Opinie o Instytut Badań Edukacyjnych w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Instytut Badań Edukacyjnych. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Instytut Badań Edukacyjnych na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Komponenty elektryczne/elektroniczne - Pozostała Działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Instytut Badań Edukacyjnych w Warszawa

Viola

Unikajcie tej firmy jak ognia! Nie ze względu na płace, ale na atmosferę pracy. Wchodząc w struktury IBE miejcie świadomość, że będziecie za wszystko krytykowani, będziecie inwigilowani, nikt nie poda Wam ręki, a odpowiedzialność za nie swoje błędy będzie rozkładana także na Was. Olbrzymi brak kompetencji, zwłaszcza tej młodej od dyra z kucykiem.

Kitikata
@Viola

Krąży plotka, że w jednym z zespołów pracownik (usunięte przez administratora)przełożoną, Bogu ducha winną, ale i tak oboje zwolnili by się pozbyć problemu. O ile zwolnienie (usunięte przez administratora)nie dziwi o tyle dziewczynie zrobili krzywdę. (usunięte przez administratora)

Nowy Dyrektorek IBE pieknie rozpoczal od stycznia 2024 swoja pracę wyrzucając na bruk 120 osób . Kolesiostwo już się szerzy , gdyz na swoich następców wybral 2 przyjaciół bez kompetencji. Temat trafi do prasy z pewnością ! Omijajcie tę bandę z daleka !

Jednak to prawda. Nie ma finansowania tego działu. Był audyt i wykazał olbrzymie zmarnowane pieniądze, poczytajcie artykuły. Podobno dyrekcja wydawała na bzdury bajońskie sumy, więc nie dziwne, że się za to wzięli.

Tez ciekawiło mnie zagadnienie odnośnie pracy zdalnej, wiem jednak z ogłoszenia dla specjalisty ds. administracyjno-organizacyjnych, że jedynie stacjonarka jest dostępna. Może mi ktoś wyjaśnić ze względu na co? Czemu nie można chociażby jednego dnia z domu w tygodniu?

@Praca

Wymieniasz tych „starszych” co natomiast z „młodszymi”? nie widzę tej nazwy stanowiska. dodatkowo prócz tego czy praktykanci tu wpadają na jakieś staże?

Witam, widzę w treści oferty dla eksperta merytorycznego, że wymaga się co najmniej 5cioletnego doświadczenia w placówkach oświatowych na stanowisku samego dyrektora. Zastanawiam się więc przy tym w jaki sposób w tym przypadku przeprowadzany może być sam proces rekrutacyjny, a zwłaszcza rozmowa?

@Nowy Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 47 dni.

Dzień dobry. Czy IBE nadal poszukuje na stanowiska w pionie cyfryzacji?

Praca

Może pracodawca po prostu uznał, że wykonywanie obowiązków na tym stanowisku w trybie zdalnym będzie niemożliwe albo nieefektywne. Pozostaje liczyć jedynie na 24 dni kodeksowej pracy zdalnej w roku.

@Praca

To zagadnienie o efektywności akurat jest ciekawe, kiedy to testowano? W okresie pandemii czy później także? zastanawiam się jakie więc obowiązki wykonuje się już w domu, jeśli ktoś zdecyduje się na te dni ustawowe? Opiszecie te prace? na kogo potem można przejść?

Praca

Na Twoje pytanie nie ma jednej odpowiedzi, bo stanowisk w IBE, a co za tym idzie - zakresów obowiązków, jest multum. Część zadań zwykle można wykonać z domu, bo masz tam dostęp do komputera i zasobów pracodawcy (np. dzięki Google Workspace), ale czy otrzymasz więcej niż kodeksowe 24 dni pracy zdalnej rocznie, to już decyzja przełożonych, która wcale nie musi się opierać na wynikach rzetelnych badań. Może być po prostu ich widzimisię.

@Praca

Dobrze, że podkreślasz, że stanowisk jest dużo, bo powoli do mnie dochodzi, że nie ogarniam wszystkich jakie są… ;) czy byłaby szansa na wskazanie tych skierowaniach dla osób początkujących? Chce się rozeznać w oferowanych warunkach oraz wymaganiach

Praca Nowy wpis

Najlepiej sprawdzać poszczególne ogłoszenia: jeśli wymagany staż jest relatywnie krótki, oferta jest także dla osoby (w miarę) początkującej; jeśli dłuższy - dla kogoś doświadczonego. Hierarchia stanowisk kształtuje się z grubsza tak: specjalista (analityk) - starszy specjalista (starszy analityk) - główny specjalista (główny analityk) - ekspert - ekspert kluczowy. Ja bym jednak mimo wszystko kierował się treścią ogłoszenia, a nie nazwą stanowiska.

@Praca

Nie wiem skąd tak wiele negatywnych opinii o pracy w IBE. Pracuję tutaj od pół roku i jestem zadowolona. Dostałam się do pracy z oferty zamieszczonej na stronie IBE, przeszłam pozytywnie rekrutację. Praca w pionie badawczym jest elastyczna i rozliczana za efekty, a nie wysiedziane godziny. Jestem zadowolona z zarobków, tak więc jak dla mnie wszystko jest ok.

Dobra zmiana

Proces rekrutacji niejasny, prawdopodobnie (usunięte przez administratora) z ogłoszeniami o pracę a potem praca dla swoich i informacje dla kandydatów, że zrezygnowano z naboru. Całemu temu procesowi i osobom za to odpowiedzialnym też się powinni przyjrzeć Ci nowi w ministerstwie.

Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko Edukatorka / Edukator - Technik w firmie Instytut Badań Edukacyjnych? Jakie masz odczucia po spotkaniu z rekruterem? Podziel się swoimi wrażeniami i opisz pozytywne oraz negatywne aspekty rozmowy.

Obserwator

To samo się działo przy poprzedniej zmianie dyrektora w zeszłe wakacje. Sami koledzy zatrudnieni przez poprzedniego dyrektora plus znajomi i rodziny. Nie dziwi nic...

@Kandydat

Dzień dobry, Czy w IBE jest możliwa praca zdalna?

@@Kandydat

Tak. Wszystko jednak zależy od stanowiska. Na jednym będziesz pracować tylko stacjonarnie, na drugim hybrydowo, na trzecim zdalnie.

Przerzucanie ludzi? Na jakiej zasadzie i gdzie? Dopiero co tu przychodzę nie jestem na bieżąco ale widzę ze ktoś odradzał pracę. co na to tak konkretniej sam dział IT by napisał? w internecie widnieje oferta dla administratora ds. informatycznych, dodatkowo z oznaczeniem hybrydy, jak oceniacie warunki? co sprawdza teraz na rozmowie?

Xenia

Teraz nie ma co się pchać do IBE, nie wiadomo czy zostaniemy tam na dłużej. Kierownictwo zespołu "tych od przyszłości" porzuciło cały zespół, pewien dyrektor z kucykiem trzęsie portkami przed nową zmianą (bo sam jest ze starego rozdania). Trwa akcja - ewakuacja. Totalna rozwałka, nieodpowiedzialność i porzucanie ludzi. Może jak przyjdzie nowa miotła to będzie normalnie.

Czy dostępne są oferty dla osób z mniejszym doświadczeniem? Interesowała mnie praca w IT i generalnie widnieje do niego ogłoszenie z tym, że piszą o stanowisku eksperckim (min 5 lat doświadczenia zawodowego). Trzeba w tym przypadku za jakimś stażem się oglądać po prostu? czy są one teraz może prowadzone? Wystawiają oferty na wersje płatne?

Człowiek

Wypatrzyłem sobie stanowisko Edukator – Ekspert, ale opinie tutaj nie napawają optymizmem. @Jerzy, to co piszesz o atmosferze, ma związek z jakimiś zespołami w ścisłym centrum, ale siedziba firmy chyba mieści się na Górczewskiej? Jako edukator pracowałbym gdzie dokładnie? Myślę, że wiesz coś bliżej o tym, gdzie mobilni edukatorzy stawiają się "do raportu"?

@Człowiek

@Człowiek zespoły z tego ogłoszenia nie mają centrali na Górczewskiej. I lepiej się do nich nie pchaj.

@Jerzy

Hej, to dasz znać przy jakiej ulicy realizowana jest praca? Z tego co widzę wisi oferta dla lidera zespołu edukatorów. Z czego wynikają te przyjęcia? czemu nikt nie awansuje? W jaki sposób może wyglądać ten nadzór z opisu?

Jerzy

Zespoły pracują w biurowcu na ulicy, na której mieści się siedziba pewnej miłościwie panującej w kraju organizacji politycznej ;) przyjęcia wynikają z faktu rozgrywania pracowników między nimi, dozowania informacji, generowania konfliktów. Kierownicy projektu wielokrotnie sami zapominają co deklarują danej grupie, potem zmieniają znienacka zdanie i wajcha idzie w drugą stronę. Bawią się w "dobrego, złego i gorszego" policjanta, bo jest tam taka święta trójca, a babka z nich jest najgorsza. Zadaje w kółko pracownikom pytanie o konflikty, szuka tych konfliktów, chce je rozgrywać między pracownikami. Prawdziwa (usunięte przez administratora).

@Jerzy

Ciekawi mnie bieżąca sytuacja parę miesięcy od napisania tej opinii. czy cos wobec warunków w niej przedstawionych mogło się zmienić? Wiadomo? Piszesz o konfliktach, jakie mogą być przykładowe, na jakiej stopie?

Szymon

Również interesuje mnie proces rekrutacji w IBE. Czy można tam liczyć na prawidłowo odbytą rekrutację, informacje zwrotne, zatrudnienie? Czy jak w większości takich miejsc praca tylko dla swoich a rekrutacje to przykrywka? Jak kształtują się pensje i które miejsce do pracy lepsze - główna siedziba, czy Nowogrodzka?

Czy ktoś może coś powiedzieć na temat stanowiska głównego specjalisty DS. Personalnych ? Powiem szczerze ze ogłoszenie bardzo mnie zachęciło o a opinie przestraszyły … może ktoś ma bezpośrednie info o tym dziale i stanowisku ?

Pisali w jednym stanowisku o jakiejś kasie wywalonej w błoto a na stronie jak widać wisi oferta dla eksperta informatyka. Do głównych zadań w tym przypadku należy wparcie zespołu w danym projekcie. Zastanawiam się ile zatem się zarabia bo nie zostało to określone. Wiecie i napiszecie?

Ktoś pracował jako projektant w Instytut Badań Edukacyjnych? Warto starać się o zatrudnienie tutaj?

Projektantka

W Instytucie Badań Edukacyjnych w ostatnim czasie powstał nowy pion odpowiedzialny za obszar cyfryzacji nauki i edukacji. Pion rozwija się prężnie i realizuje wiele ciekawych projektów m.in. cyfrowa brama do edukacji, czyli https://edukacja.gov.pl/ oraz platforma e-learningowa https://zpe.gov.pl/. Zespół badań i projektowania UX liczy kilkanaście osób, co umożliwia nie tylko efektywną realizację projektów, ale także rozwój zawodowy pracowników i możliwość współpracy z ekspertami z branży. Jeśli szukasz miejsca, w którym będziesz nie tylko makieciarzem, ale przede wszystkim projektantem pracującym w oparciu o badania i metodę design thinking i oraz prekursorem w obszarze nowych technologii, to praca dla Ciebie.

Ajaj
@Projektantka

Znamy to. Udzielne księstwo pewnego wicedyrektora i jego pomagierki, które robi jedynie lifting strony, zamiast gruntownej przebudowy. Kolejne pieniądze wywalone w błoto.

Cześć, opiszecie mi proszę rekrutacje dla Web Designera? W wymaganiach widnieje wzmianka o rocznym doświadczeniu, czy osoba bez komercyjnego z dłuższa przerwa tez się pod to podłapie? Co warto przygotować przed sama rozmowa, jakie są zadania? widzę ze to praca zdalna, co byłoby mi na rękę, bo nie jestem ze stolicy. Jakiej kwoty na start można się spodziewać?

Amba Imba

Cześć, czy ktoś pracuje / pracował na stanowisku Specjalista ds. wsparcia IT? Czy praca jest dobrze płatna i faktycznie 100% zdalna? Pracujecie w trybie zadaniowym, jak to wygląda? Na tym stanowisku warto zostać na dłużej, czy raczej chce się uciekać po pół roku?

Jerzy

Atmosfera pracy - zła, dotyczy zespołów zlokalizowanych w biurowcu w ścisłym centrum Warszawy. Donosy, plotki, rozwiązywanie spraw personalnych na korytarzach lub przy papierosie na balkonie. Podgryzanie wzajemnie się zamiast współdziałania, "każdy sobie rzepkę skrobie". Szkoda na nich czasu, praca w takich warunkach to proszenie się o ciągły, nienaturalne nerwy, bo pewne osoby(jest tam taka w pinglach, blisko dyra) wielokrotnie rozbuchują sprawę, a potem uprawiają dąsy i nie mają odwagi przyznać się do błędu.

Beti

Chcę kandydować na specjalistkę ds. administracyjno-kancelaryjnych i przeczytałam uważnie te ostatnie wpisy tutaj. Rozumiem, że przynajmniej dwie osoby odeszły lub zostały zwolnione w związku z jakąś drażliwą sprawą, ale że dotyczyło to jednego z zespołów. Mimo to opinie sugerują, że dotyczy to całej instytucji jako takiej. Czy prowadząc obsługę kancelaryjną instytutu także będę na to narażona?

Stacia

Spotkałam się tu głównie z (usunięte przez administratora)i inercją pozostałych pracowników. Po ciężkiej chorobie nie przedłużono mi nawet umowy o pracę. Zostałam bez środków do życia.. (usunięte przez administratora)została oczyszczona z zarzutów a sprawę ucięto i do tej pory nie otrzymałam na ten temat informacji. Pensja najniższa z możliwych. "Dziękuję" i będę o tym pamiętać zawsze.

Realista

Płaca za milczenie. Wysokością pensji przykrywają wszystko, co psuje atmosferę w pracy: rozgrywanie pracowników, generowanie konfliktów, niekompetencję, czasem też zachowania skandaliczne, które aż proszą się o wykorzystanie paragrafu. No, ale skoro tuczą pracowników kasą to nikt nie powinien narzekać, prawda?

Viola

kandydat
@Viola

Czytam i tak sobie myślę że należy podziękować komuś na górze że jednak nie zadzwonili do mnie po odbytej niedawno rozmowie rekrutacyjnej. Odeszłam od typowych moberów i więcej bym tego nie zniosła!! Dziękuję za opinie bo dzięki niej możemy się dowiedzieć gdzie nie należy aplikować. Rozmowa była miła ale widać złoto na wierzchu a w środku...

Kitikata

Zostaw merytoryczną opinię o Instytut Badań Edukacyjnych - Warszawa

• Jak się pracuje w Instytut Badań Edukacyjnych?

Zobacz opinie na temat firmy Instytut Badań Edukacyjnych tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 14.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Instytut Badań Edukacyjnych?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 1 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Instytut Badań Edukacyjnych
  • Górczewska 8