EG System Sp. z o.o. Sp. k.

Opinie o EG System Sp. z o.o. Sp. k.

Nadia Nowy wpis

Chciałabym dostać się na etat specjalisty ds. marketingu i czytam właśnie teraz ogłoszenie. Piszą, że jest to praca od zaraz, więc od kiedy tak na prawdę mogłabym zacząć? Proponowana pensja to 6-7k, ale niżej napisano, ze podstawa to 5k plus premia. Czyli zarabiając przykładowo 7k to już jest uwzględnione z premią?

Hejka wszystkim. Piszę w sprawie oferty (usunięte przez administratora) dla specjalisty ds. kluczowych klientów. Widziałam listę benefitów, gdzie jest możliwość (usunięte przez administratora) zdalnej, a jednocześnie integracje czy świętowanie urodzin. To jak takie spotkania czy imprezki urodzinowe odbywają się, skoro ludzie pracują spoza firmy w różnych częściach kraju?

Monia Nowy wpis

Integracja odbywa się w danym mieście, wtedy wszyscy z innych oddziałów zjeżdżają w jednej dacie w wyznaczone miejsce.

@potencjalny kandydat

Rozmowa o pracę - specjalista ds. marketingu Podejście szefa / firmy do potencjalnego kandydata delikatnie ujmując to jakaś totalna porażka. Od początku pan prezes był arogancki i zamiast partnerskiej rozmowy zaczął "przesłuchanie". Pragnę nadmienić, że korzyści we współpracy są obustronne, firma zatrudnia, a pracownik daje swoją pracę w zamian. Niestety ale już po kilku minutach rozmowy z szefem, dało się odczuć, że takie standardy w tej firmie nie obowiązują. Dodatkowo w ogłoszeniu na specjalistę ds. marketingu nie było konkretnych informacji co do potencjalnych obowiązków, to pan prezes podczas rozmowy stwierdził, że "to za dużo by opowiadać". Dodatkowo w ogłoszeniu była informacja o podstawowym wynagrodzeniu + premia cyt. z ogłoszenia: "plus premie od wyników - abyśmy czuli, że wspólnie zarabiamy pieniądze"... Chyba tu chodziło o to, że pan prezes zarabia pieniądze, a pracownik wyciska z siebie siódme poty, aby móc zarobić pieniądze na swoje utrzymanie w tak trudnych czasach. Zastanawiam się w jaki sposób w tej firmie mierzy się działania marketingowe, aby móc takową premię od wyników otrzymać, bo z tego co widać na stronie, nie ma tam sklepu internetowego. Moim zdaniem firma szuka jelenia, który będzie miał zakres obowiązków jako manager marketingu, ale za mizerną stawkę specjalisty ds. marketingu.

Karolka
@@potencjalny kandydat

Dobrze, że piszesz o tej rozmowie kwalifikacyjnej, bo właśnie planowałam złożyć tutaj CV. Powiedz mi, o co szef Ciebie pytał, że twierdzisz, że było to "przesłuchanie"? Czyli co, faktycznie pracownicy nie dostają tej premii indywidualnie? Co trzeba byłoby zrobić, żeby jednak ją otrzymać? No i ile tak około się tutaj zarabia?

Kcin
@Karolka

Niestety muszę potwierdzić wszystko co napisała osoba wyżej. Podejście bardzo nieprofesjonalne i aroganckie.

@@potencjalny kandydat

Ja jednak mam pytanie o samą rekrutację. Jak rozumiem, jeden z etapów to jest rozmowa z szefem firmy? A czy to jest tylko jeden jedyny etap? Czy wcześniej są jakieś inne etapy? Rozmowy lub inne spotkania? I czy jest tu jakiś rekruter, który szczególnie na start kontaktuje się, np. wybiera kandydatów lub telefonuje i umawia spotkania?

Marlena

To chyba zależy od tego na jakie stanowisko aplikujesz. Ja miałam najpierw rozmowę z dyrektorem działu a później rozmowę z szefem, który ostatecznie podejmował decyzję.

Edzia

Jak na przykład traktowali kogoś z góry, proszę opisz jakąś sytuację? Czy jak zwalniają kogoś tak z dnia na dzień to jest podawany oficjalny powód czy potem go dopiero szukają? Czy żyjąc dobrze z szefostwem da radę awansować na etat kierowniczy czy to tylko osoby rekrutowane z zewnątrz?

Hej, a potem jak ktoś już będzie na posadzie kierowniczym, to jest potem opcja na kolejny awans? Czy to już jest sufit i dalej nie ma gdzie awansować? I czy jak dostanie się posadę kierowniczą, to wtedy jak pracownik chce to można przejść na kontrakt b2b?

Matylda

Ale jak wyżej? Nad kierownikiem (dyrektorem) jest już tylko prezes. Chcesz przejąć firmę?. O Kontrakcie B2B to możesz rozmawiać na każdym etapie, nie ma to wpływu na pozycję w strukturze firmy.

Monia
@Edzia

No niestety w tej firmie to praca z dnia na dzień tak na prawdę, oczywiście to farsa. Zwalnianie osób tak jak stoją, dawanie im zwolnienia na próbę czy przedłużanie umowy kobiecie w ciąży.. oczywiście rozmowy wyglądają fantastycznie Ale praca w tym zakładzie pracy to psychiczna tortura.

@Monia

Ale chyba muszą podać jakiś oficjalny powód zwolnienia? O co chodzi ze zwolnieniem na próbę, bo pierwszy raz w życiu słyszę taki termin? Jak już ktoś dostanie wypowiedzenie to może chociaż tu zostać, aż znajdzie sobie coś nowego?

Monia

Chodzi o to, że zwalniają Cię, a potem cofają Ci to wypowiedzenie, żeby za kilka miesięcy znowu Cię zwolnić znowu....

Pan Dolin
@Monia

Nic dodać nic ująć podejście firmy do ludzi to liczby i cyfry cały czas sprawdzanie rentowności słabo to wygląda jesteś na teraz za chwilę cię nie ma pozdrawiam Panią ,,dyrektor zarządzająca,,, niedługo z takim zarządzaniem będą musieli zatrudniać kogoś z Afryki nie umniejszając ich pracowitości.

@Monia

Nie słyszałem jeszcze o czymś takim jak zwolnienie na próbę. Jak ktoś dostanie wypowiedzenie to można się iść negocjować żeby zostać czy to tylko takie ostrzeżenie żeby wydajniej pracować. Za drugim razee już zwalniają na poważnie?

@Karolka

Premię są, dosyć skomplikowane - indywidualne i zespołowe zależy na jakie stanowisko do jakiego działu chcesz się dostać. Aby ją dostać musi być wynik to normalne. Firma wiarygodna i dotrzymuję zobowiązań. Ale to nie jest przechowalnia dla etatowców tam trzeba się skupić na pracy wynikach.

Adam Nowy wpis
@Pan Dolin

Cyfry i sprawdzanie rentowności to nic złego to firma handlowa i to normalne. Nie wiem czemu się dziwisz.

Karol

hej, spec ds kluczowych klientów - mam rozmowę kwalifikacyjną na to stanowisko, jest tu ktoś, kto podpowie, o co chodzi w tej pracy i na co zwrócić uwagę? Z góry dziękuje.

Max
@Karol

B2B rynek inwestycyjny, duże sprawy, praca w terenie kontakty kontakty i jeszcze raz kontakty. Masz będzie łatwiej, nie masz dużo pracy przed Tobą. Solidna firma dla tych którzy się sprawdzają i angażują. Znam ich jako dostawca produktów....i kilka osób które nie dało rady u nich pracuje u nas :-) Ale u nas jest prościej. Pozdrawiam.

Jesteś już po rozmowie rekrutacyjnej w firmie EG System Sp. z o.o. Sp. k.? Zostaw swoją opinię dotyczącą jej przebiegu. Czy spełniła Twoje oczekiwania? Jaki był jej rezultat?
Patka

Hej. I jak sytuacja wygląda na dzień obecny? :) Jest ogłoszenie na specjalistę ds. marketingu. Jak jest z tymi premiami, które są oferowane do podstawy? Ogólnie, ogłoszenie naprawdę z ciekawym podejściem, mnie zainteresowało. Chociaż sporo tych negatywów tutaj... - trochę zastanawiające są te opinie.

Kacha
@Patka

Miałam spotkanie online - raczej przepadłam -) ale spotkanie bardzo oryginalne jak samo ogłoszenie. To praca dla kogoś z doświadczeniem, tu jest mnóstwo tematów do ogarnięcia, ale fajna konkretna rozmowa a co do premii do konkretnie powiedziane, za co kiedy i ile. Muszą być wyniki po prostu. Polecam komuś, kto pracował z branżą b2b plus e- commerce i digital marketing w dużej skali do tego jednocześnie :-)

@Kacha

O tym spotkaniu poinformowali Cię mailowo czy telefonicznie? Pytam, bo niecodziennie wchodzę na pocztę. Ile trwała taka rozmowa online, dało się zmieścić w godzince? Czy cały ten system premiowania pracownicy mają zapisany w umowach?

Czy pracownicy EG System Sp. z o.o. Sp. k. mają możliwość uczestnictwa w jakichś formach integracji?

Ala

Cześć, trochę się zmartwiłam po przeczytaniu komentarzy, że to praca tylko dla ludzi z doświadczeniem. Ale udało mi się znaleźć takie ogłoszenie na młodszego specjalistę działu technicznego, skoro to junior to chyba nie patrzą na to, czy się pracowało wcześniej? Jak wygląda ogólnie przyuczenie? Ciekawa jestem, czy coś z tego wyjdzie i odpowiedzą jak wyślę papiery.

Hej, mam pytanie: mam rozmowę w sprawie pracy jako handlowiec. Może ktoś powiedzieć, na co zwrócić uwagę i jak wygląda ta praca u nich?

Frania

Hejka, mam nadzieję że tu się dowiem czego potrzebuje o tej ofercie asystentki działu technicznego. Jest oferta, pytanie czy to w miarę przyszłościowe stanowisko? Może nie mam dużo doświadczenia, ale zależy mi na rozwoju. Można awansować?

Terefere
@Frania

Awans? Możesz liczyc na zmianę tytułu z asystenta na specjalistę i oczywiście w zamian za te gratyfikacje dostaniesz masę nowych obowiązków nie koniecznie związanych z Twoim działem. Jednak na podwyżki z tym związane nie licz. Jak również na poszerzanie swojej wiedzy w tym zakresie. W tej firmie nikt nie ma dla nikogo czasu wiec się niczego nie nauczysz. Ta firma to ciągle podcinanie skrzydeł i dawanie do zrozumienia że Ciebie można zastąpić każdym. Pracowałem tam przez chwile jakiś czas temu ale pamietam takiego Jurka chyba był z Ukrainy który pracował tam chyba z 4 lata, zero awansu. Był tu gdzieś komentarz ze tutaj trzeba o siebie walczyć, ja walczyłem i tak mi podziękowali. Szkoda czasu na prace tej firmie.

Wojtek
@Terefere

Dużo w tym racji. Awans to zwykle zmiana nazwy stanowiska tylko. Filozofia firmy jest chyba taka, że w każdym dziale i na każdym szczeblu ma ktoś być (asystent, specjalista, dyrektor). Zatem nie ma co się dziwić, że ktoś "awansował" z asystenta na dyrektora w ciągu roku. To nie oznacza, że jest świetny w tym co robi i potrafi kierować ludźmi, widocznie nie było konkurencji. W tej firmie funkcja dyrektora nie ma za bardzo przełożenia na umiejętności. Zatem, czy warto w ogóle awansować? No chyba tylko po to, żeby wpisać sobie to później w CV...

@Wojtek

A taka zmiana stanowiska wiąże się z podwyżką? I czy są tu jakieś budżety szkoleniowe, żeby pracownik mógł pokończyć jakieś zewnętrzne kursy i szkolenia? Pisał tu przecież ktoś, że na szkolenia w firmie ponoć nie znajdowano czasu.

Jeśli pytasz o szkolenia zewnętrzne, indywidualne - ja jestem obecnie po dwóch takich szkoleniach - pracuje ponad rok i jestem na stanowisku asystenckim. Poza tym co jakiś czas są też szkolenia dla wszystkich pracowników stacjonarnie lub online. Z tego co wiem, nie ja jedyna uczestniczę w szkoleniach indywidualnych :) Także da się :)

@Terefere

Firma jak każda inna, wszędzie wymagania są duże i albo temu sprostasz, albo trzeba sobie odpuścić. Byłem na dwóch rozmowach i bardzo konkretnie podali czego oczekują i co w zamian. Jeśli ktoś czuje się na siłach tu ma szanse zarobić i mieć stałą fajną pracę. Nie podjąłem się tego z jednej przyczyny: to techniczna firma i bez wiedzy technicznej i branżowej będzie ciężko. Poza tym normalni ludzie i uczciwe zasady.

@Frania

Można jak wszędzie, jeśli pokażesz, że warto na Ciebie stawiać :-) A tu naprawdę wymagane jest zaangażowanie i szybka nauka i branża jest specyficzna. Sprawdź zapytaj dowiedz się najpierw co oni robią i czy Ci to pasuje to nie jest prosta praca, ale firma poważna tylko wymagająca.

@Ewa

Wszystkie szkolenia są finansowane przez firmę? Całościowo, czy częściowo? I czy firma wymaga odpracowania potem tych szkoleń, aby inwestycja w pracownika sie firmie opłacała? Jak to wygląda?

Były kandydat

Proponowali pakiet szkoleń wewnętrznych branżowych technicznych, ale też innych prowadzonych przez zewnętrznych trenerów - nie stawiano żadnych warunków - przynajmniej nic takiego do mnie nie dotarło. Aplikowałem tam, ale pracy nie podjąłem- okazało się że bez wiedzy technicznej i branżowej ciężko będzie od zera zaczynać jako handlowiec to specyficzna branża, a uczyć się tego wszystkiego nie chciałem :-)

Były kandydat

Jak czytam te opinie to mam wrażenie, że nie wszyscy rozumieją czym jest praca w prywatnej firmie handlowej usługowej. Wszędzie jest coś nie tak, nie podjąłem się pracy handlowca z prostej przyczyny - tu potrzebna jest wiedza techniczna a ja jej nie mam. Słyszałem też o rotacji to prawda, ale z drugiej strony połowa ludzi pracuje tam kilka lat i nie narzekają - rozmwaiałem z nimi, bo chciałem sprawdzić jak tam jest przed podjęciem decyzji. Spoko firma jak każda inna poza tym rzeczywiście mają dużą sprzedaż i pracy jest mnóstwo.

Rozwój, rozwój, rozwój…

Na początku sierpnia 2023 r. cały nasz zespół uczestniczył w szkoleniu dotyczącym rozwoju umiejętności sprzedażowych. Poprowadził je p. Przemysław Kalski - doświadczony handlowiec, który sprzedażą zajmuje się już od 30 lat. Autor książki „Nie każdemu sprzedaż wszystko co zechcesz” inspirowana historią Joe Girarda - jednego z lepszych sprzedawców na świecie.

Pomimo, że wielu z nas ma już duże doświadczenie w zakresie sprzedażowym, to zorganizowane szkolenie handlowe pokazało nam zupełnie inny światopogląd na techniki sprzedażowe, jak również na komunikację z potencjalnymi klientami.

Uświadomiliśmy sobie, że nie tylko handlowiec jest sprzedawcą. Każdy z nas, niezależnie od wykonywanego stanowiska przyczynia się do ogólnego wizerunku i reklamy firmy, a także finalnego wpływu pozytywną decyzję zakupową naszych klientów.

Oprócz wiedzy merytorycznej popartą wieloma doświadczeniami i zadaniami otrzymaliśmy ogromny bagaż motywacji i wskazówek jak myśleć i działać w sposób nietuzinkowy.

Pan Przemysław przedstawił nam również nieszablonowe sposoby radzenia sobie ze stresem, który w handlu jest codziennością.
Bardzo istotną kwestią było również opracowanie przez cały zespół planu, czyli przedstawienie wszystkich istotnych elementów wpływających na zysk.

To nie koniec warsztatów z p. Przemysławem, ciąg dalszy we wrześniu!

Prezes

Ogromna rotacja w tej firmie to najbardziej wiarygodna ocena tego Pracodawcy. Ustalone zasady zmieniają się z dnia na dzień. Możesz liczyć tylko na to co masz na papierze. Ustne ustalenia bardzo często nie są dotrzymywane.

Alutka
@Prezes

Czemu tak często zmieniają zasady? Nie sprawdza się to, co ustalą? Czy o co chodzi? Czemu ludzie tak rotują?

Jakich pytań można się spodziewać podczas procesu rekrutacyjnego w EG System Sp. z o.o. Sp. k. na stanowisko Asystent / Asystentka?

Nie polecam…w ogłoszeniu szukają specjalisty ds. Sprzedaży e-commerce za 5tys, a w rzeczywistości za te pieniądze chcą managera, któremu wrzucą większy zakres obowiązków, a który na tym stanowisku powinien zarabiać 10-20tys….zwyczajnie szukają (usunięte przez administratora) !!! Poza tym brak kultury, rozmowa na niskim żenującym poziomie, zero merytoryki, spóźnienie na rozmowę rekrutacyjną on-line….tragedia….

Aneta
@Kandydat

A wiesz może z ilu etapów składa się ta rekrutacja? Piszesz o rozmowie online? Jest jedna czy potem jeszcze jakieś kolejne? Dużo czasu minęło od aplikacji do tej rozmowy?

@Kandydat

A to standard, czekanie na swoją kolej na rozmowę pomimo umówionej godziny. A potem ta sama osoba oczekuje szacunku do siebie, a sama do kandydatów go nie ma.

Piotrek

Masz jakieś inne przykłady sytuacji z pracy w firmie, które miałyby ilustrować sugerowany przez Ciebie brak szacunku do pracownika? Zastanawia mnie również, czy ludzie się tu szanują i pomagają?

Aktualność
Spotkania integracyjne to ważne wydarzenia w budowaniu pozytywnych relacji w firmie.

My je uwielbiamy!

Są to dobre momenty na spotkanie się całego zespołu, który na co dzień pracuje w trzech różnych lokalizacjach (Warszawa, Łódź i Poznań).

Tym razem była to niespodzianka.

Wszyscy pracownicy razem ze swoimi managerami (w tym także członkowie zarządu) dowiedzieli się o poszczególnych atrakcjach dopiero w dniu spotkania.
21 czerwca spotkaliśmy się na ul. Piotrkowskiej w Łodzi, a następnie przeszliśmy do studia kulinarnego, w którym czekali na nas szefowie kuchni (m. in. Pan Adam Kozanecki - finalista programu „Master Chef”).

Podczas śniadania dostaliśmy imienne fartuchy z logo naszej firmy, a następnie zostaliśmy losowo podzieleni na 4 grupy. Pod okiem szefów kuchni wzięliśmy się do pracy.

Ale to była zabawa!

Mimo, że nie wszyscy są fanami gotowania, to każdy znalazł zadanie, które wykonał perfekcyjnie. Praca zespołowa pozwoliła na wykonanie przepysznych dań.
Każdy zespół musiał przygotować potrawę, która później została oceniona przez szefów kuchni. Wspólne gotowanie wymagało skupienia, podziału obowiązków i przede wszystkim współpracy.

Najlepszymi kucharzami okazali się panowie - Wojtek, Piotrek B., Radek S., Karol, Łukasz I. i Mariusz.
BRAWO!!!
Na zwycięzców czekała nagroda specjalna. Dodatkowo, wszyscy pracownicy otrzymali lunchbox’y z logo EG System.

Po gotowaniu przyszedł czas na biesiadę.
Wszyscy w doskonałych humorach usiedliśmy do stołu, by móc degustować potrawy, które wspólnie przygotowaliśmy.

Najedzeni? Czas spalić kalorie :)

Dalsza część naszej integracji odbywała się na kręgielni.

... aaale to nie koniec atrakcji :)

Zarząd firmy przygotował kolejną niespodziankę. Tym razem dla najlepszych graczy.
A więc do dzieła!
Pełna mobilizacja i chęć trafienia jak najwięcej kręgli.

Na koniec komisyjnie podliczyliśmy punkty i wyłoniliśmy zwycięzców.
Królem kręgielni okazał się nasz magik IT - Łukasz, który otrzymał pobyt w hotelu SPA dla dwojga.
Z każdej drużyny został wyłoniony najlepszy kręglarz, który otrzymał podwójne bilety do kina.
Zostali nimi: Piotrek W., Karol, Łukasz K. oraz Wojtek.
BRAWO!!!

Z niecierpliwością czekamy na kolejne wspólne spotkania!

Prawdziwy były pracownik

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia czy końca roku, chcę podzielić się dobrą radą z bliźnimi (czyt. ewentualnymi przyszłymi pracownikami) oraz przestrzec przed dokonaniem złego wyboru. Firma EG System jest istnym wsysaczem z człowieka: czasu, ambicji, poświęcenia, pozytywnego nastawienia do klientów oraz przyjemności z wykonywanej pracy, nerwów aż wreszcie chęci do funkcjonowania w tej jednostce. Totalitaryzm, kolesiostwo, dwulicowość, mobbing i demotywacja to kilka ważnych fundamentów, na których opiera się to przedsiębiorstwo. Skutecznie i trwale tworzą EG System dlatego też, jeśli dla Ciebie również stanowią ważne wartości – niewątpliwie odnajdziesz się. Zarządzanie w tej firmie stanowi niestety śmieszną pomyłkę a może nawet i smutną. Jedyna forma pseudo zarządzania zasobami ludzkimi jakie są tutaj znane, to wspomniany już wcześniej mobbing i demotywacja. Wywieranie presji krzykiem, brak możliwości wypracowania realnych możliwości rozwoju pracownika czy jednostek wewnętrznych firmy oraz obarczanie winą za nietrafnie podjętą decyzję osób zarządzających. Każdy krok i ten większy i ten mniejszy (wspomniana już wcześniej przysłowiowa kropka w mailu) uzależnia się od właściciela co absurdalnie spowalnia pracę. Wszelkie sensowniejsze pomysły są odrzucane, żeby ostatecznie potem pracownik mógł zostać rozliczony z braku chęci do wdrażania zmian. A może chciałbyś się przeszkolić, nabyć dodatkowej wiedzy ? Nie ma takiej potrzeby, nie licz na szkolenia z jakiegokolwiek zakresu a już zwłaszcza z formy i oczekiwań co do wykonywanej pracy. Lubisz spać na tykającej bombie bez zapewnienia stałości zatrudnienia? A może satysfakcjonuje Cię zwalnianie 4 raz z rzędu bo dzisiaj nie jesteś potrzebny ale w okresie wypowiedzenia stwierdzi się, że jednak możesz zostać ? To miejsce dla Ciebie. I tak, nie żartuję , kilkukrotne przekazywanie wypowiedzeń pracownikom żeby potem je anulować i powtórzyć proces to jest fakt. Testowana jest tylko wielkość szacunku jaką pracownik ma do siebie. Szyderstwo, cynizm i wywyższanie się, niestety tylko niekompetencją w wykonywanych obowiązkach, cechuje pracowników najbliżej obsady zarządu jak i jego samego. Nie ma sensu szukania tam wsparcia bo każde takie zgłoszenie zostanie odnotowane jako nieudolność pracownika. Chyba że jesteś fałszywym komplemenciarzem i pochlebcą – wówczas będzie to dla Ciebie raj na ziemi i być może zostaniesz dodany do grona „wspaniałych”. Podsumowując: EG System tworzą toksyczni ludzi i taka też atmosfera tam panuje. Nie dajcie się nabrać na obiecanki, które ulegają zmianie już w pierwszych dniach. Pozytywne komentarze czy opinie są wystawiane przez pracowników na zlecenie zarządu, i nie trzeba chyba pytać skąd to wiem. Niewątpliwie będzie to jedna z najrzetelniejszych opinii o tej firmie i jedna z nielicznych prawdziwych i szczerych rzeczy na ich temat. Moi drodzy, szczerze odradzam wam wyboru TEJ firmy.

@Prawdziwy były pracownik

W końcu prawdziwa opinia, brawo ! Możnaby dodać tutaj jeszcze wiele ale po co pisać aż tyle o ludziach nieszczęśliwych, którzy unieszczęśliwiają innych aby odbić sobie życie prywatne.

niickname1

W punkt

Również ex pracownik
@Prawdziwy były pracownik

Popieram Twoją opinie na temat pracy w EG System. Jeśli ktoś lubi być traktowany z góry i jak pomiotło to znajdzie tu miejsce, jeśli jednak masz odrobine szacunku do siebie- nie aplikuj tutaj. Poczynając od sprzętu na którym pracujesz, aż po atmosferę w pracy- wszystko tutaj jest na pokaz! Myślisz super będę pracować na Macu, ciesz się wyglądem, bo pracujesz na systemie, który kilkakrotnie w ciągu dnia potrafi Cię z niego wyrzucić, przez co Twoje działania się wydłużają trzykrotnie, a sorry ale klient czeka wiec trzeba sprężać ruchy! Nikt nie będzie słuchał Twoich tłumaczeń, że system nie działa! Myślisz, że wszyscy są tu dla siebie mili, bo czytasz ile tu się nie robi razem eventow, szkoleń itp, nic nie stoi na przeszkodzie by koleżanka, która dziś sączy z Tobą drinka, następnego dnia poszła do przełożonego, zarządu i wszystkich świętych by wyrazić swoje niezadowolenie z pracy z Tobą. Ba! Nawet w comiesięcznym głosowaniu możesz bezkarnie bo anonimo zgłosić z kim pracuje Ci się najgorzej! Oczywiście logika podpowiada że skoro głosowanie jest anonimowe ma takim pozostać- nic bardziej mylnego! Bo dostajesz działanie w systemie do rozliczenia od samego Prezesa- że musisz spytać wszystkich pracowników, każdego z osobna czy to aby nie oni maja zastrzeżenia co do Twojej pracy i co możesz zrobić by to poprawić . Masz problem w rozwiązaniu problemu, myślisz że Twój przełożony Ci pomoże? Zapomnij, radź sobie sam, pomoc otrzymasz jedynie wtedy gdy będzie można się tym pochwalić przed szefem lub w ogóle jej nie otrzymasz. A jeśli nie chcesz pracować z osobą zawistną, zazdrosną i dwulicową to omijaj EG System szerokim łukiem. Rządy swe sprawuje tu jedna Pani Dyrektor , największy lizus Prezesa, lisek chytrusek i wilk w owczej skórze, która jeśli tylko nie przypadniesz jej do gustu, zrobi wszystko byś z stad wyleciał lub sam się zwolnił! Kobieta która ma mniemanie o sobie, że jest nieomylna, która z największa przyjemnością, będzie mailowo( tak by cała firma wiedziała) wytykać Ci błędy( nawet te których nie popełniłeś), która myśli, że pozjadała wszystkie rozumy a niestety sama ma wiele braków. Na zewnątrz kreuje się na królewnę Śnieżkę uosobienie dobra, a tak na prawdę bliżej jej do Królowej Lodu. Nikt w tej pracy jej na prawdę nie lubił, jest to osoba z którą nie chce się pracować. Wieczne zarzuty niekompetencji i nicnierobienia to jedyne co możesz usłyszeć od Pani Dyrektor. Żadnego słowa wsparcia czy motywacji- zrobiłeś coś dobrze, oba zrobiłaby to lepiej! Jeżeli lubiłeś pracować z klientem, po „dobrych radach „ od Pani Dyrektor, tam radach nakazach- odechciewa Ci się pracy na starcie. Zreszta obgadywanie kogoś to jest to co najlepiej jej wychodzi. Spróbuj wytknąć jej błąd, staniesz się wrogiem numer jeden. Największą bolączką, najsłabszym ogniwem, drzazgą w palcu jest właśnie Pani dyrektor! Przykre jest to, że Prezes tak bezgranicznie ufa tej kobiecie i jest zapatrzony w jej decyzje, bo może gdyby nie to, mógłby się pochwalić najlepiej zgranym teamem ever!

@Prawdziwy były pracownik

Jestem pracownikiem EG System od ponad pół roku. Należę do grona „szarych pracowników”, nie jestem osobą z grona Dyrektorów, ale oskarżenia o mobbing to trochę przegięcie… Praca jest wymagająca, rozwijająca, a czasem także stresująca, ale w sumie gdzie tak nie jest? W której pracy nie ma choćby odrobiny stresu? Bądźmy krytyczni, ale i sprawiedliwi. Jako pracownicy mamy sporo benefitów, co np. dla mnie jest ogromnym plusem. Dostaje zadania, które zmuszają mnie do rozwoju. Prezes oferuje szkolenia, wręcz w kółko o nich powtarza i namawia. Są oczywiście także sytuacje, gdzie jest krytyka - tutaj się zgodzę. Ale zawsze działa to w obie strony. Trzeba rozmawiać, negocjować. Trzeba potrafić się obronić samemu, przełożony nie zawsze wypowiada się za Ciebie. Ale uwierzcie mi, że jeśli jesteście uczciwi jako pracownicy, to da się tutaj pracować. Krytykują Ci, co zostali zwolnieni lub nie została przedłużona im umowa. Nie dziwie się. Ale jednak tutaj trzeba trochę to wyśrodkować. Nie ma tutaj żadnego mobbingu, ludzie..

Xyz

Wybacz, przez pierwsze pół roku mojej pracy tam też myślałem, że jest cacy, poczekaj przyjdzie ktoś lepszy na Twoje miejsce lub komuś podpadniesz, wtedy szybko zweryfikujesz swoją opinie. Ale rozumiem, że idąc po trupach do celu, można dojść dalej niż mieć jakikolwiek kręgosłup moralny wobec współpracowników i jak to napisałaś/łeś osób zwolnionych ;) Może i prezes stara się inwestować w firmę i pracowników ale bez dobrej energii nikt normalny nie będzie chciał tu pracować! Zachowując „neutralność” warto zachować również obiektywizm.

Alfa

O czym Ty mówisz.. uważasz że ponad pół roku to już jest sensowny staż w pracy ? Że została poznana cała polityka przedsiębiorstwa, każdy pożar w firmie, zachowania zarządu uzależnione od faz księżyca, traktowanie pracowników przez ponad 10 lat istnienia firmy ? Nie jest to dziwne że staż tzw. "zwykłego szarego pracownika" obecnie pracującego wynosi nieco ponad 2,5 roku ? A gdyby zrobić średnią wszystkich "szarych pracowników" na przestrzeni tych lat to zrobiłoby się stażu może kilka miesięcy, a może nawet dni ? Nie ośmieszaj się sformułowaniem, że wypowiadają się tutaj tylko ludzie którzy zostali zwolnieni lub (o zgrozo) nie została im przedłużona umowa. Pracownicy sami stamtąd uciekają, nie muszą czekać na fanfaryczne wypowiedzenie od pracodawcy bo i nie ma na co czekać. Kto mądrzejszy bierze za wczasu nogi za pas, kto ma jakieś ambicje- próbuje łudzić się że coś się w firmie zmieni, ostatecznie i tak dostając po głowie. Reszta ma po prostu syndrom sztokholmski lub lubuje się w nękaniu ludzi, z czego część pracowników słynie i została za to niegdyś "nagradzana". Szkolenia ? Tak, tak zróbmy je szybko w ciągu kilku miesięcy żeby ukryć jak ciężko utrzymać nam pracownika. Integracja i nieszczere uśmieszki ? Czemu nie. Pewnie są tacy co nabiorą się na miłą aurę w zespole dzięki kolorowym zdjęciom. Te, jak to zostało nazwane, spore benefity tak ? Oczywiście należą się tylko wybrańcom, więc można się domyślić jak na nie zasłużyć. Zostało to już napisane wyżej. Niewątpliwie aspirujesz na pracownika roku, wspomniana Pani Dyrektor chyba powinna się obawiać o stanowisko pierwszego przybocznego lizusa. Szkoda tylko tych, którzy nieszczęśliwie się na to wszystko nabiorą.

Też tu pracowałam

Szary pracownik ma mniejsze szanse o otarcie się o wspominany tu mobbing, niż osoby bezpośrednio współpracujące z Dyrektorami czy też Zarządem, stąd może nie było Ci jeszcze dane doświadczyć tego o czym tu się tyle pisze... Cóż, ja też należę do grona byłych pracowników. Mój staż w tej firmie był kilkuletni i odeszłam sama, nikt mnie nie zwolnił, nie skończyła mi się umowa... Muszę przyznać, że większość komentarzy, tych oczywiście negatywnych, jest poniekąd prawdziwa. Pamiętajmy jednak, że chętniej zawsze wylewa się gorzkie żale, niż napisze coś pozytywnego. A prawda zawsze leży gdzieś po środku. Praca jest trudna, wymagania są wysokie, należytej pomocy się nie otrzymuje - to fakt. Jednak ja wyciągnęłam stamtąd bardzo dużo, właśnie przez to. Jedyne czego mnie oduczono to samodzielnego podejmowania decyzji - na wszystko trzeba mieć zielone światło z góry, zero jakiegokolwiek zaufania do pracownika. Wewnętrzy system usprawniający pracę - to super sprawa, bo masz tam listę swoich zadań, jednak do momentu kiedy nie masz ich za dużo, bądź terminy ich wykonania są abstrakcyjne i jedyne o czym śnisz w nocy to, że musisz zrobić swoją robotę + rozliczyć nieskończoną ilość zadań, które zamiast pomocną listą stają się zmorą i utrapieniem. Są szkolenia (no dobra - bardziej ogólne niż branżowe, ale uwierzcie mi, że w perspektywie czasu to i tak wiele daje!), wyjścia firmowe (i to do miejsc naprawdę na poziomie) - nie każda firma to oferuje. Premie są, benefity są. Podsumowanie roku z wyróżnieniami za osiągnięcia to czas kiedy człowiek czuje się tam potrzebny i ważny - ale to jedyny taki moment w roku, bo jednak reszta czasu to ciężka harówka i tykająca bomba. Twój dzień zależy od humoru Twojego przełożonego - to przykre, ale nie oszukujmy się, to występuje w każdej firmie! Grono Dyrektorów trzyma się razem, wzajemnie się chronią - co im się dziwić? Pracują ze sobą od lat, tworzą tę firmę od lat, czy to kryzys czy też nie - wszystko hula. To, że ich zdanie jest zawsze ważniejsze niż "szaraczka" i że mają wpływ na Twój los w tej firmie jest przykre - no ale czy tak nie jest wszędzie indziej? Nowa ekipa, to osoby coraz to młodsze, więc dochodzi różnica pokoleń... Minęło dobrych kilka lat jak już tam nie pracuję, a ja nadal pamiętam wiele trudnych i przykrych sytuacji, ale tych miłych także było sporo! Firma ma naprawdę fajny potencjał, gdyby tak zmienić kilka aspektów. Ja wiem, że w intrenecie jest sporo trolli, które chcą zepsuć reputację, ale skoro pewnie problemy są tu podejmowane kilkukrotnie, przez różne osoby, w różnych okresach i czasu i ich kadencji w firmie to chyba czas aby wyciągnąć z tego jakiekolwiek wnioski. Pozwolę sobie przytoczyć słowa pewnej osoby, który to właśnie prowadziła szkolenie dla firmy, mówiąc że nie ma nic lepszego niż negatywna opinia. Wiadomo, nikt jej nie chce otrzymać, ale pozwala nam ona zdiagnozować źródło problemu abyśmy mogli je zlikwidować i funkcjonować znacznie lepiej. To tak jakby darmowy audyt ;) - także EG System do dzieła! W tej firmie świetnie odnajdzie się osoba twardo stąpająca po ziemi, znająca swoją wartość, rzetelna i nie dająca sobie wejść na głowę, a przy tym nie może być pyskata ;)

@Też tu pracowałam

Osoba nie dająca sobie wejść na głowę a jednocześnie nie być pyskata ? Dobre sobie, jedno wyklucza drugie. W tej firmie albo musisz wręcz wykłócać się o swoje racje i iść na noże lub zostajesz stłamszony do cna. Innych opcji tutaj nie ma. Jeszcze raz napiszę, EG System to dno i żenada i nic tego nie zmieni.

GONZO2
@Prawdziwy były pracownik

Nareszcie ktoś to napisał. Zgadzam się ! :)

Jestem w szoku

Zgadzam się. Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. To po 1. Po 2. Mobbing? Nie spotkałam się z tym w tej firmie. Z częścią opini się zgadzam, ale ujęłabym te wypowiedzi delikatniej. Przez taki ton wypowiedzi ewidentnie przemawia żal i zawód - co znając ostatnie wydarzenia, nie dziwię sie. Rozumiem, tez mi przykro i jestem w szoku. Ale mobbing? Nie zauważyłam. Nie dotknął mnie. Są wymagania, wiadomo, są benefity.... Może praca nie na lata.. Ale na kilka :) Szkoda, że nie mamy odwagi porozmawiać pod prawdziwymi imionami.

BETA
@Jestem w szoku

"Szkoda, że nie mamy odwagi porozmawiać pod prawdziwymi imionami." ... i pisze to osoba, która także nie podpisuje się swoim imieniem. Wiadomo, że najłatwiej przychodzi nam mówienie złych rzeczy, jeśli WYDAJE nam się, że jesteśmy anonimowi ;)

klapa
@Jestem w szoku

To że kogoś nie dotknął mobbing to nie znaczy że go nie ma. Każdy wypowiada się na temat tego czego doświadczył. Na tym polegaja indywidualne oponie. Jednak jeszcze wielu pracowników nawet nie wie że jest mobbingowana poprzez wielokrotne krzyki, podważanie kompetencji i wmawianie że są do niczego.

michal
@Prawdziwy były pracownik

Praca w tej firmie to było surrealistyczne przeżycie, oby nigdy więcej. Od samego początku nic się nie zgadzało z tym co mówili na rozmowie kwalifikacyjnej, wielkie kłamstwo i ściema. Nie wyobrażałem sobie, że są jeszcze takie firmy na rynku. Z całą pewnością nie polecam pracy tam.

michal

Pracowałem tam więc wiem jak tam się pracuje. Rotacja ogromna, co komentarza nie wymaga

Alek

Wszyscy co odeszli z tej firmy sami się zwalniali. Nie pamiętam nikogo kogo by zwolnili.

Alek
@Jestem w szoku

nie na lata, ale na miesiące maksymalnie :)

Babinka
@Alek

Też tam pracowałam, na szczęście krótko. Odeszłam sama. I wiecie co ? Takie firmy powinny być kontrolowane i zamykane przez instytucje rządowe żeby nie marnowały pracownikom czasu i życia. A potem jeszcze życia po pracy poprzez ciąganie po sądach. Dno.

Uff
@Prawdziwy były pracownik

Jak dobrze że wcześniej weszłam na goworka zanim zaaplikowałam do tej firmy. Widzę że oszczędziłam sobie sporo czasu i nerwów.

Urszula

Czytałam ofertę na Specjalistę ds. Sprzedaży E-commerce i wymagają znajomości narzędzi marketingowych. Można wiedzieć, o jakie narzędzia dokładnie chodzi? Będę bardzo wdzięczna za doprecyzowanie, na czym tam się pracuje.

Krzysztof

Pracowałem w EG System ponad 3 lata. Praca wymagająca ale dużo się nauczyłem. Ocena pozytywna.

@Krzysztof

Czy jakkolwiek staż pracy odbija się tu na podwyżkach? Jeśli tak to jak u Ciebie z tym było?

Xyz
@Krzysztof

A kiedy pracowałeś bo Cię nie pamietam ???

Maja
@Xyz

Ja też nie kojarzę żadnego Krzysztofa z 3 letnim stażem - jakaś podpucha chyba, żeby pokazać że nie jest aż tak źle?

Krzysztof
@Xyz

Dwa lata temu

@Krzysztof

Wierutne kłamstwo, nigdy nie było takiego pracownika o imieniu Krzysztof a już zwłaszcza takiego co wytrzymałby tutaj 3 lata i odszedł z pozytywna opinią o tej firmie. Kolejna opinia zlecona przez zarząd.

@Alfa

Skoro tak to można dopytać ilu kierowników tutaj już się przewinęło i jaki średni staż tu mieli? jakie zarobki ostatecznie im przysługują i czy mogą liczyć na coś jeszcze?

Beta
@Alfa

Krzysztof był i to nie jeden... Ale żaden z takim stażem i żaden zadowolony ;D

QWERTY
@Dominika

Kierowników masz ciągle tych samych, tu się nic nie zmienia i to w tym jest problem - ciągle ta sama ekipa. A przecież "ryba psuje się od głowy"

@QWERTY

aha.. a można się jeszcze dowiedzieć jak tu wskakuje się na tego typu stanowisko? zastanawiam się czy ktokolwiek dostał się poprzez awans i widział jak praca na innych stanowiskach wygląda czy to od początku poprzez ogłoszenia z zewnątrz było?

QWERTY
@Dominika

Nie ma jak się dostać. Skoro kierownikami są osoby, które pracują tam od lat (niemal od początku istnienia firmy) i zapewne będą pracowały do końca (swojego lub firmy ;D) to nie ma wolnych vacatów....

Pyskata

Ja też kiedyś pracowałam w EG, na początku na sklepach potem na inwestycjach, to jak pracuje się z Joanną która jest dyrektorem działu handlowego to jak kopanie się z koniem. Wieczna ignorancja i wywyższanie się to jej styl pracy ale oczywiście w pobliżu szefa jest „ osobą która dźwiga te firmę „ Wszystko na pokaz! Wieczne krzyki i ignorancja na koordynacjach to głównie zasługa Joanny i Radka. To jakbym mogła ocenić kilka lat pracy tutaj to „niedocenienie” I wszystkich uprzedzam odeszłam sama, nie zostałam zwolniona. Pozdrawiam.

Zostaw merytoryczną opinię o EG System Sp. z o.o. Sp. k. - Warszawa

• Jak się pracuje w EG System Sp. z o.o. Sp. k.?

Zobacz opinie na temat firmy EG System Sp. z o.o. Sp. k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 20.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w EG System Sp. z o.o. Sp. k.?

EG System Sp. z o.o. Sp. k.