Opinie o Sunstar Hyodo Hiroshi w Wieliczka

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Sunstar Hyodo Hiroshi. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Sunstar Hyodo Hiroshi o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Nauczyciele języków obcych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sunstar Hyodo Hiroshi w Wieliczka

:) Nowy wpis

Też pracowałam tutaj jako studentka przez kilka lat, w pewnym momencie wraz z końcem roku szkolnego i początkiem wakacji kontakt z dyrektorem się urwał - tak przestałam tam pracować :) Śmieszna stawka za śmieszne warunki pracy. Odławianie uczniów, żeby zostali nauczycielami.

ian

Niestety miałam nieprzyjemność pracowania w tej szkole. Można ją określić jako (usunięte przez administratora) toksyczne środowisko, ale też jednocześnie duże perspektywy i możliwości na znalezienie ciekawych kontaktów. Kontaktów, żeby jak najszybciej przenieść się do normalnej firmy. Na początku praca zapowiadała się ok, dyrektor był miły, zabawny, traktował pracownika jak członka rodziny. No i właśnie tutaj jest problem, zaczął sobie pozwalać na za dużo argumentując "jesteś dla mnie jak syn/córka" albo "dzięki mnie byłeś w Japonii" Szef miał sposób taki, żeby lecieć po taniości. Najpierw roztaczał rodzinną atmosferę wśród uczniów, następnie prosił uczniów o przysługi w formie wolontariatu, potem wybierał sobie co zdolniejszych uczniów i oferował im pracę. Oczywiście jak to młodzi studenci oczarowani swoim egzotycznym nauczycielem, większość się zgadzała nawet i na niską stawkę 20zł/h. Opłacane były tylko rzeczywiste godziny prowadzenia lekcji. Bezpłatne były spotkania organizacyjne, odpisywanie szefowi i tworzenie materiałów na zajęciach (brak gotowego podręcznika i każdy musiał przygotowywać stosy materiałów sam co trwało niekiedy 3h przygotowań na 1h lekcyjną). Praca w tej szkole miała polegać na nauczaniu języka na umowę zlecenie (innych umów dać nie chciał i nikt tak naprawdę nie pracował na UoP przez 20 lat trwania tej "firmy"). Niestety skończyło się na tym, że pan Hiroshi wydzwaniał po godz. 22, czasem nawet o 4 rano, w weekendy, ciągle zasypywał wiadomościami poza godzinami pracy. Wypisywał w weekendy, wypytywał o prywatne sprawy, które w żadnym stopniu nie powinny go interesować- wręcz jakaś inwigilacja. Co gorsza- wymagał odpisywania od razu na błahe rzeczy o każdej porze dnia i nocy, które nawet nie podlegały obowiązkom pracownika. Bardzo nieprzyjemny osobnik. Tworzył wokół siebie pewnego rodzaju kult szefa, więc bez żadnych skrupułów mogę określić to jako czysty (usunięte przez administratora) i manipulację. Atmosfera w pracy na początku super- da się nawet pomyśleć, że jest się nawet jakimś bardzo zdolnym nauczycielem i ulubieńcem szefa. Jednak potem wychodziło jak bardzo toksyczne jest to środowisko. Głównym prowodyrem był sam szef, który z każdym na boku obgadywał każdego innego pracownika i tak się ten biznes kręci. W niektórych momentach dało się myśleć, że ta firma nie jest realna- totalnie absurdalne problemy i sytuacje. Szef nawet organizował testy lojalności pracownika. Np. menadżerka bardzo źle się poczuła w trakcie pracy, więc zaproponował jej żeby poszła do domu, gdy rzeczywiście wróciła do domu to stwierdził na forum, że nie zależy jej na pracy bo śmiała wyjść z pracy po tym jak jej to sam zaproponował. Tego typu historii jest o wiele więcej i można opowiadać godzinami. Należałoby zwrócić szczególną uwagę na sposób zwalniania: Jak pan Hiroshi nie chce podjąć z Tobą z dalszej współpracy to nie dowiadujesz się tego w bezpośredni sposób- nikt nie poinformuje. Co jakiś czas tworzony był nowy czat dla pracowników. Jak nie zostałeś dodany do niego to znaczy, że już nie pracujesz. (Ale skąd miałbyś wiedzieć, że jest nowy czat?) Z tego co wiem była też nieprzyjemna sytuacja, że nauczycielka nie została poinformowana o zwolnieniu i przyszła normalnie na zajęcia, po czym wybiegła z płaczem. Bardzo śliska jest ta firma. Z tego co wiem kilka osób zakończyło pracę z późniejszą terapią i depresją. W szczególności, że "wybrańcami" pana Hiroshiego były osoby w wieku 18-20, gdzie dochodzi do najważniejszego momentu dojrzewania człowieka. Także te osoby już zostały zniszczone na samym starcie i bardzo przykro się na to patrzyło. Nie polecam z całego serca, mówi to pracownik z 6 letnim stażem.

Polak Nowy wpis
@ian

Warto dodać że ten wózek zwany szkołą ciągną 18 letni studenci z 50letnim Japończykiem na czele, którego światopogląd zatrzymał się na 1970 r. Menadżerka też nie ma żadnego doświadczenia ani wykształcenia w kierunku wykonywanego zawodu.

Meg Nowy wpis
@ian

Niestety zgadzam się ze wszystkim co tu jest opisane. Pracowałam tam chwilę lata temu jako studentka. Nie mogłam się rozwijać poza szkołą bo to nielojalne według jaśnie panującego. O zwolnieniu dowiedziałam się przez sms. Dodatkowo szkoła sprawdza się tylko w nauczaniu początkowym, chcesz iść dalej - szukaj w innych miejscach.

Maryla Nowy wpis

Dyrektor mi groził że mi nie da wypłaty bo nie odpisałam mu o 3 w nocy XDXDXD Żart a nie miejsce pracy XD

Jak wygląda oferta u nich w przedsiębiorstwie Sunstar Hyodo Hiroshi w miejscowości Wieliczka? Są jakieś nowe miejsca? Czekamy na nowe informacje. Może znajdzie się osoba aktualnie pracująca, bo nie wiemy jak obecnie jest u nich?

kkk

W tej chwili prowadzą zajęcia z języka japońskiego stacjonarnie w Krakowie i online na terenie całej Polski Nie szukają pracowników z zewnątrz, tylko wśród klientów upgradując ich na pracowników.

Czy rozmowa kwalifikacyjna w Sunstar Hyodo Hiroshi spełniła Twoje oczekiwania? Jak oceniasz spotkanie z rekruterem?

Zostaw merytoryczną opinię o Sunstar Hyodo Hiroshi - Wieliczka

• Jak się pracuje w Sunstar Hyodo Hiroshi?

Zobacz opinie na temat firmy Sunstar Hyodo Hiroshi tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

Sunstar Hyodo Hiroshi
  • Ochota 2i