EG System Sp. z o.o. Sp. k.

Opinie o EG System Sp. z o.o. Sp. k.

Z pewnością odradzam wyboru tej firmy. Praca na pierwszy rzut oka, wydaje się być fajna, ale kadra zarządzająca i system pracy pozostawia wiele do życzenia… Wywieranie presji krzykiem to podstawa, brak szacunku dla pracownika, dwulicowość, wywyższanie się to fundamenty tej firmy. Nowoczesne biuro, dogi sprzęt, prestiż, tylko i wyłącznie na pokaz. Jeśli chcesz aplikować na jakiekolwiek stanowisko w tej firmie, poważnie się zastanów. Tak w skrócie: Chciałbyś poszerzać swoją wiedzę, zdobywać nowe umiejętności, uczęszczać na szkolenie – nie ma szans. Firma na pewno Ci w tym nie pomoże. Chcesz wysłać maila do zarządu? Czy na pewno jesteś pewien, że chcesz to zrobić przed wykonaniem telefonu czy jakiegokolwiek maila w ogóle możesz wysłać? Zastanów się. A może wysłałeś maila, nie stawiając kropki na końcu zdania, albo nie zostawiłeś wolnej linijki pod „dzień dobry” – na pewno zostanie ci to wytknięte. Autorski program do rozliczania działań. Chcesz je wykonać? Pamiętaj że masz określone godziny w których możesz to zrobić, inaczej następnego dnia nie masz szans na skorzystanie z systemu niezbędnego do pracy ponieważ zostanie Ci on zablokowany. Nie wiadomo czy przełożony będzie miał czas na rozliczanie go dzisiaj czy za dwa dni… 20 zdań, w tym 10 takich samych – to norma. Rozwiązywanie problemów generuje kolejne działania do wykonania, więc nie licz na wsparcie czy pomoc. Umiesz liczyć? Licz na siebie. Atmosfera bardzo sztywna, chcesz porozmawiać z innymi, opowiedzieć śmieszną historię, albo żart? Uważaj – może to być użyte przeciwko Tobie. Podsumowując, negatywne opinie na temat tej firmy są jak najbardziej trafione w punkt! Więc jeśli masz do siebie szacunek – nie aplikuj.

Xyz

Jak widać po komentarzach, na pozytywne opinie o pracy w tej firmie możecie liczyć tylko od pracowników, którzy odpowiadają za marketing w tej firmie lub od czopków swoich przełożonych. Nic dodać nic ująć, obraz EG w czystej postaci.

kandydat

pojawiła się oferta pracy - kontrolling. czy ktoś mógłby się wypowiedzieć? zgrany zespół? kwestia finansowa? przełożony?możliwości szkoleniowe oraz rozwojowe?

Kołchoz

(usunięte przez administratora). Dziwne wymagania i marna zaplata. Z tego co wiem mega rotacja. Ciagle maja ogloszenia o prace bo nikt tam dlugo nie wytrzymuje. Bardzo niemili ludzie.

@Kołchoz

Potwierdzam i nie polecam pracy tutaj.

Przemysław
@Piotr

Czyli ta rotacja jest przez niskie wynagrodzenia? A jak z atmosferą to wygląda? Chociaż pod tym względem jest w porządku?

@Przemysław

Rotacja przez zasady pracy, atmosferę, pensje, daj sobie spokój z praca tam

Jesteś już po rozmowie rekrutacyjnej w firmie EG System Sp. z o.o. Sp. k.? Zostaw swoją opinię dotyczącą jej przebiegu. Czy spełniła Twoje oczekiwania? Jaki był jej rezultat?

Witam wszystkich zgromadzonych. Widziałem ogloszenie o pracę na produkcję. Pytanie, czy produkcja pracuje na jedną zmianę, dwie, może trzy? W jakich godzinach? Czy kierownictwo nie robi problemów z urlopami i po jakim czasie dostaje się umowę o pracę?

Agata
@Marcin

Dobre pytania. Ja bym jeszcze dodała najważniejsze moim zdaniem, ile się zarabia? Interesuje mnie, ile akurat bierze specjalista ds. kluczowych klientów na Mazowieckie. Czy w zależności od regionu płace się różnią. Ktoś coś?

Roman
@Agata

handlowiec pracuje tutaj średnio od 3 dni !!! Do kilu miesięcy, Wiec resztę sobie odpowiedz

Agata
@Roman

A co się takiego dzieje że ludzie rezygnują po 3 dniach? Przecież w takim czasie nawet nie zdążą ogarnąć kto jest tym kluczowym klientem?

marek
@Agata

Bo dopiero wtedy orientujesz się jak to wszystko funkcjonuje, Nie ma to nic wspólnego z tym co opowiedzą Ci na rozmowie rekrutacyjnej. Kluczowych klientów firma ta nie ma, więc nie ma czego ogarniać :)

pracus

Widnieje oferta pracy na produkcji oddział w Raszynie. Czy firma od pierwszych dni daje umowę o pracę na okres próbny? Później przedłużają (na czas nieokreślony? na rok:) bez problemu, jeżeli ktoś się sprawdzi w tym co ma robić? Z czego składa się pensja - i czy jest na jakimś akceptowalnym poziomie? Będę bardzo wdzięczny za jakieś informacje na temat atmosfery panującej w firmie. Z góry dziękuję za poświęcenie chwili na odpowiedź.

Grażyna
@pracus

A gdzie tą ofertę znalazłeś ? :) i czy złożyłeś już cv ?

Barbara
@pracus

Ta firma nie ma własnej produkcji. Nie ma też żadnego oddziału w Raszynie.

Jakie są mocne strony pracodawcy EG SYSTEM SP. Z O.O. SP. KOMANDYTOWA?

Nie ma żadnych

Bartek

Czołem. Perypetie życiowe wymusiły zmianę miejsca zamieszkania i szukam pracy, wobec tego wszedłem na to forum. Sądzę, że odszukam rzetelne informacje o pracodawcach z okolic Warszawy. Mam prośbę, dajcie znać jak pracuje się w firmie EG SYSTEM SP. Z O.O. SP. KOMANDYTOWA? Czy warunki pracy są dobre? Czy jest tam opcja na obiady w pracy? Jakaś kantyna lub SmartLunch żeby nie nosić obiadu do roboty? Pozdrawiam Bartek

Krysia
@Bartek

Dzień dobry Bartku. Nie będę narzekać na warunki pracy. Płaca dobrze i na czas, nie zmuszają do nadgodzin. Odpowiadając na pytanie dotyczące jedzenia w pracy to doradzam firmę Havi Logistics z Warszawy. Zatrudnieni (wiem to od brata, który jest tam zatrudniony) mają tam aplikację, dzięki której zamawiają posiłki z dofinansowaniem pracodawcy. Jedzenie jest dosyć tanie a przy okazji różnorodne. Powodzenia! Krysia.

Zuzanna
@Krysia

co to znaczy "dosyć tanie"? o jakich kwotach piszesz? jestem ciekawa :)

Mariusz
@Zuzanna

A mnie to wygląda na jakąś reklamę. Jakoś mi nie pasuje aby ten pracodawca dawał dofinasowanie do posiłków, a już tym bardziej w Warszawie, gdzie poza prezesem nikogo nie ma. Ale dobra próba !

Czy w EG SYSTEM SP. Z O.O. SP. KOMANDYTOWA zaszły jakieś zmiany od momentu pojawienia się ostatnich opinii?

Mam wrażenie, że chyba tylko pracownicy się zmieniają. Jedni przychodzą, bo nie wiedzą co ich czeka a drudzy uciekają z tego obozu pracy, bo inaczej się nie da nazwać tego miejsca.

@Anna

Czyli rotacja jest dość spora. A pracodawca nie zauważa tego? Może warto by było zmienić jakieś warunki pracy skoro jak wspomniałaś pracownicy 'uciekają'.

@Irena

Ale do takich wniosków musi dojść sam pracodawca, a skoro przez tyle lat tego nie zauważył, to marne szanse aby się coś zmieniło... Poza tym osoby pracujące na wysokich stanowiskach (kierownicy czy prezesi firm) zwykle mają problem z obiektywną oceną i często wydaje im się, że są najlepsi, pod każdym względem, tak jak ich firma. Zatem skoro jest rotacja to może to nie jest wina pracodawcy a samych kandydatów na pracowników?!

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w EG SYSTEM SP. Z O.O. SP. KOMANDYTOWA?

Co najwyżej wigilia firmowa. Dla części osób wiąże się ona z wyjazdem (z uwagi na kilka oddziałów firmy) i można uznać to za integrację.

Irena

Skoro już jesteśmy przy temacie wigilii firmowej... To czy w EG Systemie można liczyć na jakieś paczki lub bony świąteczne? :) Pracownicy mają coś takiego zapewniane? Jeśli tak, to jak wyglądają dokładnie? :D

@Irena

Na bony nie ma co liczyć. Paczki się zdarzają, a w ich skład wchodzą produkty spożywcze, zwykle włoskie.

Irena

Dziękuję za odpowiedź. Czy w EG Systemie poza tymi paczkami dla pracowników przewidziane są jeszcze jakieś inne benefity? Np. prywatna opieka medyczna, karta sportowa lub ubezpieczenie...? Na co można liczyć?

@Irena

Prywatna opieka medyczna, karta sportowa - zdarza się. Ubezpieczenie - nie.

ciekawy

Cześć, czy może ktoś się wypowiedzieć na temat stanowiska Specjalista ds. Kluczowych klientów?? Jakie warunki zatrudnienia, wynagrodzenie na jakie można liczyć, jaki samochód itd. Chodzi mi głównie o Łódź. Będę wdzięczny za jakieś informacje.

Tak serio?
@ciekawy

Czy jest aż takie bezrobocie, że po przeczytaniu tych wszystkich postów myślisz o pracy w EG System? Chyba jesteś masochistą...

Paulina

Szanowni Państwo, Na wstępie chciałam napisać w swoim imieniu, iż po przeczytaniu komentarzy na mój temat było mi bardzo przykro. Zawsze staram się być dla każdego miła i rzetelnie podchodzę do powierzonych mi zadań (jak w tym przypadku przeprowadzenie rekrutacji). Firma EG System istnieje od 2010 roku i stale się rozwija. Nasz zespół ciągle się powiększa. Na ten moment nie posiadamy jeszcze odrębnego działu HR, który prowadziłby specjalistyczne rekrutacje na poszczególne stanowiska. W związku z tym, rekrutacje przeprowadzane są przez naszych pracowników. Z tego miejsca chciałabym wyjaśnić Państwu kilka kwestii, które zostały tutaj poruszone. Na spotkaniu są Państwo informowani o tym jak w naszej firmie przebiega proces rekrutacji (zwykle składa się z dwóch etapów) oraz ile maksymalnie sama rekrutacja potrwa. Wszystkie te informacje są Państwu przekazywane po to, aby wiedzieli Państwo czego mogą się spodziewać. Odpowiedź zwrotną po rozmowie staramy się przekazać do kandydata najpóźniej w przeciągu tygodnia od spotkania. Jeżeli mają Państwo uwagi bądź sugestie serdecznie zapraszam do bezpośredniego kontaktu z nami. Naszym założeniem jest aby nasi pracownicy (obecni jak i przyszli) byli zadowoleni ze swojego miejsca pracy oraz czuli się swobodnie w naszej firmie, dlatego chętnie zapoznamy się z Państwa sugestiami aby poprawić standardy obecnie panujące. Jednocześnie osoby, które z jakiegoś mi nie znanego powodu, nie otrzymały w ogóle żadnej odpowiedzi po spotkaniu, w imieniu firmy najmocniej przepraszam.

wiem co mówię
@Paulina

O ironio, jak pojawiły się złe opinie dotyczące konkretnej osoby to pojawił się feedback właśnie od tej osoby. Szkoda, że jak pojawiają się posty dotyczące bezpośrednio prezesa nie ma on przysłowiowych "jaj" wypowiedzieć się w temacie. Czyżby miał w nosie jaką opinie ma firma, którą zarządza?

Jak szefostwo w EG SYSTEM SP. Z O.O. SP. KOMANDYTOWA? Spoko traktują ludzi?

Myślę, że właśnie gdyby nie szefostwo firma byłaby super, bo atmosfera wśród współpracowników bardzo sympatyczna.

Czy jest możliwość w EG SYSTEM SP. Z O.O. SP. KOMANDYTOWA pracy na część etatu?

To chyba zależy od stanowiska albo zapotrzebowania na "ręce do pracy". Czasem uda się tam dostać np. na staż, więc może i na część etatu zatrudniają....

Jak długo trwa proces awansu w EG SYSTEM SP. Z O.O. SP. KOMANDYTOWA?

CLYDE

Awansu??? Tam nie ma takiej opcji.

W tej firmie awansujesz codziennie - codziennie masz więcej nowych obowiązków. Rzadko kiedy jest to oficjalny awans. Jak już "awansujesz" to tak naprawdę przy okazji jak kończy się umowa to Ci zmienią nawę stanowiska, żebyś czuł się doceniany, ale ten awans to tylko zmiana nazwy stanowiska i wymiana stopki mailowej - nic więcej. Jeśli liczysz na podwyżkę, możesz się tylko rozczarować.

nie dziekuje

Odnośnie oddziału w Łodzi: z początku było miło, nauka nowych rzeczy, z zupełnie nieznanej mi wcześniej branży. Autorski system z zadaniami - super, wiem co mam robić danego dnia, nie trzeba sobie wyszukiwać pracy. Punkty za wykonane zadania - tu trochę zaskoczenie, ale niech będzie, +10 punktów za odhaczenie kolejnego ptaszka. Po tygodniu pierwszy szok: minusowe punkty (bodaj -20), ponieważ prezes odrzucił zadanie i ono oczywiście wraca. Jak ktoś napisał wcześniej - po miesiącu ten system już w ogóle nie motywował, już mi było wszystko jedno. Jesteśmy dorośli, a te punkty to jak kara, nagana w szkole, że się nie słucha nauczyciela. Potwierdzam również kwestię dotyczącą "innych obowiązków związanych z funkcjonowaniem firmy" - tutaj może się skrywać dosłownie wszystko i oczywiście dostaniesz to jako nowe zadanie na pół godziny przed końcem pracy. Nie wyrobisz się? Twój problem! -20 punktów oraz -5 za każdą kolejną godzinę opóźnienia w ukończeniu zadania. Było też zadanie dotyczące oceny z kim pracowało ci się w danym miesiącu najlepiej (osoba, która otrzymała najwięcej głosów mogła podobno liczyć na premię) oraz z którą najgorzej. Niby głosowanie anonimowe, ale jednak trochę głupio głosować na prezesa... Zgadzam się również co do wspomnianej pani kierownik: najmądrzejsza na świecie, jak coś od niej potrzebujesz, to lepiej przemyśl czy aby na pewno jest ona jedyną osobą, która może ci pomóc. Wiecznie zajęta, nieprzyjemna, kąśliwa, zjadła wszystkie rozumy. A, i oczywiście absurd, którego do dziś nie jestem w stanie pojąć: dlaczego w firmie wszyscy pracują na Macach, skoro program, w którym pracują dziewczyny zajmujące się zamówieniami, fakturami i kontaktem z klientem (zdecydowana większość zespołu), jest tylko na Windowsa?

Asia

Czy ktoś jest w stanie się wypowiedzieć nt pracy w magazynie tej firmy w Raszynie?

xxo

Ja również nie polecam pracy w tej firmie, mimo, że nieźle płatna. Robienie wszystkiego tak, jak za czasów kamienia łupanego lub gorzej, czyli wszystko ręcznie. Fatalny system Księgowy i magazynowy. Pani Kierownik z Działu e-commerce lubi zwalać swoje zadania na innych pracowników. Można też liczyć na jej złośliwe komentarze. Jest niewątpliwie osobą dwulicową, nieszczerą, fałszywą. To samo można powiedzieć o Prezesie (nigdy nie zapomnę awantury o kropkę i przecinek, który postawiłam w mailu nie w tym miejscu, co chciał Pan M.) Telefony po godzinach pracy to standard. Bardzo przeszkadzała mi sztywna i napięta atmosfera... a, i smród unoszący się w całym biurze.

GG
@xxo

I te niekiedy kuriozalne zadania które otrzymywało się w systemie masakra !

@xxo

Zadania w systemie to temat na oddzielny referat. Będąc asystentem działu realizacji miałem znaleźć producenta części do szynoprzewodów. Przecież ja się na tym kompletnie nie znam. Co robił w tym czasie dział techniczny? A i jeszcze ten system punktów za wykonane zadania, kompletnie oderwany od rzeczywistości. W ogóle mnie nie motywował, a denerwował. Zasady premiowania wcale niejasne, Prezes i tak może w każdej chwili powiedzieć, że firma odnotowała stratę, więc premii nie ma. Taaaaa jasne. Biedaczyna. I tak można w kółko, strasznie nieogarnięte miejsce. Bardzo lubiłem tę pracę, ale nie lubiłem użerania się z brakiem wiedzy i niekompetencją kadry. Pan Prezes mógłby po tylu latach w biznesie chociaż przejrzeć kodeks pracy, albo wygooglać sobie jak powinno BHP w miejscu pracy wyglądać.

abcd
@E.

Oj, to prawda. Doświadczyłem tych samych sytuacji. Naprawdę, odradzam wszystkim pracę w tej firmie... Szkoda czasu i nerwów.

Mona Lisa
@E.

Firma tragedia. (usunięte przez administratora) Wszelkie inicjatywy duszone są w zarodku. Jeśli się to nie zmieni ta firma zawsze będzie miała zła opinie i kłopoty z utrzymaniem pracownika. Płaca niezbyt wysoka jak na pracę w takim stresie i na ciągle zmieniających się zasadach. Przykre to bardzo, że zmarnowalam czas na bycie tam. Bo niestety praca tam niczego mnie nie nauczyła. System zadań w firmie to tragedia. Polecenia wydawane przypadkowo(usunięte przez administratora)Więc jeśli jesteś pracownikiem, który chce być kreatywny i poważnie traktowany praca w firmie EG System absolutnie nie jest dla Ciebie. (usunięte przez administratora)

Kw

Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć o oddziale tej formy w Łodzi ?

@Kw

Warto zapoznać się z komentarzami z tej strony, gdyż większość bardzo dobrze opisuje sytuacje w tej firmie dokładnie w oddziale w Łodzi.

@Kw

Wszystkie te opinie dotyczą biura w Łodzi. W Warszawie urzęduje tylko prezes. Jest jeszcze biuro chyba w Poznaniu, gdzie jest dział techniczny.

Jaki jest styl zarządzania kadrą w EG SYSTEM SP. Z O.O. SP. KOMANDYTOWA?

E.

Styl zarządzania w EG System opiera się na modelu "pożar w (usunięte przez administratora) Chaos. Prezes na bieżąco decyduje, kto co ma robić. Zakres obowiązków zawiera punkt "inne zadania związane z funkcjonowaniem firmy", co w rozumieniu managementu znaczy "cokolwiek sobie zażyczymy". Zawsze można liczyć na kąśliwą uwagę Pani kierownik działu e-commerce, jeśli zrobi się coś nie tak, oczywiście przy wszystkich innych pracownikach. Kobita lubi przypominać innym, że rządzi w swoim dziale, a wiedzą i umiejętnościami raczej nikogo nie zachwyci, więc szuka innych sposobów. Generalnie to jest bardzo fajna praca, dobrze płatna, niestety kierownictwo zostawia pracowników samych sobie, a reaguje tylko jeżeli coś spieprzysz. Nie słuchają pracowników, są najmądrzejsi. Wszelkie propozycje usprawnień lądują w koszu. Gdyby zrewidowali swoje podejście to spokojnie zatrzymaliby pracownika na kilka lat, a nie kilka miesięcy.

-/-
@E.

Ciężko się nie zgodzić z tà opinią w samo sedno !

Warto zapoznać się z komentarzami z tej strony, gdyż większość bardzo dobrze opisuje sytuacje w tej firmie.

Zostaw merytoryczną opinię o EG System Sp. z o.o. Sp. k. - Warszawa

• Jak się pracuje w EG System Sp. z o.o. Sp. k.?

Zobacz opinie na temat firmy EG System Sp. z o.o. Sp. k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 20.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w EG System Sp. z o.o. Sp. k.?

EG System Sp. z o.o. Sp. k.