Opinie o Tesla Gigafactory Berlin w Berlin

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Tesla Gigafactory Berlin. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Tesla Gigafactory Berlin o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Tesla Gigafactory Berlin w Berlin

Obiecana

Dzień dobry ja pisze w sprawie otwarcia tesli w szprotawie kiedy będzie można składać podania czy jest już data kiedy będzie w ogóle otwarcie

Jaka atmosfera jest między działami w Tesla Gigafactory Berlin?

Alex

Jakie są szanse przejęcia przez tesle od pośredników. Bo obecnie na produkcje tylko tak przyjmują a chviaka bym wiedzieć czy są szanse że mnie tesla przejmie nigdzie takich informacji nie mogę znaleźć. Czy są takie osoby w tesli przejęci od pośrednika?i jak to wygląda godzinową - płacą za 8 godzin czy mnie bo widzę niektórzy mają zmiany np. 6-14.36skad taka godzina?

ss
@Alex

Z moich wczesniejszych doswiadczen w innych firmach wynika ze niewielkie.........to mydlenie oczu. Wciskaja takie kity na poczatku pracy w agencjach. Finalnie pod firme przechodzi moze z 5% tych mamionych obietnica szybkiego przejscia pod firme. Reszta jest zwalniana po max dopuszczalnym okresie pracy przez agencje w jednej firmie.Ten okres to od 9 do 18 miesiecy.

Kitek

Pracuje od 2 msc pod berlinem i zlozylem wypowiedzenie. Z sobotami od 1ego dnia pracujemy po 12 h, wyjscie do wc to problem 'bo tasma nie poczeka' kierownicy lini arabusy traktuja polakow jak ostatni sort. Za 300 h zarobilem 2045 ruro. Tylko to w Polsce zarobie na kasie przy tych godzinach a na budowie jeszcze wiecej.

@Kitek

Nie chcę mi się wierzyć w to co piszesz? 300 godzin i 2045€ to jakiś żart lub pomyłka.

Natalia

300h? To 150h robiłeś nadgodzin?? Chyba trochę nie poważne xd

Szkd

Bo to bzdury.

Chrisde
@pnt

Powyzej 151 godzin jak jest w umowie to raczej na zeit konto nadgodziny laduja bo tak wszedzie jest

@Chrisde

Zależy jaka umowa. Zeitkonto to już przeżytek, chyba bergmann i manpower w tesli tego nie stosują. Bo wątpię by typ był bezpośrednio.

Jolanta
@pnt

A czemu firma nie zatrudnia bezpośrednio, wiesz coś na ten temat? Szczerze mówiąc to bardzo mnie dziwi tak duża liczba nadgodzin, brakuje ludzi, że pracownicy aż tyle zostają?

Firma Tesla Gigafactory Berlin poszukiwała pracowników. Wziąłeś udział w procesie rekrutacyjnym? Ile etapów obejmował ten proces? Podziel się swoimi przemyśleniami dotyczącymi przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.
logo firmy Operator Maszyn CNC
Berlin
BERGMAN ENGINEERING SP. Z O.O.
logo firmy brukarz
Berlin
CDMD Investments Sp. z o.o.

Pracuję w branży automotive w Niemczech na dość dobrym stanowisku Odezwał się do mnie head hunter na LinkedIn i zaprosili na rozmowę. W sumie miałem 11rozmów kwalifikacyjnych, a stanowisko zmieniało się 4 razy. Po chyba 9 rozmowie dostałem ofertę, a właściwie gotowy kontrakt wraz z datą rozpoczęcia pracy ale z informacją, że tylko Elon musi podpisać. Po kolejnych dwóch miesiącach jak w końcu rekruter odebrał ode mnie telefon okazało się, że Elon stwierdził, że to stanowisko nie jest potrzebne i zaproponowano mi inne stanowisko. Oczywiście nowy proces rekrutacyjnyjny. Po kolejnej rozmowie wszystko super, wspaniale... tylko już nikt się nie odezwał. Ani telefonu nikt ode mnie nie odbierał ani na mejla nie odpowiedział. Żenua i strata czasu.

@Michał

Jakaś konkretna firma w branży, którą polecasz? Słyszę dookoła że automotive przechodzi teraz istną plagę zwolnień w związku z wdrażaniem elektryków. Druga sprawa - w odległości do 100km od granicy? Bo nie wiem czy do wyboru nie jest jedynie Tesla oraz akumulatory Daimlera w Kamenz gdzie jest właśnie ponoć kosmiczna redukcja. O innych nie mam wiedzy.

@Michał

Do mnie zadzwonił przedstawiciel Tesla,i dali mi czas 2-3 tyg.i muszę być w Grünheide.Telefon po 1 miesiącu .Start 4 lutego.Jestem mechanikiem samochodowym oraz posiadam tuzin uprawnień i licencji.Moge pracować zatem aż w 3 dzialwch- obszarach!

Luk
@Thomas Hinz -Tiergarden

Chwalisz się czy żalisz ?

@Thomas Hinz -Tiergarden

A zastanawiałeś się po co w Tesla mechanik samochodowy? Będziesz tam zamiatał na 3 zmiany lub parzył herbatę na stołówce!

MG
@Michał

Mam podobnie. Rozmowa planowana inter-view czekasz i nic nikt oprucz mnie nie jest połączony. Na e-mail nikt nie odpowiada telefony od 2 rekruterow głuche 1 niedostępny a 2 poczta. Stracony czas i zjedzone nerwy. Od stycznia 6 rozmów może więcej. Człowiek się przygotowuje nastawia zmienia plany i jest na lodzie.

Fifi

Miałem tak samo :)

Tom
@Michał

Wiekszych bzdur nie słyszałem Elon musi pdpisać ???????????????????????????? zrobiłeś Mi dzień tym wpisem ????????

Chris
@Michał

Bo na razie doświadczenia z działem rekrutacji są trochę podobne do opisanych powyżej: utrudniony kontakt

John
@Michał

To samo miałem. Zaburzony Elon jako super guru Tesli zaprowadzi tę firmę na skraj przepaści . Tak się zawsze kończy jednowładztwo!

@Michał

Nie wiem co ty bredzisz gościu proces rekrutacji jest standardowy jak w każdej innej firmie ale pewnie połowę nie rozumiałeś to kazali Ci przejść proces dwa razy

Reni

Zgadzam się całkowicie. Ja miałam tylko jedną rozmowę i zostałam przyjęta. Nadmienię, że mój język niemiecki nie jest perfect. Były pytania i test manualny. Ich habe alles geschafft. Pracuję od maja. Jeżeli ktoś pojechał na rozmowę i udawał cwaniaka został odrzucony. Tam przy rekrutacji pracują ludzie tacy jak my, nie są idiotami. Więc jeżeli chcecie dostać pracę przygotujcie się do rozmowy. Wystarczy wejść na portal firmy i trochę o niej poczytać. Pozdrawiam przyszłych współpracowników.

Szkd
@Michał

"elon musi podpisać" ???? Ktoś, kto zatrudnia miliony ludzi miałby podpisywać umowę z każdym pracownikiem? Nic innego by nie robił.

hello
@Reni

Możesz napisać coś więcej o tym jak się pracuje? Jakie są warunki, atmosfera i zarobki?

Boy

Czy ktoś może napisać o warunkach pracy? Podobno pracuje bardzo dużo osób z Polski? Czy Tesla zatrudnia bezpośrednio, czy tylko przez pośredników ?

bibi

Tesla zamknęła rekrutacje (przynajmniej przy linii). Teraz tylko przez pośrednika, umowa max 18 m-cy, na 151 godzin, reszta na zeit konto, stawka 12,60 + dodatki, czyli 1300-1500 na reke bo 6 klasy nie chca zmienic (przynajmniej u mnie). Godziny sie nie zgadzają. Szukam innej pracy. Zaitkontem nie zaplacisz za paliwo czy rachunki. Bedzie niekońcąca sie rekrutacja, pośredniaki sie o to postarają, żeby umilić ci prace, dojazdy i wypłate przed końcem umowy.

wlkp
@bibi

Obecnie do Giga są ogłoszenia po polsku od Bergman i Manpower, obawiam się że bez zakwaterowania i z niskimi stawkami.

Obróbka
@bibi

I z tego 1300 jeszcze mieszkanie trzeba oplacic????

Lukasz94

Witam, czy ktoś aktualnie pracuje w tesli , jakie warunki atmosfera itd ? Właśnie mam zacząć od 21.03 Pozdrawiam

Jak długo czekaliście na odzew z Tesla Gigafactory Berlin? Oddzwaniają zawsze?

A gdzie znalazłeś ogłoszenie, bo na to z ich strony to nikt nie odpisuje.

Pnt

Mi 3 razy odpowiedzieli negatywnie w ciągu 7 dni.

@Pnt

Widocznie nie masz wiedzy, umiejętności, doświadczenia, uprawnień - licencji które mógłbyś wdrożyc w życie pracując na rzecz Tesla .Ja dostałem 7 negatywnych na 20 aplikacji- stanowisk na które aplikowałem

Thomas Hinz -Tiergarden

Czekałem 1 miesiąc.Oddzwaniaja wtedy gdy spełniasz ich wymagania na stanowisko które aplikujesz.Jestes fachowcem to zadzwonia- nic nie umiesz i nie masz celów w życiu to nie zadzwonią!

Luk
@Thomas Hinz -Tiergarden

Jakim Ty musisz być ograniczonym człowiekiem ;)

@Thomas Hinz -Tiergarden

Pier...lisz jak popaprany. Pracowałem dla VDL i DAF/Paccar, w przemyśle metalowym jestem od 24 lat i znam angielski. Obawiam się że nie odpowiadają bo mam doświadczenie i chcę dobrze zarabiać. Biorą frajerów za 1850€ netto...

Do mnie oddzwonili po około 3 tygodniach.

Pawel
@Pnt

Dlaczego zaraz frajerow ? Kazdy kiedys zaczyna i nie musi miec doswiadczenia na starcie. Trudno, zeby dali mu odrazu pelna stawke. No chyba, ze tyle chca placic na stanowiskach wymagajacych doswiadczenia w branzy.

Bzdury

@Thomas Hinz -Tiergarden

Pierniczysz jak potluczony ! Przeszlam kilka rozmow kwalifikacyjnych od Marca '22. Mam 16 lat doswiadczenia w ogromnej , globalnej korporacji Amerykanskiej na roznych stanowiskach wlacznie z QA. Przerzucali mnie na inne interview s az w koncu zamilkli. Dzis dostalam od nich maila czy nadal jestem zainteresowana praca ??? :((( Mam juz podpisana umowe z POWAZNYM Niemieckim Koncernem na 39 godz tyg , 34 dni uropu i Swiety spokoj. Sa niezdecydowani i niepowazni !!!Mam ich gdzies i ich 4000e na stanowisku Temleiter :(

Opek
@Maggie

Mi zaproponowali 4400€ brutto za stanowisko głównego operatora maszyny.

asofhd

Złożyłem przez stronę w maju 2021. Telefon miałem ok miesiąc później, kazali czekać na telefon z zaproszeniem. W lutym br. oddzwonili, a ja zrezygnowałem, bo miałem już gdzieś indziej robotę.

Mauryn 89
@Opek

I wzioleś ofertę? Ile to na rękę wychodzi w Niemczech?

Lelek

Witam pracuje w tesli 3miesiące, kantują mnie na nadgodzinach, netto miałem zarabiać 1800euro, a z nadgodzinami 2100euro, ale wypłacają mi za miesiąc 1987euroNetto , skarżyłem się im ale oni nie widzą problemu, więc się zwalniam i idę do BMW na taśmę tam miałem 1750euro z bez nadgodzin, a za mieszkanie płaciłem 450euro, a teraz obok Berlina płace 650, mam rodzine , niechcą dawać wolnego, ja mam dosyć, (usunięte przez administratora) mnie na 350euro miesięcznie za nadgodziny, nie można odejść od taśmy nawet się odlać, trzeba mówić kierownikowi a go wiecznie niema.

@Lelek

Jest to mozliwe tesla niema duzo pozytywnych opini na swiecie niestety pracownik zawsze bedzie tylko nr kontrolnym .Najwazniejszy jest produkt jakosc i ilosc wiem bo rowniez pracuje w branzy moto szkoda.

A gdzie to szukać pracy , czy Pan pomoże

Mar
@Lelek

A gdzie byla ta tasma? Z ta data tasmy zadnej tam nie bylo. Byles w ogole w tej fabryce? Ludzie sie nudzicie i piszecie bzdury.

@Lelek

Ty w bmw zarabiales 1750 netto i z tego 450 chate placiles??? To ci 1300 zostawalo? To gdzie to bmw we wroclawiu???? W Monachium 2000 netto plus chata za darmo to standart chyba ze ktis istro niedojebany jest to w Bautzen za tyle robi przy czyszczeniu kurnikow

Bomba

Operator maszyn cnc,nie musisz umiec programowac za to jezyk gdzies.min a2-b1 bez j3zyka i bez jakiegos pojecia to wylqdujesz za.8 euro brutto w.jakims.syfie i zarobisz tyle.co ukrainiec.we wroclawiu z 2 sobotami....

veri
@Bomba

Sami specjalisci od zarabiania jezdzacych skodami i oplami

Oho
@veri

No tak. Jak się robi w Niemczech to trzeba sobie kupić BMW za roczną wypłatę najlepiej w kredyt i szpanować po powrocie do kraju

@veri

Dobrze ze ty jezdzisz VW ???????????? Milioner od 7 bolesci sie znalazl

@Lelek

Zenada, Swiety spokoj nie ma ceny. Pracuje w wielkiej Amerykanskiej korporacji 15 lat. TYLKO ZWIAZKI ZAWODOWE W TAKICH MIEJSCACH. WTEDY PILNUJA TEGO JAK TRAKTOWAC PRACOWNIKA !!!Przeszlam 4 interview do Tesli.Ponoc super....Nie odzywali sie miesiacami. Wzielam inna prace a oni mipisza teraz czy jestem NADAL zainteresowana kierowniczym stanowiskiem....Otorz NIE....juz nie!!! Bo skoro traktuja mnie tak od poczatku to co bedzie dalej ????Strata czasu. Nawet im nie odpisuje...

Michu
@Lelek

To ktoś robi jeszcze w Niemczech dzisiaj za poniżej 2000 euro? Ja zarabiam w systemie pracy raz 33 tys NOK a czasem 23 tyś NOK. Więc te zarobki w Niemczech są żałosne.

Johnny
@Michu

Taa ciekawe ,to napisz jeszcze ile płacisz za mieszkanie i jedzenie z tego.ja mieszkam przy samej granicy i do roboty mam kilkanaście km.i 1700 euro na łapkę .i jestem codziennie w .....domu.

Bateria
@Johnny

Nie kazdy ma kilkanascie km do domu volksdeutschu ze zgorzelca????

Kontur
@Johnny

Pracuje na podobnych warunkach w Geteborgu, mieszkanie za free system 4/1 na zarcie wydaje 1000sek tygodniowo, bilety z wyprzedzeniem kupujesz za ok 50zl, transport na lotnisko zapewnia pracodawca, zarobki ok27000sek , zostaje w kieszeni circa 21000 sek czyli w zaokragleniu 1850e przy 185h pracy

Ritmo
@Kontur

(usunięte przez administratora) nie urywa.....w zachodnich dostajesz 2200€netto z oplacona chata....a ceny na pewno nizsze niz u Ciebie....

Bobo

Pracuje w giga Berlin od 2miesiecy i jestem zadowolony. Po miesiącu zmieniłem stanowisko i dostałem nowy lepszy kontrakt. Także jest pole do popisu.Każdy ambitny z odpowiednimi umiejętnościami i doświadczeniem zawodowym zarobi ponad 2500 netto, kontrakt na stałe co jest żadkoscia w obecnych czasach czy to w Mercedesie czy Bmw. Pracujemy po 8 h a nie 12, godziny są normalnie liczone z wglądem do aplikacji. Soboty puki co wolne. Trochę Polaków jest i jest z kim pogadać. Z minusów brak mieszkań w okolicy i drogo.

Vanessa
@Bobo

Hej czy mógłbyś podać namiary do rekrutacji ?

@Bobo

Witam, po jakim czasie skontaktowano się z Tobą? Miałem rozmowę w ich zakładzie już końcem kwietnia, do tej pory żadnego kontaktu z ich strony, choć zapewniali mnie, że do tygodnia, max 2 tygodni prześlą mi umowę elektroniczną do podpisania...

@Bobo

Nie rob zamieszania ze ponad 2500€ netto zwykly pracownik tam zarobi.....

@Bobo

A na jakim stanowisku pracujesz?

Jacek
@Bobo

Witam mogę prosić jakieś namiary do koordynatora pracy jestem zainteresowany

pioter
@Bobo

czy wymagany jest jezyk do rozpoczecia pracy?

Ola
@Bobo

Witam mogę prosić o namiary i o więcej informacji?

Wojtek
@Bobo

Mam prośbe. Czy mółbys mi podać do siebie jakiś kontakt. Bo jestem zainteresowany pracą w tej firmie a czytając te komentarze to naprawdę nie wiem która jest prawdziwa i obiektywna !!!

Sebix
@Bobo

Siema Mam pytanko bo aktualnie pracuje w DB tam w Giga Factory mam propozycję jako End of Line więc niby naprawiać co sie zjebalo w czasie produkcji. Bo z zawodu jestem mechatronikem samochodowym. I widze ze jestes kumatym bo tez na spandale robilem na G2 a w Mercu na Silnikach V6 dieslach i bylem zadowolony ale Placa jako Leiher była slaba i sie zastanawiam czy warto zaryzykować

Werka
@Bobo

Hej, a czy możesz podpowiedzieć jak się tam dostać do pracy?

Kerostat
@pioter

U mnie wymagali znajomości angielskiego.

@Bobo

Hej! Czy możesz udostępnić nr tel. lub adres e-mail do osoby gdzie można wysłać CV

Konrad
@Bobo

Czy jest jakaś agencja co daje lokum?

wlkp
@Kierownik

obawiam się że 2000 netto to problem bez nadgodzin a co dopiero 2500....

Fungo

Fabryka jeszcze nie funkcjonuje w pełni więc ciężko zapewne szukać opinii, ale jako taki pogląd dają informacje o pracy w fabrykach Tesli w USA. Przestudiowałem mnóstwo i wyłania się z tego obraz pracy żmudnej, ciężkiej, często ponad siły, w miejscu gdzie z pracownikiem mało kto się liczy i za wcale nie takie wielkie pieniądze. Elon Musk narzuca fabrykom produkcję samochodów w ilościach często przekraczających ich możliwości, stąd praca po 12 godzin, przez 6 dni w tygodniu, czy słynna już dobudówka wielkiego "namiotu" w fabryce we Fremont, gdzie w pocie czoła zasuwają wszyscy, byleby tylko osiągnąć pożądaną przez Muska ilość wyprodukowanych aut. Jednakże o ile ciężką pracę można sobie wytłumaczyć faktem produkcji "samochodów przyszłości" o tyle brak stabilizacji jest już niestety karygodny. Zetknąłem się z dziesiątkami informacji o tym, jak to ludzie przeprowadzali się z całymi rodzinami bliżej fabryki z myślą o pracy w niej a następnie rotacja była tak wielka, że bez podawania żadnej przyczyny byli zwalniani po 6-ciu czy 12-tu miesiącach. Słowem, 70-80% pracowników Tesli mówi wprost, że stabilizacja i zabezpieczenie swojej przyszłości w tej firmie to są rzeczy praktycznie niemożliwe. Znajdują się tam pracownicy robiący już po kilka lat, ale nikt nie jest pewny jutra i często przychodzi do pracy z myślą że to będzie dzień ostatni. Nawet Ci, którzy chwalą sobie tam pracę, mówią wprost - challenging, extremely hard and long with no life/work balance. Słowo "Extremely" już o czymś świadczy. Co prawda Niemcy to nie USA i podejrzewam że Musk nie pozwoli sobie na tyle, na ile może sobie pozwolić tam, ale jako że już zapowiedział że do końca roku z fabryki wyjedzie ileś tam aut, to mogę sobie jedynie wyobrazić że od samego początku będzie tam hardcore. Pytanie jeszcze za jakie pieniądze bo płace też nie są w Tesli jakoś specjalnie chwalone. Wiadomo, że niektórych się nigdy nie zadowoli, ale jeśli część osób pisze że wypłata ledwo wystarcza na wynajęcie mieszkania, to o czym my mówimy? Ponoć Giga Berlin chce dawać na początek 2400-2500 Euro brutto miesięcznie dla niewykwalifikowanych. Przy pierwszej klasie podatkowej, to śmieszne pieniądze jak na pracę po 12 godzin, przez 6 dni w tygodniu w warunkach "extreme" bez pewności co do jutra. Na Polskich portalach czytam że dla niektórych praca w Tesli to "praca marzeń". Sam czekam z niecierpliwością na opinie, ale obawiam się że nie o takie marzenia chodzi. Cóż, zobaczymy...

@Fungo

Widzę że nie pracowałeś jeszcze w fabryce produkującej samochody. Myślisz że w bmw, vw czy innej jest lepiej?

Kamil

Pracuje w BMW i to jest najlżejsza praca jaką dotąd wykonywałem więc, tak jest inaczej z pewnością.

Fungo

Zgadza się. Nie pracowałem. Aktualnie pracuję w branży IT i sytuacja spowodowana narodzinami drugiego dziecka powoduje ze nie mam możliwości zmiany pracy. Ale kiedy skończy się macierzyński, tj. pod koniec przyszłego roku, to chciałbym. W tym celu uczę się codziennie języka niemieckiego by mieć choć jakiekolwiek podstawy oraz chcę zrobić kurs na wózki. Angielski to nie kłopot. Myślałem o produkcji akumulatorów w oddziale Daimlera w Kamenz, ale jak czytam że Daimler zwalnia ludzi wręcz na siłę i z pracą pożegnało się już ponad 30 000 ludzi a ponad 50 000 w całej branży w Niemczech to jestem trochę przerażony. Niestety nie jestem programistą a jedynie handlowcem, więc wiadomo że nie wskoczę na to samo stanowisko do Niemiec a najszybciej na produkcję. Ponoć branża Automotive płaci trochę więcej niż najniższa krajowa, stąd zainteresowanie, ale kiedy czytam o tym co się dzieje, to nie jestem wcale taki przekonany co do próby tej zmiany. Dlatego też chciałbym wiedzieć więcej o warunkach w Tesli. Nie jestem żadnym trollem i ani nie propsuję ani nie hejtuję żadnej z firm. Mówię tylko o tym, co wyczytałem. Wiadomo jak to z opiniami - wiele osób koloryzuje i przesadza, ale faktycznie coś z Teslą jest na rzeczy, skoro jest aż tyle negatywnych komentarzy, całkiem sporo artykułów w sieci o koszmarnych warunkach a i same auta mają reputację co najmniej wątpliwych jakościowo, ponoć przez zbytni pośpiech przy produkcji.

Maciej
@Fungo

Pacuje w automoto już prawie 15 lat i to co kolega pisze jest święta prawdo nie ma srabilzacji w automobil skoki jakości od zapotrzebowania wąchania cen za produkty. I kompletne zero pewności na jutro Nie ma tu mowy o (usunięte przez administratora) czy innym pogromie. Poprostu żenada nie polecam automotiv

Marysia
@Kamil

Witam???? a czy może Pan napisać coś o pracy w bmw? Jakie zarobki i przez jaką agencję???? Z góry dziękuję i pozdrawiam

@Fungo

Panie Furgon,nikt nie każe pracować po 12 godzin!Nit nie każe pracować 6 dni w tygodniu! Ja zaczynam mój start 4 lutego -38 godzin.tygodniowo!

@Fungo

Podpisz umowę o pracę,pracuj zgodnie z nią i po roku wypowiadaj się.Dzis twoje domniemania na temat Tesla są niezgodne z stanem faktycznym! Twoje opinie są bzdura! Możesz dalej żyć i pracować w PL.Tesla tego nie zabrania,PIS - też!

bolo
@Marysia

wsiadaj w bryke do monachium bmw i na miejscu zalatwisz tak zrobił kolega z raciborza ze mna pracowa w doma dorfen troche zgrzytow miał z manfredem i szybko do bmw wieksza kase dostal na dzien dobry zadowolony jest

franke
@Thomas Hinz -Tiergarden

ty tomas hinz tiergarten w tesla samochody elektryczne robia slusarz czy tokarzy manualnych potrzeba odpisz daj nr telefonu do nich zaraz rozmowa i skaldam o przyjecie robie tu w kraju jakkas kase płąca ale ciagnie mnie za odre 4 lata siedzie w korw ia mnie te n balagan ciemnote znowy wciskaja ceny rosn inflacja jak w 1992 roku do bani ja kiedys robiłem w berlinie ddr w fleisch kombinat betrieb zeilegung ssloser tesla to w zachodniej czesci berlina odpisz dzieki z gory pozdrawiam

TAK
@franke

Co za (usunięte przez administratora) Naucz się pisać po polsku.

Siemka jak dostać się do pracy w Tesli mógłby ktoś coś podpowiedzieć?. Pozdrawiam.

Cnc

Kiedy w końcu jakaś polska agencja będzie zatrudniać do Tesli z zakwaterowaniem?

Taka ja

W jakich godzinach pracuje się w Tesli, od której do której

Bateria
@Taka ja

4brygady po 8h na 3 zmiany 2tys netto minus pokoj i jedzenie oraz dojazdy z 1000 Ci zostanie moze troche wiecej....czyli ty ile w polsce zarobisz ale z tego w pl pokoj i jedzenie....jakies 1500pln do przodu jestes niz jakbys we wrocławiu np pracował

elektrocompaniet
@Bateria

Ale przecież wszystkie działy tak nie pracują, niektórzy mają dwie zmiany od poniedziałku do piątku. Wiem bo tak się umawiają na dojazdy na face.

@elektrocompaniet

Tak ale tam.kasy nie zarobisz chyba ze.mieszkasz przy granicy i w 3 sie na gaz skladacie.....kasa jest w.zachodnich niemczech tutaj 2000netto plus normalna chata za.darmo prawie jest nieosiagalne...musialbys zarobic z.2700€ netto...gdzie Ci tyle dadza ? Chyba ze jakis super spawacz albo lrogramista maszyn to moze....za tyle ile Ci zostanie po oplatach u Elona to mozesz we Wrocławiu zarobic

pnt

W kilku artykułach ostatnio piszą że do Tesli zaczęły rekrutować jakieś agencje pośrednictwa pracy. Tylko że w ogłoszeniach nie ma niby słowa "Tesla". Ktoś coś wie lub słyszał jakie to agencje? Chyba że to ściema...

pryk
@pnt

Calkiem sporo agencji juz tam rekrutuje. Tyle ze zarobki tam biorac pod uwage dojazd albo koniecznosc wynajecia mieszkania w okolicy wcale nie sa rewelacyjne nawet jak robisz po Tesla. Agencja zaplaci ci dwie trzecie tego co Tesla albo nawet i tego nie wiec praca tam przez agencje to tylko dla desperatow moim zdaniem. W bajki typu ze popracujesz troche przez agencje a pozniej przejmie cie Tesla tez nie ma co za bardzo wierzyc. Kto pracowal juz w agencjach ten wie ze zazwyczaj to sciema. Z tego co sie orientuje najlepsze stawki jesli chodzi o firmy posredniczace w Tesli daje Manpower ale tez wymagania maja takie same jak Tesla wiec jak ktos juz je spelnia to lepiej przez Tesla bezposrednio.

@pryk

Ostatnio na spiderweb przeczytałem wypowiedź kogoś z polskiej izby motoryzacji. Było to stwierdzenie ze Tesla obecnie szuka niewykwalifikowanych pracowników z Polski z podstawowym angielskim. Gdzie niby takie ogłoszenia są? Na polskiej stronie Manpower brak ogłoszeń do Tesli. Wymieniaj dalej tych pośredników.

@pryk

Z Manpower Polska dostałem info że do Tesla rekrutuje berliński odział, podali tez numer telefonu. Po numerze okazało się że to nie Manpower z Berlina tylko Stegmann Peronal (będący w grupie kapitałowej Manpower). Wysłałem email do obu agencji po angielsku z zapytaniem o pracę. Żadna nie odpowiedziała.

Opolski

Złożyłem cv na oficjalnej stronie Tesli i po 1 tyg odezwali się telefonicznie że mam zrobić sobie termin na rozmowe kwalifikacyjną w fabryce, ustaliłem termin, przeszedłem rozmowe pozytywnie jak twierdzili, przedstawili mi warunki umowy i mam czekać na telefon z ofertą, nie ma kokosów niestety ale na początek za zwykłego pracownika w żadnej fabryce nie dają dużych pieniędzy obojętnie czy BMW, Deimler czy VW. Wiem bo pracowałem w takich fabrykach i znam ludzi którzy pracują na stałe.

Maria
@Opolski

Piszesz, że nie ma kokosów na początek, a możesz powiedzieć coś więcej, jaka to mniej więcej stawka? A jak wyglądała u nich rozmowa - rozwiniesz trochę temat? :) Byłabym wdzięczna

ppp
@Opolski

(usunięte przez administratora) wielkie napisałeś, podaj konkrety a nie bajki opowiadasz, ja wiem , że zwykły pracowanik ma 2000e na rękę ale skoro dla Ciebie to mało to siedz w Polsce!

@ppp

Ty wiesz haha ,2000 to masz jak nadgodziny walisz i z tego 500 chata plus zarcie i benzyna....jak pid ukrainska granica mieszkasz to (usunięte przez administratora) szmalu dla ciebie

Blue

Sûd West Deutschland1980 netto za 180 godzin. A tam treleretesla.

SpartanDG

Witam, Miałem rozmowę rekrutacyjną na dział produkcji. W trakcie rozmowy powiedziano mi, że mogę się spodziewać zatrudnienia od czerwca 2022 r. Czekam na umowę, którą mam podpisać elektronicznie. Rozmowę miałem w połowie marca. Próbowałem się kontaktować z zapytaniem o termin rozpoczęcia pracy. Bez odzewu. Co Wy na to? Macie konkretny kontakt do Tesli, żeby można się było coś dowiedzieć?

Bart
@SpartanDG

Dokładnie to samo. Zaprosili mnie na rozmowę do zakładu pod Berlinem. Kiedy napisałem że w tym terminie nie mogę, przestali się odzywać. To jakiś cyrk jest.

Mak
@SpartanDG

Daj sobie spokój, ta fabryka nie będzie w stanie osiągnąć założonych celów produkcyjnych ze względu na fatalną strategię i brak organizacji. Budowanie od zera struktury zarządzającej oraz nowej fabryki jednocześnie to bomba z opóźnionym zapłonem.

Hey

Ja miałem rozmowę w lutym i "ponoć wszystko" było OK. Jednak nie otrzymałem żadnej pozytywnej ani negatywnej odpowiedzi.

Karol
@Hey

Cześć, jak wyglądała rozmowa rekrutacyjna? Ile czekałeś na rozmowę? Ja złożyłem papiery 2 tygodnie temu.

Kaśka
@Karol

Witam, dokumenty składałeś przez stronę Tesli? Zastanawiam się czy złożyć, obecnie pracuję w branży automotive w Polsce .

Tomasz
@Hey

Jak aplikowac o ta prace??

patrycja
@Hey

Składałeś CV przez ich stronę czy bezpośrednio na jakiegoś konkretnego maila wysylales?

@Hey

Rozmowę mogłeś mieć,inni te mogli mieć.A to nie jest ważne,ważne jest zaproszenie do pracy- współpracy. Tesla zaprasza kogo chce i narodowość nie ma znaczenia,tylko liczy się fach! Co umiesz robić najlepiej!?!!

@Thomas Hinz -Tiergarden

tak...tylko robia to bardzo nieudacznie i nieprofesjonalnie

Zostaw merytoryczną opinię o Tesla Gigafactory Berlin - Berlin

• Jak się pracuje w Tesla Gigafactory Berlin?

Zobacz opinie na temat firmy Tesla Gigafactory Berlin tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 36.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Tesla Gigafactory Berlin?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 0 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Tesla Gigafactory Berlin