MOTOROL AUTOMOTIVE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Opinie o MOTOROL AUTOMOTIVE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Zimowisko u Mariana

Привіт товариші! Nasz wesoły cyrk O UGRUNTOWANEJ POZYCJI NA RYNKU wprowadza właśnie sezonowe atrakcje na zimę. W naszej ofercie możecie znaleźć już takie zabawy jak: -kilkumetrowe kloce lodu spadające z dachu kilka metrów od wejścia dla szeregowych pracowników, ponieważ jeden taki jest wystarczająco duży by zabić naraz całą rodzinę, polecamy testować atrakcję razem z dziećmi i teściową -jedyne w okolicy bezpłatne lodowisko, dziwnym zrządzeniem losu na terenie naszej placówki występuje anomalia pogodowa dzięki której dużo prościej złamać sobie nogę. Ponieważ po drugiej stronie ulicy ktoś uparty mógłby dość komfortowo nawet biegać, to ktoś złośliwy mógłby stwierdzić, iż właściciel, tudzież kierownik, mają w (usunięte przez administratora) kupienie worka soli, ale prawda jest taka, że ten wspaniały człowiek zwyczajnie dba o podeszwy butów swoich podwładnych! -w wybrane dni wynajmujemy drogę przed zakładem ośrodkom szkolenia kierowców jako płytę poślizgową, gwarancja najbardziej śliskiego odcinka drogi w Krakowie albo zwrot pieniędzy -premia świąteczna w losowej kwocie trzy dni przed świętami, abyś mógł sobie kupić żywego karpia, a nie mrożonego tydzień wcześniej -za okazaniem zagranicznego paszportu polar/kamizelka na zimę gratis

ktosiek
@Zimowisko u Mariana

Oj, znając naszego Kochanego Pana Kierownika to wcale nie byłym pewien czy to losowe kwoty ;) Szkoda tylko, że Kochany Pan Kierownik nie przyjmuje do wiadomości, że taka "premia świąteczna" to - owszem dobra wola pracodawcy i chwała mu za to - nie najlepszy sposób na pokazanie kogo się lubi a kogo nie/kolejna forma ukarania za rzeczywiste czy niekiedy urojone - jak to ma czasem miejsce w przypadku tego Pana - uchybienia i przewiny. Co do ciuchów roboczych to wszyscy wiedzą jak jest i raczej nie ma siły, by to się zmieniło. Najgorzej ma "łamanka", która przecież - jako że jest bezpośrednio pod Kochanym Panem Kierownikiem - powinna mieć najlepiej, a ma najgorzej. Nie tylko w kwestii ubrań roboczych zresztą. Ot, taki paradoks. Wesołych Świąt!

Beka
@Zimowisko u Mariana

No przecież napisali (w dwóch językach!) na kartonie przy drzwiach wejściowych że ślisko xD

Bożena
@Zimowisko u Mariana

Kurcze, co za opis. nie wiem co myśleć bo właśnie ciekawi mnie posada Magazyniera tutaj. Pytam dla taty. Mimo tego zapytam, czy ktoś może wie na jaki czas jest podpisywana pierwsza umowa? W ogłoszeniu w necie napisali że dają UoP, ale na jaki czas? I czy potem jest przedłużana?

umowa
@Bożena

Każdemu dają inaczej, więc ci nie pomożemy, tata może trafić od zleceniówki do umowy o pracę bezpośrednio z firmą (a nie agencją payroll)

umowa
@umowa

na czas nieokreślony*

Kierowca Tyra

Byłem tam dzisiaj na rozładunku, co do tego nie mam zastrzeżeń. Jednak to jak tam pracują budzi przerażenie, jak na skrzyżowaniu w Azji, ale faktycznie niektórzy pracują wolniej, a inni za... Na magazynie chodzi, a raczej rozpycha się dziewczyna w obcisłych spodniach, jakby pracowała w trochę innym miejscu, widocznie ma dodatkowy etat w okolicach biurka szefa? Z mojej perspektywy firma (usunięte przez administratora) nawet inny kierowca o ciemnej karnacji powiedział, że był w szoku jak tam przyjechał.

Agnieszka
@Kierowca Tyra

A to nie ma tam żadnych norm, że tak różnie ludzie pracują, różnym tempem, jak piszesz? Wiesz coś o tym? Przeważnie jakieś wymogi są w pracy odnośnie tego, ile trzeba zrobić.

Szoszon

Szoszoni i coconi tam pracują)))

strach_sie_bac

Na jakie zarobki można liczyć jako specjalista ds. sprzedaży na rynku zagranicznym? Może jakieś widełki chociaż? :)

anonimowy
@strach_sie_bac

Zdecydowanie lepsze niż w innych firmach z tej samej branży.

strach_sie_bac
@anonimowy

Na rozmowie kwalifikacyjnej mi to nie pomoże... - "Ile chciałby Pan zarabiać?" - "Zdecydowanie lepiej niż w innych firmach z tej samej branży." :)

Co sądzisz o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Firma Handlowa Motorol Wiesława Kałkus Stanisław Kałkus Marek Kałkus Marian Kałkus sp.j.? Czy wziąwszy pod uwagę Twoje wrażenia, poleciłbyś innym aplikację do tego miejsca? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami.
Janosik

Czy to prawda że tylko pollacy kradną a UK nie? Bo chciałem się zatrudnić ale nie chcę od razu z narodowości być złodziejem ? To prawda?

@Janosik

Nie nie ,, Ci co należą do BANDY (usunięte przez administratora) i nie muszą wychodzic przez bramke metali nie kradną :D to są jego zaufani specjalisci hehehehheh

Żenia

Oprócz ukraincow zostali tam tylko niezaradni życiowo którzy nie potrafią napisać CV i wysłać gdzie indziej oraz nieudacznicy którzy myślą że gdzie indziej może być gorzej

K
@Żenia

Poprawiłeś mi dzień ????

Radziu

Pracodawca był do swego czasu dobry. Wątpię aby to szefostwo tak nagle wszystko uciekło. Podejrzewam że to wina Dariusza Góry, który jest pseudo kierownikiem magazynu. Ten gość wykańcza już pracowników w 3 hurtowni motoryzacyjnej. Wcześniej w AD następnie Stachmot. Panowie Kałkus raczej nie wiedzą co się dzieje na magazynie. Ważne że im interes się kręci i kasa na koncie jest. Wracając do kierownika. Góra traktuje ludzi według uznania swojego. Są gorsi i lepsi. Podpadniesz mu bo masz odwagę powiedzieć szczerą prawdę, znajdzie Ci karę. Jak nie zmiana godzin pracy to może inna oczywiście gorsza zmiana. Mówiąc wprost stosuje mobbing. Dawniej ogarniał magazyn sam, obecnie ma dwóch pomocników plus paru pseudo brygadzistów szoszonów, którzy w tej pracy nie robią nic. Kręcą się po magazynie z telefonem w ręku i biorą za to dodatkową kasę na dodatek. To jest nie normalne aby w polskiej firmie u Polskiego pracodawcy więcej do powiedzenia miał Ukrainiec!!! Oczywiście to wszystko wina Dariusza Góry, który sobie coś za dużo pozwala, bo jest tylko pracownikiem a nie właścicielem tego magazynu. Kolejna sprawa, parking. Parę osób ma przyzwolenie od Pana kierownika na postój samochodu na terenie motorolu. Reszta musi parkować auta w błocie, wśród wysokich chwastów, prętów wbitych w ziemię. Dyskryminacja na każdym kroku. Ukraińcy co chwilę dostają podkoszulki, polary czy inne gadżety. Polacy nic, trzeba się prosić o podkoszulek. Ostatnio nawet nie było premii na święta, co się nie zdarzyło nawet od czasów magazynu na Bociana. A przy takim zatrudnieniu, powinien być fundusz socjalny.. Dużo by tu jeszcze pisać. Dlatego sporo dobrych, starych pracowników odeszło przez to że znowu jest w kolejnym magazynie Pan Góra

Sasza
@Radziu

W tej firmie nie funkcjonuje coś taniego jak BHP. Każą podpisać dokumenty że otrzymałeś odzież ochronną żeby mieli podkładkę, a nic nie dają. Jak ci nie pasuje to się zwolnij. Pracownicy w wiacie za magazynem na mrozie w trampkach z Decathlonu pracują, bo są pieniądze na Porsche Cayenne dla szefów, a na buty zimowe robocze dla pracowników nie ma. Kiedyś spadł komplet tarcz hamulcowych z wysokiego składu 15 cm od pracownika. 15 cm uratowało mu życie. A teraz wszyscy pracownicy ściśnięci w wąskiej alejce do wyjścia jak bydło idące na ubój czekają w długiej kolejce do jednej bramki wykrywającej metale a nad głowami pół tonowe palety.

Polizey
@Sasza

Polecam :D złamać kark a i tak coś wymyśla aby się zabezpieczyć :D

Motorobol
@Radziu

Odnośnie premii warto uzupełnić, że ostatnie podwyżki były w sierpniu 2019 i kolejnych raczej nie doświadczymy szybko, bo wg kierownika "nie ma ruchu". To nic, że przyjeżdża coraz wiecej towaru, roboty przez covid wcale dużo nie ubyło, ciągle dokładane są nowe regały. Ważne, że nie ma ruchu, więc nie zasługujemy ani na podwyżki, ani na premie.

Magzynier
@Sasza

Jak źle położyłeś paczkę z tarczami to spadły !

Sasza
@Magzynier

Właśnie, wystarczy że wózkowy źle położy paletę i spadnie na ludzi. Jestem za tym aby była bramka wykrywająca metale, nie będzie kradzieży. Ale przy tak dużej ilości pracowników jedna bramka to za mało. Wszyscy mamy za mało czasu w tym zabieganym świecie, każdy chciałby wrócić normalnie do domu do swych rodzin, a nie stać jeszcze 30 min w kolejce aby móc wyjść do szatni. Są pieniądze na luksusowe samochody, działki domy mieszkania dla szefów i ich dzieci. A żeby zapewnić ludzkie warunki pracy pracownikom to nie ma kasy. Nie rozumiem też tego, skoro są kabiny prysznicowe w nowej szatni to po co są te kabiny prysznicowe wewnątrz magazynu z których nikt nie korzysta. Można w tych miejscach zrobić dodatkowe toalety, bo też jest ich za mało. Pan kierownik nic nie ogarnia. Po magazynie mamy chodzić w maskach jednocześnie mamy nakaz chodzenia cała zmiana o jednej porze na przerwę i bez masek siedzieć w ścisku jeden obok drugiego. W tej sytuacji jaki sens mają te maski? Nie wiem.

Jaś
@Sasza

Nie No grubo lecisz , co ma do tego luksusowy samochód szefa ? Na który pracował 30 lat , jestem w tej firmie 10lat i to jest drugie lepsze auto szefa ...widać ewidentnie ze jest zmowa kilku niezadowolonych chłopaczków którzy zostali przez DGN pognieni bo im sie pracować nie chciało , lecieli w gumy , (usunięte przez administratora)firmę na nadgodziny itp. Na 400 osób które się przewinie przez 3 zmiany to normalne ze są zgrzyt i się nie wszyscy dogadują , ale żeby od razu mieszać w to właścicieli , pisać bzdury o marce samochodu, domu działce itp, opamiętajcie się ! Czym ma jeździć passatem b6 i wtedy będziesz zadowolony ?

@Motorobol

A ja dostałem podwyżkę w 2020 (usunięte przez administratora) pewnie nie zasłużyłeś ! A z tego co mi wiadomo to premie zostały wycofane , jest wyższa kasa za nadgodziny i soboty . Zamiast na podwyżkę dla ciębie wydali na regały ????

Jaś
@Nowy

Bylo by miło gdyby ktokolwiek powiedział że premie zostaja wycofane w momencie podniesienia stawki za nadgodziny...

Mieciu
@Jaś

Widać, że został przypuszczony ostry kontratak ze strony wszystkich tych o których została poruszona mowa, trochę przykre, że jedynie na tyle stać zainteresowanych w poruszanych problemach. Pójście na wojnę w komentarzach. Jest masa niezadowolonych ludzi, którzy pracują w tej firmie za dwóch i są niezadowoleni, a gadanie o tym, że nie chce im się pracować, to wyższy poziom ignorancji i samozadowolenia. Btw. Jeśli ktoś nazywa podwyżką przejście z umowy zlecenia, na umowę z payrollu, porównując się do innych, którzy pracują bez podwyżki któryś rok, to pozdrawiam go ciepło.

A i z tego co się zorientowałem to „zalegalizowanie”nadgodzin przyniosło znaczące podwyżki ! Bo nie dostajesz 20/h tylko więcej wychodzi

....
@Nowy

To teraz sobie policz ile pracownik stracił dymając przez lata za czarne 20/h. I nie chodzi tylko o to co dostajesz do ręki, a jeszcze o nieodprowadzone składki, przez które bedziesz miał zaniżone świadczenia emerytalne, rentowe czy zdrowotne. Tego ci już ta "podwyżka" nie zwróci.

Czarny
@Jaś

Haha chyba po to ktoś zakłada firmę , (usunięte przez administratora).żeby żyć na wysokim poziomie . Weźcie się (usunięte przez administratora)w głowę z tymi komentarzami

@....

To świadczy o tobie jakim jesteś jelopem ze dałeś się (usunięte przez administratora) mimo to ! Cza było nie robić nadogdzin to byś nie nie miał ani 20/h ani zaniżonych świadczeń ani bólu (usunięte przez administratora)teraz :)

@Sasza

Buty zimowe , kurtki itp są tylko nikt ich nie używa , wiec nie pisz bzdur , weź załóż firmę pracuj to tez będziesz jeździł dobrym samochodem !!!

@Radziu

Witajcie proszę mi nie nażekać na kierownika Darka wszyscy go znali jego charakter pracy a sami zwalniali się z ad czy stachmotu i zatrudniali się w Motorolu a teraz narzekają

Nie pan Góra segreguje ludzi.Jedni dostają przemie na święta, inni nie.

Andrii

Ja tez nie dostałem bo ponoć za krótko pracuje ????????

@Andrii

A ile tam pracujesz? Bo jak nie wiem, parę miesięcy, to w sumie nie ma się co dziwić że nie dostaniesz premii, prawda? :)

Czy w Firma Handlowa Motorol Wiesława Kałkus Stanisław Kałkus Marek Kałkus Marian Kałkus sp.j. są szkolenia zewnętrzne?

Grzeg

Nie

D

Początki w tej firmie były obiecujące . Ale tylko początki nic się w niej nauczysz jedynie co możesz dostać to depresjii, zarobki jak stoją tak stały niektórzy dostają podwyżki ale to chyba zależy jakie relacje ktoś ma z Dariuszem . Ukraina ma się za nie wiadomo kogo i się rządzi w firmie szczególni niektórzy tak zwani brygadziści . Ogólnie jedna wielka tragedia .

Kolo

Większej żenady dawno nie widziałem, zero kontaktów, celowo nie podają, nie profesjonalizm w kązdym calu!

Kto tu pracuje, ten w cyrku

Kto tu pracuje, ten w cyrku się nie śmieje.

Jedna zmiana

Pracodawcy nie mają prawa wymagać od pracowników szczepień na COVID-19, taki wymóg leży w gestii ustawodawcy. Zatrudniający, który uzależnia podpisanie bądź przedłużenie umowy od potwierdzenia szczepienia naraża się na zarzuty dotyczące nieuzasadnionej dyskryminacji i wypłatę odszkodowania, tym bardziej, że szczepienia w Polsce są dobrowolne.

PIP
@Jedna zmiana

Czy naprawde nie da się przeprowadzić kontroli w tej firmie? (usunięte przez administratora) zastraszanie, grozby w strone pracownikow sa karalne! Mamy 21 wiek, nie można pozwolić żeby kierownik tak dużej firmy wyładowywal swoje frustracje na pracownikach poniewaz w zyciu mu cos nie wyszlo... państwowa inspekcja pracy, urzad skarbowy, jakies kontrole przeprowadzic w firmie. Jeżeli zostaną nałożone duże kary moze szefostwo zrozumie że nie tylko pieniądze Ale człowiek tez sie liczy... nie polecam tej firmy

XYZ
@PIP

Nie rozumiem Twojego podejścia.. skoro tak Ci źle to po co tu pracujesz.. jest XXI wiek (sam to piszesz), jesteś dorosły, masz wybór.. Idź gdzie indziej. Załóż swoją firmę, będziesz niezależny i zadowolony! Serio nie rozumiem ludzi, którzy narzekają i nic z tym nie robią poza wyładowaniem swoich frustracji w necie

Druga zmiana
@Jedna zmiana

O widzę, że dział kadr się odezwał :) A niezaszczepieni mają prawo narażać innych? Rząd przygotowuje zmianę ustawy, więc już niedługo...

Jedną zmiana
@Druga zmiana

Jeżeli niezaszczepieni zagrażają zaszczepionym to jakim cudem szczepionka jest skuteczna panie Niedzielski?

Jedna zmiana
@Jedną zmiana

Pomyśl trochę zanim głupio odpiszesz.. bo widzę, żeTy z tych, którzy pojęcia o tym nie mają. Kolejny pseudo doktorek. Tak, by Cię choć trochę uświadomić.. niezaszczepiony nie stwarza bezpośredniego zagrożenia dla zaszczepionego. ALE jest zagrożenie, że osoba zaszczepiona po kontakcie z osobą chorą, która dużo wirusa wydala, może stać się biernym przenośnikiem wirusa Wtedy ta osoba zaszczepiona mogłaby teoretycznie, samemu nie chorując, przekazać tego wirusa komuś, kto jest niezaszczepiony. Takie cuda- kumasz??(usunięte przez administratora)

Pip
@XYZ

A kto Ci powiedział że ja dalej pracuje w tym (usunięte przez administratora)? Dawno temu podziekowalem za pracę tam dzieki temu idiocie haha Ale jestem dalej w grupach związanych z motorolem i widze co sie dzieje. Nawet zbiórki są założone na prawników zeby pozbyć się tego bandyty!!! Nie pozdrawiam

roześmiany
@Pip

I bardzo dobrze. To co tam się dzieje, to jest jakiś psychiatryk. A do tego ZEROWE BHP. Jakim cudem oni przechodzą kontrole? Ile razy zdarzyło się, że ktoś spadł i złamał nogę, albo z sektora wyżej zapadła się podłoga i przed kolesiem spadła sterta tarcz hamulcowych? To wszystko powinno być już dawno temu zgłoszone.

@Pip

A co kogo obchodzi jego choroba? Może badajcie na HiV, Odre itd... ludzie mają badania są dopuszczeni do pracy to pracują, jak coś dajcie ogłoszenie o pracy "tylko dla zaszczepionych", to się nikt nie zatrudni jak się bawicie w prywatnych dr Mengele, ale ludzi zatrudnionych takie umowy nie obowiązują, tylko dopuszczenie do pracy, więc Marian może sikać w pory i nic mu to nie da, a straszyć może se swoją babę, ciekawe nagranie jest z jest z jego opowieści na grupie MT na fb... Jak to trafi do mediów, to po firmie :)

@roześmiany

Do Skawiny Valeo jak wpadła Uwaga i w tv pokazali co się dzieje, posypały się głowy, firma straciła wiarygodność, jakby ta uwaga wpadła do motorol, byłoby po firmie całkiem, ale może ludzie odzyskaliby godność, bo traktuje się tam ludzi, zwłaszcza ukraińców, jak (usunięte przez administratora) Polaków jak (usunięte przez administratora) tak nigdzie indziej nie ma... Jedynie na zmianie u WW jest w miarę normalnie, on powinien zastąpić "(usunięte przez administratora)" i cała firma tego chce, wtedy byłoby normalnie...

albo

Wojtek powinien być kierem i każdy w firmie ci to powie tępaku, co do joty... jedyny logicznie myślący tam człowiek, inni mają ludzi za (usunięte przez administratora) jak taki stożek, czy "wypasiony", może do szefów to dotrze... W4

Xyz12345
@albo

Można link do grupy na FB?

Link do grupy
@Xyz12345

A masz jakies ciekawe filmiki/nagrania dotyczące pracy w Motorolu?

Pracownik..

Pytanie ?? W który poniedziałek wszyscy co czytają GWork. bierzemy wolne, żeby sprawdzić czy szoszki dadzą radę ?? Trzeba się poświęcić dla dobra firmy

Magazynier
@Pracownik..

W najbliszszy, początek miesiąca;D

Jakub
@Pracownik..

Dobry pomysł ! Moze to wlascielom otworzy oczy , zróbmy to !

Jabra

Jak tak dalej będziecie narzekać to zrobi się za nadgodziny odbiór dnia wolnego. Nie pasuje wam taka lekka praca to ją zmieńcie, przecież w Krakowie nie ma bezrobocia

Irena
@Jabra

Aż wejdę tu w poniedziałek, żeby sprawdzić, czy dotrzymaliście słowa i macie zbiorowy strajk frekwencyjny :D Na marginesie - lekka praca, powiadasz. A firma nie ma strony i nie idzie się dowiedzieć, czym się wgl zajmuje. To jakieś przedstawicielstwo producenta telefonów, czy jak...

@Jabra

To pracujemy do czwartku bo większość robi po 3h dziennie żeby przeżyć i zapłacić rachunki i koniec ? 4 dni wolnego? Ok

Stary pracownik

Nie polecam tam pracy,atmosfera,dojazd i warunki...Motorol się skończył w momencie przeniesienia magazynu na Rybitwy.

@Stary pracownik

Co jest nie tak z atmosferą? Chodzi o relacje z innymi pracownikami, czy może o kontakty z szefostwem...

KONIEC!

Panowie Kałkus! Bardzo prosze o rzetelną rozmowę z kierownikiem Góra i dokładne przygladniecie sie jego zachowania wobec innych pracowników. To jest wasza firma i wasze pieniadze wyrzucane w bloto przez tego czlowieka. Ten człowiek was (usunięte przez administratora) na potęgę. Porozmawiajcie na osobnosci ze starszymi pracownikami, oni wam moze otworzą oczy...

sama prawda
@KONIEC!

To fakt. A do tego ten człowiek jest niestabilny psychicznie. Za takie rzeczy jakie on odstawia wobec pracowników ktoś powinien go ukarać. Przecież on legalnie stosuje (usunięte przez administratora) na większości pracowników. To psychopata z problemami emocjonalnymi.

Spokój
@KONIEC!

Dajcie spokój, oni żądają informacji o stanie zdrowia, chociaż nie są do tego upoważnieni, nagrywajcie ich, większość już nagrała ciekawe wypowiedzi i wrzaski kan(Góra), nie są upoważnieni do sprawdzania stanu zdrowia pracowników, od tego są badania okresowe! Jak się któryś zbliża miejcie włączone nagrywanie w telefonie. To są Wasze prywatne sprawy, ich sprawą jest stan toalet, niech se tam szefy wejdą i posiedzą chwilę, zobaczą skąd się biorą zarazki, była już Odra w firmie, był krztusiec, były też choroby skóry... i każdy ma to gdzieś, natomiast są przejęci grypą sezonową!!! Nie mają żadnych praw w tym zakresie... jak się ktoś zwalnia, może od nich ładne odszkodowanie wyciągnąć ze względu na te podłe szkalowanie, odnośnie podawania danych medycznych, niech się pytają o HIV i syfa ludzi ze wschodu, którzy przyjeżdżają na 3 miechy - im to zwisa, ich to nie dotyczy, są na chwilę, co wyniosą to ich... Jak tak dalej pójdzie, to Kaukusy Górka sami będą zapieprzać na wydawce... wszyscy szukają pracy...

Jaaa
@Spokój

Jest aż tak źle ? Właśnie dostałem ofertę pracy przez b2b. Kierownik nikomu nie daje żyć ? Tak bez żadnej przyczyny ? Czemu syf w szatni , brak sprzątaczki ? Inna sprawa kto ten syf robi toaletach ? Przecież wy pracownicy z nich korzystacie …

Wiesław

Bardzo polecam tą firmę jeśli chcesz się nabswić depresji i palipitacji serca

@Wiesław

Idź gdzie indziej jak ci zle

@Wiesław

Czy naprawdę jest tak źle? Co konkretnie wpływa na Twoją negatywną opinię o firmie? Nie wspomniałeś też nic o wynagrodzeniu w Motorolu, możesz powiedzieć na jaką stawkę można tu liczyć na początku? :)

jedna zmiana
@Antoni

2900-3000brutoo .... Po 25 latach pracy też..

Druga_zmiana
@jedna zmiana

Na jakim stanowisku takie wynagrodzenie?

Alibaba
@Antoni

Jest bardzo źle. Praca jest na terenie budowy w ogole nie zabezpieczona. Od paru dni magazyn rozbudowują A między tym wszystkim chodzą pracownicy. BHP w tej firmie nie istnieje!!! Tu musi dojść do wypadku zeby ktos się zainteresował tą firmą!? Góra wtedy nie będzie już bezkarny! Kiedyś szefowie dbali o pracowników, pilnowali tego co sie dzieje na magazynie, teraz wszystkim steruje Góra A szefowie nie mają pojęcia co sie dzieje.

OlaBoga

Pięknie Cię przywitają, później będzie tylko gorzej. Mobbing, lub sytuacje, które podchodzą pod mobbing to codzienność. Będziesz raczej nic nie wartym trybikiem, który może zostać zwolniony z powodu krzywej wymiany wzroku z kierownikiem magazynu. Masz obiekcje? Wymagania? Zapomnij, jak Ci się nie podoba, to możesz złożyć wymówienie w trybie natychmiastowym, ono już na Ciebie czeka w biurku, skoro Ci nie pasuje, to na Twoje miejsce jest dziesięciu Ukraińców. Jeśli masz podwójne nieszczęście, to trafisz na kierownika zmianowego, który ma się za samego szefa tej firmy, a głowę będzie nosił tak wysoko, że nosem zahacza o lampy ledowe. Dziecinne donosy za plecami to codzienność u tego pana. Język Ukraiński to podstawa, jeśli go nie znasz, przepadniesz. Jak masz stalowe nerwy, umiesz dać z siebie wszystko bez słowa docenienia, przełkniesz bycie (usunięte przez administratora) to Ci się spodoba. Jedynym, ale to naprawdę jedynym plusem są nadgodziny i weekendy, które dają możliwość dorobienia. Podstawa, jak na trzy zmiany nie powala, tym bardziej z systemem premii, której nie dostaniesz bo zachorowaleś i poszedłeś na L4, więc zostanie Ci najniższa krajowa przelewu. Praca dla desperatów, którzy nie szanują samych siebie, bo przełożeni szanować Cię na pewno nie będą. O patologiach w tej firmie można rozpisywać się godzinami, zastanów się, czy chcesz w to wdepnąć.

Emilia
@OlaBoga

Nie sądziłam, że sytuacja w Firmie Handlowej Motorol przedstawia się aż tak nieciekawie. Każdy się ze mną zgodzi, że mobbing to już bardzo poważny zarzut. Czy zamierzasz może robić coś konkretnego w tej sprawie? Jestem tego ciekawa.

Anty DGN
@OlaBoga

Oczywiście zgadzam się z tą wypowiedzią w 100% teraz już nawet nie można dorobić bo kierownik magazynu daje zakazy nadgodzin oraz weekendów. Żeby ci udowodnić co on nie może. A chłop zapomniał że jest tylko kierownikiem magazynu nie właścicielem. Oraz dostał od szefostwa za dużo władzy. Mobbing codzienność. Teraz trybem zastraszania jest robienie zdjęcia z kamery i szantażowanie oraz ucinanie premii. Niech ktoś coś zrobi wreszcie z kierownikiem D.

OlaBoga
@Emilia

Nie muszę się już martwić tym, co dzieje się w tej firmie, więc nie mam zamiaru do tego wracać, jako wybawca. Zostało tam sporo osób, które są bardzo porządne. To moja indywidualna opinia, która przez nikogo oficjalnie nie zostanie poparta przez strach utraty pracy w tych ciężkich czasach, jakie zostały nam zgotowane. Mam nadzieję, że po prostu ktoś się nad tym wreszcie rozgrzeszy, bo to ujma dla tych wszystkich ludzi, którzy w tym kraju mają dwie możliwości, mogą wyjechać za granicę i czuć się jak obcy, wytykani palcami, albo zostać tutaj i czuć się niechciani we własnym kraju, bo Ukrainiec robi za połowę stawki, więc jest bardziej opłacalny. To też całkiem ciekawy temat, że Ukraińcy mieszkający w Polsce od kilku lat, są wysyłani w delegację z Ukrainy, żeby tu pracować... W jaki sposób? Nie wiem. Nie chcę się rozpisywać o tym jakie warunki panują w tej firmie, chociażby jedna mikrofala na tyle zatrudnionych osób. To co dzieje się tam każdego dnia, to temat rzeka, którego osoby z zewnątrz raczej nie zrozumieją. Z każdym miesiącem dokręcana jest śruba, nowe zakazy, nakazy i najdziwniejsze ustalenia, obostrzenia z maseczkami w miejscu pracy dawno się skończyły a ciągle istnieje możliwość stracenia pracy przez jej brak, wystarczy trafić na zły humor kierownika magazynu i przez kawałek szmatki na twarzy możemy pożegnać się z etatem. To jeden przykład z brzegu a brzeg jest naprawdę długi i obfity. Moim zdaniem ktoś powinien się nad tym pochylić, bo niektórzy w tym miejscu zapomnieli, że ludzie w tym zakładzie to LUDZIE, nie bezuczuciowe zwierzęta, które można przeganiać z kąta w kąt.

@OlaBoga

Minęły prawie 2 lata, odkąd mnie tam nie ma, ale widzę, że nic się nie zmieniło. Mało tego - jest jeszcze gorzej.. Na szczęście zabrałem się stamtąd jak zaczęło się robić naprawdę toksycznie. Humorki to kierownik zawsze miał, ale bez pracowników z Ukrainy dało się kiedyś jeszcze pracować. Nieważne, czy ktoś pracuje miesiąc czy 5 lat, przy składaniu wypowiedzenia kierownik z uśmiechem na twarzy dałby jeszcze kopniaka w (usunięte przez administratora) żeby już się pozbyć pracownika i oczywiście wziąć na to miejsce kilku ukraińców - ta firma ich kocha.

cichociemny
@OlaBoga

a nie daj boże L4 obejmie Ci koniec starego a początek nowego miesiąca z tego co słyszałem parę osób potraciło przez to w sumie i ponad 1,000 zł (- 500 w wypłacie za stary miesiąc i -500 w następnej wypłacie za nowy miesiąc ).

ANDRII
@Anty DGN

Może przez takich jak ty nie ma możliwości dorobienia nadgodzin ? Może to ty oszukiwałes na nadgodzinach kierowników ? Znając DGN i jego poziom wkuriwenia to jeśli czyta te komentarze to na 100% będzie lepiej :)

@OlaBoga

Oj zawistne polaczki z bólem (usunięte przez administratora) , tyle jest przecież innych firm w których możecie pracować to co jeszcze tu szukacie skoro jest tak źle ? Mnie nie pasowała praca w innej firmie i tu przyszedłem i nie mam z nikim problemów o jakich piszecie , może z wami jest coś nie tak ? Czytając wasze zależ nie dziwie się DGN ze jest(usunięte przez administratora).bo inaczej by nie ogarną takich płaczków,(usunięte przez administratora)

FanKiera
@Kiero

Kierowniku G, bardzo szanujemy pańskie zdanie, ale jest takie, jak na co dzień, czyli rynsztok całkowity, pozdrawiam.

@FanKiera

Mowie rynsztokiem żebyś lepiej zrozumiał !Tym bardziej proszę się pakować i szukać nowej pracy !!! Ja zostaje przy swoim i pracuje dla dobra firmy a nie dla dobra pracowników którym się nie chce pracować !!! Towar ma wyjechać , miliardy maja się zgadzać ! Ja sobie dobieram brygadzistów , kierowników , ja ustalam kto przychodzi w soboty i kto ile może zostać na nadgodziny !!! (usunięte przez administratora)

Hahaha
@Kiero

A zapomniało sie jak bylo sie na innym stanowisku, samemu siedziało po regałach i cieło bajere? A teraz bawisz sie w wodza chyba za duzo filmów sie naogladaleś. Takimi komentarzami chłopie osmieszasz siebie i niszczysz wizerunek firmy jeszcze bardziej. Mam nadzieje ze jeszcze kiedys bedzie normalnie bo firma zwariowala tak jak swiat po covidzie. A co do pracownikow którym sie nie chce to az sie nóż w kieszeni otwiera jak sie czyta taki komentarz bo o dziwo wiekszość zapiernicza i zawsze sie stara by wszystko wyjechalo na czas a jak sie chce do czegoś doje... przez swoje widzimisie to zawsze sie cos znajdzie.

@Hahaha

100% racji , dobrze piszesz ! Tym którym się chce to pracują i nie maja z kierownikiem większego problemu ! Problem jak widać po komentarzach i komentujących ma kilka osób , większość pewnie już w motorolu nie pracuje z pewnie 70% swojej winy a 30% DGN , nie jestem w stanie uwierzyć ze jeśli ktoś wykonuje swoje obowiązki , mieści się w jakiś normach wydanych pozycji to idzie do odstrzału . Jak tutaj mądrze ktoś pisze nie ma siły ze przy takim przemiale osób wszytko będzie Ok .

ANDRII
@Anty DGN

Nie żeby Ci udowodnić , tylko było kilku(usunięte przez administratora)z nadgodzinami ... I z tego co mi wiadomo to na nadgodziny jest limit czasowy żeby więcej osób mogło sobie dorobić a ciagle ci sami! Wiec chyba sprawiedliwe ...

Anty DGN
@ANDRII

Nigdy nie oszukiwałem robiąc nadgodziny a także nie robilem ich nigdy tyle aby komuś zaszkodzić czy też zabrać możliwość dorobienia. Wszystko rzetelenie i zdroworozsądkowo. Myślę że robiąc czasem godzinkę lub dwie nikt przeze mnie nie ucierpiał.

Były
@OlaBoga

Ja tez sie rozstałem z firmą przez kierownika magazynu. Mam wielki zal do właścicieli ze nie zareagowali na niewłaściwie zachowanie ze strony p. Góry

Były prqcownik

Ja na miejscu właściciela wyciągnołbym odpowiednie wnioski z tych wypowiedzi. Szczegolnie ze dotycza konkretnego człowieka... (usunięte przez administratora) jest mocnym zarzutem a szef powinien jemu zapobiegać a nie popierac zachowan mobbingowych o których wypowiadają się byli lub obecni pracownicy.

Biorobot

Wspaniałe warunki pracy, 6 nocek potem 5 popołudniówek i 5 dniówek. Na magazynie nie ma żadnego kurzu, wszystko jest pięknie poukładane. Kierownik to najlepszy człowiek na świecie. Zarobki lepsze niż w niemieckich magazynach. Pracownicy są traktowani z szacunkiem.

Obiektywny
@Biorobot

Zarobki faktycznie nie najgorsze. Ale rewelacji tez nie ma. Po prostu praca jak każda inna.

Biorobot
@Obiektywny

3 zmiany wykańczają.

jedna zmiana

Żeby było jasno pomocnik w "noszeniu"nocnika

Bonanza

Firma się rozwija, budują nowe magazyny, zamawiają towar który nie ma gdzie układać, a wypłata stoi jak stała. Są wybrańcy którzy dostali troszkę pieniędzy więcej z nie wiadomego względu... Brak docenienie pracownika niestety jest widoczne gołym okiem. Ktoś powiedział że zarabiamy dużo po 3-4 tyś. ale jakim kosztem siedzenia w pracy w tygodniu dziennie po 10h i jeszcze soboty... a wszystkie ceny na około idą w górę. Nawet głupie 100 zł do wypłaty myślę że by podniosła wydajność i morale pracowników. Ale to tylko taka moja sugestia i opinia jak się dba o pracowników.

Halina
@Bonanza

Wszystkie soboty są pracujące? Wspomniałeś że wypłata stoi jak stała... Jak długo pracujesz w Motorolu? Czy nie miałeś przez ten okres czasu żadnej podwyżki? Może samemu trzeba się o nią po prostu ubiegać?

Ktos
@Bonanza

100 chłopie o czy ty piszesz na dzisiejsze czasy to powinno być minimum400 tak jak sg obiecywał że co rok inflacyjne minimum 150 a przez 2 lat złotówki nie dali

Ktos
@Halina

Jak się odezwiesz to i tak cie zleją i powiedzą ze jak nie pasuje to na Twoje miejsce jest wielu chętnych więc po grzyba się odzywać jak i tak nic nie wywalczysz samemu. Jeśli zrobił by to cały motorol to tak można walczyć ale w tej firmie pracuje ludzie bez jaj i mają wyj..... Co się dzieje

Zostaw merytoryczną opinię o MOTOROL AUTOMOTIVE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Kraków

• Jak się pracuje w MOTOROL AUTOMOTIVE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ?

Zobacz opinie na temat firmy MOTOROL AUTOMOTIVE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 51.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MOTOROL AUTOMOTIVE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 43, z czego 5 to opinie pozytywne, 26 to opinie negatywne, a 12 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

MOTOROL AUTOMOTIVE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ