Opinie o Rem Energy Sp. z o.o. w Bielsko-Biała

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Rem Energy Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Rem Energy Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Wykonywanie instalacji wodno-kanalizacyjnych i pozostałych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Rem Energy Sp. z o.o. w Bielsko-Biała

Krzysztof

Proponuję poczytać opinie w google, a adres tutaj jest specjalnie podany niewłaściwy. Prawdziwy to Chochołowska 28, 43-300 Bielsko-Biała. Setki (usunięte przez administratora) klientów, a kilku podwykonawców i hurtowni już ich wpisało do KRD

@Pieter.

A to pracownicy tej firmy nie dostali propozycji pracy w nowym miejscu, pod nową nazwą? Czy tam wynagrodzenie płacone jest regularnie? No i czy odzyskaliście wasze zaległe, niewypłacone pieniądze? Rozważam cały czas, czy złożyć CV

Skoro firma przechodzi modernizację, to wpadłam zapytać o pracę dla stanowiska Przedstawiciela Klienta Indywidualnego, akurat tutaj nie widzę nowej oferty a tą dodaną kilka lat temu. Wcześniej firma zatrudniała ludzi bez doświadczenia, aktualnie takie osoby też mają szansę się dostać? Było napisane, że na początek jest szkolenie dla takich pracowników, takie szkolenie wprowadzające jest w pełni płatne?

Nie polecam, z dala jak od ognia. Do dzisiaj firma jest mi winna prawie 5 tysięcy złotych, nie wspomnę o zaległych nie opłaconych składach ZUS. Pieniądze zapewne przepadły, ale jeśli są tutaj również poszkodowani przez nich byli pracownicy możemy zrobić pozew zbiorowy w sądzie pracy - może nie ugramy nic, ale stresu się najedzą.

Paweł Nowy wpis
@Anonim

To Ciekawe co jakiś czas ktoś wystawia komentarz że a to firma nie płaci pracownikom a to ma jakieś problemy i nie serwisuje swoich urządzeń a to że już się zawinęli i firma nie istnieje a okazuje się że firma radzi sobie bardzo dobrze, aktualnie przechodzi modernizację i radzi sobie świetnie. Czyżby konkurencja te wszystkie komentarze pisała? Jeżeli wiszą Ci 5 tysięcy to opisz sytuacje jak to możliwe, tak samo jak sytuacja z ZUSem jeżeli byłeś/byłaś zatrudniona w tej firmie to nie ma takiej możliwości żeby pracodawca nie opłacał Ci ZUSu więc wytłumacz o co chodzi?

@Paweł

Są nawet świeże ogłoszenia do pracy. I właśnie odnośnie jednego z nich chciałbym wiedzieć, czy tu są jakieś szkolenia? No czytam, że firma zatrudni osobę z doświadczeniem do rozpisywania formatek na elementy na produkcję mebli. Do tego mają być jeszcze wyjazdy do klientów na pomiary pomieszczeń do mebli na terenie Warszawy i okolic. Czy więc, jak nie robiłem tego jeszcze, to by mogli mnie mimo tego zatrudnić, bo to chyba żadne rocket science ta robota? Stanowisko opisano, jak - osoba do rozpisywania formatek do produkcji mebli. Za 3 - 4,5 tyś zł brutto.

Paweł Nowy wpis

Ty chyba pomyliłeś firmy albo jest jakiś błąd strony. Firma Rem Energy zajmuje się instalacjami FV i Pompami Ciepła a nie żadnymi meblami.

Nie polecam pracy jako monter. Warunki tragedia, aktualnie firma przechodzi restrukturyzacje - kto pracował i nie dostał wynagrodzenia już go nie otrzyma. Z tego co wiem obecnie zatrudniają na B2B - unikać jak ognia bo wynagrodzenia nie zobaczycie.

Krysia
@Anonim

Ale jak to możliwe, że nie dostanie się pensji? To chyba niezgodne z prawem, co? I czy jak teraz zatrudniają tylko na b2b, to jak ktoś miał inną umowę, to ona zostaje rozwiązana, czy czekają, aż wygaśnie?? I potem oferują b2b, czy dziękują za współprace i tyle?

@Anonim

A na innych etatach jest w miarę spoko, wiesz może? Z ilu miesięcy są niewypłacone te wynagrodzenia, chodzi o jeden miesiąc? Jakie stawki dla monterów dają na b2b?

Agnieszka
@Anonim

Ja znalazłam ofertę dla przedstawiciela handlowego, ale sprzed kilku lat i tam właśnie też podawali b2b i zleceniówkę i nie wiem co gorsze. Wiesz może czy przedstawiciele mają wypłacane pieniądze na czas? Może ktoś wie czy maksymalna pensja teraz to też 12k?

Klient

Nie polecam firmy. Brak profesjonalizmu, ogromny kłopot z kontaktem (kłamanie, zwodzenie, brak odpowiedzi na maile) Serwis gwarancyjny miał być po roku. Mija już ponad dwa lata. I nic. Zero Kontaktu. Nie POLECAM!!!!!!

Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko Sprzątanie w firmie Rem Energy Sp. z o.o.? Jakie masz odczucia po spotkaniu z rekruterem? Podziel się swoimi wrażeniami i opisz pozytywne oraz negatywne aspekty rozmowy.
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.

Czy poziom wynagrodzeń w Rem Energy Sp. z o.o. uległ zmianie od czasu dodania ostatnich opinii? Pojawiły się nowe ogłoszenia na GoWork.pl 19 października.

Eugeniusz

Omijać szerokim łukiem!!! Montaż mompy luty 2023r awaria pompy wrzesień 2023r i mimo kliku dziesięciu spłoszenia awarii zero kontaktu ze strony firmy! Mam luty 2024r i nadal nic! To jest dramat! To jest tragedia! Biorą tylko kasę i mają klienta w (usunięte przez administratora) Bardzo głęboko w (usunięte przez administratora)

Krzysztof

Kamil
@Krzysztof

Dzień dobry. Jestem klientem firmy rem energy i zaniepokoił mnie pana komentarz że niby firma wpisana jest w krajowym rejestrze dłużników. Chciałem się upewnić czy to prawda i wykupiłem raport na temat tej firmy i z tego co widzę nie widnieje ona w KRD... Więc skąd ma pan te informację że ktoś ich tam wpisał? Bardzo bym prosił o odpowiedź. Bo mam z nimi podpisaną umowę i nie wiem jak traktować pana komentarz. Czy jako chamstwo konkurencji czy poprostu coś w tym jest, chciałbym jakichś dowodów. Wtedy odrazu zrywam umowę.

Janusz
@Kamil

Kamil, uważaj na RemEnergy. Mam z nimi same kłopoty. Termin montażu umówiony na koniec listopada 2022. Do tej pory montaż nie dokończony. Brak odzewu nie odpowiadają na telefony ani na emaile.

Pieter.
@Krzysztof

@Pracodawca dla całości opinii i jej wiarygodności należy podać fakty i daty. Obecnie na dzień 27 września 2023 roku ta firma to raczej atrapa. Pracownicy, hurtownie i prawdopodobnie wiele innych firm współpracujących składa pozwy do sądu o zapłatę. Jest to wina organizacji pracy i nadzoru właściciela i braku odpowiedzialności przed klientami którzy często nie są świadomi na co się zdecydowali. Podstawową działalnością było prawdopodobnie podpisanie umów i pełnomocnictw do bezpośredniego otrzymania dotacji przez firmę o których nawet klient nie wiedział. Ogromne koszty prowadzenia tej firmy pożerały zaliczyli i wpłaty klientów, częściowo środki były przesuwane na inne cele, doprowadziło to do braku płynności finansowej i ostatecznie zamknięcia, z jednoczesnym otwarciem pod inną nazwą i czystym kontem. Prawdziwie polski biznes, sory jeśli ktokolwiek ma inne zdanie pewnie można to zweryfikować Osobiście ja i inni pracownicy zostali bez wynagrodzenia często za kilka miesięcy. Zachowanie właścicieli jest jak zawsze w takich przypadkach, aroganckie i bez odpowiedzi dlaczego pomimo wiedzy o nadchodzącej katastrofie ciągle udawali zadowolonych, wystarczyło ograniczyć koszty i zmienić system zarządzania.

Albi
@Pieter.

O kurcze. Pierwsze słyszę, ale dzięki. Myślałem, że robotę tu znajdę. Od kiedy pojawiły się problemy firmy, również z regulowaniem wynagrodzeń na czas? I czy doszło do zwolnień, czy ludzie sami zaczęli odchodzić?

@Pieter.

Czyli co? Rem Energy już nie istnieje? Bo z tego co wiem dalej trwają montaże PV i Pomp Ciepła? czyli jak to możliwe że firma już nie działa a jednak dalej pracuje?

@Albi

Mi się wydaje że to co tej @Pieter wypisuje to są jakieś bajki. Niby mówi że firma to atrapa a dalej zna osoby które tam pracują i od nich dowiedziałem się że Firma prosperuje normalnie. Że normalnie dalej trwają montaże Fotowoltaiki jak i Pomp Ciepła. Mają spore opóźnienia ale cały czas działają. To samo kiedyś pisał jakieś 4 miesiące temu jakiś człowiek że firma jest KRD wpisana i że ma olbrzymie długi. Chciałem to zweryfikować więc kupiłem raport w KRD i według tego raportu firma nie posiada żadnych długów. Teraz niedawno w Zabierzowie otwarła się dodatkowa linia produkcyjna pomp ciepła właśnie od Rem pod nazwą AIO POWER. Gdyby były problemy jak tutaj opisuje pan @Pieter nie rozwijali by się w takim tempie. To samo można zobaczyć w KRS zyski z ostatnich lat które opiewają na ponad kilkanaście milionów złotych. Więc nie wiem komu tutaj wierzyć. Postanowiłem wysłać do firmy zapytanie ile wynosi czas oczekiwania na montaż pompy Ciepła, żeby się odnieśli do tych zarzutów, jak dostanę wiadomość podzielę się nią tutaj.

@Paweł

I jak, otrzymałeś wiadomość od firmy? Faktycznie jest dużo niepokojących komentarzy i nie do końca wiadomo czy to serio, czy konkurencja nie śpi... Też czytałem, że ktoś siedem miesięcy czekał na pompę ciepła i sprawa jest niby u rzecznika praw konsumenta, no ale ciekawe o ile to prawda.

Jednak chyba coś jest na rzeczy. Napisałem z 3 różnych maili. 0 odpowiedzi.

@Paweł

Czyli wychodziłoby, że coś w tym może być, co pisał tu przedmówca pod koniec września? Zresztą sam określił się, jako pracownik, dodając ponadto, że on sam, jak i inni pracownicy zostali bez wynagrodzenia, często za kilka miesięcy. Czy zatem jest w tej firmie jeszcze komu odbierać telefony, odpisywać na maile, a co dopiero wykonywać montaże instalacji u klientów, czy po prostu serwisowanie już zrealizowanych? Kto z pracowników - jeśli tacy są - lub byłych pracowników, wyjaśni, jaka jest kondycja finansowa firmy?

Danka
@Pieter.

Koniec końców odzyskiwaliście to zaległe wynagrodzenie za kilka miesięcy? Ile zazwyczaj trzeba było czekać na regulację? Piszesz o zamknięciu firmy i zmianie nazwy. Kiedy to miało miejsce? :o Dawno? :o

Mariusz

Udało mi się dowiedzieć że Rem jak i ich spółka córka ZEO przechodzą aktualnie transformację. Aktualnie zajmują się serwisowaniem i prowadzeniem przeglądów już zainstalowanych instalacji PV jak i Pomp Ciepła. Aktualnie licencję na produkcję i sprzedaż pomp ciepła ZEO przejęła firma AIO Power z Zabierzowa koło Krakowa.

Mariusz

Udało mi się dowiedzieć że firma Rem jak i ich spółka córka ZEO są w trakcie transformacji. Dalej prowadzą serwisy i przeglądy natomiast licencję na produkcję Pomp Ciepła przejęła firma AIO Power z Zabierzowa i tam też właśnie została przeniesiona linia produkcyjna tych pomp.

@Pieter.

Brak profesjonalizmu w instalacji fotowoltaiki, kłopot z reklamacją, brak odpowiedzi, zwodzenie i utrudniony kontakt. Nie polecam tej firmy! Unikać szerokim łukiem.

Beata

Brak opinii po przeglądzie instalacji fotowoltanicznej, brak możliwości kontaktu telefonicznego o raz ignorowanie maili.

Przedstawiciel

Hej, chciałbym zacząć prace w tej firmie ale jak czytam komentarze to mnie to przeraża. Praca jako przedstawiciel od dotacji. Może ktoś wyrazić swoje opinie?

Kamil
@Przedstawiciel

A są tam prowadzone aktualnie przyjęcia?

Niestety nie polecam i ostrzegam przed tą firmą. W zeszłym roku montowali nam swoją pompę ciepła. Pompa przestała działać kilka miesięcy temu a firma nas zbywa i (usunięte przez administratora) po kilku miesiącach interwencji ustalili że serwis ma przyjechać pod koniec października później początek listopada a teraz pracownik tej firmy nie odbiera i odrzuca telefon. Zapewne sprawa skończy się w sądzie o ile firma nie ogłosi wcześniej upadłość. Dla zainteresowanych mogę pokazać dokumenty montażowe pompy oraz historię zgłoszenia problemu z pompą.

Jaki jest wkład kierownictwa Rem Energy Sp. z o.o. w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

Iga

Ktoś zna aktualne warunki w pracy jako przedstawiciel fotowoltaiki? Może będzie jakaś rekrutacja niedługo? Potrzebuje podobnej pracy, a wiem że tu była taka oferta w przeszłości. Pytanie czy to praca na prowizje czy normalnie z zasadniczym wynagrodzeniem? Bo nie wiem, czy się opłaca nawet pytać.

Edyta

Znalazłam ogłoszenie o pracę, które mnie dość zaintrygowało, niestety ma ono już 3 lata więc kwota zarobków napewno uległa zmianie. Chodzi o stanowisko przedstawiciela klienta indywidualnego. W ogłoszeniu forma umowy to b2b lub zlecenie, czy na chwilę obecną jest możliwość, żeby dostać umowę o pracę? Jakie widełki wynagrodzenia wychodzą? Wcześniej to 8-12 tyś?

Janusz.

Nie polecam tej firmy jak i firmy która sprzedała mi pompẹ ZEO. Montaż uzgodniony uzgodniony w dniu zakupu na 30 listopad 2022. Po wielu interwencjach pompẹ otrzymałem w styczniu 2023. Montaż rozpoczął siẹ dopiero w lutym. Nastẹpnie, dopiero pod koniec kwietnia przyjechała ekipa i rozpoczẹła montaż właściwy. Czẹśc8owe uruchomienie pompy nastąpiło dopiero 9 maja 2023, bez automatyki która była uzgodniona ze sprzedawcą i wliczona w cenẹ. Montaż do tej pory nie został dokończony. Nie odpowiadają na telefony, emaile, wiadomości na portalach społecznościowych zero odpowiedzi. Prezes firmy sprzedającej odpowiada że SWOJĄ ROBOTẸ ZROBIŁEM. Stanowczo nie polecam.

@Janusz.

Ja również miałem wiele problemów. Na pompę czekałem 8 miesięcy. Chociaż obiecane miałem niecałe 2 miesiące Po dziesiątkach telefonów i maili się doczekałem. Narazie nie mam zastrzeżeń wszystko pracuje ok. A co do ostatniego zdania dotyczącego prezesa ZEO że niby zrobił swoją robotę... Z tego co wiem ZEO i Rem posiada tego samego właściciela. Pewnie dlatego zrobili ten rozdział żeby mieć tego typu wymówki. I szukaj panie wiatru w Polu. Równiez nikomu nie polecił bym tej firmy

Julka

Kojarzy jeszcze ktoś tą starą ofertę Przedstawiciel do obsługi klienta indywidualnego? Bo ja chciałam spytać, na czym ta praca z grubsza polega i czy nie ma bardziej świeżych ofert gdzieś? Już na 100% nie przyjmują?

Rem Energy Sp. z o.o. prowadzi rekrutację na stanowisko Elektryk w Bielsko-Biała. Jeśli wiesz, jak wygląda ten proces, podziel się swoimi wrażeniami. Mogą to być cenne informacje dla osób, które rozważają pracę w firmie.

Dariusz

Podpisalismy umowe, wplacilismy zalicze, przyszla umowa z banku ktora podpisalismy i od 3 lat zero kontaktu.

@Dariusz

Kurde, ale wy tego kontaktu szukaliście tak? Jak firma się z tego tłumaczy? Niedawno pytałam tutaj właśnie jaką umowę oferują pracownikom, bo interesowałam się tutaj pracą. Ktoś wie czy z wynagrodzeniami dla pracowników tutaj wszystko w porządku?

Grzegorz

Po dwóch latach od założenie wystąpiły przecieki dachu firmę to w ogóle nie interesuje nie odpowiadają na telefony jest też problem z przepięciem zdecydowanie nie polecam

Widziałam w internecie, że jak 2 lata temu szukali tutaj przedstawiciela klienta indywidualnego to oferowali umowę zlecenie lub B2B. Może ktoś mi powiedzieć co oferują teraz na tym stanowisku? Czy umowa o pracę na początek lub nawet po czasie wchodzi w ogóle w grę?

Zostaw merytoryczną opinię o Rem Energy Sp. z o.o. - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w Rem Energy Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Rem Energy Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Rem Energy Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 4 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Rem Energy Sp. z o.o.
4.6/5 Na podstawie 72 ocen.

Rem Energy Sp. z o.o.