Opinie o Tesla Gigafactory Berlin w Berlin

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Tesla Gigafactory Berlin. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Tesla Gigafactory Berlin o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Tesla Gigafactory Berlin w Berlin

Pracuję w branży automotive w Niemczech na dość dobrym stanowisku Odezwał się do mnie head hunter na LinkedIn i zaprosili na rozmowę. W sumie miałem 11rozmów kwalifikacyjnych, a stanowisko zmieniało się 4 razy. Po chyba 9 rozmowie dostałem ofertę, a właściwie gotowy kontrakt wraz z datą rozpoczęcia pracy ale z informacją, że tylko Elon musi podpisać. Po kolejnych dwóch miesiącach jak w końcu rekruter odebrał ode mnie telefon okazało się, że Elon stwierdził, że to stanowisko nie jest potrzebne i zaproponowano mi inne stanowisko. Oczywiście nowy proces rekrutacyjnyjny. Po kolejnej rozmowie wszystko super, wspaniale... tylko już nikt się nie odezwał. Ani telefonu nikt ode mnie nie odbierał ani na mejla nie odpowiedział. Żenua i strata czasu.

hello
@Reni

Możesz napisać coś więcej o tym jak się pracuje? Jakie są warunki, atmosfera i zarobki?

Kitek

Pracuje od 2 msc pod berlinem i zlozylem wypowiedzenie. Z sobotami od 1ego dnia pracujemy po 12 h, wyjscie do wc to problem 'bo tasma nie poczeka' kierownicy lini arabusy traktuja polakow jak ostatni sort. Za 300 h zarobilem 2045 ruro. Tylko to w Polsce zarobie na kasie przy tych godzinach a na budowie jeszcze wiecej.

Jolanta
@pnt

A czemu firma nie zatrudnia bezpośrednio, wiesz coś na ten temat? Szczerze mówiąc to bardzo mnie dziwi tak duża liczba nadgodzin, brakuje ludzi, że pracownicy aż tyle zostają?

Cześć, Czy manpower agencja praca w tęskni proponuje zakwaterowanie? Czy jest wg zakwaterowanie ?

@Karol

Agencja nic nie daje. Obecnie Tesla, chyba po raz pierwszy bez pośrednika, dała ogłoszenie na pracuj. Wymieniła kilkanaście benefitów ale o zakwaterowaniu cisza. Więc to nadal nic nie zmienia. No chyba ze płaci 3000€ netto to wtedy można sobie na pokój i paliwo 700€ poświęcić.

Olek Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 6 dni.

Dzień dobry, czy pracuje ktoś w charakterze metrologa? Mierzy na maszynie CMM lub skanerem?

Zwolnienia Nowy wpis

Słyszeliście o tym, że mają być zwolnienia kilku procentowe? Prawie 14k osób…

Rufus Nowy wpis
@Zwolnienia

Prawda, ma być jakaś duża akcja ze zwolnieniami

Znajdę tu pracownika z zespołu ds. ogniw? Czy na dzień dzisiejszy warto do niego aplikować? Chodzi mi o płace, premie, ewentualne szkolenia, atmosferę w pracy? Czytam, co uważacie o produkcji i nie wygląda to jak idealne miejsce pracy niestety. Na ich stronie można wysłać cv, ale to chyba jest aplikacja spontaniczna, bo nie widzę konkretnych wakatów, które wymagają obsadzenia. Szukają teraz faktycznie ludzi do zespołu?

Johnny B

Atmosfera była by ok, gdyby nie przełożony który chyba nie lubi Polaków ???? z pieniędzmi też nie ma rewelacji...

Rodos Nowy wpis
@Johnny B

Tzn.? jakie pieniądze za inżyniera?

Czy w firmie Tesla Gigafactory Berlin są regularne szkolenia pracownicze?

Firma Tesla Gigafactory Berlin poszukiwała pracowników. Wziąłeś udział w procesie rekrutacyjnym? Ile etapów obejmował ten proces? Podziel się swoimi przemyśleniami dotyczącymi przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.
logo firmy Technik Utrzymania Ruchu
BERGMAN Deutschland GmbH
logo firmy ŚLUSARZ (m / k) w Deutsche Bahn (067)
Walter-Fach-Kraft Personal GmbH
logo firmy Elektryk przemysłowy w jednym zakładzie pracyy
Berlin
Strefapracy.com Sp. z o.o.

Jaki jest styl zarządzania w Tesla Gigafactory Berlin?

pracownik tesli

dramatyczny, wyzysk, Supervisorzy i Teamledorowi to stado baranów, którzy nie maja pojęcia o zarządzaniu. Ogólnie firma nastawiona na duży wolumen, pracownik jest na szarym końcu.

Kornel
@pracownik tesli

Serio? Chyba musieli mieć jakieś kwalifikacje skoro zostali wybrani na takie stanowiska. Czemu uważasz ze nie umieją zarządzać ludźmi? Jest bałagan organizacyjny? Jakieś decyzje według ciebie nie są dobre dla pracowników? Chodzi o przeciążenie ludzi robotą?

Nadal tak jest? Nic się nie poprawiło? Nie ma nawet jednego sensownego kierownika który potrafi się dogadać z ludźmi i zmotywować ich do pracy?

Toolmaker

Czy Tesla zawiesiła produkcję z powodu problemów z łańcuchem dostaw?

@Kandydat101

Witam aplikowałem do Tesli przez manpower. Chciałem zapytać, czy wiecie jak długo czeka się na odpowiedź zwrotną? I jak później wygląda proces rekrutacji i jak długo trwa? I czy jest możliwość zatrudnienia z zakwaterowaniem?

Cześć, widziałam ich fabrykę na stronie i bardzo chciałabym spróbować chociaż się dostać, mają ogłoszenie akurat, które się wpisuje trochę w moje doświadczenie. Szukają doświadczonego audytora. Wie ktoś, jak długo trwa rekrutacja do takiej firmy i jak ciężko jest? Nie wiem, czego się spodziewać, ale nigdy nie pracowałam w znanej firmie, raczej mniejszych, lokalnych.

Kasiula

Witam.Jakie są szanse przejęcia przez tesle od pośrednika Manpower ? Są jakieś szanse ?

Pracownik montażowy

Pracuje na lini montażowej przeszło rok, ta firma to wyzysk, jakiś (usunięte przez administratora) tam się robi, Superwisorzy bez pojęcia o zarządzeniu ludźmi i linią produkcyjną, uważają że pracownik ma tu niebo w pracy a tak naprawdy jest ciężki wyzysk jak za to co płacą, problem z wyjściem do toalety, nie mówiąc już o wyjściu na zewnątrz żeby się trochę dotlenić. Wntej firmie licza sie tylko ilość wyprodukowanych aut, jakość też pozostawia sporo do życzenia.

Ayo
@Pracownik montażowy

Naprawdę robią problem z wyjściem do toalety? Przecież to normalna fizjologiczna potrzeba... Pozostając przy temacie, jak jest z przerwami? Ile przerw przysługuje i jak długie one są? Odliczają pieniądze za przerwę?

pracownik tesli
@Ayo

jest jedna 0,5 h przerwa w dodatku niepłatna

Dora
@pracownik tesli

To nie wlicza się w czas pracy? jak jesteście rozliczani w takim razie? Jest praca na akord czy jakie są warunki zatrudnienia?

Myślisz? A od drugiej strony da rade to ugryźć? zastanawiam się czy bywało tak, że dochodziło do jakichś redukcji na pewnych stanowiskach , bo przyszedł ktoś o większych kompetencjach? Swoją drogą czy po roku są już jakieś podwyżki może?

@pracownik tesli

Czy w takim razie po zakończeniu godzin pracy, zostaje się to pół godziny, aby odrobić to niepłatne 0,5h za przerwę? Czy każdy robi jak uważa? Dopytuję, bo jutro tu aplikuję :)

Ali baba

Hej, Czy ktoś z was zna NIP manpower Berlin. Pracuje w Tesli i muszę wziąć chorobowe u polskiego lekarza, a ten pewnie będzie pytał o ten numer do zwolnienia lekarskiego. Dajcie też znać na co trzeba zwrócić uwagę żeby nie popełnić błędu i aby wyplacili chorobowe.

Kobietą

Pracowałam przez agencję w Tesli pół roku . Agencja zwolniła mnie jak mi się kończył okres próbny . Nie dopuszczano mnie do wielu zadań . Miałam przydzielone jedno . Nie byłam leniwą osobą , ale ze względu na to że nie podlizywałam się przełożonym , byłam dyskryminowana , (usunięte przez administratora) . Nie umiem tego inaczej nazwać . Polacy namawiali innych obcokrajowców żeby mnie nie trzebabyło uczyć . Śmiali się i wiele razy było mi przykro . Sama Tesla nie jest zła , bo ludzi do rozmowy można sobie dobrać. Ale praca nie dla każdego . Niestety

@Kobietą

Nie było tam żadnej osoby, której możnaby zgłosić tego rodzaju problemy? W ogóle jakie zadanie robiłaś i jakie jeszcze można było robić na twoim stanowisku? Czy to jest taka praca, że każdy sobie poradzi? Zastanawiam się czy ja podołam.

toolmaker

Wpiszcie sobie we wyszukiwarkę: Poszedłem na rekrutację do Tesli. Postraszyli mnie więzieniem Artykuł na stronie business insider

Ania12

Witam mam pytanie co do pracy na produkcji w tesli jak wygląda czy jeśli ktoś słabo zrozumie jakieś polecenie to go zwalniają na starcie i ogólnie jak ta praca wygląda

Mania12

Hejka mam pytanie co do pracy na produkcji w tesli jak wygląda i czy jest dużo Polaków czy jeśli zdarzy się tak że słabo zrozumiem polecenie to mnie na starcie zwolnią i ogólnie opis jak się tam pracuje

Lukaniu

Jak wygląda praca na montażu czy są np.rotacje na stanowisku czy przez cały dzień ,tydzień ,miesiąc powtarza się tą samą czynność i ile mniej więcej czasu zajmuje cykl pracy pojedynczego pracownika przy jednym aucie ?

mozg
@Kandydat

Bergman oferuje zakwaterowanie we Frankfurcie nad Odra za 300 euro...ale to trzeba codziennie tych 50 km dojechac wiec slabo troche.

LuigianoParmigiano
@mozg

Kolego a gdzie znajdziesz coś bliżej w tej cenie? To jest przemysłowe (usunięte przez administratora) Berlina. Same ekspresówki, max 1h z Frankfurtu. Google Map: 68km 46 min

Ona
@mozg

Hmmm....a przynajmniej te zakwaterowanie jest spoko? Mam na myśli, czy czyste i schludne, bo pracowałam wcześniej w agencji, w której materace były bardzo zabrudzone no i łazienka wspólna na 5 osób.. :( a tutaj jak jest? Dla mnie to dość istotny aspekt.

Lily
@LuigianoParmigiano

500 euro miesięcznie/ osoba, mieszkanie na strzeżonym osiedlu za mieszkanie 2 pokojowe o wysokim standardzie, prywatne miejsce parkingowe, 12 km od Tesli, 30 min rowerem. 15 min samochodem. Kto szuka ten znajdzie i nie musi cisnąć się w pokojach z innymi.

@Lily

No to po odliczeniu pokoju i paliwa zostaje ci tyle co w Polsce byle firemka ci da. Jaki sens?

Karol
@toolmaker

Faktycznie żaden jak ktoś chce zarobić, odłożyć i wrócić do Polski. Jak tańsze zakwaterowanie to dalej od firmy? Nie można nić znaleźć w rozsądniejszych cenach? Agencja nie zapewnia transportu do pracy albo chociaż zwrotu za paliwo?

@Karol

Witam, czy może ktoś powiedzieć jak tam jest z językiem niemieckim. Na rozmowie dowiedziałem się że wystarczy taki stopień aby zrozumieć polecenia. Wiem że pracuje tam dużo Polaków więc j. Niemiecki nie jest tak ważny? Czy pracują tam ludzie nie znający wogole języka? Pytam bo nie czuje się jeszcze tak mocny w tym języku. Dziękuję z góry za odpowiedzi.

Musisz angielski/niemiecki bo twój przełożony i lider ekipy nie będzie mówił po Polsku. Są ludzie co nie znają języka ale muszą być prowadzeni za rękę. Urlop wolne czy cokolwiek dogadać musisz z Supervisorem swojego działu, nic przez pośrednika. Jak trafisz na dział i do teamu gdzie nie ma Polaka(zdarza się) to wtedy tydzień i Cię nie ma.

Oczko

Można się zgłaszać do pracy tylko na ich stronie czy jest jakaś polska firma co to organizuje ? Chodzi mi tu zwykle stanowisko. Jakiś operator albo co.

Kerostat
@Oczko

Ze mną skontaktował się pracownik HR Tesli przez portal LinkedIn, 28 października. Pierwsza rozmowa telefoniczna po angielsku, po niej wyznaczenie terminu rozmowy online, odbył się dwie, na dwa różne działy. Zaznaczałem, że nie znam jeszcze niemieckiego. Po 3 dniach kontrakt na stawkę 4133 Euro brutto. Podpisany 15.12.2022. Rozpocznę pracę 1.03.2023.

Pan
@Kerostat

I co tam będziesz robił??

PNT
@Kerostat

Napisz o jaki rodzaj pracy chodzi (fizyczna, biurowa, zmianowa, itd)? Bezpośrednio czy przez pośrednika? Czy pracodawca oferuje ci jakieś zakwaterowanie? Ta stawka brutto przy jakiej klasie podatkowej?

Kierownik
@Pan

Daj spokoj to jakis (usunięte przez administratora) tyle tam nie placa chyba ze moze inzynierom jeszcze rozmowa po angielsku haha to jakis (usunięte przez administratora)

Edyta
@Kierownik

To może osobie wyżej chodziło o stanowisko inżyniera :P Powiedz mi, wiesz jak wypada wynagrodzenie dla osób pracujących fizycznie w firmie? Mają jakieś benefity do tego? Jak wypada rotacja? Chłopak chce aplikować, ale widzę, że chyba nie masz zbyt pozytywnego zdania? ;)

Lily
@Kierownik

Oj kierownik, to chyba tylko z nickname wynika. Nie trzeba być inżynierem by tyle zarabiać. Dobre kwalifikacje, znajomość języka i 4k brutto można mieć bez problemu. Znajomość języka angielskiego to podstawa w tej firmie. Jeśli Cię to śmieszy to pewnie nie znasz go w ogóle, a potem płaczesz,że Tesla taka niedobra. Do ksiązek, a nie do internetu. ;)

Mauryn 89

Witam. Dostałem ofertę od agencji na prace w Tesli na utrzymaniu ruchu za 23.6 €brutto/h. Pracuje kota tam jako mechanik? Ile to netto wyjdzie?

Operator
@Mauryn 89

Oblicz sobie pelno kalkulatorow na necie jest ...na 1wszej klasie troche ponad 2tys...ake i tak ci z tego na mieszkanie zabiora z 500 tak ze duoy nie urywa

LuigianoParmigiano
@Operator

Firma zewnętrzna, technik utrzymania ruchu, przedstawiono mi następującą ofertę: PODSTAWA: 21,5 do 25,3 ojro/h brutto - w zależności od działu UTR (po przeliczeniu w przypadku III klasy podatkowej to podstawa to jakieś 10800 zł netto/12600 zł netto) W praktyce wyjdzie mniej netto ponieważ płacone mamy za 7h dziennie a ta 1h trafia na zeitkonto i możemy je wybrać na dodatkowy dzień wolnego, spóźnienie do pracy lub wypłacić. DODATKI: zmianowy +25% od podstawy, niedziela +50%, święta +100/125% (informację sprzeczne) INNE: Możliwość zakwaterowania za 315 ojro za pokój w trzypokojowym mieszkaniu w Frankfurcie Na razie praca od PON do PT z możliwymi dyżurami weekendowymi (dodatkowo płatne) Docelowo ma być praca 4 brygadowa Dojazd na własną rękę Firma zewnętrzna trzyma pracownika max do 18 miesięcy jeśli Tesla sama nie wyjdzie z inicjatywą przejęcia pracownika, a jeśli Tesla zechce to nawet po 4 miesiącach potrafią przejąć na nieznanych mi jeszcze warunkach. MOJE PYTANIE CZY KTOŚ PRACUJE/PRACOWAŁ NA UTRZYMANIU RUCHU W TEJ FABRYCE I MÓGŁBY OPOWIEDZIEĆ COŚ?

Marlenka
@LuigianoParmigiano

I jak z tą pracą czterobrygadową? Jest już, czy nie? W jakich godzinach na ten moment się pracuje?

Zostaw merytoryczną opinię o Tesla Gigafactory Berlin - Berlin

• Jak się pracuje w Tesla Gigafactory Berlin?

Zobacz opinie na temat firmy Tesla Gigafactory Berlin tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 36.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Tesla Gigafactory Berlin?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 0 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Tesla Gigafactory Berlin