Opinie o Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy (OPI PIB) w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy (OPI PIB). Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy (OPI PIB) o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Komponenty elektryczne/elektroniczne - Pozostała Działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy (OPI PIB) w Warszawa

firma_niepoważna

Firma zatrudniała z całej Polski programistów na pracę zdalną aby teraz zarządzić, że będziemy 2x w miesiącu dojeżdżać do Warszawy do biura aby się podpisać. Do stolicy mam ponad 300 km w jedną stronę. Firma niepoważna. Ja też będę niepoważny i jutro o 23:59 wyślę mailowo wypowiedzenie.

Firma, po zmianie dyrekcji, zeszła poniżej akceptowalnych warunków i lawinowo leci w dół w sferze warunków zatrudnienia. "Praca w OPI to przywilej, nie obowiązek" - tego typu teksty serwuje dyrektor swoim pracownikom. Zamieszanie z pracą zdalną, z której dyrekcja za wszelką cenę chce przywrócić do biura pracowników (wszyscy tęsknimy za śmierdzącymi wykładzinami) twierdząc, że jeśli ktoś zdecyduje się na 90% zdalki (tak, 90%; 10% miesięcznej pracy w biurze must be), będzie miał pomniejszoną uznaniową nagrodę roczną (dostaniesz, a moze i nie), co wprowadza chaos i brak stabilizacji, ludzie nie wiedzą, co ich czeka i czy nie pojawi się kolejny, "doskonały" pomysł. Pensje już dawno przestały być rynkowe, firma zaczęła tracić bardzo dobrych ludzi, a kolejni szukają sobie miejsca gdzieś indziej. "Jeśli nas przywrócą do biura, to nie stać mnie na pracę w OPI" - zdanie koleżanki, która niedawno opuściła nasze szeregi, adekwatne do obecnej sytuacji w firmie.

@Ale to już było

W biurze pracownicy spędzają 90% czasu na plotkach w kuchni przy kawie, a w domu zależy im, żeby jednak robotę zamknąć i mieć czas dla siebie. Widzisz różnicę?

@Kandydatka

Witam! Czy jest też możliwość wykonywania obowiązków zdalnie. Posiadają Państwo takie rekrutację? Pozdrawiam, Kandydatka z dużym doświadczeniem:)

@Kacha

Zwykle sami wybieramy dni, w które przychodzimy. Chyba, że kierownik danego działu zdecyduje, że jest spotkanie całego zespołu i wówczas wyznacza dzień. Jeśli chodzi o sprzęt, to każdy dostaje laptopa, słuchawki itp. Podstawowe narzędzia umożliwiające pracę zdalną.

Urszula Nowy wpis

Hej, mam zamiar aplikować na sanowisko Specjalisty ds. administracji serwerami. Chcą kogoś doświadczonego, myslicie że 3 lata pracy wystarczy, czy nie mam po co brac udziału w rekrutacji. Kilka słów o dziale też chętnie przygarnę:)

NIck Nowy wpis
@Urszula

Tak, 3 lata jest akceptowalne.

Jaga

Java Developer i Full Stack Java Developer mają takie same widełki 10-15 K brutto :3 Zgadnij, kandydacie, który ile zarabia. Ale z innej beczki - skoro to budżetówka to są trzynastki? Gdzie mają wykupione pakiety medyczne, chyba nie w nfz? (joke)

@Jaga

Nie ma u nas tzw. "trzynastek", ale zwykle na koniec roku są nagrody (zbliżone do wielkości pensji). Co do pakietów medycznych to mamy PZU Zdrowie.

@1234

Hej, to dobrze ze sa nagrody, a ile % pracowników je dostaje, tylko najlepsi?

1234 Nowy wpis

Nagrody są przyznawane za wyniki, podejście do pracy, zaangażowanie. Jeśli zaplanowana praca zostaje wykonana to nagroda zostaje przyznana. Do tej pory 90% pracowników ją dostawało.

Szanowni Państwo, planuję próbować i wysłać aplikację na ogłoszenie zamieszczone przez firmę. Czy ktoś z Państwa pracował na stanowisku Główny Specjalista ds. Rozwoju? Wykształcenie mam, jakiego wymagają, natomiast nie miałem aż tak dużo kontaktu z zagadnieniem Sztucznej Inteligencji, czy jest tam od kogokolwiek się uczyć, przewidują jakieś wdrożenie w tym konkretnym temacie? Pozdrawiam.

Riga

To nowo powstałe stanowisko w OPI. Nowi pracownicy nigdy nie pozostają bez wsparcia współpracowników. Na pewno otrzymasz odpowiednią wiedzę, do wykonywania swojej pracy.

@Kandydatka

23LO32
@@Kandydatka

W OPI jest możliwość pracy zdalnej. 90%, 70% lub mniej. Wszytko zależy od stanowiska, na jakim się pracuje. Pracownicy z obszaru IT (np. programiści, analitycy, testerzy) pracują zdalnie 90%. Pracownicy tzw. działów wsparcia, takich jak administracja, kadry czy księgowości mają ok. 60-70 pracy zdalnej.

@23LO32

Taka praca zdalna jest możliwa od pierwszych dni? Czy najpierw trzeba się wdrożyć, aby być samodzielnym pracownikiem? Firma zapewnia potrzebne narzędzia do pracy z domu? :)

NICK

W pierwszych kilku dniach trzeba być na miejscu w związku z onboardingiem. Potem już można pracować zdalnie, jednak nie na 100%. Zwykle trzeba przyjechać do biura kilka razy w miesiącu. Pracownicy z obszaru IT - dwa dni, pracownicy działów wsparcia takich jak administracja, kadry czy księgowość - kilka dni więcej. Firma zapewnia narzędzia do pracy zdalnej.

Kacha
@NICK

A czy o tych dniach, kiedy trzeba się pojawić w biurze decyduje szefostwo? Czy są to raczej losowe dni, które można sobie wybrać? Co wchodzi w skład tych narzędzi do pracy zdalnej, które są zapewniane?

@Kacha

Firma Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy (OPI PIB) prowadziła rekrutację na stanowisko Programista Java. Podziel się swoimi wrażeniami. Daj znać, ile czasu trwała rozmowa kwalifikacyjna oraz z ilu etapów się składała. Co Cię pozytywnie, a co negatywnie zaskoczyło?

Tej księgowej z doświadczeniem to szukają do jakiejś dłuższej współpracy? Nie napisali, co oferują, jeśli chodzi o warunki i rodzaj podpisywanej umowy, w ogóle nie ma zakładki "oferujemy" w ogłoszeniu na jednym portalu, tak jak zawsze jest.

nick

Nie mamy otwartej rekrutacji na takie stanowisko.

Jak wygląda rozmowa rekrutacyjna w Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy (OPI PIB)? Co poradzicie osobie poszukującej tam pracy? Na Pracuj.pl pojawiło się 10 października kilka ogłoszeń.

nick

W OPI mamy zazwyczaj jednoetapową rekrutację. W rozmowie rekrutacyjnej bierze udział rekruterka i bezpośredni przełożony poszukiwanego pracownika, który weryfikuje jego doświadczenie zawodowe, przygotowanie merytoryczne. Spotkania odbywają się zazwyczaj online.

@nick

I jak długo zazwyczaj trwa ta rozmowa rekrutacyjna? Masz jakieś wskazówki, jak się do niej przygotować? Po jakim czasie od spotkania otrzymuje się feedback?

nick

Rekrutacja trwa nie dłużej niż godzinę, na spotkaniu weryfikowana jest wiedza merytoryczna oraz kompetencje kandydata/ -ki. Informacja zwrotna wysyłana jest zawsze, w terminie ustalonym z kandydatem/-ką w trakcie rozmowy rekrutacyjnej.

Jest taka oferta na stanowisko Młodszy/a specjalista/ka ds. administracji, trochę do zastępowania pracownicy kancelarii, ale to na marginesie. Ktoś wie, ile się zarabia na tym stanowisku? Nie pracowałam z systemem EZD PUW, czy mile widziane to znaczy, że odbędzie się szkolenie, czy raczej bez tej umiejętności nie mam szans?

OPI

@BE Wynagrodzenie zależne jest od posiadanych umiejętności. Znajomość systemu EZD jest mile widziana, ale nie jest obowiązkowa, ponieważ pracownik podczas okresu wdrożeniowego jest szkolony przez swój zespół. Więcej informacji przekazaywanych jest na rozmowie rekrutacyjnej, więc zapraszamy do aplikowania.

Ona
@OPI

Ja bym chciała zapytać zanim aplikuje, kto wprowadza do firmy i ile w ogóle taki okres wdrażania trwa ? I czy jest on płatny w 100 procentach?

odklej
@Ona

jak zaczynasz robotę, to wprowadza cię zwykle lider. Jak długo, to zależy co będziesz robiła. Z tym czy jest to płatne w 100% to nie wiem, co masz na myśli. Przychodzisz, pracujesz/wdrażasz się i płacą ci na koniec miesiąca.

Cześć! Czy ktoś był w instytucie na stażu komiTywa? Wpadłam na to przez przypadek i widzę ze trwa on 3 miesiące, jednak nie widzę nic na temat ewentualnego wynagrodzenia? Mega fajnie pracować ze specjalistami jednak muszę zie za coś utrzymać dlatego pytam :p

qq

Startowałem od tego stażu i zostałem na część etatu. Pewnie sporo zależy od stanowiska na które rekrutujesz i do jakiego zespołu trafisz, ale moim zdaniem warto spróbować. Miałem czas i dużą pomoc przy wdrożeniu, a potem dość duże możliwości rozwoju w wybranych przeze mnie technologiach.

stażysta

Staż był fajny, angażujący nawet bardziej niż można przypuszczać. Zdecydowanie miło spędzony czas. Oczywiście staż płatny.

Czy w Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy (OPI PIB) zatrudniani są obcokrajowcy?

Keto

Tak, w OPI pracują obcokrajowcy.

Tati

Czy ktoś z was brał udział w ich programie dla studentów i absolwentów? :) Piszą, że jest płatny. Mogę wiedzieć ile oferują? Chociaż wiadomo, na stażu to nie jest najważniejsze, więc ciekawi mnie czy faktycznie można się dużo nauczyć i wynieść przydatne umiejętności? Czy po okresie stażowym jest szansa na zatrudnienie na pełen etat? Jeśli oczywiście się ktoś sprawdzi ;) Chodzi mi o stanowisko testera, ale jeśli odbywaliście staż jako programista czy projektant, też poczytam o waszych doswiadczeniach z chęcią:)

opik
@Tati

hej, stawka jest godzinowa - to ustalenia na rozmowie. Nie ma nudy, jesteś częścią zespołu. Realnie dostajesz zadania do zrobienia. Można się dogadać, co do godzin. Tutaj swego czasu był post i jest napisane kogo pytać o szczegóły: https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:7083050838939639808.

firma_niepoważna

Rena

Nie wiem co masz na myśli, że firma zeszła poniżej akceptowalnych warunków. Jestem tez pracownikiem OPI i mam wrażenie, że od zmiany dyrekcji właśnie dużo lepiej się pracuje. A jeśli chodzi o pracę zdalną, to chyba wszyscy się spodziewaliśmy, że nie będziemy już na zdalnej do końca życia. Fajnie, że jest w ogóle taka możliwość, ponieważ w wielu firmach pracują już jakiegoś czasu na 100% w biurach. Podejdźmy do tego z jakimś rozsądkiem. Też wolę pracę zdalną, ale to nie koniec świata, jak przyjadę do biura kilka razy w miesiącu.

@Rena

Poniżej akceptowalnych warunków, tzn. za połowę pensji rynkowej w Warszawie, podwyżki dostają ziomki dyrekcji, człowiek dwoi i troi się, a nie jest doceniany, chaos z powrotem do biura, nie wiadomo, czego i kiedy się spodziewać, wielu nie będzie stać na pracę w biurze, a czy bedzie to kilka dni,czy pół mca ... No tak, nie ma jak porownywanie sie do innych firm, IT z calą pewnoscią na minus odbiega. Za starej dyrekcji podwyżki dostawali niemal wszyscy równo, teraz tylko ci, którzy przy korycie.

Teofil

Za starej dyrekcji nie dostawał nikt :D Chyba, że miałeś dobrego kierownika, który umiał coś wywalczyć dla zespołu i miał dobre wejście do dyrekcji. Za starej dyrekcji również nie było wiadomo czy dostaniesz nagrodę na koniec roku bo mogli czegoś niedoszacować i również były uznaniowe ;) (były takie lata) Co do stawek w IT - oczywiście można zarabiać więcej (również liczę na podwyżkę) ale praca w OPI przynajmniej jest przewidywalna. Co z tego że pójdziesz pracować na miasto jak zostaniesz tam zaorany. Znam przypadki powrotu z rynku komercyjnego właśnie dla ludzi, atmosfery i balansu. A 2x w miesiącu mogę się pojawiać. Dla mnie to nie aż taki problem.

@Teofil

Chyba jednak nie pamiętasz tych czasów "za starej dyrekcji" albo jesteś jednym z obecnych wybrańców... Dyrektor, we własnej osobie, rozmawiał z zespołami i mówił, kiedy można spodziewać się podwyżek i w jakiej wysokości. Premie też wpadały z nienacka, kilka razy w roku, po skończonych projektach i to całkiem nie małe. Urwało się z nowymi "rządami", z resztą sama liczba kierowników obecnie przekracza liczbę pracowników. Kilka osób już poszło "na miasto", odkrywają inny świat i sobie chwalą, bo taki istnieje poza firmą, wiedziałeś? Ja jestem następny.

Weo

Bardzo się cieszę, że ktoś dostrzega to kuriozum, które się aktualnie dzieje. Firma, która powinna zachęcać młodych ludzi z całej Polski, polegać na specjalistach... ogranicza się do Warszawy i do przywracania pracy stacjonarnej co wiąże się czasami z 1-1.5h dojazdem poświęcając pieniądze i swój CZAS za darmo. Jeśli pracownik wykonuje swoje zadania i może je wykonywać zdalnie to co za różnica skąd pracuje? Od 3 lat większość IT pracowała zdalnie i coś się zawaliło? Nie. Niektórzy jak mieli potrzebę to się spotykali i przyjeżdżali, wszystkim pasowało. Firmy w IT wiedzą jak przyciągnąć pracowników, powinny być innowacyjne. Świat idzie w zmniejszenie godzin pracy, a OPI cofa się do pracy stacjonarnej. Gdyby jeszcze płaca była adekwatna... Niestety już przestało być miło i rynkowo, a firma nie nadąża za zmianami na rynku. PS. Pracownik idzie do pracy po to aby wykonać obowiązki i dostać pieniądze, a nie po to żeby się "integrować" z ludźmi.

NIcky95

Jeśli chodzi o mnie, to wiem, jakie stawki są na rynku, bo tam niedawno byłam. Właśnie niedawno wróciłam z tego "miasta" i powiem szczerze, że nie polecam. Chyba, że komuś chodzi wyłącznie o kasę. Ja doceniłam prace w opi, odkąd zetknęłam się bezdusznymi, nie potrafiącymi nawiązać żadnego kontaktu ludźmi. Może stawki " na mieście" są inne, ale opi ma coś więcej do zaoferowania, coś czego nie kupisz sobie gdzie indziej - fajnych, otwartych i koleżeńskich ludzi. Dla mnie jest to ważne. Są osoby, którym zależy, żeby tylko odbębnić 8 godzin i nic im więcej nie potrzeba, ale są tez tacy. którzy lubią mieć dobry kontakt z drugim człowiekiem. Nie rozumiem tego opluwania. Nie podoba Ci się? Nikt Cię nie trzyma na siłę. Idż "na miasto" i zarabiaj te wielkie pieniądze.

Julia
@Weo

Jej...widzę, że straszne zamieszanie wokół tej pracy zdalnej, a z jakiej przyczyny zarząd chce przywrócić stacjonarną? Czy to kwestia, że w domu pracownicy są ich zdaniem mnie wydajni? A ta premia uznaniowa to ile wynosi/wynosiła?

lola
@Julia

o całkowitym powrocie do biura nie ma mowy. IT i R&D ma 90% zdalki, także jak dla mnie nie ma biedy. Pozostali 50% -70%. Ci z daleka mogą się dogadać, ale jak to wygląda to nie wiem. Ja ze stolicy także nie mój problem. Premia to tak wychodzi Twoja pensja, czasem coś dorzucą.

Ale to już było
@Julia

Może po to by pracownicy w domu nie wykonywali obowiązków domowych tylko zajęli sie praca? W biurze łatwiej tego dopilnować

@Ale to już było

kiepsko

środowisko PRLowskie (usunięte przez administratora)już w trakcie rozmowy o pracę brak feedbacku z przeprowadzonej rekrutacji

HR
@kiepsko

To dość moce oskarżenie. Proszę o więcej szczegółów dotyczących tej rekrutacji lub kontakt bezpośredni z rekruterem.

Czy po umowie na okres próbny w OPI jest szansa, że przedłużają umowę, czy raczej jest na zasadzie, że przyjmują dużo osób na okres próbny, a potem zostawiają tylko wybranych?

Riga
@Anonim

Po okresie próbnym, najczęściej umowa jest przedłużana. Chyba, że osoba całkiem się nie sprawdzi to wówczas nie:)

mmnmnm

Pomyłka. Komentarz dodany nie do tej firmy. Proszę o usunięie.

xD

Dobiega końca moja przygoda z OPI i bardzo tego żałuję, ale postanowiłem jeszcze trochę popędzić "W zaprzęgu komercji pierwsze skrzypce grać..."(usunięte przez administratora) Czasu spędzonego nie żałuję, polecam zespół devOps i życzę (nie tylko) im powodzenia. Szczególne podziękowania należą się AC za to, że nie zamienił powerShella (basha) na Excela oraz MM - nic co ludzkie nie jest im obce i tworzą fantastyczne środowisko nie tylko pracy, warunki dla rozwoju. Ponieważ jestem pazerny i wierzę, że byt kształtuje świadomość, zakazany owoc smakuje najlepiej, a apetyt rośnie w miarę konsumpcji niczym w bajce o rybaku i złotej rybce Puszkina zapragnąłem (może nazbyt?) więcej i będę kontynuował karierę w innej instytucji. Mam nadzieję, że zbliżę się do słońca, a ono nie spali mi skrzydeł, w zamian otrzymam gadziliard monet ;-) Opuszczam jednak... życiowych i życzliwych ludzi, nie wspomnę o ich potencjale intelektualnym. W dzisiejszych czasach to rzadkość.

Czy w OPI PIB są organizowanie staże, jeśli tak to jakie macie opinie?

Benek

W OPI jest program stażowy KomITywa: https://opi.org.pl/komitywa/. Nie uczestniczyłem w stażu, ale wiem, że jest i cieszy się dużym zainteresowaniem u studentów.

Tetiana

W zeszłym roku byłam stażystką programu KomITywa. Mogę śmiało powiedzieć, że jest to dobry start do rozpoczęcia kariery w branży IT. W OPI spotkałam życzliwych i cierpliwych mentorów, którzy pomagali mi we wszystkim. Teraz już pracuję w OPI. Środowisko pracy jest bardzo ciepłe, a ludzie przyjaźni. Istnieje także możliwość pracy zdalnej

Są. Ja swój staż odbyłem zdalnie, trafiłem do fajnego zespołu i po stażu przeszedłem na UoP. Ogólnie mogę polecić

Honorata
@Michał

Super sprawa. Czytałam, że staż jest płatny i tak myślę, żeby startować na testerkę w edycji wiosennej. Pytanie tylko, ile płacą "stażowego", bo sama utrzymuję się w Wa-wie. Napiszesz? :)

PYTANIE
@Tetiana

Czy ciężko się dostać na taki staż? Czy dużo kandydatów?

PYTANIE
@Michał

Czy ciężko się dostać? Czy dużo kandydatów?

Benek
@PYTANIE

Hej. Na stronie programu stażowego są filmiki, jak to wygląda. Polecam obejrzeć:) https://opi.org.pl/komitywa/

@PYTANIE

Nie wiem ilu było kandydatów, złożyłam CV i wybrano moją kandydaturę, zaproszono mnie na rozmowę, na rozmowie o umówionej dla mnie godzinie byłam sama.

Irena
@Tetiana

Czyli po stażu są jakieś możliwości zatrudnienia skoro tam pracujesz? Aplikowałeś na konkretne stanowisko z ogłoszenia czy zatrudnienie to wynik odbytego stażu? Super, że spotkałaś fajnych ludzi :)

@Irena

Dzień dobry! Aplikowałam na konkretne stanowisko z ogłoszenia na staż. Bezpośrednio po stażu zostałam zatrudniona przez OPI. A ludzie, którzy tu ze mną pracują, są naprawdę bardzo dobrzy, pomagali mi podczas stażu i teraz również mam ich wsparcie.

Jak wygląda praca w firmie Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy (OPI PIB)? Czy można liczyć na premię?

pro30

Na koniec roku zwykle płacone są roczne nagrody. Powiem szczerze, ze całkiem spore. Nie ma co narzekać:)

Jak wygląda kwestia awansu w Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy (OPI PIB)? Jakie są możliwości w ramach jednego działu oraz w perspektywie całej firmy dla stanowiska Specjalista ds. Administracji?

aaa

Zależy od działu i Twoich starań.

Sylwia
@aaa

Jak ktoś mega się stara to na ile może liczyć? Jest opcja awansu o 1500 tysiąca w górę?

Pracuję w firmie od miesiąca. Wdrożenie przebiega w dobrym tempie. Pracownik ma też czas na samodzielne "wyklikanie" i wdrożenie się w obsługę systemów. Zadania różnorodne, więc nie ma nudy. W IT 100% zdalna. Jak na ten czas jest bardzo dobrze, oby tak dalej.

Sylwia
@Tomek

No to super jak wdrożenie jest okej, bo to mega ważne w sumie. Wiele firm tego nie robi. Spoko, że praca zdalna. Jednak to wygoda. A za ten okres wdrożenia płacą tyle samo, co jak się już normalnie pracuje?

@Tomek

Aktualizacja: Odszedłem po 2.5 miesiąca. Sekcja bazy danych w tej firmie to jeden wielki stres i dyktatura jednego człowieka. Nie polecam. Szkoda nerwów.

Zofia
@Tomek

To faktycznie za długo tam nie posiedziałeś. Czym tak Cię stresował, coś konkretnego się stało? :(

siri

zgadzam się

Zostaw merytoryczną opinię o Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy (OPI PIB) - Warszawa

• Jak się pracuje w Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy (OPI PIB)?

Zobacz opinie na temat firmy Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy (OPI PIB) tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 31.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy (OPI PIB)?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 24, z czego 16 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy (OPI PIB)
3.7/5 Na podstawie 21 ocen.
  • Al. Niepodległości 188 B
    00-608 Warszawa

Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy (OPI PIB)