Bonprix Sp. z o.o.

Opinie o Bonprix Sp. z o.o.

ciekawa

Czy jak napisze, że mi się praca podoba to mnie zlinczujecie??

po

też nie narzekam właściwie

@ciekawa

Jest ryzyko, patrząc na tendencję

@ciekawa

Ale nie martw się, osób z takim podejściem jak ty jest więcej

@ciekawa

Niestety zazwyczaj takie osoby się nie wypowiadają, bo nie czują potrzeby...a szkoda.

@ciekawa

A nawet jeśli, to ich głos zostaje zdominowany niestety

Troy
@ciekawa

no proste, nawet za sok można cięgi dostać więc wiesz. Zryte banie, ni ma nawet co się zniżać do tego poziomu, szkoda nerwów

Dlaczego tak jest w kwestii telefonów, że co niektóre osoby noszą przy sobie telefony bez zgody. Albo jesteśmy traktowani wszyscy jednakowo albo niektóre osoby mają jakieś przywileje.

Masakra te klimatyzacje nie działają, tylko co chwile się psują. A my ledwo co dajemy radę pracować. Jest masakra na magazynie duchota.

Kyr

Dokładnie w nas siła. Zero szacunku do pracowników więc zero szacunku dla pracodawcy.

Bibi

Tu ludzie nie umieją się trzymać razem. Znajdą się takie co przyjdą w podskokach i powiedzą że to dla nich żaden problem. Tak samo było z rozpoczynaniem pracy o 5.45. Kiedy kierownik pytał czy nie bedzie problemu z dojazdem osoby, które jeżdżą samochodami stwierdziły wtedy że mogą być w pracy nawet na 5 rano. Teraz będzie to samo...

Kolka
@Bibi

Tu nie ma wystarczających miejsc parkingowych! Jak teraz ci co mają samochód a korzystają z MPK nie będą jak mieli wrócić do domu to wsiądą w samochody. Dąbrowa Przemysłowa pustoszeje po 23. Zero komunikacji. Pogratulować takiego rozwiązania sprawy!!

Kolka

Nie ma miejsc parkingowych! Ci co jeżdżą MPK mogą przesiąść się w samochody, jak nie będą mogli wrócić do domu. Po 23 na Dąbrowie Przemysłowej robi się pustkowie. Nie ma komunikacji autobusowej!! Gratuluję wyobraźni i rozwiązania sprawy oczywiście kosztem pracowników.

@Bibi

Sobota od 6 do 12... Czyli -2 godziny. Ładnie to sobie wymyśliły. Dziewczyny, musimy stanąć razem, bo na głowę już nam weszli.

Dyku
@Kolka

Nie każdy może jeździć samochodem. Nie o to tu chodzi.

Dryga
@@Tytula

Jeżeli mam na minusie 3 godziny to w sobotę to odpracuje i nadal będę na minusie!! !?? To jakis brak logiki i kompletna bzdura.

@Dryga

To jeszcze nic. Jak weźmiesz na sobotę urlop, to masz jeszcze 2 h do opracowania.

Co?

Jak to do odpracowania?

@Co?

PIP powinien się tym zainteresowaać, ale nikt nie podpiszę zgłoszenia. 20 lub 30 0sób jest potrzebnych.

@@Tytula

Nikt nie proponował ja się podpiszę tylko dajcie

Czarna dziura

Witam, pisze ponieważ nurtuje mnie kilka pytań, i wątków, nie zamierzam nikogo oceniać, oczerniać, natomiast posiadam kilka pytań. - Dlaczego wewnętrzny system motywacyjny pracownika oparty jest na zasadzie bicza? Myślę że większość z nas poszłaby za marchewką? - Dlaczego pozwala się pracownikom "szwędać" po rozkopanej łodzi, po nocach godzinami, zapominając o ich bezpieczeństwu? - Dlaczego nie weryfikuje się wniosków o zmianę godzin pracy ze względu na brak dojazdu od ludzi którzy stoją samochodami pod zakładem? - Co robią ludzie którzy mają przyzwolenie na nie robienie nic, jednocześnie dostając stała premię? - Jak mają poczuć docenienie, Ci których norma jest premiowana tak samo, jak dla mało aktywnych pracowników? - Dlaczego kobiety nie mają sekundy oddechu w Pogoni za wykonaniem swojej pracy, a większość panów tylko chodzi z koszem na śmieci lub z paleciakiem cały dzień? Jest to praca do której wystarczy mieć co najmniej 160 cm wzrostu, nie wymaga dźwigania i inteligencji. - Kiedy powstała Elita która ma przerwę 7,5h na pół godziny pracy? - Jaką satysfakcję daję 30 minut przychodzenia wcześniej, jeśli tą pracę możnaby zrobić w takiej samej ilości czasu, gdyby funkcjonowała jakakolwiek logistyka, oczekiwanie na narzędzia pracy trwają często więcej niż to 30 minut. - Na jakiej zasadzie działa urlop w sobotę. Jeśli Sobota jest dniem pracy należy się dzień wolny, jeśli biorę na sobotę urlop dalej powinien należeć się dzień wolny.. Gdzie on ginie? Proszę o odpowiedź ponieważ nie rozumiem tego systemu.

Kot
@Czarna dziura

Witam. Bardzo dobrze opisane. A jeżeli chodzi o panów to faktycznie mają luz. Pozdrwiam

@Kot

Możesz wskazać, gdzie mają ten luz? Bo ja, mogę wskazać kilku Panów, ale mają luz, bo są leniwymi osobnikami. Nie, mówię oczywiście o informatykach, panach z DURU, czy liderach, bo Ci to rzeczywiście są mało widoczni. No i są tak przemęczeni, że nie przychodzą na 5:30 i nie wychodzą o 22:30, tak jak inni. Z chęcią bym się zamieniła z jednym lub drugim na miesiąc lub dwa.

@@Tytula

To się zamień i przestań pisać farmazony zawistna osóbko ;)

NN

Tylko przypominam, że w systemie równoważnego czasu pracy - ze względu na możliwość przedłużenia czasu pracy ponad 8 godzin na dobę, z czym związany jest krótszy czas pracy w innych dniach lub większa liczba dni wolnych od pracy - konieczne jest sporządzanie dla pracowników rozkładów czasu pracy, czyli grafików. Powinien być sporządzony na cały przyjęty u pracodawcy okres rozliczeniowy lub krócej jednak co najmniej 1 miesiąc (art. 129 § 3 Kodeksu pracy). Pracodawca ma obowiązek przekazać pracownikowi rozkład czasu pracy co najmniej na 1 tydzień przed rozpoczęciem pracy w okresie, na który został sporządzony ten rozkład. Rozkład taki może być przekazany pracownikowi w formie pisemnej lub elektronicznej. Powinno z niego wynikać, w jakich dniach i w jakich godzinach pracownik ma świadczyć pracę, a które dni są dla niego dniami wolnymi od pracy.

Laura

Dokładnie..

@NN

Niee no, to jak zgłosić na goworku, to wszystko będzie cacy...

@NN

Zgłosiłeś to komuś, czy tylko w necie szpanujesz wiedzą?

@NN

No i? Olewka. Za nic mają prawo pracy. W sobotę będziesz (usunięte przez administratora) za free i jeszcze -2 godziny do oddania. Chcą się chyba pozbyć Polaków.

@@Tytula

No i? Jak tylko tu to napiszesz to na pewno ktoś zwróci uwagę

@jeronimo

Zwróci, zwróci.

Dryga
@NN

No dobra to jeśli nam nie nam dadzą zarobić w tym sezonie to kto teraz zarobi?

Na goworku? Heh to powodzenia

DRDR :)

Dużo robić darmo robić :)

mirinda
@DRDR :)

zapoznaj się z definicją słowa darmo...

Reno
@DRDR :)

Generalnie jest żenada i smutek. Szkoda że ludzi co jeszcze w tej firmie na robocie się znają nie pyta się o zdanie bo to doświadczenie idzie za nimi... Się liczy profity i ile można na tym zarobić.

Bambi

Jak ktoś nie ma samochodu to jak ma wrócić do domu? Taksówką i zapłacić stawkę nocną?

Lewar
@Bambi

Firma liczy na twoją kreatywność i radzenie sobie w trudnych sytuacjach. Może gdyby wszystkim paniom kurs samoobrony zrobili wcześniej i przygotowali na nocne spacery.. no żal że firma nie zrobiła podchodów integrujących dla kobietek w warunkach nocnych żeby się wspierać przy powrocie do domu... Info GPS co gdzie i jak dorwać autobus by chociaż przed świtem dotrzeć do domu :-)

C

Pani kierownik to dziś na zdalnym.covid chyba dalej trwa na niektórych stanowiskach.

Czegoś nie rozumiem dali kasę za obecność za maj czerwiec i lipiec i podobno można zrezygnować z urlopu w tych miesiącach a jak poszedłem zmienić urlop to dostałem odpowiedz ze jest już za późno no to albo można zmienić albo nie a może zmieniaj komu chcą a poza tym wymagania były takie aby określić się już w grudniu i zaplanować urlop a teraz okazuje się że bardzo dużo osób jeszcze nie podała terminów i właśnie teraz im pasuje sierpień wrzesień to jest nie w porządku do osób które musiały się już określić wcześniej albo wszyscy planujemy urlop w grudniu albo robimy wyjątki Jest to bardzo nie sprawiedliwe dla osób które się musiały określić wcześniej

Pracownik mag.A

Oczywiście, że jest to nie fair. W ogóle teraz są matury, (usunięte przez administratora) zakończenie roku, wakacje, dzieci do szkól nie chodzą, przedszkola nie wszystkie są otwarte w całe wakacje. Ludzie poplanowali sobie urlopy w grudniu, cześć ma już opłacone... Także jest to robienia z nas idiotów. Jeszcze chłopaki to mają fajnie, bo z nimi nie ma problemu, zmienią sobie urlop i tyle, a my... już jest wszystko rozpisane, nie ma możliwości zmiany na sierpień, jak chcesz to jest październi, listopad, grudzień też nie, bo sporo osób będzie chiało. Premia motywacyjna, okazała się demotywacyjna. Brawo kierownictwo, brawo liderzy, brawo rado pracownicza.

do Rady
@Pracownik mag.A

Zgadzam się z tobą na 100%. Jeszcze jak o radzie mówimy, to może poruszymy ważny temat jedzenia. Pomijam to że kradną nam bułki, wieć coraz mniej oso zamawia, a do tego doszły teraz już 3 w tym roku podwyżki. W tamtym roju były dwie. A my nadal mamy 10 zł na posilek. w tamtym roku byla za to bułka i zupa. w tym roku do zupy juz trzeba doplacac,a do bułki jeszcze wiecej. skoro inflacja skoczyla, co jest na reke pracodacy, bo slaba zlotowka dla Niemieckiej firmy to zysk, to moze podniesliby do12-14zł chociaż?

Ech

Witam. Bałagan jak zawsze. Ta premia moim zdaniem powinna być podzielona na miesiące. Osobna kasa za obecność w maju, osobno w czerwcu i osobno w lipcu... Pozdrawiam

Tytula
@do Rady

Nie wiem, czy to zasługa tego wpisu, ale od jutra mamy 12 zł. Także, moje drogie koleżanki, uważajcie co piszecie, bo ktoś to czyta.

@Ech

Zgadzam się

Stary

Tutaj zapominaja o jednej waznej zeczy ze firma jest tyle warta co warci sa ludzie. Nie ma ludzi nie ma firmy proste

caps

Ja nie, jakie to były lata?

caps
@Stary

Ale do czego to się odnosi?

Medy

A to nie należałoby z takimi niepewnościami pójść do kogoś odpowiedzialnego za to? Tutaj raczej niewiele zdziałasz

Natalia

A ta przerwa jest jakby przymusowa, że trzeba konkretnie o 9 iść czy każdy może sobie wybrać?

Roberto

Dlaczego zabrano nam soboty płatne ? Więc zatrudniono tyle osób z Ukrainy i z Mołdawii , że zakład musi oszczędzić . Na kim ? Na pracownikach , swoich długoletnich pracownikach ... Wiadomo że jak będzie sobota 6 dnia to każdy pracownik agencyjny będzie miał Wpłaconą dniówkę . Dlaczego do tej pory były płatne soboty? I nagle nie są chociaż firma podobniez prosperuje rewelacyjnie. Jak pracownicy mają być zmotywowani . Teraz zapewne jeżeli taka sobota się zdarzy pracownicy będą kombinować i robić wszystko aby nie przyjść . Przykre to naprawdę , czuć niesmak i żal....

Xyk
@Roberto

Trzeba dodać jeszcze ze pracownicy z Mołdawii siedzieli 10 godzin gdy nie było pracy a kasę trzeba było płacić ot cała filozofia szkoda ze kosztem pracowników. Jak zwykle. Szkoda że Polak Polaka nie szanuje.

Tytula

Ale to chyba na zmianie B. Bo na zmianie A nic takiego nie zaobserwowałam. Raczej przeciwnie, liderki same siebie pilnują, a kler został ostatnio rozbity. Część dziewczyn poszła na poli i są nowe. Poza tym kierownik cały czas łazi i pilnuje.

@Tytula

Z jednej strony zgodzę się, zaczynaja robić porządek, ale z drugiej strony nie masz racji. Niektóre sytuacje wyżej wymienione również zaobserwowałem jako pracownik i to na zmianie A. Co do szanownego pana Kierownika owszem chodzi i pilnuje, ale osoby które ma upatrzone z innymi wchodzi w prywatne rozmowy, które nie powinny mieć miejsca.

Bon
@Tytula

Witam. To prawda. Na naszej zmianie jest ok. Liderki na module 1 w porządku. Pozdrawiam

@Tytula

Przesadzacie i wymyślacie niektóre sytuacje. Pracowałam na róznych stanowiskach i w różnych częsciach magazynu, na piętrach również. Nigdy nie widziałam, żeby ktoś czesał sobie włosy, lub żarł ciasteczka, popijając kawą. Same tworzymy sobie problemy, nie może być tak, że będziemy rządzić wszystkie. Zobaczcie jak jest u panów. Tam są jasne polecenia i wykonują je. No może prócz kilku Ukraińców, szczególnie tego stardszego co ma syna brygadziste na drugiej zmianie.

Witam,zgadzam się z Twoim wpisem. Jest to strasznie przykre jak się na to patrzy.Staram się pracować uczciwie i stosować do różnych (dziwnych)zasad. Zasady jak widać obowiązują nie wszystkich, są równi i równiejsi . Spacery po magazynie z napojami,przesiadywanie przy stole,spożywanie posiłków, częste wyjścia do szatni. Pracownicy którzy tak naprawdę nie wiadomo czym się zajmują, spacerują raz to w jedną stronę raz w drugą, coś tam przeniosą, coś dołożą i tak im mija zmiana(pomocnicy szkoleniowych). Fajna posada. Liderzy poprzyklejali się do krzeseł i ciężko im się oderwać,mam wrażenie że czasami usypiają z nudów. Zdążają się sytuacje, że pracownicy na poli są proszeni o szybsze tempo pracy może w takiej chwili pomogły by panie liderki bądź szkoleniowe. Korzystanie z telefonów komórkowych, oczywiście niezbędnych do pracy to też temat rzeka. Ale nikt nic nie widzi i nie słyszy bo mają na to brzydko mówiąc wywalone.

polly
@@Tytula

Niektórzy powinni zacząć patrzeć najpierw na siebie i swoją pracę, a nie komentować wszystkich dookoła...

@polly

Za bardzo się panie liderki rzucają w oczy.

Neutralna

Jakie to wszystko jest zabawne... Człowiek tak mocny czuje się w internecie, że w zwykłym codziennym życiu nie odezwie się, ale na portalu wyleje gorzkie żale. Zawsze znajdzie się ktoś komu coś nie odpowiada to zrozumiałe, ale by tak jadem pluć i zapominać o tym, że klar potrafi pomóc, gdy "pomyłkowo" wciśnie się komuś coś co nie powinno. Zawsze można zwrócić się z pomocą do swojego lidera, gdy czegoś nie wie. Uważam że akurat liderzy są pomocni ( sama osobiście zasieglam porady i nigdy nie spotkałam się z odmową pomocy ) Zauważcie, że tylko Kobiety tak mają, większość tutaj opinii wychodzi od Kobiet i zazwyczaj właśnie wtedy taki jad wypływa. Mężczyźni jakoś chyba bardziej na luzie podchodzą do wszystkiego i wszystko sobie w twarz potrafią powiedzieć. Drogie Panie stanowimy większy procent w tej firmie dlatego bądźmy mniej zawistne, a bardziej serdeczne.

polly
@Neutralna

a ja się zgadzam z tym postem...dlaczego od razu atakujecie? nie możecie zaakceptować tego, że ktoś ma odmienne zdanie? nie musicie się zgadzać, ale po co od razu najeżdżać i wysnuwać spiskowe teorie, że na pewno piszą to liderki, gdzie nie ma żadnych przesłanek za tym idących...

Interesowna
@Neutralna

Wydaje mi się że nie jedna osoba próbowała załatwić nieporozumienia w własnym gronie ale po zamieszczonych wyżej postach widać że raczej to nie działa, ja też niestety zauważyłam że na magazynie panuje niesprawiedliwość i niektórym osobom wolno znacznie więcej co jest bardzo niepsrawiedliwe względem reszty pracowników którzy rzetelnie wykonują swoją pracę.

Hi

Prawda

pracownik@

Dzień dobry, Niestety chciałam potwierdzić wiarygodność ostatnich wpisów. Powiem szczerze, że pracowałam w wielu miejscach ale tutaj (mam tu na myśli magazyn) atmosfera i komfort pracy jest fatalny. Tak jak niektórzy piszą spowodowane jest to przez osoby „wyżej postawione”, ale również przez złą organizację pracy firmy. Rzucanie pracownika z miejsca na miejsce, sympatyzowanie pewnych osób, a tym samym dyskryminowanie pozostałych jest na porządku dziennym. Sama praca nie jest zła, natomiast reszta pozostawia wiele do życzenia. Po paru miesiącach pracy, jestem zmęczona psychicznie. Też trzeba jasno powiedzieć, że nie może być tak, że niektórzy liderzy, chowają się po kątach i plotkują przez 8 godzin, a inni pracownicy są nieustannie kontrolowani i tak jak było już wspomniane nie mogą wyjść do toalety. Pracownicy z Ukrainy i Mołdawi mają większe „prawa” niż pracownik z Polski na umowie o pracę. Rotacja pracowników jest ogromna, nie ma stabilizacji. Jeśli Firma przyjęła taktykę, że zatrudnia wszystkich i jak nie pasuje to „do widzenia”, to po co na rozmowie o pracę mówi, że szuka pracownika na długofalową współpracę? Nie mam nadziei, że coś się w tej Firmie zmieni, ale przynajmniej wyraziłam swoja opinię.

neo

Nie będą szukali na magazyn kogoś? Warto się może tam odezwać czy nie potrzebują kogoś?

Ktosiek
@neo

Zawsze warto sprawdzać czy szukają, rotacja jest czasami duża.

neo
@Ktosiek

Okej, będę się orientować

Pracownik mag.A

Dla nowych pracowników. Stanowisko, na które przyjmują jest błednie nazwane, przez liderów, brygadzistów i kierowników. To nie jest brakarka, bo z jakością nie ma to nic wspólnego. Nacisk na zrobienie normy 600 sztuk, która by zachować wszystkie wymagania firmy, jest już tak wyśrubowana, że jest to na granicy jakości. A panie liderki biją brawo Ukrainką, które powinny być nie brakarkami, tylko PRZEPAKOWACZAMI, robiącym tysiąc i więcej sztuk. Niedługo w kulką będziemy zawijać i wrzucać w folię. Smiech, nie jakość!

Dlaczego nie macie do tej pory damowych zrotów??? Dlaczego nie mgoę zamówić drogą telefoniczną z przedpłatą - wystrarczyło zamówić i wysłać emaila z potwierdzeniem i numerem konta??? Dlaczego funkcjonujecia jak za czasów (usunięte przez administratora) że klient jest nikim, panienka z tele nawet nie zamierzała ze mną rozwiązac problemu aby złożyć zamówienie, ANkieta do zalogowania się jest niemożliwa do zapisania, bo nie chce przyjąc system, a ja nie wiem co źle wypełniłam bo nie ma podpowiedzi(usunięte przez administratora) z tele każe mi iśc po pomoc, jakbym była (usunięte przez administratora)mimo, ze kupuję internetowo od 25 lat i tylko u was nie przeszłam tej ankiety. K(usunięte przez administratora)

ciekawe
@ja

A muszą mieć darmowe zwroty? Wiele sklepów takich nie ma i jakoś nikt nie płacze z tego powodu.

bzkm
@ja

Jak tak masz traktować pracowników i ich wyzywać, to może jednak zmień sklep. Masakra, panienkować to sobie możesz do lustra. Zamiast zgłosić sprawę do bezpośrednio obsługi klienta, ta przyjdzie smarować na goworku i obrażać ludzi. Cóż za kultura.

Mkm
@ja

Lepiej nic nie zamawiać z tej firmy.

bzkm
@Mkm

?? Niby czemu, bo nie ma darmowych zwrotów, jak w 99% sklepów w tym kraju?

Ktoś

Czy firma oferuje dojazdy pracownicze spoza Łodzi?

Ktosiek
@Ktoś

Nie.

@Ktoś

Tak, jeżeli pochodzisz z Mołdawii.

@Pracownik mag.A

Prawda

PracownikA

Ciekawe czy "mądra" Pani kierownik i "mądre" Panie brygadzistki porezygnują ze swoich zaplanowanych urlopów. Nie od dziś wiadomo że latem jest szczyt sezonu i najwiecej pracy. Rok w rok to samo. Po co są robione plany urlopór skoro potem namawiają aby z nich rezygnować. Szukanie i robienie z ludzi (usunięte przez administratora) Niestety w tej firmie ludzi ma się za (usunięte przez administratora) Najlepiej, aby nie mieć wcale zaplanowanego urlopu. Teraz chcieliby aby rezygnować z urlopu a potem jak będzie mniej pracy będą kazali chodzić na urlop kiedy im pasuje. Jesienią lub zimą człowiek przyjdzie do pracy i powiedzą mu jutro masz urlop i nie masz nic do gadania. Chore... Teraz wabi się ludzi super premią, a potem człowiek będzie musiał chodzić prosić się , aby była mu wypłacona, bo Panie z kadr zapomną naliczyć ją do pensji. W tej firmie nigdy nie było dobrze i jest coraz gorzej...

Bon
@PracownikA

Witam. To wszystko prawda... Pozdrawiam

@Bon

To wszystko prawda i jeszcze godziny z sufitu do oddania. Nam za każdy błąd kasę zabierają. Niech każdy płaci za własne błędy. A nie zmuszanie ludzi do oddawania godzin.

Lewar
@PracownikA

Fakt, ta premia nie do końca jest przemyślana. Ale jak każą do pracy w soboty przyjść też jest lament. Oby ta praca była. Bo trudno nie zauważyć że gospodarczo robi się niefajnie. Ludzie będą oszczędzać a ciuchy nie są pierwszą potrzebą.

Zostaw merytoryczną opinię o Bonprix Sp. z o.o. - Łódź

• Jak się pracuje w Bonprix Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Bonprix Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 343.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Bonprix Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 231, z czego 42 to opinie pozytywne, 79 to opinie negatywne, a 110 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Bonprix Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Bonprix Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Bonprix Sp. z o.o.