Opinie o Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy (OPI PIB) w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy (OPI PIB), oraz Klientów firmy. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy (OPI PIB) o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Komponenty elektryczne/elektroniczne - Pozostała Działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy (OPI PIB) w Warszawa

asdfasd

biedni. Wrzucają swoje ogłoszenia o pracę na rynek i nic. To zastanawiające że nikt nie chce tam pracować. A może to po prostu reklama organizacji. Takie wołanie na puszczy że istnieją i że takie wyśrubowane wymagania mają że są tacy mądrzy. Jakby chcieli powiedzieć korzystajcie z naszych usług prosimy zauważcie nas. Reklama przez rekrutację. Ciekawy pomysł. Ciekawe czy tak kiepsko płacą jak większość instytutów naukowych w polsce.

Pytanie Nowy wpis

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy (OPI PIB)?

Riga Nowy wpis
@Pytanie

Preferowana umowa w OPI PIB to tradycyjna umowa o pracę. Pozdrawiam.

Jaka atmosfera jest między działami w Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy (OPI PIB)?

agro90
@Pytanie

Hej, pracuję w OPI ponad rok i podoba mi się:) Szybko się odnalazłam.Mogę powiedzieć szczerze, że atmosfera jest spoko. Nie ma tutaj ministerialnego nadęcia a ludzie są ok. Nie ma tutaj karierowiczów za wszelką cenę i wyścigu szczurów. Polecam:)

Gabriela Nowy wpis
@agro90

Cześć, to naprawdę fajnie słyszeć, że podoba ci się w pracy w OPI. Mogłabyś powiedzieć coś więcej o okresie wdrożeniowym w firmie? Chociażby takie informacje jak to, ile on trwa i na jaką umowę są na początku zatrudniane osoby. Będę bardzo wdzięczna, jak odpiszesz.

łork Nowy wpis
@Gabriela

część, co prawda ja nie @agro90 ale mam podobną opinię. No może tak, na początku miejsce wymaga przyzwyczajenia, ale to pewnie kwestia zespołu. U mnie potrzebowałam pół roku aby się "dotrzeć". Umowa o pracę na 3 miesiące, potem na rok, a potem na stałe Nie ma tutaj B2B. ale doszła możliwość odliczenia KUP-ów. Niby takie coś oczywistego, ale nie było tego wcześniej. Czyli taka powiedzmy nowość. No i wreszcie 100% zdalka w opcji!

Michał

Czy pracownicy dobrze traktują nowe osoby ?

riga
@Michał

Oczywiście, że tak. Nowi pracownicy są wprowadzani w zadania z pomocą innych. Otrzymują wszystkie istotne informacje, żeby łatwiej się zaadaptować w nowym miejscu. Do tego większość pracowników w OPI PIB to po prostu fajni, otwarci ludzie:)

Hbdż
@Michał

W covidzie wszyscy siedzą na zdalce! Ale klimat jest ok. A jak jesteś w miarę do ludzi to nawet bardzo ok.

asdfasd

Grafik
@asdfasd

To miejsce to dramat. Nie polecam

OPi team
@asdfasd

Pracuję tu ponad 3 lata i ze 150 pracowników, zrobiło się ponad 320. Nie najgorzej jak na firmę gdzie nikt nie chce pracować. Owszem, nie ma owocowych czwartków i innych startupowych motywatorów, ale jest stabilne zatrudnienie w firmie, która w dużej mierze jest nowoczesnym sofware-housem.

@asdfasd

Kiedyś rekrutacją zajmowali się architekci, którzy mieli bardziej wyluzowane podejście do kandydatów i chyba byli bardziej świadomi rynku, przez co chyba dawali szansę każdemu. To była dobra, stabilna firma dla juniorów chcących nabrać umiejętności i doświadczenia. Później rekrutacjami zajęli się Team Leaderzy, kompletnie oderwani od rzeczywistości. Chcą mieć najbardziej utalentowanych seniorów za 40% stawki rynkowej do tego na UoP.

Rozmowa kwalifikacyjna
Firma Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy (OPI PIB) prowadziła rekrutację na stanowisko Administrator serwerów. Podziel się swoimi wrażeniami. Daj znać, ile czasu trwała rozmowa kwalifikacyjna oraz z ilu etapów się składała. Co Cię pozytywnie, a co negatywnie zaskoczyło?
logo firmy Młodsz-y/a Księgow-y/a
GoWork.pl
(470 opinii)
logo firmy Projektant konstrukcji stalowych
Nedcon Silesia Sp. z o.o.
(2 opinie)
Wyślij CV
logo firmy Manager ds. rozwoju rynku zagranicznego z językiem hiszpańskim
Digitronic Autogas spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
(5 opinii)
Wyślij CV
logo firmy Doradca Obsługi Klienta (2 stanowiska)
Rayner Intraocular Lenses Limited
Aplikuj na wiele ofert
Zdegustowany

Dla programisty to typowa państwówka, mentalnie tkwiąca głęboko w poprzedniej epoce. Pracownicy się śmieją, że dobre miejsce do "dobicia do emerytury". Plusem jest brak openspace'ów (kilkuosobowe pokoiki), bliskie położenie do metra, prywatny darmowy parking i wiewiórki za oknem. Niestety na tym plusy się kończą. Z minusów potężna biurokracja, zacofanie technologiczne i mentalny beton połączony z potężną biurokracją. Przed pandemią, długa była walka, żeby można było chociaż jeden dzień pracy zdalnej wziąć, a jak już się udało to trzeba było pisać podanie z miesięcznym wyprzedzeniem i zebrać 3 podpisy, a dodatkowo na człowieka patrzono jakby brał nieformalny dzień wolny. HR'y kuszą na rozmowie bonusami, profitami, a w praktyce jak ktoś wyciąga powyżej 4k to praktycznie nic się nie należy bo zarobki za duże. Nawet z dopłatą do okularów korekcyjnych był mega problem. Praca w nowych technologiach? To zależy do jakiego działu się trafi, jedni coś tam próbują, a inni siedzą głęboko w latach 90-tych i ostry beton by coś zmienić, bo "starszyźnie" już się nie chce uczyć nowego. Tak więc są działy gdzie zapomnijcie o pracy z mikroserwisami, w Springu czy Angularze, oni siedzą w EJB i Strutsach, a system to monolit. Budżet na szkolenia jest ale to jakie szkolenie się odbędzie decyduje wygrana w ankiecie, a na końcu i tak kierownik może stwierdzić, że wybrana technologia "się nie przyda w zakładzie". Ja pracowałem 1,5 roku i w tym czasie nie objęło mnie nawet jedno szkolenie, więc ciężko powiedzieć jak często są one organizowane. Słyszałem tylko opowieści, że są.

Piter

Ja jako byly pracownik powiem tak. Firma daje sie lubic. Dojazd bardzo ok. Za oknem wiewiórki biegajace po ogrodzeniu. Praca 8h i mozesz dostosowac sobie godziny. Na ponad 300 osob zalogi mozna trafic lepiej lub gorzej jak to w zyciu. Jak chcesz to sie czegos nauczysz. Jak nie chcesz to mozna nazekac wiecznie. Podusmowujac ja chcetnie bym wrocil...

@Piter

To czemu odszedłeś?

Markus
Kandydat

Witajcie. Chciałbym się podpytać o warunki pracy w IT. Można się rozwinąć, nauczyć nowości, jak firma zaopatruje się na wdrażanie nowych rzeczy? Z góry dzieki za odpowiedzi

riga
 Rekomendacja

Pracuję w OPI kilka lat i mogę szczerze powiedzieć, że jestem zadowolona. Warunki pracy są dobre. Finansowe i lokalowe także. Jest tu zagwarantowany darmowy parking, co jest bardzo ważne (przynajmniej dla mnie:). Ten kto jeździ samochodem wie jak trudno o miejsce parkingowe w centrum miasta. Na przełomie tych kilku lat zmieniło się wiele- na lepsze. Normalne jest, że co człowiek to opinia, każdy ma oczywiście do niej prawo. Jedni są zadowoleni z warunków pracy, inni może trochę mniej. Ja jedno mogę stwierdzić na pewno- większość ludzi pracujących w OPI to osoby bardzo zaangażowane w to co robią i otwarte na innych. Poznałam tu mnóstwo fajnych ludzi, dzięki którym z przyjemnością przychodzę do pracy. Wiem, że to ten tzw. czynnik ludzki trzyma mnie w tej firmie tyle lat:) Wielu pracowników, którzy chcieli zmienić miejsce pracy na inne (w prywatnych firmach, korporacjach itp.) wracali po kilku miesiącach. To chyba o czymś świadczy :)

Specjalista
Klient
@riga

Myśle nad aplikowaniem na stanowisko specjalisty ds. projektów... czy masz do czynienia z ludźmi z tego działu?

RIGA
@Specjalista

Mam:) i polecam szczerze! To jest jeden z działów z najsympatyczniejszymi pracownikami. Pozdrawiam i życzę powodzenia w procesie rekrutacji

Kris

Dobre miejsce pracy, stabilne, ludzie fajni, praca od-do, a jak jesteś zainteresowany to znajdziesz ciekawe wyzwania.

werka

@grafik ale dlaczego dramat?

Paweł
@werka

Wygoogluj "Informatyczny badziew pod szumną nazwą Polska Bibliografia Naukowa 2.0", poczytaj i zastanów się, czy chciałabyś współtworzyć takie rzeczy. PBN 2.0 powstała właśnie w OPI-PIB.

piratka
@Paweł

Ile ludzi tyle opinii. Ja jestem naprawdę zadowolona. Nie ma ciśnienia, a jednocześnie mam poczucie, że NIE stoję w miejscu. Wiadomo, ludzie/zespół to ważna sprawa. Ja trafiłam naprawdę spoko. Z nowości, na stałe weszła zdalna (10 dni/mies, ale można się dogadać na dłużej).

Martin88

Stabilna państwówka z wszystkimi blaskami i cieniami. Praca od 8 do 16 i wychodzisz, nie siedzisz po nocach, nie robisz na deadline, bo cię niemiłosiernie cisną. Wszystko zależy od tego do jakiego zespołu trafisz. Znam setki firm gorzej zarządzanych z taką atmosferą, że możesz się pociąć. Ja tu nie narzekam. Polecam, jak chcesz mieć normalną pracę z przelewem na czas.

Marek

Witam Wszystkich. Jestem byłym pracownikiem OPI PIB i muszę powiedzieć, że ta firma nie jest an dobra ani zła. Wszystko tak naprawdę zależy od tego czego szukacie. Jeżeli ktoś szuka ciepłej posadki, to owszem, jest to dobra firma, ale jeśli pragniecie wyzwań, to nie radzę się tam zatrudniać. Co do wynagrodzenia, to tak jak wszędzie - lepiej już na samym początku sobie wynegocjować wyższą stawkę, bo później nie będzie na to czasu. W kwestii atmosfery pracy można by mówić wiele. Wśród naukowców panuje maksymalne wyluzowanie, do tego poziomu, że część pracowników chodzi w kapciach po korytarzu. Warto podkreślić, że nie wszystkie działy mają te przywileje. Aaaaa...i jeszcze jedna kwestia. W budynku głównym nie ma klimatyzacji, co przy tegorocznych upałach było katorgą. Jak ktoś będzie miał więcej szczęścia, to trafi do klimatyzowanego budynku obok.

Alinaa

Myślę o aplikowaniu na stanowisko analityczne, ale nie podają proponowanej pensji. Czy to znaczy że jest taki dramat jak np. w GUS gdzie wymagają doktoratu, doświadczenia w robieniu analiz statystycznych, angielskiego na C2 i płacą poniżej 3 kafli w Warszawie? Będę wdzięczna za informację :-)

jkc
@Alinaa

Aplikuj, pensje są rynkowe.

Izabela

@Javhen, wybacz zatem ale zaszło między nami nieporozumienie. Czy w takim razie zechciałbyś w paru słowach uargumentować swoją wcześniejszą wypowiedź? Dlaczego Ośrodek Przetwarzania Informacji to dobre miejsce dla obcokrajowców? Jakie przysługują im profity? Jaka panuje tam atmosfera?

Izabela

@Javhen, dlaczego określasz ta firmę pod względem narodowości osób w niej pracujących? Czym według Ciebie różni się praca, która nadaje się dla Polaków a czym dla Ukraińców? Czy znajdzie się na forum osoba, która w sposób rzeczowy i z dobrym smakiem opisze sytuację związana z pracą w Ośrodku Przetwarzania Informacji w Warszawie?

@Izabela

To był komplement. Dlaczego myślisz, że to negatyw? Sama masz problem z rasizmem.

@Izabela

Napisałem, że Ukraińcy są tam mile widziani. Nie napisałem, że Polacy są niemile widziani. Czytaj ze zrozumieniem.

Luidzi

Firma ma opinię bardzo dobrego pracodawcy. Jeśli ktoś tego nie zauważa to może lepiej zmienić ją?

Javhen

Dobre miejsce pracy dla Ukraińców

Izabela

@Grafiik, na pewno nie wygląda to dobrze gdy ktoś w ten sposób traktuje Cię na rozmowie o pracę. Jaki był finalnie jest koniec, czy zaoferowali Ci pracę? Czy może jednak zdecydowałeś się nie kontynuować współpracy z Ośrodkiem Przetwarzania Informacji?

Bartek

Słyszałem, że firma ma bardzo dobrą opinię jako pracodawca. Szkoda, że tak sporadycznie ktoś pisze

Grafik

Podzielę się bardzo negatywnym wrażeniem z jakim wyszłam po rozmowie rekrutacyjnej na stanowisko grafika w tej firmie. Dotyczy ono głownie postawy Pana, który jest tam głównym grafikiem i rekrutuje do swojego działu. Od samego początku mnie atakował i doszukiwał się błędów w każdym projekcie. Otrzymał specjalnie na spotkanie moje najnowsze portfolio, którego nie raczył otworzyć, za to wydrukował wcześniej stare wybrane projekty które uznał za najgorsze i jedyne co robił to wytykał błędy. Rozmowa trwała 10 minut ponieważ nie było sensu jej rozwijać. Nie można pominąć, iż przez całe spotkanie rysował wzorek na kartce i nie był zainteresowany rozmową. Ten Pan wprowadza bardzo toksyczną atmosferę i nie sadzę aby praca w jego towarzystwie przypadła komuś do gustu. Inne osoby, które były na spotkaniu bardzo kulturalne i na poziomie. Opinia dotyczy tylko tego konkretnego Pana.

Zostaw merytoryczną opinię o Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy (OPI PIB) - Warszawa

Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy (OPI PIB)
3.2/5 Na podstawie 11 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Al. Niepodległości 188 B
    00-608 Warszawa
  • NIP: 5250009140 KRS: 0000127372

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy (OPI PIB)