze zwolnionych osób. Jeżeli czujesz się pokrzywdzona bo padło akurat na Ciebie, a kolejnym osobom, które są tak samo winne jak Ty dawali "drugie szansy" to sugeruję zgłosić sprawę bezpośrednio do Zalando :P

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie APS? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

Odpowiedź

Nadgodziny nie są dodatkowo płatne i nie można ich odebrać. Jak pracujesz więcej niż masz zaplanowane, masz płacone po prostu tak jakbyś miał zaplanowane więcej godzin. Dodatkowo większość czasu nie można nawet brać nadgodzin. Taka możliwość jest tylko jak jest bardzo dużo zgłoszeń i TMowie proszą nas o branie nadgodzin. Odkąd tutaj pracuje taka sytuacja miała miejsce może z 2 razy w ciągu kilku miesięcy xD

Gucio
@Odpowiedź

nadgodziny są zawsze, kiedy jest więcej pracy - w okresie wielkanocnym, majówka, koniec wakacji i wrzesień, listopad, Black Week, grudzień i święta, nowy rok

Zośka

Pracuję na projekcie Zalando! Na szczęście jest to dla mnie tylko praca tymczasowa. Nie ukrywam, że już na samym szkoleniu miałam bardzo mieszane odczucia po tym jak dowiedziałam się, że musimy klientów (usunięte przez administratora) nawet w sprawie takich prozaicznych rzeczy jak nasze nazwisko czy to, że piszemy "z Berlina". Na pomoc nie ma co liczyć -mentorzy są wybierani z łapanki, niektórzy są spoko, ale większość traktuje nas tak, jakby zostali mentorami za karę i odpowiadają cokolwiek, byle tylko nas spławić. Nawzajem chyba też nie darzą się za dużą sympatią bo mentor A przejmując zmiane potrafi stwierdzić, że mentor B, który właśnie swoją zmianę skończył gadał głupoty. A zaznaczę, że po 2 tygodnaich pracy oczekują od nas wyników na poziomie osób pracujących tu ponad rok! Od jakiegoś czasu korzystamy z nowego programu do odbierania połączeń. Ponieważ program działa tak jakby chciał a nie mógł, wielokrotnie pytałam jak poprawić swoje wyniki AHT, które na callach niestety nie były satysfakcjonujące. Zamiast wskazówek jak prowadzić rozmowy kilka raz dostałam wskazówkę "jeżeli rozmowa świeci się na zielono to jest nienagrywana i możesz się od razu rozłączyć i tak obniżysz średnie AHT" - to nie są wskazówki, których oczekiwałam :( Niemniej jednak to wyjaśnia dlaczego kilka razy dziennie dzwoni do mnie klient zaczynając rozmowę z pretensją "dzwonię czwarty raz bo ktoś się ciągle rozłącza" - w takich przypadkach wiemy od razu żeby się też rozłączyć bo wiadomo, że sprawa będzie skomplikowana.

Ktoś

Co sie dzieje w tym oddziale ,to istna tragedia... Jestem już ,,byłym,, pracownikiem firmy ,zostałem zwolniony z powodu ,,braku miejsca na nowe osoby,, ,tylko tak się wytłumaczył tm, poinformował mnie od nie chcenia i odrazu kazał oddawać sprzęt beż dalszych tłumaczeń...Miałem naprawdę świetne wyniki ,ale cóż z tego jeżeli mój tm mnie nie lubił i nie byłem jego pupilkiem?Co się potem okazało, osoby które miały już koniec umowy,były pytane jak im się podoba praca ,atmosfera itp. ,ja nie zostałem zapytany o nim ,wyrzucony na śmietnik bez wyjaśnień... To po co robicie rekrutacje ,jeżeli i tak wyrzucacie wiekszość osób ,które starają się , a osoby które pracują dłużej i nic nie robią, są staniwczo nagradzane i zostają? Z tego co da się zauważyć atmosfera jest neutralna ,aczkolwiek tm to jakaś porażka ,oczywiście oprócz Aldony i Alicji, bo są to naprawde super kochane i pomocne osoby którym nie można nic zarzucić ,tylko one potrafią w czym kolwiek zaradzić czy zapytać o samopoczucie... Reszta tm ma gdzieś swoich ,,podopiecznych,, , narzucają im tylko co mają zrobić i co im się nie podoba w pracy albo kończą z nimi współpracę bo im się coś ,,niepodoba,, i ich nie lubią... Cała ta sytuacja z tym projektem to jeden wielki żart. Na rzekomym szkoleniu osoby chętne ,powinny nauczyć się wszystkiego co robić itp, co z tego wyszło? Zostaliśmy  na pastwę samych sobie . Zwykłe prezentacje I opowiadanie o tym ,że klienci są śmieszni i żenujący. Nie nauczyliśmy się niczego , dostaliśmy sprzęt do domu i radź sobie sam jak cokolwiek zrobić . Wspominając jeszcze o teście ,na koniec szkolenia ,który był tylko po to aby był , osoby które nie zdały ,przystąpiły do pracy bez żadnej wiedzy ,bo co można uzyskać z takiego szkolenia? Powinni zrobić testy tm ,czy nadają się w ogóle na te stanowiska bo są niekompetentni i aroganccy. Radzę również poszanować osoby ,które się starały a zostały zwolnione bez powodu bo to lekka dyskryminacja.  Wyniki wynikami ,ale osoby które nie przykładają się do pracy,a są pupilkami są ,,najlepsze ,, nagradzane . Zróbcie z tym wkońcu porządek , powinniście bardziej patrzeć na pracę tm ,którzy tak szczerze to nic nie potrafią ,a zostali powolani na to stanowisko ,,po znajomości ,, . Radzę zweryfikować atmosferę w pracy i chęć pomocy oraz osoby które się starały a zostały wyrzucone na śmietnik bo to się robi chore . Radzę również staranniej wybierać osoby które mają czym kolwiek zarządzać w tym systemie . Bo na ten etap każdy ma swojego pupilka ,są fałszowane wyniki , są rzucane obelgi ,są aroganccy względem pracowników, zwłaszcza jeden tm ,którego ciągle nie ma i jest ,,niekompetentna ,,. Zmieńcie to i weźcie wszystkich pod uwagę ,bo ta firma z oddziałem w tym mieście to jeden wielki żart przez ludzi tam zarządzających . Nie pozdrawiam

@Ktoś

Jak już piszesz taki komentarz to mógłbyś podać konkrety, chociażby kiedy zostałeś zwolniony i przez kogo :) bo piszesz o wszystkich TM - zachwalając Aldonę i Alicję, a że pozostali są blee. Tylko że tak się składa, że została tylko Agata, Aldona i Alicja, wiec zdecyduj się o kim mówisz i co komu zarzucasz bo mam wrażenie że opinia pisana na siłę byleby coś napisać, nieważne czy to prawda czy nie :)

Ewa_ewcia
@Ktoś

to fajnie, że Cię zwolnili w związku z brakiem miejsca bo z informacji jakie dostałam za dwa tygodnie startuje szkolenie dla nowych osób bo jest ich za mało :)

Ktoś

Kochana/y czytaj pomiędzy wierszami . Nie napisze kto mnie zwolnił ale zwolniono mnie ,ponieważ ,,był limit osób i nie mogli przedłużyć umów osobom ,które się nadają,, , teraz dowiaduje się,że jest robione kolejne szkolenie . Czy to ma sens ? raczej nie . I to nie opinia na siłe ,tylko rzeczywista opinia ,która jest prawdziwa . Otrzymałem takie informacje więc ,nie mam zastrzeżeń aby je dalej przekazać. Cała ta sytuacja wygląda na to ,że tm chciał mnie tylko zbyć bo mnie nie ,,lubił,,. Nie życzę sobie, aby ktoś mówił ,że to co piszę to kłamstwo , bo wiem jak mnie potraktowano . Nowe szkolenie dla nowych osób , a mieli limit ? Z tą sytuacją coś raczej nie gra. Tm mógł nie podawać mi informacji ,że posiadają juz za duzó pracowników , zresztą ,podał mi taką informację i chciał jak najszybciej się ze mną pożegnać . Cała ta sytuacja jest żałosna . Piszę to , czego zostałem doświadczony ale też jakie otrzymałem informacje od tm.

Zostaw merytoryczną opinię o APS - Płock

• Jak się pracuje w APS?

Zobacz opinie na temat firmy APS tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 84.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w APS?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 80, z czego 23 to opinie pozytywne, 39 to opinie negatywne, a 18 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

APS