thyssenkrupp Materials Poland S.A.

Opinie o thyssenkrupp Materials Poland S.A.

Krystyna

@RazPutinDwaPutin, pamiętaj, że wypowiadasz na forum, które jest miejscem publicznym. To co piszesz powinno być zgodne z prawdą. Mobbing oznacza działania skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika. Czy na pewno takie sytuacje miały miejsce w firmie?

Ktoś tam
@Krystyna

Krystyno, czy tak ciężko Ci uwierzyć, że w Polsce mobbing to nie są w większości pomówienia? Zauważyłem takie zjawisko w tym kraju, a bywałem w innych miejscach, że Polak na odpowiednim stołku chce pokazać za wszelką cenę, kto tu rządzi. Oczywiście są kompetentni kierownicy, których w tym dobrym przypadku nazywam liderami. Są też niestety gnidy, które prędzej zwalą na Ciebie winę i wytrą sobie Tobą gębę, niż przyznają się do błędu, choćby przed samym sobą i przemyślą swoje decyzje i strategie. Trochę mi się śmiać chce jak na Tym i innych forach, jak ktoś używa słowa mobbing, to zawsze ktoś zareaguje w stylu "Mobbing? Niemożliwe, pewnie byłeś słabym pracownikiem". Natomiast też jestem zdania, że jeśli coś takiego, jak mobbing ma miejsce, należy zbierać dowody i iść z tym do kierownictwa, po wcześniejszym kontakcie z prawnikiem. Przepraszam Krystyno, akurat padło na Twój post, ale mam nadzieję, że dotrze i do innych.

Szalona
@Krystyna

Prasowałam tam długo-TAK! Potwierdzam, Mobbing jest w dziale handlowym na porządku dziennym.Firma z tym nic nie robi, jest tam drugie dno jeszcze bardziej przerażające. Jako to się wyda to będzie niezła afera. pozdrawiam

@Szalona

Jeżeli rzeczywiście takie sytuacje mają miejsce w firmie thyssenkrupp Materials Poland S.A. to zachęcam, abyś skorzystała z nowej funkcji na forum, która daje możliwość zgłoszenia takiej sprawy i walki z tym zjawiskiem. Możesz to poprzeć odpowiednimi argumentami oraz dowodami, które potwierdzą, że rzeczywiście tak jest.

Krystyna

@tk12, wspominasz o tym, że na stanowisku handlowca zatrudniona osoba w firmie thyssenkrupp Materials Poland może liczyć na szeroki pakiet bonusów dodatkowych, czy jesteś w stanie przybliżyć, jak konkretnie wyglądają te bonusy? Są to nagrody pieniężne, czy może inny rodzaj dodatków? Przedstaw, proszę, jak to wygląda.

Krystyna

@anonymous, w swoim komentarzu zaznaczyłeś, iż firma thyssenkrupp Materials Poland reagowała w ostry sposób na sygnały, które docierały do nich odnośnie mobbingu. Czy możesz przybliżyć w sposób bardziej szczegółowy w jaki sposób reagowała firma? Były prowadzone jakieś rozmowy na ten temat? Napisz, proszę, coś więcej o tej sytuacji. @Ktoś tam, zgadza się, jednak zawsze lepiej dopytać odnośnie tak poważnych oskarżeń bo często zdarza się, że osoby używające tego określenia nie znają do końca jego znaczenia. Dlatego tak ważne jest, aby takie poważne oskarżenia były odpowiednio umotywowane i uzasadnione.

Igor

Podpowiedzcie czy firma prowadzi aktualnie rekrutacje?

RazPutinDwaPutin

Moja opinia, czyli osoby pracującej w centrali w Toruniu (pracownik biurowy, nie handlowiec): Firma wydmuszka. Z zewnątrz wszystko jest pięknie i cudnie. Ot, taka magia marki. Standard w obecnych czasach: kasa (nic nadzwyczajnego) na czas, socjal itd. Jeżeli ktoś jest w stanie zacisnąć zęby i znosić niekompetencję, "widzimisiostwo" oraz mobbing ze strony przełożonych - w zamian za średnią rynkowo kasę, to jest to doskonała firma dla niego. Wówczas polecam. Smutna prawda jest jednak taka, że TKE jest firmą zarządzaną przez niekompetentne kolesiostwo. Zwykłego, szeregowego pracownika nie powinno to jednak obchodzić - niestety, decyzje i zachowania Dyrektorów / Kierowników bywają absurdalne i nierzadko bardzo krzywdzące dla pracowników (np. zwolnienia "za ładne oczy"). Mówiąc krótko i szczerze: Thyssen to toksyczna firma prowadzona przez ludzi, którym poprzewracało się w głowach od zarabianej kasy (chociaż podobno jest coraz gorzej, bo "przed kryzysem to dopiero było..."). Firma, w której bardziej niż profesjonalizm ceni się znajomości, wspólnie wypitą wódkę oraz (a może przede wszystkim) koligacje rodzinne (oj, to temat rzeka).

Krystyna

@Jacek, skąd masz takie informacje? Jesteś pracownikiem w firmie thyssenkrupp Materials Poland? Może mógłbyś wyrazić opinię o pracy? To na pewno pomoże innym, którzy są zainteresowani pracą w tym miejscu. @Nowy, czy masz zamiar aplikować do thyssenkrupp Materials Poland? Takie informacje na pewno uzyskasz na rozmowie kwalifikacyjnej. Czy składałeś już swoje CV? Może jednak jest ktoś kto mógłby pomóc?

Co dostaje PH na terenie Warszawy mam na myśli wynagrodzenie, samochód, jak ocenicie pracodawcę ?

Jacek

Dobra firma to i zadowolonych z pracy jest dużo osób. Szkoda, że nie piszecie

Dawid

Jakie wyposażenie dostaje w firmie przedstawiciel handlowy?

Jak dobrze się pracuje to nie ma co narzekać!!

Edek

Witam, proszę o opinie na pracy jako przedstawiciel handlowy ds. materiałów spawalniczych. Interesuje mnie wynagrodzenie, narzędzia pracy, atmosfera, czy jest rejonizacja oraz godziny pracy. Z góry dziękuje za pomocne opinie.

Xcc

Witam Mam pytanie czy w Nowych Marzach ochrania jakaś firma ochroniarska tę hurtownie stali

prezio
@Xcc

A co? Szykujesz włam? ;]

Kto wie, ten wie

Jestem związany z firmą już kilka lat, miałem różne dni, lepsze i gorsze ale złego słowa na temat TKE nie powiem. Słyszy się, że bywają ludzie, którzy nie szanują swoich pracowników itp ale to rzadkość i bardzo nielubiana sytuacja przez zarząd. Podsumuję to tak: - Kasa na czas - na poziomie rynkowym - Socjal (multisport, luxmed, ubezpieczenie) - kasa na święta / paczki / paczki dla dzieci - premie roczne jeśli rok obrachunkowy ok - pikniki rodzinne (polecam wyszukać filmik na YT to przekonacie się na jakim poziomie - nie jest to kiełbasa, piwo i spanie w krzakach - wszystko na najwyższym poziomie, dziewczyny z HR z Bożenką na czele dbają o to by każdy z pracowników czuł się jak w domu - za tę pracę Dziewczyny wielkie dzięki! Bez was to nie byłoby to samo) - telefon / laptop / samochód służbowy (jeśli wykonujesz dobrze swoją pracę to nikt z GPS Cię nie będzie rozliczał - jeśli pracujesz kilka miesięcy i żul pod dworcem uzbiera więcej w godzinę niż Ty w kwartał to nie dziw się, że ktoś będzie weryfikował Twoją pracę) - pakiety szkoleń (wewnętrznych i zewnętrznych) - dofinansowanie studiów - długie weekendy - brak problemów z urlopem / L4 czy wyjściem do lekarza - nadgodziny - to może częściej na magazynie się zdarza ale jeśli już są to płatne - BHP - zaleta czy wada? Zaleta - jeśli wiesz, że ktoś pilnuje tego, żebyś komuś lub sobie nie zrobił krzywdy wykonując swoją pracę. Inspektor D. czuwa - nie nadużywa swojego stanowiska ale jest stanowczy Jeśli chce Ci się pracować to polecam z całego serca - jeśli jesteś leniem nastawionym na łatwą kasę to się przeliczysz. Co do pytań o auta to podjedź pod firmę i poszukaj aut z CT na blachach :) Corsa / Fabia / Rapid / Astra / Octavia - wszystko zależy od tego jakie zajmujesz stanowisko :) Powodzenia!

kinol
@Kto wie, ten wie

Odnośnie handlowca to trzeba dodać, że auto tylko do użytku służbowego w godzinach pracy (auta stoją pod firmą). Chyba, że są jakieś wyjątki, ale to jak wszędzie.

Luzik:)
@kinol

Zależy gdzie. W dziale tworzyw sztucznych masz auto dla siebie

MARTINO

Słuchaj JOB - Jobnij siem w ten głupi łeb, firma jest naprawdę godna polecenia. Pracuję juz ponad 3 lata, nigdy ze strony firmy nie spotkało mnie nic złego. Zatrudnili mnie po normalnym procesie rekrutacji, nie znałem nikogo, atmosfera jest ok. Świetni współpracownicy. Pakiet socjalny itp - nic do zarzucenia, pieniądze zawsze na czas i zawsze się zgadzają. A do tego szkolenia, premie roczne itp. Ujadać można zawsze, ale to nie zawsze oznacza, że ujadajacy ma rację. Pozdro

pfff

Przecież taki specjalista ds. handlu czy przedstawiciel handlowy może liczyć na dwuskładnikowe wynagrodzenie, a także na solidne wypłaty. Ciekawi mnie jednak czy w Gdańsku teraz każdemu odpowiada bieżąca atmosfera, wiecie?

Magda

9500 brutto bez żadnych premii.

yeti

Wkurzony-naćpany jesteś albo jakiś niedowartościowany. Czasy je...ania ludzi mijają i w Polsce. Zapłacą surową karę za poniewieranie dobrymi handlowcami, a to oni są filarem jak to przystało w firmie handlowej.Kadra dyrektorska-masakra, na magazyn bym nie przyjął. pozdrawiam

DG

Czemu ktokolwiek stawia w jednym szeregu Zarząd, Bożenkę zwaną Panią Prezes czego bardzo nie lubi w jednym szeregu z Drzewieckim. Dla kolesi oraz przydupasow dyrektor ma nastepujacy dodatkowy pakiet socjalny ktory u nas jest naprawde bogaty i chyba jeden z najlepszych jakie mialem, a mianowicie: - spanie na nockach w samochodzie oczywiscie tylko osoby ktore moga wjechac na zaklad - płatne sobotnie nadgodziny bez przychodzenia do pracy. Aby skorzystać z tego pakietu należy: - Kibicować i jeździć na mecze Ruchu, i tak ciekawe co by dyro zrobił gdyby ktoś inny wywiesił sobie szalik Górnika w szatni lub przy biurku - kablować na innych kolegów i robić prywatne interesy z dyro - nie daj boże zgłaszać wypadki w pracy bo przecież licznik leci a kto nie chce być najlepszy I to jedyne warunki na dobrą i spokojną prace w DG oraz dodatkowe pakiety. Dla innych: tak pracuję w DG i znajomki dyrka ogolnie nie kryja się z przywilejami i na nockach jak nie spia to dużo mówią Pracę polecam bo zgadzam sie z wkurzonym we wszystkim oprocz opinii o dyr.

cs
@DG

Powiem tak - pewnie lepiej znasz zarząd. Widzę, że nie znasz człowieka - jest to mój drugi szef w tej firmie i uważam że nie miałem lepszego nawet wcześniej (a trochę prac miałem)o wcześniejszym lepiej się nie wypowiadać chociaż już go nie ma. Człowiek otwarty na problemy nie tylko zawodowe ale i w prywatnych stara się pomagać - raczej to się słyszy na firmie. Co do kibicowania to chyba prywatna sprawa , a znam i widuje na magazynie znacznie więcej kibiców z barwami klubu ZS i jakoś nikt nie robi z tego wydarzenia. To tyle do Ciebie. Jeżeli chodzi o firmę dla osób szukających pracy to polecam, dobry socjal pieniądze przyzwoite i na czas - i mam nadzieję że traficie właśnie do tego szefa bo potem to jest długo, długo nic.

wkurzony

Ludzie co Wy tu wypisujecie za bzdury!!!??? Chyba trzeba kilka spraw tu wyprostować...Po pierwsze: firma jest solidna i stabilna, socjal na najwyższym poziomie: opieka medyczna, ubezpieczenie pracownicze, paczki i bony na święta, kursy i szkolenia podwyższające kwalifikacje, pikniki rodzinne, za każdą nadgodzinę są wypłacane pieniądze, wypłaty jak w zegarku co miesiąc na czas bez opóźnień, każdy pracownik magazynowy w pełni wyposażony w środki ochrony osobistej oraz narzędzia niezbędne do wykonywania swojej pracy i wiele, wiele innych...Po drugie: widzę, że pisze tu wiele osób, które już nie pracują...kilka słów do nich: "w życiu za darmo nic się nie dostaje trzeba na to ciężko zapracować", myli się ten co myśli, że może przyjść i nic nie robić, ściemniać po kątach, grać na telefonie czy przychodzić pod wpływem i mieć wszystko w d... bo i tak mu się należy wypłata a niech ktoś inny za niego odwali całą robotę. Żal mi Was ludzie!!! Tacy jak WY to powinni zaczynać swoją karierę od łopaty i kopania dołów po 12 godz. dziennie żeby przychodząc do takiej firmy jak Thyssen umieli docenić tutejszą pracę. Po trzecie: Zarząd...ludzie na wysokim poziomie, tacy jak My "szaraczkowie" znający życie z tej lepszej jak i gorszej strony. Pani Prezes: ciepła i niezmiernie miła i sympatyczna kobieta dbająca o każdego ze swoich pracowników, zawsze wysłucha, doradzi, pomoże. Zarząd dba jak każdy właściciel o to aby jego firma dobrze prosperowała. Po czwarte: Dyrektor Drzewiecki...człowiek życiowy, nie odmówi nikomu pomocy, dobrze zorganizowany, szanowany wśród ludzi, zna się doskonale na tym co robi. A ty człowieczku co tak bruździsz pod adresem dyrektora stuknij się najlepiej 5 kilowym młotkiem w ten pusty łeb...to może wróci ci rozum. Mogę się założyć, że pierwszy będziesz leciał o pomoc jak będziesz miał przysłowiowy "nóż na gardle". Po prostu żal mi Was mali ludkowie co nie macie w sobie za grosz samokrytyki i wstydu za popełnione własne błędy. Dlatego Drogi Czytelniku, myślący o pracy w "Tajsoniku" nie wierz w to co piszą Ci sfrustrowani frustraci...przyjdź, poznaj, przeżyj i oceń sam. Niech nie zwiodą Cię złe opinie złych ludzi...bo łatwo jest narzekać - trudniej jest pochwalić. Pozdrawiam.

@wkurzony

Nic dodać nic ująć! Wkurzony - dobrze to ująłeś :)

racja
@wkurzony

popieram wszystko co napisales. Drzewiecki spoko gościu. Pani Prezesowa super kobita. Jej dziołchy z kadr tak samo- zawsze pomocne i nie zgrywają wielkich pań z biura. Kasa na czas zawsze się zgadza, warunki spoko, można awansować jak się dobrze pracuje- wszystko OK. Polecam robote w magazynie w Dąbrowie.

ad

Prawdę piszesz

ghy

Tysen i prawa pracownicze wybory przedstawiciela i dyrektor drzewiecki kontrolujacy czy nie pomylilem sie wypisujac karte do glosowania poziom arogancji i bezkarnosci na najwyzszym poziomie

Zostaw merytoryczną opinię o thyssenkrupp Materials Poland S.A. - Toruń

• Jak się pracuje w thyssenkrupp Materials Poland S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy thyssenkrupp Materials Poland S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 22.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w thyssenkrupp Materials Poland S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 15, z czego 1 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy thyssenkrupp Materials Poland S.A.?

Kandydaci do pracy w thyssenkrupp Materials Poland S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

thyssenkrupp Materials Poland S.A.