Invest Complex

zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Invest Complex

Pracownik firmy - Firma

17.05.2023 03:05

Czym zajmuje się firma Invest Complex i co jest głównym filarem Państwa biznesu?

Invest Complexikona wywiad

Nasza firma działa na szeroko rozumianym rynku deweloperskim, którego jesteśmy prężnie rozwijającą się częścią. Nasze inwestycje to głównie poznański rynek lokalny, który nie jest nam obcy, ale nie boimy się nowych wyzwań i nowych miejsc. Oprócz naszej flagowej inwestycji, jaką jest Osiedle Gwiazdowo – oferujące blisko 450 lokali mieszkalnych - w planach mamy kolejne interesujące punkty na mapie Poznania, ale nie tylko. Podczas realizacji naszej misji skupiamy się na inwestycjach, które zaspokajają wszystkie potrzeby Klientów, są do nich dostosowane, a przy tym spełniają marzenia o własnym domu lub mieszkaniu.

Jak wyglądały początki firmy?

Invest Complexikona wywiad

Nasze początki to niewielkie inwestycje - od 4-lokalowego domu w Plewiskach, po już bardziej rozbudowane projektowo lokalizacje w Komornikach czy Luboniu. Sam pomysł na rozwinięcie działalności, w szerszym aspekcie, powstał z obserwacji, z której jasno wynika, że nie zwalniamy tempa i staramy się sprostać oczekiwaniom naszych klientów.

Jak prezentuje się Państwa otoczenie biznesowe – kontrahenci, konkurencja, branża?

Invest Complexikona wywiad

Działając tyle lat na rynku deweloperskim jesteśmy świadomi, że nasze otoczenie biznesowe stale się rozwija, jednakże Invest Complex podąża systematycznie za trendami w nieruchomościach, dlatego też nasza pozycja wydaje się być niezagrożona. Nieustannie wsłuchujemy się w potrzeby Klientów, dopasowujemy nasze inwestycje, czy poszczególne ich etapy, do przekazywanych sugestii, które kształtują nasze późniejsze plany inwestycyjne. Wiemy, że w branży deweloperskiej stawia się przede wszystkim na zaufanie, że konkurencja jest tuż obok, a samo otoczenie biznesowe bywa trudne i nieprzewidywalne, jednak mamy dowody na to, że nasza oferta bezkonkurencyjnie przyciąga Klientów.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Invest Complexikona wywiad

Najważniejszym obszarem w strukturze naszej firmy jest Dział Obsługi Klienta, który realizuje kompleksowo wszystkie nasze inwestycje. Dział mieści się w głównym biurze, w Garbach pod Poznaniem. Siedziba jest zlokalizowana na terenie jednej z naszych inwestycji, ponieważ chcieliśmy być blisko Klienta. Każda obecna i przyszła inwestycja jest zaopiekowana przez naszych pracowników, którzy dokładają wszelkich starań, aby Klient został obsłużony w sposób rzetelny, a jego oczekiwania zostały spełnione. Warto wspomnieć, że Invest Complex to także rozbudowana baza podwykonawców, kierowników budowy, zaufanych osób z branży nieruchomości, a także doradców finansowych, będących nieodłączną częścią naszej firmy.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w 2023 roku?

Invest Complexikona wywiad

Wymagania Klienta wobec rynku deweloperskiego nieustannie rosną, dlatego staramy się kompleksowo podchodzić do tematu Jego obsługi. Ważną częścią polityki firmy Invest Complex jest zatem posiadanie zespołu pracowników, który zna i rozumie rynek, ale także skupia uwagę na Nabywcy. To nie mieszkanie, lecz usatysfakcjonowany Klient, jest najważniejszym ogniwem w procesie deweloperskim. Rok 2023 to kolejne, atrakcyjne plany inwestycyjne, które w najbliższej przyszłości wymagają budowy stabilnego zespołu doradców, dlatego zachęcamy do składania CV na oferowane przez nas stanowiska.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Invest Complexikona wywiad

Bardzo nam zależy, aby Klient uzyskał w naszej firmie kompleksową obsługę, dlatego stawiamy na zespół pracowników, który zna potrzeby Klienta i potrafi je skutecznie zinterpretować. Praca w naszej branży to nie tylko znajomość przepisów ustawy deweloperskiej czy kompetencje w zawieraniu umów, dlatego dajemy pełen zakres narzędzi praktycznych, aby podczas wdrożenia pracownik poznał inwestycję od podszewki.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

Invest Complexikona wywiad

Obecnie Invest Complex jest w doskonałym punkcie biznesowym. Osiedle Gwiazdowo, które jest perełką w portfolio naszych inwestycji, rozrasta się z każdym dniem i wyznacza naszą pozycję na rynku. Tak jak wspominałem, plany budowy mieszkań w najbliższej przyszłości są odpowiedzią na potrzeby Klientów i będą miłym zaskoczeniem dla niejednego kupującego. Tym razem postawimy na dynamicznie rozwijające się centrum miasta, a także na sprawdzone lokalizacje bliskie każdemu poznaniakowi.

Maja Nowy wpis

Witam. Partner widział ofertę dla operatora koparko-ładowarki. Ma doświadczenie a szuka pracy, więc może się zgłosi. Możecie jednak powiedzieć ile tej tygodniówki z opisu wychodzi? I czy według Was warto?

Paweł - Mieszkaniec Nowy wpis

Mieszkam na osiedlu wybudowanym przez te firmę stan wykończenia adekwatny do ceny za m2 przy odbiorze z fachowcem około 50 usterek z czego większość to odpryski na scianach czy też brudne okna z poważniejszych to uszkodzona rama okienna. Firma wyrobiła się z usunięciem usterek w troche więcej niż miesiąc ale nam się nie spieszyło po ponad 2 latach mieszkania nie mogę narzekać szczerze polecam.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 57 dni.

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w Invest Complex?

Maria Nowy wpis

Do teraz nie pojawiła się żadna oczekiwana wypowiedz byłego pracownika biurowego? Czy może w takim razie ktoś kto aktualnie pracuje się wypowie? jest teraz wystawiona oferta dla samego kierownika biura, dlatego zastanawiam się nad atmosferą jaka teraz w nim występuje? Czy na to stanowisko można awansować?

Inżynier Budowy

Śmiechu warty, oczekiwania, że będziesz zapi****ć jako jedyne wymaganie. Pracęę dostałam, rozstaliśmy się po miesiącu. Okazało się, że w ciągu roku jestem trzecią osobą na tym stanowisku. Praca stresująca, ciągłe telefony i krzyki od kupujących którzy nie mogą wprowadzić się do swoich lokali przez opóźnienia. Firma jest jednym wielkim żartem z budownictwa.

Praktycznie żadne, rozmowa z burackim właścicielem firmy

Kaśka

Widziałam, że firma poszukuje pracownika do biura. Jak wygląda praca na stanowiskach biurowo-administracyjnym? Jakich warunków pracy można się spodziewać? Jak z atmosferą w biurze?

@Kaśka

Też widziałam, ale z adnotacją, że wygasło 5 miesięcy temu... Myślisz, że jednak nadal szukają? Ciekawa jestem jakie doświadczenie jest wymagane.

@Kaśka

Widzę, że trzeba adnotację koleżanki zaktualizować, bo już jest 7 miesięcy po terminie. tzn., że raczej dana osoba zostanie na dłużej? można liczyć na stabilne zatrudnienie? a jak płatne? pisali tam o premii za wyniki. o jakich konkretnie jest tu mowa? jakiej pracy i efektów wymagają?

Mer
@Maja

Idę na rozmowę kwalifikacyjną na stanowisko specjalista ds administracji, polecacie tą firmę czy doradzacie?

@Mer

Hej, a zdradzisz skąd masz ofertę? bo na portalu, który sledze wiszą dwie ale dla młodszej księgowej oraz kierownika budowy. Czy gdzieś jeszcze są dodawane oferty? jest więcej stanowisk do wyboru?

Xyx
@Mer

Jak poszło? Warto tam zaaplikować? Praktycznie co miesiąc jest nowa oferta pracy na administrację albo księgowość i pytanie czy jest tak źle, że Ci co dostali pracę zaraz uciekają, czy jest takie zapotrzebowanie?

Jolanta
@Xyx

Ja teraz jak czytam opis dla młodszego księgowego to widzę frazę w opisie, że to „dynamicznie rozwijająca się firma”, czy to sugeruje zwiększenie liczby stanowisk? Napisałby ktoś o samym tym rozwoju cos więcej? jakie kursy oraz szkolenia z opisu są możliwe do zrealizowania?

Xyx
@Jolanta

Dynamicznie rozwijająca się firma to raczej cecha, którą przypisują sobie wszystkie a przynajmniej większość firm dla ściągnięcia potencjalnych kandydatów, co niekoniecznie jest zgodne ze stanem faktycznym. Ciągła rekrutacja na te same stanowiska napawa raczej niepokojem, dlatego z niecierpliwością czekam na wypowiedź jakiegoś obecnego lub byłego pracownika biurowego :)

Jakie wartości są cenione w Invest Complex?

Klient

Jesteśmy po wstępnym odbiorze w Gwiazdowie, na miejscu byliśmy mile zaskoczeni, ponieważ okazało się, że nie będzie dużo poprawek oraz nie było rażących błędów.

Nina

Na chwilę obecną, podczas doglądania budowy, jakość wykonania jest na bardzo dobrym poziomie. Wydaje mi się, że nie będzie problemów przy odbiorze.

Jaka jest kultura pracy w Invest Complex?

KasaMisiuKasa

Co trzy miesiące pojawia sie ta sama oferta pracy. Jeśli byłoby tak kulturalnie raczej ktos popracowałby dluzej a nie rotacja ciągła,racja?

Maja

A w jakim kontekście wy tu debatujecie o tej całej kulturze? pracownicy między sobą jak rozmawiają? wszyscy są na "Ty", czy raczej trzeba się nastawiać na "Pan"? są też jakieś przyzwyczajenia firmowe?

Eryk R.

Kupiłem mieszkanie w Gwiazdowie, już na samym etapie podpisywania umowy wszystkie dodatkowe modyfikacje zostały uwzględnione. Kierownik budowy informuje mnie na bieżąco o postępach prac zgodnie z moją prośbą, nawet podczas montażu dodatkowego komina dostałem telefon w sprawie doprecyzowania i potwierdzenia ustaleń. Wbrew opiniom obsługa jest bardzo miła, na wysokim poziomie i pomocna od samego początku, wciąż mamy stały kontakt. Nie miałem również problemu z przesłaniem dodatkowej dokumentacji technicznej ma maila na moją prośbę. Regularnie zaglądam na budowę, wszystkie prace przebiegają zgodnie z zakładanym harmonogramem. Polecam.

Jan
@Eryk R.

Jak wygląda sprawa ewentualnych zmian w projekcie dodatkowe gniazdka sieciowe, instalacja prądowa, ogrzewanie podłogowe ? Czy sprawdza pan wykonanie prac i czy można doglądać budowy ? i jak z mediami typu internet ? Zastanawiamy się z żoną nad zakupem mieszkania w tej okolicy ponieważ jest dobrze skomunikowana z Poznaniem.

Eryk.R
@Jan

Cześć, jeżeli chodzi o zmiany w projekcie to na początku poprosiliśmy o wgląd do projektu instalacji i pozmienialiśmy parę rzeczy, dodaliśmy gniazdka oraz przenieśliśmy rozdzielnię. Dołożyliśmy również ogrzewanie podłogowe na prawie całej powierzchni domu, z wyłączeniem paru miejsc, które będą zabudowane. Jeżeli chodzi o doglądanie budowy, to po uprzedniej informacji z naszej strony ani razu nam nie odmówiono skontrolowania naszych czterech ścian i zweryfikowania postępu prac. Dodam, że na dzień dzisiejszy prace w naszym domu idą zgodnie z założonym harmonogramem. Jeżeli chodzi o media typu internet, z tego co widziałem rurki od światłowodu są w mieszkaniu, więc ewentualne podłączenie nie powinno być w przyszłości problemem, z tego co się doinformowałem osiedle obok jest światłowód firmy Inea, więc u nas też powinien być i prawdopodobnie to też będzie ta firma. W razie czego zanim uruchomią światłowód plusem jest dobry zasięg LTE w tym miejscu i w moim przypadku to też było bardzo istotne, ponieważ pracuję zdalnie.

Skórzewo
@Eryk.R

Eryku, bardzo się cieszę z Twojego optymizmu. Poczekaj na termin odbioru mieszkania. W Skórzewie też przez jakiś czas było, ok. Później budowa w okresie letnim stała nieruszona przez kilka miesięcy, a później tynkowali przy minusowych temperaturach. Pytanie jak media. Dom może stać, a na media możecie czekać tak jak my miesiącami..

Eryk.R
@Skórzewo

Nasza budowa rozpoczęła się latem, prace posuwają się zgodnie z harmonogramem, dlatego nie mam podstaw by sądzić inaczej. Co do mediów mam nadzieję, że nie będziemy długo czekać. Jestem realistą i wiem, że takie rzeczy nie zależą w 100% od dewelopera, i mogę zaakceptować delikatne opóźnienie.

Ula

W lutym będę odbierać mieszkanie w Gwiazdowie, jakość wykończenia no naprawdę jest bardzo dobra i kontakt z biurem i Panem który mnie obsługuje tez dobra. Narazie bardzo mi się podoba :)

@Wymagająca Polecam przejść się na jakąkolwiek inną budowę od jakiegokolwiek dewelopera podczas roztopów i zobaczyć, że wszędzie będzie błoto. Dla mnie takie widoki są jak najbardziej normalne o tej porze roku.

Klient

Czy ktoś tam odbiera telefony?

...
@Klient

Jak chcesz kupić mieszkanie to tak. Jak chcesz się spytać dlaczego inwestycja jest opóźniona i kiedy można się spodziewać odbioru to nie.

@...

Nie zgadzam się, nie miałam żadnych problemów z kontaktem czy to telefonicznym czy mailowym po zakupie mieszkania, na bieżąco dostaję informacje o postępach budowy.

Dawid
@Anna

Ja też dostaje z tym że kłamliwe, za każdym razem jest nie ich wina tylko gestorów bądź podwykonawców, deweloper nie ma sobie nic do zarzucenia.

Klient

Wystarczy kontakt telefoniczny, żeby wyrobić sobie opinię na temat tej firmy.

Patrycja

Jeżeli ktoś chciałby zacząć pracę związaną z deweloperką to serdecznie zachęcam, aby sprawdzić czy akurat nie szukają kogoś do biura. Praca jest tutaj w przecudownej atmosferze, a przy okazji można pracować w jednej z lepszych firm deweloperskich na rynku. Z czystym sumieniem polecam! Ja jestem ogromnie zadowolona ze swojej pracy.

Izabela
@Patrycja

To oznacza ze przyjmują bez doświadczenia ? a jak wygląda rekrutacja na to stanowisko?

Patrycja2
@Patrycja

Gdzie jest ta przecudowna atmosfera ?

@Patrycja2

na jakim dziale robisz, że to podważasz? u was jak stoicie z relacjami między ludźmi? z perspektywy zarobkowej jest ok?

Albert

Zakupiłem od nich moje trzecie mieszkanie w życiu. Z żadnego nie jestem tak zadowolony jak z tego. Jest po prostu genialne. Idealne zagospodarowanie wnętrza. Polecam gorąco!

Albert

Mam dokładnie to samo, kupiłem mieszkanie i jestem zadowolony, wszystkie terminy dotrzymane.

Ben

Ja nie rozumiem skąd pozytywne opinie... A w sumie rozumiem pracownicy sami je piszą.

Skorzewo
@Albert

Ktoś chyba odpowiada na swoje opinie? ;) Mało wiarygodna opinia.

@Albert

Albert, zapomniałeś zmienić nicku , jak pisałeś poprzedni komentarz :)

Czy można liczyć w Invest Complex na prywatną opiekę medyczną?

Leszek

Masz na myśli że to zwariowana robota? A tak na serio to są jakieś dodatkowe benefity? To znaczy socjal dla pracowników. Czy tylko goła wypłata?

Krzysztof

Polecam przede wszystkim za fachowość obsługi! Informacje na temat inwestycji i wykonania udzielane bardzo szczegółowo, wykonawcy rzetelni, a samo wykonanie dopracowane przez profesjonalistów w najdrobniejszym szczególe! Zachęcam do sprawdzenia ich oferty.

Marika

Nie zgodzę się, u mnie wszystko było tak jak być powinno. Mieszkanie oddane na czas, kontakt naprawdę świetny. Nie mam pojęcia skad tutaj tyle negatywow

Marika

Mam tez znajomych którzy kupowali w różnych miejscach mieszkania od tego dewelopera wiec wątpię aby było tyle problemów ile tu piszą.

Przemo

Ja kupiłem w Dominowie i wszystko dobrze

Ja nie potwierdzam, u mnie wszystko było ok

Dominowianka
@Przemo

Kiedy została zakupiona inwestycja a kiedy oddana? Obecnie terminy się przesuwają dla wszystkich etapów ????

Wiktor
@Dominowianka

Tak przesuwają się wszystkie gdyż są na jednakowym etapie budowy, mimo iż w umowach terminy oddania są różne.

@Wiktor

Dlaczego moją opinia została usunięta? - bo była nieprzychylna dla dewelopera? Nie łamała w żaden sposób regulaminu, 7 łapek do góry.

Dominowianka
@Wiktor

Miałam na myśli wszystkie etapy, począwszy od etapów już teoretycznie zakończonych a praktycznie dalej nie przekazana własność, szereg domów, na których została zakończona budowa już dawno a wciąż nie są nie oddane, i w końcu etapy których budowa powinna zostać zakończona w sierpniu a (usunięte przez administratora) jest skończona. Stad pytanie, który etap jest całkowicie zakończony i był oddany w terminie(usunięte przez administratora)

Grupa profesjonalistów- fachowo, konkretnie i na temat. Widać, że nie oszczędzają na materiałach, przemyślane rozwiązania i przede wszystkim świetne projekty domów! Z czystym sumieniem polecam!

Skorzewo
@Paweł

Gdzie są ci profesjonaliści? Bo napewno nie w tej firmie. Wszystko najtańsze, ściany budowane niezgodnie ze specyfikacją podaną przez producenta. Wizualizacje piekne, ale niezgodne z rzeczywistym projektem.

Podwykonawca

Witam czy jest tu jakiś podwykonawca który robił sufity dla invest complex w skorzewie ? Chodzi oto czy są wypłacalni oraz jak z nimi się współpracuje ?

Zostaw merytoryczną opinię o Invest Complex - Swarzędz

• Jak się pracuje w Invest Complex?

Zobacz opinie na temat firmy Invest Complex tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 25.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Invest Complex?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 22, z czego 15 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Invest Complex?

Kandydaci do pracy w Invest Complex napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Invest Complex